LEIDSCH DAGBLAD Politie heeft nog geen spoor in zaak van Caransa Steeds meer vraag kleinere woningen Ruim honderd uur na de ontvoering vandaag Ontevreden passagier... randstad Suriname naar stembus «saais mod« MAANDAG 31 OKTOBER 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 35385 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Partijbestuur PvdA: „Heropen discussie" AMSTERDAM (ANP) - Het be stuur van de Partij van de Arbeid gaat het buitengewoon congres za terdag voorstellen de discussie over regeringsdeelneming op basis van het tot stand gekomen re geerakkoord en de voorgestelde portefeuilleverdeling te herope- IDeze procedure is noodzakelijk omdat die discussie formeel na de partijraadsvergadering van 25 ok tober is gesloten. Als het congres de discussie inder daad wil heropenen dan zal volgens het partijbestuur aan een aantal voorwaarden moeten worden vol daan om te kunnen instemmen met de vorming van een kabinet. Die voorwaarden zijn: - alle leden van het beoogde kabi- i net dienen bereid te zijn het re geerakkoord te onderschrijven en ten volle uit te voeren. - door de personele samenstelling van het kabinet dient op een ge loofwaardige wijze een progres- sief beleid gewaarborgd te wor den. - van de PvdA-leden van het kabi net dient tenminste 25 procent vrouw te zijn. - van de aan de PvdA toegewezen staatssecretariaten dienen in ieder geval door de PvdA te wor den bezet: emancipatiebeleid, gezondheidszorg, justitie en twee van de drie sociaal-economische posten. Als het congres zaterdag het be stuursvoorstel afwijst en de discus sie niet wil heropenen dan betekent dat dat de beslissing van de par tijraad gehandhaafd blijft en de so- i cialisten geacht worden niet aan het kabinet dat nu geformeerd j wordt te zullen deelnemen. LEIDEN - Een 37-jarige buschauf feur van de NZH is zaterdagmid dag ter hoogte van de bushalte op de Korevaarstraat door een pas sagier uit Katwijk in zijn gezicht gestompt. De jongeman was het niet eens met de prijs die hij voor zijn kaartje moest betalen en maakte dat op deze manier aan de chauffeur duidelijk. Het slach toffer heeft zich onder behande ling van een arts moeten stellen; de ontevreden passagier is door de politie aangehouden. uitzendbureau voor direct industrie werk zie onze personeelsadvertentie elders in dit blad AMSTERDAM (SP, ANP) - Meer dan honderd uur na de ontvoering van de Amsterdamse za kenman Maup Caransa is er nog steeds geen enkele behoorlijke aanwijziging omtrent de daders en hun motief. De groep ernstige delicten van de Amsterdamse re cherche, die met 50 rechercheurs aan de zaak werkt, zegt nog geen stap te zijn opgeschoten. Vanmorgen hield men er rekening mee dat de ontvoerders hun eisen per brief kenbaar zouden maken. AMSTERDAM-Met een sprong in een vangzeil wist de bewoner van een pand in Amsterdam zich de afgelopen nacht het vege lijf te redden. In de woninggelegen aan de Westerkade, was brand uitgebroken. Een bewoon ster kwam er minder gelukkig vanaf. Zij moest met rookvergiftigings verschijnselen naar een ziekenhuis worden gebracht. De wonin brandde voor een groot deel uit. De familie van Caransa heeft in een aan het ANP verstrekte oproep de ontvoerders dringend ver zocht zich met haar in contact te stellen. De oproep luidt letterlijk: „De tot nu toe ter kennis gekomen be richten geven geen van alle de indruk serieus bedoeld en van de werkelijke ontvoerders afkom stig te zijn. De familie Caransa doet een dringend beroep op de ontvoerders of op hen die voor Wisselvallig Aanvankelijk zwaar bewolkt met re gen, later opklaringen met slechts hier en daar een bui. Eerst krachtige tot harde zuidelijke wind, ruimend naar west en afnemend tot overwegend ma tig Minima omstreeks 9 graden, maxima circa 12 graden. (opgemaakt om 11.15 uur) 1 NOVEMBER Zon op: 7.34 uur, onder: 17.12 uur. Maan op: 21.09 uur, onder: 12.11 uur. Hoogwater te Katwijk te 6.06 en 18.18 uur, laagwater te 1.56 en 14.08 uur. MAASTRICHT (ANP) - De wo ningbehoefte heeft zich zodanig ontwikkeld, dat er een stijgende vraag is naar woningen. De wachtlijsten van woningzoeken den in de huursector groeien weer. De liefhebbers voor pre mie-, huur- of koopwoningen melden zich in toenemende mate. Dit heeft de president-commissaris van het Bouwfonds Zuid-Ne derland NV, de heer A. H. M. van den Wildenberg (burgemeester van Goirle), vandaag in Maas tricht verklaard op de algemene vergadering van aandeelhouders van het bouwfonds. Tegenover een afgenomen bouwproduktie over 1975 en 1976 staat een stijgende vraag naar kleinere woningen. Sinds het beleid van de regering erop ge richt is alleenstaanden, onvol ledige gezinnen en jongeren aan een woning te helpen, heeft het PARAMARIBO (ANP) - Vanmor gen half twaalf Nederlandse tijd (zeven uur locale tijd) zijn in heel Suriname de stemlokalen opengegaan voor de eerste ver kiezingen sinds het land in 1975 onafhankelijk werd. Bijna tweehonderdduizend kiesgerechtigden kunnen hun stem uitbrengen op acht com binaties van partijen. Er zijn 39 parlements-zetels te verdelen. Vanmiddag waren in Suriname de meeste bedrijven gesloten om de personeelsleden in de gelegen heid te stellen te stemmen. Of ficieel sluiten de stern-bureaus om zes uur 's avonds. De mensen die zich daar op dat moment be vinden, mogen echter nog een stembiljet invullen. De eerste uitslagen worden rond acht uur verwacht. Een of ficieuze uitslag rond midder nacht. De officiële en definitieve resultaten zullen pas na enkele dagen gepubliceerd kunnen worden, zo denkt men. zgn. gezinsverdunningsproces een extra impuls gekregen. De bewering, dat het kwantitatieve woningtekort zou zijn opgehe ven, komt daardoor in een ander daglicht te staan, zo had by eer der opgemerkt. Volgens hem kan voor de lagere in komensgroepen het beschut ei gen woningbezit uitkomst bie den. "Maar dit goede plan van staatssecretaris Van Dam komt helaas maar moeizaam van de grond, omdat de meeste gemeen tebesturen, die toch al moeilijk heden hebben bij het sluitend maken van de grondexploitatie niet al te hard staan te dringen, terwijl ook de prijsvorming de aannemer tegenvalt", aldus de president-commissaris. Als gevolg van het tekort aan eigen woningen zijn volgens hem de prijzen van bestaande huizen on evenredig gestegen. Het wordt voor gemeentebesturen steeds moeilijker een actieve grondpoli- tiek te voeren, evenals de ver werving van gronden in goedge keurde bestemmingsplannen door aankoop of onteigening. Het is noodzakelijk, dat onze wet geving snel wordt aangepast, vindt hij. Van den Wildenberg stelt voor het voorkeursrecht van aankoop voor gemeenten bij wet te regelen. Verder moet een halt worden toegeroepen aan onge breidelde groei van bezwaar schriftenprocedures door een Wij van Waals- dragen allen ons steentje bij ten dienste van onze gewaardeerde klantenkring. Naast de verkoop ben ik altijd genegen 'bij te springen' ais er in bepaalde situaties een coupeuse vereist wordt. Het woord 'service' wordt bij Waals nu eenmaal zéér letterliik opgevat... Mevr G Jansen v.Meurs- p.t. verkoopster. ABVA AFD. LEIDEN Houdt op maandag 7 november a.s. om 8.00 uur in het St. An- tonius Clubhuis een Algemene Ledenvergadering, i.v.m. het feit, dat tijdens de ledenvergadering van 24 oktober 1977 j.l. het gehele afdelingsbestuur en de leden van de Bondsraad als ook een plaatsvervangend lid hun functies ter beschikking hebben gesteld. Kandidaten dienen voor een functie in het afd.bestuur of de Bonds raad overeenkomstig het gestelde in het huishoudelijke reglement, schriftelijk, voldoende ondersteunt door tenminste twee leden en vergezeld van een schriftelijke bereidverklaring van de kandidaten, uiterlijk maandag 7.november 1977 a.s. om 12.00 uur in het bezit te zijn van de afd. secretaris, Struikheide 9 te Leiden. Het Bestuur de ontvoering verantwoordelijk zijn op welke manier dan ook, reëel contact op te nemen'.-. De oud-hoofdredacteur Hans Knoop van het weekblad Accent treedt niet meer op als woordvoerder van de familie. Hij trok zich op verzoek van de Am sterdamse politie terug die niet wil dat er tussen haar en de Caransa's een controverse ont staat. 'Wij kregen steeds vragen over zaken die Knoop heeft ver teld, zoals het afluisteren van telefoons.' Eén van de telefoontjes, zondag binnengekomen bij een Am sterdams ochtendblad, was af komstig van een man met een 'zwaar Moluks accent'. Hij zei namens drie terreurgroepen te spreken: de Rote Armee Frak- tion, de Palestijnse bevrijdings organisatie PLO en het Zuidmoluks Zelfmoord Com mando. Geëist werden de vrijlating van de RAF-terrorist Knut Folkerts, die sinds vrijdag wordt vastgehou den in het hypermoderne, zwaarbewaakte Huis van Bewa ring in Maastricht, van alle in Nederland gevangen zittende Zuidmolukkers en van de Ja panner Kozo Okamoto, die na het bloedbad op het vliegveld Lod in 1972, waar 26 mensen werden gedood, in Israël tot le venslange gevangenisstraf werd veroordeeld. De Amsterdamse politie weet nog steeds niet precies in welk merk rode auto Caransa in de nacht van donderdag op vrijdag werd ontvoerd. Van de twaalf als ge stolen geregistreerd staande rode personenauto's zijn de "meeste nog zoek. Daarbij is een Fiat Polski (kenteken 50-BT-10) van een slager uit Diemen, die als lid van de vrijwillige brand-» weer zijn auto had uitgerust met moderne ontvangst en zen dapparatuur. Agent raakt gewond bij achtervolging AMSTERDAM (ANP) - Een Am sterdamse politie-agent is vanoch tend bij een achtervolging van en kele overvallers ernstig aan een hand gewond. Volgens de re cherche bleef hij met zijn ring ach ter een hek haken, waardoor een vinger werd afgerukt. Twee man nen hadden even tevoren een overval op een sigarenzaak annex gemeentegiroagentschap in Am sterdam-West gepleegd, waarbij zij enkele duizenden guldens buitmaakten. Volgens de re cherche losten de overvallers en kele schoten langs het hoofd van de winkelier en sloten zij hem in het toilet op. Het tweetal vluchtte in een auto met een derde man achter het stuur. Zij ramden daarbij een auto en kwamen uiteindelijk tegen een gevel tot stilstand. De overvallers renden daarna een nabijgelegen park in. De politie, die inmiddels de achtervolging had ingezet, kamde het park uit, maar de vogels bleken gevlogen. PSV-Sparta, dè topper in de vaderlandse eredivisie, werd zaterdagavond een on gemeen spannende thriller. Pas één minuut voor het einde van de zeer at tractieve partij viel de be slissing. Ten voordele van PSV, dat zich nu al de nieuwe kampioen van Ne derland waant. Sparta kon de 1-0 nederlaag maar moei lijk verkroppen, vooral om dat Arie van Staveren een handvol seconden voor tijd nog de droomkans op de ge lijkmaker had gemist. "Een kans uit een sprookjesboek", vond de oud-Warmonder zelf, "maar ik gleed uit en daardoor ging die bal om hoog naar de lat". Leidenaar Bert Jansen had daarna als nog voor een deling kunnen zorgen toen de bal van de lat terugkwam. Zijn inzet werd echter op de doellijn door Poortvliet gekeerd Nu Ajax en FC Twente volop bezig zijn met voetbal op Europees niveau herstellen (zij zich van hun matige competitiestart. Ajax vierde de rentree van Piet Schrij vers met een 5-0 zege op VW, Twente rekende af met FC Den Haag (6-1). "Voor Epi Drost. Hij heeft ons al die tijd gered en nu wilden we iets terug doen". Haar lem schoot ook al met scherp: NEC werd met 6-0 weggevaagd. Veel minder verging het Feyenoord tegen de Go Ahead Eagles. De Rot terdammers wonnen wel maar het spel was zo pover dat zelfs trainer Boskov van "een blamage" sprak. Op regionaal voetbalniveau eindigde het streektreffen van de zaterdag-eersteklas sers RCL en Quick Boys in 1-1. Noordwijk won royaal (4-1 tegen Barendrecht). Zondag-hoofdklasser UVS leed een 1-0 nederlaag tegen Elinkwijk. De Leidenaars kregen voor het missen van een tiental fraaie kansen vlak voor tijd de rekening gepresenteerd. Het waterpoloteam van AZC uit Alphen bereikte met grote overmacht de halve finale van de Europa Cup strijd voor lands kampioenen. In eigen bad scoorden de Alphenaars in vier wedstrijden maar liefst 75 maal. AZC is nu inge deeld in een erg sterke groep met o.a. CSKA Moskou. Arthur Collins was de grote man in de basketbalploeg van P/Leiden dat in de tweede competitie-wed strijd landskampioen Am stelveen met royale cijfers terug wees. PAGINA'S 11-18 Den Uyl is weer een stap verder op weg naar zijn tweede kabinet. PAGINA 5 De Goey (7) en Bert Jansen (rechts) kunnen Poortvliet van PSV de weg naar het doel van Sparta nog versperren. Helaas voor de Rotterdammers kon PSV op de valreep net nog win nen. 22 PAGINA'S Polisario beticht Frankrijk van "inmenging". PAGINA 7 Amerikaanse bedrijven po gen door investeringen in Egypte van Arabische boycotlijst af te komen. PAGINA 19

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1