PvdA in Hillegom akkoord met 7-7-2 Organisatie verwacht duizenden bezoekers Cascarvieten nemen sleutel van Alphen tijdelijk over heempark in Noordwijk Vereniging wil spoedig LISSERBROEK: OVER TWEE JAAR BUS DOOR DORP? Parkeren voor invaliden ook voor motorboot? Fel verzet tegen gift aan jubilerende KNVB VRIJDAG 4 NOVEMBER 1977 STREEK PAGINA 23 Wel hervormingen binnen 2 jaar HILLEGOM - De Partij van de Arbeid in Hillegom gaat akkoord met de 7-7-2 formule van Den Uyl bij de kabinetsformatie mits de vier hervormingsvoorstellen binnen twee jaar worden gerealiseerd. Dat is de strekking van een motie die gisteren door de Hillegomse afde ling van de PvdA is aangenomen. Wethouder Van der Laan zal de motie overbrengen in het gewestelijk voorcongres, vanavond in Rot terdam. Morgen doet het landelijke PvdA congres uitspraak of Den Uyl inderdaad door mag gaan met zijn formatie en zo ja onder welke voorwaarden. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense carnavalsvereniging De Cascarvieten staat te trappelen om aan het nieuwe carnavalsseizoen te beginnen. Volgende week vrijdag is het zover dan nemen de Cas carvieten weer voor enkele maan den de stadssleutel over. Voor de carnavalsvereniging is de periode van leut en plezier, weer aangebro ken. Volgende week vrijdag zijn de car navalsliefhebbers welkom in de Cascarvietenresidentie, café Markx in de Julianastraat, waar de stads sleutel moet worden "natge maakt", zoals de Cascarvieten dat plegen te zeggen. Op zaterdag 12 november begint het seizoen officieel in de feestburcht Avifauna, waar Don Mercedes en een viertal orkesten de feestvierders tot half drie aan de gang zullen houden. De traditionele nieuwjaarszitting valt dit keer op zaterdag 7 januari, 's Avonds zal, zoals gebruikelijk de goud-gele watertoren worden uit gereikt aan een streek- of plaatsge noot die zich op bijzondere wijze voor de gemeenschap verdienste lijk heeft gemaakt. De zevenmans formatie "The Familee" zorgt od deze avond voor muziek. Op 20 januari zal de feestburcht Avifauna worden bevolkt door de de sociale werkplaat- i Alphen. Daarnaast is ieder gehandicapte in Alphen welkom op dit carnavalsfeest, waar "Dance-On" voor de juiste stem ming zal zorgen. Op 21 januari neemt de nu nog on bekende prins Cascar XIV de ambtsketen van zijn voorganger Wim Schens (Cascar XIII) over. Zoals altijd een gebeurtenis die met veel geheimzinnigheid gepaard gaat. Voor het Prinsenbal is zan- geresBonnieSt.Clairgestrikt. Het echte carnavalsweekeinde be gint op 4 februari met een kin deroptocht, kindercarnaval en 's avonds het boerenkielenbal met muzikale medewerking van Ciska Peters en vijf orkesten. Toernee "Rosenmonntag" (maandag 6 feb ruari) is gereserveerd voor een toernee langs ziekenhuis Rijnoord en de dagverblijven voor geestelijk gehandicapten, de Woutershof en de Zonnehof. Het bekende zang duo Saskia Serge is 's avonds present op het gecostumeerd slot- bal. Voor de carnavalsvierders die er niet genoeg van kunnen krijgen is er op 7 februari, na het terug brengen van de stadssleutel in café Markx "kraaienavond" en dan is het echt afgelopen.Nieuw dit seizoen is dat de aanvangstijden van een aantal activiteiten naar la ter in de avond 21.11 zijn ver schoven. TER AAR - De provinciale qom- missie-Arob houdt zich bezig met de vraag of er aanleiding kan zijn het begrip "parkeren voor invali den" uit te breiden tot het meren van een boot, die het enige verzetje is voor iemand, die geheel arbeid songeschikt werd verklaard. Die vraag kwam op tafel toen er bij de commissie beroep werd aange tekend tegen de weigering, door het dagelijks bestuur van de pro vincie, om vergunning te geven voor het meren van een motorboot in het Aarkanaal bij Ter Aar. Die boot is eigendom van de heer N.J. Lek, die zich door een ernstige har tafwijking geen enkele inspanning meer kan veroorloven. De boot ligt bij zijn woning, waar hulp aanwezig is om de motor waar geen start motor op gebouwd kan worden - op gang te brengen. Het af en toe wat rondvaren met de boot is voor hem de enige mogelijkheid tot ontspan ning. Vooreen vaste ligplaats in het Aarkanaal is echter een vergunning nodig, die door GS is geweigerd, op advies van de provinciale water staat, die daarvoor de veiligheid van de scheepvaart als argument heeft aangevoerd. Er liggen echter in het zomerseizoen gemiddeld tien a twintig plezierschepen gemeerd, zij het steeds andere en de vracht vaart door het Aarkanaal is maar Op de hoorzitting die de commissie in het Provinciehuis hield, bleek dan ook, dat vooral de vrees een precedent te scheppen provinciale waterstaat tot haar afwijzend ad vies had gebracht. De commissie gaat GS nu adviseren over de vraag of de gevraagde vergunning wel licht toch kan worden verleend, zij het dan bij wijze van uitzondering en naar het voorbeeld van de rege ling voor het parkeren door invali den, die wel auto kunnen rijden. LISSERBROEK Er is kans dat er over twee jaar een bus rijdt door Lisserbroek. Centraal Nederland heeft plannen om het dorp op te nemen in een lijndienst. Welke is nog niet bekend Dit plezierige geluid voor de Lisserbroekers die, geheel verstoken van openbaar vervoer, al jaren pleiten voor een buslijn liet verkeers wethouder M. Kamper gisteren horen tijdens de raadsvergadering van Haarlemmermeer, Centraal Nederland streeft ernaar de plannen in 1979 te realiseren. Gedacht wordt aan het omleiden van een bestaande lijndienst of het openen van een geheel nieuwe dienst. De plannen zijn onthuld op een laatste bespreking tussen B en W en de busonderneming. De pogingen van B en W, die zich altijd achter de wens van het geïso leerde Lisserbroek hebben opgesteld, lijken dus eindelijk succes te gaan opleveren Wethouder Kamper .eindelijk succes Bloemenvaktentoonstelling in Aalsmeer Bij Noordwijks SJC NOORDWIJK - Slechts morrend en met tegenzin hebben de leden van SJC zich neergelegd bij een bestuurvoorstel om mee te werken aan een jubileumgeschenk voor haar afdeling Leiden van de KNVB. Deze afdeling gaat haar 75-jarig bestaan vieren en ter gelegenheid van het jubileum was door een commissie voorgesteld de afdeling een nieuw bondsgebouw. ter waarde van 550.000,- aan te bieden. Om de fondsen voor dit cadeau bijeen te brengen zouden de verenigingen vijf jaar lang jaarlijks een rijksdaalder per lid afdragen. In totaal kwam dit voor SJC op een uitgave van 6250,- en de ledenvergadering vond dit een te duur ca deautje. Ook voelde men niet voor een vrijwillige bijdrage, die als verplichting werd opgelegd. In mei jl. had de ledenvergadering reeds afwijzend gereageerd en ook nu kostte het voorzitter Kersbergen grote moeite de SJC-ers tot andere gedach ten te brengen. Uiteindelijk ging men, zij het schoorvoetend accoord met een voorstel van penningmeester W. Schelvis om onder protest mee te doen aan het jubileumgeschenk en aan het bestuur van de afdeling Leiden van de KNVB schrijftelijk in kennis te stellen van het ongenoegen bij SJC over deze zaak. Open huis in Zeehospitiu m Katwijk - Erg veel belangstel ling was er gistermiddag voor het "open huis", dat werd ge houden in het Rotterdamsch Zeehospitium in Katwijk aan Zee. Vanaf half drie was het een komen en gaan van bezoekers die op deskundige wijze voor lichting en informatie kregen over methodes die in deze mo derne tijd op medisch-technisch gebied worden toegepast. Alle afdelingen, t.w. arbeids- en er gotherapie fysio- en bezig heidstherapie, hart-revalida- tie, logopedie en recreatie, wa ren in vol bedrijf. Wat bijzonder de aandacht trok was het rol- stoeldansen. Sinds kort in Ne derland een toegepaste vorm van recreatie. In Engeland werd al jaren een dergelijk on derricht aan gehandicapten gegeven. De pupillen op het Zeehospitium zijn er gelukkig mee en zijn ervan overt uigdda t al het mogelijke wordt gedaan om hun handicap enigzins dra gelijk te maken. NOORDWIJK - De Vereniging voor Natuur- en Vogelbe scherming Noord wijk heeft zich in een open brief tot de gemeenteraad gericht, waarin zij nogmaals aan dacht vraagt voor de inrichting van een heempark. Aan het eind van de briefvraagt het bestuur aan de raad nu op korte termijn een beslising te nemen in deze zaak. Enkele jaren geleden nam Natuur- en Vogelbescherming het initiatief om in Noordwiik tot een dergelijk park te komen en zij vroeg daartoe de medewerking van de gemeente raad. Men dacht het reservaat te si tueren aan de duinvoet van de Prins Hendrikweg in het Midden gebied-Zuid en deed daarbij een tweetal varianten aan de hand. Uit gesprekken met leden van de raad kreeg het bestuur de indruk, dat de opzet van zo'n neemtuin bij deze raadsleden niet geheel duide lijk voor ogen stond. Vandaar dat zij zich thans met een open brief tot de raad richt, waarin Natuur- en Vogelbescherming nog eens pre cies uiteenzet, wat een heemtuin is en welke betekenis het park voor de Noordwijkse gemeenschap kan hebben. Het gaat er namelijk niet om zomaar een stukje natuur te creëren. Integendeel, met het op een kleine oppervlakte bijeen brengen van een stuk natuur uit de omgeving (duinen, polders, bin- nenduinrandbossen, enz.) wordt de mogelijkheid geschapen om be zoekers direct informatie te geven over de natuur in de Noordwijkse contreien. De vereniging noemt onder meer het aanbrengen van naambordjes bij planten en bomen, schriftelijke begeleiding, rondlei dingen en voorjaarsbijeenkomsten. Verder denkt men aan het plaatsen van bijenkasten, het inrichten van kleine exposities en het aanleggen van een kruidentuin. Het bestuur wijst bovendien op de educatieve waarde van een heempark, bij voorbeeld voor het onderwijs en op recreatieve functie als wandelpark voor de Noordwijkse burgerij en haar gasten bij minder mooi weer. Volgens een begroting van des kundigen komen de kosten van een heempark op bijna 200.000.-, ex clusief de kosten van de grond. Het bestuur is zich ervan bewust dat dit een forse investering betekent, maar de tuin zou gefaseerd kunnen worden uitgevoerd. Hoewel een permanente openstelling ideaal zou zijn, kan op de kosten van het toezicht aanmerkelijk worden be spaard door de openstelling tot de middaguren te beperken. Noordwijk heeft tot nog toe niet veel gedaan aan welzijnsvoorzie ningen op dit gebied, meent het be stuur van Nutuur- en Vogelbe scherming. Het is overtuigd, dat het aanleggen van een heempark een Communicatie stoornissen ALKEMADE (KAAG) - De dorps raad van Kaag heeft er bij de ge meente Alkemade op aangedron gen om veranderingen in vaar- tijden, nieuwe instructies voor de veerlieden die hen treffen, tijdig aan iedereen en met een motive ring kenbaar te maken. Het ge meentebestuur heeft toegezegd dit tezullendoen. "Helaas", zo schrijft de dorpsraad in het blad Heen en Weer, "blijken er nog steeds "communicatie stoornissen" te zijn. De allerlaatste instructie aan de veerlieden hoe de afrekening en controle dient te ge schieden, horen we bij geruchte, maar geen officiële mededeling, daar de gemeente toch weet dat er over dit punt onvrede in ons dorp heerst". TENNIS - In de derde ronde van het herenenkelspel van het inter nationale tennistoernooi in Tokio had de Spanjaard Manuel Orantes geen enkele moeite met de Austra liër Steve Docherty, die hij met 6-3 en 6-0 versloeg. Een fraai opgemaakte stand van de Ter Aarse kwekerij Albatros. AALSMEER - „Ik ben niet zo ge lukkig met de afzetpraktijken, waarmee sommige Nederlandse exporteurs de Oostenrijkse col- lega'a kunnen schaden. Ik vraag begrip voor de bezorgdheid op dat punt en zou graag een gemeen schappelijke basis willen hebben om dit probleem op te lossen". Dit zei Josef Jedletzberger, presi dent van de Oostenrijkse land- en tuinbouwverenigingen tijdens de officiële opening van de bloemen- vaktentoonstelling in Aalsmeer. De openingsceremonie vond plaats in het raadhuis, maar de bloemenp racht is te vinden in de Aalsmeerse veiling. Voor de opening bestond een ge weldig grote belangstelling uit bin nen- en buitenland. De tentoon stelling, in de eerste plaats bedoeld voor de vaklieden, maar jaarlijks ook door duizenden andere belang stellenden bezocht, viert het derde lustrum. En daarom was aan de of ficiële opening een extra feestelijk tintje gegeven. Fraulein Maria was in haar hoedanigheid van Oosten rijke wijnkoningin aanwezig, en ieder werd in de gelegenheid ge steld om vier soorten Oostenrijkse wijn te proeven. Zelfs een citer- speler/jodelaar ontbrak niet. OLYMPISCHE SPELEN - België gaat zich kandidaat stellen voor de organisatie van de Olympische zomerspelen in 1988. De voorzitter van het Belgisch Olympisch co mité noemde als reden van de kandidaatsstelling het feit, dat België wil bewijzen, dat de Spelen niet gepaard behoeven te gaan rpet "gigantisme". De organisatoren verwachten de komende dagen weer vele duizen den bezoekers uit binnen- en buitenland op de tentoonstelling waar mooie bloemen- en plantenar- rangementen te bewonderen zijn. Na de toespraken gingen genodig den per versierde postkoets, ge trokken door vier paarden van het raadhuis naar de veilinggebouwen, waar een rondleiding werd gehou den. Burgemeester L.Brouwer mocht een nieuwe goudgele roos dopen: Aalsmeer Gold. Tijdens de officiële opening wees voorzitter M. J. Tas van de organise rende Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, op de •belangrijkste funktie van deze ten toonstelling (t/m zondag geopend), waar de gehele Nederlandse bloemisterij voor snijbloemen en potplanten, haar produkten pre senteert, waarop kwekers hun teeltplan voor het komende jaar kunnen afstemmen en in de gele genheid zijn zich uitvoerig te laten adviseren. Jedletzberger wees in z'n toespraak op de vriendschapsbanden tussen Oostenrijk en Nederland en noemde als bewijs van de goede samenwerking de gemeen schappelijke inspanning voor het Weens nieuwjaarsconcert (met Ne derlandse bloemen opgeluisterd die worden gearrangeerd door de Rijnsburger Cor de Koning), dat Nederlandse miljoen mensen over de gehele wereld in verrukking brengt. De statistiek wijst uit dat in het af gelopenjaar de N ederlandse export van bloemen en sierplanten naar Oostenrijk met 25% steeg. Jed letzberger: "De Oostenrijkse sierteelt is nog niet zo ver dat ze met de Mederlandse kan concurreren, maar men heeft het bij ons wel ver gebracht met de export van mu ziek, wijn en charme, zoals de mee gekomen wijnkoningin symboli- De Valkenburgse kweker Barnhoorn toont hoe mooi chrysanten wel kunnen zijn.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 23