Jachtwerf De Leede verdwijnt jUzqrtK Berovingen op straat en station Raad Zoeterwoude voor snelle sloop klooster 1 Weidse agenda Geen subsidie voor deel Rijnzichtweg VEEL ONGELUKKEN IN HET LEIDSE VERKEER LEIDEN - Een 54-jarige Leidse verpleegster is gistermiddag op brutale wijze beroofd van haar por temonnee. De vrouw trachtte op één van de perrons van het station een hapje uit de snackautomaat te trekken, toen twee jongemannen van omstreeks twintig jaar haar te hulp schoten. Na dit hulpbetoon ging het tweetal er snel vandoor, vermoedelijk met de in een tas ge borgen portemonnee van de ver pleegster. De portemonnee bevatte een bedrag van 70. Van een 20-jarig Leids meisje, dat samen met haar zusje op een auto stond te wachten werd gisteravond op de hoek van de Hooigracht en de Kaasmarkt door twee jongens op de brommer de tas uit de hand ge trokken. Ook gisteravond hebben twee bromfietsende straatrovers ge tracht een inwoonster van Leiden, die met haar echtgenoot voor een etalage op de Nieuwe Rijn, nabij de Hooigracht, stond te kijken, haar tas afhandig te maken. De poging mislukte, omdat de vrouw de tas stevig vasthield. Parallelweg afgesloten VOORSCHOTEN - De parallelweg van secundaire weg 8, lopend van Wassenaar naar Voorschoten, zal bij wijze van proef voor auto's wor den afgesloten. De proef geldt voor het gedeelte van de weg buiten de bebouwde kom van Voorschoten en voor een periode van 6 maanden. Provinciale Staten heeft hiertoe besloten omdat de Voorschotense weg steeds meer als sluiproute wordt gebruikt. Hierdoor ontstaat met name voor fietsers en brom fietsers een gevaarlijke situatie op de Parallelweg. Open huis Pippeloen LEIDERDORP - De Leiderdorpse kinderspeelzaal Pippeloentje ver huist: van de Hoofdstraat naar de Mauritssingel 186. 3 oktober kunnen ouders, peuters en belangstellenden de nieuwe speelzaal bewonderen. Van 10 tot 12 uur wordt open huis gehouden. De nieuwe speelzaal is veel ruimer, waardoor er meer kinderen kunnen worden geplaatst. --SMS, 'f ..r -- "-j: --iff- .„-J, - De ruim 1000 vierkante meter worden voor een bedrag van vier ton gekocht. ZOETERWOUDE - "Het is maar goed dat er tijdens de brand vorige week geer. harde wind stond, an ders zou het brandgevaar voor aan grenzende panden erg groot zijn geweest". CDA-raadslid Van der Hevden sprak tijdens de gisteravond ge houden raadsvergadering in Zoeterwoude zijn onvrede uit over de huidige situatie bij klooster "De goede herder". "De jeugd speelt tussen de bouwvallen die op instor ten staan, terwijl onbevoegden zog steeds materialen wegslepen." In zijn functie als lid van het kerk bestuur overhandigde hij bur gemeester Detmers een brief, waarin genoemd bestuur zijn on rust uitspreekt over de ontstane si tuatie. Op de vraag naar de maatre gelen die het college dacht te gaan nemen, antwoordde de burgemees ter dat B en W er alles aan zal doen om de restanten van het klooster zo snel mogelijk te laten opruimen. Zij zal hiertoe de eigenaren, de firma Noordlander, aanschrijven, met het verzoek de sloopwerkzaamheden onmiddellijk aan te vangen. Zono dig zullen zelfs dwangmaatregelen worden genomen. De raad ging gisteren ook akkoord met het instellen van een commis sie voor beroep- en bezwaarschrif ten. Deze commissie, die voort vloeit uit de in 1976 ingestelde wet Arob (waardoor de mogelijkheden van burgers om tegen beslissingen van de overheid in beroep te gaan worden uitgebreid), gaat bezwaar schriften, tegen lagere overheids instellingen ingediend, in de voor bereidende fase behandelen. Er waren nog wel wat problemen rond deze commissie. Het gemeen tebestuur had voorgesteld de commissie uit vier raadsleden te la ten bestaan, maar Frits de Winter (Progressief Zoeterwoude) zag meer in drie leden uit de raad en een door hen te kiezen onafhankelijke voorzitter. De raad zal immers vaak zelf partij zijn. Dat een jurist dan eventueel voorzitter zou kunnen worden stuitte op problemen vij fractiegenoot Straver: "Met een ju rist erbij gaat het werk van die commissie veel te veel tijd kosten. Het spijt me dat ik die ervaring heb Ander punt was: moet deze com missie openbaar zijn. Uiteindelijk is besloten eventuele wijzigingen uit de raad op het voor stel van het gemeentebestuur in de commissie bestuurszaken te be handelen, maar de verordening wel te accepteren. Tot leden van de commissie werden gekozen: voor het CDA mevrouw Plantinga en raadslid Minekes, voor PZ Straver en voor de VVD Michielse. Het door vandalen vernielde beeld houwwerk "Truus", dat het plant soentje tegenover de Nederlands Hervormde kerk geruime tijd sierde, zal worden vervangen. De van haar sokkel gestoten Truus bleek niet meer te repareren, omdat de gipsen mal niet meer voorhan den was. Derhalve zal Truus op haar inmiddels karakteristiek ge worden plekje terugkeren in een nieuw te creëren gedaante. Ook CDA'er Duyndam wou Truus graag terug, maar dan graag wat steviger, opdat ze er tegen zou kunnen "als er wat moeilijk met het beeldje wordt omgegaan." Het nieuwe beeldje gaat ongeveer 4000 gulden kosten. De gemeente heeft kunststukjes als Truus in middels verzekerd, om eventuele volgende schadeposten te ver mijden. Gemeentebestuur Warmond gaat jachtwerf aankopen WARMOND - De gemeente Warmond zal binnenkort Jachtwerf De Leede aankopen om het bestemmingsplan „Zwanburg" verder uit te kunnen voeren. Dat plan voor ziet namelijk ook in een gedeeltelijke verbreding van de Leede, waardoor de werf die tegenover park Groot Leer- ust is gelegen, moet verdwijnen. In 1971 hadden al onderhandelingen plaats gevonden over aankoop van de werf, maar toen werd geen overeenstemming bereikt over de koopprijs. Dat is nu wel gelukt. De gemeente zal de ruim 1000 vierkante meter grond en de in zeer slechte staat verkerende loodsen voor een bedrag van vier ton overnemen. Bovendien heeft de gemeente zich verplicht om zo mogelijk de huidige eigenaar een terrein van 2500 vierkante meter te verkopen dat gelegen is in de Veerpolder. Een gedeelte van de Veerpolder, achter de firma Panagro, moet volgens het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan Zuid als industrieterrein ingericht worden. Koopsom Ook zal de koopsom zo snel mogelijk betaald worden terwijl de oplevering van de werf pas in 1981 zal plaatsvinden. Volgens burgemeester De Vreeze is een dergelijke regeling noodzakelijk om het bedrijf de moge lijkheid en de tijd te geven van vestiging te veranderen. Nadat de commissie financiën, die vlak voor de gemeenteraad in vergade ring bijeen kwam, aanvankelijk wat gemor over deze aankoop viel te beluisteren, slaagde de burgemeester De Vreeze er in een besloten ver gadering blijkbaar in om de commissieleden tot andere gedachten te brengen. In ieder geval deelde De Vreeze in de openbare raadsvergade ring mee dat de commissie financiën positief adviseerde over de aan koop. Nadat in een vorige raadsvergadering door de WD en Progressief War mond al een dergelijk verzoek was gedaan, drong PW fractieleider Tim- mermann er gisteravond bij het college op aan dat van haar kant een gesprek met de bewoners van de Warmundastraat wordt georganiseerd. Onbevredigend Alle partijen waren het erover eens dat de huidige situatie onbevredigend is en betreurden het ook dat het afgelopen vrijdag gehouden gesprek tussen de woningstichting Warmunda en de bewoners grotendeels op een mislukking is uitgelopen. CDA-fractievoorzitter Tulp deed een dringend beroep op de betrokkenen om de impasse te helpen doorbre ken, dit „in het belang van de bewoners en de dorpsgemeenschap". Burgemeester De Vreeze zegde de raad toe dat het college binnenkort de bewoners voor een gesprek zal uitnodigen. In het begin van dat gesprek zal wel uitgelegd worden waarom rënovatie onmogelijk is, maar de bewoners zullen moeten aanvaarden dat er aan het besluit van staatssec retaris Schaefer niet meer te tornen valt. Over de wijze waarop het gesprek gevoerd moet worden, zal het college van B en W zich nog nader beraden. Vrijdag Herenstraat 45, gebouw StaalwJ jeugdsoos Time. 19.45-23.30 uur. Hooglandse Kerkgracht 28, open so< avond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, l jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdo informatieavond Baha'i gem., 20.15 ui Troef, Noordeinde 2a, sport, 19 uur; soi 20 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, middagsoi 14.30 uur; Vegetaries eethuis, 18 uur; i handicaptensoos; soos Mirakel, 20 uu Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, zing „De kerk in verdrukki waarom?", 20 uur. Leidse Schouwburg, Toneelgroei Splien met "Een paard met vleugels^ 20.15 uur. Robijnstraat 1, open-huis Weerklank", 19-20 uur. Vrijetijdscentrum, popconcert, 20 uui Gemeentehuis Wassenaar, receptie C( ciêrge Veldman, 16-17 uur. Gemeentehuis Voorschoten, gemeent raad, 20 uur. Witte huis, Oegstgeest, voordracht ov milieuaspecten, 20 uur. Zaterdag I7< Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uu Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 11- jeugdschaaksoos (11-15 uur), 15-17 ui li LAK-Theater en Vrijetijdscentrum, Leidse Folkfestival, 14-01.00 uur. De Pomp, Warmond, dierenfeest, van 16 9.45 uur. j Antonius Clubhuis, ruilbeurs, van 10- Zondag OEGSTGEEST - Tijdens de gister avond gehouden vergadering van de commissie verkeer en vervoer stond als enige punt op de agenda tfe reconstructie Rijnzichtweg, ge legen tussen viaduct rijksweg en Apolloplein. De minister van ver keer en waterstaat heeft geen reden gevonden aan de reconstructie van dit gedeelte van de Rijnzichtweg mee te betalen, aangezien er ter plaatse geen knelpunten aanwezig zijn voor het openbaar vervoer. De huidige reconstructie is onderdeel van een groter plan waarvoor een rijksbijdrage is toegekend in het kader van het zogenaamde experi menteerproject Leidse Baan. Omdat de betalingsbalans een ruim overschot te zien geeft is besloten tot reconstructie van genoemd weggedeelte over te gaan en wel vooruitlopend op de plannen van '78. Indien het werk op dit ogenblik aan de aannemer gegund wordt brengt dit een besparing van 150.000 met zich mee. Ongemakken De werkzaamheden - die langere tijd zullen duren - hebben een aan tal ongemakken voor het verkeer ten gevolge en de discussie gister avond ging er over hoe die op te vangen. Wethouder Thorn (CDA) was van mening dat op dit ogenblik over heid, politie en aannemer tesamen, in staat zijn de problemen op te los sen, doch Kakebeeke (CDA) dacht aan maatregelen van meer struc turele aard, die een beter verkeers- afvloeiing van en naar Oegstgeest mogelijk maken Daar de eerste fase van de totale werkzaamheden al een aanvang genomen heeft werd besloten, voor met de tweede fase begonnen wordt, de zaak nog eens grondig door te praten en te kijken of van de kant van de verkeerscommissie suggesties gedaan kunnen worden voor een meer adequate doorstro ming. LEIDEN - De 51-jarige Leidenaar W. v. d. K. raakte gisteravond zwaar gewond, bij een verkeersongeval op de Diamantlaan. De man, die op het voetpad stond, stak plotseling, vlak voor een naderende auto de rijbaan over. De bestuurder van deze auto, een 24-jarige Leidenaar, die volgens de politie met matige snelheid reed, kon een botsing niet voorkomen. De voetganger viel op de motorkap van de auto, sloeg door de voorruit om vervolgens weer van de motorkap af te glijden. Hij kreeg ernstig letsel en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Een 32-jarige Leiderdorper botste gisteravond met zijn auto rijdende op de Warmonderweg bij het link- safslaan in de richting van de Oegstgeesterweg te^en een uit te genovergestelde richting nader ende wagen. De Leiderdorpse au tomobilist, die de rechtdoorgaande wagen telaat had opgemerkt, kreeg onbekend letsel. De 17-jarige Leidse bromfietser S. G. werd gisteravond op de Hoflaan aangereden door een automobilist, die de Weidehof in wilde slaan op het moment dat de brommer na derde. Ook hij kreeg onbekend let sel. De 16-jarige Leidenaar C.v.L kwam gisterochtend op de Maresingel met zijn brommer te slippen als ge volg van een olievlek op het weg dek. Zijn arm schoot als gevolg van de valpartij uit de kom. Werelddierendag Denk niet alleen aan het 3- oktoberfeest, maar ook aan werelddierendag. De W'ar- mondse jeugdraad organiseert in het kader van deze "dag voor het dier" morgen een dierenfeest. Tenminste, de or ganisatie noemt het een dierenfeest. Het blijft de vraag of de dieren de keuringen die ze ondergaan ook als een feest be schouwen. Voor de katten staat de jury om 9.30 uur klaar en om 10.15 uur is de beurt aan de hamsters, marmotten en konijnen. Om 11.00 uur start de categorie diversen. Of daaron der ook mensen worden ver staan vermeldt het prog ramma niet. De honden wor den wel met soortnamen ge noemd en om 11.45 uur zal het pleintje bij de Pomp voor hen beschikbaar zijn. Verzamelaars Morgen is van 10 uur tot Miskoopjes 17.00 uur een grote ruilbeurs. Verzamelaars van postzegels, munten, sigarenbandjes, luci fersmerken, ansichtkaarten enzovoorts zijn van harte wel kom in het Antoniusclubhuis Mare 43, Leiden. Dropping Laarzen en sterke drank kunnen morgenavond de deel nemers aan de dropping in Zoeterwoude warm houden. De plaatselijke KPJ organi seert een dropping in een zeer bosrijke omgeving. Vertrokken wcrdt om 19.30 uur vanaf het parkeerterrein van sportpark Haasbroek. ^iets-toertocht De Leidse toervereniging Swifttoer organiseert in het kader van de 3 oktoberfeesten zondag voor de tweede maal in successie de speciale fiets- toertocht. Iedereen kan aan deze tocht deelnemen. Gestart wordt tussen 8.30 uur en 9.30 uur in het klubhuis van Swift op het industrieterrein "De Waard" aan het einde van de Trompstraat. De route moet erg fraai zijn. Mensen die geen interesse hebben in de 3-oktoberfeesten (bestaan die wel?) kunnen maandagavond ook nog iets anders doen. Miskoopjes op het gebied van muziek kunnen geruild worden op de Ruilbeurs in de Openbare Dis cotheek Wassenaar, Luifel- baan 1. Vanaf 19.00 uur kan men daar terecht. Ballotage Aspirant-leden van de kunstkring Voorschoten kun nen minimaal 5 schilderijen, tekeningen, prenten, beelden of textiele werkvormen, 10 stuks keramiek, klein sculp tuur of sieraden inleveren voor de ballotage van de kunst kring. Morgen van 14.00 tot 16.00 uur inleveren. Het afha len kan zaterdag 8 oktober van 14.00 uur tot 16.00 uur aan het atelier Molenlaan 3, Voorscho ten. Het 12-jarige Leidse meisje A.P. werd gisterochtend door een tot nog toe onbekend gebleven brom fietser enkele meters meegesleurd, toen ze op het Lammenschansplein tussen twee op het fietspad ge plaatste paaltjes doorreed. Ze kreeg een grote buil op het achterhoofd. In alle gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar het ziekenhuis. Verontreinigd drinkwater in Warmond WARMOND - In het afgelopen weekeinde werd er bij een pe riodieke drinkwatercontrole een verontreiniging in het Warmondse drinkwater ontdekt. Na overleg met de inspecteur voor de volks gezondheid ging de gemeente Warmond afgelopen zondagavond over tot chlorering van het drink water. Volgens burgemeester De Vreeze gebeurde dat om te voor komen dat er bij een voortgaande verontreiniging inderdaad gevaar voor de volksgezondheid zou op treden. Inmiddels is de veront reiniging alweer zo ver terugge drongen dat de toevoeging van chloor is gestaakt. Omtrent de oor zaak van de verontreiniging bestaat nog geen duidelijkheid. OEGSTGEEST/LEIDERDORP -Dit is een van de twee foto's die vorige week in de prijzen viel bij een foto-wedstrijd uitgeschre ven door de British Petroleum Raffinaderij Nederland. De fotograaf van deze buizen constructie op het terrein van BP in Rotterdam, werd ge maakt door Jan Boekkooi (21) uit Oegstgeest. De eerste prijs (een bedrag van 250 gulden) werd in de wacht gesleept door Mark Steffelaar (22) uit Leider dorp. Bij deze foto-wedstrijd, waarop Jan en Mark, die beiden stude ren aan de MTS voor Fotografie en Fototechniek in Den Haag, inschreven moesten onderwer pen gefotografeerd worden op het opslagterrein en het proces terrein van BP zelf. Op zich alles niet bewegende technische delen, die de door snee foto-bewonderaar niet zo erg aantrekken als bijvoorbeeld reportages over mensen. Dit neemt echter niet weg dat het fo tograferen van zulke objecten een grote vaardigheid vereist. Mark Steffelaar, die dit jaar af studeert daarover: "Je moet de onderwerpen een beetje abstra heren omdat ze dood zijn. Ik wilde geen zuivere reproduktie van de aanwezige toestanden. Ik ben afgegaan op de vormen die ik indrukwekkend vond". Mark looft daarbij Jan voor zijn buitengewoon fraaie vormge ving en goede druktechnieken. Beide leerling-fotografen hou den zelf meer van natuur-, por tret en reclamefotografie, maar ze zijn realistisch genoeg om in te zien, dat ze door het grote aanbod aan fotografen niet zo maar een van de onderdelen kunnen kiezen die ze het mooist vinden. Mark waarschuwt er voor teveel waarde te hechten aan de prijzen. "Een fotograaf selecteert name lijk zelf. De goeden die echt iets voor het vak voelen moeten zich in de praktijk bewijzen. Veel vallen al in hun studietijd af als ze gaan inzien dat fotografie niet alleen bestaat uit reizen en het fotog raferen van leuke mei den. Deze mensen hebben een to taal verkeerd beeld van het vak". Mark en Jan wijzen erop dat in bepaalde sectoren de fotografie aan het verloederen is. "Reclamefotografie bijvoor beeld is vaak geen kunst meer. Je kunt niet meer zozeer je eigen gevoelens in het onderwerp leg gen. De firma's schrijven je pre cies voor hoe, waar en wat ze op de foto willen. Je mag op het laatst nog maar op het knopje drukken". Ondanks dat blijven beiden erbij dat fotograaf-zijn het leukste beroep is dat er be staat. Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uui V Middelweg 19c, kindervoorstellii!11 Leids Poppentheater, 14.30 uur, t< v 125802. Industrieterrein De Waard, sta Leidens-ontzet-tocht, 8.30-9.30 uur. Café De Twee Spiegels, muziekpro ramma, 15 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, gesprek groep Gideon, 11.30 uur, koffiebar, LAK-Theater, marionettentheater „M neer Frederik en de karren" kinderthe ter, 15 uur. fC Meerrust, Dorpsstraat 5, Warmond, o treden van de „Swing Society", 15 uu Maandag Voor 3 okt.-activiteiten zie krant van za 1 i ARTSEN tot zondag 24 uur, waargenomen door volgende artsen: Wijk I (Morswegkwa tier, binnenstad tot Cityring e i Groenoord): R.M.G. Taytelbaum, H gewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi <ti Merenwijk): F.B. Kruis, Klaproos 34, t< 126371; Wijk III (Waard, Professore wijk en Tuinstadwijk): W. de Bruyne, c Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wij IV (Zuid-West en Haagwegkwartier van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 8 ui e vm.: W. Schellekens, Paganinistraat tel. 764035; van zondag 8 uur vm. zondag 24 uur; A.A. van Rijn, Meli setuin 5. tel. 210797. Leiderdorp - Van Wijk, Praktijkadre Merelstrrat 184 a, tel. 890529 (zaterdag 1 F.O.A.M. Kemme, praktijkadres, Mere straat 184 a, tel. 893139 (zondag); Vat Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539 (maar i dag). Oegstgeest - E.W.F. van Walchrer Oranjelaan 29, tel. 152130 (de weeken< dienst gaat in op zaterdag 10 uur vm. J.B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2, te 155666 (maandag). il Voorschoten - S.M. Platteel-de Jong! c Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (zaterdag Meiman, tel. 2493 (zondag). Warmond - J. Hoornweg, Kievitspar 19, Voorhout, tel. 02522-11393 Apotheken den wordt van vrijdag 30 sept. tot maan dag 3 okt. uur vm., waargenomen doon Apo'theek Leiden Zuid-West, Brahmsl laan 20, tel. 763134; Apotheek Beker) Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Van maandag 3 okt. vm. tot vrijdag 7 oktj wordt de dienst waargenomen door Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 124807 Apotheek Voorschoten, Leidseweg f' Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider™ dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel; 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum!) v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlej ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, flat "de hooge) wei" 203, Sassenheim, tel. 02522-12022.} Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwd^ moederzorg), Terweepark 2, tel. 1510681. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werkje Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2