Kantoorruimte blijft nog leeg staan Feesten rond Lange Voort [L eidse agenda Hondenbe lasting Burgerlijke stand In Voorschoten: Dorpskerk Zoeterwoude gaat in de steigers STAD EN RAND VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1977 VOORSCHOTEN - Het 2400 m2 omvattende kantoren complex onder de Trompflat in de Witte de Withstraat in Voorschoten blijft voorlopig nog leegstaan. Dat kan althans geconcludeerd worden uit de reactie van Hollands Huis Vastgoed Makelaars Adviseurs en Bedrijfsobjecten te Den Haag, die probeert de flat te verhuren. kantoren willen bezetten. Dat on danks de tekst op bedrijven die se- perate kantoren willen bezetten. Dit ondanks de tekst op een houten bord bij de Trompflat waarin de suggestie wordt gewekt dat ook kleinere kantoren gehuurd kunnen worden. De tekst op het bord meldt dat binnen „moderne kantoorruim te" eenheden vanaf 250 m2 tot 2400 m2" beschikbaar zijn. De woordvoerder van Hollands Huis meent dat waarschijnlijk over een half jaar de eerste „grote" Het bedrijf waaraan verhuurc wordt is nog niet bekend, althans dat willen we nog niet bekend ma ken", aldus de woordvoerder. Hij zei wel dat sinds de bouw van de kantoren een behoorlijke vraag geweest is naar diverse eenheden in de leegstaande kantoorruimte. Geen kleintjes Hollands Huis wil echter niet be ginnen met het verhuren aan kleinere bedrijven die separate huurder zijn intrede zal doen. Vol gens hem zal dan drie-vierde deel van de totale ruimte (plusminus 1800 m2) verhuurd worden. Hu te kent daarbij aan dat het overigens gebruikelijk is dat kantoorpanden een hele tijd leeg staan. Het bedrijfspand onder de huur- flats in de wijk Noord-Hofland, staat al sinds de bouw, die ongeveer een jaar geleden werd beëindigd, leeg. De Trompflat is eigendom van het Philips Pensioenfonds. Hollands Huis, geeft aan dat men wel degelijk heeft uitgezocht of er daadwerkelijk behoefte is aan kan toren in de bewuste streek en met name in Voorschoten. Twijfels Vertegenwoordigers van de ge- Het 2400 m.2 omvattende kantorencomplex zal voorlopig nog niet verhuurd worden.- meentebesturen van onder andere Oegstgeest, Leiderdorp, Warmond en Zoeterwoude, betwijfelen of er werkelijk een behoefte is aan veel kantoorruimte. Alleen in Wasse naar zitten nog bedrijven te sprin gen om adequate kantoorruimte. Het aanbod van kantoorruimten zal nog verder aangezwengeld worden wanneer de plannen van projec tontwikkelaar Matser in Leider dorp gerealiseerd zijn en daarmee de vraag in de regio ver Overtreffen. Hij is namelijk zoals bekend van plan 7500 m2 aan kantoorruimte te Het gemeentebestuur heeft als voorkeur voor de bezetting uitge sproken dat het gebouw bestemd dient te worden voor kleine kanto ren omdat men daar nog wel be hoefte aan schijnt te zijn. Volgens het gemeentebestuur zijn er namelijk al genoeg grote kan toorpanden waar voldoende be drijfsruimte in zit, in Leiden en omgeving. Om leegstand te onder vangen zal Matser de kantoren in fasen bouwen, al naar gelang de behoefte. Voor Hollands Huis Vastgoed Ma- ZOETERWOUDE - De Dorpskerk van Zoeterwoude zal waarschijnlijk reeds volgende maand in de steigers gaan voor reparatie en restauratie. Het dak en de muren van het eeuwenoude monument in het hart van het dorp zijn ernstig door het vocht aangetast. Bij de grote restauratie die in de na-oorlogse jaren heeft plaatsgevonden, is een leidakbedekking toe gepast, welke de belangrijkste oorzaak wordt genoemd van de aan het licht gekomen gebreken. Tijdens de werkzaamheden zullen de diénsten van de Nederlands Her vormde gemeente plaatsvinden in de grote zaal van „Ons Huis". Ook voor de zondagsschool is daar nog plaats, terwijl de crèche- waarschijnlijk zal verhuizen naar de pastorie. ACTIES De commissie „Herstel Dorpskerk" welke twee jaar geleden werd gefor meerd, heeft zich niet alleen bezig gehouden met de technische voorbe reiding van het werk, maar vooral met de financiering hiervan. Van de destijds geraamde kosten (f 300.000,-) nemen rijk, provincie en gemee nte 90% voor hun rekening. Het resterende bedrag van f 30.000,- moest door de commissie zelf worden verworven. Hiervoor zijn talrijke acties gevoerd., waardoor inmiddels het streefbedrag overschreden werd. De stand van het fonds is nu f 32.875,82. Vooral in de afgelopen maanden is het fonds flink gegroeid. De stand op de braderie bracht f 743.53 op, terwijl de activiteiten van mevrouw Kortman-Keulen tijdens de ten toonstelling in het gemeentehuis in verband met het 700-jarig bestaan van Zoeterwoude, goed waren voor bijna f 600,-. De postduivenvereni ging „De Kerkduif' organiseerde een vlucht die f 451.25 opleverde. Rentelasten Giften en collecten bij huwelijken vermeerderden het fonds nog eens met f 2500,-. Toch gaat de commissie door met haar activiteiten, omdat de rentelasten tijdens de werkzaamheden erg groot zullen zijn. De subsi dies van rijk en provyicie komen pas in 1978 en 1979, zodat de voor financiering voor een fikse extra last zorgt. De toren van de kerk, die eigendom is van de gemeente Zoeterwoude, is inmiddels op aandrang van het et raadslid Minekus ook aan een onder zoek onderworpen. Daarbij is gebleken dat deze enkele kleine reparaties behoeft, welke tegelijkertijd zullen worden uitgevoerd. DE DORPSKERK, die deze maand in de steigers komt te staan. OEGSTGEEST - Aan de Lange Voort in Oegstgeest zullen van 13 tot en met 17 september allerlei festiviteiten plaatsvinden. Dit in verband met de viering van het 10-jarig bestaan van het winkel centrum "Lange Voort". Op het programma staat -o.a. een bingo-middag voor ouderen on der leiding van Cees Schilpe- roort, een kinderkermis, een op treden van de "Seventy-five- seven" dixielandband en een MP Drive-in-show. Het winkelcentrum "Lange Voort" wil ook een cadeau aanbieden aan de gemeente in de vorm van een speelplastiek, voorstellende twee honden. Dit beeld wordt 15 september onthuld op de Irislaan-boulevard. Gelijktijdig met de festiviteiten ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van het winkelcentrum Lange Voort zal de zwemvereni ging "Poelmeer" in samenwer king met het winkelcentrum en de zwemclub "Vivax" een zwem- vierdaagse organiseren. In 1970 werd voor het eerst in De venter een dergelijke zwemmani- festatie gehouden. Sindsdien heeft een groot aantal plaatsen dit initiatief overgenomen. Deel name aan de zwemvierdaagse houdt in dat men gedurende vijf Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring en Groe- noord): J.Rijnders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947; Wijk II (Kooi en Meren- wijk): Groeneveld, Argusvlinder 10, tel. 141373; Wijk III (Waard, Professoren- wijk en Tuinstadwijk): A.R. Tegelaar. Burggravenlaan 14, tel. 134092; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 8 uur vm.: F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347; van zondag 8 uur vm. tot zondag 24 uur. W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035. Leiderdorp - F.O.A.M. Kemme, Merels traat 184 a, tel. 893139 (zaterdag); Van Wijk, Merelstraat 184 a, tel. 890529 (zon dag), za. en zo. spreekuurtje van 12.30-13 Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - B.R. van Beusekom, Piet Heynlaan 6, tel. 071-763551 (zaterdag); S. v.d. Kooij, v.d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zon dag). Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken keiaars is de leegstand over maan den geen ramp. Normaliter is het zo dat kantoorruimten in zo'n geval worden neergezet als een bedrijf fi nancieel erg goed zit. Het is dan niet absoluut noodzakelijk dat een pand onmiddellijk verhuurd kan wor- den. De winst van het bedrijf is om gezet in onroerend goed en de hui dige inflatie draagt ertoe bij dat het onroerende goed met verstrijken van tijd ongewoon snel in waarde stijgt. Dit levert de verhuurder o.a. de hogere huurprijzen op, terwijl ook de bouwkosten vroeger lager waren dan momenteel. Raadsel van de verdwenen haan snel opgelost LEIDEN - De haan van de Pie terskerk die kortgeleden na een flinke schoonmaakbeurt weer op de torenspits was ge plaatst bleek gisterochtend te zijn verdwenen. De gealar meerde politie die onmidde- lijk een onderzoek instelde, stuitte tijdens een klimpartij in de kerktoren op enkele in de muur gekerfde voornamen. Deze voornamen vormden voor de politiemannen de sleu tel tot de oplossing van het raadsel van de verdwenen haan. De opgepoetste haan werd al vrij gauw aangetroffen in een woning in de binnens tad. Het bleek volgens de poli tie om een studentengrap te gaan. Enkele dagen geleden zullen velen met mij zijn verrast door weer een nieuwe vinding op belastingge bied: een aangiftebiljet hondenbe lasting. Aangezien ik geen hond be zit, dacht ik aanvankelijk met een vergissing van doen te hebben. Na opening van de enveloppe bleken naam en adres echter juist te zijn. terwijl in de grijskleurige toelich ting onomwonden werd meege deeld dat iedereen, ook niet- hondenbezitters het aangiftebiljet moet inleveren. Mijn eerste reactie was: moeten nu alle inwoners van Leiden dit kaartje invullen van wege die paar duizend hondenbe- zitters?Om daar achtdr achter ko men, sloeg ik de in de toelichting genoemde "Algemene wet inzake rijksbelastingen op. De wetteksten waren duidelijker dan verwacht; raadpleging van commentaren en jurisprudentie was nauwelijks no dig. Terecht stelt de gemeente dat ieder aan wie een aangiftebiljet is uitge reikt, dat moet invullen, onderte kenen en inleveren. Maar mag de gemeente zo maar aan iedereen een biljet uitreiken? De wet merkt hierover op dat alleen zij die ver moedelijk belastingplichtig zijn, zo'n biljet kunnen krijgen. Ver moedt de gemeente nu werkelijk dat iedere inwoner van Leiden een hond houdt? Om een dergelijk vermoeden te wettigen, zouden toch op zijn minst de Leidse stad sparken onbegaanbaar moeten zijn van de hondendrek?! Kortom, het lijkt nauwelijks gewaagd te stellen dat de gemeente hier een van de belangrijkste "beginselen van be hoorlijk bestuur", te weten dat de overheid van zijn bevoegdheden slechts gebruik mag maken voor de doeleinden waarvoor deze zijn ge geven, overtreedt. Ook op een ander punt gaat de ge meente over de schreef. Gevraagd wordt te vermelden wie de vorige houder van de hond was. Men is niet verplicht hierop te antwoor den. Deze vraag is namelijk van geen enkele betekenis voor de be lastingheffing van de huidige hou der van de hond. Gegevens die er toe kunnen leiden dat de vorige houder wordt opgespoord en even tueel alsnog aangeslagen, hoeft men volgens de wet niet te ver strekken. Er is nog veel op te merken naar aanleiding van deze actie van de gemeente. Ik volsta er nu mee te stellen dat een betere naleving van de bepalingen inzake de hondenbe lasting evengoed zo niet beter wordt bereikt door strengere sanc ties toe te passen. Als men weet dat men 5000 gulden boete riskeert (en volgens de wet is dat zo), durft geen hond in Leiden meer zonder pen ning te lopen. Kortom, het wordt tijd dat de gemeente, alvorens de eigen wet te stellen, eerst de alge mene wet eens bestudeert. Mr. P.J. van Amersfoort Witte Rozenstraat 5 Leiden INBRAAK LEIDEN - In de opleidingsschool voor cultureel werk 'De Lok' aan het Vrouwenhof is een inbraak ge pleegd. Ontvreemd werden twee bandrecorders, een transistorradio en een groot aantal koperen kof- fiemuntjes. Men is het schoolge bouw binnengekomen door vernie ling van een ruit. Arbeidsmarkt Het is bekend dat het met de arbeidsmarkt somber gesteld is. Maar zó somber als we gis teren in de krant deden voor stellen in het artikel over de vakaturebank is het nu ook weer niet. Daar staan geen 12 vrije banen geregistreerd, zoals abusievelijk vermeld stond, maar 1200. Volkshuis Even attentie a.u.b. Het Leidse Volkshuis opent zijn poorten weer en wel maandag a.s. Nieuwe activiteiten die op het programma staan zijn een spin, een handenarbeid-, een zaalsport- en een toneelclub. Filmliefhebbers kunnen te recht op een vaste filmavond per week en de jongeren kun nen zo nu en dan gezellig swin gen Naast oude en nieuwe ac tiviteiten vinden er van 5 tot en met 11 september feeste lijke happenings plaats. Dins dagochtend is er een sociëteit voor de ouderen onder ons, die komen uit de buurten Mare- dorp, Pancras en Noordvest. 's Avonds komen de jongeren op een creatieve manier aan de bak. Woensdagochtend mogen de bejaarden hun spieren wat los maken bij de oude-van- dagen-gymnastiek. Een kin derprogramma met jeugds- how besluit de woensdag. Voorlichting Donderdagavond vindt er voorlichting plaats. Jawel, voorlichting, over de activitei ten in het Volkshuis. Een avondje later, vrijdag, wordt er gekaart en gesjoeld. Krab ben en jeuken komt er zeker niet aan te pas op de kleine vlooienmarkt, zaterdagmid dag, wel oude rommel. Oude rotzooi die u nog steeds niet hebt opgeruimd wordt na een telefoontje op 125736 ook nog gratis bij u weggehaald voor de markt. Zaterdagavond komt pit in de tent. Dan treden namelijk de volksdansgroep "Achalay" en het zigeuneror kest "Csardas" op. Verder lac hen, gieren en brullen met een clownsgroep van het LAK- theater. De Surinaams/Antil liaanse groep van het Volks huis komt er zaterdag ook aan te pas met een eigen program ma. Zondagochtend een geva rieerd programma verzorgd door Werkgemeenschap "De Ratel". dagen op daarvoor beschikbare tijden 500 meter zwemt. Men heeft echter al aan vier dagen, ofwel 2000 meter voldoende om in het bezit te komen van een me daille. De sportieve aktiviteit wordt om kleed met een aantal feestelijke gebeurtenissen. Op de eerste dag zal er op het gazon van het zwem bad Poelmeer een voetbalweds trijd worden gespeeld tussen W Oegstgeest en de "Lange Voortse Boys".Scheidsrechter is de be kende Lou van Ravens. Tijdens de andere dagen worden demon straties door diverse sportclubs gegeven. De feestelijkheden worden 17 september afgesloten met kunstzwemmen en schoon- springen. geh. met A. Hesmerg; C. A. Voorwinden (1891) geh. met M. van der Linde; O. Se- long (1898) geh. gew. met J. Makkink; D. J. Geijs (1911) man; N. van Helden (1901) man; C. Wuijster (1916) man; mevr. J. C. de Bruijn Kops (1892); J. Verdouw (1899) man; A. B. van der Lee (1921) man; C. J. A. Filippo (1919) man. Gehuwd: T. D. Zuidema en A. M. de Heiden; J. Rietbergen en J. Ouwerkerk; A. van Polanen en M. Wiemer; W. Zand vliet en Y. E. M. Uiterdijk; R. van den Berg en R. M. M. Overdevest; D. Pak en M. Schreuder; H. J. Schreuder en J. Timmermans; A. J. S. Ramdas en C. S. Nandelall; W. F. Stavleu en A. Hartevelt. Drie inbraken in Nieuw Vennep NIEUW VENNEP - In een drietal zaken aan de Venneperstraat in Nieuw Vennep is in de nacht van woensdag op donderdag ingebro ken. Bij de Cash en Carry de Bron en bij de Cleaning service werden de werkzaamheden voortijdig ge staakt. Meer succes haden de in brekers bij herenmodezaak Ste- fens, waar zij leren en suède jasjes ter waarde van 25.000 gulden heb ben meegenomen. Aangehouden LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren twee vrouwen uit Nieuw Vennep aangehouden, die van winkeldiefstal werden verdacht. De vrouwen, resp. 31 én 38 jaar oud, gaven toe de dag tevoren in acht Leidse winkels diefstallen te heb ben gepleegd. Het tweetal maakte voor enkele honderden guldens aan levensrrpddelen en textiel buit. Beide vrouwen zijn na verhoor heengezonden. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 2 tot 9 sept., door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverle ning, tel. 2141, tst 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. VRIJDAG Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 19.45-23.30 uur. Hooglandse Kerkgracht 28, open- soosavond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, weduwen en weduwna ars, 20 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Zwembaden De Vliet en De Zijl, zwem vierdaagse, 19 uur. LAK-Theater, Levendaal 150, Werk groep Instituut Theaterwetenschap met „Het Werkelijke leven van Jacob Heed- aar" van Berthold Brecht, 20.15 uur. 't Breehuys, Breestraat 19, middagsoos, 14.3017.30 uur; vegetaries eethuis, 18-19.30 uur; gehandicaptensoos, 20-30 uur; Soos Mirwkel, 20-14 uur. ZATERDAG Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos, 15-17 uur (11-15 jaar). Groenoordhal, Veetentoonstelling, 7-14 uur. Sportzaal Op Dreef, Leiderdorp, concert Dutch Swing College Band. 20.15 uur. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 20823 Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur nam. Tel. 125802. Café De Twee spieghels, muziek programma, 15 uur. Groenoordhal, The First Irish Folk Festival, 12-23 uur. MAANDAG Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan bejaardensoos Zuid West. 14.30 uur. Witte Poort kazerne Noordeinde 2, tele foon 120833, adviescentrum voor werk lozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, strip tekenen; T'Ai Chi; projektgroep Leidse geschiedenis; fotografie; boetseren; Go, alle groepen van 20-22.30 uur. SOS-dienst Telefonische hulpdienst telefobo 071-125202. Voor allen die in moeilijk-- heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Moeders voor Mo'.j<""»."s Mevrouw zuster E. Janssen-v,eh eye Hofdijck 32, Oegstgeest, s>' *^;»n 071-153652. Volkshuis Volkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies hop voor jonge werklozen en anderen, dkg. van 14-16.30 uur, di infoïmatie- tniddag; woe., klaverjassen, woe en vr. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2