Nieuw tarief Leidse taxi's op 1 oktober jNieuwe problemen rijzen rond openstelling van Sumatrabrug Jongetje zesling ernstig ziek VAN ZO'N BEDRAG ZULT U GEEN MINUUT WAKKER UGGEN BJIM KI H P 5 B. BON Slaapkamer; Marina: Ambtelijke onenigheid over de sierbestrating RIJDAG 30 SEPTEMBER 197 LEIDEN - 'A.§müt V". iff §i k .AjBy.tfjP fraai LEIDEN - Het ministerie van Eco nomische Zaken heeft de Leidse taxibedrijven toestemming gege ven om met ingang van 1 sep tember de taxitarieven te verhogen. De nieuwe tarieven zijn als volgt samengesteld: een aanslag van f 2,- (voor dit be drag wordt een afstand van 150 me ter, of gedeelte daarvan afgelegd); f 0,20 voor elke volgende afstand van 175 meter of een gedeelte daar van; voor het wachten wordt een be drag van f 0,20 berekend voor elke periode van 36 seconden of ge deelte daarvan; van twaalf uur 's nachts tot zeven uur 's ochtends geldt een toeslag op de tarieven van vijftig procent; het tarief voor interlokaal ver voer bedraagt één gulden per kilo meter. Een verzoek om de tarieven te mo gen verhogen werd begin sep tember gedaan door de gezamen lijke taxibedrijven in Leiden. Aan leiding vormde het feit dat er in Leiden door taxibedrijven ver schillende tarieven werden bere kend. Met deze nieuwe prijzen- beschikking van de minister van Economische Zaken zullen de Leidse tarieven, weer parallel lopen. Overigens is met deze verhoging maar ten dele tegemoet gekomen aan de wensen van de taxibedrijven Volgens de heer Blonk, eigenaar van het taxibedrijf Kerkhof BV is de verhoging geringer dan waarom was verzocht en blijven de tarieven achter bij de kosten stijgingen in de afgelopen jaren. „De tarieven bete kenen globaal een verhoging van ongeveer twintig procent ten op zicht van die van 1 januari 1975", aldus de heer Blonk. .EIDEN - De kans is groot dat de Stichting Jazzzolder tot-House moet worden opgeheven. De Leidse politie leeft de stichting met maatregelen gedreigd als op de zol- ler van het pand van studentenvereniging Augustinus rordt doorgegaan met de organisatie van openbare concer- ;n. Volgens brigadier Peet is dat in strijd met de vergun- n ing die B en W aan Augustinus hebben afgegeven en die lleen de organisatie van besloten avonden toestaat. Het estuur van de stichting is daardoor in grote moeilijkheden ;ekomen, omdat een serie concerten al vast ligt en er dus iok al contracten zijn afgesloten. 'azzzolder Hot-House zou van- vond aan het negende seizoen be- :eiiii innen. Van de politie is voor deze ti vond nog wel toestemming gekre- en, echter onder voorwaarde dat staitudentenvereniging Augustinus an niet zoals werd toegelaten wee, maar nog slechts één open vond zal organiseren. )e kwestie rond de vergunningen ran studentensociëteiten was be- „M in dit jaar al actueel toen binnen rthefe vereniging Augustinus een oorstel werd besproken om avon- en te organiseren, voor iedereen oegankelijk. Dit met het doel om ok buitenstaanders kennis te laten taken met de vereniging. Met de ergunning en de verordening in de and stak de politie daar toen een tokje voor. Uiteindelijk rolde uit en overleg over de kwestie het tompromis van de organisatie van lechts twee avonden. Nu Hot louse daar morgenavond één van ebruikt, blijft er voor Augustinus «lus nog maar één over. 4,t!/erbolgen et bestuur van de Stichting Hot louse is nogal verbolgen over deze ang van zaken. "Wij wisten van ui een verordening af. We draaiden al at 2 cht jaar openbaar, zelfs met subsi- t' ie van de gemeente, omdat des- jds werd erkend dat Hot House er dre iet alleen was studenten, maai in dag rincipe voor alle belangstellende •e«eidse burgers. Nu wordt dat ons a p deze manier onmogelijk ge- n laakt", aldus de commentaar van et bestuur, ire' (rigadier Peet van de afdeling bij- ondere wetten van de Leidse poli- te ie zegt „Augustinus weet, zeker inds de discussie van het begin ngi an jaar, dat openbare avonden lag olgens de vergunning niet mogen. )aar zou een concurrentie met het edrijfsleven door ontstaan, omdat Augustinus ontheffing heeft voor horeca-diploma's en ook geen be lasting hoeft te betalen. Het is niet onze taak om de zusterverenigin gen van Augustinus, zoals Hot House, over de voorwaarden in te lichten. Dat moet Augustinus zelf doen. We hebben lang niet de tijd gehad om situaties als deze aan te pakken. Nu hebben we daar wel mensen voor en gaat dat dus ook gebeuren". Hot House heeft inmiddels over legd met de Culturele Raad. Op ad vies van deze raad is het bestuur gaan praten met K en O en het LAK-theater om te bekijken of de al geplande concerten daar toch kun nen doorgaan. Over de toekomst is het bestuur zeer pessimistisch. Inkomsten "Normaal is dat we op de eerste avonden van het seizoen donateurs gaan werven. Van die inkomsten zijn we voor een belangrijk deel af hankelijk. We kunnen dat nu niet gaan doen, omdat we de mensen geen enkele zekerheid bieden dat Hot House volgende maand nog bestaat. Misschien dat er op de lan gere termijn wel oplossingen mo gelijk zijn, maar dan is elk geval onze continuiteit al verdwenen. Het ziet er öp het moment echt hope loos uit. Als het al mogelijk is om in het LAK en in K en O wat te doen, dan zal dat toch niet meer dan inci denteel zijn, omdat de mensen daar ook al met een vaste programme ring zitten". In een commentaar op de gang van zaken stelde burgemeester Vis, verantwoordelijk voor politie en drank- en horecavergunningen: „Vijf weken geleden is er een ge sprek geweest met alle studen tenverenigingen juist over de kwestie van de open dagen. We Door Ton van Brussel hebben toen duidelijk aangegeven, dat daar in strijd met de vergunnin gen wordt gehandeld en dat derge lijke activiteiten niet toelaatbaar zijn. Augustinus heeft in dat ge sprek met geen woord gerept over Hot Hous. Als we dit toelaten weet ik niet wat ik moet zeggen als straks het bedrijfsleven op de stoep staat. Het is geen kwestie van Algemene Plaatselijke Verordening, maar een regeling uit de drank- en horeca- wet, waar we maar niet zo vanaf kunnen wijken. In het verleden is het een en ander toegestaan, nu gaan de activiteiten steeds meer een openbaar karakter dragen en kunnen weer niet meer om heen". Het PvdA-gemeenteraadslid, Höp- pener heeft er in een gisteravond gehouden vergadering van de commissie cultuur bij wethouder Oosterman op aangedrongen dat Hot House nog tijd wordt gegund om een goede oplossing te zoeken. Hij wees er op dat nu de gemeente vier jaar lang heeft gesubsidieerd en het initiatiefheeft erkend,niet op eens een einde aan de activiteiten van de stichting mag komen. Wet houder Oosterman zal zijn verzoek vandaag aan de orde stellen in een vergadering van het college van B en W. LEIDEN - Dennis, de zesde baby van de zesling in het Leidse acade misch ziekenhuis, is ernstig ziek. De afdeling neonatologie (afdeling voor vroeggeborenen) maakte gis teren bekend dat „vanuit een plot seling ernstig aangetaste darm een massale infectie" zich door het li chaam van de baby verspreid heeft. De artsen noemen de toestand van de baby „erg zorgwekkend". Hij wordt behandeld met anti-bac- teriële middelen en zogenaamde wisseltransfusies om de afweer te verhogen. Verwacht wordt dat de toestand van het kind de komende dagen kritiek zal blijven. De moeder van de zesling, mev rouw Nijssen, is gisterén uit het ziekenhuis ontslagen. LEIDEN- De Charlotte Rho des, de drie-mast schoener die een belangrijke rol speelde in de televisie-serie "Onedin Line", die in ons land een hoge kijk dichtheid haalde, ligt op het ogenblik in Leiden. Het schip is afgemeerd langs de Zijlsingel nabij de SchrijversbrugDe komende dagen is het schip van 's morgens tien tot 'savonds ze ven uur te bezichtigen. Verder worden vanavond,zaterdag- en maandagavond zogenaamde „moonlightpartys" gehouden met kaas en wijn. Zondag is het schip gesloten. ADVERTENTIE Zo 'n prachtige eiken slaapkamer voor f. 5 79,-, dat is bijna niet te geloven. Alles oerdegelijk en smaakvol a afgewerkt. Bijpassende driedeurskast 217 x 60 x 155 cm breed, geen f. 919,- maar nu f. 449,-. Bijpassende vierdeurskast 217 x 60 x 206 cm. breed, geen f. 998,- maar nu f. 499,-. Bijpassende toilettafel en 3-de/ige spiegel nu f. 259,- ADVERTENTIE Tegen inlevering van deze bon kunt u vanavond gratis naar Toneelgroep Splien in de Leidse Schouwburg. U zult gegarandeerd een tijne avond hebben. Geldig voor twee personen. Lekten O SHOWROOM A Hooglandse Kerkgracht 47 tel. 071 - 133078 ZoeterwcHMte AFHAALCENTRUM n SHOWROOM (1200 m2) Hoge Rijndijk 315 tel. 071 - 899346 Donderdagavond koopavond Haarlem SHOWROOM Grote Houtstraat 158 tel. 023 - 312981 Den Haag SHOWROOM Vlamingstraat 13 lel .070-643392 frB en W Leiderdorp: bezwaren; B en W Leiden: in november open ^LEIDEN/LEIDERDORP - Het Leiderdorpse college van B en W is het niet eens met de openstelling van dé Suma- jfüitrabrug, zolang de reconstructie van de Sumatrastraat in De Kooi niet is uitgevoerd. Ook de verkeersmaatregelen die Ide gemeente Leiden van plan was te treffen kunnen geen -degcnade vinden in de ogen van het Leiderdorpse college. en W van Leiderdorp nemen laarmee een ander standpunt in dan de Leiderdorpse wethouder Drenth tijdens het overleg met zijn Leidse collega Waal. In dat gesprek "oflZei de wethouder geen overwe gende bezwaren te hebben, gezien het tijdelijke karakter van de maat regelen. Afgelopen week heeft het Leiderdorpse college de zaak nog eens onder de loupe genomen en kwam tot de conclusie dat de ge volgen voor Leiderdorp onaan vaardbaar zijn. Met name de verhoogde verkeers druk op de Zijldijk, de Van der Valk Boumanweg en de Leiderdorpse brug ontmoet erg veel Leider dorpse bezwaren. B en W van Leiderdorp vinden ook dat spoedig een begin moet worden gemaakt met de bouw van de Admiraalsbrug waardoor een verbinding tussen industrieterrein De Waard en de Hoge Rijndijk ontstaat. Dat laatste zal wel een wens blijven want bin nen de gemeente Leiden is men reeds geruime tijd geleden afge stapt van het idee om de Waard zo wel aan de Lage Rijndijk als aan de Hoge Rijndijk te ontsluiten. Mocht Leiden de Sumatrabrug toch openstellen en verkeersmaat regelen nemen op Lage Rijndijk en in de Zeeheldenbuurt, dan verlangt Leiderdorp, dat de Sumatrastraat spoedig mogelijk als ont- sluitingsweg gaat fungeren. En die beslissing mag door Leiden niet eenzijdig worden teruggedraaid onder druk van bezwaren uit de Kooi, zo vindt het Leiderdorpse college. De kwestie kwam gisteravond aan de orde in de Leidse gemeentelijke commissie voor ruimtelijke orde ning, onder grote belangstëlling van alle betrokken groeperingen: bewoners van de Sumatrastraat, bewoners en winkeliers van de Lage Rijndijk, bewoners van de Zeeheldenbuurt en vertegenwoor digers van de bedrijven op het in dustrieterrein De Waard. Besloten werd om het volgende voorstel in de raad te brengen: openstelling van de Sumatrabrug voor het verkeer, wanneer - ver moedelijk in november - een begin wordt gemaakt metd e reconstruc tie van de Sumatrastraat. Het twee richtingsverkeer op de Lage Rijndijk blijft daarbij gehandhaafd, terwijl de Zeeheldenbuurt^afgeslo- ten wordt voor doorgaand*verkeer naar het industrieterrein De Waard. Indertijd is in de gemeenteraad de beslissing genomen dat de Suma trabrug pas in gebruik zou worden genomen als de reconstructie van de Sumatrastraat voltooid zou zijn. Deze reconstructie die een half jaar zal vergen heeft echter nogal lang op zich laten wachten, ondermeer doordat men het niet eens kon worden over de aanleg van een tunneltje voor voetgangers en fietsers. Ondertussen wordt de toe stand in de Zeeheldenbuurt on houdbaar omdat door deze buurt het aan- en afvoerverkeer gaat van het industrieterrein De Waard. De bedrijven op het industrieterrein klagen over de slechte bereikbaar heid en eisen rnelle openstelling van de Sumatrabrug. Ham (CDA) De Hutspotten In de krant van 27 september stond een verslag van de vernielingen die bij de Leidse carnavalsvereninging De Hutspotten aangericht waren. Wat ik bij dit bericht miste, was de vermelding van een gironummer waarop men geld zou kunnen stor ten om deze vereniging te helpen de klap te boven te komen. Ik besef heel goed dat het geven van geld niet kan goed maken, dat zoveel mensen zolang voor niets hebben gewerkt, maar misschien krijgen ze daardoor hun enthousiasme terug. Ik ben zelf helemaal geen car navalsvierder, maar ik vind het ge- PETER NIEROP Tollenaersingel 22 Leiderdorp Naschrift: Het bestuur van de Hutspotten heeft deze week vele reacties gehad van mensen, die bereid zijn een financiële bijdrage te leveren. Het bestuur heeft daarom besloten om het giro nummer in to schakelen voor eventuele bijdragen uit de bevol king. Wie geld over wil maken kan dat doen op postrekeningnummer 3369438 ten name van Hutspotten Leiden, onder vermelding van „opbouwfonds". LEIDEN - Vóór vijftien november moet de Breestraat herbestraat zijn. De stoepen zullen breder worden, een gedeelte van de rijweg zal donkerrood geasfalteerd worden en een ander gedeelte weer met klinkers bestraat. Gisteravond werd dit ontwerp aan de commissie ruimtelijke ordening voorgelegd, die ermee akkoord ging. Een openlijke onenigheid tussen de bij het werk betrokken ambtenaren trok bij de presentatie van het plan nogal de aandacht. Terwijl de gemeen telijke verkeersingenieur verklaarde dat de stoepen uitgevoerd zouden worden in een sierbestrating van klinkers en tegels, onderbrak het hoofd van de civiele werken hem plotsklaps: „Nee nee, daar pieker ik met over, dat kost me veel teveel tijd!" De ander wat geschrokken: „Maar, dat zou wat vreemd zijn; het is intern overlegd". Zijn opponent weigerde aanvan kelijk echter de verantwoordelijkheid voor het werk en trachtte de com missie voor te rekenen dat de datum vijftien november niet haalbaar zou zijn bij het toepassen van een sierbestrating. Wethouder Waal probeerde de onenigheid wat te sussen met de belofte dat dat in ambtelijk overleg dan nog maar even bekeken moest worden. De commissie trok zich van het tijd-argument weinig aan en ging akkoord met het herbestratingsplan dat 230.000 gulden gaat kosten. De Sumatrabrug, die nog altijd omhoog staat. Illustratie vaneen botsing van belangen tussen wijkbewoners en bedrijven. noemde het gisteravond „van de gekke" dat een brug die miljoenen heeft gekost er ongebruikt bijstaat. De brug is gebouwd, zoals wethou der Waal het memoreerde om het industrieterrein te ontsluiten en de Zeeheldenbuurt te ontlasten van het vele verkeer. Maar bewoners van De Kooi vrezen dat zij nu het vele verkeer voor hun deur krijgen. Anderzijds bestaat ook het gevaar, bij onvoldoende maatregelen, dat er sluipverkeer van de Merenwijk naar de binnenstad en andersom via de Sumatrabrug zal gaan. Bewoners van De Kooi wezen gis teravond op de belofte dat de brug niet open zou gaan, vooraleer de re- constructiewerken aan de Suma trastraat zouden zijn voltooid. De commissie kon gisteravond een toch voor alle partijen bevredi gende oplossing vinden doordat op het allerlaatste moment bewoners en vooral winkeliers van de Lage Rijndijk geheel akkoord gingen met het handhaven van tweerich- tingverkeer daar. Meer Leids nieuws op pagina 13 Molenrestauratie LEIDEN - De stadspoldermolen aan de Slaaghsloot, achter de Groenoordhal, zal worden geres taureerd, zo hebben B en W beslo ten, voor te stellen aan de gemeen teraad. Voor deze restauratie, heeft de Rijksdienst Monumentenzorg een plan opgesteld. Het aandeel van de gemeente in de kosten zou drie ton bedragen. De molen doet op het ogenblik geen dienst meer, maar wordt bewoond door een me dewerker van de dienst gemeente werken. ADVERTENTIE DEALER VAN O.A. B0USSAC GORDIJNEN TAPIJT GORDIJNEN BES0UW TAPIJT Interieurverzorging W. J. ZIRKZEE b.v. Zeemanlaan 22 - Leiden Telefoon 071-142627

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 3