Koopavond-enquête uitslag al bekend Adverteert in dit blad Vmke Böfci Aanbiedingen] Van Sint JAPONNEN ROKKEN TRUIEN MANTELS Nieuwe opzet nieuwjaarsreceptie FEESTAANBIEDING Spraakverwarring had gevolgen NZH bepleit parkeer- meters op Stationsweg LAMAN- ZIJLSINGEL 2- ERBIJ IVIATZE Stuur deze bon in dan staat nw sleuteltje een paar dagen later in de krant PAGINA IR DINSDAG 22 NOVEMBER 1977 LEIDEN - Hoewel nu al blijkt dat er onder de Leidse win keliers geen animo voor is wordt er toch een enquete gehouden naar de meningen over eventuele verplaatsing van de koopavond. De discussie is op gang gebracht, maar berust in feite op allerlei misverstanden. Want wie zit om verschuiving van de koopavond van de donderdag- naar de vrijdagavond te sprin gen? De Kamer van Koophan del? Nee, zegt adjunct secretaris Berkhout, nooit over gedacht, het gaat toch goed zo? Nee, zeggen ook de verbaasde woordvoerders van middenstandsverenigingen Leids City Centrum en Zuid- West waarom zouden we? Toch een discussie klaarblijkelijk veroorzaakt door een babyloni- sche spraakverwarring en op gang gebracht tijdens een geza menlijke vergadering van de on dernemersverenigingen KNOV en KOV, vorige week. Als agen dapunt prijkte de vraag van de Kamer van Koophandel hoe de mening van de Leidse midden stand was over eventuele ver schuiving van enzovoorts. Men kwam er die avond niet uit, temeer daar er slechts een hand jevol middenstanders aanwezig was. Besloten werd tijdens die bijeenkomst, een schriftelijke enquete te houden onder de Leidse middenstand en de KvK, initiatiefnemer tenslotte, in de arm te nemen om alle adressen van de betrokkenen op te speu- Nog nooit De KvK blijkt echter, gezien een telefoontje van een verbaasde adjunct secretaris, nog nooit over verschuiving gedacht te hebben. Secretaris Van Zijp wijst daarbij op drogist Harteveld. Deze zou van de KvK een brief hebben ontvangen waarin het verzoek bovengenoemd agendapunt tij dens de vergadering aan de orde te stellen. Van Hartevelds verhaal blijkt ech ter nog weer anders te zijn: hij heeft helemaal geen brief gekre gen. Wel heeft hij een tijdje gele den een gesprek gehad in het ge bouw van de Kamer van Koop handel, maar namens de over koepelende drogistenbond voor heel Nederland. Onderwerp van gesprek is dan de instelling van een vaste-halve- dag winkelsluiting. Met de ge sprekspartner, zijn naam is de drogist ontschoten, komt hij overeen dat dit knelpunt op de agenda voor de bewuste vergade ring wordt geplaatst. Als hij dat aan de secretaris doorgeeft voegt hij daar mondeling de suggestie aan toe dat het wel nuttig zou zijn eens de meningen te horen over de instelling van een vaste koop avond voor het hele land. Nu is de koopavond in elke plaats weer op een andere dag. De suggestie van de drogist komt dan als vraag van de KvK op de agenda te staan. Verbaasd Niet alleen de KvK, ook de win keliers zelf zijn verbaasd. Een telefonische enquete leert dat de middenstandsverenigingen en grootwinkelbedrijven er zelfs nog nooit een secfbnde aan heb ben gedacht de koopavond op een andere dag te houden. In zuigkracht van andere gemeen ten gelooft ook niemand. De en quete staat toch (nog steeds) op stapel. Het enqueteballetje is langzaam maar zeker aan het rollen gegaan. Zo heeft de N W-bond Mercurius de KvK inmiddels schriftelijk la ten weten geen heil te zien in ver plaatsing. De bond komt met al lerlei argumenten vóór het hand haven van de koopavond op don derdag aandraven, zoals de spreiding van de kooppieken en daardoor minder overbelasting voor het personeel en hun moge lijkheden aan het culturele leven op vrijdagavond deel te nemen. In zuigkracht gelooft de bond bij monde van voorzitter Stammers ook niet: die kracht zou dan ook in Leiden moeten gelden voor omliggende plaatsen met-een koopavond-op-vrijdag.. De enquete waarvan de uitslag al bij voorbaat vaststaat. LEIDEN - NZH-districtiechef Van der Sluis heeft gisteren in de gemeentelijke verkeers- commissies gepleit om iets te doen aan de verkeerssituatie op de Stationsweg tussen "Eigenzorg" en de Rijns- burgersingel. Volgens hem wordt er met name in de avonduren in dit deel van de Stationsweg veelvuldig fout geparkeerd waardoor ge vaarlijke verkeerssituaties ontstaan. De heer Van der Sluis gaf in overweging om ter plaatse een parkeerhaven te maken en daar een aantal parkeer- meters te plaatsen. Hij achtte dit noodzakelijk mede gezien het feit dat het ANWB-kan- toor binnenkort aan de Sta tionsweg gevestigd zal wor den, wat tot nog meer par- keerbehoeft zal leiden. Verder bepleitte hij de plaat sing van bloembakken op het trottoir van de Stationsweg ter hoogte van de daar geves tigde bloemist. Daarmee zou voorkomen worden dat daar herhaaldelijk auto's half op de stoep worden neergezet. WD-raadslid Wessels toonde zich een voorstander van voorgestelde maatrege len maar vond, dat de par keertijd bij de meters niet langer zou moeten zijn dan maximaal een half uur. Van ambtelijke kant werd mee gedeeld dat de verkeersitua- tie op en rondom de Sta tionsweg bekeken wordt en onder meer wordt gestudeerd op wijzigingen ter hoogte van het entree van het Rijksmu seum voor Volkenkunde. Rondweg Merenwijk Een groot deel van de rondweg in de Merenwijk zal gesloten worden verklaard voor fietsers en bromfietsers in beide richtingen. De maatre gel is genomen om de wielrij ders te dwingen gebruik te maken van de speciale fiets routes die in de wijk zijn of worden i Als gevolg van de versmalling van de rondweg is er geen ruimte meer over voor fietsers en bromfietsers. Een woordvoerdster van de werk groep verkeerssituatie Me renwijk merkte gistermiddag in de gemeentelijke verkeers- commissie op, dat deze fiets routes goed betegeld en ver licht moeten zijn een dat ook de bewegwijzering moet worden verbeterd. Een andere oewoonster van de Merenwijk schreef zich on veilig te voelen op de slecht verlichte en weinig gebruikte fietsroutes. Omdat de fiets routes nog verbeterd moeten worden besloot de verkeers- commissie de zaak even af te wachten. Wel zal bekeken worden of bromfietsers ge weerd moeten worden van de route langs het wijkpark, om dat van dit pad veel gebruik wordt gemaakt door wande laars, en schoolgaande kinde- Parkeerverbod Op de Morsweg tussen Rijn- zichtstraat en Lage Morsweg komt geen stopverbod, maar een parkeerverbod. De ge meentelijke verkeerscom missie ging met een derge lijke wijziging akkoord, dat op die basis ook een ak koord is berikt tussen de be woners en de winkeliers van de Morsweg. Wel hield de gemeente gisteren nog een slag om de arm. Mocht blijken dat er onaanvaardbare situa ties ontstaan dan zal alsnog worden overwogen er een stopverbod van te maken. Parkeerontheffing Slager Van der Zon heeft gis termiddag in de gemeente lijke verkeerscommissie zijn ongenoegen uitgesproken over het feit dat er voor be drijven die in de binnenstad zitten nog steeds geen par- keerontheffingsregeling be staat. Hij wees erop, dat in de gemeenteraad een motie is aangenomen waarin wordt uitgesproken dat er voor 1 september 1977 een derge lijks regeling zou moeten zijn. Ambtenaren wezen op de pro blemen die elders bestaan om tot een dergelijke regeling te komen. "In Rotterdam heeft men er vijf jaar over gedaan om in totaal 47 plaatsen te kunnen creëren". De vertra ging in Leidse voorbereidin gen weet hij aan de pas on langs gerealiseerde per soneelsuitbreiding bij de af deling verkeer. Overigens wees hij erop, dat de Stichting Leidse Binnenstad, heeft verzocht om met even tuele maatregelen te wachten totdat de stichting daarover haar denkbeelden heeft ont vouwen. Dat zal gebeuren in een nota die waarschijnlijk nog voor het eind van het jaar zal verschijnen. LEIDEN - De nieuwjaarsreceptie in Leiden krijgt volgend jaar voor het eerst een breder opzet. Burgemeester en wethouders hebben gebroken met de traditie van een receptie voor een kleine kring. De nieuwjaarsreceptie-nieuwe-stijl is bestemd voor een breder publiek en krijgt een minder officieel en deftig karakter. Dit bleek gisteravond uit mededelingen van burgemeester Vis in de raadscommissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. De aanwezige raadsleden stemden unaniem met deze nieuwe opzet voor de nieuwjaarsre ceptie in. Het idee sluit aan bij de suggestie die PvdA-fractievoorzitter Meijers vorige week bij de begroting in de gemeenteraad deed. Voor de nieuwjaarsreceptie-nieuwe-stijl wor den zoveel mogelijk vertegenwoordigers van verenigingen, clubs en belangengroepen uit de bevolking uitgenodigd. Voor deze ont moeting tussen gemeentelijke bestuurders stelt de gemeente verschillende delen van het stadhuis - raadszaal, burgerzaal en kof fiekamer - open. Muzikale ondersteuning moet voor een ont spannen en informele sfeer zorgen. Probleemloos boren in steen en beton. U weet, daar hebt u een slagboor- A EG-slagboormachine, waarin het slag machine voor nodig. Daarvan is AEG de mechanisme altijd is ingebouwd' grootste fabrikant ter wereld U kunt (Maar voor gewoon boren schakelt u het GRATIS R KOFFER ME LEIDEN 071-143741 EFFE 't KOPPIE mni£.E maaktu BLIJ Spekulaas p. pak 0.98 Tuinbonen wit 3/4 Itr pot 0.99 Maggi Wonderstamppot, zuurkool, boerenkool hutspot 2.88 nu 1.98 Erwtensoep met worst literbl0.98 Koffie voordeelpak 500 gr 7.95 Kleutertaai pak 500 gr0.98 Chocomunten 2 zak1.00 Corn Flakes groot pak 1.48 Nwe Oogst walnoten of hazelnoten dop 500 g 2.50 Cocktailworstjes pot 200 st1.48 Melkwit of volkoren gesn. 800 g 1.48 Raviolli kant en klaar literbl1.98 Amerikaanse langgr. Rijst kilo 1.98, baal82.50 Runderlapjes Exeter blik 420 gr2.98 Instantpudding 4 pakjes1.00 ERA bakje0.58 Bruine Bonen 500 gr1.25 Bosbessensap Russische gr. pot2.75 Katbakkorrels draagtas4.29 Advokaat p. fl3.98 Skol pils 24 fl9.45 Dommelblümchen 3 fl4.95 Deutscher Sekt kwaliteit p. fl. 6.95 nu 4.98 Palmolive Shampoo Flacon1.48 Spri deodorant groot flacon 2.48 Huisvuilzakken zware kwal2.48 Dixon 2 koffers 10.50 Winteraardappelen 25 kg7.50 Handsinaasappelen 10 grote 2.00 Gek. bietjes 500 g0.59 Harde spruiten kilo0.98 Appelen (James Gr. of Ster) 2 kilo 1.69 HOGEWOERD 115 ZET IN ELK VAKJE EEN LETTERTEKEN advertentie x plaatsen, woordsleutel of regelsleutel: rekening zenden aan adres woonplaats telefoon zo moet u het doen tot 20 woorden 6,50 tot 30 woorden 10,10 alléén de rubrieken personeel aange boden, woonruimte gevraagd, woning- ruil, huisdieren, kennismaking, diverse goederen en diensten gevraagd, of regelsleutels 1 of 2 kolom breed (1 kolom 4 cm breed), 1 of meer regels groot of extra groot, geen kaders, vignetten, foto's etc. prijs: 63 ct per kolom/millimeter, ex clusief 4% b.t.W. 1. Sleuteltje sturen aan Leidsch/Alphens Dagblad. Antwoordnummer 214, Leiden (U hoeft geen postzegel op te plakken) of bel 071-144941. 2. Of lever deze bon in bij onze bijkantoren. Katwijk: Badstraat 9. Telefoon 01718-16151. Alphen: Julianastraat 19. Telefoon 01720-93961. SINTPRIJS SINTPRIJS SINTPRIJS

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 16