Teleurstelling bij volkstninders over uitblijven van plan Benoeming nog dit jaar Bouw-protest van de baan - eidse agenda TE DUUR" PAD NAAR NIEUWE SCHOOL „Geen woord over nieuw complex in Adegeest Yan nieuwe burgemeester in Benthuizen VOORSCHOTEN - "De Volkstuinders zijn weer teleurgesteld. In het gemeentelijke voorlich tingsblad waar het beleid voor 1978 uiteen gezet wordt, staan veel plannen, maar er wordt met geen woord gepraat over het volkstuinencomplex in "Adegeest". Dat is gewoon onbegrijpelijk", aldus een teleurgestelde voorzitter P. W. A. Nijnatten van de Volkstuindersvereniging "Voorschoten". De Volkstuindersvereniging "Voorschoten" is een bloei ende vereniging van mensen die graag experimenteren in hun tuintje en daardoor de volkstuin meer aanzien ge ven. Het is allang niet meer een groepje mensen dat een groentetuintje aanlegt om goedkoper te kunnen eten. Het is een zuiver recreatieve ver- Woningbouw Vijftien jaar geleden moest het toenmalige volkstuinen complex in het centrum plaats maken voor de woningbouw, als tijdelijke plaats werd aangewezen een stuk grond op de grens van de wijken Adegeest en Noord-Hofland. Grond bestemd om te zijner tijd te dienen als uitbreiding van het sportveldencomplex, dat in die periode nog aange legd moest worden. Inmiddels zijn de sportvelden er gekomen. De voetbalvereni ging "Randstad Sport" en de hockey vereniging Fores- cate" delen de beschikbare terreinen, maar hebben drin gend behoefte aan uitbrei ding. Uitbreidingdie alleen mogelijk is indien het volk stuinencomplex verplaatst wordt. Voorzitter Nijnatten ziet in dat het aanleggen van een per manent volkstuinencomplex "niet niks is". Er zijn nogal wat obstakels, die uit de weg i Voorschoten. De tuintjes moeten weg voor uitbreiding be- geruimd moeten worden. Het ligt in het voornemen een volkstuinencomplex te reali seren onder de hoogspan ningskabels langs de spoor lijn Leiden-Den Haag. Geen ideale plaats, maar het kan niet anders. Door de onzekerheid kan de ver eniging inmiddels geen goed beleid voeren. Inmiddels worden ook de 60 gegadigden voor een volkstuin op de wachtlijst erg ongeduldig Het is een kostbare zaak, waar volgens wethouder Marselis twee vliegen in één klap mee geslagen kunnen worden: de terreinennood bij de sport en die bij de volkstuinders wor den opgelost. Voorzitter Nijnatten realiseert zich bijzonder goed dat er tal van zeer kostbare wensen zijn op het gebied van de recreatie. Toch steekt het hein dat steeds gepraat wordt over een zwembad en blijkbaar de waarde van een volkstuinen complex onderschat wordt. "We zitten op de schopstoel. We worden echter bang dat door prioriteits-verschuivingen over enkele jaren tegen ons gezegd wordt: "We willen wel, maar de ruimte voor ex ploitatie ontbreekt." In verband met de in het voor uitzicht gestelde plannen heeft het bestuur van de volk stuindersvereniging dit voor jaar een beleidschets uitge bracht. In dat stuk is een gede tailleerde zienswijze neerge legd met betrekking tot het volkstuinwezen in Voorscho ten op een nieuw complex. Een commissie van voorberei ding is nu bezig om aan de hand van de ter beschikking zijnde gegevens een beleids plan te ontwerpen, een gefun deerd plan ondermeer be stemd om de wensen van de volkstuinders bij de toege zegde inspraakprocedure kenbaar te kunnen maken. Joop Peeters 'Gemeente moet bijspringen bij bejaardenhulp' OEGSTGEEST - In de gisteravond gehouden vergadering van de commissie welzijnszorg voor bejaarden stelde voorzitter Van Veen dat bejaarden die getroffen worden door de problemen bin nen de Alpha-hulp van gemeen tezijde geholpen moeten worden. De Aipha-hulp (die wordt betaald door de werkgever/hulpvrager, die daarvoor weer een subsidie ontvangt) verkeert momenteel in moeilijkheden door de bezuini gingsmaatregelen van CRM. De steun die van gemeentewege moet komen voor de Oegstgees- ter bejaarden die met Alpha-hulp zitten (het zijn er drie op dit ogenblik), moet volgens de heer Van Veen worden gezien als een overbruggingsmaatregel. Om te komen tot een inventarisatie van voorzieningen voor zelf standig wonende bejaarden werd tijdens de vergadering een werk groep gekozen bestaande uit mevrouw Rörsch-Shalenkamp, de heer A. Woortman, mevrouw J. J. de Groot en mevrouw C. F. Piek-Wallis de Vries. Kerk-concert LEIDERDORP - In de onlangs ge heel gerestaureerde hervormde Dorpskerk en in de gerefor meerde Hoofdstraatkerk worden vanaf vrijdagavond een negental concerten gegeven. Het doel van deze concerten, die door prominente Leiderdorpse, Leidse of uit de omgeving ko mende muziekbeoefenaars wor den gegeven is financiële steun voor de aanschaf van een pij porgel in de Scheppingskerk van Leiderdorp te krijgen. Het eerste concert, vrijdagavond (aanvang 20.15 uur), wordt uitge voerd door Marianne Kool-van der Kooy (sopraan), Els Oltheten (fluit), Herman Bavinck (fluit) en Corry Bavinck-Middelkoop (spinet en orgel). Op het prog ramma staan werken van Blavet, Mendelssohn, Bartholdy, Johan Sebastian-, Carl Philip Em manuel- en Wilhelm Friedemann Bach. WASSENAAR - Een afvaardiging van de 31 bewoners van de Was- senaarse Seringenlaan heeft in een gesprek met het college van B. en W. laten blijken af te zien van verdere bezwaren tegen het bestemmingsplan „Ter Weer". De delegatie heeft verder beloofd te pogen ook allé andere bewoners van eventuele acties tegen het bouwplan af te houden. De ge meente zou dan wel bereid moe ten zijn de voor hun woningen gelegen weilanden (in afwach ting van de eventuele realisering van de randweg), voor het pu bliek open te stellen en in te rich ten met wat groen en speelvoor- zieningen voor kinderen. Het ge bied zou toegankelijk moeten worden gemaakt met behulp van enkele bruggetjes. De Was- senaarse gemeenteraad stelde voor deze aanleg dan ook gister avond een krediet beschikbaar van 43.500 gulden. Het college van B. en W. heeft de Seringelaanbewoners wel duidelijk gemaakt dat niet tot realisering van het inrich tingsplan wordt overgegaan als ook maar een bewoner opnieuw actie tegen de bouw van 153 wo- Winkelruiten ingegooid LEIDEN - Van drie winkels in de binnenstad zijn gisternacht rui ten vernield. Om kwart over één van een schoenenzaak in de Donkersteeg, om half twee van een lederzaak aan het Noord einde en om kwart over twee van een lederzaak aan de Maarsmanssteeg Alleen in het geval van de winkel aan het Noordeinde kon een vermoede lijke dader gepakt worden. Of er verband bestaat tussen de drie gevallen wordt nog door de poli tie onderzocht. ningen in Ter Weer gaat voeren. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben inmiddels het bestemmingsplan „Ter Weer" goedgekeurd (met uitzondering van een aantal ondergeschikte punten). Het besluit van G.S. houdt onder andere een onge- grondverklaring van de tegen deze bestemming ingebrachte bezwaren van de Seringenlaan- bewoners in. GS achtte de be stemming voor woningbouw in stedebouwkundig en planolo gisch opzicht aanvaardbaar. Daarbij wees GS verder op het aantal woningzoekenden dat Wassenaar telt, waarvan een aan zienlijk aantal een woning in de sociale sector behoeft. De bewoners van de Seringenlaan vreesden dat het plan tot nieuwbouw hun vrije uitzicht zou belemmeren. GS deden bij hun uitspraak over „Ter Weer" een beroep de Seringenlaanbewo- ners om zich nog eens op de be zwaren te bezinnen alvorens ge bruik te maken van de mogelijk heid om een bezwaarschrift bij GS in te dienen. De Seringenlaanbewoners kwa men ietwat in tijdnood omdat zij voor 14 november moesten be sluiten of al dan niet een be zwaarschrift moet worden inge diend (AROB). Vóór deze datum kon de Wassenaarse raad nog geen standpunt innnemen ten opzichte van het wel of niet aan leggen van groenvoorzieningen. Daarom hebben de bewoners om hun belang veilig te stellen een pro-forma bezwaarschrift inge diend. Tegenover de gemeente en GS hebben de bewoners zich bereid verklaard hun bezwaar onmid dellijk in te trekken nadat de raad het inrichtingsplan heeft aan vaard. Aangezien dit gisteravond is gebeurd zal vandaag of morgen het bezwaar worden ingetrok ken. ZOETERWOUDE - Volgend jaar zal een begin worden gemaakt met de aanleg van secundaire weg 17, de omleidingsweg, welke het doorgaande verkeer op de route Zoetermeer-Leiden in de toekomst buiten het dorp om zal leiden. Dat schrijven B en W in hun aanbiedingsbrief van de begroting. In de afgelopen jaren is in toene mende mate vanuit Zoeter- woude druk uitgeoefend op de provincie om de reeds lang be staande plannen hiertoe ten uit voer te brengen. Door de ex plosieve groei van Zoetermeer en de daarmee gepaard gaande toenemende verkeersintensivi- teit wordt de behoefte aan de nieuwe weg steeds groter. Volgend jaar zal het grondlichaam worden aangebracht, dat zich gedurende 1979 zal moeten „zet- 1 ten". In de jaren 1980 en 1982 zal dan de feitelijke uitvoering IN ZOETERWOUDE: Volgend jaar begin aanleg omleidingsweg moeten plaats vinden waardoor de weg in 1982 voor gebruik ge reed zal zijn. Van het tracé zal overigens zowel een rijwielpad (niet voor brom fietsers) als een voetpad deel uitmaken. Een aarden wal zal de woonwijken Westeinde 1 en 2, en in de toekomst ook Westeinde 3, moeten vrijwaren van ge luidsoverlast waartoe overi gens ook verkeersmaatregelen voor de nieuwe weg worden overwogen. Er zullen ook enkele „kunstwer ken" moeten worden aangelegd. Hiertoe behoort onder meer een tunnel voor de Westeindseweg die ook geschikt is voor auto's. Het oorspronkelijke ontwerp van de weg voorzag alleen in een tunnel voor voetgangers en fietsers. Automobilisten uit het Westeinde zouden dan via de pa rallelweg een fikse omweg moe ten maken om het dorp te kun nen bereiken. Bewoners dien den een bezwaarschrift in waar- BENTHUIZEN - Nog voor het jaar ten einde is heeft Be nthuizen een nieuwe burgemeester annex gemeentesec retaris. Dit deelde waarnemend burgemeester De Ronde mee in de gisteravond gehouden raadsvergadering Geruchten De Ronde ging echter niet in op de vraag van de heer Rensink (VVD) of de afwezigheid van waarne mend gemeente-secretaris Win- gelaar (wegens ziekte, was aan het begin van de vergadering gemeld) in verband stond met g nachten die hij had tenaren en vertegenwoordigers van de vier raadsfracties over de onduldbare situatie ten gemeen tehuize. Deze opnamen zijn bij het justitieel onderzoek in Be nthuizen door de officier van jus- litie in beslag genomen: een on derzoek dat leidde tot in vrij- heidsstelling van de verdachten. de heer Wingelaar niet als bur gemeester-secretaris zou zijn voorgedragen. „De benoeming van de burgemeester van Be nthuizen is thans een zaak van de koningin", beslechtte de voorzit ter een eventuele discussie. Voorlopig speelt het recente verle den nog steeds mee. Dit keer ging het om bandopnamen die in 1976 waren gemaakt van vertrouwe lijke gesprekken tussen amb- dat Onder der ambtenaren leeft echter de vrees, dat van de indertijd ge maakte bandopnamen kopieen of verslagen zijn gemaakt. Vol gens de adjudant der rijkspolitie is dit niet het geval. Op voorstel van de heer Vonkeman (CDA) besloot de raad in deze zaak een beroep te doen op de vaste Kamercommissies voor justitie en binnenlandse zaken. Deze zouden wellicht meer bron nen ter informatie aan kunnen boren dan de Benthuizer raad. En eigenlijk wil Benthuizen zo lang zamerhand wel eens schoon schip maken met die oude af faire... Toekomst Maar ook de toekomst kon door de leden van de Benthuizer raad niet met onbezwaard gemoed worden tegemoet getreden. De verwijten dat de voorstellen van het college „te vroeg" aan de raad werden voorgelegd, dat de voorstellen „onzorgvuldig" waren, waren niet van de lucht. Met name de heer Vonkeman had hier pro blemen mee, hoewel hij begrip had voor de situatie (per soneelstekort en ziekte van de waarnemend gemeentesecreta ris). Kastanjebomen Goedkeuring werd gisteravond verleend aan de opknapbeurt van 12 kastanjebomen in het Bee- laertspark, een uitbreiding met twee lokalen van de bijzondere lagere school en de bouw van een 9-klassige openbare lagere school. Wat betreft de uitbreiding van de bijzondere lagere school zal wet houder Van Noort er bij het be stuur van deze school voor plei ten, dat er geen semi-permanente bouw zal worden neergezet maar lokalen voor permanent gebruik. Dit in verband met de geluidso verlast, energie- en onder houdskosten bij semi-per manente lokalen. De raad besloot gisteravond tege lijkertijd met de bouw van de openbare lagere school een gym nastieklokaal neer te zetten. Dit ondanks het feit, dat er proble men worden verwacht voor de exploitatie van het dorphuis De Tas. Daar worden op dit ogenblik de gymnastieklessen gegeven. INGRID CRAMER DINSDAG 22 NOVEMBER 1977 Dinsdag Gerard Brancftstraat 6, informatieavond Baha'i gem, 20 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé. 21-01.00 Troef, Noordeinde 2a, koken, 18 uur; druktechnieken; Engels; brugdiploma verplegende en verzorgende beroepen, 20 uur; jazzballet, 21 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, yoga; zelf kleren maken; jazzballet; foto/film club; tekenen en schilderen; 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, kleiclub, 16 uur; volksdansgroep, 19 uur; Repelsteel tje, 14-17 uur. Steenschuur 6, Leidse ver. van post zegelverzamelaars, 20 uur. Korte Mare 4, bijeenkomst Rozekruisers gen. Rozekruisers en de Staat", 20 uur. Morsweg 10, vergadering werkgroep stedelijke ontwikkeling en werkgroep 20.15 c LAK-Theater, Levendaal 150, Video Graphic Performance, Livinus v.d. Bundt geeft een uiteenzetting over zijn werk m.b.v. elektronische middelen, 20.15 uur. Bevrijdingskerk, vergadering hout- en bouwbond CNV, 20 uur. 't Hoogland Huis, lezing Marc Chagall, Gemeentehuis Leiderdorp cie. verkeer Woensdag Kennedylaan 11, Kennedylaan H, Oegstgeest, infor matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen; zeefdrukken; jazzballet; gitaar- kursus; goochelen; pottenbakken; teke nen en schilderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gitaarclub-. 15.30 uur; vegetaries eethuis, 18 uur; kreatieve werkavond; koffiebar, 20 uur; gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. Morsweg 10, vergadering werkgroep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep monumenten, 20 K O ge bouw, Oude Vest, kindervoorstelling Vredeskerk, voorlichtingsbijeenkomst over Vlietpark-Nota, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. cultuur aan het provinciaal bestuur nu tegemoet is gekomen. Minder goed te spreken zijn B en W over de houding van G.S inzake de Burg. Smeetsweg. De Kroon heeft het besluit van G.S inzake de toekenning van een bijdrage op grond van de verdelingsver ordening wegen Z.H. 1968 in de kosten van de eerste fase van de Burg. Smeetsweg wégens strijd met het algemeen belang ver nietigd. De beslissing van de Kroon is reeds op 5 april 1.1. in het staatsblad gepubliceerd. Ondanks het feit dat de affaire al enkele jaren duurt is nog steeds geen reactie van G.S. ontvan gen. Dat wordt betreurd door B en W., temeer daar de financiële konsekwenties voor de ge meente nogal aanzienlijk zijn. In de begroting is een reservering opgenomen voor de kapi- taalslasten van de reconstructie van de Gelderswoudseweg. Donderdag Pieterskerkstraat 1, Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra tis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20a werkgroep homofilie, open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309 spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden-, handenarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café, toneelworkshop; gitaarcursus, Go 20 uur; Leidse flipper-kampioenschap- pen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, kera- miekkursus, 19.30 uur; tapdansgroep, koffiebar, 20 uur. Stadhuis, cie. onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. 20 uur. Scheppingskerk Leiderdorp, prijsuit reiking tuinkeuring, 20.15 uur. Gemeentehuis Warmond, gemeente raad, 20 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Belangengroep alleenstaanden Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Dierenbescherming WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad heeft zich gister avond zonder veel problemen uitgesproken voor de aanleg van een fiets- en voetpad naar het nieuwe Sint Adelbertcollege. Ir. Nieuwzwaag (VVD) en Kelder (Werkend Wassemaar) vonden het krediet van 241.000 gulden dat voor de aanleg van het 600 meter lange pad beschikbaar moest worden gesteld aan de erg hoge kant. Nieuwzwaag vroeg zich dan ook af of er niet wat bezuinigd kon wor den aan de constructie, maar in verband met de urgentie die het voltooien van het Adelbertcol lege heeft, wilde hij de zaak niet verder ophouden. Wel stelde de WD-er voor in de komende ver gadering van de commissie tech nische diensten nog eens te be kijken of er niet op bepaalde plaatsen alsnog bezuinigd kan worden. Kelder liet zich in gelijke bewoor- dingen uit. Drassig Wethouder van Dijk wees er in zijn antwoord aan de raadsleden op dat het terrein waarover het pad wordt aangelegd erg drassig is waardoor de aanlegkosten ver hoogd worden. Een andere dure bijkomstigheid vormen volgens de wethouder de bijzondere kos ten van de groenaanplant. Vanaf de Lignesstraat in Wassenaar wordt het pad een toegangsweg tot het scholencomplex. Dit zal moeten gebeuren vóór de inge bruikname van de school. Het (brom-) fietspad krijgt een breedte van 3 meter terwijl de breedte van het voetpad rond 1.50 komt te liggen. B en W van Wassenaar merken in hun voorstel aan de gemeente raad op dat het tussen deze paden en de bestaande woningbouw aan de Zuidwijklaan gelegen ter rein bestemd is voor de aanleg van de noordelijke randweg. "Het lijkt ons een aantrekkelijke gedachte om dit gebied, evenals de voor een gedeelte openge stelde weilanden, open te stellen voor recreatiemogelijkheden in afwachting van de realisering van de noordelijke randweg" aldus het Wassenaarse college. Op deze Het opgravingsterrein bij Ter Weer. Het nieuwe voet- en fiets pad moet dicht bij de boerderij (op de achtergrond) aangelegd worden. recreatiegedachte werd in de raad echter niet meer verder in gegaan. Omdat de historische vereniging "Oud Wassenaar" in het gebied waar het pad komt te lopen met opgravingen bezig is, zal een af rastering met een toegangshek worden aangelegd. Dit ter beveiliging van het opgra vingsterrein wéar amateur-ar cheologen van de vereniging re gelmatig restanten vinden van het "Huis ter Weer". In verband met de opgravingen is het nieuwe fiets- en voetpad zo dicht mogelijk bij de boerderij Ter Weer geprojecteerd. Een mis schien wel archeologisch waar devol gedeelte van het opgra vingsterrein zal door de aanleg toch worden aangetast, omdat de historische vereniging verwacht tot aan de boerderij belangrijke vondsten te kunnen doen. De fractie van Werkend Wassenaar onthield haar stem gisteren aan de voorgestelde aankoop van 9810 vierkante meter grond nabij de Hoge Klei. De gemeenteraad keurde het voorstel van B en W om voor 245.250 gulden deze grond aan te kopen zonder ver dere bezwaren goed. Eerder had de provincie het plan van de gemeente te kostbaar ge vonden en het van de hand gewe zen. Tijdens overleg met de pro vincie zijn later door de gemeente Wassenaar argumenten aange voerd welke volgens het college de koopprijs kunnen rechtvaar digen. "Het overleg heeft geleid tot de toe zegging dat aan een nieuw besluit tot aankoop voor 245.250 gulden goedkeuring door de provincie zal worden verleend" aldus B em W. Mevrouw Van der Heiden zei na mens de fractie "Werkend Was senaar" steeds meer moeite te hebben met de aankoop, mede omdat zij gehoord had dat er bin nen. de gemeente plannen de roxde deden over een bestem ming van het terrein. "Dit is in tegenspraak met de agrarische bestemming" aldus mevrouw Van der Heiden en ze voegde eraan toe dat "het voor ons moei lijk wordt zo'n prijs te besteden voor dit gebied." LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 i Zaterdag van 16.00-18.00 i Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30. Jaaraborihement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij vc uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2