Blessure 'Kromme': Van de Kerkhof vervanger Danny Blanchflowers selectie Uitstekende start Louk Sanders Vrij zeker van hoofdprijs in toernooi van Tilburg MVV-PEC/Zwolle: geen beslissing MVV wil Vosmaer Brandts bij selectie Niki Lauda niet in GP Canada Jaime Fillol verwelkomt met spandoeken tlENSDAG o OKTuBER 1977 PAGINA 13 EINDHOVEN - De eerste divi sie heeft nog geen periode kampioen. MVV en PEC/Zwolle, die gisteravond in het PSV-stadion de noodza kelijk geworden beslissings wedstrijd speelde, zullen het op woensdag 9 november (vermoedelijk in het Nij meegse De Göffert) opnieuw moeten proberen. Na negentig minuten was de stand 1-1 en na twee verlen gingen van ieder een kwartier bleek er nog geen beslissing te zijn gevallen: 2-2. Jans van PEC/Zwolle had in de 20ste minuut uit een hoekschop de score geopend, maar tien mi nuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd kopte Huub Smeets een hoekschop van Kowalik achter PEC- doelman Tukker. PEC/ZWolle moest in de ver lenging Rinus Israel missen. De weer herstelde libero: "Ik kom nog wat kracht tekort, bijvoorbeeld om steeds weer aansluiting te houden met het middenveld. Maar het ging vanavond een stuk beter dan afgelopen zondag. Wat dat be treft w as het een verschil van dag en nacht. Ik train keihard, ook om te vergeten wat er is gebeurd". Een andere routi nier, MW's laatste verdediger Barry Hulshof, had een be langrijk aandeel in het Maas trichtse doelpunt, dat na vijf minuten in de tweede verlen ging door Dijkstra werd ge scoord, 1-2, maar dat niet vol doende bleek om PEC defini tief te laten capituleren. Een minuut later al passeerde Koko Hoekstra de onzekere Peter Gerards, de ex-PEC- goalie die tegenwoordig bij MW onder de lat staat: 2-2. Aantal toeschouwers: 10.000. Scheidsrechter: Charles Cor- EINDHOVEN - MW heeft in teresse in Bobby Vosmaer van AZ'67. De 26-jarige aanvaller, die vorig seizoen langdurig was uitgeschakeld door een ernstige achillespeesblessure, slaagde er dit seizoen nog niet in een plaats in de basis te ver overen. Vosmaer, die twee in terlands op zijn naam heeft staan, gaf hierop te kennen Al kmaar te willen verlaten. De door Joop Brand bij VUC ont dekte rechterspits staat ook in de belangstelling van het Bre dase NAC en eredivisiedebu tant Volendam. George Knobel over de pogin gen om Vosmaer naar Maas tricht te halen: "We hebben een gesprek met hem gehad, waarin we verteld hebben wat MW kan doen. Ik wil Bobby Vosmaer graag hebben, want het is een speler die altijd is in te passen. Wat er gebeurt hangt echter van hem af'. Nieuw domicilie Voor Kortsjnoj BERN - Victor Kortsjnoj zal zich begin november 1977 vestigen in Zwitserland. Van de Zwitserse au toriteiten heeft de ex-Rus toe stemming gekregen zijn domicilie, op te slaan in het plaatsje Wohlen in het Zwitserse Kanton Aargau. Een woordvoerder van Kortsjnoj gaf deze verklaring gisteren uit in Bern. waar hij gesproken had met de immigratiedienst van de Zwit- sere regering. Kortsjnoj verkreeg verder de vrijheid om Zwitserland zonder speciale vergunning in en uit te reizen. BELFAST - De Noordierse bondscoach Danny Blachflower heeft gisteren in Belfast zijn se lectie bekend gemaakt voor de thuiswedstrijd tegen Nederland in het kader van de voorrondes van het wereldkampioenschap voetbal. De wedstrijd wordt volgende week woensdag in de Noordierse hoofdstad gespeeld. Blanchflower wijzigde de ploeg die 10 dagen geleden op eigen veld IJsland met 2-0 versloeg slechts op een plaats. In plaats van Billy Caskey, een semi-pro fessional bij Glentoran, is de voor Tottenham Hotspurs uit komende spits Gerry Armstrong in de selectie opgenomen. "Voor deze wedstrijd hebben wij ervaring nodig. De Neder landers staan onder druk om dat zij in Belfast moeten winnen om hun gunstige uitgangsposi tie voor Argentinië te behou den". 'zo verklaarde Blanch flower. In de Ierse selectie vindt men verder bekende namen als George Best en Jim NichollDa vid McCrearyChris Mcgrathen Sammy Mcilroy, die allen voor Manchester United uikomen. De volledige selectie: Pat Jen nings (Arsenal), Jim Piatt (Middlesbrough). Pat Rice (Ar senal), Jim Nicholl (Man. Uni ted). Allan Hunter (Ipswich- aanvoerder), CHRIS Nicholl (Southampton), Sammy Nelson (Arsenal). Martin O'Neill (Not tingham. Forest), David McCreary (Man. United), Sammy Mcilroy (Man. Utd), Bryan Hamilton (Milwall), Chris McGrath (Man. United), George Best (Fulham), Trevor Anderson (Swindon), Terry Cochran (Burnley) en Gerry Armstrong (Spurs). Als reserve heeft waarnemend inte- rim-bondscoach Jan Zwartkruis de PSV-er Ernie Brandts opgeroepen. Hij zou zich vanmorgen in Zeist bij de Oranje-selectie melden. Het Nederlands voetbalelftal ziet er daardoor als volgt uit: doel: Treytel (Feyenoord); achter: Suurbier DEN HAAG - Wim van Hanegem speelt vanavond niet in de vriendschappelijke interland tegen de Sovjet-Unie. Van Hanegem die zich maandag wel in Zeist meldde, bleek bij een nader onderzoek door bondsarts Frits Kessel dermate aan het linkerdijbeen geblesseerd-, dat men het niet ver antwoord achtte de AZ-speler te laten uitkomen. Wim van Hanegems plaats wordt in het Feyenoordstadion nu inge nomen door PSV-er Willy van de Kerkhof. (Ajax), Krol (Ajax), Rijsbergen (Feyenoord) en Hovenkamp (AZ '67); midden: Willy van de Kerkhof (PSV), Jansen (Feyenoord) en Pe ters (AZ '67); voor: Ling (Ajax), Kist (AZ '67) en René van de Kerkhof (PSV). Wisselspelers zijn: Jongbloed (Roda JC), Van der Kuylen (PSV), Rep (Bastia), Geels (Ajax) en Brandts (PSV). Russen De selectie van de Sovjet-Unie be staat uit achttien spelers. Daarin ontbreekt Klemetjev van Zenith Leningrad, die geblesseerd is. De voornaamste leverancier van spe lers is Dynamo Kiev. Al bestaat het team niet meer compleet uit leden van de ploeg van de voormalige Europese voetballer van het jaar, Oleg Blochin. De achttien Russen zijn: doel: Pil- goej (Dynamo Moskou) en Deg- tardev (Donetsk); verdedigers: Prigoda (Torpedo Moskou), Kon- kov (Dynamo Kiev), Goeloebjev (Zenith Leningrad), Noepikov (Torpedo Moskou), Boelnov (Dy namo Moskou). Kintsjigasjvili (Dynamo Tyflis) en Makhadvikov (Dynamo Moskou); midden velders: Boerjak, Bessonov, Ver- emejev, Kolotov (allen Dynamo Kiev) en Miniew (Dvnamo Mos kou); aanvallers: Tsjebebaze (Dy- TORONTO - De kans bestaat dal wereldkampioen Niki Lauda dil weekeinde niet zal starten in de Grand Prix van Canada. De Oos tenrijker is het volledig oneens mei het ontslag, dat Ferrari zijn chef mecanicien Ermano Cuorghi, plot seling heeft aangezegd. Cuorghi verklaarde voor het begin van de Grand Prix van Amerika, j.l zondag, dat hij Lauda het komend jaar volgt naar Brabham. Voor Fer rari was dit voldoende de Italiaan de toegang tot de pits te weigeren. Ondanks de afwezigheid van Cuorghi slaagde Lauda erin de we reldtitel voor Ferrari te bemachti gen. In Toronto vertelde Lauda, dat zijn beslissing nog niet definitief is. „Ik vond deze maatregel unfair, omdat Ermano vier jaar lang keihard ge werkt heeft voor Ferrari. In die vier jaar hebben we drie wereldtitels bemachtigd. Ook tijdens mijn laatste twee grote wedstrijden (Ca- Tyflis), Blochin (Dynamo nada en Japan) wil ik volledig f TILBURG - Heel even heeft de Engelse grootmeester Ant hony Miles ongedeeld bovenaan gestaan in het Interpolis schaaktoernooi in Tilburg. Toen de eerste vijf uren speel tijd van de tiende ronde verstreken waren had hij eer) voor namelijk tegen zichzelf vechtende Olafsson diens vijfde nederlaag bezorgd, terwijl wereldkampioen Anatoli Kar- pov tegen de Zweed Andersson aan afbreken toe was. Maar het Sovjet-trio sloeg zó opgewekt aan het analyseren dat niemand eraan twijfelde of Andersson. die in kwaliteit achter was geraakt na een giftige parade van Karpov in het middenspel, zou deze partij gaan verlie zen. Dat gebeurde in tweede zitting dan ook prompt, waarmee Karpov en passant nog eens revanche nam voor zijn nederlaag tegen diezelfde An dersson. twee jaar geleden. Dat klinkt misschien wat overdreven, maar Karpov verliest nooit en als het dan toch eens een enkele keer gebeurt, staat dat in zijn herinnering gegrift. Gevolg van dit alles was dat Karpov een half punt voorkwam tegen Miles. De slotronde belooft nog heel wat te worden. Timman, "der Dritte im Bunde", heeft tegen Hort wel degelijk geprobeerd tot het laatst toe mee te dingen naar de f9000 die de%hoofdprijs vormen. Maar de Tsjech, die in dit toernooi niet het grimmige vechtschaak dat hem groot heeft gemaakt heeft getoond, bleef onwrikbaar op handhaving van het evenwicht spelen. Waarna Timman berustend remise gaf. De Neder landse kampioen léék in de beginfase van dit toernooi op weg naar een grandiose prestatie, maar halverwege overkwam hem een kleine inzin king, die gelukkig via de vreemdste sluipwegen van het lot toch geen werkelijk dramatische terugval in het klassement tot gevolg had. GRONINGEN/KERKRADE - De veel omstreden Chileen Jaime Fillol heeft gisteren geen gemakkelijke dag gehad bij het begin van het zesdaagse proftennis-toernooi in de Mar tinihal van Groningen. Grote spandoeken met Fillol: Out: en spreekkoren van het actie-comité Latijns-Amerika Vrij "verwelkomden" hem bij de ingang van de sporthal waar het publiek ook het één en ander te horen kreeg over de junta in Chili. Overmoedige schreden Van de overige partijen in deze ronde was Gligoric-Balasjov de meest interessante. De Joegoslaaf verkeek zich volkomen op de positie, toog met voor de hand liggende zetten ten aanval maar moest al snel op zijl. over moedige schreden terugkeren toen Balasjov, die duidelijk aan het terug-, komen is, met een stukoffer een pion buitmaakte en tevens wits aanval tot nul reduceerde. De gepointeerde verdediging die Gligoric vervolgens produceerde was weer het zoveelste bewijs van zijn routineuze grootmeesterschap. Immers, wie aanvalt denkt in termen van vernietiging, wie verdedigt laat zijn ge dachten voornamelijk uitgaan naar middelen om verwoesting te voorko men. Die totale omschakeling, noodzakelijk bij het keren van de kansen op het bord, binnen de toegemeten bedenktijd realiseren wil nog wel eens een te groot psychologisch handstandje zijn, ook voor grootmeesters. Bij het afbreken bleek Gligoric desondanks een eind in de goede richting te zijn opgeschoten. Weer afgebroken, Balasjov wil onverdroten doorgaan. Smyslov-Hübner was nogal wat, al werd het evenwicht nimmer echt verstoord. Maar Sosonko-Kavalek was zeer onbeduidend. Van Kavalek, die toch rondenlang een kansrijke toernooistand heeft bezeten (hem door Olafsson in de schoot geworpen), mag inmiddels wel eens gezegd worden dat een kleine poging om werkelijk mee te doen in de dans rond de troon op zijn plaats was geweest. De laatste ronde, die morgenochtend om tien uur in het Interpolisgebouw in Tilburg begint, toont het volgende prog ramma: Balasjov-Timman, Hubner-Gligoric, Kavalek-Smyslov, Olafs- son-Sosonko. Andersson-Miles. Hort-Karpov. De stand na tien ronden is: 1Karpov 7'/2. q. Miles 7,3. Timman 5'/2 en 1 afg.. 4/5. Kavalek. Hort 5'/2,6. Hubner 5,7. Gligoric 4 en 2 afg., 8. Balashov 4 en afg., 9/10. Smyslov, Andersson 4, 11. Sosonko 3'/2, .q. Olafsson 2lh. ALEXANDER MÜNNINGHOFF Kreten als: "Fillol, ballenjongen van het Chileense regime", pro beerden hem uit zijn concentratie te brengen. Dat is in zoverre gelukt, dat Ilie Nastase niet erg veel moeite met Fillol heeft gehad. De Roemeense grapjas die met erg goede zin aan dit Nederlandse buitenkansje met een hoofdprijs van 100.000 begon, won in feite zoals hij wilde van de Chileense blonde k'rullebol, met 6-3, 6-4. Ge woon omdat Nastase een paar klas sen beter is dan de Zuidamerikaan, vooral op deze trage en veel effect aanpemende rubbermat. Voor deze partij hebben we nog uitvoerig met de Chileen over de tegen hem gerezen oppositie ge sproken. Fillol ontkende onder meer zich destijds in Zweden voor het huidige regime in zijn land te hebben uitgesproken. "Ik tien sportman en wil alleen maar wer ken net zoals ieder ander". Terwijl het actiecomité zich later al luidruchtig roerde op de trappen van de sporthal, probeerde de Chi leen zich daarnaast in de hal van het Eurohotel met de ogen dicht te concentreren. Fillol zal echter ook elders in het land deze week nog wel geconfronteerd worden met de actiecomités tegen zijn persoon en zijn land. De actie beperkte zich echter tot de ingang van de hal. Eén van (je Nederlandse scheids rechters voor dit proftoernooi trok zich in verband met de kwestie Fillol terug. Het was Henk Kor- vinus, die bedankte voor de eer. Er waren ongeveer 1200 toeschou wers naar de Martinihal gekomen, hetgeen wel wat tegenviel. In Kerk- rade, waar de andere groep van vier profs speelde in de Rodahal moest echter nog een tribune worden bij gezet. Daar noteerde men ongeveer 1500 kijkers, onder wie vele Duitsers, die met autobussen over de grens waren gekomen. Volgens organisator Frans Steur vooral om Vitas Gerulaitis, de jonge Ameri kaan in levende lijve te kunnen aanschouwen, de man die deze zo mer zo'n wereldpartij op Wim bledon in de halve finale tegen Björn Borg speelde. Gerulaitis, die vorig jaar in dit toernooi verstek had laten gaan, maakte ertegen zijn jonge landgenoot Bill Scanion een nogal blasé showpartijtje van, dat niet altijd sympathiek overkwam. Hij zegevierde met 6-3, 7-5 tegen zijn nog wat te onstuimige 20-jarige tegenstander. Bijzonder verrassend pakte in Groningen het profdebuut van na tionaal kampioen Louk Sanders uit Tom Okker versloeg de Brit Mark Cox (links) in drie sets. tegen de Italiaan Adriano Panatta, die de eerste set met 6-2 moest prijsgeven en in de tweede met 3-1 achterkwam. Panatta had het ex cuus dat hij pas laat in Groningen was gearriveerd omdat hij de hele dag op het Londense vliegveld op verbinding had moeten wachten. Hij sloeg nogal wat dubbele fouten, maar trof ook een uiterst gecon centreerde Sanders aan, die dit toernooi met beide handen zal aan grijpen om de nodige ervaring op te doen. Volgende week vertrekt hij naar Australië, Japan en de Philip- pijnen voor het "grote werk". Hij moest de tweede set tegen Panatta toch nog met 4-6 prijsgeven, maar bij 1-2 voor de Italiaan in de laatste set staakte deze de strijd wegens een rugblessure, zodat de eerste winst voor Sanders binnen was. Sanders: "Jammer dat hij stopte, ook voor het publiek. Ik vond deze baan erg moeilijk, super langzaam en de bal kwam soms niet door. Ik geloof wel dat ik deze partij tot een goed einde had kunnen brengen" In Kerkrade nam Tom Okker re vanche op de Brit Mark Cox voor de begin dit jaar in de eerste ronde van het proftoernooi in Ahoy geleden nederlaag. Hij versloeg de blonde econoom met 6-7, 6-4, 7-6, na ech ter in de laatste set bij 4-5 match point tegen te hebben gehad. Pa natta verscheen later na een mas sage toch nog in het dubbelspel. Het dubbelspel heren Sanders/Na- stase en Pantta/Fillol werd door de laatsten met 8-9 gewonnen. PIET KIENHUIS

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13