T opprij zen voor tennistop Noorwegen: nog 'n kleine kans op kwalificatie WK Nederland wil nu WK judo organiseren Stöve verslaat Tracy Austin In Nederlands circuit Ik zal je nooit,nooit, nooit,nóóit vergeten. Tennisbond geeft nu eindelijk gehoor... Na 2-1 overwinning op Zweden Nederlandse winst in draversinterland DONDERDAG 8 SE^'TEMI ER 19, ROTTERDAM - De Budobond Nederland is alsnog bereid dit jaar de wereldkampioenschap pen te organiseren nu de weds trijden in Barcelona niet kun nen doorgaan. Voorwaarde is dat de Internationale Judofe deratie het gevraagde garantie bedrag halveert. Dit heeft bondsvoorzitter Van Oosten gisteren verklaard. Nederland was eerder dit jaar reeds kandi daat voor de organisatie, maar sportpaleis en de gemeente Rotterdam konden de ge vraagde garantie niet opbren gen. Spanje moet definitief afzien van de organisatie van de WK. Volgens de Spaanse sport fe deratie een overkoepelend or gaan dat door de Spaanse staat in het leven is geroepen, heeft de regering er op gestaan dat Taiwan zou deelnemen als een judofederatie, maar niet als na tie. Taiwan is lid van de Internatio nale Judofederatie. Spanje, dat de volksrepubliek China er kent, onderhoudt geen diplo matieke betrekkingen met Taiwan. De Spaanse sport fe deratie betreurt de beslissing van de internationale Judofe deratie aangezien "feiten die de sport vreemd zijn als basis heb ben gediend". Volgens de voorzitter van de in ternationale Judofederatie, de Engelsman Palmer zal het afge lasten van de wereldkam pioenschappen Judo voor Spanje ongetwijfeld conse quenties inhouden. Palmer zei: "De kans is groot dat we in de toekomst de Spaanse nationale judoploeg zullen weren van in ternationale evenementen. De Spaanse regering heeft ons voor het blok gezet. Maanden zijn we bezig geweest om deze zaak op te lossen, nimmer kregen we antwoord. "Tol enige weken voordat de wedstrijden zouden beginnen." De internationale Judofedratie hoopt zeer snel een ander land (Nederland?) te vinden dat be reid is de WK-judo te organise ren uiteraard met deelneming van Taiwan. Mocht dat niet lukken dan wil de Judofeder atie de wereldkampioenschap pen dit jaar laten vervallen en ze volgend jaar laten samenvallen met de titelstrijd voor de junio ren in Venezuela. DEN HAAG - Negentig duizend gulden is de aantrekke lijke hoofdprijs, waarmee zes buitenlandse toptennissers in de eerste week van oktober naar Nederland worden gelokt, om daar samen met Tom Okker en nationaal kam pioen Loek Sanders her en derwaarts een evenement van tamelijk ingewikkelde snit op te luisteren. Initiatiefnemers zijn Schweitze Roffel en Frans Steur, twee niet onbemid delde ondernemers uit Rozenburg. Sponsor van het nieuwe evenement: World Star Tennis, dat conform de voorschriften van de internationale tennisfederatie, werkt met een bezetting van acht spelers is opnieuw een bank: de Westland Utrecht hypotheekbank. De finalepartijen vinden op zaterdag 8 en zondag 9 oktober plaats in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy. 100.000 dollar Er is een prijzengeld van 100.000 dollar voor acht spelers, die elk zes partijen spelen in negen plaatsen in Nederland, te beginnen met Gro ningen en Kerkrade en eindigend in Rotterdam. Dit heen en weer getrek is de voornaamste reden dat World Star Tennis niet opgenomen kan worden in de meer gereglementeerde Grand-Prix serie, waar het qua prijzengeld zeker thuishoort. Zo is de hoofdprijs beduidend hoger dan die van Wimbledon. Dat heen en weer reizen vormt voor het organiserende tweetal Roffel en Steur een grote uitdaging. Roffel: „Wij hebben nu eenmaal de rare lol om als een gek door het land te trekken", Steur: „Wij willen het tennis bij de mensen thuisbrengen". Dat gaat dan gebeuren met de nummers 7. 8. 14, 18, 22, 31 en 37 van de spelersranglijst van begin augustus: Hie Nastase, Vitas Gerulaitis, Mark Cox, Adriano Panatla, Jaime Fillol, Tom Okker, Bill Scanion en Louk Sanders, die pogingen doet de ranglijst van de eerste honderd binnen te dringen. Roffel en Steur waren in principe rond met publiektrekker nummer éen Jimmy Connors, maar zagen daar toch maar vanaf, toen collega-organisatoren waarschuwden dat zij hem dan wel zelf in het vliegtuig zouden moeten tillen om zeker te zijn van zijn komst. Een tweede echec, na vorig jaar toen Fibak afzegde en Gerulaitis niet kwam opdagen, hebben de organisatoren ten koste van alles willen verhinderen. De contracten waaronder de handtekening van de spelers prijken zijn dan ook opgemaakt door een Amerikaans advocatenkan toor, dat in deze zaken is gespecialiseerd. De komst van Gerulaitis hangt samen met de minnelijke schikking, die werd getroffen toen bleek dat de Amerikaan vorig jaar contracten had getekend om op twee verschil lende plaatsen tegelijkertijd op te treden. Grote publiektrekkerij Gerulaitis is samen met Ilie Nastase de grote publiektrekker van het komende evenement. Nastase werd al in maart van dit jaar gecontrac teerd in Rotterdam, vijf minuten nadat hij bij de persconferentie had uitgeroepen dat Okker 'shit' was en Rotterdam een plaats, waar hij nooit van zijn leven meer zou tennissen. Het achttal spelers is onderverdeeld in een rode en een blauwe groep. De rode groep met Sanders, Nastase,Fillol en Panatta speelt op 4. 5 en 6 oktober een halve competitie in Groningen, Zwolle en Arnhem. Okker, Gerulaitis, Cox en Scanion doen hetzelfde op dezelfde data in Kerkrade, Amsterdam en Utrecht. De volgende schifting is op vrijdag 7 oktober in Haarlem en Tilburg. De verliezersronde, halve finales en finale tenslotte zijn gepland op zaterdagmiddag en -avond 8 oktober en zondagmiddag 9 oktober in het Rotterdamse sportpaleis. De dubbels, die in elke plaats na de beide enkelspelen worden betwist, worden niet apart gehonoreerd. ADVERTENTIE Heerlijk, helder Heineken. DEN HAAG - Eindelijk heeft het bestuur van de Konin klijke Nederlandse Lawnten- nis Bond gereageerd op een rapport samengesteld door de Internationale Lawntennis Club van Nederland begin dit jaar, naar aanleiding van de beleidsnota-1976 van de KNLTB. De IC van Nederland bestaat uit spelers en vele oud-spelers, die jaarlijks diverse interna tionale wedstrijden organise ren en die zich verder tot doel stelt het tennisspel te bevorde ren. In het betreffende rapport dringt de IC er onder meer op aan naast een coach toptennis (die grote internationale erva ring dient te hebben) een ma nager aan te stellen en voorts een hulpcoach. De betreffende commissie van de IC acht het voorts gewenst, dat de mana ger toptennis ook taken ver richt voor de sectie geselec teerd jeugdtennis. Er is nu een bespreking gehou den in Den Haag tussen het bondsbestuur en bestuursle den van de IC, waarin werd be sloten een commissie in te stel len, bestaande uit twee leden van de IC, een lid van het KNLTB-bestuur en een lid van de commissie speltechniek, die op korte térmijn over de pro blemen rond het toptennis zul len rapporteren. In kwartfinale Forest Hills FOREST HILLS - Tracy Austin wordt misschien wel de grootste speelster aller tijden, maar voorlopig is ze het nog niet. Ze had gisteren de tegenvaller te moeten aantreden tegen Betty Stöve, die dit jaar in haar allerbeste vorm ver keert. Tot teleurstelling van de uitpui lende tribunes rond het centrecourt baande Betty Stöve zich voor het eerst van haar carrière een weg naar de halve finales van de open Ame rikaanse tenniskampioenschappen op Forest Hills via een even gedeci deerde als vlotte zege op haar veer tienjarige tegenstandsten 6-2, 6-2. OSLO - Het Noorse voetbalelftal heeft gisteravond in Oslo voor een grote verrassing gezorgd door het favoriete Zwe den met 2-1 te verslaan. De wedstrijd die in het Bislet- stadion werd gespeeld had voor Zweden de kwalificatie voor Argentinië kunnen betekenen. Noorse ploeg heeft nog een kleine kans behouden om de eindronden in Argentinië te halen, maar dan moeten zij op 30 oktober Zwitser land met meer dan vier doelpunten verschil verslaan. En dat lijkt een haast onmogelijke opgave, zodat Zweden de reis naar Argentinië zeer waarschijnlijk gaat maken. Voor Noorwegen scoorden Ottesen en Iversen. De enige Zweedse tref fer werd gemaakt door Sjöberg. De stand in groep zes luidt; 1. Zweden 4-6,2 Noorwegen 3-4 en 3. Zwitser land 3-0. Trainer Real neemt ontslag MADRID - De Joegoslaaf Mil- jan Miljanic die sinds drie jaar Real Madrid heeft geleid heeft gisteren ontslag genomen bij de "Koninklijke". Na de we reldkampioenschappen in West Duitsland, waar Miljanic het Joegoslavische team coachte, werd hij door Real aangetrokken. Een succes werden deze drie jaar niet, ze ker niet het afgelopen seizoen omdat Real zich voor geen en kele Europese competitie wist te plaatsen. Afgelopen zondag verloor Real Madrid zijn eerste competitiewedstrijd van Salamanca met 2-1. Milja nic was niet voor commentaar te bereiken, maar een woord voerder van Real verklaarde dat Miljanic na deze nederlaag zijn consequenties heeft ge trokken. Hij zou volgens de woordvoerder van Real geen kans meer zien om de huidige spelersgroep nog goed te moti veren. In de loop van het vorige sei zoen kreeg Miljanic een aan bieding van Arsenal om daar manager te worden. Hij wei gerde. Johan Vlietstra, de 27-jarige middenvelder van Veendam, heeft gisteren een tweejarig contract afgesloten met NEC Nijmegen. Voordat Vlietstra twee jaar geleden naar Veen- dam kwam, speelde hij onder meer voor Go Ahead Eagles en FC Cambuur. Ter voorbereiding van de nog te spelen kwalificatieduels werd er gisteravond door een aantal natio nale elftallen geoefend. Een op merkelijke overwinning boekte het team van de Sovjet-Unie. Het toch niet bepaald zwakke Polen werd met 4-1 van het veld gespeeld. Oleg Bolgograd ns knap te- uwe coach op Wem- doelpunt- Blochin scoorde tweemaal. Engeland stelde weer leur. De ploeg van de n Ron Greenwood kwa bley niet verder dan e> loos gelijkspel tegen Zwitserland. Er waren 42.000 toeschouwers. In Oost Berlijn versloeg het team van de DDR Schotland met 1-0. De enige treffer werd gescoord door Schade. Ook wereldkampioen West Duits land won met 1-0. Het zwakke Fin land was in Helsinki de tegenstan der. Klaus Fischer scoorde vlak voor rust het enige doelpunt in deze bar slechte wedstrijd. De vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen Nederland en de Sowjet-Unie, die 5 oktober in het Feyenoordstadion wordt gespeeld, staat onder leiding van de Oosten rijkse scheidsrechter Adolf Mat- hias. Grensrechters zijn Rupert Rück en dr. Freidoun Nehuray. Bij de wedstrijd Noord Ierland- Oleg Blochin scoorde tegen Polen tweemaal. Nederland, 12 oktober in Belfast, Nederland-België, op 26 oktober, is zal de Portugees A. da Silva Gar- de Engelsman P. Patridge scheids- rido als arbiter fungeren. Bij rechter. BRUSSEL - Met 155 tegen 61 pun ten heeft Nederland de 49ste dra versinterland tegen België op de baan van Sterrenbeek gewonnen. Nog nooit is de score zo hoog ge weest. Geen van de koersen werd verloren. De teleurgestelde Belgi sche équipe-leider Walter Vermeu len: "Dit hadden wij nooit ver wacht. Wij wisten dat wij bij voor baat kansloos waren tegen deze sterke Nederlandse équipe, zo'n groot puntenverschil... nee dat niet. We hadden op z'n minst nog een overwinning in het vooruit zicht gezien". België was verhuisd van de kleine piste van Oostende naar de grote van Sterrenbeek omdat men daar de Nederlanders beter aan zou kunnen. Cees Berg, équipe-leider van de Nederlandse ploeg: "Zo'n grote overwinning is het nog nooit geweest". Tracy Austin, die eerder de als vierde geplaatste Britse Sue Barker had uitgeschakeld om vervolgens de jongste kwartfinaliste van de Amerikaanse kampioenschappen te worden, had eenvoudig geen verweer tegen de scorende slagen, die van Betty's racket kwamen. Toen ze haastig de baan verliet, kreeg ze een staande ovatie van het publiek en een klapje op de schou der van Betty Stöve, die in het ap plaus mocht delen. „Ze is een ge weldige vechtster, maar ze is pas veertien", aldus Betty Stöve. „Als ik iets minder had gespeeld dan nu, had ze een goede kans gehad. Maar dit is nu eenmaal professioneel tennis. Ze gaat een prachtige toe komst tegemoet en ze is een char mant meisje op de baan". De Argentijn Guillermo Vilas plaatste zich voor de halve finales in het herenenkelspel. De nummer vier van het schema had één uur en twintig minuten nodig om zich te ontdoen van de Zuidafrikaan Ray Moore: 6-1, 6-1, 6-0. Het was de 44ste achtereenvolgende overwin ning voor Vilas. De Argentijn ont moet nu de als twaalfde geplaatste Harold Solomon, één van de groot ste specialisten op minder snelle banen, die Dick Stockton (10de) versloeg met 6-4, 6-4, 6-2 in partij partjij van twee uur. Het was de zesde keer in negen ontmoetingen dat de 24-jarige Solomon van zijn twee jaar oudere tegenstander won. Stockton leek de dag tevoren in staat heel ver te komen op Forest Hills, al moest Björn Borg zich dan geblesseerd terugtrekken. Maar gisteren tegen de kleine Solomon was hij geen moment zeker van zijn zaak. In de kwartfinales van het heren dubbelspel wonnen de nummers negen Syd Ball/Kim Warwick (Austr.) met 7-6, 6-1 van de als derde geplaatste combinatie Marty Riessen/Tom Okker. Schandaal in motorzesdaagse POVARSZKA BYSTRICA - Het Italiaanse team dat deelneemt aan de internationale motorzesdaagse in Tsjechoslowakije heeft zich uit protest teruggetrokken. De „rel" ontstond toen de Italiaan Pierlugi Petrogali betrapt werd toen hij met vreemd materiaal aan zijn motor aan het sleutelen was. Een commis saris meldde dit voorval aan de wedstrijdleiding die daarop besloot Petrogali uit de strijd te nemen. Volgens de jury is dit de eerste keer dat de Italianen op heterdaad be trapt zijn. Een lid van de jury ver klaarde, jarenalng weten we dat de Italianene vreemde bokkespron- gen maken. Daarom hechten we ook geen waarde het verhaaltje dat een andere deelnemer Petrogali vreemd materiaal in de hand heeft geduwd. Men weet nu eenmaal dat er dan een schorsing volgt." Nu Italië de motorzesdaagse heeft verlaten bezet West-Duitsland de tweede plaats achter Tsjechoslo wakije, Nederland staat zesde. De Nederlandse motorcoureur Ge rard Kuiper die voor het vaas-team in Tsjechoslowakije uitkomt in de internationale motorzesdaagse heeft bij een valpartij een schou derblessure en een lichte hersens chudding opgelopen.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13