Nieuw Anders "Asielbeheerder moet opstappen PADVINDERS ZOEKEN ELKAAR OP VIA DE RADIO Wij heten u van harte welkom op de belangrijke Citroen expositie zaterdag a.s. HBSEH Met een uiterst zuinige motor en onafhankelijk neerklapbare laadruimte tot 292 dm3. iiiii iiijgjiiÉwiWOT allure. 128 DIN-pk "motor, topsnelheid' 189 km/h, 5 versnel lingen. Standaard stuurbekrachtiging met automatische erugloop, matzwartc sierstrips rond de runen, 2 mistlampen, I toerenteller. Extra leverbaar: bekleding, CITROËN* Na afmaken herdershond: De Leidenaars Klaas Kuiter en Jan van der Wal zullen er bij de stichting Dierenasyl Nieuw Leiden (Besjes laan) op aandringen dat asielbeheerder Wil Tiele uit zijn functie wordt gezet. Wordt aan die dringende wens niet voldaan dan overwegen de twee gerechtelijke stappen tegen Tiele. Volgens Ruiter en Van der Wal is de asielbeheerder er ver antwoordelijk voor dat .afge lopen zondagmiddag op het terrein van het asyl aan een herdershond door de Leidse dierenarts Roest een zgn. in- slaapspuitje werd toege diend, zonder dat daarvoor de toestemming was gevraagd van de twee, van wie er één, Van der Wal, zich bij Tiele als eigenaar zou hebben aange meld. In de steek De nu afgemaakte herdershond heeft in de afgelopen maand rondgezworven in de omge ving van het dierenasyl. waarschijnlijk na door zijn baas in de steek te zijn gela ten. Buurtbewoners hebben volop pogingen in het werk gesteld de schichtige en bijterig «*sC«CEgeworden herder, op zijn gemak te stellen. Met name Klaas Ruiter, instruc teur bij de Leidse africhtings- vereniging De Waard en Jan van der Wal zeggen daar in tensief mee bezig te zijn ge weest. Ruiten "Drie weken achter el kaar hebben we het dier voedsel bezorgd waardoor we langzaam maar zeker het ver trouwen wonnen. Maar pak ken konden we 'm niet omdat we er niet dicht genoeg bij konden komen. Tussen ons en de hand 'zat steeds een sloot. Uiteindelijk hebben we de hulp van de politie ingeroepen. Af gelopen zondagmorgen zag een agent kans met een schot uit een verdovingsgeweer de herder uit te schakelen. Voor eventjes maar, want voordat we bij 'm waren was 'ie er al weer vandoor. Toen hebben we 'm met behulp van een net gevangen en per kruiwagen naar het asiel vervoerd". "Die asielbeheerder zei ons dat hij zijn best zou doen het dier weer wat tot rust te brengen. We spraken ook af dat Jan van deivWal de nieuwe eigenaar was en dat deze eeri dag later nog eens zou terugkomen om te kijken hoe het met het dier stond. Wij gaan daar dus weg en een paar uur later kom ik thuis en het eerste wat mijn vrouw zegt is: "Jullie hond is afge maakt. Met een hartpunctie. Door dierenarts Roest". "Door het dolle heen was ik na tuurlijk. Roest had helemaal «Jiiet het recht die hond af te maken. Want de wet bepaald dat één bij een asiel gebrachte zwerfhond minstens veertien dagen moet worden opgeno men om de eigenaar de kans te geven zijn dier te komen ophalen. In dit geval is er eigen rechtertje gespeeld. En dat pikken we niet. Die hond had op het moment dat hij daar werd ge bracht een nieuwe baas. Die asielbeheerder is buiten zijn boekje gegaan. En dat zal hij weten ook". Volgens Wil Tiele is door hem een juiste procedure gevolgd. •Hij zegt: "Toen die hond hier werden werd heb ik met twee hoofdagenten van politie en dierenarts Roest overlegd wat we met het dier zouden doen. Een mogelijkheid was om het dier in een hok op te sluiten, twee weken te wachten en als er dan niemand zou komen opdagen, het dier af te maken. We konden ook direct dat spuitje geven. Eigenlijk is daar toestemming voor nodig van het bestuur, maar aangezien in de afgelo pen maand toch al was geble ken dat niemand zich om die hond bekommerde, besloten we met dat spuitje niet langer te wachten. Twee weken ex tra wachten op iemand die toch niet zou komen, leek ons nutteloos". "Dat die Van der Wal nu be weert dat hij de herder had willen hebben is een grove leugen en ook erg laf. Toen wij zondagmorgen met een man of wat rond die ver doofde hond stonden en de vraag ter sprake kwam wat er nu met het dier moest gebeu ren deed niemand zijn mond open. Ook Ruiter niet, die er dan toch van op de hoogte was geweest moest zijn dat die kennis van hem, meneer Klaas Ruiter en Jan v.d. Wal: "Er is voor eigen rechtertje gespeeld. En dat pikken we niet Van der Wal, die hond wilde hebben. Ik heb Ruiter alleen horen zeg gen dat ze deze week weieens een kijkje zouden komen ne men in het asiel. Maar een toezegging dat Van der Wal het dier over enige tijd in huis zou nemen, is pertinent niet gedaan". Dierenarts Roest was gisteren niet te bereiken. Volgens Klaas Ruiter heeft, de diere narts tegenover hem ver klaard dat het inslaapspuitje is gegeven omdat de herder shond te agressief was ge worden. Dus een andere re den dan de asielbeheerder heeft opgegeven. Niet op Ruiter bestrijdt het argument van de dierenarts. Hij zegt: "Ik zit al bijna twintig jaar in de honden. Ik heb geleerd dat je niet in een paar uur tijd kunt bekijken of een hond echt agressief is of niet. Daar gaat wél wat meer tijd in zit ten. Het argument van de dierenarts gaat dus niet op". Padvindersgroepen uit onder meer Katwijk .Voorschoten en Waddinxveen nemen a.s. za terdag en zondag deel aan de 20e J amboree-on-the-air (JOTA). een evenement waarbij padvinders uit in to taal 80 landen, per korte-golf zendapparatuur met elkaar in contact proberen te komen. Steunzenders Sommige scoutinggroepen heb ben eigen communicatie-ap- paratuur, andere mogen ge bruik maken van wat 350 ra diozendamateurs ter be schikking hebben gesteld. De padvinders blijven 48 uur in de lucht op een door de PTT vastgestelde frequentie, die geen hinder kan opleveren voor bijvoorbeeld het lucht- vaartverkèer. Om de hele we reld te kunnen bestrijken zijn in de diverse landen een aan tal steunzenders neergezet. Contact zal worden gezocht met het gros van de Europese lan den, inclusief Rusland (Sibe rië,). Voorts staan gesprekken op stapel met geestverwanten uit Israël, Joegoslavië. Ca nada, Japan en wat Afri kaanse landen. Er zijn geen vaste regelsomtrent de onderwerpen waarmee de padvinders de lucht in gaan. "De opzet is natuurlijk gege vens uit te wisselen over' de scoutingsactivitëiten zoals ze in de diverse landen worden geïnterpreteerd"zegt staflid vaii Scouting Nederland C. de Heus, "maar wie zin heeft om wat anders te spuien gaat z'n gang maar, al zal in veel ge vallen de taal een barrière zijn. Weerbericht Alle gegevens die uit die ge sprekken naar voren komen gaan we later verzamelen en op een rijtje zetten. Daar kan dan van alles tussen zitten. Van een weerbericht tot iemand achter het IJzeren Gordijn die meedeelt graag in .contact te komen met Amnesty International" AUTOBEDRIJF V.D. VELDE BV Kennedylaan 118-hk Brahmslaan, Leiden BAKKER S AUTOMOBIELBEDRIJF BV GARAGE MODERN KATWIJK BV Willy Sluiterstraat 31, Katwijk aan Zee Zijlsingel 36, Leiden Hoofdstraat 133, Sassenheirr Tips voor deze rubriek kunt U elke morgen tot 10.00 uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 38. U mag ook schrijven. Ook voor u is er een Citroen. 2C V rijklaar f 7365,-. Dyane rijklaar J 9165,-./Me'hari rijklaar 11970,-. AMI rijklaar f 10650,-. LN rijklaar 10655,-. GS rijklaar j 13915,-. CX rijklaar f 23495, -. Zaterdag is 't zeker de moeite waard om bij i ons de nieuwe modellen 1978 te komen bekijken.Wij presenteren u dan de nieuwe GSpécial met z'n motor die zwaarder is, pittiger en bovenal zuiniger; met z'n nieuwe grille en z'n rolgordels (nu standaard in alle Citroëns) U kunt bij ons de CX met z'n ongekende allure en ingebouwde veiligheid bewonderen. De CX is nu ook leverbaar in een sportieve GTi uitvoering. De compacte Citroen LN staat er met z'n ver bluffend praktische eigenschappen. En de al even opvallend zuinige 2CV en Dyane 6. Kortom welk budget u ook heeft: tien tegen één dat u zaterdag bij ons met uw eerstvolgende auto kunt kennismaken. Nieuw: De Citroën Kroongarantie en rijklaar- prijs. Bij aankoop van een Citroën komt u nooit voor verrassingen te staan, hl onze rijklaar-prijs - een exclusief begrip van Citroën - is alles inbe grepen, zonder uitzonderingen. De Kroongarantie is onze nieuwe royale garan tie die maakt dat u zich als klant bij Citroën koning voelt. Zaterdag ligt er een folder voor u klaar waarin u er meer over kunt lezen.Tot dan! ichiersioclén die zorgen z

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 4