Beledigde Stones-fans gaan ^roep te lijf in „Madonna" Boete voor inbraakjes „MOGELIJKE ONTEIGENING GROND IN 'T JOGHT 2" Opgestaan, plaatsje vergaan i Brand op \Woubrugse e jachtwerf Veel schade bij vijf inbraken in Katwijk Zwembad Nieuwkoop: tekort ruim 2 ton GEMEENTE BOSKOOP ZAL VERGRIJZEN '977[NSDAG 22 NOVEMBER 1977 STREEK PAGINA 15 L VLPHEN AAN DEN RIJN - Onvrede over het optreden van de popformatie "Sticky-Fingers" in de jeugdsociëtiet Madonna heeft zaterdag avond omstreeks half twaalf geleid tot een grootscheepse vechtpartij. nert gasJe moeilijkheden begonnen toen on- één van de toeschouwers tijdens f, is het laatste gedeelte van het op- treden van de groep het podium opkwam. Hoewel een paar keer de groep werd overgoten met bier. Vervolgens kwam het pu bliek als één kluit richting po dium, waarbij met bierflesjes werd gegooid. werd geprobeerd de lastige De groep nam de benen 500 „luisteraar" van het podium te verwijderen lukte dat niet. De verhouding tussen de negen erd band-leden en het publiek werd nog slechter toen de zanger van ten - 't zol dertje, dat met een luik kan wor den afgesloten. Hoewel de groep ook toen nog bestookt werd met projectielen, werd er bij de komst van de politie niet meer gevoch ten. Wél trof die er een enorme chaos aan. De leden van de popgroep en be stuursleden werden vervolgens meegenomen naar het politiebu reau. Daar bleek dat één van de leden van de band was getroffen door een bierglas. In het zieken huis moest hij aan een wond in het gezicht worden gehecht, ter wijl enkele glasscherven uit zijn lip moesten worden verwijderd. Hoe groot de schade aan de appara tuur is - die temidden van al het tumult was blijven staan - is nog niet bekend. De politie onder zoekt nog steeds wie de aanstich ters van het kwaad zijn geweest. De poprecensent van het Alphens Dagblad tekent bij deze affaire het volgende aan: "De groep '"Sticky-Fingers" zie ik voorlopig niet terugkomen in Madonna. En dat heeft niet alleen te maken met die ongelukkige vechtpartij aan het slot van hun optreden afgelopen zaterdag. Dat heeft in de eerste plaats te maken met de bar slechte muziek die de groep produceert. De groep probeerde met lichts hows en rookkanonnen indruk te maken. Daarbij vergetend dat het uiteindelijk de muziek is die het hem moet doen. Extra irritant is het dan dat de groep zichzelf uit roept tot de Rolling Stones van het Westland. Een verregaande zelfoverschatting. IJzersterke Stones-nummers als Honky Tonk Woman, Brown Su gar en Satisfaction werden door de, als Mick Jagger rondhuppe lende zanger Ron de Wit ver kracht. Dat is jammer. Basgitarist Joop Alsemgeest en gitarist Wim de Wit, komen er wel - wanneer de medewerking van zanger Ron de Wit vergeten wordt en ze gaan er enkele jaren hard tegenaan. Maar dat neemt niet weg dat de Stones-fans zich terecht beledigd voelden door deze uiterst zwakke imitaties. Dat is de reden dat ik Sticky Fingers voorlopig niet te rug zie komen in Madonna". ROBERT J. BLOM \°eiAuto rijdt de ,un vrouw omver BODEGRAVEN- Omstreeks ne gen uur gisterochtend is mev rouw J. Commandeur-Van Buren uit Bodegraven met een zware hersenschudding naar het St. Jo zefziekenhuis in Gouda vervoerd na in aanrijding te zijn gekomen met een bestelwagen. Het onge val vond plaats op de Stations weg in Bodegraven. De be stuurder van de bestelwagen zag bij het opdraaien van de Sta tionsweg de daarop fietsende vrouw niet of te laat. De vrouw kon de wagen niet meer ont wijken. p WOUBRUGGE - Aan het snel in grijpen van omwonenden is het te danken dat een brand bij jachtbouw Molenaar in Woubrugge onder controle kon worden gehouden tot de brand weerlieden het bluswerk over namen. Dit kon omdat het bedrijf ruimschoots was voorzien van blusapparatuur. Toen de brand was uitgebroken, gistermorgen, waren de bewo ners en omwonenden van het pand er razendsnel bij om de schade zo beperkt mogelijk te houden. Hierdoor kon onder meer worden voorkomen dat de boten in de winterberging in de vlammen opgingen. Nu liepen slechts drie of vier schepen op pervlakkige beschadigingen op. Over de oorzaak van de brand be staan thans alleen nog maar ver moedens. Brandweercomman dant denkt aan een overhitte ka chel; de eigenaar van het jacht werf sluit kortsluiting niet uit. BODEGRAVEN - Opge- staan, plaatsje vergaan. Daar kwam het zo onge veer wel op neer toen woonbootbewoner Ho- vius gisteren naar zijn le gale plekje werd terugge sleept. Maar de man keek wel vreemd op zijn neus want het lege plekje was inmiddels al weer bezet door een ander. Hovius huurde het plaatsje in Ter Aar voor zijn ark van een scheep swerf. Dit vond hij echter niet zo aantrekkelijk en besloot zijn boot op eigen kosten weg te laten sle pen naar Bodegraven. In de buurtschap Buitenkerk woont familie van hem en daar, zo dacht hij, was nog wel een plekje voor hem vrij. m Deze plaats hebben Gedeputeerde 1 Staten van Zuid-Holland echter jjf aangewezen als uitsterfgebied: m als een woonboot vertrekt, mag fp| er geen andere voor in de plaats komen. De opengevallen gedeel ten zijn daarom afgeschermd met kettingen om te verhinderen dat er iemand zo maar gaat liggen. Hovius kreeg hulp van zijn familie die haar boot een stukje ver plaatste. Hierdoor kon hij zijn boot achter de ketting ma noeuvreren. Het provinciebestuur heeft hem dezelfde dag laten weten dat hij moest vertrekken. Hovius voelde daar voor en bleef waar hij was. Tot gisteren. Toen kwamen de rijkspolitie van Bodegraven sa men met de provincie eraan te pas en sleepten de ark terug naar Ter Aar. Maar daar gold letterli jk opgestaan De boot van Hovius wordt teruggebracht naar Ter Aar, plaatsje vergaan. De directie van venste worden geholpen, de scheepswerf liet er geen gras Wat er nu precies met de woonboot over groeien toen er ruimte vrij- van Hovius gaat gebeuren, is nog kwam. Van de lange wachtlijst, niet bekend. De ark is voorlopig waarover zij beschikt, kon de bo- naar een opslagplaats van de pro vincie in Ter Aar gesleept. In Den Haag is men nu druk aan het overleggen wat er moet gebeu ren. Vooralsnog is dit probleem nog niet opgelost. Subsidie voor repareren van raamstijlen KOUDEKERK AAN DEN RIJN - B. en W. van Koudekerk krijgen een gunstig advies om subsidie te verlenen voor het repareren van de gemetselde raamstijlen aan dé binnenkant van de hervormde kerk. Dertig procent van die kos ten, zijnde 37.170, neemt de ge meente voor haar rekening. personeelszaken en algemene zaken had met het ver strekken van dit bedrag gister avond geen enkele moeite. NIEUWKOOP - De Haagse poli tierechter heeft een éénent wintigjarige schilder uit Nieuwkoop veroordeeld tot een boete van driehonderd gulden, Motorrijder botst op bus VOORHOUT - De achttienjarige P.V. uit Noordwijk is vanmorgen kwart voor zeven gewond ge raakt, toen hij met zijn motorfiets achter op een autobus botste. De motorrijder reed vlak achter de bus op de Leidsevaart, richting Postviaduct. Vermoedelijk als gevolg van het gladde wegdek kon de Noord wij ker niet tijdig af remmen, toen de bus vaart min derde. Hij is met een gebroken bovenbeen vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Een 21-jarige vrouw uit Voor schoten werd gisteren op het Sta tionsplein aangereden door een bromfietser. Ze liep daarbij een beenwond op waarvoor ze in het AZ moest worden opgenomen. De vrouw stak de weg over in de richting van het belastingkan toor, terwijl de bromfietser er aan kwam. De laatste kon een aanrij ding niet meer voorkomen. leiderdorp - De politie van Leiderdorp heeft gistermiddag aan de Van der Valk-Bouman weg in Leiderdorp een gestolen auto ontdekt. Via het als vermist op gegeven kenteken kon de politie de BMW 2002 terugvinden. De wagen was 14 novemher in Den Haag gestolen. een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf en een proeftijd van twee jaar. De schilder kreeg deze straf voor het plegen van drie inbraken. De officier van Justitie had een maand gevangenisstraf tegen de Nieuwkoper geëist. Twee dagen was de schilder uit de band gesprongen. Met behulp van een valse sleutel pleegde hij de inbraken. De spulletjes die hij meenam waren echter niet van grote waarde. De officier nam het de Nieuwkoper zeer kwalijk dat hem nog maar kort geleden zeven weken ge vangenisstraf waren opgelegd. Maar dat hij ondanks dit korte tijd later toch weer het verkeerde pad was opgegaan. Volgens de schilder kwam dit doordat hij geen sociale uitkering kreeg. Omdat het nu "beter" met de Nieuwkoper gaat volstond de rechter met het opleggen van een boete en een voorwaardelijke straf. Auto ramt winkel in Hillegom HILLEGOM - De 18-jarige C. Jager uit Hillegom is in de af gelopen nacht bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De auto waarin zij zat reed in de Hoofdstraat van Hillegom tegen de winkelpui van Zeeman. De bestuurder van de auto, de 19-jarige J.P.W.A. uit Hil legom werd daarbij ernstig gewond. Hij is overgebracht naar de Mariastichting in Haarlem. Het ongeluk gebeurde van nacht rond half één. Door nog onbekende oorzaak raakt de Hillegommer de macht over het stuur kwijt in een flauwe bocht van de Hoofdstraat. Na eerst een lantaarnpaal te heb ben geramd en langs de voor gevel van Schulte herenmo dehuis te hebben geschuurd, kwam de personenwagen tot stilstand tegen de winkelpui van Zeeman. De politie stelt een nader on derzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. Noordwijker loopt tegen brommer VOORHOUT - Er vielen giste ren twee gewonden bij een ongeluk op het fietspad langs de Leidsevaart, ter hoogte van de Sportlaan in Voor hout. De 64-jarige v.d. P. uit Noordwijk stak vanaf de bus halte pardoes het fietspad over, waarbij hij opliep tegen een bromfiets, bestuurd door de 17-jarige v.d. L. uit Oegsgeest. Beiden werden (met onbekend letsel) overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. NIEUWKOOP - Het zwembad in Nieuwkoop kampt met een tekort van rond de 225.000. Daarom verwacht het ge meentebestuur dat de tarie ven met vijf procent zullen moeten worden opgetrokken. Dit schrijven burgemeester en wethouders in hun bege leidingsbrief bij de begroting voor volgend jaar. Om die begroting sluitend te krijgen zullen de plaatselijke belastingen eveneens met vijf procent omhoog moeten. Enen 'uitzondering hierop vormt het reinigingsrecht. Hier moet tien procent bo venop. De kosten voor vuilverbranding, waarmee volgend jaar in regionaal ver band wordt begonnen, zijn met een even groot per centage toegenomen. Een voordeeltje heeft de ge meente Nieuwkoop op het gebied van onderwijs. Voor de post "openbaar kleuteron derwijs" is ruim twaalfduizend gulden minder opgenomen. Burgemeester en wethouders zeggen dat dit komt door de vermindering van exploitatiekosten en ka- pitaalslasten. Het kamperen in het plas- sendorp legt de gemeente ze ker geen windeieren. Dit le vert haar een batig saldo op van rond de 112.000. Die ta rieven zullen daarom volgend jaar niet worden opgetrok ken. Streekplan Over de gang van zaken rond het streekplan Zuid-Holland is het gemeentebestuur wel tevreden. "Ondanks de vaak tegengestelde belangen van de gemeenten wordt de sa menhang van de streek bin nen het IGOR-verband niet uit het oog verloren'" menen burgemeester en wethouders. B en W van Nieuwkoop zyn van plan om het overleg tussen de diverse toezichthoudende personen in het plassenge- bied te gaan intensiveren. Verschillende onderwerpen, die betrekking hebben op de achteruitgang van de plassen, zo zeggen zij, kunnen dan be ter worden bestudeerd om tot een goede aanpak ervan te komen. De sport komt het volgend jaar ruimschoots aan haar trek ken. Op dit moment wordt er nog gestudeerd op de aanleg van een derde veld voor NSV en de aanleg van twee ten nisbanen in Noorden. De pre sentatie van de nieuwbouwplannen van het gymnastieklokaal aan de La- rixstraat wordt spoedig ver wacht. GS geen woningbouw BOSKOOP - "Als er niet in de Mid delburgsepolder kan worden ge bouwd moet woningbouw in de kern volledig worden verlaten. Anders zal Boskoop vergrijzen en een heel onnatuurlijke bevol kingssamenstelling krijgen, met alle gevolgen van dien." Dit schrijven burgemeester en wethouders van het sierteeltcen trum in hun bezwaarschrift tegen het streekplan Zuid-Holland oost. Het bezwaar is gericht aan provinciale staten. Het gemeentebestuur van Boskoop had er bij Gedeputeerde Staten op aangedrongen om de Middel burgsepolder als nieuw woning bouwgebied te bestemmen. Het provinciaal bestuur is hieraan niet tegemoet gekomen. "Dit be treuren wij ten zeerste", aldus B en W. "Wij hebben in voldoende mate aangetoond dat woningen bouwen op goede kwekerijgrond onmogelijk is. "Het gemeentebe stuur zegt dat Boskoop een nek slag krijgt als er uitsluitend maar in de kern mag worden gebouwd. "Afgezien van enkele zeer inci dentele oplossingen zal in het ge heel geen (sociale) nieuwbouw meer mogelijk zijn. Boskoop zal in dat geval zijn noodzakelijke functie niet meer kunnen ver vullen." GS zeggen in te zien dat woning bouw op redelijke afstand van het centrum in alle gevallen ver plaatsing van boomkwekerijen zal betekenen, hetgeen grote fi nanciële problemen zal opleve ren. Het ontwikkelen van één aaneengesloten woongebied van voldoende omvang zal dan ook naifwelijks mogelijk zijn, waar door zal moeten worden gezocht naar mogelijkheden van kleinere projecten in de buurt van het cen trum. r Gedeputeerde Staten zijn tegen het bouwen van huizen in de Mid delburgsepolder. de grote afstand tot het station en het centrum en de daardoor dreigende verzwakking van het voorzieningenniveau; LANDSCHAPPELIJKE bezwa ren. "Wij vinden die argumenten niet sterk genoeg om aan de nieuwbouw in Boskoop een halt te roepen," aldus B en W. Zij stellen daar tegenover dat de toe komstige woningbouw tegemoet moet komen aan de natuurlijke aanwas, de stijgende woning behoefte, afnemende gezins grootte en woningbehoefte voor jongeren, alleenstaanden en be jaarden. Daarom zullen er tussen 1980 en 1990 in Boskoop ruim duizend huizen moeten worden gebouwd. Dit aantal woningen kan niet wor den gebouwd door gelegen heidsaankopen van boomkweke rijen. Daarom zal er een aaneen gesloten gebied moeten worden gevonden in de directe omgeving van bestaande en te ontwikkelen sierteeltgronden dat de bouw van huizen tot 1990 mogelijk maakt. Die uitbreiding moet ten oosten van de Gouwe (vijftig procent van de in Boskoop werkende be volking werkt in oost). Boomkwekerijgrond komt niet in aanmerking voor het plegen van woningbouw vanwege de hoge prijs; 708 per vierkante meter. Het forensisme kan alleen worden beperkt door bouwen in de werkgemeente zelf. B en W menen daarom dat alleen de Middelburgsepolder geschikt is om als opvanggebied te dienen voor de noodzakelijke toekom stige woningbouw. "De afstand van deze polder naar het centrum is niet veel groter dan die van Snijdelwijk naar de kern; een grotere afstand naar het station kan niet worden ontkend. Het is evenwel de vraag of dit als een hoofdargument naar voren moet worden gebracht, omdat openbaar vervoer door inten sieve busdiensten geenszins uit gesloten moet worden geacht." Elke nieuwe lokatie zal in meer of mindere mate een aantasting be tekenen van het landschap. Bij de Middelburgsepolder is hiervan in mindere mate sprake. Het voor zieningenniveau zal toenemen in het centrum. Het winkelbestand in de polder zal uitsluitend die nen om in de dagelijkse levens behoeften te Verder heeft de gemeente Boskoop bezwaar tegen het ontbreken van een bedrijfsbestemming tussen de Zuidkade en de Gouwe; de si tuering van de gemeenschappe lijke zuiveringsinstallatie Wad- dinxveen, Reeuwijk en Boskoop, ontkennen van de belangrijke positie van Boskoop als centrum van de sierteelt; aangegeven pol- derpeilverlaging voor het uit breidingsgebied van de boomkwekerij; oprichting mast kabeltelevisie; ontbreken bouwstrook langs Goudse Rijweg. Insteek, Halve Raak en Tuinstraat en het niet aanduiden van de sportvelden als dag recreatiegebied. Wethouder Vis van Valkenburg KATWIJK - In Katwijk zijn vijf in braken gepleegd, waarbij voor enkele honderden guldens aan geld werd ontvreemd en voor enige duizenden guldens schade werd aangericht. Ingebroken werd in de Prins Willem Alexanderschool aan de Pars- straat. De daders kwamen daar vermoedelijk binnen via een tuimelraam aan de zuidkant van de school. Acht lokalen werden doorzocht en alle kasten werden opengebroken. Er wordt slechts 7 gulden vermist. Bij de kantine van voetbalvereniging "Katwijk" aan de Halenborgweg werd de toegangsdeur geforceerd. Er werd niets ontvreemd. Bij IJzer- warenzaak Van den Anker aan de Dwarsstraat werd een ruit uit een deur gelicht en werden vervol gens twee kassa's opengebroken, waaruit een geldbedrag van on geveer 300 gulden werd gehaald. Bij de Mgr. Beckersschool ver schaften de daders zich toegang door het forceren van een raam. Uit een kast in de kamer van het schoolhoofd werd 100 gulden ge stolen. Vervolgens werd nog in gebroken in het vormingscen trum "De Hoop" nabij de Krom. Daar werd de toegangsdeur ver nield. Uit de ontmoetingsruimte werd 60 gulden en verder enige gereedschappen gestolen. VALKENBURG - 'Ik sluit niet uit dat de gemeente Valkenburg overgaat tot onteigening van de gronden in het Plan 'Joght 2'. Dat deelde wethouder G. Vis van Valkenburg desgevraagd mede. Hij hield gisteravond een spreekbeurt in de kerkzaal van de Hervormde kerk op uitnodiging van het CDA over onder meer woningbouw. Daar kwam onder meer ter sprake dat de verwer ving van de laatste stukjes grond in dit gebied nogal wat proble men opleverde. 'De mensen heb ben liever onroerend goed dan geld', zo zei wethouder Vis gis teravond op de bijeenkomst. Hij sluit echter niet uit dat derden ook belangstelling hebben voor de ongeveer 20.000 vierkante me ter grond, die de gemeente nog moet verwerven. 'Dat er inder daad belangstelling is van andere personen of instellingen komt echter bij de onderhandeling niet duidelijk naar voren', aldus wet houder Vis. De gemeente biedt de grondbezit ters tien gulden voor elke vierkante meter weiland. De ge meente heeft overigens de gron den op korte termijn niet nodig. Volgend jaar kan naar alle waar schijnlijkheid begonnen worden met de bouw van zo'n veertig woningen midden in het plan 't Joght 2. De wijk zal dan voorlopig worden ontsloten via de be staande wijk 't Joght 1. In een la ter stadium zal een aparte ont- sluitingsweg worden aangelegd naar het nieuwe gebied. Het ligt in de bedoeling dat in tien jaar tijd bijna 150 woningen worden gebouwd in 't Joght 2. De ge meente Valkenburg is in het voorontwerp streekplan Zuid- Holland west bestemd als een zo genaamde C-gemeente. Dat be tekent voor Valkenburg dat tot 1990 niet meer dan 210 woningen mogen worden gebouwd. Tijdens de gisteravond gehouden bijeenkomst van confessionele Valkenburgse partijen wero meegedeeld dat zij toestemming hebben gekregen van het hoofd bestuur om als zelfstandig CDA op te treden.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15