Martin Yreysen wil terug naar oude club NAC Thijs: "Bruggelingen willen Happel een hak zetten" Wintercircuit tennis wacht op Louk Sanders Jan Notermans weg bij AZ'67 Mansveld speelt sterk "Wij zien het wel op de televisie" In ruil voor Krijnen? Hogere geldprijzen en meer deelnemers Coureur Villeneuve mag voorlopig Japan niet verlaten tVUENSDAG 26 OKTOBER i977 SPORT PAGINA 13 BRUSSEL - De affaire Happel blijft smeulen. Zelfs Guy Thijs, qua uiterlijk meer een dorps- smid dan een voetbaltrainer, heeft zich thans denigrerend over de door de KNVB ge volgde procedure uitgelaten. Thijs: "Wat die man doet moet-ie zelf weten. Ik zal hèm geen enkel verwijt maken, maar wel de mensen, die hem coute que coute hebben aange trokken. Ik heb er geen goed woord voor over, maar de UEFA, respectievelijk de FIFA heeft het laatste woord". Het Belgische keuzecommissielid Ruyter voegde daar aan toe, dat de KBVB zijn woord ge stand zal doen en officieel niemand naar de interland af vaardigt. Hij: "Nee, ik heb geen enkel commentaar gehad uit Zeist op onze brief. Dat is op zich al merkwaardig. België zendt geen officiële vertegen woordiger naar het banket. Spijtig, omdat we in het verle den altijd als goede buren heb ben samengewerkt. Maar de Nederlandse voetbalbond heeft de goede relatie ver stoord en niet wij. Bij mijn we ten heeft niemand van ons een kaartje aangevraagd en zal geen enkele Belg op de officiële tribune plaats nemen. Het be stuur van de Belgische voetbalbond bekijkt de wed strijd van de waarheid nood gedwongen op TV." BRUSSEL - De Bruggelingen zul len er dubbel fier op zijn om Hap pel, die ze niet meer in hun hart dragen, een pad in de korf te kun nen zetten. Guy Thijs, bondscoach der Belgen, op de Vlaamse toer, hetgeen zoiets wil zeggen, dat Hap- pels eigen spelers er maar al te graag op gebrand zouden zijn om hun eigen trainer een hak te zetten. Hoewel de derby der lage landen over enkele uren losbarst blijft het nog altijd gissen naar de opstellin gen. Thijs, de openhartige, verbergt zich achter een stortvloed van woorden en Zwartkruis, in het verleden al even spontaan, wenst evenmin over te gaan tot publicatie van de basiself. Niettemin is het in teressant om te bekijken hoe weinig er voor nodig is om Thijs in zijn opzet te doen slagen. Hoewel de voorsprong van Oranje momen teel drie punten bedraagt, geeft dat een bedriegelijk beeld van de ware kansen op een Argentijnse trip, want op woensdag 16 november volgt het achterstallige duel Noord-Ierland-België. Zou de bri gade van Thijs er vanavond in sla gen om Nederland met pak weg 0-1 te kloppen dan slinken de Oran jekansen op kwalificatie voor de wk voetbal aanzienlijk want als ge volg van die 0-1 marge wordt-het doelsaldo gelijk getrokken. Dat doelsaldo is op dit moment: 10-3 voor Nederland en 7-2 voor België. Een 0-1, nederlaag zou er dus in de praktijk op neer komen dat het doelsaldo via 10-^1 - 8-2 gelijk getrokken zou worden. Zou België er vervolgens op 16 november in Belfast in slagen om via 1-1 het derde resterende punt, te vergaren (bij een tweede Belgische overwin ning ligt Oranje uit de race) dan nog zou Nederland zich plaatsen voor Zuid-Amerika. Want de reglemen ten bepalen dat het aantal vóór ge maakte doelpunten beslissend is indien ook het doelsaldo gelijk is. Eindigt Noord-Ierland-België ech ter - consequent nog altijd aange- nomen dat Oranje vanavond met 0-1 verliest - in 2-2 dan is ook het aantal vóór-gescoorde doelpunten gelijk. In dat geval volgt een beslis singsduel tussen Nederland en België, dat in Holland plaats moet vinden. Want toen destijds de poule-indeling bekend was, waren ze met name in België zo onder de indruk van de door Oranje in West-Duitsland verrichte presta ties dat de KNVB zonder er bij na te denken zijn zin kreeg toen op de mogelijkheid van een beslissings wedstrijd werd gezinspeeld. ROTTERDAM - Martien Vreysen wil terug naar NAC. De bij trainer Vajadin Boskov in ongenade gevallen aanvaller voelt niets voor een langer verblijf in de Kuip zolang hij op de reservebank moet plaats nemen. Persoonlijk is Vreysen, die gisteren een langdurig gesprek voerde met NAC-trainer Hans Dorjee, akkoord met de Bredase clüb. sukkelen, krijgen ze straks aan het eind van dit seizoen helemaal niets meer voor me." Dat risico is voor ons"; zeggen ze dan bij Feyenoord. Ik heb steeds gedacht dat er met Feyenoord in alle redelijkheid viel te praten, maar met Brox blijkt dat helemaal niet mogelijk. Die lacht maar wat, verder niets". Feyenoord toekomstigs directeur Peter Stephun: "Feyenoord is wel degelijk bereid over deze transfer met NAC ih alle redelijkheid te pra ten, want als ik tel, hebben we zo'n vijf rechterspitsen rondlopen en als een Vreysen en een Verheyen wil len vertrekken, staan we daar be: slist niet negatief tegenover. Alleen moet men niet vergeten, dat we Vreysen indertijd voor vijf ton hebben aangetrokken". Derhalve stuurde Feyenoord op een ruil aan met gesloten beurzen. De vraag blijft evenwel of Ad Krijnen, NAC's 23-jarige rechts back voor wie Ajax enige tijd gele den eveneens belangstelling koesterde, zelf interesse heeft voor Feyenoord. "Daar moeten we ook „Ik ben alleen bang dat Feijenoord teveel voor me vraagt, waardoor de onderhandelingen tussen de clubs wat moeizaam verlopen", aldus Vreysen, die van Doijee te horen kreeg, dat hij bij NAC als aanval lende middenvelder zou kunnen opereren. Feyenoord, dat ruim twee jaar ge leden vijf ton voor Vreysen moest betalen, heeft NAC een bod laten doen, waarmee het vooralsnog geen genoegen neemt. Vervolgens heeft NAC een ruil voorgesteld, waarbij o.a. Hans Neeskens en Ge- rrie Damen waren betrokken. Feyenoord heeft gisteren uiteinde lijk de ruil Vreysen-Krijnen aan NAC's secretaris Eugene Lemmens voorgelegd. NAC zou dan echter bijbetaling wensen en daar voelt Feyenoord weer weinig voor. Ruzie. Martien Vreysen: "Ik heb gisteren weer hooggaande ruzie met Feyenoord gehad. Als ik op deze bij Feyenoord blijf verder rekening mee houden", zegt Hans Dorjee. "Daarover is nog niet met Krijnen van gedachten gewisseld. Bovendien wordt dan gedacht aan een ruil, die pas een het eind van dit seizoen zal plaats hebben, want we zitten niet zo te springen om Vrey sen. We zien hem meer als een aan koop op langere termijn". Martien Vreysen, die zich zelf min of meer bij NAC aanmeldde, wil echter op korte termijn terug naar Breda., Hans Dorjee: "Ik zeg niet dat we hem er niet graag bij zouden willen hebben, maar echt niet ten koste van alles". Piet Ocks. Vreysen, hier nog in duel met Adrie van Kraay, zit tegenwoordig op de reservebank. Hij wil nu weg TOKIO - Gilles de Villeneuve, de Canadese autocoureur, die zondag betrokken was bij het ongeluk op de Fuji-baan dat twee Japanners het leven kostte, mag Japan nog niet verlaten. Hij dient zich ter beschikking van de politie te houden in verband met het onderzoek. Tijdens de Grote Prijs van Japan, de laatste wedstrijd in de strijd om het wereldkampioenschap van de coureurs, raakten de wagens van Ronnie Peterson en Gilles de Villeneuve stuurloos nadat de Canadees met zijn Ferrari de wagen van Peterson had gëraakt. De Ferrari vloog over de vangrail en spatte als het ware uit elkaar. De brokstukken van de wagep verwondden twee Japanse toeschouwers dodelijk. Tien liepen ernstige verwondingen op, voor het leven van twee van de gewonden wordt nog gevreesd. Volgens verklaringen van de organisatoren was de plaats, waar zich op het moment van het ongeluk ongeveer honderd toeschouwers bevonden, verboden voor het publiek. De plek was ook voor het begin van de wedstrijd van toeschouwers ontdaan door suppoosten. Nadat de strijd echter was begonnen, kropen ongeveer honderd kijkers weer naar de noodlotsplek, die geliefd was bij amateurfotografen omdat zij vandaar een ongehinderd zicht hadden op de baan. De politie heeft meegedeeld dat tegen geen van de rijders een aanklacht zal worden ingediend, tenzij uit de onderzoekingen zou blijken dat Peter son of De Villeneuve de wedstrijdregels heeft overtreden. Het wrak van de wagen van de Canadees is in beslag genomen en zal volledig worden gedemonteerd om de staat van de banden, de remmen en de motor te kunnen nagaan. Tijdens het onderzoek van het eerste ongeval met dodelijke afloop bij autowedstrijden op een afgesloten circuit in Japan zal ook worden na gegaan of de gevolgen van het ongeluk zo ernstig zijn geweest door een tekort schieten van de organisatoren. Het heeft bijvoorbeeld twee geduurd voor alle gewonden en de twee overledenen van de plaats het ongeluk waren afgevoerd. Na kritiek van o.a.Hovenkamp ALKMAAR - Jan Notermans heeft het bestuur van AZ'67 gevraagd zijn werkzaamheden als trainer met onmiddellijke ingang te mogen beëindigen. De oud-international heeft dit verzoek gedaan na uitspraken van Hugo Hovenkamp en Wim van Hanegem tijdens een persbijeenkomst van het Ne derlands elftal in het KNVB- sportcentrum in Zeist. In de Alkmaarse Courant verwijt Hovenkamp onder meer dat er een verkeerd aankoopbeleid bij AZ'67 is gevolgd en dat er te veel middenvelders zijn aan getrokken. Hij stelt Noter mans mede verantwoordelijk voor dit beleid. Deze publicaties hebben No termans mede de overtuiging gegeven dat van een ver trouwensbasis waarop hij met de spelers moet samenwerken geen sprake meer kan zijn. Het bestuur van AZ'67, zo werd in een communiqué meege deeld, "meent de beslissing van Jan Notermans te moeten respecteren." Hans Kraay, thans werkzaam als manager, neemt de trainin gen weer waar. Notermans Jan Notermans kwam na het vorige seizoen bij AZ toen bleek dat Kraay fysiek niet meer in staat was de veld- training te blijven verzorgen. Kraay zou aanvankelijk toen de Alkmaarse eredivisieclub verlaten doch bleef voor deze vereniging behouden in de functie van manager DEN HAAG - Het jaarlijkse wintercircuit tennis van de KNLTB begint ditmaal vrij laat in verband met het verblijf van nationaal kampioen Louk Sanders in het verre oosten. Begonnen wordt op vrijdag 25 november in de nieuwe ge meentehal in Hoorn waar vier banen liggen. Elk toernooi duurt drie dagen. Het tweede weekend is van 2 tot 4 de cember in de Strokelhal te Har derwijk, waar drie banen liggen, het derde toernooi wordt van 9 tot 11 december in de nieuwe hal van Bosschenhoofd in de buurt van het Brabantse Hoeven gespeeld, waar zelfs 6 banen ter beschikking zijn en het laatste toernooi is van 16 tot 18 december in de hal van Popeye Gold Star in Amstelveen. Sanders zal in verband met zijn verblijf in het buitenland hét eerste toernooi in Hoorn moeten missen. Evenals vorig jaar zal een aantal buitenlandse spelers aan het circuit deelnemen. Waarschijnlijk zal de Belg Bernard Mignot, weer mee doen, een paar Engelsen en een paar Duitsers en de Amerikaan Mike Newberry die al geruime tijd in Nederland verblijft. Ook het da- mestoernooi krijgt buitenlandse versterking met enige Engelsen. Getracht wordt ook nog een Australische speelster te laten meedoen. In verband met de verlating van het indoor-circuit zal dat niet besloten worden met de nationale indoor kampioenschappen, maar die wor den nu verplaatst naar eind feb- ruari-begin maart. Waar deze titel strijd gehouden wordt is nog niet bekend. Het indoor-circuit wordt gevolgd door de wedstrijdenreeks om de Koning Gustaafbeker, die 7 januari begint en 6 a 7 weken om vat. Tegenstanders van Nederland zijn ditmaal Roemenië, Portugal en Monaco in uit- en thuiswedstrijden. De tennisbond heeft de geldprijzen voor het indoorcircuit verhoogd. Dz winnaar van elk toernooi bij de heren ontvangt 1500 gulden (vorig jaar 1000) de finalist 800 gulden (v.j. 600), de verliezer van de hal ve Finale 400 gulden (v.j. 300), de verliezer van de 2e ronde 200 gulden (v.j. 125) Louk Sanders en de verliezer van de le ronde 100 gulden (v.j. 75). De winnaar van het hele circuit ontvangt 2000 gulden no. 2: 1500, no. 3: 1000 en no. 4: 500 gulden. De dames ontvangen per toernooi resp. 1000, 500, 350, 275 en 100 (v.j. 1000 400,200 en 50) en de winnares sen van het circuit krijgen resp. 1500, 1000 en 500 gulden. Ook het aantal deelnemers en deel neemsters is vergroot. Bij de heren doen nu 32 heren mee (vorig jaar 24) en bij de dames 16 (v.j. 12). ROTTERDAM - Op het sportpark De Vaan, het terrein van de zater dag eerste klasser Zwart Wit, heeft gisteravond een Feyenoordcom- binatie met opnieuw Aad Mansveld in de gelederen, een grote zege be haald. Mansveld speelde weer een $terke wedstrijd, zodat het erop gaat lijken dat de Hagenaar bin nenkort zijn rentree in de hoofd macht van Feyenoord zal kunnen maken. Het sextet Feyenoordgoals werd gescoord door Proost (34e mi nuut), Vreysen (36), Staffleu (50), Roest eigen doel), Ridderhof (77) en Verheyen (89). Scheidsrechter' was Zwang, er waren 2000 toeschou wers. In Maastricht verloor MW van de Belgische ereklasser Winterslag. De Belgen zegevierden dankzij doelpunten van Moerkum (2) en Scotton met 0-3. De arbiter was Geurds, er waren 2000 toeschou- Op het sportpark Suestra verloor gisteren de ongeslagen leider in de tweede klasse b van zuid II met 1-3 van FC VW. Voor de thuisclub scoorde Bohnen in de 51e minuut. De treffers van de Venlonaren wer den gemaakt door Jansen (19) en Hilkes (64 en 73). Scheidsrechter was Claessens, er waren 400 toe schouwers.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13