Rini Wagtmans blijft hopen Excelsior-Sparta 'Nooit een fusie Estetisch. Manager Krohn van HSY wil opstappen KOUDE DOUCHE WIM V. HANEGEM "Op Riethoven vertrouw ik volledig.." Thurao zal alleen in Giro starten Geef Li om de natuur het boek bij deaktievan het Wereld Natuur fonds. aktieprijstoteind december! 12,50 (daama fl9,50i loop dus snel naarde boekhandel een Spectrum boek Kansen Spanje stijgen na zege poggenpohl keukendesign DUMDERDAG 27 OKTOBER 1977 SPORT PAGINA 11 AMSTERDAM - Willem van Hanegem niet in de basisop stelling. De Kromme gaf toe dat het toch wel even een koude douche was geweest toen bondscoach Zwartkruis hem de beslissing meedeelde. Maar, aldus Van' Hanegem, ik kon er begrip voor opbrengen, zeker omdat ik verwachtte dat de Belgen met een sterk aan vallend middenveld zouden opereren. In dat licht bezien was de keuze van snelle Wim Jansen boven mij begrijpelijk. Maar ja, toen ze met een zo de fensieve ploeg begonnen, had ik toch wel spijt dat ik er niet bij was. Hij zou door de enkelblessure van Wim Jansen (minder ern stig overigens dan zich aan vankelijk liet aanzien) in de veertiende minuut toch zijn opwachting maken. Verbaasde zich over de geringe aanvalsd rift van de Blegen. Van Hanegem: „Af en toe kon ik m'n oren niet geloven. Kre gen we een corner of een vrije trap dicht bij Pfaff dan zeiden die Belgen, ach jongens kap er toch mee, aan 1-0 hebben jullie toch zat. Uitgeblust leken ze, laf speelden ze." In Zeist had Van Hanegem overigens al het bericht be reikt, dat hij vanmiddag bij AZ moest komen opdraven, samen met Hovenkamp en Pe ters voor een gesprek naar aan leiding van de kritiek die hij en Hovenkamp in Zeist hadden geuit op de huidige gang van zaken bij de Alkmaarse forma tie. Van Hanegem: „Ik trek niets terug. Dat Notermans het slachtoffer van de zaak is ge worden, vind ik droef. Je kan en mag Notermans de malaise die er bij ons heerst niet in de schoenen schuiven. Je zou hoogstens kunnen zeggen dat hij wat harder op had kunnen treden. Ik weet niet of Kraay die toch bijna altijd op de trai ningen aanwezig was, hem daar wel eens op gewezen heeft". Wim van Hanegem zal overi gens de tweede wedstrijd van AZ'67 tegen Barcelona in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker niet mee maken. De tuchtcommissie van de Europese Voetbalunie (UEFA) heeft Van Hanegem wegens twee gele kaarten ge schorst voor een wedstrijd in een der Europese bekertoer nooien. De eerste gele kaart ontving de AZ-middenvelder in de uitwedstrijd tegen Red Boys Differdange in de eerste ronde van het UEFA-beker- toernooi Van Hanegem zag voor de tweede maal het geel tegen hem getrokken worden in de eerste wedstrijd tussen AZ'67 en Barcelona in Al kmaar op 19 oktober. Dezelfde straf als Van Ifane- gem kreeg Barcelona-speler Rafael Zuviria, die in het Europese bekervoetbal dit seizoen eveneens al twee gele kaarten heeft ontvangen. De laatste keer was dat in Al kmaar bij AZ'67 - Barcelona. De tweede wedstrijd tussen beide ploegen wordt op woensdag 2 november in Bar celona gespeeld. De volgende spelers werden ook voor een wedstrijd geschorst (allen we gens twee gele kaarten): Luben Kolev (Marek Stanke Dimi- trov), Haralabos Intzoglou (Aek Athene), Eusebio Beja- reno (Atletico Madrid) en Francisco Aguilar (Atletico Madrid). ST. WILLIBRORD - Het zit Rini Wagtmans niet mee bij zijn pogingen de Tour de France in 1978 naar St. Wil- librord te halen. De oud wielrenner, lid van het werkcomité in de Brabantse plaats, dat de aankomst van de eerste halve etappe wil regelen, wordt de laatste da gen voortdurend heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees. Door Paul de Tombe Aanvankelij k kwam het alleen door de "kwestie Dordrecht" dat de "contente" stemming in zijn woonplaats omsloeg naar scepsis, maar twee incidentjes van de laatste dagen hebben zijn geloof waardigheid naar zijn zeggen nog verder aangetast. Zijn kritiek richt zich niet op de be trokken Leidse personen ("In die mensen heb ik het volste vertrou wen"), maar op de Franse Tourde legatie, die momenteel in de Sleutelstad vertoeft teneinde de zaken in de proloog- en startplaats af te ronden. Twee keer was bij Wagtmans de indruk gewekt dat Willibrord door de Fransen zou worden bezocht. Twee keer had hij daartoe alle benodigde maatrege len genomen. Hetgeen betekende dat zowel dinsdag als gisteren een ontvangstcomité zou klaarstaan, respectievelijk klaarstond om de Franse afgevaardigden "met vlag en wimpel" binnen te halen. Burgemeester wethouders, journalisten maar ook Wim van Est bijvoorbeeld, konden dinsdag nog op tijd worden afgezegd, aangezien het bezoek toen niet door kon gaan. Een telefoontje van Wagtmans, die de besprekingen in Leiden bij Rini Wagtmans derde van rechts) en Joop Riethoven (tweede van rechts) in gezelschap van de Franse delegatie. De dame (r) is de echtgenote van Joop Zoetemelk. woont, voorkwam die dag nog een vergeefse wachttijd. Gisteren ech ter leek alles in kannen en kruiken, Albert Bouvet, overgekomen om de Nederlandse route te bekijken, had zelf voorgesteld het al uitge stippelde parcours naar Willibrord te rijden en ging met een paar leden van het Leidse organisatie-comite op weg. Gezien de doortastendheid die eerder aan de dag was gelegd bij het regelen van de zaken in de Groenoordhal (alles is daar "rond") en het rijden van de proloog route door Leiden (Bouvet: "Een goed parcours, beter dan het vorige"), meende Wagtmans dat het nu niet meer mis kon. Dus reed hij snel vooruit om de betrokken personen te waarschuwen dat het er nu echt van zou komen. Weer stond de groep in Willibrord klaar, opnieuw bleek het tevergeefs. Na 80 km was het Frans/Leidse gezelschap ge strand in de mist Wagtmans: "Ik persoonlijk heb al zoveel meegemaakt dat ik er niet eens meer ondersteboven van kan zijn. Maar Wim van Est zegt al: ze houden je voor de gek die Fransen. Na die zaak met Dordrecht is al de nodige twijfel gerèzen aan mijn geloofwaardigheid en daar doet dit natuurlijk helemaal geen goed aan. Ik ga toch door omdat ik vind dat rijdt. Daarvoor hebben we histo risch wel een paar argumenten. Dat er drie gele truidragers bij ons wo nen bijvoorbeeld en dat Wim van Est, Wout Wagtmans en ik goed zijn geweest voor 20 etappe-overwin ningen. Organisatorisch zijn we verder net zo goed als een ander en we betalen net zoveel. Heel de regio staat in feite garant, het hoort er dus gewoon. Wij doen het bovendien niet uit eigenbelang, maar enkel omdat het nooit meer voorkomt dat de Tour Willibrord zou kunnen aandoen. Daarom willen we zo graag aankomstplaats zijn. Maar dan komteerst Dordrecht ertussen (door iemand die het louter en al leen om de reclame voor zijn zaak te doen is, via een spelletje dat niet doorzien wordt") en nu dit weèr. Zo gaat mijn geloofwaardigheid er na tuurlijk helemaal aan". Wagtmans ("Ik ben bereid er alles voor te doen om de Tour hierheen te halen, maar als Dordrecht ertus sen komt zou ik ze dat nooit verge ven") blijft desondanks volharden. Zeker nu hij heeft kunnen verne men dat er nooit sprake van is ge weest dat Dordrecht als aankomst plaats zou fungeren, maar dat het alleen de bedoeling was door die plaats heen te rijden. En vooral sinds hij de instelling van de be trokken Leidenaars heeft kunnen toetsen in die kwestie (waarin Riethoven, Vonk en Kouwenhoven niet van wijken willen weten, en in andere zaken). Wagtmans: "Die mensen uit Leiden betekenen alles voor me. Zo'n man als Riethoven, daar vertrouw ik op. Voor her Hij zegt het r raap, dat is me uit het hart gegre pen. Ik heb nu ook eens gezien wat er aan voorbereidingen gebeurt acht maanden van te voren. Je slaat er stijl van achterover als je ze bezig ziet. Daarom blijf ik er ook op ver trouwen dat het goed komt". Het Franse bezoek aan Willibrord zou nu vandaag plaatsvinden. Als dat inmiddels is gebeurd, dan is voor Wagtmans "een deur openge gaan, waarachter ik eindelijk weer eens frisse lucht kan happen". HAMBURG - Bij de bundesliga- club Hamburger SV is gisteren de eerste bom gebarsten. Manager Pe ter Krohn (45) kondigde aan per 1 juni 1978 (einde voetbalseizoen) zijn ontslag te i Bij HSV, dat in mei in het Olym pisch stadion teAmsterdam de Europese beker voor beker winnaars won, worden de laatste weken aan de lopende band en in het openbaar hooglopende ruzies uitgevochten. Het begon allemaal met een reeks .tegenvallende resul taten op de grasmat. De verwach tingen waren - vooral door.de aan koop van de Britse vedette Kevin Keegan - hoog gespannen. Het boterde al snel niet meer tussen de yverige manager Krohn en de nieuwe trainer Rudi Gutendorf. Krohn eiste, na de bittere nederlaag tegen Anderlecht in eigen stadion in het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars, het hoofd van de trainer. Hij vroeg een vol macht aan het hoofdbestuur om Gutendorf de laan ui te sturen, maar kreeg die niet. Daaruit trok Krohn zijn consequenties en zal hij opstappen bij de club die hij in vier jaar uit een diepe put trok en via een zakelijk beleid naar een zeer ac ceptabele hoogte stuwde. De staat van dienst van Peter Krohn bij HSV is niet mis. Toen hij vier jaar geleden bij de club in dienst trad, had de club drie mil joen gulden schuld. Het eens zo ANTWERPEN - Didi Thurau zal in het eerste seizoen voor zijn nieuwe sponsor de Belgische for matie IJsboerke, niet in de Ronde van Frankrijk starten. Als grote ronde staat wel, de Ronde van Italië op zijn programma. De 22-jarige Westduitser droeg dit jaar als „reserve-kopman" in de Raleigh-ploeg van Peter Post.twee en een halve week de gele trui. Hij eindigde op de vijfde plaats in het algemeen klassement. Door zijn strijdvaardige manier van rijden werd Thurau in Frankrijk enorm populair. Bij de presentatie van de IJs- boerke-ploeg voor het wegseizoen 1978, gisteren in Tielen, werd be kend gemaakt dat de ploeg slechts aan eén grote ronde zal deelnemen, de Giro. Thurau acht zichzelf nog te jong om twee grote ronden in één seizoen te rijden. trotse Hamburger SV uit de tijd van Uwe Seeler balanceerde op de rand van de afgrond. Krohn bracht de jaaromzet van drie miljoen gulden naar twaalf miljoen gulden. HSV werd weer r(jk door sportieve successen met een jonge ploeg. Krohn vormde met trainer Kuno Klötzer een goede eenheid. HSV won de Duitse beker in 1975 en dit jaar de Europa Cup II. ADVERTENTIE I De Roemeense middenvelder Santmareau ruimt de bal op voor dat Spayije's vleugelspits Juanito gevaarlijk kan worden. MADRID - Spanje heeft de kans op kwalificatie voor de eindronden van het wereldkampioenschap gis teravond aanzienlijk verhoogd door een overwinning met 2-0 op Roemenië, dat nog ongeslagen was. Het zag er lang naar uit dat de Roemenen van Stefan Kovacs stand zouden houden in Madrid. Bij rust was het nog 0-0 en bij een gelijke eindstand was Roemenië haast verzekerd van Argentinië. In de slotfase nam Spanje toch de lei ding door Leal. Dat gebeurde in de 73e minuut. Roemenië moest na die treffer aanvallender gaan spelen. Dat gaf de Spanjaarden meer ruimte. Acht minuten na Leals doelpunt scoorde Cano voor de tweede maal en was de wedstrijd beslist. Door dit resultaat staan Spanje en Roemenië samen aan de leiding in groep 8 van de Europese zone. Roemenië, dat éen doelpunt in het nadeel staat, lijkt niettemin de be ste papieren te bezitten met alleen nog de thuiswedstrijd tegen Joegoslavië op het programma. Spanje mpet nog uit tegen de Joegoslaven. De stand in groep 8 is: Spanje 3 2 0 1 4 4-2 Roemenië 3 2 0 1 4 3-2 Joegoslavië 2 0 0 2 0 0-3 Moeten nog worden gespeeld: 13 nov. Roemenië-Joegoslavië; 30 nov. Joegoslavië-Spanje. ROTTERDAM - Henk Zon wil niets van een fusie horen. Roel den Dunnen Rotterdams sportwethou der, beschuldigt hem als grootste tegenpool van een samengaan tus sen Sparta en Excelsior. De waar heid is echter dat noch Sparta, noch Excelsior in principe zijn gechar meerd van een samenvloeiing van beide clubs. „Een fusie lost niets op", zegt Henk Zon vastberaden. „En dan kan Van den Dunnen", zoals Zon hem hardnekkig blijft noemen, „zeggen dat ik eigenwijs ben, maar laat hij nou eerst eens de garantie geven dat bij een fusie de gemeente wèl over de brug komt. Maar dat doet-ie niet. Hij zegt alleen maar: als jullie fuseren, wil ik kijken hoe sterk ik me kan maken om door dat muizegaatje te krui pen. Dus zelfs de zekerheid op sub sidie na een fusie is er nog niet". Henk Zon, de man van de ge stampte pot, wil weten waaraan Excelsior toe is. „Maar Den Dun nen komt nooit met concrete voor stellen. Steeds komt hij via een zij deur naar binnen, maar laat-ie nou eens door de voordeur naar binnen stappen, zeggen waar het op staat. Laat-ie nou eens ophouden met die kretologie. Pas als hij een concreet voorstel heeft, mag-ie wat zeggen. Eerder niet. Want alle berichten die Den Dunnen verspreidt,, slaan op paling in een emmer snot. Zolang hij andere prioriteiten op zijn lijst heeft staan, moet hij nergens over praten. Trouwens, al zou de ge meente subsidie garanderen, ben ik nog tegen een fusie". Excelsiors erevoorzitter kan zich zichtbaar ergeren aan Dan Dun- nens uitlatingen, die volgens Henk Zon de positie en het beleid van Excelsior ondermijnen. "Sparta heeft geen eerlijke fusiegedachte. Het is er eén met dubbele bodem. Het is er alleen op uit om Excelsior kwijt te raken. Ze willen ons via een achterdeur liquideren. Zodra Ex celsior weg is, hoeft de gemeente maar tweemaal die kassa open te trekken. Maar nogmaals, een fusie lost niets op. Kijk maar naar Hol land Sport en ADO, naar VSV en Stormvogels. Er gaat bij die clubs zoveel aan eigen inbreng verloren, dat er bij de fusieclub niets van overblijft. Voetbal is niet alleen de uitslag van de wedstrijd op zondag. Excelsior heeft een leger van stille werkers op de achtergrond, die de hele week voor hun club klaar staan. Wat dat betreft is Excelsior een typisch Engelse vereniging". "Stel nou eens dat Excelsior die fu sie aangaat. Hebben we al onze rechten ingeleverd, zitten Jaap Bontenbal, Aad Libregts en ik straks op het Kasteel, heet de nieuwe club Spartex, Exsparta of weet ik veel, maar dat "x" is er snel af, en de vuehterban zit in de vierde klasse op Woudestein. Heb je 't "Ex" voor elkaar? Daarbij," Ex celsior en Sparta hebben heel an dere pretenties, het zijn twee totaal verschillende verenigingen, die el kaar sportief ook niet bijten. Want als Excelsior en Sparta als een club op Spangen gaan spelen, komt daar niemand uit Kralingen. Hetzelfde geldt als die club op Woudestein komt, gaat er ook niemand uit Spangen naar toe. Nee, het wordt straks gewoon een kwestie van wie houdt t het langste vol. Wat dat betreft kan Excelsior het misschien nog wel van Sparta winnen". Om de ongeveer twee jaar tot aan de eventuele rijkssubsidie te over bruggen, heeft Excelsior een steunfonds in het leven geroepen. Excelsior, Henk Zon heeft het al zo vaak gezegd, heeft nog altijd zijn eigen broek kunnen ophalen. 35 Poggenpohl Form 2000 CH60 bloesemwit. Wat verstaan wij onder estetisch? Een keuken, die bepaalt of iemand plezierig werkt en zich prettig voelt. De Poggenpohl CH60 bloesemwit is zo'n keuken, een estetisch hoogtepunt op keukengebied. Praktisch geen andere kleur laat zo zeer het karakteristieke van deze keuken zien Met de Poggenpohl CH60 b v Gebr. Rolff's Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder, Zoeterwoude-Rijndijk. Tel. 071-899206 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9 00-12.30 uur en van 13 30-17 00 uur Zaterdag van 9 00-12.30 uur. Ook donderdagavond van 19 00-21 00 uur biedt Poggenpohl U een unieke mogelijkheid om Uw keuken op geheel individu- - ele wijze in te richten. Poggenpohl keukens zijn na jaren nog steeds even aktueel als vandaag. In de overzichtelijk inge deelde Rolff toonzalen ziet U de Poggenpohlkeukens in alle modellen en uit voeringen. De Rolff advies- en teken afdeling verzorgt vrijblijvend de ontwerpen en werkt ook de installatie-tekeningen uit. De Rolff servicedienst staat garant voor een juiste montage van de keukens.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 11