Verzet tegen snoeien in personeelssterkte - lolanda en Bart naar grote school U kunt er meer aan doen dan u denkt irdfi-nmii nieuw voordelen ijuniopslaier Leidse universiteit bezint zich op volgend jaar f Kunt voor wat dubbeltjes een goede baan krijgen? PAGINA 18 VARIA DINSDAG 30 AUGUSTUS 191DI Verboden voor gehandicapten Eén miljoen Nederlanders leven in een wereld vol obstakels: stoeptreden, draaideuren, opstapjes... U kunt helpen obstakels te voorkomen of uit de weg te ruimen voor mensen in rolstoelen of met krukken, voor mensen die slecht zien of slecht horen. Laat uw invloed gelden in uw vereniging, op de school van uw kinderen in uw werkkring, overal waar de bewegings vrijheid van één miljoen landgenoten wordt belemmerd. Qffjp Wat kunt u doen? En hoe? Voor meer informatie: A.V.O.- OII1C Nederland -Vereniging van arbeids- en welzijnszorg voor mindervaliden, Bos en Lommerplantsoen, Amsterdam, tel. 020-872401. BIEFSTUK TARTAAR fciufes 3.98 MA6ERE LEVER VARKENS WORST Z50<n 1 -50 LAPPEN MAGERE RUNDE8 LAPPEN 50!* SNIJ n oo WORST 10041 0.89 NASSI PATE OF BAMI 50CJr 1.98 0.99 RINO VERBERG f' 4 or ff :|i LEIDEN - De bezuin igingsmaatregelen die volgend jaar aan de Leidse universiteit zullen worden genomen, waardoor zo'n 80 tijdelijke arbeidsplaat sen verloren dreigen te gaan, hebben nu al tot het nodige verzet geleid. Zo heeft de subfaculteitsraad psychologie onlangs een motie aangenomen, waarin hij z'n "zeer ernstige verontrusting" uit spreekt over deze maatregelen. De kwaliteit van onderwijs en onderzoek zullen hierdoor wor den aangetast (omdat er voor di verse posten waarschijnlijk een vacaturestop gaat gelden), de ar beidsplaatsen van personeel zonder vaste aanstelling komen in gevaar en er dreigen weer min der studenten tot de universiteit te worden toegelaten, aldus de subfaculteitsraad. De raad dringt er bij de universiteitsraad en het college van bestuur op aan "met alle ten dienste staande midde len" te strijden voor behoud van bedreigde arbeidsplaatsen. Een soortgelijk geluid komt er uit de hoek van het Komitee tegen de vakaturestops,indertijd opge richt door de Leidse Studenten Bond, ABVA, CPN e.d. Dit komi tee dat gisteravond tijdens een vergadering van de Leidse uni versiteitsraad pamfletten rond deelde en een niets aan duide lijkheid te wensen overlatend spandoek neerzette, wil dat de arbeidsplaatsen voor tijdelijk personeel worden omgezet in vaste plaatsen en dat het college van bestuur in Den Haag om ex tra geld gaat vragen om dit te kunnen betalen. Het komitee vindt dat het college van bestuur zich opstelt "als slaafs uitvoerder van het bezuin igingsbeleid", terwijl het aan de andere kant erkent dat dit beleid tot schade leidt. Boventallig Aanleiding voor de protesten is een onlangs, door het college van bestuur uitgebrachte "Tweede nota bijstelling meerjarenafspra ken 1978-1981". Daarin staat glo baal aangegeven hoe het college de bezuinigingen van het rijk volgend jaar denkt te gaan toe passen in het beleid van de uni versiteit. Voorlopig gaat het slechts om de procedure en niet om de vraag waar er gesnoeid zal worden. Maar duidelijk is wel dat er minstens 80 zg. boventallige arbeidsplaatsen verloren zullen gaan. Eerst moeten de faculteiten en centrale diensten van de uni versiteit zich er echter nog over uitspreken en dan komt de pro blematiek weer in de universi teitsraad. Een voorstel van die strekking - toegerust met een groot aantal technische detail punten - werd gisteravond door de universiteitsraad aangeno- De discussies in de universiteits raad en faculteitsraden concen treren zich inmiddels voorname lijk op de zg. meerjarenafspra ken. Dat zijn afspraken tussen het college van bestuur aan de ene kant en de faculteiten en cen trale diensten aan de andere kant, die tot doel hebben zo doelmatig mogelijk om te springen met het geld dat uit Den Haag komt. Elk jaar opnieuw worden deze meer jarenafspraken, aan de hand van het te verwachten budget, bijge steld. Dank zij dit systeem van meerja renafspraken hield de universi teit tot nu toe geld over, waarmee tijdelijk personeel werd aange trokken. Zo zijn er nu 300 tijde lijke arbeidsplaatsen gecreëerd. Daarvan zullen er volgend jaar' waarschijnlijk dus zo'n 80 moe ten verdwijnen. Bij dit alles gaat het colleg van bestuur ervan uit, dat de gemid delde salarislast volgend jaar met 3 procent zal stijgen (gesproken wordt van "incidentele loon component", die o.a. bepaald wordt door bevorderingen en rangen waarin nieuw personeel wordt aangenomen). Zou de stij ging bijvoorbeeld 4 procent zijn - het college vindt dat overigens onverantwoord - dan zouden er Het Komitee tegen vakaturestops was ook vertegenwoordigd. Mét een spandoek. 120 tijdelijke arbeidsplaatsen moeten verdwijnen. Bezwaren Uit de universiteitsraad kwamen gisteravond nogal wat bezwaren naar voren tegen die 3-procents stijging. Zo zei het raadslid drs. Koornstra, dat de faculteiten in Leiden duurder zijn geworden. De goedkope rangen worden af gestoten en de dure rangen wor den gehandhaafd "Door verla ging van de salarisschaal waarin nieuw personeel wordt aange nomen zou je mee werken aan in komensnivellering en aan de werkgelegenheid", zo luidde zijn betoog. Koornstra zei dat de on wil om dit in het personeelsbeleid tot uitdrukking te brengen, ge leid heeft tot de situatie waar de universiteit nu voor staat. "Het is niet het Haagse beleid, waardoor we nu moetenbezuinigen, maar het personeelsbeleid aan deze universiteit", zei hij. Dat het gemiddelde salaris vol gend jaar met 3 procent omhoog zou gaan, vond Koornstra onno dig. "Het wil bij mij niet door de keel, dat er een noodsituatie is. Zolang er medewerkers aan deze universiteit uren afwezig zijn op tijden dat anderen wer ken en zolang er mensen zijn die 400 uren meer werk doen voor minder geld dan duurbetaalde krachten, geloof ik daar niets van". 2-deIig katoenen pakje. Topje Grof gebreid acryl vest. gewatteerd. 122146, {jQ_ 122146, Jg, Katoenen corduroy pantalon. 122-146,IJ. C&di U toch \tovïde£i^e\! g^jgjPr Pas in'n nieuwe klas.^^'n Nieuwe juf- Nieuwe boeken en schriften enne... natuurlijk ook nieuwe kleren. C&A heeft precies wat Jolanda en Bart mooi vinden. Acryl bloeson-trui. 122-146,29» Gabardine pantalon. 122-146,32- Katoenen bloesje. Katoenen stroken- 86-116, 25r rok. 86-116, 27r Katoenen vestje. Gewatteerd. 86-U6, jg. psssst! niet verder vertellen hoor; maar u kunt het zeker als u voor wat duppies 'n krantje koopt 1 1 en dat even lekker doorleest..

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 18