Maak van fietspad wandelpad Bestemmings plan centrum valt slecht Theeschenkerij in Orangerie? Burgerlijke stand 1-e/cfee agenda 1 ASC WIL NIEUWE VOETBALVELDEN IN OEGSTGEEST DONDERDAG G OKTOBER 1U7' Ouders verzamelen 80 handtekeningen voor veilige fietsroute door Voorhof LEIDERDORP - Moet er soms eerst een ongeluk gebeuren voordat er een veilige fietsroute voor kinderen door Voor hof wordt gemaakt"? Mevrouw Verburg is één van de vele ouders in het zuide lijke gedeelte van de Leiderdorpse wijk Voorhof. Dagelijks gaan haar kinderen naar Binnenhof toe om naar school te gaan. De snelste weg naar het Van Alphenplein, waar de drie basisscholen staan, is via het Heelblaadjespad, maar daar mag alleen gewandeld worden. Dat betekent, dat de kinderen die op de fiets naar school toe gaan over de Voorhoflaan moeten rijden, "en die is levensgevaarlijk. De weg is onoverzichtelijk met al die boch ten, er rijden veel auto's en vooral ook veel vrachtverkeer nu er in Voorhof nog gebouwd wordt. Ik durf er zelf al nauwelijks te fietsen", zegt mevrouw Verburg veront waardigd. Verbetering van deze situatie is niet spoedig in zicht. "Er zal eerder méér verkeer komen. Als Voorhof helemaal klaar is, maar vooral ook, wanneer de verkeerslichten op de kruising van de Engelendaal-Per- sant Snoepweg in Werking worden gesteld. Dan zit het er dik in dat veel auto's de Voorhoflaan als sluiproute zullen i De ouders zijn nu een handteke ningenactie gestart om een veilig fietspad voor de kinderen in de wijk te krijgen. Andere mogelijkheden om naar school te fietsen dan via de Voor hoflaan zijn er niet, tenzij de kinde ren een heel stuk omrijden (bij voorbeeld via de Engelendaal naar school gaan). Gevolg is, dat de kin deren over het Heelblaadjespad gaan, omdat veel ouders het niet goed vinden dat ze alleen over de Voorhoflaan rijden. En dat mag nou net niet. Het is al meermalen gebeurd dat fietsers daar door poli tieagenten gedwongen werden om af te stappen. De situatie op het Heelblaadjespad. Tegen de Gallaslaan aan staat een (gering) aantal huizen. Ervoor loopt een stoep. Daarnaast een strook groen en weer daarnaast een pad: het wandelpad, aangegeven door het bekende blauwe bord met twee wandelaars er op. Dit wandelpad loopt, wat bochtig, door naar de zuidzijde van Voorhof en komt uit eindelijk uit bij het begin van de Voorhoflaan. De stoep langs de huizen houdt echter op zodra de De keus: Voorhoflaan of Heelblaadjespad. Het één levensgevaarlijk, het ander mag niet huizenrij "op" is. Dan maakt de stoep een plotselinge bocht naar het wandelpad. De wens van de bewoners van Voorhof-Zuid is nu, deze stoep naast het wandelpad door te trekken en het tegenwoor dige wandelpad tot fietspad te ma ken. Ook bewoners van het Heelblaad jespad hebben hun handtekening op de lijst gezet, van wijkbewoners die een fietspad voor de kinderen verlangen. Zelf hebben zij, toen de huizen werden neergezet, een wan delpad verlangd. Maar nu ze er eenmaal in wonen komen ze daar op terug. Omdat er eerst nog een stoep en een strook groen langs de huizen loopt hebben de bewoners van het Heelblaadjespad weinig last van een fietspad op de plek van het wandelpad. Het is ook heel beslist de bedoeling dat het pad alleen voor fietsers is bestemd, niet voor bromfietsers", verklaart mevrouw Verburg. Het gemeentebestuur was gisteren nog niet op de hoogte van de actie. De reactie van B. en W. moest dan ook "als niet meer dan een voorlo pige reactie" worden gezien. Wethouder Drenth: "Voorlopig zie ik nog geen aanleiding om een fietspad door Voorhof aan te leg gen. Ons uitgangspunt, toen we daar allemaal wandelpaden maak ten, was: we willen een veilige wandelroute voor de kinderen naar school. Laten de kinderen maar gaan lopen, dat is gezond". Mevrouw Verburg is het hier totaal niet mee eens. "Bespottelijk. Er wonen hier een heleboel jonge ge zinnen, moeder met een klein kind van 4 en nog een baby thuis. Dan kan zo'n moeder met veel pijn en moeite net eventjes weg. Als zij, net als ik, de Voorhoflaan gevaarlijk vindt om met een klein kind over heen te rijden moet ze zeker gaan lopen? Bovendien, wat de kinderen zelf betreft: je loopt er 20 minuten over. Kinderen nog langer, want die lo pen niet door. Met een pauze van anderhalf uur tussen de middag houden ze dan alleen nog tijd over om hun boterhammetje op te eten, niet om te spelen. En die kinderen worden tegenwoordig toch al zo opgejaagd. Ik vind dat ze tussen de middag even tot rust moeten kun nen komen, een adempauze". Vandaag wordt de lijst met hand tekeningen aan wethouder Drenth aangeboden. Onder de handteke ningen zijn er ook drie van leerkrachten aan de drie basis scholen in Binnenhof: alle drie de schoolhoofden hebben hun hand tekening gezet. WASSENAAR - Tegen het ont- werp-bestemmingsplan voor het centrum van de gemeente Was senaar zijn zo'n veertig bezwaar schriften binnengekomen. Vijf daarvan handelen over het tegen de vlakte gaan van manege Nieuw Duinrell of het eventueel ver dwijnen van het daarnaast gelegen bejaardenoord Huize Nieuw Rijks dorp aan de Berkheïstraat in Was- In juni stelde het Wassenaarse col lege voor het terrein aan de Berk- heistraat voor iets meer dan twee miljoen gulden te kopen. Dé ma nege verdwijnt in de voorstellen zeker. Op de opengevallen plek heeft men vijentwintig ééngezin swoningen gepland. Mevrouw M.W. Craane-Hilling, be heerster van de manege, voelt niets voor weggaan. "De manege en Nieuw Rijksdorp hebben, dat staat vast, een zekere historische waarde. De bouwstijl mag dan niet zo ontzettend fraai zijn, voor dit deel van Wassenaar is het geheel toch zeker karakteristiek." Bij het doorlezen van het bestem mingsplan lijkt het bejaarden tehuis Huize Nieuw Rijksdorp te kunnen blijven bestaan. Maar nu oppert de gemeenteraad dat Nieuw Rijksdorp wordt veranderd in een meergezinshuis of een zogeheten bijzonder gebouw. Daarnaast wil men op het terrein van het bejaar denoord woningen neerzetten. Het is allemaal erg vaag. Met de thans gegeven omschrijvingen kan men alle kanten op." De Vereniging van Vrienden van Wassenaar, meestal erg bezorgd over al wat oud en groen is binnen de grenzen van Wassenaar, heeft ook een bezwaar ingediend tegen het centrumplan. Daarin wordt echter, vreemd ge noeg, niets gezegd over de plannen met de gebouwen aan de Berkhei- straat. Voorzitter Tj. Halbertsma: "Het is natuurlijk jammer dat de manege en misschien ook wel Nieuw Rijksdorp het veld moeten ruimen. Maar, het is geen algemene zaak. Voor ons is het veel belang rijker dat het oude dorpsplein, een beschermd dorpsgezicht goed be waard blijft." OEGSTGEEST - De Ajax Sportmancombinatie die als club nog steeds tussen Leiden en Oegstgeest inhangt, heeft in een brief aan het college van B en W en de Oegstgeester ge meenteraad duidelijk gemaakt dat zij in aanmerking willen komen voor een nieuw terrein. Bijna een maand geleden werd de brief als een soort noodkreet van de club aan het gemeente bestuur gericht. Een duidelijk antwoord is nog steeds niet ontvangen. De tijd dat ASC Feyenoord ver sloeg ligt al ver achter ons en inmiddels is wel zo het een en ander veranderd in de voetbal lerij. Maar dit wapenfeit bewijst wel dat ASC nooit voor een kleintje vervaard is geweest en dat nog steeds niet is. Nu zit de club echter met een levensgroot probleem waar ze maar moeilijk tegenop kan: ruimtegebrek. ASC heeft al heel lang een veld bij de Kempenaerstraat. Daar naast heeft de vereniging ook nog ae beschikking over een tweede veld bij Pomona achter de Vogelwijk. Op dit laatste veld trainen de lagere elftallen en 's zondags worden er wed strijden gespeeld. Voor de Sportmancombinatie (die een voetbalclub en een cricketploeg omvat) is dit een verre van ideale situatie. Het bespelen van twee velden be lemmert de club in haar groei. Vooral de jeugdige spelertjes hebben het moeilijk omdat zij alleen al met het levensgrote probleem zitten dat ze niet zon der begeleiding de drukke Rijnsburgerweg kunnen over steken. Daar komt nog bij dat het cric ketspel beoefend wordt op de velden van het sportcomplex Hofbrouckerlaan. De samen werking is weliswaar uitste kend maar de homogeniteit wordt niet bevorderd met deze toestanden. Tot overmaat van ramp bestaat de mogelijkheid dat ASC de sportvelden van het Pomona- complex moet verlaten. Momenteel vinden nog steeds onderhandelingen plaats tus sen de gemeente Leiden en de stichting Prof. Jan Mulder Kli niek over de bestemming van het terrein. De bedoeling is De sportvelden van het Pomonacomplex geopperd om daar eeij hyper modern revalidatiecentrum aan te leggen. Voorstander De Leidse wethouder Tesselaar heeft zichzelf voorstander van het behoud van het terrein ge toond terwijl zijn ambtgenoot Waal van Ruimtelijke Ordening twee maanden geleden "groen licht" heeft gegeven voor het verder ontwikkelen van de plannen voor het regionaal re validatiecentrum. ASC is met de Sportstichting Leiden onderhandelingen be gonnen over een terrein bij de Vliet. Die zijn echter afgeketst omdat de Sportstichting dit ter rein anders bestemd had. De Sportstichting, overtuigd van de moeilijke situatie waarin ASC zich bevond, heeft daarop een gesprek gevoerd met afge vaardigden van de gemeente Uit het gesprek heeft de Sportstichting de in druk overgehouden dat de ge meente wel bereid is een terrein ter beschikking te stellen. Zo is er sprake geweest van reserve ring van grond in het plan Haaswijk. ASC zelfheeft nog van geen en kele zijde vernomen wat er nu precies gaat gebeuren. De sportvereniging bevindt zich als het ware tussen wal en schip. Het ledenbestand van ASC be staat voor 80 procent uit Oegstgeestenaren en de veron derstelling dat deze reeds 85 jaar bestaande club in Oegstgeest aan een goed veld zal worden geholpen lijkt dan ook alleszins gerechtvaargigd, zo meent het bestuur van ASC. Aangenomen mag worden dat de gemeente geen bezwaar zal hebben tegen aanleg van een terrein in Haaswyk, te meer omdat ASC nog wat terug te bieden heeft in de vorm van het veld aan de Kempenaerstraat. VOORSCHOTEN - "De Voor schotenaren moeten maar mee denken over een bestemming voor Huis ter Horst en de Orangerie", vond wethouder Marselis in ae gis teravond gehouden vergadering van de commissie voor welzijn en onderwijs. De restauratie van deze in de Horsten gelegen huizen kan nog niet doorgaan, omdat het Be heer van de Koninklijke Land goederen eerst wil, dat de toekom stige bestemming er van vast staat. Zelf dacht de wethouder in de rich ting van een theeschenkerij of iets dergelijks. Restauratie is trouwens een woord, dat de Voorschotenaren op dit moment wel vooraan op de tong moet liggen. Molenlaan 3, was een ander onderwerp in de commis sievergadering, het voormalige atelier van de overleden kunst- schildrer Willem Schrofer. In dit pand worden regelmatig tentoon stellingen gehouden door de Voor- schotense kunstkring. Mevrouw Schrofer wil dit pand nu kopen van de gemeente Voorschoten. De ge meente wil het wel goedkoop ver kopen, mits er ruimte blijft voor de Voorschotense Kunstkring om er te exposeren. Het pand is een beschermd monu ment en dringend aan restauratie toe. Door wat bijkomende bepalin gen wordt het aanvragen van sub sidie een ingewikkelde zaak. Alle belanghebbenden zullen nu eens met elkaar gaan praten om tot een oplossing te komen. De Openbare Bibliotheek krijgt wat meer armslag. De jaarrekening over 1976 werd goedgekeurd, waardoor het subsidiebedrag op ruim 400.000 gulden kwam. Voor 1978 wordt een subsidiebedrag van ruim 500.000 gulden begroot. Nog een probleem was de zelfstandig heid van de bibliotheek. Volgens een ontwerpwet zou Voorschoten toegevoegd kunnen worden aan Leiden of opgaan in de Provinciale Bibliotheek Centrale. De biblio thecaresse, mevrouw Sterck-Calis, meende echter te weten dat Voor schoten kans zou maken op een ontheffing, waardoor de biblio theek zelfstandig kan blijven wer ken. Hieraan wordt de voorkeur gegeven. De sociale raadsvrouw begint in Voorschoten bekendheid te krijgen. Een rapport van de bege leidingscommissie toont aan dat haar werkzaamheden toenemen. Vanuit de commissie kwam het voorstel de sociaal raadsvrouw te- zijnertijd een eigen telefoonnum mer met antwoordapparaat te ver schaffen, waardoor de telefonische bereikbaarheid wordt vergroot. Jongens gewond bij aanrijding LEIDEN - Twee Leidse jongens zijn gistermorgen gewond geraakt bij een verkeersongeval op de krui sing van de Herengracht en de Ir. Driessenstraat. Aan de jongens, de 16-jarige J.W. v E. en de 17-jarige J.C., die samen op één brommer in de Ir. Driessenstraat reden, zou door een van de Herengracht ko mende vrachtwagenchauffeur geen voorrang zijn verleend. De jongste van de twee jongens kreeg schaafwonden aan het gezicht en een hersenschudding, de oudste alleen schaafwonden aan het been. Beiden moesten' voor behandeling naar een ziekenhuis worden over gebracht. CAMPHUYS Vanaf vandaag is in zalen centrum 't Camphuys in Oegstgeest een expositie van Cees Overdevest te bewonde ren. De expositie, bestaande uit pentekeningen van oude gebouwen uit Leiden en omge ving, duurt tot 30 oktober. SAIL/JOIA In het Leidse Vrijetijds centrum treedt morgenavond de Nederlandse popgroep Sail/Joia op: twee meisjes, drie jongens, van Engels-Ameri kaanse afkomst. Aanvang on geveer 21 uur. BEATRIX FONDS Van 19 t/m 24 september heeft het Prinses Beatrix Fonds de jaarlijkse collecte gehouden. De opbrengst is nu bekend: van reizen voor mensen, die vanuit Nederland naar hun familie overzee willen. binnen de gemeente Leiden op de kop af 5600,09. Dank, gulle gevers. IJSLAND De afdeling Leiden van de Ko ninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging zorgt er voor, dat morgen avond om 8 uur de film „IJs land 1975" te zien is. In het Rijksherbarium, Schelpen kade 6. Leiden. EMIGRANTEN Ouders, familieleden en vrien den van emigranten opgelet: de O.V.E. (vereniging voor ouders van emigranten) or ganiseert een contactmiddag in Holiday Inn in Leiden, za terdag 8 oktober om 13.30 uur. Zoiets gebeurt wel regelmati ger, om onderling eens wat er varingen uit te wisselen. Het belangrijkste werk van O.V.E. blijft echter, het organiseren BAZAR In de grote zaal van de Pieters kerk wordt zaterdag een bazar gehouden. De opbrengst is be stemd voor de restauratie van de Pieterskerk. De bazar die duurt van 11 uur 's ochtends tot 6 uur 's avonds geeft onder meer gelegenheid tot het drin ken van een kop koffie en het eten van pannekoeken en pof fertjes. ANNIE SCHMIDT De Wassenaarse Toneelcom binatie „Dialoog" begint het nieuwe seizoen met een uit voering van het blijspel „En ik dan?" van Annie (M.G.) Schmidt. Zaterdag 8 oktober, 20uur, in het Jeroenhuis aan de Kerkstraat in Wassenaar. Donderdag LEIDEN - Geboren: Marcel, zn v. W. A. van Leeuwen en J. H. Dolders; Paul C., zn v. J. C. Harmsen en H. S. Brinkers; Diederick J., zn v. T. S. J. van der Sar en A. D. van der Bend; Michel A., zn v. A. J. van Bakkum en C. M. Riethoven; Peter A., zn v. C. Schaap en N. van Duyn; Hesli, zn v. J. H. Pepplinkhuizen en I. Jansen; Ramona P., dr v. R. H. Eduard en Y. van Manen; Lodewyk J., zn v. J. J. E'. Schutte en W. D. ter Horst; Joshua J., zn v. P. J. D. Valkenier en S. Molenaar; Martijn J J zn v. L. Ravensbergenen A. Jongedijk; Enk H. T., zn v. H. J. H. Mens en C. A. M. van der Ploeg; Rosetta, dr v. C. H. Jonkeren L. Krijgsman; Cindy, dr v. B. C. Hoogervorst en C. J. J. Overdijk; Cornelia A., dr v W. van Ginhoven en A. Molenaar; Maaike, dr v. J. Oostdam en S. M. Noya van Delzen; Lamberta E., dr v. W. G. Brouwer en A. van Emmerik; Leuntje C., dr v G. van der Bent en W. van Dyk; Jacobus J., zn v. A. J. Zand bergen en G. J. Schaart; Johanna P., dr v. J. J. van Nijendaal en A. M. Terol; Theodora M., dr v. J. J van Dijk en J. M. F Kortekaas; Cornelis H. M., zn v. H. J. L. M. I. Vesteren E.T. Aanhaanen; Dirk, zn v A. P. van Dijk en M. van Duiven voorde; Dirk P., zn v D. J. A. van Eg- mond en A. A. Oöms; Micha J., zn v. G. J. van de Giessen en J. van der Goot; Sa- bina L-, dr v. C J. van der Blom en G. van Duijl; Esther, dr v. W. van Beek en F. Kroon; Femke, dr v. R. Schouten en C. van der Reijden; Simon C., zn v. J. A. A. van der Wolk en E. M. van den Berg; Marleen, dr v. A. de Visser en N. van Leeuwen: K^j. zn v. P. H. Macquoy en L. dr v. C. J. van Maanen en M. S. Calkho- Gehuwd: J. Kloppert en M. R. Kloot; W. van der Meer en J. E. S. Y. Verhoog; K C. Koet en S. C. de Graaf TASJESROOF LEIDEN - Opnieuw is er in Leiden een straatroof gepleegd. Ditmaal betreft het een 16-jarig Leids meisje, dat gisteren op de Vijf Meilaan van haar handtas werd be roofd. Het meisje reed op de fiets, toen twee jongens op de brommer haar achterop kwamen. Eén van de jongens zag kans om de tas van het meisje uit een achterop de flets be vestigde hondemandje weg te gris sen. De tas werd later in de Mul dersstraat teruggevonden. Een por- temonnaie met een klein bedrag aan geld bleek er uit te zijn verdwe- Stadhuis: raadscommissie ruimtelijke ordening, 20.45 uur. Waaggebouw, Aalmarkt: opening ex positie Leidse Bond van Ama teurtuinders, 19.00 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169: spreekuur Algemene Nederlandse Invalidenbond, 9.00- 11.00 uur. Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2: ad viescentrum voor werklozen, 10.30- 12.30 uur. Pieterskerkstraat 1: voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren Pieterskerkhof 19: architectenburo, gra tis advies: 20.21 uur. Nieuwe Rijn 20a: werkgroep homofilie, open-café-avond, 21.00-24.00 uur. Troef, Noordeinde 2a: Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden, handenarbeid 20.00 uur. Breehuys, Breestraat 19: keramiekcur- sus, 19.30 .uur; tapdansgroep, koffiebar, 20 00 uur. Leiderdorp, Winkelhof: eerste paal, 16.00 uur. Voorschoten, gemeentehuis: openbare werken, 20.00 uur. Zoeterwoude, gemeentehuis: sie openbare werken, 20.00 uur. Voorschotén, Welfarelokaal Rode Kruis, Leidseweg 33: spreekuur Algemene Ne derlandse Invalidenbond, 19.00-20.00 Apotheken Van maandag 3 okt. vm. tot vrijdag 7 okt. wordt de dienst waargenomen door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807 Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Leidse Rechtswinkel Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur. ma., di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van •Hogendorpstraat 36, geopend ma. van Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10', woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen."St. Jacobsgracht 1, tel. 126938. Dag en nacht bereikbaar. Burgerraadsman Koren brugsteeg 7» Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma di. en y/q. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-2.0.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude' Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Dierenbescherming le: de ner woi Moeders voor Moeders Diërenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Belangengroep al leenstaanden Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32. fel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2