Grote zege Roomburg ,Ik geloof dat ik het fout heb edaan Sanders met 'Fokkemaat' te sterk voor Grieken Hockeyteam: revanche op West Duitsland Hockey-dames op dreef PSY dankzij strafschop over drempel SCORES IN BETAALD VOETBAL Tebroke verslaat Lasse Viren Olga's Rijke Slapen laat uw slaapkamer ontwaken OLGA Relatie CorSip en LFC abrupt verbroken MAANDAG 19 SEPTEMBER 1977 SPORT LIMBURG AAN DE LAHN - Het Nederlandse hockey-team kreeg inderdaad zijn revanche op West- Duitsland voor de nederlaag gele den tijdens het vijflandentoemooi deze zomer in Amstelveen. Het was Ron Steens, die vijf minuten voor het einde van het toernooi in het Westduitse Limburg aan de Lahn de beslissende treffer plaatste 2-1. Dat gebeurde uit een beheerste Engeland werd derde door met 5-1 voorzet van Theodoor Doyer. In- van Frankrijk te winnen, eens schoof Steens de bal in het Hoe onbevredigend het spel van de kleine gat dat doelman Schweisz Duitsers wel was, moge onder meer open liet tussen hem en de paal. blijken uit het feit dat zij in totaal Nederland had West-Duitland ver- zeven strafcorners kregen te nemen slagen op eigen grondgebied, na bij tegen Nederland slechts één en ne- rust ook al een voorsprong van 1-0 gen lange corners tegen Nederland te hebben gekoesterd. Het ver- vier. overde mede daardoor de eerste Paul Litjens tilde Oranje twee mi- plaats in dit vierlandentoemooi. nuten voor rust naar 1-0 uit de tweede lange corner. Drie minuten na de pauze maakten de Duitsers gelijk uit een strafcorner. Wolfgang Strödter was de doelpuntenmaker. Nederland bleef echter uiterst fana tiek spelen, met een ook nu uitblin kende Wouter Leefers. Het was tenslotte die prachtige open aanval vijf minuten voor tijd die de Duitsers definitief op de knieën bracht. LEIDEN - Het afgelopen hockeyweekeinde is Roomburg tegen Noordwijk goed doorgekomen. De dames wonnen overtuigend met 5-1, terwijl de heren met 1-1 gelijk speelden. De heren van Leiden en Forescate waren vrij. ROOMBURG-NOORDWIJK 1-1 Kees van de Went opende voor Roomburg in de gelijkopgaande wedstrijd tegen Noordwijk de score. Tien minuten voor tijd scoorde Titelfavoriet van Tit de ge lijkmaker. WORDEN-ALECTO 2-2 Woerden bracht al in de beginfase van de strijd via Hussen de stand op 1-0. Hans Hartgens scoorde tweemaal de gelijkmaker, nadat Peter Spruit uit een strafcorner de stand nog op 2-1 had bepaald. DE KIKKERS-HISALIS 1-4 Eenavertuigende zege van vierde klasser Hisalis, dat door doelpun ten van Simons (2), Roolhof en Van Kerkum op 4-0 kwam. Vlak voor tijd werd de enige treffer van De Kikkers gescoord. kameleon-LEIDEN 0-0 De dames speelden gisteren voor de derde achtereenvolgende maal met 0-0 ROOMBURG-NOORDWIJK 5-1 Roomburg boekte gisteren een overtuigende zege. Joke van Drift en Maureen Meyer scoorden twee maal. Annet Germer maakte de vijfde goal. Noordwijks tegen doelpunt kwam van Brigitte van Kimmenade. ALECTO-KRAAIENHOUT 0-0 Alecto wist de stand in de wedstrijd tegen Kraayenhout uiteindelijk op 0-0 te houden. Monique van Spierdijk stopte zelfs een straf- push. HISALIS-VW 0-4 De dames van Hisalis werden thuis gekraakt door VW. Bij rust was de stand al 0-2. Hisalis kon er ook in de tweede helft niets tegenoverstellen en zag in die periode nog twee goals in het doel verdwijnen. EREDIVISIE PSV-FC Amsterdam 2-0 (0-0). 11. Lubse 1-0 18. Lubse 2-0. Scheidsrechten Van Dijken. Toeschouwers: 20.000 Ajax-Go Ahead Eagles 2-0 (2-0). 2. Geels 1-0, 42. Geels 2-0. Scheidsrechter Draaisma, Toe schouwers: 6000. Sparta-FC VW 2-1. (1-0). 26. Clarke 1-0 (strafschop), 49. Pala 1-1, 73. Marijt 2-1. Scheids rechter Weerink. Toeschouwers 7000. O FC Twente-Volendam 1-0 (1-0). 17. Thijssen 1-0. Scheids rechter Corver. Toeschouwers: 8.500. Vitesse-Feyenoord 2-2 (0-1). 8. Kreuz 0-1, 64. Van der Lem 0-2, 77. Bosveld 1-2 (straf schop), 84. Bosveld 2-2 (straf schop). Scheidsrechter Mulder, Toeschouwers: 16.500. FC Den Haag-NEC 1-2 (0-0). 56. Van Leeuwen 1-0. 75. Marij- nissen 1-1. 79. Hulshoff 1-2. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 9000. FC Utrecht-Roda JC 3-0 (1-0). 32. Cote 1-0, 52. Van Veen 2-0, 76. Van Veen 3-0. Scheids rechter Beek. Toeschouwers Joop Zoetemelk heeft gisteren, voor de tweede keer in zijn loop baan, de grote prijs van Isbergues, een wegwedstrijd over 236 kilome ter in het noorden van Frankrijk, gewonnen. Na voortdurende aan vallen van Eddy Merckx kwam de hard door Wiggemanse (v Belg tenslotte los met Joop Zoete- van Wetzel) genomen trap. melk en Sven-Ake Nilsson. In de laatste kilometer slaagde Zoete melk er, met hulp van zijn Zweedse ploeggenoot, in een gaatje te ma ken. Hij won met twintig seconden voorsprong. Tweeeneenhalve mi nuut na Zoetemelk won Chalmel de eindsprint van het peloton. EINDHOVEN - Een strafschop heeft PSV zaterdagavond over de drempel gebracht. De zeldzame scoringskans werd overigens in eerste in stantie niet gebruikt door Willy van der Kuylen, nadat René van de Kerkhof door Otto ten val was gebracht. Van der Kuylen schoot de bal van elf meter keihard in, maar Heinz Stuy ging op het goede moment naar de goede hoek. Stuy kon de bal echter niet onder controle houden. Nadat nog twee PSV-ers de bal hadden beroerd, scoorde Lubse. Zeven minuten later trof Lubse op nieuw doel: 2-0. Amsterdam heeft zich met hand en tand tegen PSV verzet en deed dat, vooral in de eerste helft, met duide lijk op de verdediging gericht voetbal. Toch had PSV in die eerste 45 minuten zijn overwicht in doelpunten moeten uitdrukken, maar Lubse en Willy van de Kerk hof waren bij uitvallen beslist niet ongevaarlijk, vooral omdat Van Bommel een van zijn zeer goede dagen had. Van Beveren ging ech ter niet opzij voor pogingen van Wetzel en Kamphues. De doelpunten van Lubse bete kenden opluchting voor PSV, dat daarna nog diverse mogelijkheden volgende ronde tegen Tsjechoslo- kreeg. Toch waren er ook kansen wakije speelt zich naar alle waar voor Amsterdam. Van Beveren schijnlijkheid af op 17, 18 en 19 greep echter vastberaden in bij een maart van het volgend jaar op een binnenbaan in Praag. Aangezien dat weekeinde is vrij gelaten op de Haarlem-Telstar 1-1 (1-0), 4. Lensen 1-0 69 Jonker 1-1. Scheidsrechter Keizer. Toe schouwers: 5.000. AZ'67-NAC 1-0 (0-0). 53. Kist 1-0. Scheidsrechter Oetelmans. Toeschouwers: 11.000. EERSTE DIVISIE SC Amersfoort-Wageningen 0-0. Scheidsrechten Beukman. Toeschouwers: 4.000. Excelsior-Cambuur 1-1 (0-0). 51. Roggeveen 1-0, 81. Tem ming 1-1. Scheidsrechter. Janssen. Toeschouwers: 3500. FC Dordrecht-Veendam 3-3 (0-2). 4. Molendijk 0-1, 43. Brinkman 0-2,61. Ooms 1-2,74. Klijnjan 2-2, 81. Dubbeld 3-2, 87. Molendijk 3-3. Scheids- PEC/Zwolle-De Graafschap 3-1 (0-1). 24. Polko 0-1, 46. Frandsen 1-1, 80. Ben Hendriks 2-1,89. Ben Hendriks 3-1 (straf schop). Scheidsrechter. Et- tekoven. Toeschouwers: 4500. FC Vlaardingen-MW 1-1 (1-0). Hulshoff (eigen doel) 1-0, 59. Hulshoff 1-1. Scheids rechter Wellinga. Toeschou wers: 6000. FC Groningen-Heracles 1-2 (1-2). 1. Van Dijk 0-1,31. Bakker 1—1, 41. Prijs 1-2. Scheids rechter Jonker. Toeschouwers: 5500. Heerenveen-Eindhoven 1-1' (1-0). 31. Boksma 1-0, 71. Post- huma 1-1. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers: 5500. Willem II-Helmond Sport 2-0 (2-0). 25. Van Rooy 1—0, Huybregts 2-0. Scheidsrechter Ram. Toeschouwers: 2200. Fortuna SC-SW 2-1 (1-0). 23. Ruijs 1-0,48. Engbersen 2-0, 52. Den Haan (strafschop) 2-1. Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 4100. ZEIST - Het loven en bieden tussen de tennisbond en Tom Okker kan weer beginnen. Via een wat ruim bemeten zege van 4-1 op Grieken land zorgden Louk Sanders en Wouter Fok dit weekeinde in Zeist ervoor dat de derde ronde van het Davis cup-gebeuren is toereikt. De WCT-toernooiagenda is de kans groot dat Okker van de partij kan zijn. Wouter Fok zal dan wel zijn plaats als fokkemaat moeten af staan aan Louk Sanders. Of het moet zijn dat het tweede trainings kamp van veertien dagen hen net zoveel vooruit helpt als de stage voorafgaand aan de wedstrijden in Zeist heeft gedaan. Want Wouter Fok is een groter talent dan hij zelf op dit moment beseft. Vooralsnog echter kampt hij met een gebrek aan zelfvertrouwen dat exempla- ADVERTENTIJC PRAAG - De Nederlandse stayer Gerard Tebroke heeft in Praag voor een schitterende prestatie gezorgd door de wereldbefaamde cross van de Rude Pravo te winnen. De Ne derlander, die recentelijk in Lon den definitief aansluiting verkreeg bij het selecte groepje wereldster ren op de tien kilometer, liet in Praag ondermeer tweevoudig Olympisch kampioen Lasse Viren achter zich. Tebroke demarreerde in de laatste van vier ronden uit de kopgroep en had bij de finish van deze bijna drie kilometer lange parkloop een voorsprong van 60 meter op Viren en de Tsjech Zwiefelhoffer. Aan de loop 70 atleten uit 13 landen deel. ADVERTENTIE TUINCENTRUM De Plantenhoek Loosterweg 39a Voorhout Tel. 02522-11048 SPORTTOTO Gerard Tebroke Het Batavenduo. Gijsbers-Le- lieveld heeft tijdens internationale wedstrijden in Düsseldorf voor knappe tijden gezorgd. Gijsbers werd achter Schulting en Heeren veen derde op de 800 meter in 47.8 en Lelieveld tweede op de 1500 me ter in 3.44.4. Winnaar werd Klaas Lok in 3.42.9. VOETBAL - Dynamo Moskou heeft zaterdag de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toer nooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen La Valetta met 2-0 gewonnen. Het wordt hoog tijd dat uw slaapkamer ontwaakt, dat kan nu door Olga's Rijke Slapen De unieke kollektie springboxen. hoofdborden, gordijnen is een streling 't oog en maakt van uw slaap kamer een leefkamer. Welke stijl u ook prefereert. Olga biedt u de keus en u haalt het Rijke Slapen in huis De kwaliteit van alle Olga Stop uw naam en adres met daarbij f 1aan postzegels ingesloten, in een als brief gefrankeerde envelop en stuur deze naar Olga of maak f 1.- over per giro U ontvangt dan de uitgebreide, kleurrijke brochure van 24 pagina's over Olga's Rijke Slapen: Olga, Postous 16, Leiden, Postgiro 12002 bijna 1 miljoen aan prijzen t.b.v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten risch is voor de Nederlandse tennis gemeenschap. Zelfs de viervoudige nationale kampioen Louk Sanders is dat stadium nog niet ontgroeid. Het was dan ook niet verwonderlijk dat juist in het dubbelspel van za terdag, toen de doctorandus in de economie Sanders en de aan staande praktica deskundige Fok op elkaar konden leunen, de grond slag voor de zege werd gelegd. Met goed serveren en redelijk ver zorgd smashwerk schroefden San ders en Fok het tempo op tot het boven het incasseringsvermogen van de Grieken kwam te liggen. Na die 6-1, 6-2, 6-2 leek het pleit beslecht. Maar terug geworpen op eigen kracht hebben Sanders en Fok gisteren nog alle moeite gehad hun aangeslagen tegenstanders de finitief van zich af te schudden. Het bontst maakte Wouter Fok het. De plaatsgenoot van Wolkers veegde Kelaidis voor 5-0 in de eerste set weg. Waagde zich toen aan drops hots en topvolleys, en mocht ver volgens met hoogrode wangen met een achterstand van 2-1 de kleed kamer opzoeken. Daar slaagde coach Buitelaar, die als captain de buteerde er min of meer in Fok's zelfvertrouwen wat op te vijzelen, hetgeen resulteerde in elf gewon nen games achtereen en de merk waardige eindcijfers 6-2, 4-6, 2-6, 6-0 en 6-1. Daarmee was de eindzege van Nederland een feit en kon Sanders aan het afsluitende enkelespel beginnen. De Leidenaar won van Kalogeropoulos, zij het met moeite: 8-6, 6—4, 3-6, 8-6 TENNIS - Italië, de houder van de Davis-beker, ontmoet in de eind strijd van het toernooi van 1977 Australië. In Rome versloegen de Italianen Frankrijk met 4-1. Toto 1 2 3 Den Haag-NEC E Sparta-VW s PSV-Amsterdam x Twente-Volendam Haarlem-Telstar Ajax-Eagles Utrecht-Roda Vitesse-Feyenoord AZ'67-NAC Amersf. -Wageningen Excelsior-Cambuur Fortuna-SW Groningen-Heracles LOTTO De winnende cijfers van de lotto zijn: 11-17-25-29-34-35. Reservegetal is 24. WEST-DUITSLAND De winnende cijfers van de Duitse lotto zijn: 1-22-32-33-37^10. Reser vegetal is 8. SUPERTRIO De Sasquatch-prijs van Duindigt: 1. nummer 4 (Swaytia); 2. nummer 7 (Prince Wolter); 3. nummer 14 (Topsie). Niet gestart nummer 2 en 8. Tri.o-uitbetaling: f 1480,80. LEIDEN - "Ik kan nu wel hui len, dat ik ben opgestapt. Ik kan op het ogenblik niet geloven wat er gebeurd is. Nooit heb ik gedacht, dat het zo zou aflopen. Ik vind het zelf rot dat ik die beslissing genomen heb". Cor Sip, de anders zo keihard lij kende elftalbegeleider van LFC, zegt het met een brok in de keel, nu de samenwerking tus sen hem en de Leidse tweede klasser verbroken is. Sip zal niet meer fungeren als bege leider van het eerste en tweede elftal, de manager, de voorzitter van de kantine-commissie en de sponsor van LFC. De afgelopen week kwam er plotseling een eind aan de samenwerking tus sen de Boshuizerkade-club en Sip. Belangrijkse reden voor Sip's vertrek was het technisch beleid, waarmee hij zich niet kon verenigen. "Het probleem ligt bij de trainer, Melbi Raboen. Hij is technisch erg goed, maar tac tisch zeer zwak. Afgelopen zon dag ging de kogel door de kerk, toen we op teleurstellende wijze van DHL verloren, na een voor sprong van 2-0. Raboen zette toen twee wisselspelers in (Nachtegeller en Gijsman), die 's morgens al in het tweede hadden gespeeld. Na afloop ving hij niet eerst zijn ploeg op, maar ging hij eerst een kwartier met een verslaggever praten. Toen de voorzitter de kleedka mer binnenkwam heb ik hem gezegdóf Raboen stapt op óf ik. De dinsdag erop kreeg ik van het bestuur te horen dat ik mijn taak als elftal begeleider van het eerste en tweede moest neer leggen" Door Walter Oomen Voor Cor Sip braken daarna spannende dagen aan, waarin het LFC-bestuur liet merken toch niet geheel van hem af te willen. Per brief werd Sip uit genodigd voor een gesprek op zaterdag. Sip had echter zijn standpunt al bepaald: hij zou niet meer bij LFC terugkomen. "Ik zag niet zitten, dat ik mijn taak als begeleider moest laten liggen. Per slot van rekening ben ik manager van de club. Ik regelde altijd alle soorten zaken en ik begeleidde de speler altijd. Alle problemen werden immers op mij afgeschoven? Ik heb mijn managerstaak zo altijd ge zien en zo altijd gedaan. Als ik dus met het begeleiden moet stoppen, dan stop ik met alles". De problemen tussen Raboen en Sip zijn niet van deze week. Al drie maanden na Raboen's indiensttreding vorig jaar ont stonden er wrijvingen tussen de- twee. Na een gesprek leek de zaak echter opgelost. Zowel Sip als Raboen zouden water bij de wijn doen. Het bleek anders te lopen. Sip: "Ik heb Melbi naar LFC gehaald en samen zouden wij het gaan maken. We spraken af dat we in alles zouden sa menwerken. Dat bleek niet te lukken, want de trainer begon alle roem naar zich toe te trek ken. Toen kwam dat gesprek, waarin we besloten water bij de wijn te doen. Maar op een gege ven moment was het wel zo, dat ik met twee emmers water op Cor Sip met de kindermaat voetbalschoenen, die hij tijdens de kam pioensreceptie van de spelers kreeg aangeboden. mijn rug liep en Raboen met een glas wijn in zijn hand. Ik wil inspraak en medezeggen schap hebben omdat het mijn elftal is. Ik heb veel geld in LFC gestoken en dan verwacht ik dat ik ook wat mag zeggen. Overigens ben ik geen sponsor, want dat mag een bestuurslid niet zijn en bovendien doe ik het niet voor de reclame, die heb ik niet meer nodig" "Mijn hobby, mijn roeping is nu abrupt onderbroken. Ik kan het nog niet geloven. Ik wilde van LFC een grote club maken. Eerder was ik dat al van plan geweest met Lugdunum, maar die zijn bepaalde afspraken niet nagekomen. Ik heb Melbi Ra boen erbij gehaald. Hij moest de kapitein worden en ik zou de stuurman zijn. Wij waren de belangrijkste personen in de vereniging, ik zeker. Het be stuur LFC lachte daar in eerste instantie om, maar ik lachte toch het laatst. Vorig jaar zijn we kampioen geworden. Daar naast heb ik de vereniging in twee jaar weer helemaal ge reorganiseerd. Nu wordt het een zinkend schip". Cor Sip wil niet geloven dat het bestuur het meningsverschil tussen hem en Raboen alleen gebruikt heeft als camouflage van de ware reden. Die zou zijn dat Sip teveel taken naar zich toetrok en teveel het gezicht van LFC ging bepalen. "Ik heb niet teveel taken naar me toege trokken. Ik was toch de mana ger? Nee, ik kan niet geloven dat het bestuur van me af wilde. Aan de andere kant heb ik wel het gevoel dat ze me hebben la ten vallen. Ik was de rech terhand van het bestuur, maar tóch kiezen ze voor Raboen. Misschien hadden we eerst naar een andere oplossing moeten zoeken. Ik ben toch wel een beetje teleurgesteld in het be stuur". De komende weken zal Cor Sip zich gaan bezinnen op wat hij nu eigenlijk fout heeft gedaan. Bovendien wil hij onder geen beding verdwijnen uit de voetbalwereld. "Er zijn een paar clubs en een paar mensen die me graag willen hebben. Maar ik moet er eerst eens goed over nadenken. Misschien koop ik wel een zaalvoetbalteam op. Ik ga ook eens goed nadenken over de dingen die ik gedaan heb, want ik ben bang dat ik het verkeerd heb gedaan. En als ik naar een andere club ga interes seert me met niet wat de men sen nu weer te zeggen hebben, als blijkt dat ik een aantal spe lers meeneem van LFC. Ik leef gewoon een hobby uit. Ik ben niet bang dat ik mijn naam te grabbel gooi. Ik weet wie ik ben. Mensen die me zien zouden graag wat tegen me willen zeg gen, maar ze doen het pas als ik mijn rug heb omgedraaid". In ieder geval lijkt Cor Sip voor LFC nog niet helemaal verlo ren. "Als ze me het volgend seizoen weer vragen denk ik wel dat ik het nog doe. Ik blijf het een magnifieke club vinden. Ik zal ook iedere wedstrijd vol gen. Misschien kan ik de jon gens stiekem wat in de oren fluisteren". LFC wilde niet op de zaak in gaan. Zowel de spelers als de bestuursleden. Gé den Dubbel den, lid van het dagelijks be stuur bijvoorbeeld: "Ik begrijp niet waarom er zo'n ophef over deze zaak gemaakt wordt. Me neer Sip is «cht niet meer dan een ander bestuurslid of lid van het kantine-personeel. Iedereen heqft evenveel verdiensten voor de club. De één echt niet meer dan de ander. En als meneer Sip nu een hoop geld in de vereni ging stopt is me dat niet méér waard, dan het aantal uren dat de kantinejuffrouw haar werk doet. Bovendien durf ik te be weren dat ieder woord dat me neer Sip in zijn interview te zeggen heeft gelogen is. Het is kweken van bokkehorens"

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10