LMHC is verder uitgelopen LEYTHON WINT STREEKDERBY TEGEN NOVO van der Wiel: beste Vluggeraar' Nederlaag voor mat Leiden Lions (6-8) Weiland naar Lions? Docos kan titel in hoofdklas niet meer ontgaan Damclub Van Gils verslaat concurrent Samen Sterk PAGINA 16 MAANDAG 14 NOVEMBER 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT. LEIDEN - Hoewel Gemini/K in de eerste divisie van de volleybal competitie aanzienlijk beter speelde dan de laatste tijd verloor de ploeg toch weer met 3-0, nu van Roswell. In de derde set kwam Gemini met 10-14 voor, maar enige foute services deden Roswell toch nog aan het langste eind trekken. Het tweede team van Gemini kwam wel tot winst. Tegen Ovra waren vooral de keiharde opslagen van Pieter Bas van Duyvenbode ver antwoordelijk voor de 2-3 zege. Vooral de vijfde set bracht een enorme dosis sensatie: 11-13, 14- 13, 14-16 voor Gemini... Donar kende tegen Tonegido 2 nauwelijks problemen en won dan ook hoe het wilde: 3-0. Met aan het hoofd uitblinker Casper Brussee was de zaak binnen het uur gepiept: 15-12, 15-5, 15-4. In de laatste sets kon Donar van al les uitproberen. Dames Leython raakte verder achterop door een 2-3 nederlaag tegen To negido. De start was overdon derend (15-6, 15-7) maar daarna ging er van alles mis. Pass werd minder, smash kwam niet door, kortom Tonegido kon de vol gende sets winnen. Pas in de vijfde set hervond Leython zich, zij het wat te laat. Ondanks de harde klappen van invalster Ariane Renaud verloor Leython met 15-13. Gemini zorgde voor een verrassing door koploper DFC te pakken. De eerste twee sets kregen de Enkhuizer dames geen schijn van kans, daarna kwamen ze terug, maar Gemini, met Marieke Be- rtels aan het hoofd, gaf het heft niet helemaaL uit handen en won met 16-14 en dus 3-0. NOVO deed ook al goed werk tegen D/Den Haag al moesten de Noordwijkse dames in de derde set tot het uiterste gaan om de Haagsen er onder te houden: 15-8, 15-11 en 17-15. DFC heeft nu nog maar twee punten voorsprong op NOVO en vier op Gemini. Gemini 2 startte tegen de Water landers vrij zwak, maar wist in de volgende sets de slechte indruk uit door de tegenstander volledig weg te spelen: 15-3, 15-2 en 15-7. Gemini blijft ongeslagen aan de leiding. In de promotieklasse trok de derby Leython-NOVO veel belangstel ling. Het publiek kreeg een ener verend duel te zien waarin Leython aanvankelijk door de nodige pech werd achtervolgd. Eerst viel Frits Jans uit (onwel) en later moest ook Chris Ver- woerdt (polsblessure) het veld ruimen. Desalniettemin won Leython, zij het dat de 3-2 zege nogal,moeizaam tot stand kwam. LUSV bleef op het goede pad door een eenvoudige 3-0 overwinning op DOS 2. Met 15-6, 15-8 en 15-11 werd dit matige duel tot een goed einde gebracht. Gemini 3 stond in Zoetermeer bin nen een uur weer buiten. ZOVOC had niet meer tijd nodig voor de drie sets... Bij de dames won Leython met 2-3 van Velo. In het begin ging alles op rolletjes, maar uiteindelijk werd het voor de Leidse dames nog een moeizame strijd, die nipt gewonnen werd. LUSV was te zwak voor DOS, dat over een sterke aanval beschikt. Niet eens een uur mochten de studentes in het veld staan: 15-6, 15-7 en 15-11. Gemini 3 verloor in een slechte wedstrijd met 3-1 van Thor. Eén spelverdeler is toch te weinig. In de eerste klasse deelden WVC en Leython 2 de punten waardoor NOVO, dat DAC versloeg, nu vier punten voorstaat. Orion en RW wonnen van respectievelijk DVO en S'70. LUSV speelde gelijk te gen Leski, evenals Orion tegen Gemini 4. Bij de dames zette Leython de op mars voort, NOVO werd met 3-2 verslagen. DAC kwam alleen aan, kop door RW te verslaan. Orion, speelde gelijk tegen NOVO. LEIDEN - De hockeyers van Lei den hebben in de eerste klasse een straatlengte voorsprong ge nomen. LMHC dat zelf met 2-0 van Geel Zwart won, staat na gis teren liefst zes punten voor op de verliezende concurrent Venlo. Ook de LMHC-dames kwamen goed voor de dag met een 1-0 zege op Kameleon. De dames van Fo- rescate verloren de glibberpartij bij HBS met 3-2. Leiden-Geel Zwart: 2-0 - In de eerste helft kwam Leiden, toen al de betere ploeg, niet tot scoren. Dit kwam voornamelijk, doordat middenmoter Geel-Zwart erg verdedigend speelde. Leiden had in de eerste helft wel reële sco- ZAALHANDBAL - Sittardia heeft gisteren in Sittard de eerste wed strijd voor de tweede ronde van het zaalhandbaltoernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen tegen Salsk Wroclaw met 17-32 verloren. ringskansen, maar die werden niet benut. Zelfs een strafpush van Rob Veenstra, werd gestopt. In de tweede helft verhoogden de Leidenaars de pressie, wat resul teerde in de 1-0 voorsprong via Ernst van de Berg, die scoorde uit de rebound van een strafcorner. Het was opnieuw Ernst van de Berg, die de stand naar 2-6 tilde, na een knappe Leidse aanval. Hisalis-De kikkers: 1-0 - Een ver diende overwinning voor het veel sterkere Hisalis, dat in de eerste helft al scoorde via Edmond Os- ner. Gezien de vele kansen die Hisalis kreeg, een schamele Leiden-Kameleon: 1-0 - De Leidse dames, die over het algemeen sterker waren kwamen op 1-0 toen een verdedigster van Ka meleon de bal na een strafcorner van Titia Aent met de voet stopte. Dit resulteerde in een strafpush, die benut werd door Machtelt van LEIDEN - Voor de tweede maal dit seizoen moest Leiden Lions de wrange smaak van een nederlaag proeven. Nadat de pupillen van Jean Martin afgelopen vrijdag met 9-9 te gen Olympia hadden gelijk gespeeld, moesten de Leide naars gisteravond met 6-8 hun meerdere in de Belgen er kennen. De Belgische ploeg dankte haar triomf vooral aan goalie Marco Deschenes. Die laatse, speelde gisteravond een sub lieme partij. Hij, vooral was verantwoordelijk voor het feit, dat het wanhoopsof fensiefvan Leiden Lions in de derde periode werd ont kracht. Met sublieme reddin gen hield hij het Leidse team bij een 6-7 stand van verder scoren af. In de eerste periode kwamen beide ploegen tot nauwelijks aanvaardbaar ijshockey. Te zeer waren de teams door de zenuwen bevangen om tot sluitende combinaties te ko men. Vooral Leiden Lions had daar last van. Het wekte dan ook geen ver wondering, dat Keijs de score na zeven minuten voor de Belgen kon openen (0-1). Die score werd direct na het begin van de tweede periode door Theo Dietz gelijkgetrokken. Opnieuw manifesteerde Dietz zich als een geweldige inspirator van de aanvalsac- ties van Leiden Lions. Hij had echter de pech, dat de rest van de eerste aanvalslijn, Ivan Kocanda en Jiri Anton, be paald niet op dreef was. Met name Kocanda gaf blijk aan een vormcrisis ten prooi te zijn. Dit lijkt trouwens met het gehele Lions-team het ge val te zijn. In dit stadium van de competitie blijkt dat de ba sis van de Leidenaars te smal is om blijvend succes te ga randeren. Wreekt zich ook het feit, dat Jean Martin in de duels, die tot nu toe zijn ge speeld, constant op het ijs heeft gestaan. Martin lijkt momenteel duidelijk "kapot- gespeeld". Terug naar de wedstrijd. Nadat Dietz voor de gelijkmaker had gezorgd. scoorde Dauphinais direct hierna 1-2. Uitblinker Francois Poulin tikte hierna 1-3 binnen en Dauphinais kon de stand zelfs naar 1-4 tillem. Olympia was hierna ontketend. Met flitsende combinaties werd het doel van Leiden Lions, waarin Mark Dob belaar zich inmiddels door Rob de Jong had laten ver vangen, bestookt. Uit die pressie ontstond dan ook het vijfde Belgische doelpunt, toen Poulin na zes minuten Lessard vond, die koelbloedig 1-5 aantekende. Wielheesen bracht de Lions terug tot 2-5, maar Lessard verruimde de marge tot 2-6. Olympia blies hierna wat stoom af, wat resulteerde in een te gentreffer van Dietz (3-6). In de laatste periode liepen de Belgen via Lessard weg tot 3-7, waarna Leiden Lions, geinspireerd door de luide aanmoedigingen van de 1200 toeschouwers door treffers van Anton en Rudy Bakker (2x) terug kwam tot 6-7. Meer zat er niet in voor de Leide naars. Waar vooral Deschnes voor verantwoordelijk was. Zelfs kreeg Leiden Lions nog een anti-climax te verwerken, toen Dauphinais voor 6-8 zorgde. Leiden Lions was toen definitief verslagen. Vlooten. In de tweede helft mis ten de Leidse dames de afmaak- ster, waardoor het bij 1-0 bleef. HBS-Forescate: 3-2 - De dames van Forescate kwamen na vijf tien minuten in de eerte helft via Janneke te Groen aan een 1-0 voorsprong, maar HBS sloeg di rect terug. In de tweede helft drong HBS sterk aan, wat resul teerde in twee treffers. Janneke te Groen bepaalde de eindstand op 3-2 met een schitterend doelpunt. LEIDEN - Leiden Lions, zal naar alle waarschijnlijkheid versterking krijgen in de persoon van Ron Weiland. Deze voormalige HYS-speler (bij die club ontslagen, omdat zijn prestatieniveau daar te laag werd bevonden) is met de Leidse club in principe tot overeenstemming ge komen. De vraag is nu, of de Nederlandse ijshockeybond de overschrijving zal sanctioneren, omdat die bond het begrip "ontslag" niet kent. Bovendien kan de transfer nog stuiten op het feit dat HYS slechts wil meewerken als het bestuur van Leiden Lions bereid is om een bedrag van drieduizend gulden (het bedrag, dat HYS aan Weiland had uitgekeerd voor de terugreis naar Canada) aan de Haagse club te betalen. John van der Wiel met de zilveren raketde trofee voor de beste Leidse snelschaker. Wiel mocht daar dankbaar ge bruik van maken. In de finaletienkamp leefde John zich helemaal uit. Moeiteloos werden de opponenten naar de slachtbank gevoerd, waardoor de nieuwe kampioen wederom op 9 uit 9 uitkwam. De eindstanden: Groep 1: 1 V.d. Wiel 9; 2 Heemskerk 6'/2; 3 Konings 6; 4 De Graaff öVz; 5 Kuijpers 5; 6-7 Lubotsky en Bon- gers 4; 8-9 De Kleynen (Alphen) en Willem Haasnoot 2; 10 Theo Piket 1. Groep 2-1 Joop Piket 8; 2 Geertsma 7Va; 3-5 Vriend, Bin nendijk en Bruggeman (Nieuwkoop) 5; 6 Gert Koelewijn 41/a; Groep 3-1 Jongsma 7; 2 Pols 6; 3 Dobbelaar 4I/a; 4 Van Os- nabrugge 3 Va. Groep 4- Rijns burger ö'/a; 2 Verbiest 4'/a; 3 Erik Revet 4. Spelmoment uit de wedstrijd Leiden - Kameleon LEIDEN - "Mooi dat jullie er ook zijn, dan hoef ik het tenminste niet in mijn eentje tegen al die LSG-ers op te nemen", zo be groette titelverdediger Joop Pi ket zijn clubgenoten bij aan komst in de speelzaal voor de strijd om het persoonlijk snel schaakkampioenschap van de Leidse schaakbond. Van die woorden zal de Philidor crack wel spijt gekregen hebben, want het gezelschap was nu dus danig sterk dat het Joop niet eens gelukte om zich voor de hoogste Nederlaag voor BC Leiden: 8-0 LEIDEN - In de tweede klasse van de badmintoncompetitie heeft BC Leiden een kansloze 8-0 ne derlaag tegen Van Zijdevelt gele den. Nora de Koning was voor haar opponente Schreiber duidelijk te zwak. Een score van 11—6 en 11-0 was het trieste resul taat. Spadon moest eveneens het onder spit delven. Hij verloor in drie games (15-8, 7-15 en 15-12) van Van Male. Strik moest zijn meer ders erkennen in Cornet, terwijl Slats met 11-6 en 11-2 tegen Ka- liaij ook al geen kans maakte. finalegroep te plaatsen. Het was John v.d. Wiel die in de zaal van de Geref. Kerk te Valkenburg waarlijk oppermachtig was. V.d. Wiel, die in september in het (eveneens Valkenburgse) Paar- demarkt-toernooi ook al domi neerde, won zaterdag maar liefst al zijn partijen en toonde daar mee aan op dit moment zonder meer Leidens sterkste vluggeraar te zijn. Na het startsein van LSB voorzitter Modderman en wedstrijdleider Revet werden allereerst de voor rondes verspeeld in de vorm van 3 vierkampjes met herindeling naar score. John v.d. Wiel won deze voorrondes met 9 uit 9, hij werd op de nodige afstand ge volgd door clubgenoot RAG de Graaff met 7 Va punt, terwijl het LSG-drietal Heemskerk, Kuypers en Konings met 7 pun ten de derde plaats deelde. Twee spelers wisten het hierbij John Knap lastig te maken, te we ten Folkert Geertsma en Leon Konings. Geertsma bemachtigde een volle kwaliteit doch liet zich na een aantal paardschaakjes "vorken", waarna zijn kansen verkeken waren. De vorm van Konings is na het verlaten van de militaire dienst weer snel stijgende; hij mist ech ter nog wat scherpte in zijn spel wat zich in onnodige blunders manifesteerde, vooral John v.d. ALPHEN AAN DEN RIJN - Ook na de zevende ronde blijft DC "Van Gils" koploper in de Leidse Hoofdklasse dammen. In een boeiende wedstrijd overwon Van Gils het één na laatste grote ob stakel: het op de vierde plaats staande samen Samen Sterk uit Hazerswoude. KDC blijft nog de belangrijkste concurrent, die met één punt ach terstand goed volgt, Nu wonnen de Katwijkers van het Was- senaarse WDG, dat op vier pun ten achterstand gezet werd. De wedstrijd tegen Samen Sterk kenmerkte zich door een ze nuwslopende spanning. In de partijen was dit te merken door boeiend, maar beslist niet fout loos spel. Tot op het laatst was de uitslag onzeker, daar de nog aan de gang zijnde partijen in flinke tijdnood gespeeld werden. Jan Fase verspeelde zijn winstkansen tegen de sterk operende Van Diggelen, waartegenover stond dat de Alphense damcrack Van Egmond in gewonnen stelling nog remise moest toestaan aan De Frankrijker. De laatste partij bood voor de Hazerswoudenaren nog wel perspectieven maar in tijdnootd eindigde ook deze partij in remise. Gedetailleerde uitslag: 1. A. van Diggelen-Jan Fase 1-1, 2. R. van Egmond-L. de Frank rijker 1-1, 3. C. Zijlstra-F van Stolwijk 2-0, 4. B. Ver- kley-F.Bremmer 0-2, 5. G. van Muyswinkel-L. Hoogeveen 1-1, 6. G. van Winkel-P. Bremmer 1-1 7. H. Brunt-L. Vromen 0-2, 8. W. van der Starre-E. Hamers 2-0, 9. J. van Bekkum-W. M. Stolwijk 1-1, 10. J. Baerveldt-F. van Rijk 2-0. Totaal: DC "Van Gils"-Samen Sterk 11-9 De stand aan de kop in de Leidse Hoofdklasse is nu: 1. DC "Van Gils" I 7-13, 2.KDC 7-12, 3. WDG 7-10, 4. Samen Sterk 7-8 LEIDEN - Docos kan na de uitste kends 6-4 winst op Aloysius de ti tel niet meer ontgaan. In het verre Grauw was Ed v.d.Berg wederom de grote inspirator door o.a. een overtuigende zege op de Belgische titelhouder Schalleij.Maar ook de winst van Wibo van Gennip op Dumez mocht er zijn. Ed Faüaux bewees met slechts winst op Mat- hijssen toch wel aan kracht te hebben ingeboet. Ook Avanti lijkt eveneens zeker van detitelnuRenR weer met 9-1 van tafel werd geveegd. Bettine Vriesekoop stond, evenals Theo Louwers, de tegenstanders geen punt toe en Ronald Rijsdorp liet alleen Piet Luteijn met 21-19 in de derde game de eer. Scylla zag in Schiedam routinier Gerard Bakker de geblesseerde Rob Regeer twee keer suksesvol vervangen. Anton van Zoelen hield het hoofd deze keer koel en dat was nodig want een ver moeide Rob van der Zeeuw liet twee keer een steek vallen. De re serves stelden het verblijf in de hoofdklasse veilig door PSV met 8-2 te kloppen. Frits Kantebeen en Theo Bakker lieten zich drie keer de hand schudden, alleen Hein Chrispijn stelde twee keer teleur. Mizu is veilig na de 8-2 winst op Wibats waarbij Chiel Kuiper en Concentratie bij Brigitte Kooter. In de derby tegen Scylla won de Hazerswoudse drie keer. Ferdinand Thung een "drie" lie ten noteren hetgeen Jaap polak net niet lukte. Ook het dubbel le verde verlies op. Johan Wessels was de enige van Scylla 3 die DLIAmsterdam een punt gunde hetgeen een 9-1 winst voor Sjaak van Veen en Fred van der Zeeuw impliceert. Scylla 4 bleef ook te gen AMVJ 2 zo wisselvallig als het weer. Nu weer een 6-4 nederlaag omdat Eric Noest en Bert van Schie niet, zoals Rini Hansen wel twee keer konden winnen. De Treffers had geen verweer tegen Heerlen blijkens de 8-2 eind stand. Het dubbel was voor de Veenders maar in de enkelspelen kwam van het trio Van Ruiten, Van der Zwet en Van Beek alleen laatstgenoemde een keer tot winst. Mizu kan kampioen worden na de 7-3 triomf op Niké, Friso Reitsma toonde zich drie keer de slimste, Thomas van Nes deed het maar één keer slechter en Billy van Alphen maakte twee slippertjes. Docos 2 moet een klasse terug na de 8-2 nederlaag tegen Gispen. Ge rard van der Klaauw kreeg een nul maar ook Ton l'Ami en Van der Zalm bleven onder de maat. Avanti 2 haalde een minimale 6^1 winst op Maassluis omdat John van Strien twee keer verloor en ook van Wetten onverwacht één partij moest laten lopen maar de drie keer winst van Peter de Groot maakte alles goed. Bij de dames heeft Avanti in de ere klasse met Scylla geen enkele moeite gehad, vooral omdat bij de Leidse dames Sandra de Kruiff wegens ziekte ontbrak, maar ook omdat Brigitte Kooter en An- nemiek Smits gewoon drie keer de beste bleken. De enige tegenpun- ten kwamen op het formulier toen Nora Bakker en Liesbeth van Winsen de zwakte van Liesbeth Smits wisten, aan te tonen. Step- hine van Gennip bleef puntloos.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 16