Titels naar Rembrandt en de Alexander mavo Boksg'ala in Alphen door59slaand"succes MOTEL IN KATWIJK AFGEBRAND Schoolvoetbal in Leiden. I DINSDAG 18 OKTOBER 1977 PAGINA 17 LEIDEN - De weer vlekkeloos verlopen schoolvoet- plaats dus, voor de Alexander door de voorronde heen, waarna baltoernooien voor de B- en C-junioren o£ de Boshuizer- MAVO, hoewel de totale toernooi- roemloos werd verloren in de kade hebben twee duidelijke kampioenen opgeleverd: Bij prestaties van opponent Chr. SG kwartfinales van Chr. SG Zuid W.I, de C-junioren kwam verrassend maar uiterst verdiend de SEjL Zeen lveneens na strafschoppen. Bij de Prins Willem Alexander MAVO als winnaar uit de bus en Tt efndrang" S'fXieT^^gnes SG e^et DIJ de B-junioren lag over t algemeen wel in de lijn der schikking toebedeeld, het eerste stedelijk Gymnasium. Het Sted. verwachtingen dat het Rembrandt weer hoge Ogen ZOU team eindigde vlak daaronder als Gymnasium trok in de poule aan 't gaan gooien derde. Vierde werd hier de Chris- iangste eind door overwinningen u j telijke LTS, dat eerder op de och- Dp LTS Haagweg II en 't Rijnlands Hetgeen geschiedde: in de finale schap zuid-west tegenover elkaar tend in de poule o.a. de Duinzigt L^ceUm, resp. met 4-0 en 1-0. De verpletterden de üteihouders het Een bllksemoffensief van de MAVO. gedecideerd had terugge- Agnes SG deed't in die voorronde Stedelijk Gymnasium met 5-0. De Alexander-MAVO leverde binnen wezen met 4-0. Rembrandt SG, de iets rustiger aan- 2-0 winst op de finale bij de C-junioren gespeeld in drie minuten een 2-0 voorsprong winnaar bij de C-junioren van ver- Chr, LTS en 0-0 tegen de Duinzigt de ochtenduren bracht de Willem op, welke m de tweede helft tot de leden jaar, deed het ditmaal erg po- MAVO Deze resultaten waren toch Alex MAVO en de tweede keus van eindstand 3-0 werd opgebouwd, vertjes. Pas na't nemén van straf- voldoende voor plaatsing in de vol de Christelijke Scholengemeen- Een duidelijk verdiende eerste schoppen tegen de Agnes rolden zij gende ronde. Dat het Agnes een Afdelingsvoorzitter Ad Dusée reikt de beker uit aan de aanvoerder van Rembrandt .I-Qymnasiurr> I 2-1. L,ts Don Bosco Het team van de Prins Willem I geplaatst voor kwartfinales. Poule B: Chr. SG Zuid W. I-Rijnl. Lyceum I 2-0; Rembrandt SG II- Rijnl. Lvceum I 1-0; Chr. SG Zuid W. I-Rembrandt SG II 2-0. Chr. SG Zuid W. I geplaatst voor kwart finales. Poule C: R. I. I-Duinzigt Mavo III 2-0; Agnes SG I-Duinzigt Mavo III 2-0; R. I. I-Agnes SG 12-0. R. I. O. I geplaatst voor kwartfinales. Poule D: Chr. SG Zuid W. II-Leao Nwe Vaart I 1-0; Chr. SG Zuid W. II-Duinzigt Mavo I 1-0; Duinzigt Mavo I-Leao Nwe Vaart 12-1. Chr. SG Zuid West II geplaatst voor kwartfinales. Poule E: ür. Nassau Mavo I-Chr. Lts II 0-0; Visser 't Hooft I-Chr. Lts II 1-0; Ür. Nassau Mavo I-Visser 't Hooft I 0-0. Visser 't Hooft I ge plaatst voor kwartfinales. Poule F: Agnes SG II-Lts Haagweg 11-0; Rembrandt SG I-Agnes SG II I-1: Rembrandt SG I-Lts Haagweg II-0; Rembrandt SG I, na strafsch., geplaatst voor kwartfinales. Poule G: W. Alex. Mavo I-Visser 't Hooft II 1-0; Chr. Lts I-Duinzigt Mavo II 4-0; W. Alex. Mavo I- Duinzigt Mavo II 2-0; Chr. Lts I- Visser "t Hooft II 1-0; Visser 't Hooft II-Duinzigt Mavo II 1-1; Chr. Lts I-Pr. W. Alex. Mavo I 0-0. Chr. Lts I en W. Alex. Mavo I geplaatst voor kwartfinales. KWARTFINALES: W. Alex Mavo I-Lts Don Bosco I lexander mavo: verrassend winna; 1-0; Chr. SG Zuid W. I-Rembrandt SG I 0-0; Chr. SG Zuid W. I wint na strafschoppen. Chr. Lts I-R. I. O. I 1-1. Chr. Lts I wint na strafschop pen. Chr. SG Zuid W. II-Visser 't Hooft 13-1. HALVEFINALES: Pr. W. Alexander Mavo I-Chr. SG Zuid W. I 2-0; Chr. SG Zuid W. II- Chr. Lts I 0-0. Chr. SG Zuid W. II wint na strafschoppen. ÜM DE DERDE EN VIERDE PLAATS: Chr. SG Zuid West I-Chr. Lts I 1-0. FINALE: Pr. W. Alexander Mavo I-Chr. SG Zuid West II 3-0. Eindrangschikking: 1. Pr. W. Alex. Mavo I; 2. Chr. SG Zuid West II; 3. Chr. SG Zuid West I; 4. Chr. Lts I. B-JUNIOREN: Poule A: Or Nassau Mavo I-Leao Nwe Vaart II7-0; ür. Nassau Mavo I geplaatst bij laatste zes. Poule B: Rijnl. Lyceum I-Lts Haagweg II 2-1; Sted. Gymnasium I-Lts Haagweg II 4-0; Sted. Gym nasium I-Rijnl. Lyceum I 1-0. Sted. Gymnasium I geplaatst bij laatste Poule C: Agnes SG I-Chr. Lts I 2-0; Agnes SG I-Duinzigt Mavo I 0-0; Duinzigt Mavo I-Chr. Lts 12-1. Ag nes SG I geplaatst bij laatste zes. Poule D: Pr. W. Alex Mavo I-R. I. O. 10-0; Rembrandt SG II-R. 1.0.11-1 bij de C-junioren Pr. W. Alex. Mavo I-Rembrandt SG II 0-0. Pr. W. Alex. Mavo 'I, na strafsch., geplaatst bij laatste zes. Poule E: Rembrandt SG I-Lts Haagweg I 2-0; Lts Haagweg I-Chr. SG Zuid West 11-0; Rembrandt SG I-Chr. SG Zuid West I 3-0. Remb randt SG I geplaatst bij laatste zes. Poule F: Leao Nwe Vaart I-Lts Don Bosco I 2-0; Leao Nwe Vaart I-Vis- ser 't Hooft I 1-1; Visser 't Hooft 1- Lts Don Bosco I 1-1. Leao Nwe Vaart I geplaatst bij laatste zes. EENDERDE FINALES: Sted. Gymnasium I-Or. Nassau Mavo I 0-0; Sted. Gymnasium I wint ria strafschoppen. Agnes SG I-Pr. W. Alexander Mavo I 2-0; Rembrandt SG I-Leao Nwe Vaart I 1-0. HALVEFINALES: (met bijgelote verliezer uit eenderdefinales:) Sted. Gymnasium I-Leao Nwfe Vaart I 3-1Rembrandt SG I-Agnes SG I 0-0. Rembrandt SG I wint na strafschoppen. OM DERDE EN VIERDE PLAATS: Leao Nwe Vaart I-Agnes SG I 0-0 Leao Nwe Vaart I wint na straf schoppen. FINALE: Rembrandt SG I-Sted. Gymnasium I 5-0. Eindrangschikking: 1. Rembrandt SG; 2. Sted. Gym nasium; 3. Leao Nwe Vaart; 4. Ag nes SG. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het gisteravond in de Rijnstreekhal gehouden boksgala, bleek een (door)slaand succes. Ruim duizend bezoekers waren in Alphen gekomen voor dertien (goede) partijen, waarbij de plaatselijke favorieten Maar ten Krumpelman, Peter v.d. Knijff, Theo v.d. Louw, Jan Klein hun partijen wonnen. Het geheel werd uitstekend geleid bloed in de ring. Onmiddelijk na door de Alphense scheidsrechter de gong ging Van Kreuningen in de Karei Klijnoot. aanval met enkele geplaatste se ries op het lichaam van De Vries, De eerste partij van Jos van Kreu- die, nadat hij van de eerste schrik ningen Verbon tegen A. de Vries, was bekomen, met kalm en beke- (Drachten) gaf al meteen waar het ken boksen Van Kreuningen in vele publiek voor. was gekomen: grote moeilijkheden bracht. De eerste ronde sloot De Vries met licht puntenvoordeel af. In de tweede en derde ronde gaf de strijd hetzelfde beeld, maar vlak voordat de gong voor het eind zou gaan haalde De Vries met enkele goedgeplaatste stopstoten de bo venlip van Van Kreuningen open, waardoor het bloed over de eerste rijen vloog. De strijd werd op pun ten door De Vries gewonnen. De tweede partij tussen Dick van der Wee, en Wim van Eemeren (Hel mond) was een van de mooiste van de avond. Van der Wee, later win naar van één der drie stijlprijzen, bracht vanaf de eerste slagenwis seling zijn tegenstander in het nauw, maar vergat de zaak af te maken. Door furieus te blijven boksen zag Van Eemeren zelfs kans de strijd onbeslist te laten eindigen. De derde partij tussen Ruud van Hooft en Frans Talsma, waarvan de laatste zeker tien centimeter meer reikwijdte had, werd snel en af doende door de veel kleinere Van Hooft beslist. Reeds in de eerste ronde bracht hij zijn tegenstander zulke harde treffers toe, dat die al zwaar aangeslagen terug ging naar zijn hoek. Halverwege de tweede ronde, kon de verzorger van Talsma het niet langer aanzien, hij gooide de handdoek in de ring. In de vierde partij kwam de eerste Alphenaar in de ring. Piet Bruné moest het op nemen tegén de 2,5 kilo lichtere Jan Schellekens uit Den Bosch. Bruné die weliswaar over de betere tech niek beschikte, kwam toch bij zijn tegenstander wat aan brutaliteit te kort. De Boschenaar werkte enorm met zijn lichaam waardoor hij Bruné bijna buiten de ring depo neerde. Bruné, waarschijnlijk geïntimideerd door zijn opponent, vergat te scoren, waardoor hij het gevecht op punten verloor. In de vijfde partij traden Theo de Groot (Huizenaar) en Martin van Delft (Doorenbosch) tegen elkaar aan. De partij voor de lachers. De Groot die na een break van de scheidsrechter een stoot na gaf, verontschuldigde zich bij zijn tegenstander door hem een zoen op de wang te geven. Toen de gong voor het einde van de eeiste ronde ging, herhaalde hij dit nog een keer, waarschijnlijk onder het motto „lief zijn voor elkaar". Wat hij echter ook niet vergat was boksen. Met harde hoeken op het lichaam joeg hij zijn tegenstander door de ring waarbij halverwege de strijd even door scheidsrechter Klijnoot werd gestaakt om Van Delft wat op te lappen. Niemand was verbaasd dat De Groot met een straatlengte voorsprong op punten De zesde partij moest de hoofd schotel van de avond worden. Maarten Krumpelman (Huize- naar) tegen Jan Behenne (Dooren bosch). Deze partij werd ontsierd door Behenne, die met veel plak werk (hij bleef steeds op het li chaam van Krumpelman hangen) een beslissing in zijn voordeel trachtte te forceren. Krumpelman ging dan ook prompt in de fout door een momentje zijn dekking te verwaarlozen hetgeen onmiddellijk werd afgestraft met een rechtse directe op zijn voor hoofd waarbij zijn linker wenkb rauw werd opengehaald. Zeker is dat Krumpelman bleef boksen tot het eind, waardoor de punten wel in zijn voordeel kwamen. Toen in de derde ronde Behenne een mooie serie slagen moest incasseren, was hij niet meer in staat zijn plakwerk vol te houden, en kon Krumpelman met technisch knappe slagen de partij in zijn voordeel beslissen. De zevende partij tussen H. de Rijk (Verbon) en C. Kuepers (Helmond) was voor het publiek een leuk in termezzo, dat na een groot aantal slagenwisselingen onbeslist eindigde. De achtste partij tussen J. Makkink (De Haan) en R. Buruma (Drachten) gaf de enige knock out van de avond. De veel langere Buruma probeerde vanaf het begin met zijn lengte de strijd in zijn voordeel te forceren, maar hij liep daarbij zo veel klappen op dat hij na de eerste ronde al flink aangeslagen was. Vlak voor het eind van de laatste ronde maakte Makkink met gen opstoot, gevolgd door een rechtste directe, een eind aan de partij. Vlucht Jan Kleijn (Huizenaar) moest zijn debuut maken tegen Wim Pulles (Zimniak). De Alphenaar liet het publiek niet lang in spanning. Al in de eerste ronde had hij een grote puntenvoorsprong opgebouwd, welke hij in de volgende ronde al leen maar groter maakte. Kleijn bracht zijn tegenstander zelfs zo in het nauw dat die af en toe de vlucht nam. In de derde ronde heeft Pulles wel getracht iets terug te doen, maar hy kon de punten van Kleijn niet meer benaderen. Toen kwam de verrassing van de avond: Peter van der Kijff (Verbon) moest het opnemen tegen Arie van Kuyk (Zimnitfk). Alphenaar Van de Knijff, ruim 11 kilo lichter dan zijn tegenstander (105 kg.), kreeg al snel enige flinke klappen van de logge Brabander te verwerken, maar hij liet zich daardoor niet afschrikken. Met enkele goed geplaatste series bracht hij Van Kuyk zelfs zo in het nauw dat de Brabander af en toe met hoog gesloten dekking ver dwaasd bleef staan. Het was bijna niet te geloven hoe Van de Knijff, die toch 94 kg. weegt, rond zijn te genstander danste en met grote re gelmaat bleef scoren. Met een voor sprong van vijf punten besliste hij de partij in zijn voordeel. De elfde partij tussen de nieuwelingen D. de Jong (Verbon) en J. Gravenkamp (De Haan) werd na een gelijk op gaande strijd tenslotte met een punt verschil door De Jong gewon nen. In de twaalfde partij kwam Al phenaar Theo v.d. Louw (Huize naar) tegen Jan Molenberg (Ver bon) in de ring. Van der Louw ging voor eigen publiek onmiddellijk in de aanval en scoorde met harde sto ten naar het hoofd van Molenberg erg veel punten. Molenberg pro beerde met vechten de zaak te for ceren, maar v.d. Louw, die be kwaam bleef boksen, liet zich niet verschalken en won met ruime puntenvoorsprong. In de dertiende en laatste partij kwam Jan Krum pelman (Huizenaar) tegen Wim v.d. Weijden (Verkade) in de ring. Twee boksers van gelijke kracht die (nog) niet beschikken over een eindstoot, maar af en toe wel een fraai staaltje schijnboksen ten toon spreiden, mochten na het onbeslist van de jury allebei tevreden zijn. JAN GERLAG KATWIJK - Een complex één persoonsappartementen op het terrein van verpleeginrichting voor bejaarden "De Wilbert" in Katwijk aan den Rijn is>gister- avond tot de grond toe afge brand. In,het motel, "de Bonte Os" genaamd, woonden twintig personeelsleden in opleidingDe brand is vermoedelijk ontstaan door onachtzaamheid: één van de bewoners heeft na gebruik een tosti-ijzer vergeten uit te schakelen. De brand moet zijn ontstaan in de kamer van G., 17 jaar uit Bussum. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, wellicht ook doordat di verse bewoners op het moment van de brand met vakantie wa ren, zo deelde men van poli tiezijde mede. Naar preciese oorzaak en omvang van de brand werd vandaag het on-, derzoek voortgezet. De schade is verzekerd. De melding van de brand kwam gisteravond om 19.13 uur1 bin nen Meteen werd uitgerukt met groot materieel. De brandweer trad op met 23 Katwijkse en 9 Rijnsburgse mensen. Er werden drie lage drukspuiten gebruikt. Om ongeveer kwart voor acht werd het sein "brand meester" gegeven en om 23.45 uur kon de brandweer inrukken. De brand was van het type middelb- rand-uitslaand, dat de brand weer niet met slechts één voer tuig afkan. Met brandweer en politie kwam ook een ploeg van 20 EHBO- mensen mee, omdat het een ver pleeginrichting voor bejaarden betrof. Toen bleek dat de bewo ners van de inrichting geen ge vaar opliepen, rukte de ploeg meteen weer in. Een geluk was, zo deelde waarnemend korp schef De Jong van de Katwijkse politie op de plaats van de brand aan ons mee, dat er een goede aanrijroute naar de brand was, dat de melding ge detailleerd was en dat de brand niet in, maar aan de rand van het Wilbertbos was. Vele brandweerlieden hebben tij dens het bltiswerk niets anders gedaan dan de bosbrand nat houden, zodat het bos geen vlam kon vatten en de schade tot het ene complex beperkt bleef.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 17