TOT 1982 BIJNA 700.000 NIEUWE HUIZEN wijkt uit na bommelding Ook anti-semitisch incident in Wenen NIET BOUWEN OP TRACE KANAAL Ook als je net bent gaan werken, kun je heel wat doen meteen Amro Privérekening. Bouwprogram voor vijf jaar [Omwonenden verontrust over eroscentrum otiSbruna Boeing Panam Zo'n Anwo Privérekening komt altijd van pas. [oj DuNDLRDAG 6 uKTuBLR 1977 VARIA PAGINA 13 Komend jaar zullen er naar ver wachting 116.000 woningen gereed komen, deze cijfers staan vermeld in de "Bouwprognoses 1977-1982" die minister Gruijters van volks huisvesting en ruimtelijke orde ning de Tweede Kamer heeft aan- geboden. In deze prognose is ook opgenomen het bouwprogramma voor volgend jaar. De prognoses gaan niet vergezeld van een tweede nota bouwbeleid hoewel die in de nota bouwbeleid van 29 september vorig jaar was toegezegd. In het ontwerp van de zweede nota staan volgens de mi nisterraad namelijk voorstellen waarover een demissionair kabinet geen besluiten kan nemen. Minister Gruijters verwacht dat in '78 110.000 nieuwe vergunningen worden afgegeven waarvan 31.000 voor woningwetwoningen, 6.000 voor premie-huurwoningen, 41.000 voor ongesubsidieerde woningen en nog 4.000 voor wooneenheden in de nieuwbouw. Dit jaar waren die cijfers: 109.455 vergunningen, waarvan 34.455 in de woningwetsector, 5.000 pre miehuurwoningen, 37.000 gesubsi dieerde eigen woningen, 30.000 on gesubsidieerde en 3000 heden in de nieuwbouw. noses", vooral te wijten aan ver minderde werkzaamheden aan rijkswegen en waterstaatkundige werken. De werkgelegenheid zal naar ver wachting, na een lichte stijging tot 1982, structureel dalen. Dat komt door de alsmaar geringere geboor tecijfers en de vermindering van de inkomensgroei. Daarom moet men volgens de bewindsman vrijdag bekijken hoe de consequenties voor de werknemers en bedrijven in de bouw kunnen worden onder vangen. Voor 1982 verwacht Gruyters 374.200 manjaren werk in de wo ningbouw en 385.500 in de grond-, weg- en waterbouw. Als zich geen wijzigingen voordoen in de ar beidsduur en uitgaande van een stijging van de produktiviteit van achtereenvolgens anderhalf en twee procent. Dit jaar wordt de stijging van de werkgelegenheid in de bouw ge raamd op 10.000 manjaren (van 384.000 tot 394.000). Dat is echter alleen bij de woningbouw. In de sector grond-, weg-, en waterbouw neemt de werkgelegenheid af, on der meer door de toegenomen ar- beidsproduktiviteit. ■k ROTTERDAM - Een groep ver ontruste bewoners van het Rot terdamse Noordereiland heeft gis termiddag tijdens een hoorzitting op het-Rotterdamse stadhuis gepro testeerd tegen de komst van een eros-centrum in het Poortgebouw. Overigens is de meerderheid van de Rotterdamse gemeenteraad voor stander van dat plan. Van de grote partijen is alleen de CDA-fractie tegen. Het plan van het stadsbe stuur om de prostitutie te con centreren in en rond het Poortge bouw heeft tot doel de overlast ge vende prostitutie op Katendrecht en het centrum van de stad tegen te gaan. Dieptepunt Dit en komend jaar kan volgens de minister worden gesproken van een dieptepunt in de grond-, weg en waterbouw. De oorzaak moet worden gezocht in de sterk ver minderde activiteiten van de rijks overheid. Na 1978 volgt, aldus minister Gruyters, weer een fikse stijging mede door de afsluiting van de Oos- terschelde en toenemende activi teiten op het gebied van de scheep vaartwegen. De sterke daling van de activiteiten tot dusver is, volgens "Bouwprog- PSP en D'66 willen praten over zoekacties DEN HAAG (SP) - Het PSP-ka- merlid Van der Lek wil de de rege ring ondervragen over de zoekac ties naar wapens in de Molukse woonwijken in Assen en Boven- smilde. De Tweede Kamer zal van daag beslissen of men daarvoor toestemming geeft. Van der Lek kwam met zijn ver zoek nadat eerdere pogingen van het D'66-kamerlid mevrouw Wessel om de zaak op de agenda van de Kamer te krijgen schipbreuk leden. De bijzondere commissie Moluk- kers en de commissie Bin nenlandse Zaken hadden zich ver zet tegen het nu behandelen van de zoekacties. bijna 1 miljoen aan prijzen Deze grill van Moulinex is een royale zelfreinigende gezinsgrill met vele acces soires. Een draaispit voor het gril len van rollade of kip, pen nen voor het maken van saté of shaslik en een braadkorf voor het grillen van b.v. lamsbout, gevo gelte, wild en vis. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten BONN (UPI) - Een aantal kadetten van de militaire academie in Münohen heeft zich onlangs tijdens een bezoek aan Wenen aan anti-semitisch gedrag schuldig gemaakt zegt het Westduitse dagblad Die Welt. De kadetten waren afkomstig van hetzelfde instituut waar dinsdag elf kadetten werden geschorst hangende een onderzoek naar de gebeurte nissen op een feestje, toen een aantal dronken kadetten op de stuitende gedachte kwam een "symbolische jodenverbranding" te organiseren door papiertjes met het woord jood erop in brand te steken en onderwijl nazi-liederen te zingen. Het incident in Wenen deed zich volgens Die Welt voor in de Judengasse (Jodenstraat). Kennelijk dronken riepen zij: joden naar buiten komen om te worden doodgeschoten", aldus het blad. Het ministerie van Defensie in Bonn verklaarde naar aanleiding van het bericht in Die Welt dat men een onderzoek zal instellen. Men wist niet of de Weense politie er een rapport over heeft. VANCOUVER (Reuter) - Een Boeing 747 van de Ame rikaanse maatschappij Pa- nam, op weg van San Fran cisco naar Tokio, is gister avond uitgeweken naar Vancouver nadat in één van de toiletten van het toestel een brief was gevonden met de mededeling dat er bom men aan boord verstopt wa ren. De Jumbo, met 288 passagiers en 14 bemanningsleden aan boord, maakte in Vancouver een veilige landing en werd in een uithoek van het vliegveld neergezet. De pas sagiers werden rustig maar snel geëvacueerd. Een eerste onderzoek leverde niets op. Een Canadese regerings woordvoerder verklaarde dat in de brief de instructie voor de gezag- voerder stond dat brandstof moest worden gedumpt, dat naar Van couver moest worden uitgeweken waar de passagiers moesten uit stappen, en dat vervolgens naar Mexico moest worden gevlogen. In het toestel zouden volgens de brief acht bommen zijn geplaatst. In Vancouver herinnert men eraan dat het Japanse Rode Leger heeft gedreigd premier Foekoeda "een lesje te zullen leren" nu Japan Al gerije om uitlevering heeft verzocht van de vijf leden van het Rode Le ger die vorige week een Japans toe stel kaapten. Minister mag politieke adviseurs aanstellen DEN HAAG (SP)- Alle ministers in het nieuwe kabinet kunnen één of meer politieke adviseurs aanstel len. Deze afspraak hebben de on derhandelaars van PvdA, CDA en D'66 gemaakt met de informateurs Den Uyl en Veringa. Politieke adviseurs krijgen de taak om een minister voor te bereiden op beslissingen in de ministerraad die niet rechtstreeks zijn eigen de partement raken. Ook zullen zij de minister informeren over allerlei maatschappelijke ontwikkelingen. DEN HAAG (SP) - Op de plaats waar het zoet waterkan aal tussen Voorburg en Waddinxveen moet komen te lopen, mag niet worden gebouwd. Minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) heeft dat geantwoord op vragen van CDA en WD uit de Tweede Kamer. Het gemeentebestuur van Noot dorp schreef in augustus in een sportblad dat de zogeheten keur voor het gebied was komen te ver vallen en dat er dus op gebouwd zou mogen worden. Volgens Westerterp is dat een mis verstand. Op 10 augustus werd bij Koninklijk besluit de keur van het hoogheemraadschap Delfland verlengd. Op 14 augustus zou de geldigheid van de keur zijn afgelo pen. Het misverstand kon ontstaan om dat de verlenging niet werd gepu bliceerd, daar er een beroepspro cedure liep. Inmiddels ligt het be sluit tot verlenging ter inzage bij het Hoogheemraadschap. Afspraak is afspraak - Algerije heeft bekendgemaakt dat het zich houdt aan de voorwaarden die met Japan zijn overeengekomen inzake de landing maandag van de guerrilla-strijders van het Rode Le ger met hun gijzelaars en vijftien miljoen gulden. Uit deze verklaring, welke is ver spreid door het regeringsbureau, kan worden opgemaakt dat de re gering in Algiers de Japanse hoop de kop indrukt dat de guerrilla strijders en het losgeld zouden worden uitgeleverd. VOLENDAM - Leden v uitgereikt. i het Volendams Operakoor tonen trots de gouden plaat,di Kardinaal Willebrands voor spelde gisteren op de bisschoppen synode in Rome, dat gemeen schappelijk godsdienstonderricht van katholieken en reformatori sche christenen zal toenemen. Hij vond dat wenselijk voor gevallen waarin een regering geen andere vorm van godsdienstonderwijs toestaat, op sommige scholen, in ziekenhuizen, in kazernes en in gemengde huwelijken. Maar aan vullend onderwijs in de eigen kerk blijft wel nodig, want, zei de kar dinaal, of men het nu wil of niet, verschillen tussen de christenen zijn er nog, waarbij het niet alleen gaat om de leer maar ook om een inleiding in het christelijke leven en in het sacramentale deel van de kerk. Bisschop Bluyssen van Den Bosch zei in Rome, dat de kerk zich veel i het koor gisteravond werd gelegen zal moeten laten liggen aan de leefwereld der jongeren, wil de boodschap Voor hen toegankelijk zijn en een bron van inspiratie kun nen worden. De catechese in ons land heeft vooral te maken met het unieke van de persoon van Chris- tus, de geloofwaardigheid van de kerk en de kloof tussen de bood schap van de kerk enerzijds en de gevoelens en gedachten van de jongeren anderzijds. Catechese moet, aldus Bluyssen, de ge loofstraditie van de kerk als een le- ADVERTENTIE Boeken-Tijdschriftcn-Papeterie rsmansteeg 10. NOORDWIJK AAN ZEE v. d Staak. Hoo Hervormde Kerk: beroepen te Hagestein C. J. van den Broek Vin- keveen, te Oud-Avereest L. A. Na- gtegaal Sint Pancras, te Steenwijk B. Koole Leersum; bedankt voor Ridderkerk I. Kok Zoetermeer; aangenomen naar Oosterend (Fr.) kandidaat W'. P. v. d. Hoeven Leek. Overleden: ds D. J. Blikkendaai (54) te Maastricht (tot 1 oktober j.I. in Utrecht). vende traditie overbrengen zodat zij voor de mens van vandaag ver staanbaar wordt. De stichting Nederlands- Zuidafrikaanse Werkgemeen schap (Rotterdam) vindt het heel begrijpelijk, dat Zuid-Afrika visa weigert aan een hervormde delega tie uit Nederland die zich al heeft vastgelegd op een eigen visie. Door die vooringenomenheid maakt de synode zich als gesprekspartner onaanvaardbaar. De werkgemeen schap acht de uitspraken van de synode met betrekking tot Zuid- Afrika ook niet representatief, om dat de vertegenwoordiging van de kerk in de synode, volgens haar, niet meer evenredig is, gezien de verouderde classisindeling. De delegatie van de Geref. Bonden in de Hervormde Kerk naar Zuid- Afrika (eind deze maand) juicht de werkgemeenschap wel toe. Die mensen hebben begrip voor de si tuatie. DEN HAAG (SP) - Tot 1982 zullen er in Nederland 686.000 nieuwe woningen moeten worden gebouwd. Daarna neemt de behoefte zienderogen af. In 1982 zijn er nog 116.000 nieuwe huizen nodig, de volgende jaren wordt de behoefte geraamd op 88.000 per jaar. Hn kun 'je bij elke Amro Bank contant geld opnemen wanneer je een portable radio wilt kopen. Ln via die Amro IVivérekening kun je ook de contributie van je voetbalclub laten betalen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13