Pakken we Aja we alles weer goed Vultink na miraculeuze winst uit concentratie Leidenaar De Goey leeft bij de dag in het voetbal Bettine Vriesekoop uit vorm SPARTA IS VOOR MIJ HETEINDE Braziliaanse coach geimponeerd door Oranje en Duitsland Hogere winstpremie wordt mede betaald door taxirekening Docos-AMVJ VRIJDAG 25 NOVEMBER 1977 LEIDEN - Anderhalf jaar gele den ontving Leendert de Goey (toen Telstar) een telegram. Ajax wilde hem contracteren en of hij dat en dat telefoon nummer maar even wilde draaien. Er werd gretig ge telefoneerd, maar toen bleek dat Leendert het slachtoffer was geworden van een grap van vriend FrankKramer, de artiest die op het ogenblik de AVRO en Volendam dient. Drie dagen na het bewuste tele gram bereikte dat Sparta in teressen voor hem had. "En toen dacht ik: dat zal wel weer een geintje van die mooie Kramer zijn. Dus reageerde ik niet". Maar de Spartaanse belang stelling was wel degelijk se rieus. En nadat De Goey had ontdekt dat "die mooie Kra mer" er dit keer werkelijk niets mee te maken had, werd al rap een contract gesigneerd dat hem voor twee jaar Kas teelheer maakte. Tot op heden heeft de 25-jarige inwoner van Leiden nog geen moment spijt van die hand tekening gehad.Een spontane kreet als "bij Sparta vind ik 't het einde,' onderstreept dit. t Hans Vultink Vultink kon zich ook moeilijk con centreren. Daarbij gevoegd dat het kader 71/2 niet zijn beste spel- soort is, mag geconcludeerd worden dat de kans dat Vultink in Berlijn een vierde wereldtitel pakt erg gering is. Vultink leek aanvankelijk het ge luk aan zijn zijde te hebben. Hij won de partij tegen Stenzei op het nippertje, nadat hij tien beurten hopeloos overhoop had gelegen met de snelheid van de tafel. Hij is normaal een langzaam biljart gewend. Stenzei liep in vijf beurten in snel treinvaart weg van de Grollenaar: 87-255. In de zevende beurt ont- LEIDEN - Voor de doorsnee-tribuneklant is middenvelder Leendert de Goey een speler die nauwelijks opvalt. Goed, hij levert in praktisch elke wedstrijd een gedegen werk stuk af, maar spectaculair is zijn optreden nimmer. Leendert er zelf over: "Maar wat wil je? Spelers als ik zijn er voornamelijk om het vuile werk op te knappen. Man dekking, een hoop afrennen, Verdedigen, vooral niet te veel over de middenlijn komen. Maar denk nu niet dat ik dit erg vind. Ik offer me gewoon op voor het elftal. Ik denk in een wedstrijd niet aan mezelf'. Toch bezit de nuchtere Leendert de nooit meer". Goey een eigenschap die hem Zit er veel verschil tussen het ning op na. Een gesprek in het Na enig nadenken: "Op papier v honderd jaar oude pand dat De Goey in Leiden bewoont, bewijst dit. Bij het ongedwongen babbel tje in de hippe huiskamer is ook vriendin Lenneke Vonk aanwe zig, met wie Leendert samenleeft. Lenneke: "We zijn al drie jaar samen, hebben nog geen kinde ren, maar wel een hond". Verschil Vraag: is er voor jou veel verschil tussen Telstar en Sparta? Leendert: "Bij Telstar was ik de jongste in een oud elftal. Toen ik bij Sparta belandde, teen ploeg. Kun je nagaan hoe piepjong ons elftal is. Alleen na de wedstrijd zie je bij Sparta in het spelershome wat oudere mensen. Dat was bij Telstar weer niet zo. Daar had je enkel jongelui onder elkaar. Maar ja, Telstar was e vorig jaar sterker. Dat wel. Maar toen was de sfeer minder dan nu. Op de trainingen en zo. Kijk, toen had je er nog jongens bij die kankerden als meneer Brom zei van "die-of-die oefenin gen gaan we doen". En de één trok in zijn gemopper dan de an der mee. Nou hebben we een groep die bereid is om zonder morren keihard te werken. Ideaal voor een trainer. Alle jongens zet ten zich voor honderd procent in. En waarschijnlijk worden daar door de resultaten nóg beter dan vorig de ouderen uit de En daarna: "Ik geloof beslist dat meneer Brom het niet zo heel erg heeft gevonden dat Hennie Mi- chielsen destijds vertrok". Contract Je contract loopt dit seizoen af. Plak je er op het Kasteel nog een paar jaar aan vast? een fusieclub, had geen enkele Leendert; "Laat ik het zo zeggen; ik achtergrond. Bij Sparta daaren tegen heerst een grote traditie". Om bij Sparta zo snel mogelijk goed ingeburgerd te raken, no digden Leendert en Lenneke vo rig jaar de hele selectiegroep plus vrouwen thuis in Leiden uit. Op 3 oktober. Om Leidens ontzet te Leendert: "We hadden toen een enorme pan hutspot gekookt. Werd een succes, hoor. Vorige maand hebben we. het weer ge daan. Maar toen was het minder geslaagd. Bij het bereiden van de hutspot was een kleinigheidje misgegaan. Een stank, meneer tje. De meesten konden geen le pel door hun keel krijgen. Ik zelf En trouwens ook amper. Maar mooi dat Wim Meutstege van dat merkwaardige spul drie borden opat". Lenneke; "Toch was dat eens maar hoop dat Sparta me wil houden". Lenneke, die overdag een peuter zaal in goede banen leidt, met een grijns: "Weet je wat ik in inter views met voetballers altijd zo mooi vindt? Zeggen ze: ik heb het hier ontzettend naar mijn zin, maar ik wil wel méér". Leendert: "Ik ben het volstrekt niet eens met voetballers die hun handtekening hebben gezet, maar al vór het contract is afgelo pen over meer geld jammeren. Hadden ze niet moeten tekenen voor dat bedrag. Een Terry Lees bijvoorbeeld ging bij Sparta midden in het seizoen zeuren om geld. Vond ik fout. em nou Wim Rijsbergen, ook een jongen uit Leiden. Willem is beslist een fijne gozer, maar in de krant heeft hij het haast altijd over poen. Moet hij niet doen. De mensen gaan je zo gauw een Leen de Goey (hier. nog het voetbal". geldwolf vinden. Rijsbergen kan trouwens toch aardige dingen zeggen. Zo in de trant van "ik ga liever vandaag nog naar Bayern München dan morgen". Zoiets kun je toch ten opzichte van je huidige club niet maken". Vriendelijke Lenneke ween "In in terviews beweren spelers ook vaak dat ze in de voetballerij geen vrienden maken. Staat er zo van: ik trek de hele dag al met die lui op, waarom zou ik ze dan 's avonds ook nog moeten zien'. Leendert; "Vind ik ook belachelijk. gawnwwmoi x W? *1 MBR MWiHTCiii jcaaf^JEEg Telstar-doelman Paul v.d.Meeren) "Ik heb gelukkig wel vrienden gemaakt i WEST-BERLIJN - Met een miraculeuze overwinning op de Oostenrijker Franz Stenzei en een nederlaag tegen de Argentijn Oswaldo Berardi is Hans Vultink het 18de toernooi om het wereldkampioenschap anker kader 71/2 in West-Berlijn slecht begonnen. De supers nelle tafels waren de eerste dag een te grote handicap. stond een cruciaal moment in de had hij zich reeds aangepast en partij. Stenzei kreeg door een for- gaven zijn series van 166 en 116 tuinlijke klos een carambole in de blijk van grote klasse en vorm. schoot geworpen. Met een ge- Uitstekend was ook de Berlijnse zicht van "zo wil ik niet winnen" thuisspeler Dieter Müller op miste hij Vervolgens opzettelijk. dreef. In de eerste ronde had hij De ballen lagen op dat moment totaal geen moeite met zijn-al 15 gunstig. De kans dat Stenzei jaar in Hoorn wonende en uitste- vanuit die positie de partij had kend Nederlands sprekende - uitgemaakt was zeker niet klein. landgenoot Dieter Wirtz. Müller, Vultink greep het uitstel van wel ingespeeld op de snelle tafel, executie aan om te vechten en na gebruikte slechts vijf beurten, een partij verdedigen haalde hij Datzelfde gold voor de eveneens in de vijftiende beurt met een goed in vorm zijnde Waal Leo Co- reeks van 72 zowaar als eerste het rin, die in Belgié ook gewend is te einde. Stenzei had het nog steeds spelen op tafels waarop het kun- te kwaad en kon zelfs de laatste 12 stivoor bij de minste aanraking caramboles niet meer maken om ver weg rolt. nog een remise te redden. De overwinning op Stenzei schonk Vultink veel moraal. Dat bleek in T Titel n erf» n de tweede ronde. De Argentijn uilaidgcii Berardi - in de eerste ronde wat (Punten, beurten, hoogste serie, onfortuinlijk verliezer tegen de moyenne) Belg Leo Corin - ging furieus van Berardi (Arg) .227 7 158 32.42 acquit met een serie van 53. Vul- Corin (Bel) .300 7 128 42.85 tink - voortdurend rustig en zelf- Vultink 300 15 92 20.00 verzekerd - stapte naar de tafel en Stenzei (Oos) antwoordde met 97. Hij vergat 294 15 163 19.60 zelfs de verdediging niet, zodat Urabe (Jap) .185 15 47 12.33 hij na een misser van Berardi op- Connesson (Fra) .300 15 56 nieuw aan een grote serie kon Wirtz (Wdl) ....71 5 28 14.20 gaan bouwen. Müller (Wdl) 300 5 107 60.00 Zijn twintigste carambole van de Berardi 300 9 103 33.33 tweede beurt werd gefotog- Vultink 261 9 97 29.00 rafeerd. "Klik" zei een camera en Connesson ..300 9 166 33.33 weg was Vultink's concentratie. Stenzei 113 9 50 12.55 Hij vond die niet meer terug. Be- Corin 300 12 182 25.00 rardi kwam voor en ging in dene- Wirtz 231 12 60 19.25 gende beurt uit met een serie van Müller300 7 83 42.85 66, waarna Vultink de nederlaag Urabe 90 7 51 12.85 alleen nog binnen de perken kon houden door een slotserie van 56. Al met al maakte hij geen grootse indruk op de eerste dag. Zeker STAND niet zoals b.v. zijn aartsvijand 1. Müller 4 107 50.00 Francis Connesson, de Franse ti- 2. Corin 4 182 31.57 telverdediger. De broodmagere 3. Connesson .4 166 25.00 vegetariër had ook moeite met de 4. Berardi 2 158 32.93 snelle tafel. In de eerste ronde 5. Vultink 2 97 23.37 had hij 15 beurten nodig om de 6. Wirtz 0 60 17.76 zwakke Japanner Urabe te ver- 7. Stenzei 0 163 16.95 slaan, maar in de tweede ronde 8. Urabe 0 51 12.50 WTaanzin. Mensen met een nor male baan gaan immers buiten het werk ook vaak met collega's om. Ik heb gelukkig in het voetbal wel vrienden gemaakt. Neem Frank Kramer bijvoor beeld. Daar komen we vaak bij over de vloer. Een prachtige knaap is dat. Altijd lachen met hem. En bij Sparta ga ik ook met veel jongens om". Laatste vraag aan de man die zijn voetballoopbaan bij ASC begon en via Ter Leede en Telstar bij Sparta terecht kwam: betekent de wedstrijd tegen Ajax veel voor jullie?. "Ontzettend veel. Je weet hoe er in het voetbal geoordeeld wordt. Het ene moment is het alles, dan ineens niets. We begonnen deze competitie geweldig, dan zit het even tegen en wordt er smalend geroepen van "de zeepbel is doorgeprikt". Maar stel dat we nu Ajax pakken, dan hebben we in één klap weer alles goed ge maakt. Want zo is het voetbal, he. Je leeft bij de dag". ROB VENTE RIO DE JANEIRO - Claudio Coutinho, de trainer van de Bra ziliaanse voetbalploeg, is na zijn Europese inspectiereis van ach tentwintig dagen een gewaar schuwd man. Hij blijft desalniet temin overtuigd van de Brazi liaanse mogelijkheden om het toernooi om de wereldtitel, dat in juni 1978 in Argentinië wordt ge speeld, te winnen. Slechts de weersomstandigheden kunnen voor Brazilié problemen opleve ren, aangezien het in juni in Ar gentinië regenachtig en kil kan zijn. De Braziliaanse trainer, die gisteren in Rio de Janeiro terugkeerde, na zijn Europese reis was vooral on der de indruk van het spel van Nederland en West-Duitsland, de wereldkampioen. 'Dit team dient de titel te behouden, die het in 1974 heeft behaald', zegt hij. De Braziliaanse coach voorspelt dat Nederland, Polen, Italiè en West-Duitsland het toernooi in Argentinië zullen bepalen maar hij gelooft dat Brazilié wereld kampioen zal worden. 'Met het inplanten van coilectiviteit en •onze individuele kwaliteiten, die volgens mij beter zijn dan die van de Europeanen, ben ik er op dit moment van overtuigd dat wij de wereldbeker kunnen BRUNSWIJK - De penningmeester van Eintracht Braunschweig Hans Otto Schroder zal, zulks op bevel van zijn voorzitter Ernst Fricke, nog dieper in de geldbuidel moeten tasten als zijn ploeg er alsnog in mocht slagen om de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker te berei ken. Ondanks de 0-2 nederlaag van afgelopen woensdag tegen PS V heerst er bij Eintracht optimisme ten aanzien van een kwalificatie voor de kwar teindstrijd. Kar! Heinz Handschuh verklaarde bijvoorbeeld: "PSV is lang zo sterk niet als Dinamo Kiev. We hebben tegen de Eindhovense ploeg geheerst. Als we de steun krijgen van ons publiek is er voor ons nog van alles mogelijk". Ook ploeggenoot Paul Breitner ziet het trouwens nog wel zitten: "We zijn nu door het diepste dal heen. Misschien dat wij dankzij het nemen van strafschoppen een ronde verder kunnen komen. Dit PSV is in ieder geval te verslaan Zoals gezegd zijn bovenstaande kreten voor Eintracht-voorzitter Fricke aanleiding geweest om zijn voorzitter opdracht te geven de aanvankelijk toegezegde winstpremie van 6000 mark te verhogen tot 7000 mark. Fricke denkt die verhoging mede te kunnen financieren uit een vergoe ding wegens taxikosten, zijnde 1600 mark, die Eintracht Braunschweig op PSV wil verhalen. Penningmeester Hans Otto Schroder zal vandaag reeds de rekening hiervan aan de Eindhovense club presenteren. Gistermorgen namelijk miste de Brunswijkse delegatie de trein, die haar vanuit Eindhoven rechtstreeks naar Brunswijk zou brengen, omdat de door PSV toegezegde autobus niet voor het hotel, waar de Westduitsers logeerden, is verschenen. Hierdoor zagen de opponenten van PSV geen andere oplossing dan tien taxi's te nemen, die de ploeg naar Duisburg vervoerden, van waar vervolgens per trein de thuisreis naar Brunswijk is vervolgd. Tafeltennis Hoofdklasse B a.s. zaterdag 26—11—'77 5e Groenesteeg Aanvang 17.30 uur Toegang gratis. Advertentie aangeboden door De Tapijtschuur Katwijk, Voorhout, Hilleqom. BORLANGE - De Nederlandse tafel tennisdames, die zich eerder via uit stekende overwinningen op Joegoslavië (3-2) en Zweden (3-0) voor de halve finales hadden ge plaatst, zijn voor een finaleplaats op de open Scandinavische kampioen schappen uitgeschakeld. De ploeg werd kansloos teruggewezen door Noord Korea (3-0). Opvallend tijdens dit toernooi was de slechte vorm, waarin Bettine Vriesekoop verkeerde. Met grote moeite wist zij van de Zweedse Marie Lindblad te winnen (19-21: 24-22 en 23-21), terwijl zij tegen de Joegoslavische Er- zebet Paltinus (zevende op de EuropeSe ranglijst) zelfs met 27-25; 19-21 en 17-21 ten onder ging. Nóg erger zou het voor de Hazerswoudse wor den, toen zij moest aantreden tegen de Noordkoreaanse Li Song Suk (zeventiende op de wereldranglijst), die haar met 16-21 en 6-21 van de tafel veegde. In de finale zal nu Noord Korea vandaag het team van China ontmoeten, dat in de halve finale Groot Brit- tannië met 3-0 versloeg. Bij de heren was er voor de Nederlandse ploeg bitter weinig succes weggelegd. De ploeg werd door de Noordkoreanen met 2-3 ge wipt. Overigens is ook die laatste formatie geëlimineerd, want wereldkampioen China zal vanavond het verrassend sterke West Duitsland ontmoeten, dat eerder Joegoslavië met 3-1 had uitgeschakeld.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 21