Berisping voor Kalina Formatie vordert nn snel Menten niet veroordelen op grond van vermoedens rt vermoeaens Uniek alarmsysteem bejaarden en gehandicapten Unjelie caravan-show Van der Louw trotseert procureur-generaal GELIEVEN KWAMEN AAN DE KOST DOOR DIEFSTAL Miljoenenbuit in Oss teruggevonden CR0FT sherry. binitp VRIJDAG 18 NOVEMBER 1977 BINNENLAND PAGINA 7 DEN HAAG (SP) - Reeds aan het eind van de vol gende week zullen CDA en VVD de besprekingen over het regeringsprog ramma afronden. Na slechts twee weken on derhandelen hoeft door de fractievoorzitters Van Agt (CDA) en Wiegel (VVD) dan uitsluitend nog over de zetelverdeling in een nieuw kabinet te worden gepraat. Deze optimistische verwachting werd gisteren in politiek Den Haag gehoord, nu blijkt dat de twee onderhandelaars het uitste kend met elkaar kunnen vinden. De kansen op een kabinet van CDA en VVD wordt door politici van beide partijen op ruim vijftig procent geschat. Een van de weinige hinderpalen voor een akkoord zou de vermo- gensaanwasdeling (VAD) zijn. Het ziet er echter niet naar uit dat de onderhandelingen hierop stuk lopen. AMSTERDAM (SP) - Ongeveer 200 bejaarden en lichamelijk gehan dicapten in Amsterdam beschik ken over een voor Europa uniek draadloos alarmsysteem. Wan neer ze snel hulp nodig hebben, bijvoorbeeld doordat ze zijn ge vallen, hoeven ze maar op een. knop te drukken en binnen een paar minuten komt de hulp verlening op gang. Sinds enkele jaren wil de overheid dat bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig wonen. Niettemin blijken veel oude mensen, die best nog een paar jaar thuis kun nen wonen, zich op te geven voor een bejaardentehuis uit angs dat ze thuis geen hulp kunnen roe pen wanneer hun iets overkomt. Bejaarden en gehandicapten die tóch thuis wonen hebben vaak wel een alarmsysteem. Een bel binnen of buiten of een alarm- licht. Dergelijke systemen heb ben één nadeel: ze hangen op één bepaalde plaats en kunnen dus lang niet altijd worden gebruikt. Bovendien, de hele buurt kan het horen of zien, waardoor de be jaarde in nood zich de volgende keer wel twee keer zal bedenken voordat hij alarm slaat. Het draadloze systeem in Am sterdam-Osdorp heeft met die nadelen afgerekend. Want de bejaarde of gehandicapte draagt zelf het alarmapparaat bij zich. Het is niet groter dan een luci fersdoosje weegt slechts zeventig gram en heeft een ingebouwde antenne en batterij. Drukt men op de rode knop bo venop "Het doosje" dan wordt een gecodeerd signaal uitgezon den naar een bedieningskastje in de woning. Tegelijkertijd gaat er een zoemer die door de bewoner kan worden uitgeschakeld als hij per ongeluk op de knop heeft ge drukt. Na een "wachttijd" van een minuut 'wordt het alarm doorgegeven aan een meldsysteem dat hoort bij een aantal woningen. De kleine computer in dit meldsysteem waarschuwt automatisch per telefoon de centrale hulppost, in dit geval een bejaardentehuis een Amsterdam-Osdorp. De computer op de centrale hulp post registreert alle gegevens en geeft vervolgens vrijwel onmid- delijk aan uit welk huis het alarm komt. Automatisch zwijgt de zoemer bij degene die alarm heeft geslagen, zodat hij weet dat zijn "hulpgeroep" is gehoord. De cen trale hulppost zorgt ervoor dat er iemand gaat kijken aan het opge geven adres. Het is niet per se noodzakelijk dat iemand ook telefoon heeft om dit alarmsysteem te kunnen gebrui ken. Als er in één van de wonin gen die op de alarmmelder zijn aangesloten maar een telefoon staat, kan het alarm functioneren. Het alarmsysteem is ontwikkeld door een firma in Apeldoorn in nauw overleg met de bewoners en de PTT. Per aansluiting kost het 2000 gulden. Alle kosten ko men voor rekening van het minis terie van crm en de gemeente Amsterdam. De aansluitingskosten worden la ger naarmate er meer personen dit alarmsysteem hebben. Vol gens de fabrikant is het technisch geen enkel probleem om heel Nederland op dit net aan te slui ten. De firma is al met een aantal gemeenten (welke wil men niet zeggen) in overleg om ook daar dit unieke systeem aan te leggen. De gemeentebesturen zouden hiervoor al subsidie hebben be loofd. Wethouder Van der Eyden nam gis teren de alarminstallatie in ge bruik. "De bejaarden mogen best alarm slaan naar een samenle ving die te vaak zo hard en mate rialistisch is dat men geen tijd heeft om de helpende hand te bieden aan mensen in de buurt die hulp nodig hebben", zei hij. Van Agt en Wiegel hebben gisteren onder leiding van informateur Van der Grinten voor het eerst gesproken over het regerings programma. Vandaag en morgen wordt verder onderhandeld. Nooit Demissionair defensie-minister Stemerdink (PvdA) heeft CDA- leider Van Agt er van be schuldigd nooit een kabinet met de PvdA te hebben gewild. Tijdens een spreekbeurt in Eindhoven zei Stemerdink dat het zelfde geldt voor informateur Van der Grinten. Hij noemde Van Agt echter "het grote probleem". De socialistische minister meende dat de PvdA nog één keer moet proberen een kabinet te vormen met het CDA. "Daar moet het goedwillende deel van de CDA- fractie op kunnen rekenen", zei hij. Dat moment zou volgens hem aan gebroken zijn, als het CDA het eventueel met de VVD bereikte regeerakkoord op de weegschaal lest. Dan zou dc PvdA een voorstel voor de zetelverdeling moeten doen zoals onlangs Terlouw deed. In diens visie bleven de CDA-- leiders Aantjes en Andriessen uit het kabinet, kwam Van Agt niet op justitie en hield de PvdA de post volkshuisvesting. BILTHOVEN - Als onderdeel van het 'oppeppen' van zeven streekbus- lijnen, waarvan de buslijn Bilthoven-Utrecht de eerste is, zullen in die plaatsen zogenaamde abri's (wachthuisjes) bij de haltes worden geplaatst. De wachthuisjes zijn voorzien van 8 mm gehard veiligheidsglas en een aluminium dak. Ze zijn zodanig geconstrueerd dat het niet gemakkelijk is er op te klimmen. ADVERTENTIE ROTTERDAM (ANP) - Rotterdams burgemeester André van der Louw heeft het voorstel van de politieleiding in de Maasstad om hoofdinspecteur B.D. Kalma te schorsen, niet overgenomen. Van der Louw heeft dat gisteren be kend gemaakt. In een brief aan Kalma schrijft de bur gemeester dat hij volstaat met een berisping. Dit is de laagste disciplinaire straf waartegen nog beroep door Kalma mogelijk is. De korpsleiding van de Rot terdamse politie had Van der Louw geadviseerd hoofdinspec teur Kalma (chef zeden- en kin derpolitie in de Maasstad) te schorsen in verband met diens meelopen in een demonstratie op de dag waarop de drie RAF-leden Baader, Ennslin en Raspe wer den begraven. In een eerste reactie zei Kalma gis teren elke maatregel tegen hem (ook de berisping) in verband met het deelnemen aan de demon stratie als een ernstige aantasting van de vrije meningsuiting te be schouwen. Kalma heeft steeds verklaard in zijn vrije tijd als AMSTERDAM (SP) - Tij dens de voortzetting van zijn pleidooi voor de van oorlogsmisdaden ver dachte Pieter Menten deed verdediger mr. L. van Heijningen gisteren een scherpe aanval op het re quisitoir van officier van justitie mr. A. Habermehl. 'Het requisitoir beperkt zich teveel tot het wettig bewijs. Ik mis ook maar iets over dat overtuigend bewijs. In dat requisitoir worden de zogenaamde kelderstukken uit Krakau het sluitstuk maar waarvan" genoemd, De kelderstukken behelzen voor eèn groot deel brieven die Pieter Menten zou hebben geschreven aan Duitse SS-instanties. Anders dan de officier van justitie, die in zijn requisitoir stelde dat er geen sprake was van een complot tegen Menten, gelooft Van Heij ningen wél in een achter het- IJzeren Gordijn bekokstoofd op zetje om zijn cliënt veroordeeld te krijgen. Voor de raadsman bleef het een open vraag waarom Menten de slachtoffers van de executies uit hun huizen zou hebben gehaald. Van Heijningen daarover: 'Uit niets blijkt dat een en ander is ge schied op grond van politiek, ras of godsdienst. Om geld wellicht? Wat kan men van zulke gruwel daden wijzer worden9 In het re quisitoir wordt gesteld: de juiste rol van Menten kan niet worden vastgesteld. Maar hoe kan de of ficier van justitie dan komen tot bewezenverklaring van het ten- lastegelegde'? Tot slot zei mr. Van Heijningen: 'Niets blijft Menten bespaard. Over de hele wereld is het onware programma van TROS Aktua en het schrijfsel van Knoop ver breid. Menten is veroordeeld zonder dat een onafhankelijke rechter sprak'! Man bekent moord AMSTERDAM (ANP) - De dader van de moord op de 62-jarige Am sterdamse kantoorbediende Tsjalling Terpstra heeft zich in de afgelopen nacht gemeld bij het hoofdbureau van de Am sterdamse politie. Het is de 29-ja- rige J.B. uit Rotterdam. De man was gedetineerd in de Van der Hoevenkliniek in Utrecht waar hij na een proefverlof niet was te ruggekeerd. B. heeft een week gelogeerd in het huis van het slachtoffer aan de Alexander Boersstraat bij het é-persoon te hebben deelge- i de omstreden de monstratie op donderdagavond 27 oktober. Binnen het korps ontstond grote opschudding over de aanwezig heid van Kalma op die bijeen komst. Meer dan 200 politiemen sen gaven schriftelijk van hun af keuring blijk en vonden dat Kalma uit het korps verwijderd zou moeten worden. Tegen advies in Uit de brief, die Van der Louw aan Kalma heeft geschreven, blijkt dat de burgemeester zijn beslis sing heeft genomen tegen het ad vies van de procureur-generaal in. Deze heeft namelijk in een tweede brief aan Van der Louw laten weten, zo is nu bekend ge worden, dat zijn eerste brief aan de burgemeester niet gebaseerd was op artikel 5 lid 2 van de poli tiewet. Uit die eerste brief had Van der Louw begrepen dat de pg hem op grond van dit artikel opdracht gaf Kalma uit zijn functie te onthef fen. De procureur-generaal schrijft in zijn tweede brief: „Eerst indien u in de gedragingen van de heer Kalma alsmede de daardoor veroorzaakte spannin gen bij de Rotterdamse gemeen tepolitie geen aanleiding zoudt zien tot schorsing en eventueel ontslag van de heer Kalma, wordt voor mij de toepassing van artikel 5 lid 2 van de politiewët actueel". Met zijn besluit Kalma „slechts" te berispen, riskeert de Rot terdamse burgemeester dat de pg hem alsnog opdracht zal geven de hoofdinspecteur te schorsen of te ontslaan. Van der Louw zei vo rige week dat een burgemeester niets tegen een dergelijke op dracht van de procureur-gene raal kan doen. DEN HAAG (SP) - Als een tamme Nederlandse uitgave van het beruchte paar Bonny en Clyde zijn een 19-jarig meisje uit Leiden en een 18- jarige jongen uit Rotterdam gedurende de afgelopen zo mer met stelen en roven aan de kost gekomen. Machinegeweren kwamen er weliswaar niet aan te pas, maar de mannelijke helft van het duo heeft er toch niet te genop gezien om een boer in Friesland in diens eigen boerderij van achteren met een gevulde fles op het hoofd te slaan. De klap kwam zo hard aan dat de fles brak. "De man moet een schedel hebben als van gewapend be ton, anders had u hem finaal de hersens ingeslagen", meende de president van de strafkamer van de Haagse rechtbank. Dank zij zijn betonnen schedel bracht boer Johannes Talma (67) uit Sybrandehuis bij Dokkum er niet alleen het le ven af; hij wankelde zelfs niet op zijn benen en bestookte zijn aanvallers met zo'n hagel van projectielen dat zij onver- nchterzake het hazenpad ko zen. De wond in Talma's ach terhoofd moest later met vier krammen worden gehecht. Voor de Haagse rechtbank ont kent Ton dat hij het voorop gezette plan had gehad om de boer te beroven. Ook ontkent hij boze plannen te hebben gesmeed om roofovervallen te doen op een oude dame in Voorburg en op iemand in Leiden. Uit de verklaring van zijn meisje Ingrid en van twee medeplichtigen valt echter af te leiden dat de nachtelijke aanval op boer Talma wel de gelijk met roofzuchtige mo tieven is gepleegd. Behalve voor deze poging tot diefstal met geweldpleging - de hoofdschotel van de ten lastelegging, aldus de officier - staan Ton en Ingrid nog te recht voor inbraken in scho len in Leiden (Rembrandt scholengemeenschap) en Voorburg en voor inbraken in kantines en scholen in Koudekerk, Bodegraven, Waddinxveen, Zoeterwoude, Rotterdam en Leiderdorp. De Criminele gelieven beken nen openhartig dat zij in die tijd rondzwierven en geen andere manier wisten om in hun levensonderhoud te voorzien. "Ik heb al die in braken heus niet voor m'n lol gepleegd", laat Ton weten. Ingrids bijdrage aan de con versatie bepaalt zich hoofd zakelijk tot snikken. Volgens gerechtspsychiater dr. Havermans hebben de jongen en het meisje een negatieve wisselwerking op elkaar ge had. Beiden zijn behept met psychische ontwikkelings stoornissen en allebei moeten zij als verminderd toereke ningsvatbaar worden be schouwd. Ingrid heeft nog een blanco strafregister. Ton is een keer eerder veroor deeld. Officier van justitie mr. C. van Steenderen eist anderhalf jaar met aftrek tegen Ton. In grid komt er af met een eis van negen maanden, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. In beide gevallen vordert de officier toezicht van re classering en psychiater ge durende de proeftijd van twee jaar. Vonnis 1 december. Verwijt orden olitie. hij de deze hting e con- „Hun ionale vindt OSS (ANP) - Tijdens een actie in de nacht van woensdag op don derdag in het woonwagencen trum van Oss heeft de gemeente politie van Oss voor minstens twee miljoen gulden aan buit te ruggevonden. Bij de actie werd de gemeentepoli tie van Oss geassisteerd door korpsen uit de omgeving en de rijkspolitie. Zestien bewoners in de leeftijden van 18 tot 62 jaar werden, verdacht van diefstal met inbraak en heling, aange houden maar vier van hen wer den in de loop van donderdag weer vrijgelaten. De Osse politie had allang een ver moeden dat het woonwagencen trum in de gemeente een centrum was geworden van diefstallen en inbraken in geheel Noord-Bra bant en zuidelijk Gelderland en Utrecht. De daders gebruikten daarvoor dure gestolen auto's Jat hij waarvan dan later de uitgebrande stratie wrakken werden teruggevonden, aantal Tijdens de nachtelijke actie konden West- ook de vier daders van een in braak in de nacht van woensdag op donderdag bij een juwelier in Gennep worden aangehouden. Zij hadden de buit, gouden rin gen, juwelen en sieraden nog bij zich. De waarde daarvan bedroeg anderhalve ton. e vier daders van deze inbraak in de leeftijd van 18 tot 37 jaar, moe ten nog nader aan de tand worden gevoeld over eventuele andere diefstallen die de laatste tijd in Brabant zijn gepleegd, aldus de Osse gemeentepolitie. Boven dien zijn er in Noord-Brabant een groot aantal textieldiefstallen die nog niet zijn opgelost, evenals in braken bij benzinestations. In de Brabantse Kempen zijn ook nog tal van inbraken en diefstallen die nog moeten worden nage trokken. Met zekerheid kan thans worden gezegd dat er 55 zaken die open stonden helemaal rond zijn maar de verhoren gaan nog verder, zo stelde de politie van Oss. Bij de actie in het woonwagencen trum in Oss werd geen verzet ge boden. Er werd tijdens de onder zoekingen een semi-automati- sche karabijn aangetroffen, als mede een groot aantal steek- en slagwapens. Noch van de zijde van de politie noch van de zijde van de aangehoudenen zijn wa pens gebruikt. De nachtelijke actie in Oss is het resultaat van een reeds maanden durend onderzoek, dat tot dit eerste resultaat heeft geleid. Diefstal opgelost BREDA (ANP) - De diefstal van een vrachtauto-combinatie met 150 kleurentelevisietoestellen in Breda is opgelost. De buit verte genwoordigde een waarde van 300.000 gulden. De combinatie verdween in de nacht van 5 op 6 november van een parkeer ter rein in Breda. In samenwerking met de politiekorpsen van Den Bosch en Boxtel heeft de Bredase politie nu vier man ingesloten. Dat zyn dc 37-jarige W.L., die woensdag tijdens een verkeers controle op de rijksweg Den Bosch-Utrecht werd betrapt met een deel van de buit, de 35-jarige L.R.. de 33-jarige G B allen uit Breda, en de 49-jarige C.T. uit Boxtel die wordt verdacht van heling. d, ie, lot ?ij- ADVERTENTIE Wat weet gij van SHERRY, gij fijnproevende lieden. Wat weet gij namelijk van Croft Sherry Pale Dry van f 8 95 voor f 7,95 Croft Sherry Amber van f 9,95 voor f 8,95 VAN DER LOOS Morsstraat 25, Leiden Van Heijningen daarover: 'Uit niets blijkt dat een en ander is ge schied op grond van politiek, ras of godsdienst. Om geld wellicht? Wat kan men van zulke gruwel daden wijzer worden9 In het re quisitoir wordt gesteld: de juiste rol van Menten kan niet worden vastgesteld. Maar hoe kan de of ficier van justitie dan komen tot bewezenverklaring van het ten- lastegelegde'? Tot slot zei mr. Van Heijningen: 'Niets blijft Menten bespaard. Over de hele wereld is het onware programma van TROS Aktua en het schrijfsel van Knoop ver breid. Menten is veroordeeld zonder dat een onafhankelijke rechter sprak'! ,We staan, hoe de zaak ook afloopt, bij de ruine van een bestaan. Wat mevrouw Menten, die haar echt genoot dapper en onwrikbaar bijstaat, heeft moeten lijden, is niet in te denken. Zo staan we voor het vallen van het doek over dit afgrijselijk toneel, waarop een Shakespeare-achtig drama is op gevoerd. Zoals het behoort ligt het toneel vol doden. Welke auto riteit is in dit drama staande ge bleven? Zolang wij hier recht doen in naam der Koningin zal niemand veroordeeld worden op grond van haat en lastercam pagnes, op grond van ver moedens, op grond van massale verblinding'. Hij eindigde met een herhaling van zijn conclusie: vrijspraak op feitelijke gronden, omdat vol gens hem het bewijs niet is gele verd en tot niet-ontvankelijk- verklaring van de officier van jus titie, althans tot ontslag van rechtsvervolging. Op 30 november mag Pieter Men ten het laatste woord voeren. Hij heeft al aangekondigd dat hij daar enige tijd voor nodig zal hebben. Vervolgens zijn er die dag repliek en dupliek. De uit spraak is 14 december. Man bekent moord AMSTERDAM (ANP) - De dader van de moord op de 62-jarige Am sterdamse kantoorbediende Tsjalling Terpstra heeft zich in de afgelopen nacht gemeld bij het hoofdbureau van de Am sterdamse politie. Het is de 29-ja- rige J.B. uit Rotterdam. De man was gedetineerd in de Van der Hoevenkliniek in Utrecht waar hij na een proefverlof niet was te ruggekeerd. B. heeft een week gelogeerd in het huis van het slachtoffer aan de Alexander Boersstraat bij het Vondelpark in Amsterdam-Zuid. De mannen hadden een homo fiele verhouding. B. heeft tegen de Amsterdamse re cherche verklaard een einde ge maakt te hebben aan het leven van het slachtoffer omdat hij meelijden had met diens trieste bestaan. Hij is ingesloten op het hoofdbureau van politie. Dissidente psychiater naar Nederland NOORDWIJKERHOUT (ANP) - De Russische psychiater dr. Ma rina Voikhanskava komt op 26 november naar Nederland om voor het Nederlandse artsenver bond te spreken over het mis bruik dat de Sovjet-Unie maakt van de psychiatrie. Op het eerste lustrum van het ver bond (25 - 27 november in Noordwijkerhout) zal mevrouw voikhanskaya haar mening ge ven over het opnemen van poli tieke dissidenten in Russische inrichtingen. grond van dit artikel opdracht gaf Kalma uit zijn functie te onthef fen. De procureur-generaal schrijft in zijn tweede brief: „Eerst indien u in de gedragingen van de heer Kalma alsmede de daardoor veroorzaakte spannin gen bij de Rotterdamse gemeen tepolitie geen aanleiding zoudt zien tot schorsing en eventueel ontslag van de heer Kalma, wordt voor mij de toepassing van artikel 5 lid 2 van de politiewët actueel". Met zijn besluit Kalma „slechts" te berispen, riskeert de Rot terdamse burgemeester dat de pg hem alsnog opdracht zal geven de hoofdinspecteur te schorsen of te ontslaan. Van der Louw zei vo rige week dat een burgemeester niets tegen een dergelijke op dracht van de procureur-gene raal kan doen. Verwijt Van der Louw verwijt Kalma dat hij zich niet van de demonstratie- heeft verwijderd toen een aantal demonstranten voor het West- duitse consultaat scheldwoorden begon te roepen naar de politie. „Door dit na te laten heeft hij de indruk gewekt dat deze scheldwoorden - in de richting van uw collega's - binnen de con text van de demonstratie aan vaardbaar waren", zo schrijft Van der Louw. Het tweede punt waarop de bur gemeester zijn berisping baseert, is dat Kalma tijdens de demon stratie heeft uitgeroepen: „Hun strijd, onze strijd, internationale solidariteit". Van der Louw vindt dat Kalma het roepen van deze leus achterwege had moeten la ten omdat bij „velen" de indruk is ontstaan dat Kalma solidariteit betuigde met de doelstellingen van de RAF. Van de Louw schrijft bewust voor een „berisping" te hebben geko zen omdat Kalma nu de moge lijkheid heeft in beroep te gaan Kalma krijgt aanstaande maan dag de gelegenheid om de bur gemeester te vertellen wat hij van de disciplinaire maatregel vindt. OSS (ANP) - Tijdens een actie in de nacht van woensdag op don derdag in het woonwagencen trum van Oss heeft de gemeente politie van Oss voor minstens twee miljoen gulden aan buit te ruggevonden. Bij de actie werd de gemeentepoli tie van Oss geassisteerd door korpsen uit de omgeving en de rijkspolitie. Zestien bewoners in de leeftijden van 18 tot 62 jaar werden, verdacht van diefstal met inbraak en heling, aange houden maar vier van hen wer den in de loop van donderdag weer vrijgelaten. De Osse politie had allang een ver moeden dat het woonwagencen trum in de gemeente een centrum was geworden van diefstallen en inbraken in geheel Noord-Bra bant en zuidelijk Gelderland en Utrecht. De daders gebruikten daarvoor dure gestolen auto's waarvan dan later de uitgebrande wrakken werden teruggevonden. Tijdens de nachtelijke actie konden ook de vier daders van een in braak in de nacht van woensdag op donderdag bij een juwelier in Gennep worden aangehouden. Zij hadden de buit, gouden rin gen, juwelen en sieraden nog bij zich. De waarde daarvan bedroeg anderhalve ton. De vier daders van deze inbraak in de leeftijd van 18 tot 37 jaar, moe ten nog nader aan de tand worden gevoeld over eventuele andere diefstallen die de laatste tijd in Brabant zijn gepleegd, aldus de Osse gemeentepolitie. Boven dien zijn er in Noord-Brabant een groot aantal textieldiefstallen die nog niet zijn opgelost, evenals in braken bij benzinestations. In de Brabantse Kempen zijn ook nog tal van inbraken en diefstallen die nog moeten worden nage trokken. Met zekerheid kan thans worden gezegd dat er 55 zaken die open stonden helemaal rond zijn maar de verhoren gaan nog verder, zo stelde de politie van Oss. Bij de actie in het woonwagencen trum in Oss werd geen verzet ge boden. Er werd tijdens de onder zoekingen een semi-automati- sche karabijn aangetroffen, als mede een groot aantal steek- en slagwapens. Noch van de zijde van de politie noch van de zijde van de aangehoudenen zijn wa pens gebruikt. De nachtelijke actie in Oss is het resultaat van een reeds maanden durend onderzoek, dat tot dit eerste resultaat heeft geleid. Diefstal opgelost BREDA (ANP) - De diefstal van een vrachtauto-combinatie met 150 kleurentelevisietoestellen in Breda is opgelost. De buit verte genwoordigde een waarde van 300.000 gulden. De combinatie verdween in de nacht van 5 op 6 november van een parkeer ter rein in Breda. In samenwerking met de politiekorpsen van Den Bosch en Boxtel heeft de Bredase politie nu vier man ingesloten. Dat zyn dc 37-jarige W.L., die woensdag tijdens een verkeers controle op de rijksweg Den Bosch-Utrecht werd betrapt met een deel van de buit, de 35-jarige L.R.. de 33-jarige G B allen uit Breda, en de 49-jarige C.T. uit Boxtel die wordt verdacht van heling. Wit helpt ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 7