Die Leythe opent nieuwe botenloods met feestgedruis 'Graaf van Monte Cristo:' even aardig als zinloos Pak slaag voor zaalvoetballers van LDWS: 1-9 „Zon ne vreters" in première in Arnhem Films deze week Eerste winstpunten basketballers Luba Zijl/LGB-Nept./A. FILM AMSTERDAM (ANP) - "De Zon- nevreters" is de enige Nederlandse Nietzsche NIETSCHE - In haar film "Jenseits von gut und böse". over de Duitse filosoof Friedrich Nietzsche (1840- 1900), voert de Italiaanse regisseuse Liliana Cavani een Nietzsche ten tonele die naar het oordeel van de Milanese „corriere della Sera" ge vangen is in een „seksueel inferno". Cavani's jongste film, die onlangs in Parijs zijn première beleefde, gaat dan ook vrijwel uitsluitend over de erotische driehoeksver houding die in het jaar 1882 enkele weken zou hebben bestaan tussen Nietzsche, de Russische aristocrate Lou Salome en de litterator Paul Ree. speelfilm die op het programma van de filmweek Arnhem staat. Deze Nederlands-Tunesische co- produktie van Fugitive films en re gisseur Ridha Behi beleeft er op 14 oktober zijn Nederlandse première. Aansluitend zal de film ook in an dere bioscopen in Nederland te zien zijn. De in Marokko opgenomen film duurt een uur en veertig minuten. Er wordt Arabisch in gesproken. De film heeft als oorspronkelijke ti tel "Soleil des hyenes" en toont de weg die een Afrikaans vis sersdorpje aflegt om een toeris tencentrum te worden. De wereldpremière beleefde de film in mei op het festival in Can nes De film is gekozen voor twaalf festivals en werd inmiddels ver toond in onder meer Moskou, Ca nada, Egypte en Griekenland en zal nog te zien zijn in West-Duitsland, Üost-Duitsland, Iran en Engeland. Onder regie van Michael Curtiz maakten Humphrey Bogart en Ingrid Bergman 35 jaar geleden "Casablanca"Een legendarische produktie,die ondanks vertoning op televisie, ook nog op het programma van bioscopen staat, zoals deze week in Camera. Blijvers STUDIO - "Cria cuervos", te mooi voor woorden. LIDO 1 - "Soldaat van Oranje", oorlogsavonturen van Leidse studenten. LIDO 2 - "A fistfull of dollars", harde western. LIDO 3 - „Turks fruit", elfde TRIANON - "De twee missio- n", lachen geblazen. Kindermatinee uur, zo. 4.00, 7.00 en 9.30 uur, 16 jaar. ,,77,7,7,7 7. EURO-cinema: "Battle of Mid- CAMERA - Lieverdjes uit way" za zo en woe 3 45 en 7 45 T-, uur, overige dagen 1.45 en 7.45 LIDO 3- "Donald Duck goes Uur, 12 jaar. f.5"' TTT-»u METROPOLE I: "Verdwenen i ,?iraten van het in de Bermudadriehoek", dag. Schateiland 2.00, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4.00 uur enz., 12 jaar. 7METROPOLE II: "Slap shot", Nachtfilms zelfde tijden als in 1, 16 jaar. METROPOLE III: "Excorcist CAMERA - "King, Queen and II, the heretic", zelfde tijden, 16 Knave". jaar. REX - "Bedhostessen". METROPOLE IV: "New York New York", 2.00, 6.45, 9.30 uur, alle leeftijden. Day METROPOLE V: "Madame Claude", zelfde tijden als Me- "De genietsters", reken maar! ODbw'l^'Het eiland van dr. Moreau", dag. 1.45, 6.45, 9.30 uur, zo. ook 4.15 uur, 12 jaar. Haagse bioscopen ODEON II: "Plankgas", 2.00, 6.45 en 9.15 uur, zo. ook 4.30 uur, APOLLO 1: "Verpleegsters- 12 jaar. rapport", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 ODEON III: "Een brug te ver", uur, zo. ook 4.45 uur, 16 jaar. dag. 1.30 en 8.00 uur, 16 jaar. APOLLO 2: "Meisjes inter- ODEON IV: "La Gifle", dag. naa(k)t", dag. 2.00, 9.30 en 9.45 2.15, 7.15 en 9.45 uur, zo. 2.15, uur, zo. ook 4.00 uur, 16 jaar. 4.45, 7.15 en 9.45 uur, 12 jaar. ASTA: "The man from the or- OLYMPIA: "Speedtrap", dag. ganisation", dag. 2.30, 7.15, 9.30 2.00 en 8.00 uuf, 16 jaar. uur, zo. 1.30, 4.00 enz., 16 jaar. PASSAGE: "Soldaat van BIJOU: "Spermula", dag. 2.00, Oranje", dag. 2.00, 8.15 uur, za. 7.30, 9.45 uur, zo. ook 4.15 uur, en zo. 1.30, 4.45 en 8.15 uur, 16 16 jaar. jaar. CALYPSO: "Elvis Presley: Ha- ROYAL '70: "Heerlijk rem holiday", dag. 2.15 uur, zo. snoepgoed", do., za., zo. 2.00, 1.45, 4.15 uur, 12 jaar. 7.00 en 9.30 uur, vr. 2.00 en 6.45 "A nous les petites Anglaises", uur, za. 2.15 en 8.00 uur, di. en dag. 7.15 en 9.30 uur, 16 jaar. woe. 2.15 uur, za. ook 4.30 uur, CAMERA: "Dersoe Oezala", 16 jaar. dag. 2.00 en 8.00 uur. Ma-, di- en ROYAL OP ZOLDER: "De ka- woe. geen matinee, a l. rate mamma's", do., vr., za. en CINEAC: "De jungle breekt zo. 2.00,7.00 en 9.30 uur, ma. t/m los", dag. 1.30, 4.00, 7.00 en 9.30 woe. 2 15 en 8.00 uur, za. en zo. uur za, zo. en woe. alleen 7.00 en ook 4.30 uur, 12 jaar. 9.30 uur, 16 jaar. STUDIO 2000: "Cria cuervos", CORSO: "Soldaat van Oranje", dag. 7.00 en 9.30 uur, do., vrij., dag. 2.30 en 8.30 uur, 16 jaar. ma. en di. ook 2.00 uur, 16 jaar. DU MIDI: "TuFks Fruit", dag. DE UITKIJK: "Serail", dag. 8.15 uur. vr. en za. 7.00 en 9.30 2.00, 7.00 en 9.30, 16 jaar. Overbodige verfilming van Dumas' befaamde boek: Richard Chamberlain als De graaf van Monte Cristo in aantrek kelijk gezelschap. "De graaf van Monte Cristo"; regie: David Greene; hoofdrolspelers: Richard Chamberlain en Tony Curtis; theater: Luxor; leeftijd: 12 jaar. Het is niet de eerste keer dat een regisseur zich waagt aan de verfil ming van Alexandre Dumas' be faamde heldenepos "De graaf van Monte Cristo". Je kunt je afvragen wat de zin is van zo'n herhaling. Een film als "A star is born" - hoe afschuwelijk ook - was in de laatste versie met Barbara Streisand duidelijk aangepast aan de zeventi ger jaren. En ook de vorig jaar op nieuw verfilmde "Ten little nig gers", naar één van Agatha Chris ties misdaadromans, was door het optreden van een keur aan ras-ac teurs best het aanzien waard. Ook regisseur David Greene heeft daar met zijn "Graaf van Monte Cristo" op gemikt. Richard Chamberlain als Edmont Dantes, Tony Curtis als Mondego, Trevor Howard als Abbe Faria en Donald Pleasence als Danglars. Een rolbezetting om mee aan te kunnen komen. Het is dan ook in de eerste plaats aan hen te danken dat "De graaf van Monte Cristo" een alleszins aanvaardbare film is geworden. David Greene toont zich echter een weinig origi neel regisseur. Geheel in de stijl van de klassiekers met een overdaad van strijkers, hier en daar gelar deerd met wat paukwerk als het dramatisch of spannend wordt. "De graaf van Monte Cristo" is daardoor naast wel aardig ook aar dig zinloos. De enervende levensloop van Ed- mond Dantes alias graaf van Monte Cristo mag bij de ouderen onder ons als bekend worden veronder steld. Nog even in het kort: Ed- mond Dantes wordt nadat zijn Voorganger het leven heeft gelaten, kapitain op een groot schip. Dat zint niet iedereen en een drietal slechterikken besluit Dantes een poets te bakken. Ze maken hem verdacht als aanhanger van Napo leon en hij wordt door aanklager De Villefort naar Chateau d'If, een ge vangeniseiland voor de Franse kust gebracht. Na veertien jaar weet hij daar via een list te ontsnappen. Van een vriend krijgt hij een plat tegrond van het eiland Monte Cristo, waarop de vindplaats van een grote schat staat aangegeven. Als hij die gevonden heeft kan hij aan zijn wraak beginnen. BART JUNGMAN LEIDEN - In de tweede divisie van du basketbalcompetitie heeft LUBA de eerste winstpunten bin nen. Zonder slag of stoot ging dit I niet, want de wedstrijd tegen ROS/Forcial werd bij de stand 90- 78 gestaakt, omdat de spelers van j ROS zich volgens de scheids rechter misdroegen. De straf- com missie kan derhalve aan het werk, maar zeker is nu al, dat een en ander de twee eerste punten van LUBA niet in de weg zal staan. LUBA-ROS/Forcial was in alle op zichten een trieste wedstrijd. Wel iswaar stond ROS voor rust steeds een paar punten voor, maar vlak voor rust had Luba die achterstand al in een voorsprong (rust 35-32) omgebogen. Na de pauze kreeg Luba echter zijn traditionele inzin king, waardoor ROS/Forcial terug kon komen. Binnen de kortste ke ren stond de ploeg met acht punten voor. Luba overwon echter de in zinking en met nog tien minuten te spelen werd de stand genivelleerd. Na een time-out van coach Kallen berg ging Luba allengs beter draaien, dit ondanks het feit, dat de scheidsrechters behoorlijk hun stempel op het duel hadden ge drukt door een aantal technische fouten uit te delen. Luba schakelde verdediging om, waardoor Luba, dat bovendien nog door RUS in de kaart werd gespeeld, omdat die ploeg van afstand slecht schoot, via fast-breaks kon uitlopen (77-72; 84-76). Uiteindelijk werd een stand van 90-78 bereikt, waarna de scheidsrechters de wedstrijd staak ten. Topscorer werd Erik Ross met 26 punten. LEIDEN - De Groenoordhallen zal in de komende maanden midweeks weer in het teken staan van het zaalvoetbal. De competitie in de tak van sport, die de laatste jaren zo enorm in populariteit is gestegen, is weer begonnen. In de hoofdklasse vielen direct al enige verrassende uitslagen te noteren. De kampioen van vorig jaar, Swift't W., kreeg gelijk al in de eerste confrontatie van het seizoen van Oegstgeest een 3-2 nederlaag te verwerken. LDWS, altijd een van de betere teams in de hoofdklasse, werd met 9-1 door Glasbergen de B. met de neus op de harde feiten gedrukt. 1 Zwaanvogels was kansloos tegen Van der Plas. Maandagavond werd ook reeds een wedstrijd verspeeld. Cleyn Duyn verloor met 2-3 van Van Ger- ven de J. LDWS-Glasbergen de B. 1-9. Al snel bleek dat in deze wedstrijd Glasber gen de beste ploeg had. De Rijnsburgers bleken over een technische ploeg te beschikken, die LDWS volledig van het veld speelde. Binnen enkele minuten kreeg de Leidse doelman André Bronsgeest al 3 doelpunten om de oren. John Manuputty, Piet Haasnoot (penalty) en Jack Manuputty waren de doelpuntenmakers. Na het wisselen van speelhelft velde Glas bergen het vonnis over LDWS. Anne Ouwersloot, Piet Haasnoot (2x) Jack Manuputty, Henk de Mooy en Cas Zwaan voerden de score tot 9-0 op. Vlak voor tijd wist Ger de Roode uit een penalty de Leidse eer te redden. Zwaanvogels-Van der Plas 1-4. Zwaanvogels was duidelijk de mindere ploeg. De vogels traden aan zonder Jan van Duyn en dat was duidelijk te merken. De inventiviteit ontbrak in het aanvalsspel, waardoor doelman Floor Schaap van Glasbergen slechts weinig in actie behoefde te komen. Door een communicatiestoornis bij de Zwaanvogels kon Gert Zwaan ge makkelijk 0-1 scoren. Nico Kuyt en Jan van der Plas lieten in de eerste helft 0-3 aantekenen. Pim van der Meer bracht Zwaanvogels nog tot 1-3 terug. Jan van der Plas vergrootte enige tijd later de marge weer tot 1-4. Oegstgeest-Swift 't W. 3-2. Verreweg de aantrekkelijkste wedstrijd op de eerste avond. Oegstgeest manifesteerde zich als een ploeg, die in het ver dere seizoen nog voor meer verrassingen kan zorgen. Vooral de aanwezig heid van spelmaker Ron van der Kolk bleek voor Swift fataal. Van dei- Kolk strooide kwistig met lepe passjes die het spel van Oegstgeest zo doelmatig maakten. Al in de eerste minuut kwam Oegstgeest via Ton Werner aan de leiding. Hét gaf de geelhemden voldoende zelfvertrouwen om Swift voortdurend onder druk te zetten. Dat resulteerde in Kansen voor Van der Kolk en Gé Perfors. Volkomen tegen de verhouding in kwam Swift via Johan van der Reyden op gelijke voet. Even later was de verras sing compleet. Koos van Egmond kogelde een vrije trap ineens achter Oegstgeest doelman Pauw: 1-2. Even leek het er op dat Oegstgeest zou terugvallen. De gelijkmaker van Peter Wieman bracht de ommekeer. Vlak voor tijd scoorde Ron van der Kolk, na een combinatie met Wim den Hollander, de (verdiende) winnende treffer. ROB ONDERWATER Jan Peters mag op het veld dan nog wat schroomvallig zijn volgens critici, gisteren was de AZ-voetballer al die schuchterheid kwijt. Peters trouwde in Groesbeek met Margareta Rutten en kreeg een enorme kren tenmik als cadeau. Hij zorgt dan ook vaak voor de krenten in de voetbal pap. Leiden Lions speelt eerste competitie-duel LEIDEN - Vanavond om half ne gen speelt het ijshockeyteam van Leiden Lions de eerste competi tiewedstrijd tegen het Belgische Disc Phantoms. Met teams uit Rot terdam, Eindhoven, Assen. Geleen, Utrecht, Den Bosch en Houtrust Den Haag en voorts met ploegen uit het Belgische Herenthals, Brussel, Deurne en Antwerpen zal gespeeld worden om de Coupe der Lage Landen. Tot eind december bete- kent dat een druk compotitieprog- aarbij de ploeg elke vrijdag in de Ton Menken Ijshal Leiden zijn thuiswedstrijden speelt. Afgelopen weken is er onder de Canadese trainer/coach Jean Martin hard gewerkt, wat resul teerde in goede uitslagen in oefen partijen. Tegen eerste divisionist Groningen 5-5, Amsterdam 4-4 en een tweede plaats in het toernooi in Den Bosch waar onder meer van Jong Oranje werd gewonnen. De verwachtingen zijn dan ook hoog gespannen, zeker nu het team van Leiden Lions de broer van Frank Dobbelaar. Mark, als doelverdedi- ger heeft aangetrokken. De zeven tienjarige goalie, afkomstig van NN/Nijmegen bleek in de afgelo pen oefenwedstrijden een be trouwbare laatste man voor het Ton Menkenteam te zijn. LEIDEN - Die Leythe viert morgen feest: na 20 jaar plan nen maken zal de Leidse roeivereniging eindelijk over een niet doorga?Tl' 'n Plaats daarv fatsoenlijke botenloods kunnen beschikken. Aan het Gal- tober een open da^waarop ie< gewater is een keurig gebouw verrezen, waarin de vloot van reen die belangstelling voor roei Die Leythe veilig opgeborgen kan worden. Bovendien heeft eens in de boot kan stappen kunnen de leden zich eindelijk in nette ruimtes verkleden de loods en kreeg het bestuur een eigen vergaderhok. Voorzitter Joop Gijsman is zeer tevreden met z'n nieuwe gebouw: "We kunnen nu onze boten weer normaal neerleggen, vroeger lagen ze veel te dicht op elkaar, zodat we vaak schade hadden. We hebben plaats voo»- 55 schepen, niet veel meer dan vroeger, maar ze liggen nu veel ruimer. De bouw is feilloos verlopen, keurig op tijd. Het was voor de bouwers natuurlijk een groot voordeel dat de ontwerper de situatie hier door en door kent. De heer Blanken was al 20 jaar bezig met het maken van bouwplannen voor Die Leythe". Volgens het bestuur heeft het tij delijk onderdak in de Weddesteeg en bij Asopos De Vliet ("niets dan lof voor hun gastvrijheid"). Die Leythe toch wel wat leden gekost. Maar bij een onlangs gehouden kennismakingsavond meldden zich al weer 45 nieuwe leden en het bestuur voorziet een nog heel wat grotere groei. "Tien jaar geleden hadden we 200 leden, dat is na de bouw van de sociëteitsruimte vrij snel gegroeid tot de 400 leden van nu. We gaan nu rekening houden met 600 leden. Het nieuwe gebouw kon wel eens erg aantrekkelijk zijn. Ook de Wereldkampioenschappen op de Bosbaan zorgden voor goeie roei-propaganda", aldus bestuurs- lid Jan Klerks. ADVERTENTIE Tafeltennis Hoofdklasse B D0C0S 1- Polec Eng. 1 op zaterdag 8 oktober a.s. 5e Groenesteeg 107 aanvang 17.30 uur toegang gratis Advertentie aangeboden door De Tapijtschuur. Voorhout, Katwijk, Hillegom De gemeente Leiden heeft voor de nieuwbouw 5 ton neergeteld. De nieuwe behuizing zal Die Leythe zelf 5 a 10.000 gulden aan inrichting gekost hebben. Niettemin blijft de contributie betrekkelijk laag. Door incidentele ledenakties worden de inkomsten nog wat aangevuld. Dat is wel nodig ook, want Die Leythe moet, in tegenstelling tot de stu denten-roeiverenigingen, haar bootsman geheel zelf betalen. Op dit moment zit ze echter zonder. Na het afscheid van Piet Fleur is Die Leythe driftg op zoek gegaan naar een opvolger, maar voorlopig nog zonder succes. De leden moeten nu zelf het materiaal zien te onderhou den, de moeilijke reparaties wor den uitbesteed. De vereniging gaat zich in het nieuwe gebouw grondig bezinnen op de aanpak van de min of meer ongrijpbare groep leden, die het recreatieroeien beoefent. Naast zo'n 30 raceroeiers, een 50 competi tieroeiers en een grote groep junio ren bestaat het merendeel van de leden uit recreatieroeiers. Het be stuur wil deze groep leden meer bij. het verenigingsgebeuren zien te be trekken. Met het oog daarop wordt het bestuur uitgebreid met een commissaris voor het recrea- tieroeien. De traditionele schoolroeiwed- strijden voor alle Leidse middel bare scholen kunnen dit jaar door de rompslomp rond de nieuwbouw toch nog het één en ander op he verlanglijstje van het Leythe-be- stuur staan: "Onze socièteitsruimte is eigenlijk te klein voor 400 leden, als we nog groeien, barsten we er helemaal uit. Ook de werkplaats van de bootsman is eFg bescheiden van afmetingen. Een vier kan er net in, maar een acht beslist niet. Beide ruimtes zouden we graag uitge breid zien". Leythepraeses Gijsman is nog steeds erg enthousiast over zijn vereniging. "Het is toch prachtig dat zo veel mensen er zo veel tijd in willen steken? Er wordt wat afge- ploeterd. In feite draait Die Leythe, zoals elke vereniging, op een aantal idioten, die er waanzinnig veel tijd in willen steken. Verder ben ik blij dat we het behoudende en elitaire karakter, wat volgens sommigen bij een roeivereniging hoort, allang kwijt zijn. Roeien is helemaal geen zaak van milieu, het is meer een kwestie van mentaliteit. En roeien is bij ons, naast race-roeien, ook gewoon instappen en een uurtje rondtoeren in de omgeving. Dat is nog te weinig bekend". Ook zal aan weinigen bekend zijn dat op de plaats, waar wethouder Tesselaar morgen de nieuwe loods zal openen, ruim zestig jaar geleden nog een zwembad was. In 1914 werd dat wegens de ziekte van Weill gesloten en kwam Die Leythe daar. KEES DE RUIJTER ADVERTENTIE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0_Q_Q_Q_Q_Q Q Q_Q_Q_Q_0 00000000 A.s. zaterdag waterpolowedstrijd Aanvang 19.15 uur Zwembad de Zijl ^nrB"g~S'0"0"0~0~0X0"0"B~0"0"0"0'0"0 C'C'gTOTfl'O'O'OTOTO-O'O'O 0 8 0 0 0 0 fl

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 21