Bliksem slaat in bij voetbalduel: „wonder dat ze nog leven..." verrassende biljartkampioen is op de weg teru sa iq Roemenie kansloos voor WK voetbal HZC/de Robben mist EC-finale SPORT SPORT SPORT SPORT® SPORT SPORT SPORT SPORT Arjen Versloot: paar minuten buiten bewustzijn, van overgehouden" Joegoslavië wint met 6-4 BOEKAREST - Het Joegoslavi sche voetbalelfal heeft gisteren in Boekarest de kwalificatiewed strijd voor het wereldkampioen schap, groep 8, tegen Roemenie met de ongebruikelijke score van 6-4 gewonnen. Bij de rust leidden de Roemenen nog met 3-2. Er wa ren 30.000 toeschouwers. Door dit resultaat is Roemenie in de groep geëindigd met vier punten uit vier wedstrijden en de doelcij- fers 7-8. De pupillen van Stefan Kovacs zijn uitgeschakeld. De strijd gaat verder tussen Spanje en Joegoslavië, die op 30 novem ber de beslissende wedstrijd spelen in Belgrado. De Joegosla- ven moeten met tenminste twee doelpunten verschil winnen om zeker te zijn van een plaats in de eindronde in Argentinië. "Onze verdediging is nog nooit zo zwak geweest", jammerde Ko vacs na afloop. Het scoreverloop was: 2e minuut Vigu 1-0, 14e Susic 1-1, 18e Muzinic 1-2, 40e Jordanescu 2-2, 45e Georgescu 3-2, 50 Sucic 3-3,62e Sucic 3-4,86e Georgescu 4-4, 78e Trifunovic 4-5, 84e Fili- povic 4-6. Stand in groep acht: 1. Spanje3 2 0 1 4 3-1 2. Roemenië4 2 0 2 4 7-8 3.Joegoslavi ë3 1 0 2 2 6-7 Koeweit heeft zijn kansen behou den om de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal, dat volgend jaar juni in Argenti nië wordt gehouden, te bereiken. In een wedstrijd in de voorron den van de aziatische groep, ver sloeg Koeweit Hong Kong met 4-0. Iran leidt met 8 punten uit 5 duels, dan volgen Zuid Korea (7-8), Australië (6-7), Koeweit (6-7) en Hong Kong (6-0) Het Tunesische voetbalelftal won zaterdag in Lagos een wedstrijd voor de Afrikaanse finalegroep van de kwalificatieronde tegen Nigeria met 1-0. Door deze uitslag gaat de strijd om een plaats in de eindronde in Ar gentinië tussen Tunesië en Egypte. Beide teams spelen nog één keer tegen elkaar. WADDINXVEEN - "Ik zag een blauwe streep, hoorde een harde klap en toen wist ik niets meer. Ik ben een paar minuten buiten bewustzijn geweest. Ze hebben me ver teld dat ik zo'n 50 cm van de grond getild ben en dat ik toen tegen de grond ben geslagen." A^en Versloot (21) is een van de zeven spelers die na de voetbalwedstrijd Be Fair 2 - TSB 2, dolgelukkig is dat hij de blikseminslag, zaterdagmid dag rond de klok van drie uur, overleefde. Het ging allemaal zo vreselijk snel. Het regende en hagelde en toen werd het plotseling windstil. Ineens een lichtflits en een klap. We zijn er wel enorm van geschrokken, aldus Versloot, die de gebeurtenis gisteren maar niet van zich af kon zetten. "Gelukkig heb ik er niets aan over gehouden. Het tintelde een beetje in mijn benen en ik had last van duizelingen. Vanmorgen (zondag, red.) had ik nog hoofdpijn, maar dat is nu over". Waddinxvener Versloot lag na de inslag in de buurt van de middenlijn, zo'n 30 meter van de plaats waar de bliksemflits de TSB- grensrechter Sjaak Maurits ook werkelijk trof. Ooggetuigen zagen een "vlam" in de nek van Maurits slaan en hoorden vervolgens een "knal". "Mijn eerste gedachte was dat er een rotje ge gooid werd, aldus een van hen, de Haagse mejuffrouw Bouwmeester, die dichtbij de plaats des onheils stond. Maar de werkelijkheid werd al snel duidelijk toen Maurits tegen de vlakte was geslagen en de andere zes spelers, onder wie haar vriend Arie van Ek, datzelfde lot ondergin- Achter linkeroor De bliksemflits moet Maurits achter het linkeroor getroffen hebben. Een "brandspoor" over zijn gehele lichaam was het gevolg. Vanaf de nek, de borst tot en met het rechterbeen toonde het lichaam van de Spijkenisser zwart geblakerde "plekken". Uit zijn met brandgaten doorzeefde trainingspak kringelde "rook". "Het is een wonder dat hij nog leeft," aldus diezelfde mejuffrouw Bouwmeester. Zij vertelde dat de eerste reactie van de grensrechter, nadat hij enkele minuten later weer bij kennis kwam, was geweest: "Is het gebroken?", Maurits dacht toen nog aan een beenbreuk omdat het gevoel uit z'n linkerbeen en linkerarm totaal verdwenen was. De blikseminslag maakte van het Be Fair-veld een complete chaos met her en der verspreid liggende spelers. Bestuursleden van Be Fair en andere omstanders verleenden eerste hulp tot de vijf man sterke politie (agent Van Maastrigt: "We hadden de melding dat er twee doden waren gevallen") de ambulancfe en de behandelende arts, Vreeken uit Wad- dinxveen waren gearriveerd. Grensrechter Maurits en de Waddinxveense spelers Versloot en Yayha werden na een eerste onderzoek door arts Vreeken naar het Goudse Bleuland-ziekenhuis vervoerd. De laatste twee, bij wie een lichte shock-toestand was geconstateerd, mochten al snel weer naar huis. Be Fair-secretaris De Bruin; "De rest van de spelers, die vanzelf weer op waren gestaan, hadden ook een shock. Na onderzocht te zijn konden die met een zware hoofdpijn naar huis. Het is een wonder dat ze in leven gebleven zijn. In 90% van de gevallen ben je op slag dood. Dat was trouwens mijn eerste indruk, toen ik uit de bestuurskamer het veld oprende: daar liggen 3 a 4 doden. Gelukkig viel het reuze mee. Maar ik hoop zoiets nooit meer mee te maken." Panische angst De Bruin spreekt van een "panische angst", die uitbrak. "Iedereen is ontzettend geschrokken. Het speelde zich allemaal op ons tweede veld af. Maar op het eerste veld waar de wedstrijd Be Fair - 's Gravenzande gespeeld werd, hebben de spelers een bepaalde tinteling in de benen gevoeld. De keeper van 's Gravenzande (Arie Boon) werd door de, wat ik noem, "luchtdruk" omhoog en weer tegen de grond gesmakt. Daarna rende hij in paniek de kleedkamer in." Beide wedstrijden werden na het gebeurde gestaakt. WYCHEN - Hans Sundquest greep gisteren met beide handen naar het hoofd en was voor het eerst biljartkampioen van Nederland in de ereklasse. Dat gebeurde in Wychen bij het bandstoten, toen titelverdediger Christ van der Smissen na lang aarzelen besloot in een moeilijke situatie een driebandstoot te produceren. Hij miste met nog elf caramboles te maken en op dat moment was de man uit Papendrecht kampioen. Sundquest had even daarvoor de finalepartij tegen Van der Smis sen in twintig beurten afgerond, maar Van der Smissen had de nabeurt nog en moest 36 caram boles maken om tot remise te kunnen komen. In dat geval zou de titel bij hem gekomen zijn door een beter algemeen gemid delde. Sundquest was tot nu toe bij het bandstoten niet verder gekomen dan een vierde plaats, omdat hij weliswaar nu en dan voor een uit schieter zorgde, maar nooit erg constant speelde. Dat was nu wel het geval. Hij schreef dat toe aan zijn uitstekende lichamelijke conditie: "Ik heb een tijd geleden besloten me op het topsporten te con centreren. Niet dat ik meer ben ROTTERDAM - Er werd gister middag weer gezongen in de Kuip. Het klonk weliswaar nog wat onwennig maar wat wil men wanneer het zo lang geleden is dat daar reden toe bestond. Feyenoord lijkt de weg naar de top weer gevonden te hebben. Na de zeer matige wedstrijden tegen Go Ahead Eagles en Telstar, die beide overigens met winst wer den afgesloten, haalde Feyenoord opnieuw twee punten via een duidelijke overwinning van 3-0 op Volendam. Die zege was de beloning voor een grote collectieve inzet en bij vla gen aantrekkelijk voetbal. De 16.500 toeschouwers hebben kunnen zien, zoals Vujadin Bos- kov na afloop tevreden stelde, dat de zwarte periode voor Feyenoord voorbij is. Het ziet er inderdaad naar uit dat Feyenoord door het diepste van het dal heen is. De Stadionclub speelde weliswaar geen won- derpartij maar in vergelijking met wat de ploeg dit seizoen heeft laten zien, was het duel met Vo lendam een verademing en niet alleen door het spel van Feyenoord. Volendam wilde in de Kuip ook best wat laten zien. Het begon zelfs met vier spitsen maar moest dat concept al snel laten vallen omdat - zoals trainer Jan Mak na afloop vertelde - het gladde veld te riskant was voor deze speel wijze. Het scoren gaat Feyenoord nog zeer moeizaam af. Dat bleek ook weer tegen Volendam. Hoewel Feyenoord in de eerste helft een handvol kansen kreeg kwam het toch pas vlak voor de rust op 1-0. De treffer kwam nog niet eens op naam van een Feyenoorder. Vo- lendamverdediger Jaap Braan werd na een voorzet van Gerard van der Lem door Clyde Best zo bedreigd dat hij de bal met zijn knie achter doelman Hoogland werkte. De voorsprong van 1-0 waarmee Feyenoord mocht gaan rusten was verdiend maar de score had tenminste twee of drie doelpunten hoger moeten zijn. Boskov had in vergelijking met de laatste weken zijn elftal op enkele plaatsen gewijzigd en die veran deringen sorteerden duidelijk ef fect. Stanley Brard, al geruime tijd een vaste keus in de Rot terdamse verdediging was niet opgesteld omdat Boskov vond dat hij fysiek te kort zou komen tegen Frank Kramer. Daarom was Ben Wijnstekers opgescho ven naar links en speelde Michel van de Korput als rechterverde- diger en opereerde Wim Jansen als voorstopper. Jansens's plaats op het middenbeld werd inge nomen door van Deinsen en op de linkervleugel mocht Richard Budding zijn rentree maken. Het bracht niet alleen meer rust maar vooral ook vaart in de ploeg. Van der Korput, als voorstopper altijd wat onzeker, maakte als rech- terdverdediger een goede indruk. Daaraan zal het feit dat hij op die plaats wat minder verantwoor delijkheid draagt, zeker niet vreemd zijn. Budding deed vaak knappe dingen met de bal maar durft nog steeds niet een recht streeks duel met een tegenstan der aan. Het is in elk geval een positief punt voor Boskov dat zijn keuzemogelijkheden bin nenkort weer groter worden. Wim Rijsbergen blijkt steeds minder hinder te ondervinden van zijn geblesseerde enkel en het ziet er naar uit dat ook Dick Schneider en Nico Jansen bin nen afzienbare tijd hun rentree kunnen maken. Feyenoord begon op het spekg ladde veld bijzonder energiek. Er ontstonden dan ook al vrij snel kansen. Na een actie van Bud ding en van der Lem, die een kwartier voor tijd wegens kramp zijn plaats moest afstaan aan Brard, kopte Mansveld over. Haagse Aadje dwong doelman Hoogland met een vrije schop via een corner (Feyenoord mocht er in totaal 22 nemen) tot een knappe redding en Best schoot na een slechte doeltrap van Braan net naast. Bovendien raakte van der Lem nog een keer de lat bo ven Hoogland. Daarentegen kreeg Volendam slechts een kans. bij een snelle uitval kwam Dick Bond (Jan Mak: "Hij hoort in de selectie voor het Neder lands elftal") alleen voor Treytel. In plaats van zelf te schieten schoof hij de bal naar de buiten spel staande Jonk en die treffer kon terecht geen genade vinden in de ogen van Beek. In de tweede helft had Feyenoord ook het beste van het spel maar het duurde toch vrij lang voordat van Deinsen de ban kon breken. Na acties van Notten (net naast) en Best (via Volendammer naast) schoot van Deinsen na een voor zet van Kreuz Feyenoord's eerste "echte" treffer achter Hoogland. Zes minuten voor tijd keeg René Notten, die zich steeds beter gaat ontplooien de beloning voor zijn goede spel toen hij een knappe actie voortreffelijk afrondde: 3-0. MAANDAG 14 NOVEkHHI Ton OudshS naar strijd tt_~I1 gaan biljarten, maar ik ben wel meer loopoefeningen gaan doen. En dat heeft blijkbaar geholpen". Sundquest begon het toernooi met een grote verrassing door Hans Vultink in veertien beurten te verslaan. Zijn daaropvolgende 'partij tegen Ben Velthuis was de enige nederlaag. In de finale te gen Van der Smissen speelde hij beheerst en ontspannen, want hij had niets te verliezen. Van het begin af heeft de nieuwe kampioen het initiatief genomen. Al in de derde beurt kwam hij met een serie van 40 op tafel en deze slag is Van der Smissen eigenlijk niet meer te boven ge komen. Sundquest zal Nederland in februari vertegenwoordigen bij het Europese kampioenschap in de Belgische plaats Zelzate. Hans Vultink was zaterdag de eerste, die zijn kansen op de titel verspeelde, door in de partij te gen Van der Smissen zeven ca ramboles tekort te komen. Daarna verloor hij ook nog van Velthuis (elf caramboles tekort), maar eindigde als vierde met het beste gemiddelde: 10.88, hetgeen een persoonlijk record bete kende. Henk de Kleine die tot zaterdag al leen aan de leiding ging, struikelde eveneens over de vastberadenheid van Sundquest (137-200 in 37 beurten) en moest ook buigen voor Van der Smissen (200-135 in 25 beurten). De Kleine eindigde als derde door Vultink in de slotpartij af te troe ven in slechts veertien beurten (161-200). Vultink maakte in dit toernooi ook nog de hoogste serie met 93- maar zodra de spannin gen mee gaan spreken blijft hij de laatste jaren toch moeilijk over eind. Tenslotte Van der Smissen nog een keer over zijn falen: Het liep niet bij me op de grote stoot, bij Sundquest wel. Er kan er maar één winnen, maar ik had beter moeten spelen". Ton Oudsho naar strijd om IJsselcup DEN HAAG - Ton Oudshoorn ui Rijpwetering maakt deel uit van de schaatsploeg van Zuid Hol land die aanstaande zaterdag deelneemt aan de strijd om de IJsselcup. Tijdens selectiewedstrijden op de Uithof in Den Haag verzekerde Oudshoorn zich gisteren van een plaats met tijden van 40.66 sec. op de 500 meter en 2.09.0 op de 1500 meter. Zijn plaatsgenoot Sjors Rotteveel (tijden 41.39 en 2.08.91) is aange wezen als reserve van de ploeg die verder bestaat uit Kraaye- veld, Bazen, Van de Kreeke en Overdevest. De Deventer ploeg bestaat uit J. Pasman, Ripperda, Brink, Valen- tijn en Boeve, het gewest Noord Holland vaardigt Frits Schalij Miel Govaert, Jan Derksen, Wim Voorneveld en Klaas Vriend af. DUBROVNIK - HZC/De Robben is er niet in geslaagd zich te kwalifi ceren voor de finale van het toer nooi om de Europese beker (wa terpolo) voor bekerwinnaars. In de zeer sterke poule in Dub- rovnik werd de Hilversumse formatie in de halve finale door twee achtereenvolgende neder lagen tegen Oosteuropese tegen standers uitgeschakeld. Van poulewinnaar Ferencvaros werd onnodig verloren met 8-6, omdat HZC voor het vierde part nog leidde. Een omstreden straf- worp in de wedstrijd tegen Kotor maakte een einde aan alle verdere illusies (7-5) EK voetbal ZÜRICH - Italië mag in 1980 de fi nale van het Europees kam pioenschap voor landenteams gaan organiseren. Tot die beslis sing kwam de Europese voetba lunie zaterdag in Zurich. Behalve Italië hadden zich ook West-Duitsland, Nederland Griekenland en Zwitserland voor de organisatie van dit voetbal kampioenschap' gemeld. Maar met grote meerderheid van stemmen koos het bestuur van UEFA voor Italië. Toto Haarlem-Sparta :s N AC-Amsterdam Feyenoord-Volendam Roda JC-Telstar Vlaardingen-Excesior Groningen-Wageningen Heerenveen-Cambuur Helmond Sp-MW K LOTTO De winnende getallen van de lotto zijn: 10-11-24-37-39-40. Reservege- WEST-DUITSLAND De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 16-18-29-33-34-48. Reser vegetal is: 49. SUPERTRIO De Zora-prijs gelopen in Hil versum: 1. nummer 8 (Nolyvir Al- kestis); 2. nummer 2 (Naron Buitenzorg); 3. nummer 1 (Lady Terraise). Uitbetaling is 240,-. EREDIVISIE Vitesse - FC VW 4-1 (3-0). 2. Bursac 1-0, 7. Schreurs 2-0 (eigen doel), 33. Bursac 3-0,48. Bothmer 3-1, 86. Meyers 4-1. Scheidsrechten Berrevoets. Toeschouwers: 8500. Haarlem - Sparta 3-2 (0-2). 33. Peltzer 0-1, 43. Peltzer 0-2, 61. Van de Berg 1-2, 69. De Vries 2-2 (strafschop), 85. Haar 3-2. Scheidsrechter Weernink. Toeschouwers 4000. Feyenoord - Volendam 3-0 (1-0). 45. Braan 1-0 (eigen doel), 77. Van Deinsen 2-0, 84. Notten 3-0. Scheid A jax - FC Den Haag 3-2 (2-0). 27. Geels 1-0 (strafschop), 29. Arnesen 2-0, 49. Schoen maker 2-1, 58. Ling 3-1, 87. Schoenmaker 3-2. Scheids rechten Van Dijken. Toe schouwers: 8000. Utrecht - NEC 3-1 (2-0). 1. Van Maurik 1-0, 34. Coté 2-0, 87. Janssen 2-1, 90. Van Veen 3-1. Scheidsrechter Derks. Toe schouwers: 4000. NAC - FC Amsterdam 3-2 (1-1). 5. Stout 0-1, 34. Krijnen 1-1, 76. Storm 2-1, 77. Vreys- sen 3-1, 88. Van de Merkt 3-2. Scheidsrechter Jonker. Toe schouwers: 7500. AZ'67 - Go Ahead Eagles 2-1 (0-0). 57. Klinkenberg (eigen doel) 1-0,66. Kist 2-0,73. Oude Wesselink 2-1. Scheids rechten Ram. Toeschouwers: 9000. Roda JC - Telstar 2-0 (0-0). 73. De Jong 1-0, 77. Meuser 2-0. Scheidsrechten Draaisma. Toeschouwers: 8000. FC Twente-PSV 1-1 (1-1). 28. Lubse 0-1, 32. Gritter 1-1. Scheidsrechten Keizer. Toe schouwers: 20.000. EERSTE DIVISIE I PEC/Zwolle - FC Dordrecht 4-0 (2-0). 31. Komelis K0, 36. Jans 2-0, 66. Hendriks (straf schop) 3-0, 77. IJzerman 4-0. Scheidsrechten Van Swieten. Toeschouwers: 4000. t Vlaardingen - Excelsior 2-1 (0-0). 47. Tijl 1-0,64. Molendijk 2-0, 86. Pot 2-1. Scheids rechten Beukman. Toe schouwers: 2000. O Groningen - Wageningen 3-2 (1-0). 33. Houtman 1-0, 64. Ha- zelhekke 1-1, 71. Houtman 2-1, 83. Schoonbeek 3-1, 87. Hazelhekke (strafschop) 3-2. Scheidsrechten Geurds. Toe schouwers: 6700. Heerenveen - Cambuur 2-1 (1-1). 26. Claus Roosenburgh 0-1, 44. Bruinsma 1-1, 77. Bosman 2-1. Scheidsrechten Corver. Toeschouwers: 7200. Willem II-Veendam 1-1(0-1). 26. Molendijk 0-1, 58. Bas- tiaansen 1-1. Scheidsrechten Severein. Toeschouwers: 4000. Helmond Sport - MW 1-3 (1-1). 2. Wouters.1-0, 35. Bro- kamp 1-1, 64. Hulshoff 1-2, 81. Kowalik 1-3. Scheidsrechter Wellinga. Toeschouwers: 5800. Eindhoven - SW 2-1 (0-1). 3. Peitsma 0-1, 73. Soers 1-1, 78. Kreekels 2-1. Scheidsrechten Bosman. Toeschouwers: 3100. Den Bosch - De Graafschap 1-2 (0-2). 21. Hiddink 0-1, 44. Brinks 0-2, 47. Peters 1-2. Scheidsrechten Gans. Toe schouwers: 4200. Fortuna SC - SC Amersfoort 3-0 (0-0). 51. Merken 1-0, 66. Huttink 2-0, 88. Bereklouw 3-0. Scheidsrechten Thomas. Toeschouwers: 2500.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 12