"Overwinning" campinghouder gauw verstoord Alkemade: misbruik macht? ü-e/cfee agenda Provincie zit met zaak in de maag Oud parochiehuis is veranderd in modern uitgaanscentrum Burgerlijke stand Verhuist Duindigt? KOEIEN OP STAP TUINBOUW KAAG - Jachthaveneigenaar J. van Asselt mag de tien caravans rond zijn bedrijf op Kaageiland laten staan. De provincie heeft hem gelijk gegeven in zijn beroep tegen de gemeente Alkemade. Die gemeente had Van Asselt vergunning van 1976 voor plaatsen van die caravans plotse ling een zogenaamde "uitster- de het verlies van één caravan, die in 1976 van bewoner verwisselde. Deze caravan, die de gemeente dit voorjaar wilde wegslepen, mag met het fregeling" opgenomen Die regeling nieuwe bewoner blijven staan, moeh nu uit de vergunning worden geschrapt. Het overwinningsfeest van Van As selt is echter onmiddellijk ernstig verstoord door de gemeente Alke made, die de uitspraak blijkbaar allang aan voelde komen en al een jaar geleden haar maatregelen nam: de uitsterfregeling, die bepaalt dat zodra één van de caravanbewoners zijn rijdend huis van de hand doet de lege plek niet mag worden opge vuld, is in de vergunning voor 1977 toch van kracht. Ondanks de uit spraak van de provincie. De uitspraak van de provincie is namelijk alleen gebaseerd op de wet, die zegt dat kampeerexploita- tievergunningen precies zo moeten luiden als de gemeente in de kam- peerverordening heeft vastgelegd. Die kampeerverordening meldde niets van een uitsterfregeling, die dan ook niet als voorwaarde aan de vergunning van Van Asselt mag worden gekoppeld. Terwijl Van Asselt het beroep tegen het opnemen van die regeling had ingediend, heeft de raad vorig jaar december besloten de uitsterfrege ling in de kampeerverordening op te nemen. Van Asselt die immers al een beroep had lopen, ging niet te gen dat raadsbesluit in beroep zo dat in de vergunning voor 1977 de uitsterfregeling automatisch - en ditmaal, getuige de uitspraak van de provincie, wel wettig - van kracht is. Wat er al met al succes voor Van Asselt overblijft is dat het in wer king treden van de regeling met één jaar is uitgesteld. Het scheelt hem Overigens wilde de gemeente over de geldigheid van de uitstmveri- gens wilde de gemeente de caravan wegslepen terwijl de uitspraak van de provincie over de geldigheid van de uitsterfregeling in de vergun ning van 1976 nog moest komen. Daarop door Van Asselt gewezen, liet de gemeente de caravan toch met rust. Teleurstelling Veel meer betekent betekent de uitspraak van de provincie voor Van Asselt echter een grote teleur stelling. De Kaagse jachtwerfeige- had zijn beroep tegen de ge meente aangespannen op 'grond, van de onredelijkheid van de uit sterfregeling. In 1974 gaf Alkemade hem nog toestemming zijn caravan park met vier caravans uit te brei den. Twee jaar later, nadat de ge meente een nieuw bestem mingsplan aannam en besloot de recreatie te gaan regelen zoals zij dat wil, wil Alkemade hen niet al leen die vier, maar alle caravans af nemen. De provincie heeft echter, bij wijze van spreken, niet het opstel van de gemeente misprijzend in de prul- lebak gegooid, maar slechts een zinnetje met een taalfout gevonden. Van Asselt, nog wat ongelovig: "Ik moet de papieren eerst nog eens rustig doorlezen. Het lijkt mij on begrijpelijk en eigenlijk geloof ik er nog maar niets van. De provincie gaf mij toch, toen ik in juli mijn be zwaren mocht toelichten, duidelijk gelijk en vond de gemeente ook maar onredelijk. Als het waar is dan zal ik nu misschien een advocaat in de arm moeten nemen. Tot nu toe heb ik het allemaal zelf gedaan." Burgemeester Bolten van Alke made: "Het klopt inderdaad dat de uitsterfregeling dan wel uit de ver gunning van '76 gehaald moet wor den, maar gewoon terugkomt in de vergunning voor dit jaar. Ik moet de stukken nog eens op mijn gemak doorlezen. We kunnen tenslotte ook nog binnen dertig dagen in be roep gaan tegen het besluit van de provincie." De jachthaven en (daarachter) het omstreden campingterrein van Van Asselt (archieffoto) KAAG - Woordvoerder Dekker van de provincie zei vanmor gen desgevraagd in een reac tie op de zaak-Van Asselt toch nog een mogelijkheid te zien voor de Kaagse jachthaven eigenaar. Van Asselt zou dan rechtstreeks naar de Kroon moeten stappen en vragen om vernietiging van het raadsbe sluit om de uitsterf regeling in de kampeerverordening op te nemen. ,£)e mogelijkheid daartoe wordt", aldus Dekker, „door de provincie aangegeven in de motivering die haar uit spraak vergezelt". Echter niet rechtstreeks, omdat de veror dening slechts zijdelings een rol speelt bij het beroepschrift van Van Asselt tegen de ver gunning-met-uitsterfregeling De mogelijkheid tot vernieti ging kan worden gecon cludeerd uit de volgende te genstrijdigheid: In haar verweerschrift schrijft de gemeente dat de uitster fregeling vorig jaar is opge nomen in de verordening om dat het daardoor mogelijk wordt „de grote recreatieve druk op met name Kaagei land in goede banen te lei den." Ofwel: de gemeente heeft zich zelf de mogelijkheid gecreëerd Van Asselt, die al meer dan dertig jaar een recreatief be drijf op Kaageiland voert, zijn caravanpark af te nemen omdat de gemeente het daar niet wil hebben. Waarom blijkt ook duidelijk uit het betoog van de gemeente: tyDe verwezenlijking van een bestemmingsplan mag niet bij voorbaat worden uitgeslo ten door in het verleden ont stane situaties". Dus omdat Van Asselt de komst van een nieuw caravanpark in de weg staat heeft de ge meente besloten „concurrent Van Asselt uit de weg te rui- Tegenover het betoog van de gemeente stelt de provincie dat in de kampeerverorde ning staat „dat slechts voor schriften aan een s gewone kampeer-exploitatievergun- ning kunnen worden verbon den in het belang van de openbare orde, de gezond heid, de veiligheid en de wel stand". Volgens Dekker valt de uitster fregeling in het geval van Van Asselt, die op geen enkele wijze iemand (behalve dan blijkbaar de gemeente) in de weg zit, niet onder één van die noemers. Dat zou betekenen dat de ge meente misbruik maakt van haar macht en dat van Asselt' grote kans heeft op vernieti ging van het raadsbesluit. De provincie zit er enigszins mee in de maag dat zij niet meer heeft kunnen doen voor Van Asselt. Dekker: ,(Een probleem van kaag is dat het eiland op geen enkele manier is vertegen woordigd in de gemeente Al kemade. Een raadslid uit Kaag is er niet. Dat is ook een oorzaak waarom het raadsbesluit van vorig jaar, dat toch vooral voor Kaag gevolgen heeft, onge merkt aan Van Asselt is ge passeerd." W.F. Nieuw zalencomplex Oegstgeest OEGSTGEEST - „Wat moet ik met die ouwe rotzooi" waren de woor den van de heer Overdevest toen hij voor de eerste keer met het voor malige patronaatsgebouw „Wil- librord" geconfronteerd werd. Dat was in oktober 1976. Wie gisteravond de officiële ope ning bijwoonde van „Camphuys" zal verbaasd geweest zijn over de metamorfose die de heer Overde vest in één jaar tot stand heeft we ten te brengen. „En dat alles op eigen initiatief en zonder subsidie", zoals én der leden van de beheerscommissie op merkte. De gemeente heeft slechts gezorgd dat de nodige vergunnin gen er kwamen. Kosten noch moeite zijn gespaard om het oude parochiehuis te ver anderen in een modern uit gaanscentrum. De buitenkant van 't gebouw heeft men gelaten zoals het was, maar binnen is alles ver nieuwd. Toch heerst er nog een „ouderwetsig" sfeertje. Eenmansshow Wethouder Thorn herinnerde in zijn openingsspeech aan de tijden van weleer, toen pater Henri de Greeve „hier een éénmansshow ten beste gaf." „Dat Roomse tintje is er nu af. De relatie met het kerkbestuur - mijn huisbaas",aldus de heer Overde vest" - bestaat hieruit dat de kerk het gebruik van één der zalen heeft geclaimd". De zondagmiddagen in het Camp huys zijn gereserveerd voor de jeugd. Die kan er dan terecht in een discotheek. Daarnaast zijn diverse satorisch gebied bijvoorbeeld éénmaal per maand een jazz-avond. De komende dagen heeft het Camphuys al een programma ge reed: vanavond AVRO's Toppop drive-in-show, morgen Pipo de clown en Mamma Lou, zondag de USM drive-in-discotheek en van gisteren tot 30 september een ex positie van wandkleden, poppen, macrame, vervaardigd door Athy de Niet-Hoebe en een aantal van haar leerlingen. Herdenking secretaris oorzaak ruzie BENTHUIZEN - "Het gemeen tebestuur van Benthuizen wil kennelijk tegen elke prijs ver mijden dat de herden kingstoespraken van de ge meentebesturen van Benthuizen en Moerkapelle ter gelegenheid van het overlijden van gemeen tesecretaris Runsink in Be nthuizen worden verspreid", verweet VVD-raadslid Rensink het college tijdens de dinsdag gehouden gemeenteraadsver gadering. "Er is indertijd veel meer aandacht besteed aan de gewelddadige dood van (PvdA-) wethouder Seijbel". Met zijn aanval op het gemeen tebestuur verwoordde de VVD'er geruchten die de laatste tijd in Benthuizen de ronde doen. Geruchten, die waren ver sterkt doordat de echtgenote van de overleden secretaris de verspreiding van de herden kingstoespraken in Benthuizen gepaard had doen gaan met een stenciltje, waarin stond dat het gemeentebestuur geen toestem ming voor de verspreiding wilde geven. Waarnemend bur gemeester De Ronde zei, dat hij slechts had verlangd de teksten voordat ze werden afgedrukt te mogen inzien. Volgens de VVD-wethouder wilde mevrouw Runsink de tek sten niet tevoren laten lezen "omdat het dan gebeurde door mensen die haar man zo snel mogelijk onder de grond wilden hebben". der Blom; j (je Boer' Froukje, dr van H. J. Punselie en H. A. Ftiiana, dr van R. Hols wilder en M. C. e'. Bosma; Priscilla, dr van S. C. Nijssen en Scheffer; Casper C., zn van H. J. de C. LA. Joosse; Ivo, zn van S. C. Nij: Jonge en M. Doelman; Leon J. Bremmer en T. Dijkstra; Robert H., zn van R. H. H. Rutten en J. J. Kingma; Guido W. M„ zn van W. C. M. M. Luijten en E. G. G. M. Effert; Adriaan M., zn van C. M. de Borst en P. Schaap; Willem j., zn van W. van der Luijt en M. C. Bin nendijk; Pieter, zn van G. J. Heemskerk en J. H. Schaap; Denise N., dr van W. J. Dusoswaen I. E. Beij; Ralph I.,znvanH. n C. J. A. Joosse; Mirella, dr Nijssen en C. J. A. Joosse; Pati van S. C. Nijssen en C. J. A. Joosse; Ra- mona, dr van S. C. Nijssen en C. J. A. 1 S. C. dr ZOETERWOUDE - Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnlo.nd brach ten gistermiddag een werkbezoek aan het rioolpersgemaal aan de Dr. Kortmannstraat in Zoeterwoude. Het rioolper sgemaal, dat in februari 1976 in werking werd gesteld, stuwt het afvalwater uit Zoeterwoude naar de zuiveringsinstallatie in Leiden Zuid-West. Na een rondleiding door het rioolpersgemaal ging het gezelschap, met verenigingen van plan allerlei te- onder andere burgemeester Detmer sen enkele raadsleden, naar het raad- rugkerende evenementen te hi den in liet nieuwe gebouw. Er is ook gelegenheid tot exposeren Verder is er een grote theaterzaal gegeven met 300 zitplaatsen en diverse kleine zaaltjes die geschikt zijn voor familiefeesten gen. huis. Daar werd door de heer Meyer, hoofd van de afdeling Chemie en Technolo gie van de technische dienst van het hoogheemraadschapeen uiteenzetting de waterkwaliteitszorgAansluitend hierop werd een exposi tie bezocht in de hal van het gemeentehuiswaar een duidelijk beeld wordt het werk van Rijnland vergaderin- De expositie is a.s. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur opengesteld voor het publiek. De heer Overdevest zegt zo het een ander van plan te zijn op organi- LEIDEN - Van de kleuterschool aan de Bernhardkade zijn deze week een groot aantal ruiten inge gooid. Er werd, vermoedelijk door baldadige jeugd, voor tenminste 3500,- schade aangericht. Volgens de politie gingen er de laatste tijd vrijwel elke avond enkele ruiten aan scherven. LEIDEN/WASSENAAR - De ren- pjek kan worden^ gevonden. Dat baan Duindigt in Wassenaar vergt staat in een studienota van de Pro- meer ruimte dan er nu beschikbaar vinciale Planologische Dienst over is. Daarom rijst de vraag of de ren- welzijnsvoorzieningen in Zuid- baan niet moet worden overge- Holland West. Deze nota loopt plaatst naar bijvoorbeeld Zoeter- vooruit op een ontwerp-streekplan meer, waar een beter bereikbare voor dat gebied. OEGSTGEEST - Op de Haar lemmerstraatweg in Oegstgeest wandelden gisternacht weer eens een paar kalverenVolgens opper Portenge van de Oegstgeester politie komt het de laatste tijd geregeld voor dat vee op de weg wordt aangetrof fen. Dit wordt grotendeels ge weten aan de toename van het aantal zelf beesten houdende particulieren. De afrasteringen zijn vaak on voldoende, waardoor de dieren gemaakelijk kunnen uitbreken. Geregeld worden hierdoor on gelukken veroorzaakt. De kalveren van de Haarlem merstraatweg konden door de politie weer op de wei worden gezet. Het is nog niet bekend wie de eigenaar is. Overleden: M. van Leeuwen (1893); F. J. T. van Eijnatten (1904); M. T. Tkatzik, geh. gew. met p. van den Berg (1909); J. Beij, (1908); A. Boersma, geh. gew. met D. Knegt (1926); A. C. Brons, geh. met: C. Buijs (1906); C. A. Kipping (1908); G. W. J. Pollmann (1893); L. P. M. Oudenhoven (1891); B van Velsen (1910); C. Verboom geh. met H. Verwij (1915); W. Hofman (1917); C. J. Vos (1927) geh. met D. 01- thuijsen; M. M. L. Din-Din (1935); J. Schaap (1904). Gehuwd: G. van Dieijen en M. P. Visser; D. de Jong en L. P. Verhoeven; n. Sloos enC. W. A.de Jong; D. van der Heiden en Y. van der Meij; H. L. van der Linden en F. L. Wakka; D. Schoneveld en A. G. Pi ket. WASSENAAR - De leden van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde komen weer bij elkaar: maandag 26 sep tember in het Jeroenhuis in Was senaar. Het produktschap voor groenten en fruit verzorgt deze avond. RUZIEKRANT In het wijkgebouw Morsch- wijk aan de Topaaslaan in Leiden wordt vanavond in het kader van de Vredesweek een „vredesmanifestatie" gehou den. Er wordt een tentoon stelling gehouden van „ru ziekranten" en werkstukken, die door scholieren in het Morschkwartier de afgelopen week zijn gemaakt. In de ru ziekrant heeft elk kind opge schreven wat het onder ruzie verstaat. Ook bevat de krant een tekening over vrede. Daarnaast worden er van avond in Morschwijk films ge draaid en zijn er nog enkele verrassingen. De manifestatie duurt van zeven tot negen uur. SCHRIJFAVOND Leden en sympathisanten van Amnesty International kun nen vanavond vanaf 20.00 uur terecht in het Gemeentecen trum aan de Lijtweg in Oegstgeest. gezamenlijk wor den daar brieven geschreven ten behoeve van politieke ge vangenen aan autoriteiten in diverse landen. Pen en papier meenemen. Voor inlichtingen: E. van der Pot-Lako telefoon 155759. COOPER-TEST De Leidse atletiekvereniging A.V. Holland organiseert mor genmiddag tussen twee en vier uur in de Leidse Hout een zo genaamde Coopertest. Voor degene die de Cooper-test nog niet kent: Deze test is bedoeld voor trimmers, recreatielo pers en wedstrijdlopers om de comditie te testen. Inschrijven voor deze test is morgen moge lijk vanaf 13.00 uur bij de sin- telbaan. KALKAR Degene die niet wil trimmen kan zaterdag gaan demonstre ren in het Duitse Kalkar, tegen de daar in aanbouw zijnde kweekreactor. Vanuit Leiden vertrekt om 8.15 uur vanaf de Molen de Valk een bus naar Kalkar toe. Het risico is name lijk groot dat auto's niet door gelaten worden. Buskaarden zijn te koop aan de Oude Vest 99 of bij de deelnemende or ganisaties PPR, PSP, SP, 1KB, FJG, BVD en LAS. BVD? Dat is toch de Binnenlandse Veilig heidsdienst? FANCY-FAIR Zaterdag en zondag probeert de Drumband VIOS uit Zoeterwoude de kas wat te spekken met behulp van een fancy-fair. Deze fancy-fair wordt gehouden in het Cen trum en is zaterdag van 19.00 tot 23.00 uur geopend en zon dag van 11.00 tot 19.00 uur. BOWLING-AVOND Vanavond wordt er nog met de bowlingballen gegooid in Zoeterwoude. Als er veel be langstelling bestaat kan een competitie georganiseerd worden. De KPJ organiseert het. Zij vertrekken om 20.15 uur vanaf het Centrum. Waar ze naar toe gaan is ons niet ge heel duidelijk. Misschien wel een leuke verrassing voor de gene die meegaat. ATLETIEK - De Belg Emiel Put- temans is gisteren niet geslaagd in zijn poging het wereldrecord op de 5000 meter ter heroveren. Put- temans kwam uit op een tijd van 13.23.16, hetgeen bijna 10 seconden te langzaam was om het huidige re cord van Nieuwzeelander Dick Quax te pakken. TENNIS - Guillermo Vilas, win naar van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen heeft zich gisteren voor de kwartfinales geplaatst voor de Coupe Pourée in Parijs. Hij versloeg de Columbiaan Velasco met 6-3 en 6-0. VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1977 Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vrh. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groenoord): M. J. H. van Tol, de Sit- terlaan 80, tel. 142427; Wijk II (Kooi en Merenwijk): H. A. M. M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; Wijk III (Waard, Profes- sorenwijk en Tuinstadwijk): J. de Bruyne, Kemstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): C. J. M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp - Praktijk V. d. Leeden/V. Beek, Hoofdstraat 8, tel. 894539 (za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 uur). Voorschoten - A. Meiman, J. W. Friso- laan 13, tel. 2493 (zaterdag); C. Meijer, Chopinlaan 16, tel. 2493 (zondag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 100030. Apotheken Moederhulp Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post 58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 23 tot 30 september door Centraal Apotheek, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-20552. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider- d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. Dierenbescherming Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen- dorpfctraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuinstadwijk, Herenstraat 45, vrijdag Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 126938. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening, aan verongelukte hon- 1 den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reikbaar, tel. 134687. Onderwij swinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en I wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Ma'andag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere don- SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071- 125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren. Dag en nacht bereikbaar, ver- j trouwelijk. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging, Mare j 45, tel. .149441 (maandag t/m vrijdag i

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2