Opvallende nederlaag Gemini K Scylla wint dames-derby* Avanti van Eerste zege voor dames van LMHC Veglo tweede in badmintoncompetitie Dames van Leython verrassen Edam PAGINA 16 SPORT MAANDAG 3 OKTOBER 1977 LEIDEN - Het miserabele weer heeft ook diverse korfbalwed strijden flink beïnvloed. Het kwaliteitsverschil tussen ver schillende teams verdween daardoor enigszins met verras sende uitslagen tot gevolg. Fides Pacta bezorgde koploper Ready de eerste nederlaag. VEO bleef Pernix gemakkelijk de baas, maar meer moeite hadden de eersteklassers TOP, de Alge mene en Zuiderkwartier met degradatiekandidaten (allen wonnen met 1 punt verschil). Ons Eiland verloor met 1 punt verschil van GKV. Fides Pacta - Ready 5-4 (3-3). Na 4 wedstrijden sneuvelde Ready als ongeslagen koploper. De Haagse formatie had dat aan zichzelf te wijten. Enkele minu ten voor het einde profiteerde v. Bruggen c.s. niet van een uit- werkfout bij Fides Pacta. Het had de gelijkmaker moeten zijn, want in de voor Fides Pacta vrijwel schotloos verlopen tweede helft liet Ready een kwartier voor tijd vanaf de strafworpstip de juiste voortzetting van een goede aan- valsactie liggen. Over het geheel genomen was Ready wel iets beter, vooral in de tweede helft toen Fides Pacta een aantal keren moeite had de bal goed door het middenvak te krijgen. De Leidse ploeg had 3 minuten na de pauze al haar laatse succesvolle aanvalsactie laten zien(5-3) Bij Fides Pacta vervingen Ap Niesing en Gonnie Brand resp. Nico Pikaar en Diet Rijsbergen. Doelpunten: Joke Noordervliet, Dik Onderwater, Ap en Ruud Niesing, Henny Pi ket. Pernix - VEO 2-6 (2-5). Vooral na rust waren alle pogingen van Pernix en VEO nutteloos om er een aantrekkelijk duel van te maken. De storm had een derge lijke macht, dat even na rust al de eindstand ontstond. In het ver dere verloop had VEO, dat zelf ook nauwelijks meer aan goed aanvalswerk toekwam-, weinig moeite om de vier punten voor sprong te consolideren. Pernix zonder Jan v. Seggelen (voor wie v. d. Kraan speelde) moest na een kleine 20 minuten ook nog zon der Breedveld verder. Junior Pe ter Kuipers maakte de wedstrijd daarna verdienstelijk uit. Pernix maakte in de eerste helft teveel fouten om VEO echt serieus te bedreigen Doelpunten Alice Tieleman en Daan Vreeken. De Algemene - OKV 9-6 (4-5). De derde thuiswedstrijd voor De Al gemene en de derde zege met één punt verschil, het werd een moei zame poging van de ploeg van trainer Filemon om de koplopers in deze afdeling te volgen, omdat OKV als voorlaatste geen grootse ploeg genoemd kan worden. De ploeg uit Oostzaan speelde voor het eerst in de sterkste opstelling en trof De Algemene in een ma tige vorm. Na een zeer vlotte 2-0 kwam dat aan het licht. Bij 3-5 was een verrassing op komst, maar met de wind mee ging het na rust stukken beter, al kon niet verdoezeld worden, dat de slechtste partij tot nu toe werd afgewerkt. Sterkste punt was de knappe omzetting van de 3-5 in 8-5 (kwartier na rust). Saskia Breedveld verving na rust de ge blesseerde Truus v. Vliet. Doelpunten: Aad Rusman (2), Hen Rusman, Ruud en Wim v. Vliet. Wim en Janny v. Iterson, Jan Sjardijn en Henny Waasdorp. DES - TOP 5-6 (2-2). Een nuttige zege voor Top. Een snel bereikte 1-1 beloofde veel goals, maar beide teams misten de juiste voortzetting. Bij het omkeren was er nog geen verschil (2-2). maar dat kwam toen men weer in de beginopstelling stond (by 3-3). Wijnand v. Vliet, Cees Zuurmond en de in de ploeg teruggekeerde Dirk Meyer (voor Ciggaar) zorg den voor drie punten verschil t.o.v. de thuisclub, die het res terende spelgedeelte benutte om de nederlaag een gunstiger aan zien te geven. Doelpunten: Ineke Westerbeek, Dirk Meyer (2), Lot tie Keuning, Wijnand v. Vliet en Cees Zuurmond. Celeritas - Zuiderkwartier 3-4 (1-0). De minste prestatie kwam van Zuiderkwartier. De koploper uit IB kon zijn positie tegen de, puntloze Alkmaarse formatie geen moment waarmaken. Met - name in het eerste gedeelte had Zuiderkwartier moeite de juiste strijdwijze te vinden op het onbe schutte terrein. De tot degradatie gedoemde thuisclub bezat bij rust zodoènde de „weelde" van een 1-0 voorsprong. Hoewel Zuiderkwartier na rust de wind in de rug had, was de verandering in het spelbeeld verrassend ge ring. De enige verdienste van Zuiderkwartier was dat het won. Doelpunten: Jim v. Daim, Wil de Wit, Jeanette v. Waardenen Dirk Jan de Kreek. GKV - Ons Eiland 3-2 (1-0). Ver uit de ongelukkigste Leidse ploeè tot nu toe is Ons Eiland. Za terdag in Gorkum was koploper GKV ook al niet in staat tegen Ons Eiland een aantoonbaar be wijs te leveren hoog geklasseerd staat. Een ver dienste van Ons Eiland, dat met twee punten ondergewaardeerd is, maar ook nu weer een nul moest bijschrijven. In de bar slechte wedstrijd (storm, regen, onweer en hagel teisterden Gor kum zaterdag) was GKV 10 minu ten voor tijd de gelukkigste ploeg. Doelpunten: Julia Ar- noldus en Wim Nijenhhuis. Fiks - Swift (M) 3-4 (2-2). Fiks speelde veel beter dan vorige week tegen Crescendo, maar zag het hoger genoteerde Swift toch met beide punten naar Middel burg vertrekken. Een gelijkspel had de verhouding beslist beter weergegeven. Doelpunten: Paul Mekking, Marieke Vreeken en Marjan den Hollander. Vriendenschaar - Crescendo 5-6 (1-5). Zelfs met 3 invallers bleek Crescendo in staat het hoger ge rangschikte Vriendenscaar te kloppen. Al voor rust kende de Leidse ploeg (zonder Louis Kok, Piet L'Ami en Ans de Rie) de enige zekerheid: 1-5. Een inzin king van 20 minuten erna bracht de spanning terug. Met goals van Marlies Albers, Leny kok, Gé Brands (2), Tessy Burghouwt en Joke Geyer bleef Crescendo's tweede zege net overeind. KNS - Ons Huis 6-5 (0-4). Een vreemde ploeg KNS. Bij rust ogenschijnlijk kansloos, na 90 minuten korfbal overwinnaar van Koploper Ons Huis. Het veel agressievere spel na rust verraste de Rotterdamse ploeg, die de dreigende eerste nederlaag niet kon afwenden. René Kooien (3), Ron v. Eijgen, Peter Zitman en Yvonne v. Dam scoorden. Fluks - Olympia 5-5 (4-2). De voor rust (met wind mee) verkre gen voorsprong was voor kop loper Fluks niet voldoende om nieuwkomer Olympia van een verrassend gelijkspel af te hou den. Doelpunten: Jan Ver loop (2), Tineke Verloop; Jos v. Duyn en Corrv Schelvis. Hoekse SV - Velocitas 7-6 (4-4). Door minder goed verdedigen liet Velocitas de kans liggen om het hoger geplaatste Hoekse in eigen stormachtige omgeving (Hoek van Holland) een verras sende nederlaag te bezorgen. Goals van Jan Scheffers, Ybo Schutte en Rien v. Poelgeest (4). tweede winst NOVO 2, nu uit in Hazerswoudse op Orion 1 de verrassing (1-3). Leython 2 herstelde zich goed ra de nederlaag van vorige week tegen NOVO. Orion 2 werd uit. met 0-3 ingepakt. Leski won simpel van S'70 en WVC 1 met 3-0 van de re serves van LUSV. In Alphen deel den DAC en Gemini-K. 4 de pun- HILVERSUM-Veglo blijft het in de eerste klasse van de bad- mintoncompetitie uitstekend doen. Gisteren werd de uitwed strijd tegen Hilversum II in een 5-6 overwinning omgezet en staan daardoor nu op de tweede plaats. De Leidenaars hadden nogal wat pech, want tijdens het gemengd dubbelspel tussen het Hilversumkoppel Honig en Wasman en het Veglo dubbel Helga van Balgooij en Jan Slin- gerlandt kreeg de Veglodame een shuttle tegen haar oog. De Leidse LEIDEN - Bij de heren waren het verlies van Gemini-Kan- geroes 1 (0-3) en Gemini-K. 2 (2-3) in de volleybalcompetitie opvallend. Bij de dames verrasten Leython en NOVO met, een 3-1 overwinning. De heren van Gemini-K. waren eigenlijk kansloos in de wedstrijd tegen VC Maastricht. In de eerste set was er tot 13-13 volop spanning, maar twee dom tegen het blok ge slagen ballen beslisten ten gunste van VC Maastricht (13-15). In de tweede set werd Gem-K. weg- geserveerd (7-15). In de derde set werd een 8-12 achterstand omge bogen naar 15-14 maar dat bleek niet genoeg want ook deze set ging naarMaastricht(15-17). Het tweede team verging het wat beter tegen DFC. Met erg goed spel pakte het de eerste set 15-5, maar de tweede ging met 12-15 verloren. Daarna herstelde Gemini zich goed en nam een 2-1 voorsprong in sets. Trainings-achterstand van enige spelers deed Gemini uiteindelijk de das om. Bij de dames verraste Leython in de eerste wedstrijd AV Edam. Door sterk serveren van Petra Ummen kreeg Edam in de eerste set een 15-6 nederlaag te verwerken. Daarna wist Edam met een snelle gevarieerde aanval Leython naar 1-15 weg te spelen. Drie wissels van coach Henk van Klaveren waren in de derde set de juiste injectie. Langzaam liep Leython uit naar 15-10. De vierde set wist de basis- ploeg na een achterstand ook te winnen: 15-12. Madjoe kreeg in Enkhuizen Ge mini-K. op bezoek. De eerste twee sets gingen verloren met 16-14 en 15-12, daarna ging het voor de Voorschotense dames van een leien dakje, want Madjoe scoorde niet meer dan 10, 6 en 7 punten, waar door Gemini-K. daar alsnog met 2-3 won. Gem-K. 2 speelde zijn eerste wedstrijd in de derde divisie tegen Passage VCJ in Schiedam en ge zien het resultaat (0-3) mocht men alleszins tevreden zijn. NOVO 1 wist zijn eerste thuiswedstrijd te gen het gepromoveerde Advendo ook in winst om te zetten: 3-1In de promotieklasse heren zette Leython zijn zegereeks voort met een overwinning op Zovoc. Thuis werd het een attraktief schouwspel. De eerste set werd moeizaam met 15-13 gewonnen. De tweede set ging iets gemakkelijker met 15-8. De derde set won Leython in een spannende slotfase. LUSV her stelde zich goed na het verlies»van vorige week. Het wist een lastige klip te omzeilen, door uit in Nieuwerbrug van DVC te winnen met 0-3. Gemini 3 verloor ook zijn tweede wedstrijd, nu van Jodan Boys in Gouda. De Voorschotena ren kwamen er nauwelijks aan te pas: 0-3. NOVO keek wel wat vreemd bij de onverwacht sterke tegenstand van Tornado in Delft en werd met een kansloze 3-1 neder laag naar huis gestuurd. Bij de dames overtuigde LUSV ook deze week nog niet volledig, döor slechts met 3-2 thuis van Dosko te winnen. Het nam een 2-0 voor sprong, maar maakte daarna te veel fouten en gaf de zege bijna nog ten: 2-2. verschil. Orion 1 bleef op het goede Bij de dames won VCO nu wel van- pad dooruit Leython 4 gedecideerd Leython 5 met 3-1, al gaven de set- te kloppen. DAC bpekte zijn standen steeds slechts 2 punten tweede zege, nu uit tegen NOVO 3. LEIDEN - Het herenhoc keyteam van Leiden verloor het afgelopen weekeinde het eerste punt, terwijl de dames hun eerste overwin ning behaalden na vier ge lijke spelen. De dames van Forescate werden gekraakt door HDM (2-6). LEIDEN - DKS 1-1. Na twintig mi nuten in de eerste helft scoorde NOVO 2 verrichtte beter werk door Frits Verheyen uit een solo 1-0 voor RW 1 met 3-0 terug te wijzen. Leiden. Dit werd ook de ruststand. Leski 2 verloor met 1-3 van Gemini Na rust werd DKS erg gevaarlijk in 4 de tegenstoot, mede doordat het speelster raakte hierdoor der mate aangeslagen, dat de partij met 15-12 en 15-4 verloren ging. Ook het damesdubbel moest daardoor aan de Hilversum-da- mes worden gelaten: 15-4 en 15- 12. Daarvoor had Helga van Bal gooij echter in het damesenkel spel met 3-11 en 6-11 gezegevierd over Hilversum-speelster De Koo. Een voorbeeld, dat trouwens door de andere Veglo dame Irene de Vrindt, die haar opponente Top met 2-11 en 8—11 kansloos liet, gevolgd werd. In 10-15 van Huisman. Hans van Hartevelt boekte een zege op Top: 15-10, 3-15 en 3-15. Nederlagen waren er daarente gen voor Dick van Wijk, die te veel moeite met Wertwijn had (15-7; 17-16) en Wim de Rooy, die niet opgewassen bleek tegen Wasman(15-8; 17-18en 15-5).Het herendubbel Wim de Róoy en Hans van Hartevelt verloor van Wasman en Huisman met 15-10 en 15-13. Aangezien echter het andere Veglo herendubbel Jan van Slingelandt en Dick van Wijk met 15-13, 2-15 en 14-17 te sterk bleek voor Wertwijn en Top en het gemengd dubbel De Vrindt en Van Wijk met 8-15; 18-16 en 13-18 over mej. Top en Wertwijn triomfeerde, trok Veglo alsnog een nipte 5-6 zege naar zich toe. Vlietwijk kwam er tegen Duinwijk niet aan te pas. De ploeg uit Haarlem bewees een potentiële titelkandidaat te zijn, getuige de 3-8 eindscore. Winst partijen waren er voor Koemans, die Nuyten versloeg. Bisschop behaalde een verrassende zege op Barend en het herendubbel spel leverde eveneens een zege voor Vlietwijk op. Leiden behaalde in de uitwed strijd tegen DKC een 4-4 gelijk spel. Spadon won in het heren enkelspel van Van Zanten: 15-4: 8-15 en 7-15 en Strik versloeg Mak met 7-15, 18-15 dn 14-18. Opmerkelijk was dat in de laatste partij Mak in de derde set nog een 9-1 voorsprong heeft gehad. LEIDEN - De krappe 7-3 ta- feltenniswinst van Docos op het sterke Aloysius heeft de Leidse titelkansen sterk vergroot. Ed v.d. Berg was weer de grote animator door o.m. een twee-games zege op de Belgische kampioen Sportschool Van der Luit knap tweede PAPENDRECHT - Het team van nodig uit handen. De laatste set sportschool Aad van der Luit heeft werd echter toch nog gewonnen. °P de Nederlandse kampioen- Een gehandicapt Leython 2 kon schappen Taekwon-do een uitste- zonder Maria de Groot niet tot kende tweede plaats behaald. De winst komen in Schoonhoven te- Leidenaars moesten alleen gen DÓS. De jonge DOS-ploeg won vrij snel: 15-13, 15-7 en 15-12. Leython 3, versterkt met Liesbeth Schalley. Ook Wibo van Ge- nnip speelde zich naar twee verdienstelijke zegers op Dumez en Mathijssen. Ed Fallaux kwam alleen tegen laatstgenoemde tot winst. t Nora Bakker (links) bezig Scylla ondervond weinig tegen stand van het Schiedamse Noad hetgeen in recordtijd een 6-0 stand opleverde. Gerard Bakker per mitteerde zich hierna twee keer verlies, iets waarvoor Anton van Zoelen en Rob Regeer niet te vin den waren. De reserves lieten zich in Eindho ven door de leiding dermate ontre gelen dat verlies onvermijdelijk glippen. T.S.O. was. Hein Chrispijn incasseerde Scylla 4: 7-3. Bert winst)partij tegen Annemiek Smits. Rijnja en Petra Ummen, verloor der Luit, onder leiding nog wel de eerste set van Comtu- Gerard van den Velo, maar kwam daarna uitgeba lanCeerd terug: 3-1. Gemini-K. 2. verloor in Delft van een in vergelij- ^>en de school king met het vorig seizoen vei sterkt Tornado, kansloos met 3-0 In de eerste klasse heren was d bikkelharde Haagse school van Wikkevoort hun meerdere erken- Het team van sportschool Van an coach behaalde twee makkelijke overwinningen en moest daarna in de finale aantreden Wikkevoort uit Den Haag. Het werd een keiharde confrontatie waarin Ronald Segaar een kaakbles Heerlen omdat Hans van der Zwet een off-day had. Jacques van Rui ten en Koos van Beek kwamen tot twee zeges: 4-6. Scylla 3 bleef ook tegen Deltalloyd zonder puntenverlies: 7-3, waarbij Joost Mentink zijn 100 percent score handhaafde. Johan Wessels Fred v.d. Zeeuw lieten één partij te sterk voor in Schie bleef drie keer verlies en een officiële puntloos. Erik Noest verweerde waarschuwing en ook Frits Kan- zich ook zwakjes maar Rini Hansen tebeen bleef met één zege onder speelde twee keer heel verdienste- zijn kunnen, waardoor de twee lijk. punten die Theo Bakker scoorde Mizu 2 deelde de punten eerlijk met geen nuttig effect sorteerden. Niké: 5-5. Friso Reitsma liet zich Avanti heeft R en R met 9-1 op de twee keer de hand schudden maar zwakte gewezen. Ronald Rijsdorp van Nes en van Alphen smaakten Theo Louwers deden dat onge- dat genoegen slechts eenmaal. vooral omdat Bettine Vriesekoop bij Avanti ontbrak. Nora Bakker speelde zich tegen Annemiek en Liesbeth Smith weer beter in het ritme. Zij moest echter ook in het dubbel Zoetemelk ondanks puntloos bleef. omdat Marian slagen en Peter Groot liet alleen IJ- selstein de eer Mizu haalde tegen Wibats twee kostbare punten binnen, omdat Jaap Polak zich drie keer van zijn beste zijde liet zien. Ook Chiel Kuiper en Ferdinand Thung scoor den ieder twee keer 7-3. De Tref fers verloor thuis onverwacht van Avanti 2 was te sterk voor Maas sluis: 8-2. Jan van Wetten en John van Stnen lieten een opponent de eer maar Peter de Groot voelde daar geheel niets voor. De dames derby Scylla-Avanti le verde de Leidse dames de beide punten op: 6-4, omdat Sandra de Kruiff ongeslagen bleef, maar Tahamata in selectie voor Jong Oranje DEN HAAG (ANP) - FC Den Haag en PSV zijn elk met drie spelers vertegewnoordigd in de selectie van zestien man voor Jong Oranje, dat zaterdag in Aalborg tegen de Deense jeugdploeg voetbalt. De geselecteerden voor deze vriendschappelijke wedstrijd zijn: Frans Hoek (Volendam), Hans Galjé, Martin Jol en Henk van Leeuwen (Den Haag), Ernie' HMHMMMI Brandts, Adrie van Kraay en Jan Poortvliet (PSV), John Metgod en Loek Ursen (AZ'67), Wim Woudsma (Go Ahead Eagles), Simon Tahamata (Ajax), Pierre Vermeulen (Roda JC), Leo de Leeuw (Am sterdam), Stanley Brard en Kees-Jan Snoeck. (Feyenoord) en Piet Wildschut (Twente). middenveld van Leiden nog al eens mistastte. Een kwartier na rust maakte Gerard Eikelenhout de ge lijkmaker na een strafcorner. Forescate-Noordwijk: 1-2. In een gelijkopgaande eerste helft kwam Forescate op 1-0 via een strafcorner van Bob Hofland. Na rust kreeg Noordwijk veel kansen, wat resul teerde in de gelijkmaker van Fred Beuk en het winnende doelpunt van Frank Brouwer. ALECTO-HISALIS: 3-0. In de eerste minuut van de eerste helft werd de score al op 1-0 gebracht via Kees Gerretse. Robbert Kruidenier zorgde voor een 2-0 ruststand. In een rommelige tweede helft lieten beide teams veel kansen liggen; Andries Osseman zorgde uiteinde lijk toch voor 380 via een hard af standschot. Forescate-HDM 2-6. De dames van Forescate werden in de tweede klasse gekraakt door het stickvaste HDM. Na tien minuten was de stand al 0-2 voor HDM via Nel van Kollomburg, die later nog twee' maal scoorde. Er werd een rust stand van 1-4 bereikt met een te gendoelpunt van Janneke te Groen (strafcorner). In de tweede helft kreeg Forescate nog twee doelpun ten om de oren. Trudv Smit scoorde de tweede tegentreffer. LEIDEN-AMERSFOORT 2-0. Een overtuigende eerste overwinning voor de Leidse dames, dus vlak voor rust op 1-0 kwamen door Prisca Kors. In de tweede helft bracht Charlotte Citroen de eind stand op 2-0 uit de rebound na een strafcorner. Roomburg-Rijswijk 1-0. Room burg kwam goed weg bij het iets sterkere Rijswijk. Joke van der Drift bracht de stand voor rust op 1-0 uit.een strafcorner. Ondanks hevige druk van Rijswijk slaagde Roomburg erin de voorsprong vast te houden Te Werve-Noordwijk 3-0. Te Werve won overtuigend van Noordwijk. Bij de rust was de stand al 2-0 via twee goals van Mieke Smits. Daar werd na rust nog een treffer aan toegevoegd. Alecto-Waddinxveen 1-1. Alecto, dat de eerste helft met een 0-1 ach terstand afsloot, kwam in de tweede helft sterk terug. Dat resul teerde in de gelijkmaker van Mar jolein van Aldewereldt. Hialis-Reigers 5-1. De dames van Hisalis kwamen tot een goed resul taat via doelpunten van Helen Op- rel (2 maal), Belinda van de Berg (2 maal) en Joke van de Ardweg. Vooral na rust liepen de aanvallen van Hisalis gesmeerd. Reigers kon slechts eenmaap tegenscoren. Marjan Bruinsma derde in vijfkamp ATLETIEK - AV Leiden-atlete Marjan Bruinsma is dit weekeinde tijdens een nationale vijfkamp op de kunststofbaan in Roosendaal derde geworden met een puntento taal var. 3064. Haar sterkste onder deel was de 100m horden die zij af legde in 16.0 seconden. Verder Sprong zij 1.55m hoog en 4.62m ver. Bij het kogelstoten haalde zij 9.57m terwijl de 800m in 2.48.0 ging.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 16