Unieke kans om ervaring op te doen Zware klus basketbalteams JHflRI t9) Nieuw contract voor Karstens Zijl/LGB voor derde waterpolo-topper tegen sterk AZC S. Citizen Quartz LCDTijdmeter ZIJL/LGB - AZC Docos 1 - P.S.V. 1 Bets/£ ,4T Hockey-kei Ties Kruize: „Ais je je sport serieus neemt, dan neem je Midalgan Sport!' VRIJDAG 4 NOVEMBER 197 SPORT Herman Hartevelt en Gerard v.d. Berg in interland taekwon-do t Gerard van den Berg (links) en Herman Hartevelt: Ongelukken komen zelden of nooit i LEIDEN - De uitnodiging van de Taekwon-do bond om aan te treden voor de nationale ploeg in de inter land tegen Turkije was 'sec', zake lijk opgesteld. Tijd (13.00 uur), plaats ('s Hertogenbosch) en datum (morgen). Meer niet. Geen pro bleem als je je veruit de sterkste weet, Johan Cruijff behoeft echt geen toelichting als hij gevraagd wordt tegen België te willen spelen. Het is wel een punt voor Herman Hartevelt en Gerard van den Berg, de Leidenaars die de uitnodiging voor deze officiële landenwedstrijd recentelijk uit de brievenbus pluk ten. Ze hebben het over verjonging,- weinig verschil in kracht en nog wat van die zaken maar doen uit eindelijk de suggestie hun coach en lid van de technische commissie, Aad van der Luit, te bellen. Die weet er vast wel van. "De reden is simpel legt Van der Luit uit, "de officiële Nederlandse ploeg is kort geleden naar de we reldkampioenschappen in Chicago geweest en krijgt daarom rust. Ver der zie ik mensen, die zo'n WK het hoogst bereikbare vinden, het straks wat kalmer aan gaan doen en mede daarom hebben we voor de interland tegen Turkije bewust ge kozen voor een jongere, optimaal gemotiveerde ploeg. Geen twee derangs-opstelling, maar één met het oog voor de toekomst. Een unieke kans voor deze knapen om ervaring op te doen. Ik ben uiter aard zeer content, dat er twee van mijn jongens bij zijn". Gerard van den Berg, 20 jaar en eerste dan, onderstreept de uit spraak van zijn leraar, dat er echt geen sprake is van een tweede keus, die morgen het internationale toer nooi om de Baron van Boetselaar- trofee in de interland tegen de Tur ken zal omlijsten. "De nationale selectie bestaat uit vijftien man die echt niet voor elkaar onderdoen. Herman bijvoorbeeld is momenteel zeker zo sterk als Johan Lapré, die naar Chicago is geweest. En ik ben heus niet veel minder dan Walter van Emmerik. Die mag dan wel Europees kampioen zijn, van klas- severschil is nauwelijks sprake. Zij hebben meer ervaring, dat is wel waar. Vandaar dat het fijn is dat wij nu eens een kans krijgen om ons waar te maken". Herman Hartevelt, 22 jaar en even eens eerste dan, vult aan: "Omdat ik in dienst zat kon ik niet alle trai ningen volgen. Dat, en het feit, dat wij hier pas later met de nieuwe technieken begonnen, leverde mij een achterstand op ten opzichte van Johan Lapré. Inmiddels zijn we hier in Leiden, vooral door de goede coaching van Aad van der Luit, bijna op hetzelfde peil als zij daar in Oss (sportschool Van Em merik). Zij hebben de naam, wij nog niet. Maar dat zie ik echt nog wel veranderen. Tenslotte zijn wij jonger. Dat zal trouwens ook wel één van de redenen zyn geweest waarom wij verkozen zijn boven de vaste i Het toernooi in Den Bosch en ook de interland wordt afgewerkt vol gens het zogenaamde knock-out systeem. In Korea, het land waar deze vechtsport zijn oorsprong vond, de gewoonste zaak van de wereld, maar in Nederland op toer nooien meestal nog taboe. Touche ren is hier uit den boze. Morgen mag er echter doorgetrapt worden, iets dat bij buitenstaanders nogal cru overkomt, maar voor Hartevelt en Van den Berg als de gewoonste zaak van de wereld wordt r Herman Hartevelt: "Ongelukken komen zelden of nooit voor. Naar het hoofd mag niet geslagen wor den en omdat je alle traptechnieken kent weetje ook exact hoe je moet ontwijken. Reëel gesteld kan er een knock-out voorkomen, maar er moeten toch vreemde dingen ge beuren wil zoiets ook daadwerke lijk geschieden. Het gelijke niveau van de tegenstanders sluit dit meestal bij voorbaat uit". En Gé van den Berg: "Gevaarlijk wordt het pas als er sprake is van een ongelijke strijd, als een groene band bijvoorbeeld moet opboksen tegen een zwarte band. Die begin ner kent de trucs niet en loopt daardoor risico 'plat' te gaan. Op ons niveau wordt gestreden om de punten. Je moet er niet eens van uitgaan om iemand te willen uit schakelen. Gewoon scoren". Hoe de tegenstander van morgen in te schalen op de Europese ranglijst weten de beide Leidenaars niet precies. "In ieder geval zyn daar een stelletje Koreanen neergestre ken", zegt Herman Hartevelt. "dus die Turken zullen heus wel wat kunnen. Over het algemeen hebben ze op sportgebied niet veel in te brengen, maar juist Taekwon-do schijnt erg populair te zijn". Van den Berg: "Nederland en West-Duitsland geven de toon aan in Europa, maar Spanje en ook Turkije zitten echt niet ver onder de top. We kunnen op goede tegen stand rekenen. Die mannetjes schijnen knap fel te zijn. Wij zijn evenwel vastbesloten een erg goede indruk achter te laten. Die kans mag je niet voorbij laten gaan". AD VAN KAAM LEIDEN - Na de vriend schappelijke ontmoeting tegen de Russische titelhouder CSK A Moskou staat het basketbal team van Parker ook in de com petitie voor een zware klus. Met het Leidse team zijn er in de eredivisie na twee ronden nog drie ploegen ongeslagen, één daarvan, debutant Vastgoed Strijen speelt zaterdagavond in de Vijf-Meihal tegen de tien van Hennie Blom. Blom heeft geen enkel risico willen nemen en stuurde vorige week zijn assistent Ben van Cleef naar de kleine Oudbeijerlandse sporthal om Strijen. te bespioneren. Van Cleef zag de enigs nieuwkomer in de eredivisie een ruime zege behalen enige streekgenoot Rotterdam-Zuid. Strijen heeft een goede basis, waarin Bill Mallorv (van Markt Utrecht) en de 2ml2 lange Terry Chili de houders van een Amerikaans paspoort zijn. Ron Kruidhof is de stuwende guard-forward die vorig jaar bij landskampioen Amstelveen door zijn soberheid en grote inzet al veel respect af dwong. Nu bij Strijen kan de 25-jarige Nederlandse Ameri kaan (voormalig competitiege- noot van Leidenaar Mitchell Plaat) nog beter zijn waarde tot uitdrukking brengen. Neder landse versterking haalde Strijen, dat na de promotie uit de eerste divisie zijn gehele se lectie handhaafde inclusief de nu supplementaire Amerika nen Cranford en Stosik, uit Delft. Charis Sideris, nauw elijks anders voor te stellen dan in het shirt van Punch kwam erbij en betekent een belang rijke aanvulling. Andere be kenden in het team van Strijen zijn John van Eek (ex-RZ) en Willem Benschop. Benschop is 22 jaar en meet ruim twee me ter. Hij is een wat slungelige center, die in één van zijn buien alles kan. Veel breedte lijkt de ploeg uit Oud-Beijerland niet te hebben Dat verklaart misschien ook de kansen tegen Amstelveen en RZ, die allebei ook overeen erg smalle basis beschikken. De kracht van Leiden, dat voor de eerste test in "eigen" huis staat, moet liggen in de breedte. Blom zal evenals tegen Amstelveen proberen zijn tegenstander in de beginfase stuk te spelen. Het klasserijke duo Plaat en Collins is daar uitermate geschikt voor. Mitchell Plaat is wel het "won der" uit Californië genoemd. Aanvankelijk wilde Leiden een andere Nederlandse Ameri kaan aantrekken, die transfer ging op het laatste moment niet door en toen trok men op goed geluk de 23-jarige Plaat aan. Een gouden greep naar nu blijkt. Plaat beschikt over een loepzuiver schot, een uitste kend spelinzicht dat zijn me despelers in staat stelt steeds vrij te komen, een sterke per soonlijkheid een een overdosis aan energie. Samen met Arthur Collins, de held van de voor gaande wedstrijden (zijn in breng o.a 82 punten) en de langzaam in hun spel rakende mensen Bruinsma, Bartolome en Kip vormt Plaat het kwintet dat tegen Vastgoed ongeslagen moet kunnen blijven. VAK Stars reist in de eerste di visie naar Tilburg. Daar staat het zwakke BC Paulus voor de praktisch onmogelijke opgave de ongeslagen koploper zijn eerste nederlaag in drie seizoe nen toe te brengen. De Leidse coach Rudy van Eijck blijft als altijd erv voorzichtig: „Paulus heeft vorige week zijn eerste thuiswedstrijd gewonnen. Dat kan ze wel vleugels geven. Je weet maar nooit, ik heb de jon gens daarom gewaarschuwd de tegenstander niet te onder- scl\atten". In de tweede divisie speelt Luba zaterdagavond in Alphen tegen BVO in de "wedstrijd van de waarheid". Bij de regionale jeugd staan de volgende wed strijden op het programma Luba-OSG, Green Eagles- Leiderdorp en ROS Forcial- Parker. DEN HAAG - De Limburgse wiele- ramateur Michel Jacobs wordt met ingang van het nieuwe seizoen professional bij de Franse -equipe Gitane van ploegleider Cyrille Guimard. Ja cobs tekent volgende week in Pa rijs zijn contract. Ploegleider Peter Post van Ti-Ra- leigh is toch nog tot overeens temming gekomen met Gerben Karstens. Post bood de 35-jarige professional een voor hem min der gunstig contract omdat zijn prestaties in het afgelopen seizoen niet zo florissant waren. De wielerprofploeg van Frits Bode, die in 1978 met veertien renners onder de naam 'bode- profploeg' aan de voorjaarsklas siekers en een aantal internatio nale ronden gaat deelnemen, is bijna rond, wat de renners aan gaat. Het contact met de sponsor is al definitief bekrachtigd. Henk Koopmans zal bij deze nieuwe formatie als ploegleider optre den. Reeds acht renners zijn definitief gecontracteerd, onder wie Nidi den Hertog en Jan Breur, als mede de sterke amateur Ad Prin sen. Ook de Westduitser Karl- Heinz Bohne maakt deel uit van dit achttal. Daarnaast tracht de nieuwe wielerploeg versterking te vinden met de Zwitserse kam pioen bij de beroepsrenners, Serge Demiere en Hans Lan- gerijs. LEIDEN - De Zijl/LGB zit midden in een lastige fase van de com petitie. De Leidse waterpolo- hoofdklasser, die met vijf punten uit drie wedstrijden in dit seizoen een zeer succesvolle start maakte, ontmoet nu achter elkaar de vier topploegen. De rood-witten verloren twee maal, de eerste maal tegen Zian/Vitesse al was dat met zeer gering ver schil (8-9) en daarna van VZC/Ritmeester (met 6-3), en moeten het hu morgen opnemen tegen landskampioen AZC. Met Kenmerk: absolute precisie en geeft u alle tijdinformatie die u zich maar kunt wensen: seconden, minuten, uren, datum, maand Bovendien verlichting voor 's nachts, automatische kalender- korrektie en ook nog extra plat, dus elegant om de pols. Uitgevoerd in staal. ©CITIZEN Deze „Nieuwe Tijdmeter" wordt geïmporteerd door J HART BV, Postbus 41 Ouderkerk a d Amstel René Pijnen heeft met koppelge- noot Francesco Moser de zesdaagse van Grenoble gewonnen. Het Ne derlands/Italiaanse koppel legde met 350 punten beslag op de eerste plaats. Op één ronde eindigde het Belgische koppel Eddy MerckxIPa- trick Sercu met 257 punten op de tweede plaats, terwijl op één ronde Bernard Thevenet en de Duitser Gunther Haritz met 293 punten als derde finishten ADVERTÈNTIE A.s. zaterdag WATERPOLO WEDSTRIJD Aanvang 19.15 uur Zwembad de Zijl de uitwedstrijd tegen HZC/De Robben nog in het verschiet is het voor de Leidse ploeg wat be treft puntenproduktie dus even een moeilijke tijd. Toch kan de streekderby De Zijl LGB-AZC zaterdag in zwembad De Zijl best spannend worden, zeker wanneer de man nen van Rob Schouten net zo goed spelen als vorige week te gen Zian. Aanvang 19.15 uur. LZ'86 speelt zaterdag in Waddinx- veen tegen De Gouwe, dat dit seizoen een uitstekend debuut in de eerste klasse maakt. De Leidse ploeg, die tot nu toe nog niet veel indruk maakte, zou met een goed resultaat in deze lastige uitwed strijd kunnen aantonen dat een terugkeer naar de hoofdklasse binnen de mogelijkheden ligt De uitslagen van de waterpolowed- strijden, die gisteren voor de hoofdklasse van de nationale competitie gespeeld zijn; Zian Vitesse-DZV 17-6, Zwem- lust/Den Hommel-PSV 5-4, De Rijn-De Meeuwen 6-5 Zege hockeyteam ROTTERDAM - De nationale he- renhockeyselectie heeft gisteren in Rotterdam de vriendschappelijke hockeywedstrijd tegen de Haagse vereniging Klein Zwitserland met 4-3 gewonnen. De doelpunten voor het Nederlandse team werden ge scoord door Paul Litjens (uit een strafcorner) en door de Kampong speler Tom van 't Hek, die drie maal doel trof. Tjeerd Borstlap. Ron Steens en Wouter Kan scoorden te gen. De vriendschappelijke wedstrijd was een voorbereiding voor de reis naar India, die de Nederlandse hockeyselectie van 8 tot 23 decem ber zal maken. Veldrit-strijd van Leids Swift LEIDEN - Leden van de Leidse Toer en Ren-vereninging Swift nemen zondag op het Wassenaarse Duinrell deel aan de veldritcom- petitie. De strijd begint om 9 30 uur. Swift heeft overigens onlangs een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter is (uiteraard) Joop Riethoven ge bleven, maar verder is de samen stelling veranderd. Penningmees ter is nu Wim Roest, secretaris Jan van Es. tweede voorzitter Jan van der Linden, tweede penningmees ter Wout Bekelaar tweede secreta ris Ellen van Cauberg. In het jeugdbestuur heeft verder Dick Al- bers zitting en commissaris mate riaal is V.d. Linden geworden. Ver der is bij Swift voor het eerst een sportcommissie in het leven geroe pen, waarin zitting hebben Frans Goozen (voorzitter) en de leden Poot, Boef, Lammers, Raaphorst enJansen. ADVERTENTIE Tafeltennis Hoofdklasse B op zaterdag 5 november a.s. Aenvang 16 uur 5e Groenesteeg 107 Toegang gratis. Advertentie aangeboden door de Tapijtschuur, Voorhout. Katwijk, Hillegom &OEV' tw 6UWJ WE ÜSAMT/EfcÊ ÖRIEkEkl CAJ02 bjêmals oouoe. sup/ZÉ UJE WJEA &EL'J/< MET MOLXSTOtiEEl. VAM MUM A^5I^»TEMT& ZIE N&OY JU Mooi 1 WA - ADVERTENTIE „Warming-up is erg belangrijk Niet alleen bij hockey natuurlijk. Dat geldt voor elke sport Je komt sneller in je spel en je hebt minder kans op blessures. Daarom is die nieuwe Midalgan-Sport zo handig. Je kunt 't snel en makkelijk inwrijven en hebt meteen warme spieren. Echt een prima middel" Nieuw. Midalgan Sport. Voor warme, soepele spieren en betere sportprestaties.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17