Bioscoop tóch met kerst open Van der Stee blijft bij sluiting van "Piet Florisdal" Huur sportaccommodaties fors omhoog Vrolijk komt naar Noordwijkerhout IN NOORDWIJKERHOUT Burgerlijke stand Veel belangstelling Alphen-Noord cross VRIJDAG 28 OKTOBER 1977 VARIA PAGINA 23 In Alphen aan den Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphen kan tóch rond de kerstdagen een bioscoop je pikken. Want op 22 december opent Jogchem's Theaters de Euro Cinema 1-2-3-4 aan de Van Boetzelaerstraat. Met als hoofdfilm "The spy who loved me", de nieuwste James Bond-film, die juist in die week voor Kerstmis zijn Nederlandse première beleeft. Alphen zit dus die week op de eerste rij, mét de grotere Nederlandse steden. Enkele weken geleden, toen het hoogste punt van het bioscoop/winkelcomplex op de hoek Van Boetzelaerstraat/Raad- huisstraat werd bereikt, stonden de gezichten van de bioscoop mensen, in weerwil van dat heuglijke feit, toch wat somber. Het zag er toen naar uit, dat de ge plande opening rond de kerstda gen niet zou kunnen doorgaan en dat pas in de loop van februari de deuren van het vierzalige film paleis -zouden kunnen worden ontsloten. Jogchem's Theaters heeft er echter vijftigduizend gul den tegenaan gegooid en door overwerk (en het uitzonderlijk mooie weer tot nu toe) kan de ge plande kersttijd toch worden ge haald. Adjunct-directeur H. Bliekendaal: "We wilden die première niet laten lopen. Zeker niet voor Alphen. Bovendien is kerst een fijne tijd. Veel mensen zijn vrij, kinderen hebben vakantie, de sfeer is er om uit te gaan". Dat daarbij het mes aan twee kanten snijdt verheelt hij niet; ook voor Jogchems Theaters is een start in de kersttijd veel gunstiger dan een start in een doorsnee-maand als februari. Een maand waarvan het bovendien allerminst zeker is, dat er juist dan een publiekstrekker als een nieuwe James Bond-film wordt uitgebracht. Volgens Bliekendaal gaat de Al- phense bioscoop meedraaien met de grote steden. Voor wat de Ja mes Bond-film betreft klopt dat (die wordt 15 december in roulatie HILVERSUMMER (21) WORDT BEDRIJFSLEIDER ALPHEN AAN DEN RIJN - Bedrijfsleider van Euro Cinéma 1-2-3-4, wordt Dick Marks (foto). "Hij volgde na zijn middelbare schooloplei ding ondermeer een jaar MO Engels. 'Ik zag het voor de klas gaan staan echter niet zo zitten voor mezelf en omdat ik behalve anglofiel ook cinofxel ben, heb ik gekozen voor een baan in de bioscoopwereld'. In dat wereldje is Marks inmiddels zo'n anderhalf jaar werkzaam. De nog ongehuwde Marks, die zo spoedig mogelijk van zijn huidige woonplaats Hilversum naar Alphen hoopt te verhuizen, heeft als hobby ondermeer het maken van programma's voor de ziekenom roep. Hij deed dat in zijn geboorteplaats Den Bosch en in Hilversum en hoopt het ook in Alphen te kunnen doen gebracht) en ook voor het vervolg in januari gaat dat op. "Starwars", de science-fictionfilm die in Ame rika volle zalen trekt, komt in ja nuari in drie Nederlandse steden in première en gaat een week daarop draaien in zo'n vijftien bioscopen, waaronder de Al- phense Euro Cinéma. Voor de rest zal de tijd moeten leren 'of Jog chem's Theaters de belofte "Alp hen gaat meedraaien met de grote steden", kan waarmaken. De film met Roger Moore in de hoofdrol van James Bond die op 22 december en daarop volgende dagen vertoond wordt, gaat draaien in twee zalen (230 stoelen samen) tegelijk. Dat kan met be hulp van het zogeheten inter- lock-projectiesysteem, waardoor het zelfs mogelijk is één film in vier zalen tegelijk te draaien. In de twee zalen die nu "Bond-vrij" zijn worden gedraaid "Herbie gaat naar Monte Carlo" en "Twee door het dolle heen". Jogchem's Theaters gaat verder half januari starten met speciale kindervoorstellingen op de woensdag-, zaterdag- en zondag middag. In diezelfde tijd zullen ook speciale nachtfilms aan het to taalprogramma worden toege voegd. Waarin al naar gelang de wens van het publiek mogelijk se ries zullen komen, terwijl ook het wat mildere sex-werk Alphen niet voorbij zal gaan. In totaal komen er wekelijks zo'n 92 voorstellin gen; één middag- en twee avond voorstellingen van maandag tot en met zaterdag en twee middag- en twee avondvoorstellingen op zon- Voor een dubbeltje op de eerste rang zitten is er daarbij niet bij, want volwassenen betalen acht gulden, kinderen en 65-plussers op maandag, dinsdag en woensdag, vier gulden per voor stelling. Rangen zijn er niet. Die prijs ligt volgens Bliekendaal on der de prijs die elders in Neder land in een provinciestad betaald moet word'en. En Jogchems Thea ters biedt voor dat bedrag volgens hem "een goed beeld, een goed geluid en een goede stoel". Om uit te komen zullen de zalen gemiddeld voor zestig tot vijfen zestig procent bezet moeten zijn. Jogchems Theaters ziet dat best zitten in Alphen, waarbij gewezen wordt op de stijgende belangstel ling voor de film tegenover een dalende interesse voor de televisie ("mede door de Nederlandse film"). Invaliden drag en we trap op ALPHEN AAN DEN RIJN - In de nieuwe Alphense bioscoop zijn geen speciale voorzienin gen voor invaliden getroffen. Een lift naar het op de eerste verdieping gelegen zalen complex kon er domweg door het ontbreken van de ruimte niet af. Toch zullen mensen in een rol stoel miet van een film in Alphen verstoken hoeven te blijven. Onze service gaat zo ver, dat ook die mensen erin kunnen komen. Er zal altijd vol doende mankracht aanwezig zijn om invaliden met rolstoel en al de trap op te helpen. Daar staan we voor", aldus H. Bliekendaal, adjunct-direc teur van Jogchems Theaters. Alkemade in beroep bij Centrale Raad ALKEMADE (KAAG) - De ge meente Alkemade gaat bij de Cen trale Raad in Utrecht beroep aan tekenen tegen de uitspraak van de ambtenarenrechter. Hij bepaalde onlangs dat de gemeente ten on rechte het salaris heeft ingehou den van de acht geschorste vee rlieden van het Kaagpontje. Zij worden ervan verdacht geïnd pontgeld niet te hebben afgedra gen. B. en W. zijn tot deze conclusie ge komen nadat zij eerst juridisch advies hadden ingewonnen. Wan neer de zaak zal dienen kon gister avond nog niet worden meege deeld. HANDBAL - Het Nederlands herenhandbalteam heeft de eerste wedstrijd van het vierlan- dentoernooi in het Zwitserse Bis- schofszell tegen Zwitserland met 11-20 verloren. Mogelijk in 1978 Kabeltelevisie N oord wij kerhout NOORDWIJKERHOUT - De ge- meenteraad van Noordwijkerhout kan begin volgend jaar voorstellen tegemoet zien over de aanleg van kabeltelevisie in de gemeente. Deze mededeling deed wethouder Heemskerk tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering. Vol gens Heemskerk zijn de ontwikke lingen ten aanzien van de aanleg van kabeltelevisie de laatste maan den ineen stroomversnelling te rechtgekomen. Zeker is dat Noordwijkerhout geen eigen cen traal antennesysteem krijgt. Thans wordt gedacht aan aansluiting op de mast in Oegstgeest. DAK WORDT OPGEKNAPT NIEUWKOOP - "Met moeite" heeft de gemeenteraad van Nieuwkoop gisteravond vijf tigduizend gulden uitgetrokken om het dak van de St. Antonius- school in Noorden op te knappen. De school, die pas driejaar geleden werd geopend, is in de win termaanden te kil zo heeft een TNO-onderzoek uitgewezen. Het dak loopt gevaar voortijdig door condenswater te vergaan waardoor de plafondtegels worden be schadigd. De grote vraag voor de raadsleden was of architect en aan nemer in gebreke waren gebleven. Wethouder Battjes vertelde dat de keuze van het isolatiemateriaal niet helemaal juist is geweest. Er zal worden bekeken of er een beroep kan worden gedaan op een arbitra gecommissie. NOORDWIJKERHOUT - De commisaris van de Koningin in Zuid-Holland, M. Vrolijk brengt maandag 7 november met zijn vrouw een werkbezoek aan de ge meente Noordwijkerhout. Deze mededeling deed burgemeester Bosma gisteravond tijdens de raadsvergadering. In de ochtendu ren houdt de commissaris een be spreking met het college van Noordwijkerhout op het gemeen- Extra krediet voor sporthal ALKEMADE - De gemeenteraad van Alkemade heeft gisteravond een extra krediet van ruim vier ton beschikbaar gesteld voor de bouw van de nieuwe sporthal bij het zwembad. Dit geld wordtgeput uit het fonds infrastructurele, werken. De verhoging van de kosten zal voor de inwoners geen con sequenties hebben (optrekken belasting). Volgend jaar sep tember moet het complex gereed zijn. VOETBAL - Ben Wijnstekers, rechtervleugelverdediger bij Feyenoord, heeft gisteren zijn contract met de Rotterdamse club tot 1 juli 1980 verlengd. tehuis, terwijl zijn vrouw, vergezeld van mevrouw Bosma, een bezoek brengt aan het Dienstencentrum Puyckendam. De dames zullen daar onder meer een optreden van het bejaardenkoor bijwonen. Aan het begin van de middag maakt de heer Vrolijk een rondrit door de gemeente en legt daarbij bezoeken af aan het psychiatrisch centrum Sint Bavo en aan De Machinefab riek Noordwijkerhout aan de 's Gravendamse weg. In de Bavo heeft de commissaris een gesprek met de directie over de toekomstplannen van het centrum, terwijl in de machinefabriek ge sproken wordt met de onderne- mersraad. Intussen ontvangt mev rouw Vrolijk in het huis van de fa milie Bosma een aantal vertegen woordigers van de plaatselijke vrouwenorganisatie. Rond half vijf in de middag heeft een gesprek plaats tussen de com missaris en de raadsleden, Er zullen ongetwijfeld een groot aantal Noordwijkerhoutse problemen worden besproken: de moeilijk heden tussen Leiden en Noordwij kerhout over de overname van de Leidsevaart; de provinciale weg nummer 1die niet verder loopt dan de Zilk; het Oosterduinse meer en de activiteiten aldaar van Van Her waarden uit Hillegom; de recrea tieve ontwikkelingen in de ge meente Noordwijkerhout; de uit breidingvan de Zilk; de problemen Minister beantwoordt vragen Portheine DEN HAAG/NOORDWIJK - Minister Van der Stee van Landbouw en Visserij is niet van plan de voorgenomen sluiting van de camping Piet Florisdal bij Noordwijk ongedaan te maken of uit te stellen tot er een soortgelijk kampeerterrein komt. Geen proces ALKEMADE - De gemeente Al- Jcemade zal géén proces aanspan nen tegen de heer De Joode, die niet gerechtigd zou zijn geweest de grond, waarop het winkelcentrum in Oude Wetering is gebouwd, te de openbare bibliotheek; de verkopen zonder dit eerst aan de gemeente aan te bieden. Alvorens het gemeentebestuur hiertoe be sloot won het juridisch advies in. de ge- behoefte aan een sporthal meente en het probleem woonbussen nabij de Ruigenhoek. VOETBAL - Rinus Israël (PEC Zwolle) heeft van de tucht- commissie van de KNVB een boe king gekregen. Israèl liep in het competitieduel tegen FSC tegen het "geel" aan wegens aanmer kingen op het beleid van één van de grensrechters. Dat antwoordt de minister op vra gen van het VVD-kamerlid Port heine, dat om uitstel of afstel had gevraagd. Portheine stelde vragen begin deze maand. Hij ziet niet in waarom „Piet Florisdal" moet slui ten voor de aanleg van een dag-rec reatieterrein als dat inderdaad de bedoeling is. Volgens het kamerlid is er rond Noordwijk ruimte genoeg voor dag-recreatie terwijl dat voor kamperen niet het geval zou zijn. Daarbij constateert Portheine dat de minister met zijn besluit de ge signaleerde vermindering van het aantal kampeerplaatsen zelf verder in de hand werkt. Als er zonodig toch een terrein voor dag-recreatie binnen de boswachterij Noordwijk gevonden moet worden ziet het kamerlid dan ook niet in waarom er niet een ander terrein dan dat van „Piet Florisdal" gezocht wordt. Van der Stee, die zegt dat het ter rein van „Florisdal" inderdaad voor de dag-recreatie is bedoeld, ant woordt dat dat laatste „niet ver antwoord" is. De minister wijst daarbij op de nota Landelijk Ge bied, waarin voor duinen de na tuurfunctie voorop is gezet terwijl kamperen en dagrecreéren op een speciaal aangewezen terrein plaats moet vinden. Binnen het staats- bosgebied bij Noordwijk komt dan volgens de bewindsman alleen „Piet Florisdal" in aanmerking. Op de vraag of er rond Noordwijk niet mogelijkheden genoeg zijn voor dag-recreatie antwoordt Van der Stee „dat het daar niet om gaat". NOORDWIJKERHOUT - De gebruiksver- houders. De verhogingen zijn noodzakelijk de plaatselijke politie dan in andere straten goedingen van de Noordwijkerhoutse sport- omdat de kosten van onderhoud en beheer de de kom. "Met name op de vrijdagse koop irden verhoogd. De jaar- laatste jaren aanzienlijk zijn gestegen. De zo- handbalvel- merabonnementen worden met ingang var de voet en wethouders het landbouwplein te verbete- TT ren, onder meer door een betere ontsluiting Het «af1 v°!®ens. dfe minister alleen avond worden nogal wat parkeerbonnen uit- van het parkeerterrein. Door een grondaan- 9m ,et °Phmaai tunctioneren gedeeld", aldus het raadslid, die eraan toe- koop van de firma Rodenburg (gevestigd de dag-recreatie binnen de bos- onverhard trainings- deze abonnementen bestaat 560 gulden naar 590 ringe belangstelling. de jaarhuur veld gaat omhoog gulden. De jaarhuur van de kleedgelegenheid bij het clubgebouw op het sportpark "Was senaar" gaat ongeveer 150 gulden omhoog. Ook de vergoedingsn voor de huur van gym- Landbouwplein in de dorpskern nastiekloka/en, buiten schoolverband, wijkerhout wordt slechts Landbouwplein i de prijs zo'n 10 procent. Ook de door automobilisten gebruikt het Kokkerbad gaan omhoog. igens ge- eerlijkheid van het Noordwijkerhoutse poli- vierkante meter worden uitgebreid. Verder tiekorps zelfs in twijfel trekken. Bosma zegde wordt een voetgangersontsluiting gereali- toe op korte termijn een gesprek, te hebben seerd van het Landbouwplein naar de Dorps- over het parkeren in de Zeestraat. De bur- straat. Die ontsluiting zal worden overbouwd. gemeester vindt dat deze problemen v^rme- Noord- den kunnen worden als automobilisten meer De firma Rodenburg heeft namelijk plannen beperkte mate gebruik maken van het landbouwplein. "Het om ter plaatse twee winkelpanden te bouwen Wel geeft Van der Stee toe dat de het parke- is nog geen twee minuten lopen vanaf dit met bovenwoningen. De raad besloot verder sluiting Portheine welke reèren (kamperen of dag-recreëren) het meeste schade oplevert is om die reden "niet van toepassing" volgens de minister. Ook daar zijn de prijsstijgingen gemiddeld 10 deed de burgemeester Bosmanaar aanleiding hun automobielen. Deze mededeling plein naar de Zeestraat". Een voorstel van de tot aankoop van het pand Zeestraat 21 1 "Piet Florisdal" ontwikkeling naar steeds minder kampeerplaatsen stimuleert "maar dat", aldus de bewindsman, "is een hout hechtte gisteravond zijn goedkeuring (CDA). Het raadslid meende dat in de Zee- bestudeerd. De raad ging gisteravond ak- nodig in verband met het realiseren om- welbewust aanvaarde consequen- aan het voorstel van de burgemeester en wet- straat meer controle wordt uitgeoefend door koord met een voorstel van de burgemeester leidingsweg. tie". procent. De gemeentecaad van Noordwijker- i vragen i het raadslid Van der Sluijs raad om wegwijzers naar het Landbouwplein bijna 80.000 gulden. Het huis zal begin vol te plaatsen zal door het college nader worden gend jaar worden ontruimd. De aankoop i Elektriciteit in oude school gevaarlijk WOUBRUGGE - Het Woubrugse raadslid Taal noemde de elektrici teitsvoorziening in de oude openbare school uiterst gevaarlijk Hij zette in dit opzicht een vraagte ken bij het gebruik van de lokalen door de jeugdsociëteit Woobridge, zoals die nu vóór de verbouwing plaats vindt. Burgemeester en wethouders haakten hierop in door te stellen dat zij niet verwachten dat de ex ploitatie na de verbouwing sluitend zal zijn. Dan zou er aan gebruikers een uurprijs van zevenentwintig gulden in rekening moeten worden gebracht. De raad zal zich in de toekomst be zinnen over redelijke tarieven, zo werd gisteravond besloten. Er zal een commissie van beheer worden ingesteld. Verder besloot de raad dat de vijf verkeersdrempels in het dorp blijven liggen. S'70 mag twee ten nisbanen aan de vier toevoegen. De gemeente staat hiervoor garant. LEIDEN - Geboren: Sandra, dr v C. Kuijt en E. Smit; Jacoba, dr v J. Zuijdei - duijn en W. van Dijk; Johan I, zn v I. Lens en A. G. Leeflang; Zegert, zn v Z. Goedhart en G. Verkerk; Malak F. dr v M. M. Bassiouni en A. Mourad Fahmi. Yvonne d.v. J. Ad miraal en H. M. Koster, Maria A. N. d.v. P. v. Duivenvoorde en J. v. Nieuwkoop, Dennis A. P. z.v. H. Lulofs en T. M. Beekman, Mattheus P. z.v, H. G. P. d. Boer en M. E. A. C. Doeswijk, Ali z,v. M, Yilmaz en F. Elwir, Tanja d.v. J P. d. Jong en M. A. v.d. Voorden, Heidi d.v. R. A. Gort en M. A M. Grimbergen, Hyacintha d.v A. J. Voermans en W. H M. Hummelink, Petronella C. d.v. G. v.d. Wiel en P. C. d. Kort, Abraham z.v. J. v Rossen en J. L. v. Vliet, Olaf A. H. z.v. G L. P. M. Verbeek en N. R. J. T. W. Dja- jadPatrick z.v. J. v Veen en M. I. Paar- dekooper, Jennifer A. D. d.v. B. M. Rijn hout en H. J. M. Caspers, Björn z.v. B. C. M. Koek en T. M v. Veen, Michiel z.v. A. v.d Henst en M. v. Vreedendaal, Adriana W M. d.v. T. J. Duinhoven en W. M. B. Mulleman, Hester C. d.v. J. A. Verbeek en E. J. v.d. Linden. der Laan: C. J. van der Geest en M. Mul der: M. T. Kassem en G E. Lossie; C. A. Keijzer en J W. Rijnsburger; E H. M. Maas en E. J. hotra Moonen en J. M. T. de Charro; J. T. A. Pleij en M C. M. Kathmamn; A. S Roelandt en A. van Eijk; T J Smit en J. H de Roode. M. C. Verhoog en P. Sleg- tenhorst; W. G. Verkade en C. Miedema; J. Vertelman en J. Sloos; F Wagensveld en K. N. Hansen. Getrouwd: J C. J. Robbers en A. J. M. van Brakel; J S. Woltersen E. G. Flippo; J Jansen en A P. Nieuwpoort; G. A. Stouten en H H. Gort; N. Witteman en M. Borreman. Overleden: A. van der Plas (1954). geh. metT Koekebakker, T M. A ten Hengel (1922); F. J. M. van Dijck (1977), dr v L. J. M. A. van Dijck en J. H. C. van Keme- P. Verbaan, H. Janse (1920), r M. Verhoeven (1913), geh. m. A. J. Nach- tegeller, P v. Katwijk (1895), vrouw, A. Willemse (1905), geh. m. J. v.d Mey, H. Kistemaker (1913), man, J. C. d Wilde (1905), geh m. F. D. Noest, H J Wijk huizen (1912), man, A. v.d. Voort (1887), geh. gew. met J W. L. Geeve, P. H. Smits 1908), man, K. v. Duyn (1894), geh. m. H. v. Duijn, G. A. W. Boer (1897), geh. gew. m. S. v.d Zaal, M. Muysken (1921), man. WARMOND - Geboren: Maria tronella Elisabeth, dr v C. G. Bertels M C. Olijerhoek; Johannes Adi ïanuï v J. W. A. Koot en A. Prins; Robbie, J. van der Spruit en J. M. Smeltink. Pe- ALPHEN AAN DEN RIJN - Zaterdag wordt op een terrein rond het sportpark De Bijlen in Alphen voor de dertiende keer de Alphen-Noord cross gelopen. De in schrijving voor deze-een van de eerste in het seizoen - atletiekcross in groter dan in andere ja- Vorig jaar waren er 380 deelne mers, een aantal dat tijdens de voorinschrijving al is over schreden. Vooral de jeugd is bij deze door de Alphense at letiekvereniging AAV'36 georganiseerde cross sterk ver tegenwoordigt. Het hoogtepunt wordt echter gevormd door de acht kilometer lange cross voor de heren. Piet Waaning, de win naar van vorig jaar, krijgt con currentie van o.a. de Leidenaar Wybo Lelieveld. Bram Was senaar, Kees van der Heul en de Alphense favoriet Rob van Schooten. Dat zijn ook de sterk ste atleten die zich tot nu heb ben aangemeld. De organisatie verwacht dat veel andere toppers zich zullen melden bij de 10-Engelse- mijlen-loop in Rotterdam. Door de concurrentie die men daar van ondervindt spreekt AAV'36 van een 'regionaal gebeuren' als het om het karakter van de Alp- hen-Noord-cross gaat. De start van de heren is bepaald op kwart voor vier. Tien over drie starten de dames voor een loop over 21/* kilome ter. Corrie van der Meer (De Ba taven) wordt als een zekere overwinnares gezien. De wed strijden voor de jeugd beginnen De Alphen-Noord-cross kent ook een algemeen klassement om te bepalen welke vereniging in aanmerking komt voor de wisselbeker. Het Leidse De Ba taven is bij het verdedigen van die beker opnieuw kanshebber. Start en finish: atletiekbaan De Aarhoek.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 23