Wassenaar zoekt naar nieuwe vorm gezondheidszorg eidse agenda Ontsluiting „Ter Weer" wordt aanbesteed Rommelmarkt in Wassenaar Burgerlijke stand Circus Mikkenie in twee randgemeenten LEIDERDORP - Met het uitreiken van een oorkonde aan één van de bewoonsters heeft burgemeester M.A. van der Have van Leiderdorp afgelopen zaterdagmiddag het gezinsvervangend tehuis aan de Brunelkamp in de Leiderdorpse woonwijk Voorhof geopend. Het unieke aan dat tehuis is dat zoveel mogelijk is gepoogd het niet als zodanig op te laten vallen. Het ontwerp is aangepast aan de omringende bebouwing en het tehuis is zo open mogelijk, zodat de bewoners van het tehuis en de buurt zoveel mogelijk contact met elkaar onderhouden. Om dat te bewerkstelligen werd eerder op de middag een speciale bijeenkomst van bewoners met de buurtbewo ners gehouden om kennis te maken. Pas daarna volgden de officiële receptie en de openingsceremonie. STAD EN RAND Aktief wint majoretten- concours LEIDEN - Voor de tweede maal in successie organiseerde het bestuur van speeltuinvereniging Zuiderk wartier op zaterdag een majoret- tenconcours om de Groenoordhal-wisselbeker. Majo rettekorps Aktief uit Leiden kwam met het hoogste aantal punten in het bezit van deze wisselbeker. Tot beste miss majorette van het con cours werd gekozen Truus van der Bent van showgroep The Caravel la's uit Katwijk aan Zee. De uitslag was: 1. Majoretten-korps Aktief (Leiden) 88 pnt, 2. The Golden Green Stars (Leiden) 85 pnt, 3. The Caravella's (Katwijk) 77.5 pnt, 4. Majoretten-peloton Pauline (Lei den) 77 pnt., 5. The Show Girls (Alkmaar) 73 pnt, 6. The Kooigirls (Leiden) 68 pnt. De puntenverde ling voor de miss majorette was: 1. The Caravella's 22 pnt, 2. Aktief en Golden Green Stars 21.5 pnt, 3. Pauline, Showgirls, Kooigirls 19 pnt. De uit drie leden bestaande jury stond onder voorzitterschap van mevrouw P. v.d. Harst uit Den Haag, Golden Green Stars, Aktief, Pauline en Kooigirls nemen zater dag 17 september deel aan een groot concours in Vlissingen. MAANDAG 12 SEPTEMBER IS Apotheken De avond-, nacht en zondagsdienst i apotheken in de regio Leiden, wc waargenomen van 9 tot 16 septeml door Apotheek R. van Beest Small burg, Loevestein 6, Leiderdorp, telefi 890000; Apotheek Voorschoten, Lei eweg 66, Voorschoten, telefoon 2J Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgej telefoon 155482. Maandag Ontmoetingscentrum hoek Boshui^ laan, bejaardensoos Zuid-West, 14 Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, 120833, adviescentrum voor werkloz di. van 10.30-12.30 uur. Steenschuur 6, ruil- en veilingavond i „De Postzegelvrienden", 20 uur. i 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leii amateur fotografen ver., 20 uur. Greonoordhal, Leidato, 13-17 en 19-2< uur. t Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, stf tekenen, T'Ai Ching, projektgn Leidse geschiedenis, fotografie, boe^ ren, Gom alle groepen van 20-22.30 u Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Stadsgehoorzaal, voorlichtingsavc Wereldnatuurfonds, 20 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telef* 071-125202. Voor allen die in moeil* heden verkeren. Dag en nacht bert baar, vertrouwelijk. WASSENAAR - De vereniging het "Wassenaarse Kruis werk" houdt op donderdagavond 22 september de jaar lijkse algemene ledenvergadering in het gezondheidscen trum aan de Hofcampweg. Uit het aan de leden toegezon den jaarverslag blijkt dat de vereniging inmiddels 6233 le den telt. Dit hoge ledenaantal betekent echter nog geen gunstige basis voor het kruiswerk, zo meldt het verslag. De lande lijke problemen in de gezondheidszorg gaan steeds meer de plaatselijke vereniging raken. Kruiswerk er toe overgegaan de contributie te verhogen. Het ex ploitatietekort (ƒ295.139.06) geeft een belangrijke stijging te zien ten opzichte van het vorig jaar maar blijft binnen het door de gemeente toegekende subsidiebedrag. De vereniging rekent nu al met verdere stijgingen van exploitatietekorten in de komende jaren. den in zorg, terwijl het aantal be- jaardenbezoeken 1355 bedroeg. Op de 5 zuigelingenbureaus wer den 178 zittingen gehouden, waar bij 2434 consulten werden gegeven. Het aantal afgelegde zuigelinge- nbezoeken lag rond de 700. Op de 6 kleuterbureaus werden in 178 zit tingen 2055 consulten gegeven, waarnaast nog 1613 huisbezoeken gebracht werden. OEGSTGEEST - Geslaagd aan het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest voor het diploma havo: Carien Ro- zenboom uit Leiderdorp en Herma Vijlbrief uit Leiden. Voor het di ploma vwo: Marie-Suzanne Don ker, Corine Huiskamp, Erik Ligt- voet en Kathinka van der Minne uit Oegstgeest en Just Eekhof uit Lei den. WARMOND - Geboren: Femke, dv J. C. M. Mastboom en S. Verstraa- ten. Overleden: J. C. Vavier(90) v; J. Appelboom (73) m; E. v. d. Ham (89) v. Ondertrouwd: P. J. W. G. Wan ders en W. J. M. v. d. Valk; A. J. v. d. Geest en J. C. J. Verhoog. Gehuwd: P. G. M. v. Zanten en L. E. M. Scha- kenbos. Clowneske capriolen van het duo Lourador. LEIDERDORP IW ASSEN AAR - Het Nederlandse circus Mikkenie komt naar Leiderdorp en Wassenaar. Op 14 september aan het Voor dor pter rein in Leiderdorp en de twee dagen daarna aan de Dr. Mansveltkade in Wassenaar. Circus Mikkenie beleeft zijn tweede jeugd. Na het overlijden van direc teur/oprichter Frans Mikkenie verdween het circus dat zijn naam droeg. Een andere circusman, Rob Ritynan van Mariska, blies de zaak nieuw leven in en zo gaat circus Mikkenie dit jaar voor het eerst weer op tournee. In het programma zitten ondermeer de Zamparia's,een klassiek nummer hogeschool paardrijden dat twee seizoenen lang één van de top-attracties in het circus van de Amerikaanse Pöllack-brothers was. Verder zijn er koorddansers uit Cuba, een dompteur met leeuwen, tijgers en jaguars en een groot olifantennummer. Om de lijnen van het regeringsbe leid te volgen is het kruiswerk in Wassenaar al heel vroeg een sa menwerking met huisartsen en maatschappelijke werkers aange gaan. "De nu functionerende voorlopige subsidieregeling levert geen bij drage tot de oplossing, die in Was senaar wordt gezocht voor de nieuwe vormgeving in de lokale ge zondheidszorg", aldus het bestuur. Hiermee wordt aangegeven dat het overheidsbeleid nog niet vertaald is in duidelijke financiële regelingen voor zulke verenigingen. De financiële positie van de vereni ging kan overigens niet als slecht worden aangeduid. Met het oog op de sterk stijgende kosten is het Het jaarverslag geeft nog enkele vergelijkende cijfers met vorig jaar aan waaruit duidelijk wordt dat de activiteiten van het "Kruiswerk" zijn toegenomen. Het aantal patiën ten dat verzorgd werd bedroeg 273 (vorig jaar 340), het aantal huisbe zoeken bedroeg 9403 (vorig jaar 8974). Verder waren er 267 bejaar- WASSENAAR - De reconstructie en het doortrekken van de Deyler- weg tussen Rozenplein en Am- monslaantje met bijkomende wer ken zal vrijdag 30 september wor den aanbesteed. Het betreft hier de aanleg van de toegangsweg naar het gebied "Ter Weer", waarin zoals bekend op het ogenblik een nieuw gebouw voor het Sint Adelbert- college in aanbouw is, terwijl daar ook woningbouw is geprojecteerd. In februarie heeft de gemeenteraad de benodigde kredieten voor dit werk beschikbaar gesteld. Het werk telt enkele onderdelen. In de eerste plaats moet de Deylerweg tussen Rozenplein en Narcislaan worden gereconstrueerd. De be staande rijbanen zijn te smal voor het busverkeer dat straks langs "Ter Weer" zal worden geleid. Verder moet de Deylerweg vanaf de Narcislaan worden doorgetrok ken tot de Weyermansstraat, waar bij gebruik gemaakt kan worden van het voormalige tracé van de trambaan. Deze doortrekking is enkelbaans geprojecteerd. In- steekhavens ten behoeve van de bushaltes werden niet nodig geoordeeld. Ook moet er een toe gangsweg worden aangelegd vanaf de verlengde Deylerweg naar het Sint Adelbertcollege. Deze weg is grotendeels geprojecteerd op het bestaande toegangspad naar de boerderij "Ter Weer". Verder omvat het werk aanleg of vernieuwing van rioleringen en aanleg van nutsvoorzieningen. Het totale krediet, dat door de raad be schikbaar werd gesteld, bedroeg 1,7 miljoen. Zoals bekend worden er ook plannen ontwikkeld voor een fiets- en wandelpad naar het Sint Adelbertcollege vanaf de Lig- nesstraat. LEIDEN - PV. "Het Oosten" hield een wedvlucht vanaf Soignies met. 182 duiven. De uitslag: 1. W. Gijs man, 2, 8, W. v. Klink, 3, 10. J. Gijs man, 4. K. Dokkum Zn., 5. 6. H. v. Klaveren, 7. J. de Wolf, 9. D. Koet. PV "LPC" hield een wedvlucht met 242 duiven. De uitslag was: 1. P. Koenen, 2. J. v Alphen, 3, 4, 8. J. Groenendijk, 5. 7. P. Groenendijk. 6, 9. 'N. de Groot, 10. Gebr. v.d. Blom. LPV "De Rijnklievers" hield een wedvlucht vanaf Soignies met 211 duiven. De uitslag was: 1, 6. J. v.d. Wal, 2,4. J. C. Pracht, 3,7,10. Gebr. Kok, 5. J. v. Alphen, 8. B. v. Mil, 9. P. v. Griensven. LPV "De Vriendenclub" hield een wedvlucht vanaf Soignies met 356 duiven. De uitslag was: 1, 7. T. Gijsman, 2,3,4. W. Vijlbrief, 5,9,10. Gebr. v.d. Voorn, 6. Jac. Siera, 8. J. Beekman. PV "Leiderdorp" hield met 142 duiven een vlucht vanaf Soignies. De uitslag was: 1,2,3, 5, 8,9,10. J. v. Laar, 4. W. de Haas, 6. M. Reijerse, 7. W. de Roode. VOORSCHOTEN -In de Voorstraat te Voorschoten waren 65 verenigin gen in weer en wind bezig aan iedereen te vertellen of te demonstreren hoe vrije tijd het beste besteed kan worden. De Voorschotense vereniging markt werd evenals driejaar geleden grotendeels in de open lucht gehouden. Het weer was ook ditmaal erbarmelijk slecht, toch wisten zeer velen de weg te vinden naar het dorpscentrum. Het aantal belangstellenden had zeker groter kunnen zijn. In ieder geval kwamen er nu wel mensen, die belang stelling voor het verenigingswerk hadden. De verenigingsmarkt,een drie-jaarlijks verschijnsel, heeft tot doel bekend heid te geven aan het werk van verenigingen. Burgemeester J. van der Haar opende zaterdagmorgen om tien uur de markt. De muziektent werd de gehele dag afwisselend gebruikt door muziek en toneel. Benvenuto en Laurentius zorgden voor de muziek en de Voorschotense toneelvereniging voor enige eenakters. Wie aan het kijken niet voldoende had,kon actief meedoen aan de Vlietloop georganiseerd door twee sportverenigingen De verenigingsmarkt is maanden voorbereid door tientallen enthousiaste lingen Gezien het slechte weer gaan er stemmen op om deze markt over drie jaar eerder in het jaar te houden. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Lek Aanvragen hulp voor bejaarden en h durig zieken en gezinsverzorging, M 45, tel. 149441 (maandag t/m vrij 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehu< moederzorg), Terweepark 2, tel. 151' Mej. J. Schrama, maatschappelijk w< Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen var nood verkerende moeders, eventi met kinderen. St. Jacobsgracht 1, 126938. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. V hulpverlening aan verongelukte Y den, katten, vogels e.d. in de gemeer Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht reikbaar, tel. 134687. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143 (kantooruren). Spreekuren ma., di wo. 11.00-12.00 uur. do. 18.30-20.00. i Maatschappelijk Wef Bureau Maatschappelijk werk. C| Rijn44c, spreekuur dagelijks 14.00-la uur. Maandag en dinsdag 19.00-2 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuu Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140 Algemene informatie dag. 9.00-lg Belangengroep leenstaanden Moeders voor Moede Mevrouw zuster E. Janssen-Niemt Hofdijck 32, Oegstgeest, telel 071-153652. Vrijwillige hulpver ning Leidse Rechtswinkel* Juridische Adviesbureau, Noordei 2a (voormalig marinecomplex), I 130775. a: Geopend: ma. en woe. van 11-13 uu^ en do. van 18.30-20.30 uur. Van H>a ndorpstraat 36: geopend ma. van 1! DEEMOED Beginnen wij deze rubriek met gepaste deemoed. Mea culpa, mea culpa en wat dies meer zij. Het is weer fout gegaan. Dit maal met mevrouw Munsiff, die nota bene helemaal uit In dia komt. Wij hadden haar zondagavond willen laten spreken, maar de Baha'I ge loofsgemeenschap, op wiens uitnodiging zij hier is, deelt mee dat bedoelde bijeenkomst zich pas vanavond afspeelt. Om acht uur in de Menswor- dingskerk aan het Heelblaad- jespad in Leiderdorp. PONYPARK Goed, heel iets anders nu. De Leidse speeltuinvereniging Noorderkwartier is met de kinderen naar het ponypark Slagharen geweest. Dom na tuurlijk, want nou zijn die kinderen nooit meer tevreden met hun eigen speeltuintje. Maar goed. Een hele toestand, vooral toen ze zaterdagavond terugkwamen in Leiden. Aan de Kooilaan stond het muziek korps "Concordia" hen op te wachten voor een tocht door de straten van het Noorderk wartier. En dat allemaal van wege het 50-jarig bestaan van de vereniging. In de speeltuin kregen de kinderen ook nog een ijsje. TUINFEEST Er is zaterdag 17 september, een tuinfeest van D'Oude Morsch met een Mister Morsch verkiezing, een touwtrek- wedstrijd en de film over de wijk wordt weer vertoond. De Boerenkapel van de Muziek vereniging De Burcht zorgt voor muzikale omlijsting en ene Bertus zegt voor de drank zorg te willen dragen. Plaats van handeling: de museum- tuin aan de Eerste Binnevest- gracht. VOLKSDANSEN Geen Allegaar zonder volks dansen. In Leiden-Noord dit maal, waar ze ook die vijftig jarige speeltuinvereniging hebben. De volksdansgroep "Trandafir" heeft in de Zijl- wijk een grotere ruimte gekre gen en kan daardoor een groot aantal beginnende volksdan sers opnemen. Er wordt ge danst op dinsdagavonden van acht tot half tien en Nel Kelder (tel. 895210) weet er alles van. In het Leidse Volkshuis wordt ook met een beginners cursus volksdansen begonnen. Op 13 september is de eerste avond. PROGRESSIEF Een avondje progressief doen in het Warmondse Trefpunt. Ledenvergadering van Pro gressief Warmond. Ook voor niet-leden Aanvang acht uur. CLARA Resten ons voor vandaag dan nog de activiteiten van Clara Sikking, erkend creativeling in het Warmondse. Zij organi seert dit seizoen een aantal cursussen, w aaronder yoga (op maandag), kleien (ook op maandag), raamweven (op dinsdag), poppen maken (wanneer is nog niet bekend), wandkleden maken (op don derdag) en kinderclubs op woensdagmiddag. Clara zelf, telefonisch op te bellen door in Warmond nummer 11109 te kiezen, weet er alles van. WASSENAAR - Tijdens een gezel lige bijeenkomst in "Deylzicht" is zaterdagavond aan de Rijksstraat weg in Wassenaar de operatie Opening bedrijfs- technisehe school LEIDEN - De heer L. F. Vender- bos, plaatsvervangend directeur van de directie lager- en middel baar beroepsonderwijs, zal op don derdag 15 september de officiële opening verrichten van het nieuwe gebouw van de bedrijfstechnische school aan de Vondellaan. Het ge bouw is alweer enige tijd in ge bruik. Eendjes open gesneden LEIDEN - Van twee aan de Schu- bertlaan geparkeerde Lelijke Eend jes is in de nacht van zaterdag op zondag het dak open gesneden. Er wordt niets vermist uit de wagens. De schade bedraagt aan elk van de auto's 130. Van de daders is niets bekend. Rommelmarkt 1977 afgesloten. De carnavalsvereniging "De Deylk- notsen" heeft in de maand juni van dit jaar voor de derde achtereen volgende keer een "rommelmarkt" georganiseerd op de Luifelbaan in Wassenaar. Een tiental Wassenaarse verenigin gen heeft, zoals tevoren was be loofd, uit de opbrengst van de markt intussen al een geldelijke bijdrage voor de verenigingskas ontvangen. Twee andere Wassena arse verenigingen mochten zater dagavond hun aandeel in ontvangst nemen. De drumband "Irene", die dit jaar ter gelegenheid van het 25-jarig be staan een inzamelingsactie organi seerde kreeg van voorzitter Karei Brunsveld een bedrag van 2500,-. De groep Scouting Willibrord die over een onverwarmde zolder in de kleuterschool aan de SL Willibror- dusstraat beschikt en actie voert voor een verwarming, kreeg 1500,- aan contanten, maar ont ving al eerder 1000,-. Na aftrek van deze giften en van alle kosten die voor de rommelmarkt gemaakt werden, resteerde het be drag van 30.000. De Raad van Elf, deed zaterdagavond van zich spre ken door uit eigen kas een bedrag van 1000,- aan te bieden aan het bestuur als bijdrage in de bejaar- dentocht van 1978. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. 0 nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00—1€ uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49; 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Bi?' huis Morskwartier, Topaaslaan, 761198. woensdag 10.00-13.00 uur. Ie stadwijk. Herenstraat 45, vri'c 10.30-11.30 uur. a LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING! Uitgave: Leidsch Dagblad I Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Vo| betaling van abonnementsg|j den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 i Zaterdag van 16.00-18.00 Telefoon 071-211515. Indien gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement Kwartaalabonnement per post58| Jaarabonnement150| Jaarabonnement per post221, Losse nummers 0, Abonnementsgelden bij vot uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschi ving geen administratie- en cassokosten. A

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2