Vergunningen voor de bouw van kunstwerk al aangevraagd Voorlopig is Duindigt nog niet weg uit Wassenaar Personeels tekort in gemeente Warmond au eidse 1 agenda Winkelsluiting problematisch Nota spreekt ongefundeerd over verplaatsing Höïzaiöa: Zoetemelk: "...sollicitatiedrift..." WARMOND - Op het gemeen tehuis in Warmond kampt men met personeelstekorten waar door onder andere de gemeen tebegroting voor 1978 pas in ja nuari behandeld zal kunnen worden. Dat betekent een forse vertraging van twee maanden want de begroting voor 1977 was vorig jaar november ge reed. Gemeentesecretaris C. Zoete melk deelde vanmorgen mee dat er op de afdeling algemene zaken één vacature is januari kan worden Op de afdeling financiën heeft men nu nog te maken met een vacature nadat vandaag een ambtenaar zijn werkzaamhe den in Warmond is begonnen. Voor de administratie van de woningstichting Warmunda heeft men, ook na herhaalde op roepen, nog niemand kunnen vinden. Bovendien zijn er op de afdeling financiën een aantal ambtenaren die zelf aan het sol liciteren waren. Zij hebben echter toegezegd, zo als gemeentesecretaris Zoete melk het noemde, "hun sollici tatiedrift in bedwang te houden tot 1978". Zoetemelk zei de ver traging van de gemeentebegro ting als het grootste probleem te beschouwen. Hoewel alle me dewerkers op het gemeentehuis die vertraging erg vervelend vinden, is er volgens Zoetemelk toch niets aan te doen. Ook het plan van het college van B en W om de vóórlichting wat te verbeteren ondervindt vertraging door de per-, soneelstekorten op de War- mondse gemeentesecretarie. Het plan houdt in dat het ge meentebestuur elke maand een pagina afhuurt in een plaat selijk advertentieblad. Die pa gina moet natuurlijk ook ge vuld worden en daarvoor is een journalist bereid gevonden. Voor het personeel van de ge meentesecretarie zal dit ook een taakverzwaring betekenen want degene die de pagina gaat vullen, moet in ruime mate van informatie worden voorzien. Toen de fractieleider van Prog ressief Warmond, de heer J. Timmermann, tijdens de vorige week gehouden raadsvergade ring vroeg waarom het gemeen tebestuur niet opschoot met het uitvoeren van de voorlich tingsplannen, antwoordde bur gemeester W.F. de Vreeze dan ook dat het personeelstekort .daarvoor de oorzaak is. Actiecomité Schipholspoorlijn en commissie verbijsterd WOENSDAG 5 OKTOBER 1977] Apotheken Van maandag 3 okt. vm. tot vrijdag 7 okt. wordt de dienst waargenomen door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807 Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Donderdag WARMOND - "We zijn belazerd". Dat was de reactie van het actiecomité Schipholspoorlijn Warmond toen tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de commissie ruimtelijke ordening bleék dat de gemeente Warmond bij Gedeputeerde Staten al vergunning heeft aangevraagd voor de bouw van een kunstwerk in de Klinkenbergerpol der. Toen het ontwerp bestem mingsplan Schiphollijn ter inzage lag. diende het actiecomité op 18 mei een bezwaarschrift in tegen het bouwen van een kunstwerk dat een ongelijkvloerse kruising van de Schiphollijn en de oude lijn tussen Haarlem en Leiden mogelijk zou moeten maken. Door die ongelijk vloerse kruising wordt bereikt dat de twee sporen van de Schiphollijn tussen de sporen van de oude lijn komen te liggen. Volgens de Ne derlandse Spoorwegen is een der gelijke ligging van de sporen nood zakelijk om op het station Leiden ondermeer het overstappen op een en hetzelfde perron mogelijk te maken. Het actiecomité kwam ech ter met een andere oplossing die el ders bij de aanleg van de Schiphol lijn ook wordt toegepast. Voordeel van die oplossing is dat de "oude lijn" en de Schiphollijn in de War- mondse Klinkenbergerpolder op maaiveldhoogte bij elkaar gevoegd kunnen worden. Niet alleen zou deze oplossing veel goedkoper zijn, ook de geluidsoverlast zou voor met name de wijk Endepoel veel geringer zijn. Het was voor het actiecomité een bittere pil dat de gemeente War mond de bouwvergunning al heeft aangevraagd. Maar ook de commis sieleden vroegen zich verbijsterd af waarom ze eigenlijk nog in verga dering bijeen waren. Deze gang van zaken is een gevolg van de over eenkomst die het Warmondse ge meentebestuur sloot met minister Westerterp van Verkeer en Water staat. Als Warmond er voor zou zor gen dat rond 1 augustus de bouwvergunningen voor de Schiphollijn waren afgegeven, dan zou de minister extra geld be schikbaar stellen voor de bestrij ding van de geluidsoverlast. Omdat de commissie geacht wordt zich uitsluitend met planologische zaken bezig te houden, en dus met de overeenkomst niets te maken heeft, besloot zij met 5 tegen 2 stemmen om het bezwaarschrift gegrond te verklaren. Voor het ac tiecomité rest er nog één mogelijk heid, namelijk bezwaar aantekenen bij GS tegen het afgeven De Klinkenbergerpolder: "kunstwerk" of gelijkvloerse kruising? verklaring van geen bezwaar van de Stadhuis: raadscommissie ruimtelijke! ordening. 20.45 uur. Waaggebouw, Aalmarkt: opening ex positie Leidse Bond van Ama teurtuinders, 19.00 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169: spreekuur Algemene Nederlandse Invalidenbond, 9.00- 11.00 uur. Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2: ad viescentrum voor werklozen, 10.30- 12.30 uur. Pieterskerkstraat 1: voorlichtingsavond werkgroep dienstweigeren. Pieterskerkhof 19: architectenburo, gra- tis advies: 20.21 uur. Nieuwe Rijn 20a: werkgroep homofilie, open-café-avond, 21.00-24 00 uur. Troef, Noordeinde 2a: Nederlands voor buitenlanders, 19.30 uur; project Leiden, handenarbeid 20.00 uur. Breehuys, Breestraat 19: keramiekcur- sus, 19.30 uur; tapdansgroep, koffiebar, j 20.00 uur. Leiderdorp, Winkelhof: eerste paal, 16.00 uur. Voorschoten, gemeentehuis: openbare werken, 20.00 uur. Zoeterwoude, gemeentehuis: sie openbare werken, 20.00 uur. Voorschoten, Welfarelokaal Rode Kruis, Leidseweg 33: spreekuur Algemene Ne derlandse Invalidenbond, 19.00-20.00 Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071- 153652. verklaring van geen bezwaar. Zo'n kant van GS houdt in dat de ge- bouwvergunning kan af- Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7t Telefoon 143171, j (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wq. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur iedere don- SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver trouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leióen. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur). Leidse Rechtswinkel Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Renbaan Duindigt: "De situatie '.okatie opheffen". al verschrikkelijk beroerd moeten zijn wil je WASSENAAR/DEN HAAG - "In mijn ogen is de passage Sociale raadsvrouw over Duindigt zonder er bij na te denken neergeschreven", zo meent de heer Taal, plaatsvervangend chef van de on derafdeling planologische onderzoek bij de Planologische Dienst in Den Haag. Hij doelt daarmee op een stukje tekst in de studienota Welzijnsvoorzieningen in Zuid-Holland i dergelijke beroemde West. Het gaat hierbij om de eventuele verplaatsing van dè renbaan Duindigt van Wassenaar naar Zoetermeer. TASSENROOF LEIDEN - Een 20-jarige ster van Zoeterwoude werd gister middag in Leiden beroofd van haar tas. Het meisje fietste met de tas achterop de bagagedrager op de Meerburgerkade, toen twee jon gens op een brommer haar ach terop reden. Eén van de jongens griste de tas in het voorbijgaan weg. De tas bevatte maar een zeer klein geld. VOORSCHOTEN - De vrijwillige regeling van de winkelsluiting blijft voor de middenstanders een moeilijke zaak. Zij zouden het liefst zien, dat een vaste sluiting tussen de middag en een vaste dag in de week voor de halve-dag-sluiting werd ingevoerd. Maar de overheid laat deze aangelegenheid aan de winkeliers zelf over. Unaniem wil len de leden van de midden standsadviescommissie een maan dagmorgensluiting voor bederfe lijke waren en een maandagmiddag voor niet-bederfelijke goederen. ■Er dient een beter kontakt te ko- vmen tussen de weekmarktcommis sie en de middenstandsadvies commissie. Tijdens de vrijdagse weekmarkt zijn de winkels in de Voorstraat vrijwel onbereikbaar. De commissie wil dat alle auto s van de standhouders achter de kramen en open plaatsen voor de gevestigde winkels worden ge weerd. Thans is er tijdens de weekmarkt zo weinig ruimte dat bij eventuele brand geen enkele brandweerauto de Voorstraat kan inrijden. Zeer ontevreden zijn de winkeliers in de Schoolstraat (de winkelstraat) over de politie. Er worden bekeu ringen uitgedeeld zonder rekening te houden met bijkomende facto ren. Wethouder Oosterbaan wilde op deze materie niet ingaan en ver wees de commissieleden naar de burgemeester. Dit formeel enig juiste antwoord werd niet in dank aanvaard door de winkeliers, die graag wat meer overleg en redelijk heid wensen bij het handhaven van de orde, wat verder of minder ver gaat dan het schuiven van een blauw papiertje op de ruit van iedere auto. Een oplossing voor het nijpende passeer- en parkeerprobleem zien de winkeliers in het wegnemen van de zgn. Amsterdamse paaltjes in de Schoolstraat. Deze zorgen voor veel deukwerk in auto's en maken laden en lossen onmogelijk zonder de rijweg te belemmeren. MET FIETS ONDER POLITIE WAGEN VREDE Over vrede wordt vanavond een lezing gegeven door Swami Sivananda Hri- dayananda, die vanuit de ash ram (een yogacentrum) in Ris- hikesh (N.-India) de wereld be reist. Swami wil graag dat yoga weer volgens de oude normen wordt beleefd. De avond wordt gehouden in het vormingscentrum Werkende Jongeren, Lammenschansweg 2 te Leiden om 20.15 uur. KOOR Het Rijnlands Christelijk Mannenkoor uit Leiden kan nog mensen (mannen) gebrui ken. Om eventuele drem pelvrees weg te nemen wordt vanavond om 20 uur in de Dorpskerk te Zoeterwoude een walk-in repetitie gehouden. Geïnteresseerden kunnen bierdoor een indruk krijgen van de wekelijkse repeti tieavonden val. dit koor. OUD PAPIER De inzamelingsaktie van oud papier op 10 september in de Merenwijk is een groot suc ces geworden. Er is bijna 7500 kilo papier opgehaald. De op brengst hiervan ging naar het bouwfonds voor het nieuwe kerkelijke centrum. Vanwege het succes van deze aktie wordt zij nog eens herhaald en wel begin november, voor het zelfde doel. Ga dus maar weer het oude papier opsparen. LEIDEN - Een 73-jarige Leidenaar is gistermiddag op de voetgan gersoversteekplaats van de Lam menschansweg nabij de Konin- ginnelaan geschept door een per sonenauto. De bejaarde man werd op de motorkap geslingerd en sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit van de auto. Hij kreeg hoofdletsel en moest door de EHD naar het Diaconessenhuis worden overge bracht. De automobilist merkte de voetganger te laat op omdat zijn uitzicht werd belemmerd door een voor de oversteekplaats stilstaande wagen. Hij trachtte door krachtig remmen nog een aanrijding te voorkomen, maar de auto gleed op het natte wegdek door. Een 52-jarige Leidenaar raakte gis termorgen onder een politie-auto, toen hij met zijn fiets komende van de Vreewijkbrug de Witte Singel op wilde rijden. De fietser verleende volgens de politie wel voorrang aan een vóór de politiewagen rijdende auto maar zou de politie-auto te laat hebben opgemerkt, waardoor een botsing ontstond. De Leidenaar brak zijn linkerschouder. Hij is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Een 19-jarig meisje uit Oegstgeest kwam gistermiddag op de Vierde Binnenvestgracht in botsing met een auto. Ze kreeg onbekend hoofdletsel. Het meisje kwam met haar fiets het binnenplaatsje van een woning uitrijden juist op het moment dat de auto naderde. Ook zij moest naar het ziekenhuis. De nota geeft aan dat "de renbaan meer ruimte vergt dan er thans be schikbaar kan worden gesteld". Verder vragen de samenstellers van de nota zich af, of daarom de renbaan niet overgeplaatst moet worden, bijvoorbeeld naar Zoetermeer, waar volgens hen een beter bereikbare plek gevonden kan worden. Verder biedt Zoeter meer voldoende mogelijkheden voor uitbreidingen in de toekomst. Studiesfeer "Ik zie de tekst in de nota als kreten in de studiesfeer. Het is toch oppor tuun om te gaan stellen dat de ren baan bijvoorbeeld naar Zoetermeer zou kunnen. Duindigt is een inter nationaal gerennommeerde baan. Daar komt nog bij dat het Was- senaarse strand en de grote cam ping potentiële bezoekers leveren", aldus de heer Taal. De heer de Nooy, chef van de on derafdeling planologisch onder zoek wijst nog eens op een eerdere passage uit de nota, waarin gewag wordt gemaakt van de beperkte stal-, parkeer- en trainingsgelegen heid op Duindigt. De mogelijk heden voor uitbouw van deze ne venvoorzieningen zijn volgens het rapport nauwelijks aanwezig. Ge steld wordt dan ook of te zijner tijd niet gedacht moet worden aan ver plaatsing van deze baan. Voor de heer Milders, die belast is met de dagelijkse leiding van de renbaan Duindigt komt de tekst uit de nota als een donderslag bij hel dere hemel. Evenmin als het ge meentebestuur van Wassenaar is hij door de PPD geïnformeerd of gehoord over de in de nota ver werkte ideeën Sportraad De heer Taal geeft aan dat zelfs bin nen de PPD nauwelijks een discus sie over de passage heeft plaatsge vonden. Volgens de heer de Nooy is wel overleg geweest tussen zijn af deling en de Provinciale Sportraad. De heer Wiersma, directeur van de Sportraad: "Het is eigenlijk nooit zo bedoeld geweest. Het ging erom een discussie los te krijgen over de mogelijkheden. Want de be reikbaarheid van Duindigt blijft beroerd. Verder zijn er geen moge lijkheden tot uitbreiding van de randvoorzieningen. Je komt er ruimtelijk in moeilijkheden". De heer de Noöy geeft toe dat uit breidingsmogelijkheden en be reikbaarheid ter verduidelijking beter geformuleerd moeten wor den in de nota. "Onze gedachten gingen uit naar Zoetermeer, omdat daar juist wel ruimte is voor grote regionale ac commodaties. Het is echter zeker, dat wanneer uit het gesprek met de gemeente en de leiding van de ren baan blijkt dat ze Duindigt hele maal niet kwijt willen, dan blijft de baan in Wassenaar". De heer Wiersma vertelt dat de door de PPD geschreven ideëen over de renbaan, alleen maar een poging zijn geweest om een discussie los te maken. "Niemand zou er een cent onder durven te verwedden dat het ooit zover komt, dat Duindigt uit Was senaar verdwijnt", zo meent Wiersma. "De situatie zou al verschrikkelijk beroerd moeten zijn, wil je een zulke beroemde lokatie opheffen. Maar als er wensen komen die ruimte kosten wordt het moeilijk. Ruimte is er niet. Als je nou zoiets voorzichtig ter discussie stelt, dan ga je in termijnen van ontzettend veel jaren denken". Nog geen plan voor woonerf WASSENAAR - Het bestuur van de buurtvereniging "Kerkehout en omgeving" maakt zich ongerust over het uitblijven van gemeente lijke plannen voor de aanleg van woonerven in de bqurtschap. Van de renovatie op het Mariaplein heeft de buurt nu al te lijden, zo meent het bestuur. Wanneer na de bestrating toch besloten wordt tot aanleg van een woonerf dan moet de hele boel weer open en blijven de bewoners nog langer met de rompslomp zitten. Inmiddels is de Leliestraat in Wassenaar het alle reerste woonerf geworden in deze gemeente. Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis MoTskwartier, Topaaslaan, tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 126938. Dag en nacht bereikbaar. Dierehbescherming Onderwij s winkel Belangengroep leenstaanden Dienstencentrum al- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witée Singel 1. Postbus 54 -'Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30 Jaaraborïnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2