'Nieuwbouw winkels kern Zoeterwoude overbodige luxe' Burgerlijke stand Teleurstelling buurtvereniging in Zijlkwartier leidse agenda Winkeliers contra gemeente: Scholennota Voorschoten gereed ZOETERWOUDE - Het instituut Stad en Landschap in Rotterdam is, als stedebouwkundig adviesbureau, in op dracht van het gemeentebestuur van Zoeterwoude bezig met het ontwikkelen van een bestemmingsplan, dat moet leiden tot de bouw van een aantal winkels op het braaklig gend terrein in het centrum van het dorp bij 't Watertje. In een voorlopige schets is sprake geweest van twaalf winkels. STAD EN RAND DINSDAG 30 AUGUSTUS 1977 Zowel de winkeliersvereniging als een gedeelte van de bevolking van Zoeterwoude zijn niet onverdeeld gelukkig met de komst van een aantal nieuwe winkels. Het resul taat van een enquête die onder de bevolking van Zoeterwoude werd gehouden over de bestemming van het terrein, is weliswaar nog niet naar buiten toe bekend gemaakt door het gemeentebestuur, maar in ieder geval is wel bekend dat geen duidelijke mening omtrent het doel van het terrein uit de enquête naar voren gekomen is, meldt de heer G. W. van Leeuwen, adjunct-directeur van gemeentewerken Zoeterwou de. Er werd door de bevolking voor drie verschillende bestemmingen gekozen: winkels, een park of een kinderspeelplaats. Van Leeuwen: "Als duidelijk blijkt dat de bevolking anders over de be stemming denkt, dan moet daar uiteraard rekening mee gehouden worden". Toch heeft het gemeentebestuur haar gedachten laten eaan in de richting van winkels. Dit blijkt tenminste uit de opdracht tot het ontwerpen van een bestemmings plan voor winkelbouw. Het nu te ontwikkelen plan "Winkelcen trum" heeft al op het einde van de zestiger jaren een voorloper gehad. Dit in '67/'68 goedgekeurde be stemmingsplan, getiteld "Dorp splan Kern" voorzag reeds in de mogelijkheid tot vestiging van nieuwe winkels op het terrein te genover de kerk in Zoeterwoude. In de tussenliggende jaren zijn vol gens gemeentesecretaris J. Winge- laar de inzichten van het gemee ntebestuur gewijzigd. Niet in zo verre dat het hele idee omtrent winkels geen doorgang vindt, maar alleen wat de vormgeving betreft zijn er andere plannen ontworpen. De heer M. Berg, voorzitter van de winkeliersvereniging van Zoeter woude noemt het plan om te komen tot de nieuwbouw van winkels "een overbodige luxe, waar de winke liersvereniging het helemaal niet mee eens is." Hij maakt duidelijk vereniging er zo over denkt." We hebben nog een overschot van 100 m2 vloeroppervlakte in de be staande winkels in Zoeterwoude, berekend naar het aantal klanten en alle winkeliers hebben nog vol doende ruimte om uit te breiden", aldus de heer Berg, die verder nog aangeeft dat er slechts zo'n 4500 mensen gebruik maken van de be staande winkels: "En die winkels voorzien, wat hun totale assorti ment betreft, toch voor bijna 95% in de behoefte van de klanten uit Zoe terwoude". De heer K. van der Geest, die als een van de afgevaardigden van de winkeliers in de middenstands commissie van Zoeterwoude zit ting heeft, geeft aan dat de praktijk uitgewezen heeft dat er gewoon weg geen gebrek aan winkels is. Overbewinkeling "Integendeel, gemeten naar het aantal kleinere winkels, dat de laat ste jaren verdwenen is, kan gesteld worden dat er zelfs een vorm van overbewinkeling is", zegt Van der Geest. Hij is van mening dat de ge meente met haar planning jaren te rug is uitgegaan van de uitbreiding van het aantal woningen. Van der Geest wijst op de "gezinsverdun ning in het oude dorpsdeel door de gematigde toename van de bevol king". Hij noemt het effect van de nieuwe woningen dan ook hele maal niet groot. "Zoeterwoude telt zo'n 7000 inwo ners. De 2500 bewoners van Zoeterwoude-Rijndijk maken veelal gebruik van het winkelbe stand in Leiden en Leiderdorp. Voor' de dorpskern blijven dus maar zo'n 4500 mensen over." In tegenstelling tot de mening van Berg en Van der Geest, geeft de adjunct-directeur van gemeente werken aan dat het winkelbestand in Zoeterwoude minimaal is en best nog uitbreiding kan gebruiken. Van Leeuwen: "De bevolking gaat nu nog elders inkopen doen.." Beide vertegenwoordigers van de middenstand worden in hun opvat tingen gesteund door rapportages van het Centraal Instituut Midden en Kleinbedrijf (CIMK) gevestigd te Amsterdam en het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond (KNOV). Het CIMK heeft enkele ja ren geleden een onderzoek inge steld op verzoek van de gemeente. In zijn rapport kwam dit Instituut tot de conclusie dat met de uitbrei ding van winkels beter gewacht kan worden totdat een grotere wo ninguitbreiding heeft plaatsge vonden. Het instituut dacht bij deze conclusie aan de voltooiing van de plannen Westeinde I, II en III, waarmee de realisatie van een groot aantal woningen in Zoeterwoude gemoeid is. Kapitalen De Planologische Dienst van het KNOV heeft een nota opgesteld over winkelvestigingen in de regio, waarin als hoofdmoot naar voren komt, dat een verdere winkelvesti ging beslist onnodig is. Volgens Van der Geest ligt het hele knel punt dat de gemeente ertoe ge bracht heeft toch maar voor win kels te kiezen, in de aankoop van panden die vroeger op het terrein stonden en het aankopen van grond. De eerste bres in de Dorps straat van Zoeterwoude is voor 1970 geslagen. Bepaalde panden werden gesloopt. Dit en de rente op de grond die al jarenlang gemee- ntebezit is hebben kapitalen ge kost. LEIDEN - Geboren: Alexander P. T., zv A. P. C. Pret en G. van der Kraan; Eric M., zv C. A. Buining en N. Zwanenburg; Manfred L., zv J. P. de Wolf en M. van der Meer; Remon, zv M. J. H. Hollebeek en S. van Meurs; Henricus F., zv H. J. M. Storms enH. G. M. Fornara; Abraham Q. W., zv W. N. M. Onderwater en M. G. v. d. Salm; Martin L. C., zv L. Mieremet en A. E. M. 't Mannetje; Maria G., dv G. Treur en A. M. van Ginkel; Sebastiaan P., zv O. A. Dijkstra en A. I. L. Luisman; Pieter G., zv M. H. Daniels en F. J. J. Dijkstra; Ja cobus A., zv J. P. J. Rozestraten en J. A. M. v. Schooten; Pascal, zv C. A. v. Velzen en M. Langeveld; Johanna C. E. M., dv W. J. Kortekaas en R B. M. v. d. Berg; Jorge M., zv F. Moreira Vilhena en M. D. A. Rodrigues Almeida; Wendy, dv G. Schipper en J. G. M. Kuijvenhoven; Ma rieke, dv W. H. Brouwer en M. Beurse; Edwin, zv M. Ouwerkerk en Th. A. E. Bloemzaad; Martin J. M., zv J. H. Dui- veman en M. M. T. van Dorp; Roemer A., zv C. J. A. Pleijsier en E. A. Pompert; Saquina, dv M. Moudni en C. Mounadi- Idrissi; Nicole B. J., dv A. J. M. Gerritsen en M. B. Messemaker; Sjoerd, zv J. Hob- bij en J. Zeeman; Evertje J., dv M. v. Hemert en S. J. Punt; Pascal A., zv W. van der Nat en J. A. Belt; Peter, zv C. Kromhout en P. Schouten; Esmiralda, dv B. Freke en E. Vogelenzang; Catha- rina W. H., dv A. J. van den Berg en A. C. van Straalen; Leslie, dv J. J. H.'Keijzer en W. J. van Haarlem; Arjan, zv J. van Duijvenvoorde en P. Kromhout; Sandy, dv K. H. de Koning en O. C. M. Krul; Frederik A., zv F. Zandbergen en A. E. Bekker; Lard, zv W. J. Breebaart en S. E. Janzen; Liselot L., dv J. Hoornweg en E. Sleeboom; Frida N., dv J. van Egmond en C. A. J. van Delft; Geert, zv J. G. Kos ter en E. D. Blok; WUliam. zv H. J. G. Paalvast en H. G. M. M. Meijer. Overleden: C. Star (1897) geh. gew. m. M. van Egmond; A. Pardon (1890) man; J. J. van Buuren (1887) man; S. A. van Hees (1902) man; J. L. Lelieveld (1900) man; S. Siljee (1885) geh. gew. m. A. Nieuwen- burg; J. W. Maartense (1917) geh. m. P. L. van Nood; K. J. Israèls (1958) man; M. G. Treur (1977) vrouw; G. van Ravenzwaaij (1913) man; F. Sierksma (1917) man; J. de Jong (1915), geh. m. H. C. Popken; A. J. v. d. Zwet (1975) man; E. Trotter (1919) man; J. Noppen (1895), geh. gew. m. A. van Duyn. Gehuwd: A. Comet en V. van den Nieu- wendijk; G. Pezzoni en L. Teerink; J. H. P. Waegemakers en P. Kooien; B. Kok en P. Beerenfenger; M. van der Bent en J. M. Korenhof; L. Blok en M. M. J. van der Blom; J. Schouten en E. van der Wal; C. H. Versnel en E. A. C. van der Post; J. Vinkestijn en H. Nieuwenburg; A. Wyc- zynski en A. C. Henneveld; W. J. Crama en F. H. S. Burgeijon; A. Honders en C. Slotema; W. N. H. Huyg en L. M. van der Weijden; C. A. J. E. Bakermans en C. de Vreede; R. P. van Hamersveld en S. C Mulder; C. N. van der Bol en C. J. A. Tims; F. W. M. Nijssen en B. Y. de Jong; C. W. Kaapaan en J. C. de Vries. Heraldiek, bronnen, symbolen en betekenis, door dr. Ottfried Neu- becker. Uitgeverij Elsevier Neder land B.V., Amsterdam, 110,- Hollandia Tuin ABC, door Alan Gemmell. Uitgeverij Hol^andia B.V., Baarn, 22.50. Ijskoud, door Duncan Kyle. Uitge verij Elsevier Nederland B.V., Am sterdam, 14.90. Stormwaarschuwing, door Jack Higgins. Uitgeverij Elsevier Neder land B.V., Amsterdam, 21.50. Flipje is terug! Groot Flipboek, deel I tot 2 sep tember a.s. 4.95 in de winkel, daarna 5.75 plus twee Flipje zegels, te sturen als brief aan Flipje, Postbus 500, Tiel. LEIDERDORP - "Het is een trieste zaak. Als je zo blijft doorpraten komt er nooit wat van de grond." Dat is de mening van de heer A. Pison, voorzitter van de buurtver eniging Zijlkwartier Hij is niet zo erg tevreden over de gang van za ken rond de plannen voor een wijk- gebouwtje in die Leiderdorpse wijk. Er wordt al geruime tijd over de bouw van een wijk voorziening ge praat. Nadat de buurtvereniging het oude, houten gebouwtje een jaar geleden moest verlaten, omdat het helemaal verrot was, is er vrij wel voortdurend tussen gemeente en wijkvereniging gesproken over ZOETERWOUDE - Café Rijnegom in Zoeterwoude Rijndijk stond gisteravond in het teken van de gelijknamige Zoeter- woudse biljartverenigingdie daar al sinds jaar en dag haar domicilie heeft. De biljarters hielden er hun leden vergadering, die druk bezocht werd. Rijnegom, dat twee jaar ge leden het ledental zag verdubbeld van 25 naar ongeveer 60, is na een periode van groeistuipentoch weer uitgegroeid tot een hechte ge meenschap. Het hoogtepunt van de avond was de huldiging van één van de trouw ste leden van de biljartvereniging namelijk Luuk Hemerik. Hemerik is 30 jaar lang afgebroken lid van Rijnegom geweest. Onafgebroken maakte hij deel uit van het eerste team dat uitkomt in de Leidse bondHemerik die bekend staat als een "mooie speler", was ook de gedoodverfde favoriet tij dens de onlangs gehouden club- kampioenschappen .Min of meer bij verrassing werd hij echter in de fi nale geklopt door Nico Zwetsloot. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense Scholennota is gereed. Na lange tijd van voorbereiding - vol gens het college van Ben W voor namelijk veroorzaakt door langdu rige inspraakprocedures - heeft Voorschoten nu een beleidslijn voor de scholenbouw in de ko mende jaren. In het overzicht, dat de nota van de huidige scholensituatie in Voor schoten geeft, wordt geconstateerd dat de voorziening in Noord- Hofland en de Vlietwijk redelijk zijn. De situatie in de wijken Ade- geest en Boschgeest wordt als zor gelijk gekenschetst. Nu al staat vast dat scholen in de toekomst moeten verdwijnen of worden samengevoegd. Direct na de oorlog namelijk is Voorschoten begonnen met de bouw van scho len voor elke wijk apart. Als gevolg van de gezinsverdunning loopt het leerlingenaanbod terug terwijl te gelijkertijd vaststaat dat in de toe komst grotere scholen gebouwd moeten worden. Bij de integratie van kleuter- en ba sisonderwijs wil Voorschoten uit gaan van schoolgebouwen waarin een tweeklassige kleuterschool en een zesklassige lagere school kun nen worden ondergebracht. Nu al staat vast dat dat in ieder geval niet in alle wijken te realiseren valt. Daarom denkt het Voorschotense gemeentebestuur eroVer om de schoolvoorzieningen in Bos chgeest en Bijdorp samen te voe gen, zo gauw de bouwactiviteiten in die laatste wijk zijn begonnen. Tegelijkertijd houdt de nota reke ning met het feit dat in toenemende mate aandacht aan het individuele onderwijs besteed zal worden waardoor in sommige wijken de mogelijkheid voor een school met circa honderd leerlingen zal blijven bestaan. De Parkschool, naast het Voor schotense gemeentehuis, moet volgens B en W zo snel mogelijk van die plaats verdwijnen. De school ligt te dicht bij de door gaande verkeersroute en zou in de richting Boschgeest verplaatst moeten worden. B en W willen ook de prot. chr. Ge vers Deynootschool uit de School straat verplaatsen. Dan moet er dit jaar of volgend jaar begonnen wor den met de nieuwbouw van de r.k. Emmausschool aan de Elstlaan en de uitbreiding van de prot. chr. kleuterschool De Springplank aan de Prof. Eijkmanhof. Wanneer er schoolgebouwen vrijkomen dan zullen daar, volgens B en W "andere bestemmingen in de welzijnssec tor" voor gezocht worden. Talent Talent gezocht. In Voorscho ten. De Lindehoeve, het plaat selijke jongerencentrum, or ganiseert etn "muzikale talen tenjacht", op 17 september aanstaande. Hoofdprijs is vijf uur vrij gebruik van een op namestudio. Wie denkt over voldoende talent te beschik ken kan zich tot 12 september opgeven bij de Lindehoeve, te lefoon 01717-5357. Talent (2) Er zijn natuurlijk ook wat ge vestigde talenten, zoals de Rijnsburgse schilder Joop van Egmond, die van 6 tot en met 20 september in de recreatiezaal van het Leiderdorpse ver pleegtehuis Leythenrode ex poseert. Zijn portretten, stil levens en dorpsgezichten in olieverf, aquarel, potlood, inkt en waar verder maar mee te tekenen of te schilderen valt zijn op 6 september tussen drie en vijf uur 's middags te be: kijken; alle andere dagen is de tentoonstelling van tien uur 's morgens tot 's middags vijf uur geopend. Talent (3) Dan zijn er ook nog altijd men sen met knutseltalenten. Voor zover die in Oegstgeest wonen kunnen zij vanaf donderdag aanstaande terecht bij de nieuwe Hubo-vestiging aan de Terweeweg 88. Deze handel in doe-het-zelf materiaal gaat namelijk op die dag open. Talent (4) Geheel buiten de doe-het<-zelf sfeer, maar met een evengrote behoefte aan getalenteerde medewerkers staat de masten- fabricage (U weet wel, die stokken waar ze op zeilboten het zeil aan vastknopen). De mastenmakerij Brasker is een van de fabrieken, die zich met een en ander bezighoudt. Zij is verhuisd naar de Produktie- weg 6 op het langzamerhand overbekende industrieterrein De Grote Polder in Zoeter woude. De firma houdt er vrij dag van half vier tot zes open huis. Talent (5) Het moet nu maar eens uit zijn met dat gezeur over talenten. Talenten waren in oude tijden overigens een munteenheid. Wie talenten heeft, krijgt ta lenten, was in die tijd een veel gehoord dubbelzinnig spreekwoord. Dat heeft dan allemaal niets te maken met de Nederlands Christelijke Vrouwenbond Leiden Zuid-West die woens dagavond in "De Sleutelring" een streekvergadering houdt over het onderwerp "Het (Christelijk geloof en het com munisme". De heer W. van der Veer komt daarover praten. Talent (6) Besluiten wij deze rubriek met een optreden van Sjef van Oe- kel, weer een heel ander talent, aanstaande vrijdagavond in het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat. Veel be kende groepen, waaronder Herman Brood, Barrelhouse en Sail/Joia. Overigens, er gaan in het LVC weer allerlei cursussen beginnen. Dinsdag e gemeente Zoeterwoude moet er in deze omgeving een winkelcen- Gerard Brandtstraat 6, informatie avond Baha'i gem., 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-0.01 uur. Morsweg 10, vergadering werk groep stedelijke ontwikkeling en werkgroep verkeer en vervoer, 20 Zuiderkerk, Lammenschansweg, informatieavond „Humanistisch Vormingsonderwijs op school", 20 Zwembaden De Vliet en De Zijl, zwemvierdaagse, 19 uur. Stadhuis, commissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden, 19.15 uur; commissie interne zaken, organisatie en beheer, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, school raad, 20 uur. Woensdag "Ik durf rustig te zeggen, dat wan neer vandaag de dag zulke plannen gemaakt zouden worden, dan zou den ze geen doorgang gevonden hebben. Maar de gemeente heeft zo'n zeven ton in de grond gestopt. Ze kunnen er nu alleen finacieel wat uitkomen door winkels te bouwen. Ze zijn in een dwangposi tie terecht gekomen. Maar ze zullen nooit het volle bedrag terugwin nen", zegt Van der Geest. In het bestemmingsplan Dorp Zuid 1976 heeft het gemeentebestuur zich uitgesproken voor een sterke beknotting van bestaande winkels. De middenstanders hebben dit op gevat als een poging van de gemee nte om een behoefte aan winkels te creëren. Van der Geest: "De sterkste beper king zou gekomen zijn bij 't Water tje om het karakter van dit gebied niet aan te tasten. Volgens ons zat daar een andere gedachte van het gemeentebestuur achter". Na felle protesten van de winkeliers werd dit plan van het gemeentebestuur ontkracht. Kennedylaan 11, Oegstgeest, in formatieavond Baha'i gem., 20 uur. Volkshuis, informatie en inschrij ving kinderclubs 14-15.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invaliden- bond, do. van 9-11 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, do. van 10.30-12.30 uur. Morsweg 10, vergadering werk groep leefbaarheid en stedelijk wonen en werkgroep monumen ten, 20 uur. Zwembaden De Vliet en De Zijl, zwemvierdaagse, 19 uur. Roomburgerweg, start boottocht van de Zonnebloem, 9 uur Stadhuis, vergadering gemeente raad, 19.30 uur. Donderdag Stadsgehoorzaal, Europese dam kampioenschappen, 20 uur. Stadhuis, commissie onderwijs, re creatie, samenlevingsopbouw en sport, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, commissie welzijn en onderwijs, 20 Pieterskerkstraat 1, voorlichtings avond werkgroep dienstweigeren, 20-21.30 uur. Pieterskerkhof 19, Architectenbu- ro, gratis advies, 20-21 uur, tel. 142771. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homo- j filie, open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leids- eweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invaliden bond, 19-20 uur. Zwembadeb De Vliet en De Zijl, zwemvierdaagse, 19 uur. Apotheken voorziening, ook een gymnastiekzaal moet wor den opgenomen. De huidige, waar van ook de school in het Zijlkwar tier gebruik maakt, voldoet niet meer aan de eisen. Anderhalf miljoen In het begin van dit jaar kwamen B en W met het voorstel om een wijk- gebouwtje neer te zetten waar meer dan één vereniging gebruik van kan maken. De gymnastiekzaal moest ook als toneelzaal ingericht kunnen worden en het gebouwtje werd wat groter dan de bedoeling van de buurtvereniging was. Dan kon ook de Leiderdorpse afdeling van K en O er gebruik van maken. In het gebouwtje werd ook ruimte geschapen voor de fotoclub en B en W zagen verder nog mogelijkheden voor kleine sportverenigingen, als de schermclub en de tafeltennis vereniging. Bij elkaar moet dat ge bouwtje ruim anderhalf miljoen kosten. Twee ton daarvan wordt betaald door het ministerie van CRM. In een onlangs gehouden gecombi neerde vergadering van de com missie ruimtelijke ordening, maat schappelijk welzijn, financiën en onderwijs werd dat plan ontwor pen, omdat de commissies de fina nciën onvoldoende geregeld von den. Leiderdorp heeft voor de komende vijf jaar een minimum aan fina nciën beschikbaar waardoor men huiverig is om grote bedragen uit te geven. Het voorstel werd terugge geven aan B en W met het verzoek de financiering beter te regelen. Intussen heeft de heer Pison het idee dat er helemaal geen voorzie ning meer in het Zijlkwartier komt. „Dit „geval" is wel mooi, maar veel te groot en te duur. Daar hebben wij nooit om gevraagd. Wat ik niet be grijp is waarom B en W niet zijn ingegaan op alle voorstellen die wij hebben gedaan. We hebben sinds 1975 allerlei ruimten aangewezen, maar daar is nooit op gereageerd". De buurtvereniging Zijlkwartier maakt nu gebruik van de kantine van de touwfabrieken. Pison vreest dat de vereniging in gevaar komt als het gebouwtje er niet komt: „Dit kon weieens de nekslag zijn. Je kunt de mensen niet meer activeren. Het duurt te lang. De fut is eruit. Zelfs bij enkele van onze bestuursleden." De buurtvereniging heeft zelfs al voorgesteld om zelf iets te bouwen. „Maar dat mocht toen niet en nu loopt niemand er meer warm voor." Teleurgesteld Bestuur en leden van de buurtver eniging zijn teleurgesteld over de gang van zaken. Zij zijn echter niet van plan om acties te gaan onder nemen: „Als we het met praten niet gedaan kunnen krijgen is er niets meer aan te doen. We gaan niet de straat op. We zijn geen vakbond en we vechten niet voor ons brood. Maar dit gebouwtje is daarom nog wel broodnodig," aldus de heer Pi- De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 26 aug. tot 2 sept., door Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Rosmolen 13. tel 121060; Apot heek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur en 13-14 uur. Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. en do van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- ndorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekurên sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10. woe 17.00-18.00 uur. Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, .Morskwartier. Buurt huis Morskwartier. Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- 5tadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoor 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Vooi betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij autpmatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2