Komst cultureel centrum lijkt ZO .„rond" eidse agenda ..Vrouwenadviesrommissie is niet meer weg te denken" „Huidige Winkelhof geen haalbare kaartr „NATUURPAD" IN OEGSTGEEST ZEEVERKENNERS LODEE11EGROEP INZAKENAS Bromfietster tegen auto In Oegstgeester school: PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 4 NOVEMBER 1977 ZOETERWOUDE •- De Leidse zeeverkennersgroep "Lodewijk" zit in zak en as. Gisteravond brandde het houten clubhuis aan de Zoeterwoudse Laan de Goede Herder tot de grond af. De schade wordt voorzichtig geschat op zo'n tienduizend gulden. het clubhuis, waarin ook de kost- Een nieuwe motor met een waarde van drieduizend gul den, waarvoor de zeever kenners drie jaar achtereen ac ties voerden, ging in de vlam men verloren. Twee weken ge leden schaften zij de motor aan. De Lodewijkgroep had zich deze week juist voorgenomen om morgen (zaterdag) alle spulletjes over te brengen naar een geschiktere plek. De zeeverkenners weten nog niet wat ze nu eerst zullen gaan doen. Met de gemeente Zoeter- woude was al eens contact ge weest om hen onder te brengen in een ander gebouw. Maar het enige dat de gemeente te bieden had waren twee onbewoon- baarverklaarde huisjes. Zonder gas, elektriciteit en water. "Wat moeten we daar met dertig jon gens beginnen", vraagt Marian Moerer, secretaresse van de groep zich af. "Die woninkjes kunnen we gewoon niet ac cepteren, dan zouden we er al leen maar op achteruit gaan'". In ieder geval zal de groep nu ook de gemeente Leiden aan schrijven met het onderzoek of zij de verkenners aan een on derkomen zou kunnen helpen. Marian Moerer kon niet vertel ler, of "Lodewijk" verzekerd is tegen brandschade. LEIDEN - Een 16-jarige Leidse bromfietser is gisteravond rond half elf op de Beestenmarkt in bot sing gekomen met een auto. Het meisje liep daarbij verwondingen aan haar bekken op en werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Een 23-jarige Leidenaar is gister avond tijdens de koopavond door nog onbekende oorzaak in een wa renhuis gevallen. Hij brak daarbij zijn rechter heup en is door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Een 37-jarige Leidenaar is gister avond door de politie aangehou den, omdat hij op de le Bin nenvestgracht tegen auto's liep te trappen. De man, die onder invloed was, werd ter ontnuchtering inge sloten en is vanmorgen op vrije voeten gesteld. Voorschoten werpt blokkade op tegen nieuwe weg VOORSCHOTEN - Met alleen de stem van mr. Begeer (WD) heeft de Voorschotense commissie voor openbare werken besloten zo spoedig mogelijk een bestem mingsplan voor het gebied tussen de wijk Adegeest en Noord-Hof land vast te stellen. Dit gebied is gereserveerd door rijkswaterstaat voor de aanleg van Rijksweg 11. De grote meerderheid van de ge meenteraad wil deze rijksweg niet en om dat te ondersteunen wordt die aanleg door de vaststelling van een bestemmingsplan zo niet on mogelijk dan toch ernstig bemoei lijkt. Mr. Begeer (VVD) voorstan der van rijksweg 11 meende echter dat het niet past om werkzaamhe den uit te gaan voeren, waardoor de aanleg van de weg wordt tegenge gaan. Meer eensgezindheid bestond er binnen de commissie over de afwij zing door GS van de prijs die de gemeente was overeengekomen bij de aankoop van ruim 2 ha. bouwgrond in Noord-Hofland. De gemeente had 6 gulden per ca. ge vraagd. GS vonden een prijs van 5.50 gulden echter al voldoende. De commissie ziet er wel iets in om tegen deze afwijzing in beroep te gaan. De commissie financien mag echter het laatste woord in deze De professor Leo Kannerschool: te klein voor behoorlijk onderwijs, wel zaak hebben. geschikt voor een cultureel centrumfpje). Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groenoord): H. C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961; Wyk II (Kooi en Meren- wyk): H.A.M.M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; Wijk III (Waard, Professoren- wyk en Tuinstadwijk): J. de Bruyne, Kemstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier); C.J.M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 122208 (zaterdag): J. van Beek, Baljuwstraat 5, tel. 890236 (zondag). Oegstgeest - E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. (de dienst gaan in op zaterdag 10 uur v.m.). Voorschoten - A. Tromp, Lohmanplant- soen 33, tel. 071-762159 (zaterdag); S.M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 01717-5417 (zondag). Warmond - A. de Gijzel, Oranje Nassa- ulaan 10, tel. 10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 4 tot 11 november waargenomen door apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136; Apotheek Voorschoten, Leids- eweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interltruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Dr. B. Wenneker, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. Vrijdag OEGSTGEEST - De gemeenteraad van Oegstgeest zal donderdagavond in de raadsvergadering hoogstwaarschijnlijk positief beslissen over de aan koop van het pand Geversstraat 37 waarin de Professor Leo Kannerschool gehuisvest is. Naast de commissie voor onderwijs en maatschappelijke aangelegenheden en die voor openbare werken is ook de commissie van Financiën en Culturele Zaken al akkoord gegaan met de aankoop van het schoolgebouw. Op de Leo Kannerschool wordt al zo'n acht jaar les gegeven aan moeilijk opvoedbare kinderen. De bezitster van het pand, de stichting "Curium" van het Kinder Psychia trische Centrum brengt haar pu- 'De Vrouwenad- or de wo ningbouw heeft wortel gescho ten en is nu niet meer weg te denken uit de Oegstgeester samenlevingHet moet nu zo doorgaan en de bestuurders en technici moeten luisteren naar de VAC'. Jit zei burgemeester Eysinga gisteren in het gemeentehuis van Oegstgeest, tijdens een provinciale jaarvergadering van de VAC. Deze vergade ring vond ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Burgemeester Eysinga prees in zijn toespraak de volharding van de commissieleden, met name in de beginjaren. 'Het was helemaal niet zo van zelfsprekend dat u ontstond' aldus de burgemeesterdie ook memoreerde dat architec ten en aannemers het in het begin wel lastig vonden op de vingers gekeken te worden door de commissieleden. Hij voegde er nog aan toe dat bij de uitvoering van het be stemmingsplan Haaswijk de VAC in een zeer vroeg sta dium zal worden inge schakeld. Naast burgemeester Eysinga en wethouder Thorn was verder nog speciaal aanwezig mev rouw Cato, vice presidente van het Provinciaal Lande lijk Contact, het overkoepe lende nationale apparaat van de VAC's en de heer Zaal berg, voorzitter van de wo ningbouwvereniging 'Buitenlust' en begeleidend ambtenaar van de VAC Oegstgeest. pillen over naar de nieuwe school aan de Endegeesterstraatweg, die momenteel nog in aanbouw is. Rond mei hoopt men met de over plaatsing van de leerlingen te be ginnen. Daar het huis aan de Geversstraat niets anders is dan een kapitale villa met gewone huiskamers blijkt het voor schoolgebruik niet ge schikt. Het ruimtegebrek in het pand is zelfs zo groot dat een ge deelte van de zestig leerlingen, die momenteel op school zitten, al een tijdje les gehad heeft op de zolder. genaamde "beheerscommissie" waarin vertegenwoordigers van K en O, de Streekmuziekschool, SSJO, de gemeente en ook van de dienst gemeentewerken zitting zullen hebben. Financieel gezien is het buiten gewoon gunstig voor de gemeente Oegstgeest dat de gemeente Leiden stond te springen om de aankoop van het pand Endegeesterstraat weg 3. Leiden wil dit pand waarin vroeger de Julianaschool gezeten heeft, aankopen voor 543.000 gul den, ten behoeve van het psychiat- Hooglandse Kerkgracht 28, open-soos- avond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, 20 u 't Breehuys, Breestraat 19, middagsoos, 14.30 uur, vegetaries eethuis, 18 uur ge- handicaptensoos, soos Mirakel, 20 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Microtheater Imperium, Vestestraat 40, toneelgroep Imperiufn met "Don Qui- chotte (ridder van de droevige figuur) 20.30 uur. Leidse Schouwburg, Amsterdams Volkstoneel met "Als je lachtdan ben je rijk", van Herman Bouber, 20.15 uur. LAK-Theater, Levendaal 150, LAK Ci nema festival; 'TArmée des ombres" van Melville en "Winnifred Wagner" van Syberberg, 22.30 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, leden vergadering PvdA, 20 uur. Lakenhal, ledenvergadering Oud-Lei den, 20.15 uur. Cultureel Centrum, Voorschoten, op voering Ars Operae, 20.15 uur. Don Boscohuis, Zoeterwoude, bingo- en kwisavond, 20 uur. De situatie wordt nog erger omdat risch ziekenhuis "Endegeest"' LEIDERDORP - „Als je zoiets opeens in de krant leest doet dat pijn". Voorzitter H. Dobbe van het district Rijnland van het KNOV (Koninklijk Nederlandse Onder nemers Verbond) is het totaal niet eens met de recente uitlatingen van de Leiderdorpse wethouder C. Gordijn dat het ondernemersver- bond (in de kwestie Winkelhofl aan natrappen zou doen. Naar aanlei ding van deze uitspraak heeft het dagelijks bestuur van het KNOV gisteravond met de Leiderdorpse afdeling over de plannen voor Win kelhof vergaderd. Toen de ondernemers - nadat eerst een bezwaarschrift was ingediend - ondanks hun nog bestaande be zorgdheid akkoord gingen met het winkelcentrum, baseerden zij zich op het ETI-rapport (van het Eco nomisch Technologisch Instituut) waarin een maximale winkelop pervlakte van 11.000 m2 (in plaats van de oorspronkelijke 26.000 m2) acceptabel werd geacht. „Maar sinds 1974 is het een en ander veranderd aldus de heer Dobbe. „We gingen er toen van uit dat de Burgerlijke stand bestedingen nog zouden oplopen, maar sindsdien is juist gebleken dat ze teruglopen, bovendien zijn ook de huurprijzen aanzienlijk ge stegen. Uitgaande van een mini male huur van 200 gulden per m2 is een omzet van 70 a 100 miljoen gul den nodig voor een winkelcentrum van de thans berekende grootte. Dit zou betekenen dat 70 a 100 van de Leiderdorpse bevolking in het winkelcentrum zijn totale bud get aan levensmiddelen en ge bruiksartikelen iou moeten beste den. Dat is vanzelfsprekend geen haalbare kaart. Als het centrum half zo groot zou worden zou het wel levensvatbaar kunnen zijn". Het KNOV baseert zijn gegevens op een intern rapport over de totale bewinkeling in Zuid-Holland West. Vermoed wordt, dat ook wethou der Gordijn van dit rapport heeft kennis genomen en naar aanleiding daarvan heeft gereageerd. Het KNOV wacht, alvorens verdere stappen te ondernemen, eerst nog reactie van wethouder Gordijn het aantal kinderen jaarlijks stijgt. Het nieuwe complex "Curium" aan de Endegeesterstraatweg, dat naar verwacht wordt in februari/maart klaar is, biedt niet alleen meer ruimte voor de kinderen, maar ook meer mogelijkheden (er is onder andere een grote gymzaal aanwe zig) en wat heel belangrijk is, meer veiligheid. De opeenhoping van moeilijk opvoedbare kinderen in te kleine klaslokalen in de villa ver hoogt de gevarenfactor. De gemeente Oegstgeest hapt maar al te graag toe op het aanbod van de Stichting om de Professor Leo Kannerschool te verkopen. Dit omdat er al enige tijd behoefte is aan een centrale plaats in de ge meente waar allerlei culturele ac tiviteiten kunnen worden onder gebracht. De Leo Kannerschool beantwoordt volgens het college volledig aan dit doel. Dit gebouw doet al geruime tijd geen dienst meer voor school gebruik met uitzondering van een peuterspeelzaal die er nog wel ge vestigd is. De heer Kohlbeck (PvdA/PPR) vroeg zich vorige week in de commissie Financiën en Culturele Zaken af wat er met de peuterspeelzaal moet gaan gebeu- ZATERDAG Wethouder Gmelich-Meijling van Onderwijs heeft inmiddels een toe zegging gedaan dat dit verblijf voor peuters zeker nog een jaar gehand haafd zal blijven in de Juliana school. Daarna bestaat de moge lijkheid uit te wijken naar de Ma- riaschool of andere gebouwen in de gemeente Oegstgeest. De streek muziekschool die nu ook bog een lokaal heeft in de Julianaschool zal het "nieuwe" culturele centrum als onderdak krijgen. Het college van B en W wil nu de opbrengst van de voormalige Ko- Muziekschool ningin Julianaschool (f543.000,-) aanwenden voor de financiëring van de aankoop van het pand Ge versstraat 37 (f340.000,-). Een ge deelte van de f203.000.- die als winst voor Oegstgeest uit deze transactie naar voren komen, kan dan volgens B en W worden ge bruikt voor de vereiste aanpassing van dat pand tot cultureel centrum. meentebestuur en projectontwik kelaar Matser hun verantwoor delijkheid zullen beseffen en uit willen gaan van een winkelcentrum met een oppervlak van 5000 a 6000 m2". "In het pand kunnen een groot deel van de activiteiten van K en O wor den ondergebracht, terwijl ook de Streekmuziekschool daar gehuis vest kan worden. De mogelijkheid kan voorts worden bezien ook de stichting SJJO van het gebouw ge bruik te laten maken" zo stelt het college. De koopsom van het pand is vast gesteld op 340.000 gulden. Met het bestuur van "Curium" is al een voorlopige koopovereenkomst ge- 99 sloten. Het college vraagt de ge meenteraadsleden donderdag- avond een voorbereidingskrediet 7 ter beschikking te stellen van ZU VU Y(UKier OU OEGSTGEEST - In hel kader van de actie "Geef om de natuur" werd voor aanpassing gisteren in Oegstgeest door enkele ambtenaren en leden van het actieco mité "Geef om de Natuur" met een wandeling een natuurpad geopend. Dit natuurpad, dat vanaf het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest naar het bos Jetróffen'zuÏÏénéchter' Wiirlfprclnnt lr>r»nt u/nrHt Hnnr hpt artifrnmitp aanpphnrfpn aan fie nlaat.- ,Nu niets meer in oude dorp het gebouw voor de omschre- doeleinden. De voorzieningen die zullen wor- af. „Maar wij hopen dat het ge- Wijckersloot loopt, wordt door het actiecomité aangeboden aan de plaat- t j j n a u mnontoKoctinir »n nmionfont«riirinf,prp qrhnlpn ringe omvang zijn. zodat ook het Leiderdorp- Gisteravond is in het Het is zo opgezet dat over elke boom die het pad begrenst een beschrijving krediet be- Leiderdorpse raadhuis de Bege- te vinden is. Hiervoor is speciaal een boekje samengesteld waarin uitleg £0ueee leidingscommissie oude dorp over de karakteristieken van het pad. Bij de wandeling was naast de wethouder van onderwijs Gmelich Meijling ook drs. H. van Mierlo, rector Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15—17 uur). Microtheater Imperium, Vestestraat 40, toneelgroep Imperium met "Don Qui- chotte (ridder van de droevige figuur) 20.30 uur. Leidse Schouwburg, Amsterdams Volkstoneel met "Als je lachtdan ben je ryk", van Herman Bouber, 20.15 uur. LAK-Theater, Levendaal 150, de En gelse groep Opus met "Roads", 20.15 Groenoordhal, Taptade '77, 20 uur. Noordeinde 2a, avond over jeugdwer kloosheid, 20 uur. Duyvenvoorde, Voorschoten, prin senbal carnavalsver., 21.30 uur. Trefpunt, Herenweg, Warmond, ruilbeurs postzegels en munten, 20 uur. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling pop pentheater 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekprog- 't Breehuys, Breestraat 19, gespreks groep Gidon, 11.30 uur, koffiebar, 20 uur. LAK-Theater, Levendaal 150, "Circus Elleboog", circus voor en door kinderen, Volkshuis, Haarlemmerstraat 73, jeugd-disco, 14.30-17 uur. Boswachterij Wassenaar, natuurwande ling IVN, 14 uur. Wassenaarseslag, prestatie-strandloop, 14 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Zendingskring De Oegstgeester Vrouwen Zen dingskring richt tot ons en tot u een woord van dank: op de jaar lijkse verkoopmiddag is een op brengst van 3600 gulden bereikt. Bingo LEIDEN - Geboren: Norman S., zn F H. Huisman en A. A. M. van Klauw. Rianne B. dr. v. E. F. M. van turn en K. M. van der Veer; Josta, dr Boon en W. J. de Witte; Amy C., dr. i C Hunter en S. Daney; Richard G., z N. den Hertog en J. de Pater; Wilhelmus J.. zn. v. W. J van Veen en J. van Iter Ramses S, zn. v. A. A. G. Kooijman e J Kriek. Getrouwd: M. C. Verhoog en P. Sleg- tenhorst, J. H. W M. van den Bruleen W. G. M. T. Barten; G. Lantink en O. A. Lake; M. de Kleijn en A. van Rijs; W. H. Vanavond organiseert de Zoeter- en M. C. van der Steen. Ondertrouwd: P. E. van Beelen en M. Collin; D. K. van der Benten E. Vavier; D. Berghuis en L. P. Vaillant, W. Duijverman en C E van Es; M. G. E. D Fahmy en J. M Nieboer; A. A. de Groot en A. van der Bol; M. H. H. Lutgerink en N. A. Lageweg; P. J. F. Nagtegeller en F. P. Sloot; J. de Nie en L C M Koree, A. E. A. Mourits en J M. van Noort; V. Quinten I. J. Lacourt; R. C. Visser en E Griffioen; A. Wansink en M. J. G. Kuipers; A. van Westbroek en G. M. M. Beij. het Rijnlands Lyceum aanwezig. geinstalleerd. De commissie staat Zoals bekend is het de bedoeling onder voorzitterschap van de heer dat de exploitatie van het gebouw c. Gordijn. i handen wordt gelegd v woudse K.P.J. een bingo- avond in het Don Boscohuis. Met prijzen en met de gelegenheid om te dansen. Aanvang 8 uur. En ik dan? Heeft u de kaartjes nog voor 'het blijspel "En ik dan?" van Annie M.G. Schmidt, dat een maand ge leden opgevoerd zou worden door de Wassenaarse Toneelcombina tie "Dialoog"? De hoofdrolspeel ster is weer beter en de voorstel ling zal nu op 6 november door gang vinden. Aanvang 20 uur, we derom in het Jeroenhuis te Was- De helft van het ingezamelde geld zullen de groepen zelf mogen ge bruiken. Scouting Willibrord wil er een centrale verwarmingsinstallatie voor het onderkomen van de groep fantin Rptnn van Financieren. De Van Was- janije tseton senaer Obdamgroep besteedt het Volgende week kunnen de inwo- geld voor de verbetering van zijn ners van Wassenaar leden van de onderkomen. De Van Woesikgroep drie padvindersgroepen aan de wil het geld opzij leggen voor de deur verwachten voor een collecte komende nieuwbouw van een voor het Nationaal Jeugd Fonds, troephuis in het plan "Ter Weer". Chef-hofmeesters Maandagmiddag komen de mili taire chef-hofmeesters van de con tactvereniging "De Korenaar" in het ontvangstcentrum van de Heineken Brouwerij, "De Hooi schuur", bijeen voor een "kaas en biermanifestatie". Doel is, na te gaan hoe bier en kaas samen kun nen harmoniëren. Postzegels Postzegelliefhebbers kunnen za terdag in het Trefpunt aan de He renweg in Warmond terecht, waar een ruilbeurs wordt gehouden van postzegels. Maar ook munten, prentenbriefkaarten en dergelijke kunnen daar van eigenaar verwis selen. De beurs is geopend van 10 tot 5 uur. De commissie bestaat uit 5 raadsle den en 10 burgerleden die na een uitvoerige selectieprocedure be noemd zijn. Eén van de criteria hierbij was dat het vrouwelijk ele ment aanwezig zou moeten zijn: Mevrouw W. Reijerse-Neuteboom. De taak van de commissie zal zijn het inventariseren van problemen, wensen en behoeften in de wijken Doeskwartier, Oranjekwartier en het gebied van Doesburg tot het raadhuis. Ook moet zij binnen een bepaalde tijdslimiet een nota op stellen waarin een pakket van eisen en voorzieningen voor het oude dorp wordt samengevat Na de ko mende gemeenteraadsverkiezin gen moet deze nota aan het nieuwe college van B. en W. aangeboden worden. De heer Bezemer vond dat nu de commissie er is, niets meer in het oude dorp mag veranderen zonder dat zij daar over heeft gesproken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884 Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30 Jaaraborlhement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2