80 Jaar Huurman-Leiden BV DE TEGELHANDEL LEIDEN BV LPG., en waf het is Boston L.P.G. jFruithandel Siere BV Het Leidse aannemingsbedrijf Huurman-Leiden B.V. hoopt 1 november 1977 haar 80 jarig bestaan te vieren. De medewerkers van het bedrijf weten daar alles van, want aan dit ge denkwaardig gebeuren zal nog een feestelijk tintje worden gegeven. In die 80 jaar is er overigens een heleboel gebeurd. Het oorspronkelijke timmerwinkeltje aan de Heren gracht groeide uit tot een volwassen aannemingsbedrijf dat in Leiden en verre omgeving een goede reputatie opbouwde door de professionele wijze waarop de vele projekten werden gerealiseerd. Sinds 1 maart 1975 zijn de aandelen van Huurman-Leiden B.V. in handen overgegaan van de Hopman Groep welke in Zoetermeer is gevestigd. De Hopman Groep ontplooit velerlei aktiviteiten. Naast bijv. de afdeling Makelaardij, houdt de afdeling Beheer zich bezig met het beheer van zo'n 15000 eenheden welke eigendom zijn van pensioenfondsen. Om dat beheer zo optimaal mogelijk uit te voeren werd een belang gezocht en gevonden in Aannemings bedrijf Huurman. Zo zijn de mobiele werkplaatsen van Huurman (zie foto) zo langzamerhand een ver trouwd gegeven in menig stadsbeeld geworden. Elke mobiele werkplaats is uitgerust met een aantal professionele hulpmiddelen en wordt bemand door een team van geroutineerde vakmensen die geen enkele klus uit de weg gaan. Het werkterrein van Huurman strekt zich inmiddels uit van Den Helder tot Middelburg. Naast het onder houd van bestaande bouwwerken, neemt uiteraard ook de nieuwbouw een belangrijke plaats in. Zo wordt in Gouda, Tiel en Hoorn een nieuw G.A.K. -kantoor gebouwd. Diverse bedrijfshallen en woningen worden in opdracht van beleggers èn gebruikers gebouwd. Door de gezonde groei die het bedrijf doormaakt, werd het noodzakelijk naar andere bedrijfsruimte uit te zien. De panden aan de Herengracht zijn vanuit historisch oogpunt weliswaar van grote waarde, als huisvesting voor een expansief bedrijf hebben zij reeds geruime tijd hun waarde verloren. Weinig mensen zullen bij het eten van fruit stil staan bij het aantal hande lingen dat heeft plaatsgevon den voordat zij "hun" fruit konden kopen. Produktie (vaak in verre landen) ver voer en distributie nemen een belangrijke rol in. Voor de regio Leiden is FRUITHANDEL SIERE B. V. een belangrijke schakel Het aan de Rooseve/tstraat gevestigde bedrijf levert zo ongeveer alle soorten fruit aan winkeliers, supermarkts en niet te vergeten aan de markthandel. Nog maar een jaar ge leden, in september 1976 om precies te zijn, vierde het bedrijf z'n 50 jarig bestaan Op dat moment was het ook 10 jaar geleden dat het gebouw aan de Rooseve/tstraat in gebruik werd genomen. FRUITHANDEL SIERE B. V. is onder andere impor teur van enkele kwa/iteits- produkten. Belangrijk zijn in dat verband het sinaas appel merk Ausias March dat SIERE via de Spaanse ex porteur Vicente Giner uit de besteproduktiegebieden van Spanje (beniarjo) haalt en de De/monte bananen die uit Costa Rica komen. FRUITHANDEL SIERE B.V. beschikt over een mo dern bedrijf. De vele koel cellen zorgen ervoor dat het fruit alleen in de beste staat verkocht wordt. Rooseveltstraat 27 - Leiden. Telefoon 071 - 76 53 54 In het vloerenbedrijf is het, zeker de laatste jaren, een komen en gaan van vele bedrijfjes. Slechts enkele steken daar met kop en schouder boven uit. In Lei den en omgeving groeide De Tegelhandel sinds 1937 uit tot 'n begrip op dit vakge bied. Begonnen aan de Oude Vest, verhuisde het bedrijf, na 'n onstuimige groei, naar een nieuwe behuizing aan de Bloemistenlaan. Voor De Tegelhandel ligt het accent op de groot - handelsfunktie in tegels en keukens. Ruim 30 mensen houden zich in de speciale vloerenafdeling bezig met de vloer in grote projekten als kantoren en ziekenhui- De zachte vloerbedek kingen worden direkt aan de konsument geleverd. Die kollektie is dan ook enorm groot. Namen als Hatéma, Bergoss van Besouw, de Ploeg en Desso spreken voor zich. Met de afdeling gordijnstoffen is De Tegel handel eigenlijk kompleter dan welke konkurrent ook. Een formule die aan slaat blijkens het feit dat over een jaar een nieuw centraal magazijn in ge bruik zal worden genomen. Waarmee overigens nog lang geen einde is gekomen aan de expansiedrift van Leidens grootste en meest gespecia liseerde bedrijf in deze branche. Bloemistenlaan 51 - Leiden - Tel. 071-143246 Korte Mare 4 - Leiden - Postbus 2021 - Tel.071-121345 De discussies over „het milieu,, gaan onverminderd voort. En juist daarom is het zo vreemd dat, terwijl elke Nederlandse autobezitter zonder al te veel moeite een positieve bijdrage zou kunnen leveren, er toch zo weinig veranderd. Misschien is het gemakzucht, mis schien onwetendheid. Als dat laatste het geval is, is het lezen van dit artikel zonder meer een zinnige zaak. L.P.G., en wat het is L.P.G. is de afkorting van Liquified Petroleum Gas een edelgas dat wordt ge wonnen uit aardolie. L.P.G. is zo belangrijk voor ons milieu, omdat het, gebruikt als autobrandstof, volledig verbrandt en lood- en zwa- velvrij is. Groot voordeel is dat L.P.G. onder druk vloeibaar is en zich dus uitstekend laat opslaan in een tank. Zo'n tank moet worden ingebouwd. Boston L.P.G. bouwt al sinds 1955 L.P.G.-installa ties in personenauto's. Over ervaring dus niet te klagen. Sinds september 1976 is Boston L.P.G. exclusief dea ler van een der beste merken n.l. Landi-Hartog. Dat dea lerschap werd pas verkregen nadat andere merken na uitvoerige tests onvoldoende waren bevonden. Het ge bruik van L.P.G. biedt vele voordelen. Naast het milieu technische aspekt speelt ook het kostenfacet een rol. Een liter L.P.G. is 68 ct goedkoper dan benzine en het verbruik is 10 o/o meer. Na aftrek van kosten welke we hierna zullen be spreken, levert het gebruik van L.P.G. afhankelijk van het aantal afgelegde kilo meters jaarlijks een netto voordeel op dat kan varieren van F. 450,-- tot F. 1550,-- Dus waar wacht u nog op? Het inbouwen van L.P.G. -apparatuur brengt natuurlijk kosten met zich mee. F. 1000,-- tot F. 1200,- excl. B.T.W. om precies te zijn. Daarnaast moet u er op rekenen dat u in de Wegenbelasting één klasse in gewicht omhoog zal gaan. Terwijl 40 o/o meer be rekend wordt. De wijze van monteren en afstellen is eigenlijk door slaggevend voor de mate waarin voordeel wordt ver kregen door L.P.G. Boston L.P.G. garan deert u, mede door jaren lange ervaring een optimaal gebruik.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 22