Nieuw probleem rond vergunning Schiphollijn VEILIGHEIDSINSPECTIEPLEZIERJACHTEN le/cfsex agenda' Bewoner moet zelf renovatie straat betalen Vrachtauto vernield Zigeuners vertrokken STAD EN RAND WOENSDAG 26 OKTOBER 191 (VOE VOORSCHOTEN IRIJSWIJK - Met de herfststormen in het vooruit zicht,-de zomerkleren achter in de kast weggestopt, sta je niet meer zo vaak stil bij het bootje waarmee in zonniger tijden zo graag het water werd op gegaan. Begrijpelijk. Maar wie ook volgend jaar weer volop de watersport wil bedrijven zou juist in deze tijd van het jaar zijn boot(je) eens aan een gedegen onderzoek moeten onderwerpen. In het afgelopen watersportzeizoen is gebleken dat dit hard. nodig is. Bij controle van zo maar een aantal pleziervaartuigen door de BOVAG afdeling watersport bleken veel vuldig voor de veiligheid noodza kelijke uitrustingsstukken te ont breken. Vooral met de technische veiligheid was het soms droevig ge steld. Tot dezelfde conclusie kwamen ANWB en de rijkspolitie te water bij een veiligheidsonderzoek in de jachthaven van Drimmelen. Geen van de daar onderzochte ple ziervaartuigen bleek te voldoen aan de minimaal gestelde veilig heidseisen. Volgens de BOVAG moeten deze eisen echter zeker ge steld worden: de drukte op het wa ter neemt nog steeds toe.- Daarom, als eerste aanzet tot een landelijke actie gratis veiligheid sinspecties van pleziervaartuigen, start de BOVAG met een eerste^reeks inspecties op zaterdag 29 oktober van 9 tot 5 uur in een viertal plaat sen in Nederland: Zevenbergen, Sneek, Kamperland en Voorscho ten. De inspectie in Voorschoten wordt uitgevoerd door Kamsteeg Water sport Hofweg 38. De vaartuigen die daar zaterdag ter inspectie worden aangeboden zullen gratis op 35 ver schillende onderdelen worden ge controleerd, zoals: vaamitrusting electriciteitveiligheid en algemene staat. Het inspectieprogramma en de normen waaraan een schip moet voldoen zijn opgesteld door de Rijkspolitie te water en de scheep vaart inspectie. De eigenaar of ge bruiker krijgt het volledige inspec tierapport aangeboden. Het wordt aangeraden tevoren telefonisch een afspraak te maken (tel.071-769307). Dit om lange wachttijden te voor komen. Democratische besluitvorming Warmond in gevaar WARMOND. Het Warmondse college van B en W zal de gemeenteraad aanstaande donderdag voorstellen om ak koord te gaan met het ontwerp bestemmingsplan Schiphollijn. Dit voorstel betekent ook dat de ingediende bezwaarschriften ongegrond worden verklaard. De vraag of dat op zichzelf juist is en of de procedure voor het vaststellen van een bestemmingsplan wel op de goede manier is verlopen roept niet alleen bij een deel van de gemeenteraad maar ook bij de Warmondse bevolking twij fels op. Op 29 april 1976 nam de Warmonde raad het besluit om een bestem- mingsplan Schiphollijn op te stel len. Dat gebeurde in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen, de B.V. Articon, die met de uitvoe ring van de werkzaamheden is be last, Staatsbosbeheer en Rijkswa terstaat. Op 21 april 1977 was het ontwerp gereed en werd het ter inzage ge legd. Gedurende een maand kon iedereen tegen dit ontwerp be zwaarschriften indienen. Mogelijkheid Van die mogelijkheid maakten ge bruik de firma Van Winsen, het ac tiecomité Schiphollijn Warmond, de hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting in Zuid-Holland, de Warmondse mevrouw War merdam, de B.V. Exploitatie-maat schappij Voorhof-Warmond en het Oegstgeestse college van B en W. De laatste twee groepen waren ech ter te laat met het indienen en hun bezwaarschriften werden niet ont vankelijk verklaard. In juni verleende de gemeente Warmond, na goedkeuring van Ge deputeerde Staten, vergunningen voor de aanleg voor de Schiphollijn terwijl deze al in volle gang was. In augustus van dit jaar volgde de af gifte van bouwvergunningen voor het viadukt over de Oranje Nassa- ulaan en de spoorbrug over de Leede. Voor het kunstwerk in de Klin kenbergpolder werd nog geen ver gunning verleend omdat het actie comité de noodzaak van een derge lijk kunstwerk in twijfel had ge trokken. Het comité is van mening dat de Schiphollijn en de "Oude lijn" tussen Haarlem en Leiden op maaiveldhoogte samengevoegd kunnen worden waarna op atation Leiden de kruising kan plaatsvin den. Temeer omdat een dergelijke constructie elders bij de aanleg van de spoorlijn diverse malen wordt toegepast. Spoorwegen Het nog ongeschonden landschap van de Klinkenbergerpolder met op de achtergrond Warmond Woensdag n Kennedy laan 11, Oegstgeest, inft matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekui Alg. Ned. Invaiidebond, do van 9-11 ui' Witte Poort Kazerne, Noordeinde 2, t) 120833, adviescentrum voor werklozt do. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volh dansen; zeefdrukken; jazzballet; gita< cursus; goochelen; pottenbakken; tekr vt nen en schüderen, 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gitaarcluf.Y.0 15.30 uur; vegetaries eethuis, 18 uil kreatieve werkavond; koffiebar, 20 uustaa gespreksgroep Praxi, 20.30 uur. maj Levendaal 82 a, lezing "Het doel van hperi leven", 20 üur. Leidse Schouwburg, "Geen cabaretprogramma van Rients Gratem1 etehooLtu, van love avond, 20 uur. In 1 De Lakenhal, Oude Singel, vergaderirivre' commissie De Valk, 15 uur; vergader» rini commissie de Lakenhal, 15.30 uur. avo Gemeentehuis Oegstgeest, commiss onderwijs en maatsch. aangelegenh den, 19.30 uur. P°ï Gemeentehuis Leiderdorp, commissi1716 middenstand, 20 uur. zeil Zendingshuis, Leidsestraatweg l|He1 Oegstgeest, verkoopmiddag van dgee Vrouwenzendingskring, 14 uur. per Zijllaan Kerk, Wassenaar, n^jaarsklt dingbeurs UW, vanaf 10 c Sjaloomschool, Zoeterwoude, vc drachtsavond basisschooljeugd, 19 i Donderdag Pieterskerkstraat 1, vooflichtingsavonl goe werkgroep dienstweigeren, 20-21.30 uui Zo\ Pieterskerkhof 19, architektenburo, gra r;p tis advies, 20-21 uur, tel. 142771. q Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilh open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsewe| da' •33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek is l uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uui te Troef, Noordeinde 2a, Nederlands vooj cu buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden pp. handenarbeid, 20 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport rsus: Gn café; toneelworkshop; gitaarcursus; Go Het gemeentebestuur wist niet goed wat het aanmoest met het be zwaarschrift en vroeg de Neder landse Spoorwegen om advies. Op 4 oktober kwam ook de commissie Ruimtelijke Ordening bijeen om ondermeer advies uit te brengen over het bezwaarschrift. Tijdens de vergadering bleek dat het college van B en W al op 6 september aan GS gevraagd had om een vergun ning te mogen verlenen. Alhoewel de commissie verbolgen was over deze gang van zaken De- handelde zij het bezwaarschrift toch en kwam tot de conclusie dat het bezwaarschrift van het actie comité als enige gegrond was. Ook het actiecomité was niet erg tevreden met de handelswijze van het college van B en W en op 5 ok tober tekende het bij GS bezwaar aan tegen deze gang van zaken. Ondertussen hebben B en W van Warmond het advies van de com missie Ruimtelijke Ordening in de wind geslagen en adviseren zij de raad om het bezwaarschrift te ver werpen. Zij doen dat met de vol gende argumentatie: "Ofschoon de argumenten van het actiecomité ons zeer overtuigend en de ar gumenten van de NS ons allerminst overtuigend voorkomen, menen wij dat op basis van de argumenten van NS tot ongegrondverklaring moet worden overgegaan. Dit gelet op het feit dat wij de betreffende spoorwegtechnische materie niet kunnen doorgronden en zodoende het oordeel van de NS, aanne mende dat zij bij uitstek deskundig is, bepalend achten." Op deze wijze legt het gemeentebestuur het Warmondse lot volledig in de han den van NS. Overeenkomst Het gaat echter niet alleen om pla nologische zaken, ook een over eenkomst met de minister van Ver keer en Waterstaat speelt een rol. Hij zegde namelijk extra gelden toe als Warmond ervoor zou zorgen dat rond 1 mei de aanlegvergunningen en rond 1 augustus de bouwver gunningen zouden worden ver strekt. Dat bracht het risico met zich mee dat de bezwaarschrif tenprocedure in de knel zou raken. En dat nu is weer in tegenspraak met de overeenkomst die de ge meente sloot met de NS waar in ar tikel 14 te lezen staat dat het verle nen van vergunningen door de Gemeente Warmond alleen mag gebeuren als alle normale procedu res op de juiste wijze doorlopen zijn. In een gezamenlijke vergadering beraadden de raadsfracties zich gisteravond over dit ingewikkelde probleem. Hoe de gemeenteraad alle overeenkomsten, het func tioneren van de plaatselijke de mocratie en het Warmondse belang gaat combineren, blijft vooralsnog een open vraag. koffiebar, 20 Stadhuis, legenheden, 16.15 ciale zorg, maatsch. aangelegenheden gezondheidszorg en cultuur, 20 politionele aange ka Minerva, kamerleden Geurtsen (WD| s\< en Zeevalking (D'66) over "Een liberaal bi, jusitieel beleid", 20.30 uur. (8' 't Breehuys, info-avond Rusland van ge Amnesty International, 21 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, i tencommissie, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, verkeer en vervoer. 19.30 uur. Gemeentehuis Warmond, raad, 20 uur, commissie financiële en economische aangelegenheden, 19.15 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, raad, 20 Autosloperij naar terrein Maaldrift? WASSENAAR - De rechtskundige commissie uit de Wassenaarse ge meenteraad zal zich aanstaande maandag bezighouden met het be roep, dat de heer W. G. Jansen heeft aangetekend tegen een weigering van B én W om hem een ontheffing te verlenen voor de vestiging van zijn autosloper^ op een terrrein bij de Maaldrift. Het sloopbedrijf wordt door de heer Jansen al enige jaren uit geoefend in en bij zijn woning aan de Narcislaan 21, hetgeen met zich meebrengt dat zich in de buurt op straat allerlei sloopwagens bevin den. Omdat hier sprake is van een on houdbare toestand waren B en W aanvankelijk wel bereid medewer king te verlenen aan een door de heer Jansen op eigen initiatief aan- In de kelderbox vam een flat gebouw aan de Verdistraat is in de nacht van maandag op dinsdag in gebroken. Behalve een damesfiets werd een koffer met visuitrusting ontvreemd. De heer Jansen bij zijn sloopauto's gedragen oplossing: het terrein bij de Maaldrift. Daarvoor is echter een ontheffing van de bouwverordening nodig en een ontheffing van de provinciale verordening bescherming land schap en bodem. In de afgelopen maanden hebben B en W het plan van de heer Jansen voorgelegd aan de commissies technische diensten, algemene za ken en ruimtelijke ordening. Een grote meerderheid van de leden van deze commissies stond echter afwijzend tegenover de plannen, voornamelijk uit vrees voor aantas ting van het landschap. Toen dit 'standpunt bekend geworden was hebben ook Gedeputeerde Staten, die bereid waren de nodige onthef fing te verlenen, ingetrokken. De heer Jansen komt nu in beroep bij de gemeenteraad. Hij voert on der meer aan, dat men moeilijk van aantasting van het landschap kan spreken als men in de omgeving al vele bunkers militaire gevechtswa gens en lelijk gekleurde bouwsels aantreft die als kleedlokaal dienst doen op een honkbalveld. Uok het nieuw S. Adelbertcollege kan men moeilijk een verfraaiing van het landschap noemeh, zo meent de heer Jansen. Verder was hij van plan rond de sloperij een schutting aan te bren gen met beplanting eromheen. Het terrein is nu al nauwelijks van de weg af zichtbaar. Alvorens de raad een uitspraak doet, zal de rechts kundige commissie de heer Jansen horen. LEIDEN - Een in de Javastraat ge parkeerde vrachtauto van een Delfts aannemingsbedrijf is het doelwit van baldadige jeugd ge weest. Men heeft de portieren van de wagen opengebroken en deuken in de carrosserie getrapt. In de be stuurders cabine werden een ta chograaf, een autoradio en ander instrumentarium vernield. Er zou een schade zijn ontstaan van onge veer 2500,-. De politie heeft de da ders nog niet opgespoord. De politie heeft gisteren twee jongens van resp. 14 en 15 jaar aan gehouden, die bezig waren lood en zink weg te nemen van de daken van renovatiewoningen aan de Lusthoflaan. Het tweetal is na ver hoor heen gezonden. Kinderboekenweek I De herfstvakantie is voorbij, de kinderboekenweek nog niet. Vandaag organiseren de twee bibliotheken van Zoeterwoude een voor drachtsavond voor de basis schooljeugd in de aula van de Sjaloomschool. Een jury zal beoordelen wie het beste een gedicht voordraagt of een stuk uit een boek voorleest. In schrijfformulieren kunnen bij de bibliotheek worden afge haald. Aanvang van de avond: 7 uur. Kinderboekenweek II In de Openbare Bibliotheek Oegstgeest worden donderdag twee poppenkastvoorstellin gen gegeven door poppenthea ter "De Regenboog" uit Rot terdam. De eerste voorstelling, voor kinderen t/m 8 jaar begint om half 5, de tweede voor de oudere kinderen om half 7. En treekaartjes zijn reeds nu bij de bibliotheek verkrijgbaar. Politieke scholing Omdat volgend jaar voor het eerst rechtstreekse verkiezin gen voor het Europese par lement worden gehouden geeft de werkgroep politieke voor lichtingscursussen voor de vrouw een cursus, waarin wat meer over Europa wordt ver teld. Deze cursus duurt vier ochtenden (of avonden) en be gint woensdag 26 oktober om half tien 's ochtends (duur: twee uur). Wie 's ochtends niet kan, kan in de avonduren in de Zuiderkerk aan de Lammen- sehansweg terecht: van 8 tot 10 uur. Palestina Het Palestina Komitee Leiden zet de informatie-avonden over Palestina voort met een informatie-avond op 26 ok tober over "de verhoudingen binnen de staat Israël". De avond wordt gehouden in VJV-centrum Troef, Noord einde 2a in Leiden. Aanvang 8 uur. Kaarten Eveneens woensdagavond om 8 uur organiseert de belan gengroep alleenstaanden Lei den een kaart en sjoelavond in de Romanuszaal, Spijkerboor- steeg, hoek Mare, achter de Hartebrugkerk. Apotheken OEGSTGEEST - Tijdèns de gis teravond gehouden vergadering van de commissie financien en culturele zaken in Oegstgeest in formeerde de heer Hazel (CDA) naar de stand van zaken rond de renovatie van de Dorpsstraat. De heer van Belle (PvdA/PPR) ant woordde dat CRM niet wilde bij dragen in de kosten en dat de be woners dus zelf zullen moeten be talen voor renovatie. Wel zal de riolering worden vernieuwd. Voorts werd in de vergadering van gisteravond gesproken over de au tomatisering van de bevol kingsadministratie. Het ziet er naar uit dat deze automatisering na veel hangen en wurgen vooraf nu toch zal doorgaan. Er is een ontwerp-verordening op gesteld die binnen een jaar door het college op een aantal detailpunten uitgewerkt zal worden, zo deelde wethouder v. Belle (PvdA/PPR) mee op de gisteravond gehouden vergadering van de commissie fi nanciën en culturele zaken. De commissie ging hiermede ak koord binnen de randvoorwaarden die in eén van de eerstkomende vergaderingen gesteld gaan wor den. De gemeente wil de voormalige Gezondheid Donderdag 27 oktober om 20 uur wordt in het K O gebouw aan de Oude Vest 45 een lezing gegeven over "optimale ge zondheid" door verantwoorde voeding, kruiden en natuurge neeswijze". Hetty de Roo, na tuurgeneeskundige, zal de avond inleiden. O.a. zal wor den ingegaan op de zoge naamde BASIS-formule die bij de natuurgeneeswijze vaak wordt gehanteerd: Beweging, Ademhaling, Spijsvertering, Intuïtie en Soberheid. Brandpreventie De Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt don derdag 27 oktober om 10 uur een algemene ledenvergade ring in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam. Daarha geeft de commandant van de brandweer te Wassenaar, de heer A. de Graaf, een lezing over brandpreventie in en om de woning. Koningin Juhanaschool verkopen en de opbrengst hiervan aanwen den voor de aankoop van de prof. dr. Leo Kannerschool, Geverstraat 37. Ten aanzien van de toèkomstige exploitatie en beheer van het aan te kopen gebouw zal een zgn. "be heerscommissie" worden ingesteld waarin vertegenwoordigers van K. streekmuziekschool, S. J. J O., gemeente en ook van de dienst gemeentewerken zitting zullen hebben. Cultureel centrum Het ligt in de bedoeling van dit ge bouw een cultureel centrum te ma ken waar diverse activiteiten en cursussen, die nu her en der ver spreid zitten, ondergebracht kun nen worden. Zo zal een groot deel van de activiteiten van K. O. in het pand kunnen worden onderge bracht, terwijl ook de streekmu ziekschool er gehuisvest kan wor den. De commissieleden konden met dit voorstel akkoord gaan al vroeg Kohlbeck (PvdA/PPR) zich af wat er met de peuterspeelzaal gaat ge beuren, die momenteel in de Ju- lianaschool is ondergebracht. Het staat nu vast dat de openbare lagere school "De Springplank" zal komen te staan op het terrein naast de Chr Pedagogische Academie, aan de Hazenboslaan. Dit terrein was aanvankelijk bedoeld voor eventuele uitbreiding van de Peda gogische Academie. De school zit echter momenteel in een herstruc tureringssfeer, het behoort tot de mogelijkheden dat een gedeelte er van gaat verdwijnen uit Oegstgeest. Het college streeft echter naar be houd van de school eü heeft toege zegd ruimte voor een gecom bineerde Pedagogische Academie en kleuterschool ter beschikking te zullen stellen in Haaswijk. OEGSTGEEST - De zigeuners die vanaf zondagmiddag op het par keerterrein van het zwembad in Oegstgeest bivakkeerden zijn gis teren op last van de politie vertrok ken. Het is niet bekend waar de 12 wagens naar toe zijn gegaan. De avond, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 21 tot 28 oktober, waargenomen door Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085 Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg' 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg, Leider dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel; 154500 Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, toestel 35 (dag en nacht). Belangengroep alleenstaanden Belangengroep alleenstaanden, Room- burgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483 Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uurl Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Moeders voör Moeders Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor: hulpverlening aan verongelukte hon-i den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45. Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30 Jaaraborthement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij-, ving geen administratie- en in-' cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2