Laatste tijd paar gevoelige klappen voor bomenbestand "Vermakelijk Duivenvoorde" eidse agenda Ouders bij onderhond scholen betrekken In Warmond Indicatiecommissie Voorschoten benoemd STAD EN RAND DONDERDAG 10 NOVEMBER 1977 LEIDERDORP - „We kunnen beter iets minder voor het on derhoud van de scholen uit geven dan dat we beknibbe len op zaken waardoor we de kwaliteit van het onderwijs kunnen aantasten. De scho len kunnen beter in de frisse wind als in de kou komen te staan", zo sprak mevrouw Tichler gisteravond als voor zitster van de vergadering van de onderwijscommissie in Leiderdorp. Het was moeilijk om geschikte posten te vinden waarop be zuinigd kon worden. Het be drag dat de gemeente uitgeeft per leerling is aanzienlijk ho ger dan statistisch voor soortgelijke gemeenten in Zuid-Holland is vastgesteld. Belangrijkste oorzaak is vol gens heer Bezemer het te ruglopende aantal leerlingen dat dit jaar is ingeschreven (vorig jaar waren at er onge- Onderzoek naar verontreinigd water levert veer 150 meer). De lokalen kunnen daardoor minder in tensief gebruikt worden. Mevr. Tichler voegde daar nog aan toe dat de verkleinde leerlingschaal er mede de oorzaak van is dat de kosten per leerling aan de hoge kant zijn. De leerlingenschaal geeft het maximale aantal leerlingen aan die er in een klas mogen zitten. Om de onderhoudskosten van de gebouwen te drukken werd in de vergadering geopperd de ouders (via ouderparticipatie) meer in te schakelen. Als het mogelijk is kunnen de ouders van de leerlingen dan niet alleen on derwijskundig maar ook technisch hun medewerking verlenen. Onderhoudswerk zoals verven zou dan gemakkelijk uitvoer baar zijn, zo meende de voor zitster. Ruimte voor eigen ideeën over wandkleur of aankleding zal worden opengehouden. Mevr. Tichler noemde hierbij de mogelijk heid van kurktegels. Verder zal onderzocht worden of de geconstateerde verspilling van papier en energie dras tisch beperkt kan worden. niets op WARMOND- Ook tijdens het vo rige week gehouden onderzoek is de oorzaak van de Warmondse drinkwaterverontreiniging niet aan het licht gekomen. Het Rijksinstituut voor de Drink watervoorziening, dat met het onderzoek belast is, nam op di verse plaatsen monsters om zo te proberen de vervuilingsbron op te sporen. In eerste instantie dachten de des kundigen dat de oorzaak gelegen was in de werkzaamheden bij de nieuwe spoorwegovergang. Toen daar de leidingen schoon ge spoeld waren, trad er echter geen verbetering op in de rest van het waterleidingnet. Het waterleidingbedrijf wil nu na gaan of de chlorering die de laatste drie weken onafgebroken werd toegepast, resultaat heeft opgeleverd. Waarschijnlijk vrijdag zal de toevoeging van chloor gestaakt worden om daarna aan de hand van monsters te bepalen of daarmee inderdaad een verbetering van de waterk waliteit is bereikt. Het Warmondse waterleiding bedrijf staat nagenoeg constant in contact met het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne. De deskundigen van dit ministerie houden voortdurend 'de vinger aan de pols'. Er is dan ook geen enkele reden voor ver ontrusting, aldus het Warmondse waterleidingbedrijf.' Expositie in Pulchri Studio OEGSTGEEST - Ab Steenvoorden uit Noordwijk en Tosca van der Haak uit Voorburg exposeren van vrijdag tot en met 1 december in de Oegstgeester Pulchri Stu dio. Van Ab Steen voorden zijn etsen en kleurtekeningen tentoongesteld. Tosca van der Haak exposeert dierplastieken. Wethouder dr. O. C. van Belle zal de tentoon stelling vrijdagmiddag om vijf uur openen. Beide kunstenaars zijn zeker geen -• onbekenden in de regio. Ab Steenvoorden is lid van Pulchri Den Haag en Tosca van der Haak is lid van de Haagse Kunstkring. VOORSCHOTEN - Het grofvuil wordt woensdag 16 november in de volgende straten opgehaald: wijk Adegeest (met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Bern- hardlaan en Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Raad huislaan en Voorschoterweg) Voor- schoterweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg), Profes sor Boerhaaveweg, Krimkade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat en Beresteijnstraat. WARMOND - Het bomenbestand in Warmond heeft de laatste tijd een paar gevoelige klappen gekregen. De heer Aad Heemskerk (Progressief Warmond) liet van de week in een commissievergadering al weten zich daarover ern stige zorgen te maken. Ook de beuken langs de Herenweg gaan misschien verdwijnen. VOORSCHOTEN -Ter gelegenheid van het 750-jarige bestaan van huis Duivenvoorde zag dezer da gen een nieuw boekwerkje over dit huis het licht: "Het vermake lijke Duivenvoorde". Schrijver (letterlijk!) is Theo Laurentius. uitgever Sijthoff, Den Haag. In zijn inleiding op het boek schrijft Laurentius: "het woord "verma kelijk" in de titel is gekozen om z'n 18e eeuwse betekenis: aange naam bezighoudend". Wie zich even in het verleden wil vergeten, wegdromend boven prentjes van vervlogen tijden, zal zeker aan gename uurtjes aan dit 'kijk boek', zoals Laurentius het noemt, beleven. De schrijver heeft niet een zoveel ste publicatie over de geschiede nis van huis Duivenvoorde aan de reeks willen toevoegen. Eer der is het een beschrijving van de kleine gebeurtenissen naast de officiële geschiedschrijving, zo is een plakkaat opgenomen waarin de komst van twee "rijksheng- sten" naar Duivenvoorde wordt aangekondigd. Een uittreksel uit het reglement voor 's Rijks Stoeterijen leert, dat 's Rijk Stoeterijen zijn daargesteld met oogmerk om het binnenlandsche paardenras te verbeteren, de paardenteelt te bevorderen en deze tak van volksvlijt uit te brei den". Met de toevoeging in ar tikel 248: "Op de zon- en alge mene feestdagen zal dit (het dek ken der hengsten) niet geschie den." Het gevoel een uniek werkje in handen te hebben, wordt ver sterkt doordat de tekst bij de pla ten niet in drukletter maar in handschrift is bijgeschreven. 1 Voor de liefhebber zal dit boek, mede door de degelijke uitvoe ring (in gebonden kaft, dik pa pier) een waardevolle aanvulling van de boekenkast zijn. Jammer genoeg zullen de prijs 32,50 en de grootte van de oplage (1000 exemplaren) er toe bijdragen dat de bekendheid van het boek niet veel verder dan die overtuigde liefhebber zal reiken. INGRID CRAMER .JDuyvenvoorden"ets van Jan Lamsvert, 1712 VOORSCHOTEN - In de raadzaal van het Voorschotense gemeen tehuis heeft wethouder L. Mar selis gisteren de "indicatiecom missie voor de 'opneming van bejaarden in tehuizen" geïnstal leerd. Vanaf 1 januari van dit jaar is een maatregel van bestuur van kracht dat de opneming van bejaarden in tehuizen alleen maar via een indicatiecommissie kan geschieden. De Voor schotense commissie bestaat uit een huisarts, een maatschappe lijk werkster, een wijkverpleeg ster, pastor, een ambtenaar van de gemeentesecretarie en een bejaarde. Met de officiële installatie werd te vens een kort overzicht gegeven van de werkzaamheden van de MOTORSPORT - Jaap Timmer jr. is benoemd tot voorzitter van de Stichting Circuit van Drente, die onder meer de Asser TT organi seert. Timmer is tevens voorzitter geworden van de TT-commissie. Timmer volgt waarnemend voor zitter Staal op. die in september is overleden. tot nu toe. Sinds het begin van dit jaar heeft de com missie 38 aanvragen voor plaat sing in bejaardenoorden behan deld. Zeven aanvragers zijn in middels opgenomen, tien wach ten nog op een opname en de ove rige aanvragen zijn nog in behan deling of op andere wijze opge lost. Er is nog steeds een tekort aan plaatsingsmogelijkheden. Wet houder Marselis betreurde het dat het plan voor bejaardenhuis vesting in Bijdorp nog niet is doorgegaan. Op de aanwezigen, allen bij het bejaardenwerk be trokken, deed hij een beroep om tot een betere samenwerking te komen. Coördinatie tussen het open en het besloten bejaarden- werk is noodzaak. Getracht zal worden bij wijze van proef een coördinator aan te trekken. Voorts wordt thans een nota voorbereid over het totale gebied van de bejaar denzorg. De nieuw benoemde commissie beschikt volgens wethouder Marselis over weinig formele in vloed. maar de feitelijke invloed ervan op het bejaardenwerk is groot. Carnaval Komend weekend staat - dat is bekend - in het teken van car naval. In Zoeterwoude wordt het carnavalsfestijn in het Don Boscohuis gevierd. Op de elfde van de elfde om elf minuten over elf overhandigt bur gemeester Detmers daar de sleutel van Rijk der Hangkon- ten (zoals Zoeterwoude in car- navalstijd zal heten) aan Prins Hendrik Hangkont de Eerste, die wordt vergezeld door zijn prinses Irenette. De Rammel jetsers en Studio 17 zorgen voor de muzikale om lijsting. De zaal gaat om 20 uur open. Toegang: 5 gulden voor verklede bezoekers, 7,50 voor gewone burgers. Carnaval (2) De Kerkehoutse carnavals vereniging "De Tunnelklos- sers" houdt zich niet aan de voorgeschreven carnaval stijden, maar het feest zal er niet minder om zijn. In het clubgebouw van de SV Was senaar openen de Kerkehoutse carnavallers op 12 november het seizoen met een prinsen bal. De Lenco's zorgen voor de muziek. Sproetenkopje Toneelvereniging "De Grune- rie" voert op zaterdag 12 no vember om 20 uur het Ameri kaanse blijspel „Sproeten- kopje" op Plaats van hande ling: Het Camphuys, Rhijn- geesterstraatweg 43a Oegstgeest. Herdershonden AI eerder is aandacht ge schonken aan de Nederlandse individuele africhtingskam- pioenschappen voor herder shonden die het komende weekend in sportcomplex "De Voscuyl" te Oegstgeest worden gehouden. In de tijden is echter verandering gekomen. De wedstrijden voor afdeling B (appel) en afdeling C (pak- werk) duren beide dagen van 8 tot 16 uur. Afdeling A (speuren) wordt op zaterdag van 8 tot 18 uur gehouden op speurvelden nabij Bergsenhoek. De prijzen worden zondag 13 november tussen 15 en 16 uur uitgereikt. De kampioenschappen worden gehouden onder auspiciën van de verening van fokkers en liefhebbers van Duitse herder shonden en georganiseerd door de kringgroep "De sleutelstad" Autopuzzelrit De Warmondse Volleybal Club organiseert zondag 13 novem ber voor de derde maal een au topuzzelrit. De rit gaat vanuit Warmond in de richting van Haarlem en Amsterdam en weer terug. Alles bij elkaar zo'n 100 km rijden. Startpunt is de Gemeentehaven; tijd: tus sen 11 en 12 uur. Inschrijfgeld: een tientje per auto. Geef om de natuur Voor de actie „Geef om de na tuur" van het Wereld- natuurfonds worden in Oegstgeest nog collectanten gezocht. De collecte wordt ge houden op de avonden van 21 en 25 nov. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mev rouw Ploos, tel 151968 of mevr. Rorsch, tel. 152713. LEIDERDORP - Het gemeen tebestuur van Leiderdorp heeft besloten zijn goedkeu ring te verlenen aan de over dracht van het gehele wo- ningbezit van Woningstich ting „Patrimonium" aan de algemene Woningbouwvere niging Leiderdorp (AWL). Het verzoek hiertoe bereikte het college daags na de raadsvergadering waarin de eerste resultaten van het on derzoek naar de klachten van bewoners van de woningen van „Patrimonium" werden Woningbezit Patrimonium naar AWL gemeld. In deze vergadering werd ook een Raad van Toe zicht benoemd, die volgens het college ondanks de gewij zigde situatie nog een belang rijke rol kan spelen bij de op heffing van de stichting. De Raad, oorspronkelijk be doeld als voorloper van een bewonersvereniging, zal nog steeds naar de instelling van een dergelijke vereniging toe kunnen werken. Het bestuur van de AWL heeft zich bereid verklaard het wo ningbezit van „Patrimo nium", 'met alle lusten en las ten' over te nemen. Deze overname zal geen con sequenties hebben voor het onderzoek naar de klachten van de bewoners van de hui zen van deze stichting. Kleuterschool uit de kou OEGSTGEEST - Het college van B en W van Oegstgeest vraagt de raad vanavond 10.000 uit te trekken voor het middelste lokaal van de Gevers-Deutzkleuterschool. Het bestuur van de kleuterschool heeft het college erop attent gemaakt dat het noodzakelijk is in bedoeld lo kaal (dat in 1930 gebouwd werd) enige veranderingen aan te bren gen. Het geld zal gebruikt moeten worden voor het isoleren van de ramen en de buitenwand van het lokaal. De buitenmuur heeft geen spouw, waardoor de temperatuur aan die zijde van het lokaal, mede door in 'de muur voorkomende scheuren, in de winter nooit goed was. De raamparij kon tocht en re gen niet meer voldoende weren, ondanks regelmatige onder houdswerkzaamheden. Met de re novatie is men al begonnen. Diefstal bij Rijkswaterstaat LEIDEN - Rijkswaterstaat heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal vanaf een opslagterrein aan de Hoge Rijndijk, bij de oprit van rijksweg 4. Er werden ondermeer een zwaailicht, een schijnwerper en een accukist ontvreemd. In ieder geval voor een totale waarde van 1200. Bazaar voor clubhuis LEIDEN - In de Oppenheimschool aan de Oppenheimstraat wordt morgen vanaf 10 uur een bazaar ge houden. De opbrengsten van de ba zaar komen ten goede aan de op richting van een eigen buurthuis in de Professorenwijk/Burgemees- terwijk. Donderdag Op een terrein aan de Oranje Nassaulaan werden onlangs ruim 150 bomen geveld om de bouw van een kolossaal huis mogelijk te maken. Heemskerk vroeg zich af of dat mogelijk is zonder kapvergunning. Burgemeester de Vreeze deelde mee dat dit het gevolg is van oude be stemmingsplannen waaronder ook het gebied rond de Oranje Nassa- ulaan valt. Wanneer men over een halve hectare grond beschikt, mag men daarop een huis zetten en bomen rooien als dat nodig is. Pieterskerkstraat 1, voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren, 20-21.30 uur. Pieterskerkhof 19, Architektenburo, gratis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Troef, Noordeinde 2a, Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden; handenarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 19, kera- miekcursus, 19.30 uur; tapdansgroep, koffiebar, 20 uur. Leidse Schouwburg, Zuidelijk Toneel Globe met "Goed gek", blijspel van Mike Stott, 20.15 uur. Stadhuis, cie. voor het huisves- tingsvraagstuk, 16 uur; plaatselijk be raad vormings- en ontwikkelingswerk, 20 uur; cie. econmische aangelegenhe den en ruimtelijke ordening, 20 juur; cie. onderwijs, sport, samenlevingsopbouw en recreatie en cie. sociale zorg, maatsch. aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur, 20 uur; cie. ruimtelijke orde- Gemeentehuis Oegstgeest, raad 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, cie. sport 20 t Populieren verrot Ook een aantal bomen langs de weg rond de Marienhaven heeft onlangs het leven gelaten. De populieren die volgens Staatsbosbeheer verrot waren, werden voor een deel gekapt. De rest van de bomen zal in de toekomst ook moeten sneuvelen. Wel heeft de Stichting Bejaardenverpleging Marienhaven een uitvoering bomenplantplan opgesteld. Er wordt naar gestreefd de populieren door wat duurzamere bomen te vervangen zoals beuken en eiken. Het is op zich een prettig vooruitzicht, want de indrukwekkende beuken, die ter hoogte van het Bos van Krantz langs de Herenweg staan, lopen gevaar. Door de droogte van vorige zomer sneuvelden er in ons land vele duizenden beuken en het lijkt erop dat ook de gemeente Warmond daarmee geconfronteerd wordt. Bovendien wordt gevreesd voor de beuken die langs de oprijlaan naar het Huis te Warmond staan. Lrezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Dierenbescherming Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 4 tot 11 november waargenomen door apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apotheek Voorschoten, Leids eweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Advocaten spreekuur Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Belangengroep alleenstaanden Belangengroep alleenstaanden. Room burgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Dienstencentrum Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad:' Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30. Jaaraborfhement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2