Het huis van zes miljoen -eidsl agenda] Omvangrijke renovatie St. Liduina Warmond KPJ houdt wip water wedstrijden Brand in clubhuis wellicht aangestoken Warmond - In Warmond wordt hard gewerkt aan de verbe tering van het bejaardentehuis „St. Liduina". In de eerste helft van juli kwam de nieuwe vleugel van het huis, dat eigendom is van de Stichting Dienstverlening Bejaarden Warmond, gereed en eerder al werden 26 bejaardenwonin gen, gelegen achter het tehuis opgeleverd. MAANDAG 29 AUGUSTUS l'AA In de bouwvakvakantie verhuisden alle bejaarden naar dat complex woningen, waardoor het tehuis leegkwam en begonnen kon wor den met het omvangrijke renova- tiekarwei. Samengevoegd Globaal gezien worden steeds drie kamers samengevoegd tot twee, zodat ruimte voor een eigen keu kentje voor de bewoners ontstaat. Ook worden bij de kamers kamers toiletten en douches gerealiseerd. In het oude gebouw waren gemee nschappelijke toiletten en had men slechts de beschikking over twee badkamers. Ook de recreatieruimte voor de be jaarden was in de oude situatie ver beneden de maat. Daar wordt in middels in voorzien door het bij bouwen van een nieuwe recreatie zaal aan de voorzijde van werk zaamheden gebouw. Daarnaast wordt ook de brandvei ligheid aangepakt. In het verleden werd meermalen geklaagd over de gevaren, die in het oude tehuis be stonden. Inmiddels zijn allerlei vei ligheidsmaatregelen getroffen en wordt het tehuis rechtstreeks met de centrale van de Leidse brand- Ongelukken op de weg LEIDEN - De 27-jarige Leidenaar C.K. kreeg rug- en schouderletsel, toen hij zaterdagmiddag met zijn brommer op de kruising Javastraat-Parkstraat tegen een personenauto botste. Hij zou geen voorrang aan de automobilist heb ben verleend. De bestuurder van de auto kwam er in ander opzicht slecht van af, want hem bleek de rijbevoegdheid te zijn ontzegd. Het 20-jarige Leidse meisje C.C.C. brak haar knie bij een verkeerson geluk, dat zich vrijdag voordeed op de kruising van de Vijf Meilaan en de Rooseveltstraat. Het meisje reed met haar brommer op de Vijf Mei laan, maar haar zou door een van de Rooseveltstraat komende automo bilist geen voorrang zijn verleend. VOORSCHOTEN - In verband met een sterfgeval zal het feeste lijke orgel- en beiaardconcert van hedenavond in Voorschoten een wijziging ondergaan. In plaats van h et Christelijk Vocaal Ensemble o.l.v. Louis van Wijngaarden zal nu optreden het Voorschotens Ka merkoor o.l.v. Rita Reis. ZOETERWOUDE - De onlangs door de Zoeterwoudse raad in het leven geroepen commissie voor de woningtoewijzing gaat iedere le donderdag van de maand vergade ren in het gemeentehuis. Bezoekers kunnen er vanaf 20.30 uur terecht. weer verbonden, zoals met vrijwel alle bejaarden-, verpleeg- en zie kenhuizen in de regio het geval is. Ziekenboeg Het vernieuwde bejaardencentrum krijgt een eigen ziekenboeg, ook een voorziening die in het verleden geheel ontbrak. Er komwn drie zie kenkamers met in totaal vijf bed den. Ook de huisvesting van het personeel wordt aanzienlijk verbe terd en de tuin wordt helemaal op geknapt. De renovatie moet over ongeveer een jaar klaar zijn. De bejaarden, die nu in het complex woningen zijn ondergebracht, verhuizen dan weer naar het tehuis. De 26 wonin gen komen op dat moment vrij voor Warmonders, die aan dat soort be huizing behoefte hebben. De wo ningen zijn niet echt geschikt voor bewoning door bejaarden, maar wel voor ouderen voor wie het pret tig is een voorziening als een be jaardentehuis in de buurt te heb ben. Zes miljoen Door het omvangrijke project van nieuw en verbouw, waarmee een bedrag van ruim zes miljoen gulden is gemoeid, zal de Warmondse be jaardenhuisvesting in 1978 weer op een aanvaardbaar peil gebracht zijn. In de maand juli zijn in Leiden volgende voorwerpen gevon den en afgegeven bij de politie: spijkerjas, plastic tas met zwemspullen, windscherm, voetbalkleding, goudkleurige horloge, jongensjack, goud kleurige armband met naam plaatje, zwarte bromfietstas met inhoud, portefuille, da meshorloge, ballpoint, gieter- tje, omslagboek, knipporte- monnaie, rieten kindertasje, zilveren armband met steen tjes, gele helm, gevarendrie hoek, herenbril, gouden scha kelarmband, knijpportemon- naie, gedeelte kunstgebit, wandelwagenzak, nikkelen horloge, trouwring shawl, boodschappentas, fototoestel, achterlicht van auto, rozen krans, Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij de recep tie van het bureau aan de Zon neveldstraat, maandag tot en met vrijdag van twee tot vijf uur. Zwemvierdaagse In sportcentrum De Fluit te Leidschendam wordt vanaf vandaag tot en met vrijdag Z ZOETERWOUDE - Aan de Noord-Aa werd afgelopen zondag een waterfeest gehouden, georga niseerd door de Katholieke Platte lands Jongeren. Ondanks het wat sombere weer bezochten vele be langstellenden de verrichtingen met water. Er werd dit jaar gekozen voor een wat andere opzet van het pro gramma, waarbij de nadruk kwam te liggen op de behendigheid met water in plaats van behendigheid op het water, zoals dat in de laatste jaren veelal het geval was. De "wipwatervangwedstrijd" werd by de heren gewonnen door Arnold Mooyman. Bij de dames was José van Velsen eerste. Bij de "water- wipwedstrijden" Werd het team Jan Berg - Jan Borst eerste bij de heren, by de dames waren dat Maija van der Lubbe en Anja Berg, l gebruikt om de bejaarden, die het tehuis wegens de renovatie terwyl by de junioren Hans en Ar nold Ammerlaan de eerste prijs in de wacht sleepten. De "waterglijhindernisbaan" werd het snelst door Nico van der Salm gelopen. Bij de dames werd Marion Turk eerste en bij de junioren Ester van Leeuwen. september voor inwoners van Voorschoten en Leidschendam een avondzwemvierdaagse gehouden, elke avond van zes tot acht uur. Voor het halen van een medaille is minimaal vereist dat deelnemers op vier van de vijf avonden minstens vijfhonderd meter zwemmen. De zwemvierdaagse wordt feestelijk omlijst met allerlei andere sport- en muzikale ac tiviteiten in het zwembad en de sporthal. Engels In het dienstencentrum in het Leidse Morskwartier is er nog plaats op de cursus Engelse conversatieles voor beginners. Deze lessen zijn bestemd voor ouderen vanaf 55 jaar. Aan melden in het wijkcentrum Max Vrijdag zullen medewerkers van de stichting "Geef Max de zak" van Max Tailleur in Zoe- terwoude de welbekende gele zakken ophalen, die enkele da gen daarvoor zullen worden verspreid. Bewoners van Zoe- terwoude wordt verzocht de zakken met kleding of huis- houdtextiel te vullen. Voor een goed doel: van de opbrengst van iedere 10.000 kg. kleding kunnen of drie mensen een va kantie worden aangeboden of één rheumapatiènt een drie weekse kuurreis naar Bad Gastein in Oostenrijk. Inlich tingen: de Max Tailleurstich ting, 020-460011. VOORSCHOTEN - Ophaaldienst grofvuil 1 september: Nassauwyk, K.L.M.-wijk aan de Papelaan (van het station tot de grens met de ge meente Wassenaar), Dobbeweg, Donklaan, Industrieweg, Wijn- gaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Adegeesterlaan (het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan en de Nassaukade), Erasmusstraat, Bak- kersteeg, Schoolstraat, Kon. Mari nelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerkplein, Treubstraat, Willibror- dusstraat, Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuislaan), Oranjeboomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Voorstraat), Chr. Huijgensstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het ge deelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Langhorststraat, Betlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. 7 september: Burg. Vemèdepark, Badhuisstraat, Parkstraat, Noortheystraat, Stad- wijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voordorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lorentz- laan, Prof. Eijkmanhof, Prof. Ein- thovenlaan, Prof. Bebijelaan, Anth. van Leeuwenhoekkade, Lord Ba den Powellweg, Kamerling- Onnesplantsoen, Raadhuislaan Raadhuislaan) het gedeelte ten oos ten van Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, Molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Prof Asserlaan), Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Douplantsoen, Carel Fabritiuslaan, Anthonie van Dycklaan, Johannes Vermeerplantsoen, Govert Flinck- plantsoen, Rembrandtlaan, Albert Schweitzerplantsoen, Jan van Goyenplantsoen, Ferdinand Bol- laan, Jan Steenlaan, Ruijsdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterd- reef, Frans Halsplantsoen en Nic. Maeskade. Brutale roof LEIDEN - Een 24-jarige ster van Leiden is zaterdagavond op bijzonder brutale wijze van haar handtas beroofd. De jonge vrouw fietste over de I Jsselmeerlaan, toen een jongen van naar schatting twaalf jaar haar vroeg hoe laat het was. Op het moment dat zij op haar horloge keek werd haar tas uit het fietsmandje gegrist. Het ventje rende daarna samen met een vriendje in de richting van de volk stuintjes, waarna het jeugdige tweetal op een fiets sprong en we greed. In de tas bevond zich een portemonnaie met f 20,- alsmede een aantal zilveren ringen. LEIDEN - In het houten clubge bouw van de speeltuinvereniging „Morskwartier" aan de Lage Morsweg heeft in de nacht van za terdag en zondag een uitslaande brand gewoed. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de brand is aangestoken. Nadat de brand was geblust bleek namelijk dat een kast door onbekenden moest zijn open gebroken. Twee potjes met klein geld zijn bovendien uit deze kast verdwenen. De brandweer kon niet voorkomen dat de achterzijde van het gebouw, waar zich de crèche-ruimte en het berghok bevonden, in vlammen opging. Door de brand werden een televisietoestel, een filmapparaat, een diaprojector, een aantal tafels en stoelen en een hoeveelheid speelgoed vernield. De politie pro beert een antwoord te vinden op de vraag of er een direct verband be staat tussen de inbraak en de brand. Woningen beklad LEIDEN - Een bewoonster van de Willemstraat heeft gistermorgen bij de politie melding gemaakt van het feit dat haar woning 's-nachts door onbekenden met hakenkruisen was besmeurd. Later bleek dat ook enkele andere huizen in deze straat met zwarte verf waren beklad. LEIDERDORP - Vrij veel Lei derdorpers zijn afgelopen zondag komen kijken naar het laatste open luchtconcert, dat door K en O Lei derdorp in de Houtkamp werd ge organiseerd. Ondanks de aanvan kelijk wat dreigende regenwolken was het het eerste concert uit de se rie van drie, dat ook werkelijk in de openlucht gehouden werd. De beide eerste concerten werden, in ver band met de weersomstandigheden, in de sportzaal Op Dreef gehouden. De volksdansgroep Achelay en het balkanorkest Csardas gaven in het park De Houtkamp een wervelende show, opgebouwd uit dansen uit al lerlei landen. Aanstaande zaterdag organiseert Ken O Leiderdorp een concert van het Dutch Swing College. Dat speelt zich af in de sportzaal Op Dreef, vanaf kwart over acht. De Leider- dorpse brandweer heeft inmiddels meegedeeld dater niet meer dan vijfhonderd bezokers in de zaal mo gen. WARMOND - In de nacht van zaterdag op zondag is - vermoedelijk door oververhitting van opgeslagen stro - brand ontstaan in de garage annex paardestal van de familie Smit aan de Oranje Nassaulaan in Warmond. Een personenwagen en een motormaaier verbrandden in de vlammen, die de stallen geheel in de as legdenEen paard kon tijdig in veiligheid worden gebracht. De brand werd rond half elf 's avonds gemeld. Een uur later was de Warmondse brandweer, die assistentie kreeg van hun Leidse collega's, de brand meester. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De schade wordt geschat op 40.000 gulden. Over de kop LEIDEN - Op het slechte weg gedeelte van de Breestraat is vrijdag een ongeluk gebeurd. Het 13-jarige Leidenaartje J.J.S. kwam er met zijn race fiets in een kuil te vallen. De jongen heeft vermoedelijk een hersenschudding. Hij reed ko mende uit de Koornbrugsteeg volgens de politie met grote vaart, de Breestraat op, waar hij met zyn fiets over de kop sloeg. De. EHD heeft hem overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis. INBRAKEN LEIDEN - Uit een woning aan de P.J. Blokstraat zijn in het af gelopen weekeinde een Duitse hangklok en een Franse pen-; dule met een gezamenlijke waarde van 1400,- ontvreemd. De daders hebben zich toegang verschaft door vernieling van een ruit. Ook is een inbraak ge pleegd bij een zuivelhandel aan de v. d. Waalsstraat. Er werd een hoeveelheid wisselgeld als mede een aantal oude munten weggenomen met een totale waarde van 1200,-. Uit trein gezet LEIDEN - De Leidse politie heeft gistermiddag omstreeks kwart over twaalf op het station zeven voetbal-supporters uit de trein gezet. Ze deed dat op ver zoek van de spoorwegrecher che. De voetbalsupporters, die op weg waren naar Rotterdam, zouden in de trein bijzonder las tig zijn geweest. Het zevental is na onderhouding weer heen ge zonden. De trein in de richting liep enige vertraging op. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst apotheken in de regio Leiden, wol waargenomen van 26 aug. tot 2 seS door Apotheek „Tot Hulp der Mens® heid", Rosmolen 13, tel. 121060; Apnj 'heek Voorschoten, Leidseweg 66, Vo| schoten, tel. 2525. Maandag Muziekles in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De stichting muziekonderwijs Zoeterwoude is begonnen haar lesprogramma voor het komende leerjaar. De lessen voor het A.M.V.-onderwijs worden ook dit jaar weer gegeven in de Aloysiusschool ingang J.v. Ban- ningstraat). Nieuw in dit soort muziekonder wijs is een lesuur speciaal voor volwassenen. De blokfluitlessen zullen dit jaar gegeven worden door mej. M. van Schie. Deze lessen worden gegeven op zaterdagmorgen. De pianoles sen worden voor rekening geno men van de heer Van Haaster, ter wijl mevrouw Jansma les zal geven in het bespelen van de dwarsfluit. Tot slot zal de heer van Jole vanaf 7 september gitaarlessen gaan geven. Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, 120833, adviescentrum voor werkloz# di. van 10.30-1230 uurZwembadf Zwembaden Vliet en De Zijl, z daagse, 19 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 UUR. Leidse Rechtswinkel I Juridische Adviesbureau, Noordein® 2a (voormalig marinecomplex),' tij 130775. J Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, ti| Sociale raadsvrouw 'Spreekurên .sociale raadsvrouw. Biil •nenstad. Gerecht 10. woe. 17.00-18.CE uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, n 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, dl il0.30—11.30 uur, Morskwartier. Buuilg huis Morskwartier, Topaaslaan, ,761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuir stadwijk. Herenstraat 45, vrijdg 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen nocd verkerende moeders, eventuet met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel® 132187. Dag en nacht bereikbaar. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Aanvragen hulp voor bejaarden en lang 1 durig zieken en gezinsverzorging, Man 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdaj 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwd, moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068 Q Mej. J. Schrama, maatschappelijk werki Dienstencentrum jNoordeindsplein 2b, tel. 140483. Alge mene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. er, wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk; Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00—15.00 ,uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. 'Vdvocaten spreekuur Volkshuis /olkshuis, Haarlemmerstraat. Koffies-; hop voor jonge werklozen en anderen, dag. van 14-16.30 uur, di., informatie middag; woe., klaveijassen, woe en vr. van 9.30-12 uur. (Gezinsverzorging gtichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang-, Öurig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9 00-10.00 uur en 13-14 uur. Weduwen, en weduw naars Adviesbureau voor weduWen en we duwnaars, Roofnburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Belangengroep alleenstaanden SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be-1 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2