^fegen in Wmbrugge worden beter: kosten f 10 miljoen Zwartboek" over bouw bioscoop Raadsveraderingen zijn ook voor de niet-deskundigen Vleugelactie Het Anker brengt slechts f 5000.- in het laatje te hard Tien meter hoge boei spoelt aan bij Katwijk KALMA KOMT NIET WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977 STREEK PAGINA 21 Bij controle in Lisse: veel auto 's met mankement aan de lampen LISSE - De gratis auto-con trole die in Lisse door de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer is georgani seerd heeft een groot aantal verlichtingsmankementen aan het licht gebracht. Van de 182 auto's die de controle passeerden moest van 109 de verlichting worden bijge steld. Tien auto's hadden een zeer slechte verlichting en één vehikel was in het geheel niet verlicht. Ook was het koolstof-mo- noxidegehalte van veel auto's te hoog. Van 84 auto's werd via een bijstelling het CO-gehalte verminderd. Voorts hadden twee auto's zeer slechte banden terwijl elf andere wagens op be trekkelijk slechte banden stonden. De toestand van de banden werd voor het ove rige redelijk genoemd. Actiecomité wil alsnog voorzieningen voor rolstoel-gebruikers ALPHEN AAN DEN RIJN - Een Alphense actiecomité heeft een 'zwartboek' opgesteld over het ontbreken van een voorziening voor rolstoelgebruikers in de nieuwe bioscoop, die in aanbouw 'Actiecomité bioscoop ook voor gehan dicapten' wil met het zwartboek berei ken dat er alsnog maatregelen worden genomen om de toegankelijkheid van de bioscoop voor invaliden te verbeteren.In het comité zitten enkele rolstoel gebruikers. Het zwartboek is inmiddels toegestuurd aan alle omroepen, het ANP, plaatselijke en landelijke kranten, opiniebladen, het provinciaal bestuur en de ministeries van volksgezondheid en milieuhygiëne, CRM, volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Hoewel in de oorspronkelijke plannen wel was gedacht aan een voorziening voor gehandicapten (ruimte voor liftschacht), werd er in een vroegtijdig stadium en 'ten overvloede' door de gehandicapten bij het gemeentebestuur van Alphen schriftelijk op aangedrongen om de filmzalen voor lichamelijk gehandicap ten bereikbaar te maken. De oorspron kelijke plannen werden echter later, in verband met brandveiligheidsvoor schriften zodanig gewijzigd dat de gere serveerde ruimte voor een liftschacht kwam te vervallen. Het actiecomité vindt het onbegrijpelijk 'dat een gemeente die pretendeert al het mogelijke te willen doen om te bewerk stelligen dat zoveel mogelijk gebouwen toegankelijk worden voor lichamelijk gehandicapten en dit zelfs in zekere mate wil afdwingen (er is immers een daarop betrekking hebbende verorde ning in voorbereiding) in het onderha vige geval zo in gebreke is gebleven. Immers, bij de beoordeling van de bouwplannen van het bioscoopgebouw hadden degenen die met de beschou wing daarvan ambtshalve waren belast, toch op zijn minst alert moeten zijn op dit aspect. Temeer daar onzerziids daarop in een vroegtijdig stadium schrif telijk werd aangedrongen'. Het actiecomité spreekt in dit verband van 'een blunder van de eerste orde'. Vooral omdat het gaat om een recreatieve voor ziening, die in het bijzonder voor li chamelijk gehandicapten - die toch al verstoken zijn van deelname aan allerlei activiteiten - van grote waarde is. Het actiecomité noemt het dan ook 'diep treurig, dat de belangen van deze toch al vaak vergeten bevolkingsgroep (10% van de totale bevolking) op deze wijze genegeerd worden'. Dronken Brit wilde fiets stelen met beitel en zaag NOORDWIJK - Een te Noordwijk vakantiehoudende Engelsman (22) zette in een dronken bui de omgeving van de Hoofdstraat op stelten. Na een kroegentocht, waarbij hij zich de whiskey goed liet sma ken, kwam het in zijn hoofd om een fiets te gaan stelen. In het holst van de nacht ging hij het op slot staande verhikel be werken met een hamer, beitel en zaag. Waarbij hij zoveel lawaai maakte, dat de buurt wakker werd. De gewaarschuwde politie zette de vakantieganger in de dronkemanscel. Het kruispunt Heren weg IZwartewegdat als "black spot" te boek staat, wordt gereconstrueerd. Stoplichten zullen in de toe komst het verkeer regelen. KETELHUIS UITGEBRAND TER AAR - Brand heeft gister avond een ketelhuis aan de West- kanaalweg volledig vernield. Het vuur ontstond door storing in de olieketel. Volgens de rijkspo litie in Ter Aar beloopt de schade in de duizenden guldens. Fruitdief in kraag gevat KATWIJK - De Katwijkse politie heeft een diefstal uit het groente en fruitmagazijn aan de Sluisweg in Katwijk aan Zee opgelost. De 36-jarige U. uit Katwijk, die in verband met de diefstal was aan gehouden, heeft bekend. Tevens bekende U. nog vijf maal eerder uit het bedrijf te hebben gestolen. In alle gevallen ging het om zaken als groente, fruit en frisdranken. Katwijker gewond KATWIJK - De heer H. uit Katwijk is gisteren met een gebroken been naar het Diaconessenhuis in Leiden vervoerd na in zijn woonplaats in botsing te zijn ge komen met een door mevrouw L. uit Katwijk bestuurde auto. Het ongeval gebeurde op de hoek van de Louwestraat en de Elleboog straat. H. verleende met zyn bromfiets geen voorrang aan de door mevrouw L. bestuurde auto. WOUBRUGGE - De provincie trekt zo'n tien miljoen gulden uit om in Woubrugge op diverse plekken een veiliger verkeerssituatie te creëren. Wat gaat er al zo gebeuren: in de eerste plaats wordt het kruispunt Herenweg-Zwarteweg onder handen genomen. Daar waar "eens het "paaltje van Croiset" stond, zal een verkeerslichtenin stallatie worden aangebracht. De aansluiting van de Zwarteweg op de Herenweg, die te boek staat als "black spot", zal eveneens wor den verbeterd. Deze verbetering houdt in: het aanpassen van de bestaande baansplitsing en het aanbrengen van opstelstroken, ook voor het afslaand verkeer. Door het plaat sen van verkeerslichten zal ook het oversteken van langzaam rij dend verkeer heel wat veiliger worden. De totale kosten van dit werk gaat de provincie bijna drie miljoen gulden kosten. Ruim honderdduizend gulden van dit bedrag is nodig voor het aanko pen van de benodigde grond. Maar er staat, voor wat het verbete ren van de verbinding met Woubrugge betreft, meer op het programma. Naast het verbete ren van de secundaire weg zal er een parallelweg worden aange legd. Hiermee is een bedrag ge moeid van drieëneenhalf miljoen gulden. Er komen betere opritten naar de ophaalbrug en de brug zelf zal ook worden gerecon strueerd. Er wordt bovendien aan gedacht om bij die brug ook een verkeerslichteninstallatie te plaatsen. Hierover is echter nog geen definitief oordeel geveld. Fietspad Tussen Woubrugge en Hoogmade zal een fietspad worden aange legd. Voor het uitvoeren van dit karwei had de provincie twee jaar geleden al een krediet uitgetrok ken van ruim één miljoen gulden. Bij verdere uitwerking van het plan blijkt dit bedrag niet vol doende te zijn. In totaal zal er bijna drie miljoen gulden moeten worden beschikbaar gesteld voor deze werkzaamheden. Dit geld zal als volgt worden be steed: er komt eenzijdig in twee richtingen bereden fietspad. De provincie noemt de aanleg van dit pad "urgent" in verband met de toenemende verkeersintensi teit op deze weg en in het belang van de fietsers. Op de Kerkweg in Woubrugge zal een asfaltlaag worden aange bracht. Drieëneenhalve ton gaat dit kosten. In het plan is thans ook opgenomen de aanleg van een linksafvak bij de aansluiting met de Oudendijkseweg. Auto in sloot NIEUWKOOP - De Nieuwkoopse automobiliste O.M.V. is gisteren met de wagen in een sloot langs de provinciale weg gereden. De politie vermoedt dat de vrouw de macht over het stuur verloor door een hevige rukwind. Met onbekende verwondingen is zij naar het VU-ziekenhuis in Am sterdam vervoerd. Later op de dag mocht zij naar huis. Aanhanger met 30 coniferen gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN - In de nacht van maandag op dinsdag werd de Prinses Mar- r De fel oranje gekleurde bebakeningsboei die op het strand van Katwijk is aangespoeld grietlaan in Alphen aan den Rijn geparkeerde aanhanger met daarop dertig coniferen gestolen. De coniferen hebben een waarde van vijftienhonderd gulden. Door storm van anker losgerukt KATWIJK - Grote publiektrekker op het strand van Kat wijk was gisteren de gehele dag een door de stormachtige wind aangespoelde lichtboei, ter grootte van een compleet schip. Het ongeveer tien meter hoge ge vaarte kwam op het zuiderstrand terecht ter hoogte van het gebied dat zomers watersportvereniging "Skuytevaert" in gebruik heeft. De fel oranje gekleurde lichtboei komt, zo werd verondersteld, van de kust voor Scheveningen van daan. Tot die conclusie kwam men in verband met de wind richting. Het geval is één van de bebake- nings-/zeeboeien die voor de Ne derlandse kust voor anker liggen. Op het Wassenaarse strand trok een tweede losgeslagen boei van hetzelfde type ook veel publieke belangstelling. Zodra in Katwijk bekend werd dat de boei was aangespoeld, werd strandvonder Taat daarover dooi de Katwijkse politie ingelicht. Deze op zijn beurt seinde Rijks waterstaat weer, die in overleg met het Loodswezen zo spoedig mogelijk voor het bergen van de boei zal zorgdragen. Dat zal zo snel gebeuren omdat, aldus de Marine-voorlichtingsdienst, "de boeien nu eenmaal de van dienst zijn". Bij het Loodswezen deelde men ons mee dat de boeien "niet voor altijd op het strand zullen blijven liggen". Wanneer het twintig ton wegende "Katwijkse" gevaarte wordt verwijderd, ligt aan "wan neer het Rijk daarvoor geld heeft", aldus een woordvoerder van deze instelling. Hij zei het 't meest waarschijnlijk te achten dat de boei bij gunstig weer per sleepboot vanaf het over land zal de boei, die van het type "constructieboei" is waar schijnlijk wel te zwaar zijn, aldus onze zegsman. In de loop van de nacht is het ge vaarte door de wind en stroming opgeschoven naar de boulevard ter hoogte van het Rotterdamsch Zeehospitium. HAZERSWOUDE - De inzameling die in Hazerswoude werd gehou den in het kader van de Vliegen svlugge Vleugel Actie, heeft tot nu toe 4759.67 opgebracht. Het doel ervan, plaatsing van een nieuwe vleugel in het ont moetingscentrum Het Anker, is hiermee nog niet bereikt. Want het comité dat werd gevormd om in februari het éénjarig Anker genoemd muziekinstrument te schenken namens de plaatselijke bevolking, zet de actie onverdro ten voort. Men kan een financiële bijdrage storten bij de ABN (nr. 5691.80.902), AMRO-bank (nr. 4631.78.378) en bij de RABO- bank (nr. 3259.32.700). Omdat er nog een aantal toezeggingen aan giften is gedaan en er via de banknummers ook nog geld zal worden overgemaakt, hoopt het aanbevelingscomité binnen af zienbare tijd over een bedrag te beschikken zodat de vleugel toch kan worden aangeboden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een snelheidscontrole gister morgen op de Veldbloemweg en de Burgemeester Bruins Slot- singel werden tien mensen be keurd. Zij reden met snelheden variërend van zeventig tot tachtig kilometer. Boskoopse kunstenaars exposeren in eigen plaats BOSKOOP - Evenals voorgaande jaren is de gemeente Boskoop van plan aan het eind van dit jaar een expositie te houden van werken van plaatselijke kunstenaars. Zowel amateurs als beroepskun stenaars kunnen zich hiervoor op geven bij de afdeling Culturele Za ken van de gemeente. Het is de be doeling dat in de ruimte van de Ko ningin Wilhelminaschool wordt geëxposeerd. KATWIJK - Hoofdinspecteur van de Rotterdamse kinder- en ze denpolitie B. Kalma, die vrijdag naar Katwijk zou komen, moet verstek laten gaan. De gerezen problemen rond zijn schorsing zijn er de oorzaak van dat hij niet naar het Mallegat komt. Het jon gerencentrum zoekt nu naarstig naar een vervanger. Aanvanke lijk dacht men die gevonden te hebben in oud-korpschef Lamé- ris, thans commissaris in Voor burg. Hij heeft echter laten weten niet beschikbaar te zijn. LEIDERDORP - Het was een aardige raadsvergadering, maandagavond in Leider dorp. Niet te lang, zakelijk, en toch miet volledig van humor gespeend. Wat bijvoorbeeld te denken van meneer Hek- kelman, die meedeelde te spreken namens KVP en CDA? Een heel verschil met de raadsvergadering van 10 oktober, die tot half twee duurde. Mede door een steek spel tussen een aantal raadsleden. Voor ingewijden wellicht leuk maar voor de goed gevulde publieke tri bune een irritante afmat tingsslag. Gelukkig is het onbevredi gende gevoel over die raadsvergadering niet alleen bij mij blijven hangen. Ver scheidende raadsleden lieten maandagavond in de zoge naamde wandelgangen even eens blijken niet helemaal tevreden te zijn over de gang van zaken die (ene?) keer. Aanleiding om nu nog eens op die eerdere raadsvergade ring-terug te komen was het van velerlei zijde toegejuichte initiatief van één van de toe schouwers op de publieke tribune om zijn hart eens - schriftelijk - te luchten. In zijn brief, die in de vergade ring van maandagavond op de lijst van ingekomen stuk ken stonden velevragen. vele vragen. hebben sommige raadsleden zo veel woorden nodig om hun standpunt duidelijk te ma ken?" "Waarom moeten raadsleden telkens weer herhalen wat anderen vóór hen reeds op merkten?" "Waarom menen raadsleden in derde instantie weer te moe ten zeggen wat ze eerder al opmerkten?" "Waarom beginnen raadsleden een woorden-steekspel ge heel losstaand van het agen dapunt?" "Waarom wordt de raadsverga dering geschorst als de raad daarna in zijn geheel in een andere ruimte bijeenkomt?" "Waarom wordt dan op zo'n laat tijdstip ook nog eens uitge breid aandacht geschonken aan een verjaardag, terwijl al een kwartier een volle tribune wacht?" En, het commentaar van de schrijven "Begrijp me goed... formeel gesproken zal er weinig op de vergadering aan te merken zijn geweest. De iewat baldadige, jongensach tige sfeer wekte echter wel ir ritatie op de overvolle roke rige publieke tribune. Zou de raad niet het tegendeel berei ken van wat hij wil: een goede public-relations?" In de brief worden ook sugges ties gedaan om een en ander te verbeteren. De essentie hiervan: "Het moet niet zo zijn dat alleen "deskundigen" op de tribune de vergadering nog kunnen volgen. We moe ten zuinig zijn op de publieke belangstelling van nu." Een goed initiatief, waar de raad zich blijkens de vergadering van deze week ook wat van heeft aangetrokken. Alleen... over het ingekomen stuk zelf werd in de raadsvergadering gezwegen. "Dat is toch logisch", wist een raadslid me achteraf te ver klaren. "Degenen die zich niet schuldig aan de ontstane situatie voelen zullen er niets over zeggen: Zij houden zich toch aan de in de brief aange kaarte spelregels. De ande ren, die wel schuldig zijn. houden bij dit onderwerp vanzelfsprekend hun mond om niet door de mand te val len".

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 21