Schitterende tweede plaats roeisters Dierdorp en Abma Zijl/LGB aspiranten voltooien trilogie Oostbloklanden onderstrepen roeisuprematie Lugdunum winnaar van eigen toernooi Foreholte begint seizoen goed; 12-8 I Leidenaar Harald Punt wint kleine finale MAANDAG 29 AUGUSTUS 1977 LJA SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Het jaarlijks terugke rend jeugdtoernooi van Lugdunum heeft een complete zege opgeleverd voor de organiserende vereniging. "De Kikkers" slaagden er driemaal in poule-winnaar te worden, waar door de club beslag legde op de verenigingsprijs. Zaterdag bestre den de A- en C-junioren van Alp hen, Blauw Wit, Flamingo's, Zee- burgia en Lugdunum elkaar in een halve competitie en in beide geval len bleek de Lugdunum-jeugd ver uit de sterkste. De D- en E-junioren - met als deelnemende verenigin gen Alphen, Leidse Boys, LFC, VTL en Lugdunum - troffen elkaar gisteren. Ook bij de D-junioren wa ren de groen-witten verre supe rieur, terwijl in de E-poule LFC, Lugdunum en Alphen in punten gelijk eindigden. LFC werd uitein delijk poulewinnaar, omdat de ge elzwarten het beste raad wisten met de noodzakelijk geworden straf schoppen. Docos-Rijp wetering 0-1 - Het laat ste oefenduel van DOCOS tegen vierdeklasser Rijpwetering werd een aantrekkelijke wedstrijd. Rijpwetering bleek vooral in de tweede helft volkomen gelijkwaar dig aan de thuisspelende club. DO- COS was door blessures enigszins gehandicapt. Rietbergen speelde door een rugblessure slechts een halve wedstrijd, terwijl Jan Smits en libero Schutijzer eveneens niet helemaal Fit waren. In de eerste helft creëerde DOCOS goede moge lijkheden. Ton van Dinten bijvoor beeld knalde tegen de paal en Cees Vriesekoop raakte bij een aanval de Rijpweteringse lat. Na de pauze kwam Rijpwetering goed opzetten en na een foutje van Vriesekoop kon Van Gauw simpel 0-1 binnen- tikken. DOSR-ASC 2-1 - DOSR startte in dit treffen bijzonder voortvarend, want binnen tien minuten keek ASC tegen een 2-0 achterstand aan. Richard v. d. Meer was de maker van beide doelpunten. Na deze tref fers nam ASC langzaam maar zeker bezit van het middenveld. Er ont spon zich in die periode een boeiend kijkspel, waarin DOSR vaak met de rug tegen de muur moest. Het zou echter tot vijf minu ten voor tijd duren, eer Ronald v. d. Pot voor ASC een verdiend tegen- punt kon scoren. TUINCENTRUM 0e Plantenboek Loosterweg 39a Voorhout Tel. 02522-11048 Onder grote belangstelling (van de gemeente Oegstgeest, Sport stichting KNKV, Rijndelfland en zusterverenigingen) opende KNS zaterdagochtend op het sportcom plex "De Voscuyl" in Oegstgeest haar eigen clubhuis De realisatie van het "eigen home" verliep zeer snel. Binnen 3 maanden werd het bestaande houten gebouw overge bracht naar Oegstgeest en omgeto verd tot "Houtsnip", dezelfde be naming voor het gebouwtje, dat KNS vroeger in de Leidse Hout hadHet traditionele wandbord van het KNKV ontbrak natuurlijk niet. Ger Lagas werd tot erelid be noemd. Ook Fides Pacta werd een ere-lid rijker. Piet Zandvliet kreeg dit pre dikaat voor het werk, dat hij in sa menwerking met o.a. Hans Hoeks heeft verricht, wanneer het om de bouw van het clubhuis van Fides Pacta ging. Zaterdag was de ope ning van het verbouwde onderko men. Die verbouwing van de be staande accommodatie heeft ruim 2 jaar geduurd. Ook hier grote be langstelling (wethouder Tesselaar "Smaakvolle kantine") Rijndelf land, sportstichting en zusterver enigingen) en cadeaus waaronder namens de leden een stereo installatie. VOORHOUT - Foreholte is de veldcompetitie op overtuige nde wijze begonnen. In Wate ringen wist Quintus weliswaar een voorsprong te nemen (2-0), maar daarna nam de Voor- houtse equipe van trainer Wim Geerlings het heft volkomen in handen. Hannie Boskamp en Nel Geerlings brachten de doelpuntenmachine op gang en bij de rust ging Foreholte met 6-4 aan de leiding. Na de hervat ting bleef Foreholte domineren en Quintus kon daar weinig aan veranderen. Marlies van de Nieuwendijk, die Lia van Kes- teren in het doel van de Voor- houtse ploeg heeft opgevolgd, deed het uitstekend want als de Voorhoutse defensie eens een steekje liet vallen was zij paraat om de gaten te dichten. Het einde kwam met een duidelijke 12-8 zege. In de regionale eerste klasse lijken alleen Hellas 2 en Ancora in staat Foreholte van een titel af te houden. In de regionale Stroeve start Saturnus tweede klasse moest HVS, zon- zonder keepster Anja van Geils wijk, die met vacantie in het buitenland is, een 7-10 nederlaag incasseren tegen Ac tief. Met de rust stond de Goudse formatie, die veel meer routine meebracht dan de jonge Stompwijkse ploeg, al met 6-1 voor. Na de hervatting had HSV meer vat op het Goudse aan- valsspel, maar de achterstand wegwerken lukte niet. Northa, weer onder leiding van Carel Caron, begon goed met een 9-4 zege op DWS( rust 4-3). Tien minuten in cfe tweede helft waren voldoende voor Northa om via uitblinksters Hilde van der Berg en Ineke Streng, DWS op verlies te zet ten. De dames van MMO had den met de reserves van Fore holte geen moeite: rust 3-0, ein dstand 12-2. Daarbij dient ech ter wel te worden aangetekend dat Foreholte maar één wis selspeelster op de bank had. Dat wreekte zich vooral in de tweede helft. Jose Elsgeest was met drie treffers topscoorster bij MMO, dat in Conny Elsgeest een veelbelovende jonge speelster heeft. Gisteren debu teerde zij met twee glaszuivere doelpunten. Bij de heren verloor Northa van HW'70: rust 6-8, eindstand 9-14. De grotere schotkracht gaven de doorslag in deze gelij- kopgaande strijd. Satürnus be gon, zoals ook vorig jaar, stroef. Dat resulteerde in een 10-14 ne derlaag tegen CWP. De enige man die het goed deed was keeper Cor Bakker. De heren van MMO kwamen in de tweede klasse evenmin tot winst. De re serves van EDH stonden bij de rust met 6-4 voor en wisten die marge tot het einde toe te hand haven: 11-9. Topscorer bij MMO was Gerard Elsgeest met 8 doelpunten. De negende treffer kwam op rekening van Cor de Jong. Bij MMO werd, de met handballen gestopte Piet Bank, node gemist. AMSTERDAM - Op de sluitings dag van de WK-roeien, die de afge lopen 10 dagen de Amsterdamse Bosbaan in beslag hield, kwamen de Nederlandse zware roeiers tot twee goede klasseringen. De Ae- gir/Phocas vier zonder en de Du- dok/Laga twee met stuurman gre pen beide net naast een medaille, maar hun vierde plaatsen verdie nen alle waardering. Het beste zware roeien blijft nog steeds uit Oost-Europa komen. AMSTERDAM - Zaterdag werd het WK-roeien op de Bos baan pas echt leuk: drie Nederlandse medailles, baanre cords, zeer spannende races en mooi weer waren de ingre diënten voor een fascinerende finale-dag van de dames en de lichte roeiers. De "blikken" waren voor Joke Dierdorp en Karin Abma in de twee zonder (zilver) en voor het Spaarne/Skadi (brons) in de lichte vier zonder stuurman. Bovendien haalden Dooren en Michiels (Aegir/De Hoop) in het demonstratienummer lichte dubbeltwee een zilveren plak binnen. Laatstgenoemd tweetal opende de beslissende dag voor de lichte roeiers niet onverdienstelijk. Ze gingen zeer voortvarend van start en konden de eerste plaats 1500 me ter lang vasthouden, totdat de No ren een felle sprint inzetten en de kop overnamen. Het knap ongelijk roeiende Nederlandse duo was erg blij met het veroverde zilver. Het was slechts een schrale troost voor Leidenaar Harald Punt, dat hij za terdag de "kleine finale" in de lichte skiff won. Na zijn uitschake ling, afgelopen donderdag, mocht hij in de troostronde aantreden. Doordat de Njord-skiffeur zijn al lerlaatste race met vrij ruim ver schil (3 sec.) vóór o.a. de Spanjaard Montosa won, mag hij zich dit jaar de zevende lichte skiffeur van de wereld noemen. Nederland had meer van hem verwacht. Deze Kilanin: dames mogen blijven AMSTERDAM - Lord Kilanin, de voorzitter van het IOC, hield op het Bosbaanterrein een persconferentie, waarop hij vertelde dat de voorberei dingen voor de Olympische Spelen in Moskou goed liepen. De Russen zijn iets achter op hun schema. Hij heeft er alle vertrouwen in dat de zaakjes in Rusland tijdig in orde zijn. Dit leek hem gemakkelijker dan bij voorgaande Spelen, omdat de Russen gebruik ma ken van al bestaande facilitei ten. Verder zag hij voorlopig nog geen reden om het dames roeien op de O.S. af te schaffen. Het aantal aan een Olympische sport deelnemende landen moet boven de 25 liggen en bij het damesroeien is dat op het moment niet het geval, van daar de vraag naar het voort bestaan van het damesroeien. De Lord zei dat een land zou moeten vragen het dames roeien af te schaffen. Dan pas wordt het overwogen. Lichte roeiers ziet hij niet voor 1984 op de Olympische Spelen ver schijnen. kleine finale was meteen zijn af scheid van het internationale top- roeien, waarin hij zes jaar lang een belangrijke rol heeft gespeeld. In de finale van de lichte skiff kon den de toeschouwers, die nu in vrij grote getale waren verschenen (8500), genieten van een gevecht op het scherp van de snede: de Deen Espersen en de Zwitser Wyss gaven elkaar geen meter toe. Twee kilo meter lang gingen ze volstrekt ge lijk over de Bosbaan. Wyss, die in 1975 ook al wereldkampioen was, versloeg de Deen met het onzicht bare verschil van 1/100 sec. Wel een verrassing, omdat Espersen de voorwedstrijd en de halve finale met grote overmacht gewonnen had. Zenuwen De zenuwen gierden door de keel van menig Nederlands roeifanaat, toen de lichte vier zonder aan de start verscheen. Panne aan een dol van de Nederlandse boot maakte, vlak voor het beginsein, de gemoe deren er niet rustiger op. Gelukkig was het defekt net op tijd verholpen en ging Het Spaarne/Skadi vlot op weg naar het succes. De Austra liërs, die in de voorwedstrijd al een duidelijk visitekaartje hadden af gegeven, piepten er na 250 meter tussenuit en leken regelrecht naar het goud door te stoten. De Fransen en de Hollanders volgden broeder lijk naast elkaar, terwijl het verschil met de Aussies groeide tot een bootslengte. Maar dan komen de Fransen! De Per van vorig jaar ver hogen het tempo en lopen weg van de Hollanders, op weg naar de Aus traliërs. Per haal lopen de Fransen meters in en. op de finish is het ze gelukt. De Australiërs zijn geklopt en de Nederlanders hebben het brons te pakken. Schous, Pieterman, Povel en Lyclema voeren een zeer rege lmatige race, steeds vóór de Zwit sers, Britten en Westduitsers. De slag van de Franse kampioenen was zo vermoeid, dat hi, vlot zijn maag omkeerc De Nederlandse lichte acht kwam even ver als verleden jaar: de com binatie Nereus/Orca/Euros/Njord (stuurman Dezentje) miste het brons op 2 sec. De eerste kilometer lagen de Engelsen, Spanjaarden, Australiërs en Nederlanders op één rij, de Engelsen steeds een metertje Een gezellig onderonsje op de Bosbaan tussen prinses Beatrix t Dierdorp (rechts) en Karin Abma. de zilveren medaille-u voor. Na 1250 meter roeien viel de beslissing: de Engelsen grepen een tweetal meters meer en Hollanders en Australiërs moesten afhaken. De Spanjaarden lijken zilver en Neder land brons te pakken. 250 meter voor de finish kruipen de Austra liërs langszij en slaan een gat van 2 seconde. De Nederlandse lichte roeiers kunnen niet ontevreden zijn: weliswaar één finaleplaats minder (Punt!) maar een bronzen plak en een vierde plaats spreken aanzienlijk meer tot de verbeelding dan de 4e, 5e en 6e plaatsen van vo rig jaar in Villach. Recordfestijn 's Middags vond het DDR- recordfestijn plaats. Onder het toe ziend oog van IOC-voorzitter Lord Killanin roeiden de dames hun fi nales. De DDR-dames waren onge naakbaar! Alle zes de te behalen ti tels gingen naar Oost-Duitsland en alle zegevierende ploegen verbrij zelden de baanrecords. De andere landen streden heftig om de krui mels, die van de DDR-tafel afvie len. Nederland pikte ook een niet onverdienstelijk graantje mee: Ka rin Abma en Joke Dierdorp roeiden op grandioze wijze naar het zilver in de twee zonder. De andere Neder landse ploegen in de grote finales kwamen niet verder dan de zesde plaats, terwijl de ploegen, die het in de voorwedstrijden niet haalden, in de kleine finales in de voorste gele deren meestreden. Abma en Dier dorp gingen in hun race keurig als tweede weg, de DDR was meteen al vertrokken en ongrijpbaar. Roe menië, Canada en Nederland voch ten om zilver en brons. Halverwege lagen de Oranje-roeisters nog der de, maar daarna brak de Leeuw los. De Éoemenen waren niet bestand tegen de ijzeren halen van Joke en Karin en bogen het hoofd. Op de finish won de DDR met een krappe lengte voorsprong in de fabelachtig goede tijd van 3.27.89, Holland volgde in 3.30.54, Canada pakte het brons. Het oude baanrecord was 3.36.75, vijf ploegen bleven hieron der. Trudy Jongenelen en Sytske Boomstra in de dubbeltwee stelden lichtelijk teleur: van het begin afla gen ze laatste en dat bleven ze. Zesde dus. De acht leverde precies dezelfde prestatie. De overige Ne derlandse ploegen deden het heel aardig in de kleine finales: de jonge Nereus-vier met werd tweede (7e in de eindrangschikking), de dubbel- vier werd zelfs eerste (zesde in to taal), 2/10 sec. voor de USA. Liesbeth Vosmaer won haar kleine finale eveneens. Er moest een fi- nishfoto aan te pas komen, want ze eindigde met twee anderen in pre cies dezelfde tijd. In de skiff ging het goud voor het vierde achtereenvolgende jaar naar Christine Scheiblich uit de DDR. De DDR-dubbeltwee ging zelfs harder dan hun landgenoten in de vier met! Deze dubbel roeide op deze WK driemaal en even zo veel keer verbeterde de ploeg het baan record, zodat er in één week tijd tien seconden van af ging. KEES DE RUIJTER Basketbalteam veertiende op Universiade SOFIA - Hoewel de Sovjet Unie op de Universiade in Sofia de meeste medailles veroverde, spraken de prestaties van enkele andere deel nemende landen meer tot de ver beelding. Zo won de Amerikaanse herenploeg in de basketbalfinale met 87-68 van de Sovjet Unie. Het Nederlands team eindigde na een nederlaag met 63-82 tegen Italië op de veertiende plaats. De grote figu ren van de Universiade, waaraan 4600 atleten uit bijna 90 landen deelnamen, waren ongetwijfeld de beide Cubanen Alberto Juantorena en Alejandro Casanas. Juantoreno, bijgenaamd 'het paard' vanwege zijn galopperende stijl, waarbij hij met eén pas 2.44 meter aflegt, imponeerde door zijn lopen op de 800 meter. De eerste 400 meter in 51.1 seconden, de 600 me ter in 1.17.5 en de laatste 200 meter zelfs binnen de 26 seconden. De 23- jarige Casanas, de zilveren medaille winnaar van Montreal, imponeerde op de 110 meter horden al evenzeer. Hij won in 13.24 seconden. Bij het zwemmen waren de in Ame rika getrainde studenten veruit su perieur. Bij de heren voorkwamen de geroutineerde Hongaren Zoltan Verraszto (200 meter rugslag) en Adras Hargitay (400 meter wissels lag) samen met de Westduitser Mi chael Kraus (200 meter vlinder slag), dat de Amerikaanse universi teiten met alle eerste plaatsen scheep gingen. Bij de dames waren dat de Duitse Jutta Meeuw (100 me ter vrije slag) en Klaudia Stoeden- nikova (100 rug.) LEIDEN - Voor de derde maal in successie is De Zijl/LGB aspiran- tenwaterpolokampioen van Neder land geworden. Het was voor eigen publiek dat de equipe van <Rob Schouten dit fraaie 'succes behaal de, want De Zijl/LGB organiseerde het kampioenstoernooi, dat de kampioensploegen van alle krin gen uit Nederland bijeenbrengt, dit jaar zelf. Op drie velden tegelijk (twee buiten en één binnen) werd er zaterdag en zondag in zwembad De Zijl ge speeld. Zaterdag werden de voor ronden afgewerkt. De eerste weds trijd van De Zijl/LGB-ploeg was die tegen Polar Bears, de kampioen van kring Gelderland. In een ner veus duel behaalden de rood- witten een wat moeizame 5-4 over winning. Zeer nuttig overigens, want Polar Bears ging samen met De Zijl/LGB over naar de finale poule, waarin de resultaten uit de voorronden geldig bleven. Met de andere ploegen uit hun afdeling hadden de Leidenaars totaal geen moeite. DZPC (Drachten) en Zian/Vitesse werden met grote cij fers (resp. 12-2 en 16-5) verslagen. Ook de eerste finalewedstrijd, gis teren, leverde geen enkel probleem op. De Noordhollandse kampioen De Ham werd met een 12-4 neder laag naar de kant gestuurd. Tegen ZPB/Unico (Barendregt), dat het met z'n op kracht gebaseerde spel verder niet zo ver bracht, maakte De Zijl/LXjB een misstapje: 3-3. Het Ravijn (Nijverdal, Overijssel) werd Henk Harteveld van De Zijl/LGB (witte cap r, met 7-4 verslagen en de wedstrijd van het Ravijn. tegen VZC/Ritmeester moest daarom de beslissing brengen. De Veenendalers hadden nog geen en kel punt verspeeld, en De Zijl/LGB moest dus beslist winnen om op nieuw de kampioenstitel te verove- De Zijl/LGB-ploeg miste in dit toernooi de talentvolle John van der Bosch, die evenals zijn oudere broer Ton naar Zian is vertrokken, maar dat nam niet weg dat de rood-witten ook in de beslissende wedstrijd het heft in handen na men. Hoewel jeugd-international Stan van Belkum natuurlijk een be langrijke steunpilaar was, vormde* de ploeg van trainer Schouten een goede eenheid, dat in het beweeg- 3) in duel met een speler iijk.e aanvalsspel een sterk wapen had en met 6-3 won. Ook bij de meisjes ging het kam pioenschap naar de vertegenwoor digers van de kring Gouwe- Rijnstreek: de ploeg van Donk uit Gouda won de meeste wedstrijden met gemak. Tegen KZC gingen de Goudse meisjes even in de fout (2- 2), maar ze zetten dat weer recht door in de laatste wedstrijd concur rent OZPC (Oldenzaal) met 2-0 te kloppen. De eindstand in de finalepoules was als volgt. Jongens: 1. Zijl/LGB 9 uit 5, 2. VZC/Ritm. 8,3. Polar Bears 5,4. Het Ravijn 5,5. ZPB/Unico 3,6. De Ham 0. Meisjes: 1. Donk 9 uit 5, 2. OZPC 7, 3. KZC 5, 4. De Vuursche 5, 5. PSV 4, 6. Zian 0. De suprematie van de Oostblo klanden was zelfs wat vefgroot vo rig jaar veroverden ze 25 finale plaatsen, nu 28. Het westen scoorde in Montreal 23, nu 20 De Sovjet- Unie moest een veer laten: in drie van de acht nummers voeren geen rood-zwarte ploegen in de finale. De Bulgaren vulden dit verlies ech ter goed op. De Britten waren de beste westerse roeiers: vier finaleplaatsen en twee medailles, n.l. goud in de dubbel twee en ziver in de twee zonder. Bij het Nederlandse roeien lijkt het plan van TAC-praeses Roëll dit jaar volledig geslaagd. De rijzige jonker eiste van de top, dat ze het voorsei zoen in de twee allerlei tests zou va ren. Daarna werden de snelsten ge combineerd of „beschermd". Pho- cas en Nautilus waren toen de snelste tweeën, met Dudok/Laga en Aegir vlak in de buurt. De Nautilus-broers Vervoort zijn lastige combi-partners, zodat de combinatie Aegir/Phocas voor de hand lag. Alle door de TAC „be schermde" ploegen .hebben zich goed gehandhaafd op het wereld- toernooi, hoewel Nautilus door domme pech vroegtijdig uit het zicht verdween. De ploegen die in het plan niet aan de bak kwamen maar toch uitgezonden werden, kwamen er niet aan te pas: de Ae- gis/Phocas vier met en de Nereus- acht vielen op de WK duidelijk uit de toon. Ook skiffeur Stegeman kon niet meekomen. Berucht De Bosbaan vertoonde gisteren zo nu en dan weer eens het beruchte boeiverschil. De gestuurde Du dok/Laga twee had de ongunsige boei 5 geloot en moest het daar op nemen tegen louter Oosteuropese tegenstanders. De Oostduitsers, vorig jaar Olympisch kampioen, za ten op de nog slechtere boei 6. Niet temin ging de DDR aanvankelijk aan de leiding, maar in de luwte rukten de Bulgaren op en al gauw waren dezen niet meer te pakken. Van der Pas en Kroes deden het de eerste kilometer rustig aan, pas op de tweede helft van de race begon de ploeg uit de achterhoede op te rukken. De Roemenen werden ge passeerd en op het laatst lieten ook de Polen zich door de Nederlanders pakken. Een eigenlijk niet ver wachte vierde plaats voor Van der Pas en Kroes. De Bulgaren wonnen het goud op hun sloffen, de DDR volgde op een lengte. De vier zonder deed het net zo goed als de twêe. De Nederlandse kolo nie had na de prachtige tweede plaats in de halve finale hoop ge kregen op een medaille, maar dat zat er net niet in. Ongenaakbaar Bosman en zijn kornuiten leverden toch een goede prestatie door lange tijd de ongenaakbare DDR-vier op een lengte achterstand te volgen, samen met de Tsjechen en de Nieuwzeelanders. Het leek er even op dat Aegir/Phocas het brons van de Tsjechen af zou pakken, maar in de eindsprint vielen de Hollanders even stil en de vierde plaats werd nu haar deel. Nieuw-Zeeland greep het zilver. De andere Aegir/Phocas-ploeg, die op een heel wat lager niveau in de vier met in de kleine finale mocht meedoen, werd daarin overtuigend laatste. De gebroeders Vervoort vonden het niet nodig om in de kleine finale, waarin ze na hun pech van vrijdag mochten starten, te vlammen. De Rotterdamse broertjes lieten na om aan klantenbinding te doen en werden ongeïnspireerd varend dan ook laatsten In de grote finale van deze twee zonder won de USSR voor de eerste en enige keer goud, de Britten Roberts en Clarke roei den naar een knappe tweede plaats. Alsof het Nederlanders waren, zo uitbundig juichte de tribune voor de Engelsen Hart en Baillieu, de winnaars in de dubbeltwee. De sympathieke Britten, winaars van Luzern en van het zilver in Mon treal vlogen op de tweede kilometer iedereen voorbij, de DDR incluis. Zij nemen daarmee de troon over van de befaamde Noorse broers Hansen, die jarenlang in de dubbel twee hebben geheerst. Gunstig Nadat in de middagpauze Prinses Beatrix met echtgenoot en kinde ren bij de eretribune was gearri veerd, heropende de skiff het pro gramma. De Oostduitser Dreifke pakte op de gunstige boei 1 ylot de kop en stond die niet meer af. Goud dus voor de man die in Montreal brons haalde. Olympisch kam pioen Karpinen begon rustig, keek op 750 meter eens om zich heen en besloot toen alles op alles te zetten. De Rus Dovgan werd nog wel door de Finse spuitgast gepakt, maar de Oostduitser was al te ver weg. Kar pinen gaf z'n eindsprint dan ook maar op en werd kalmpjes tweede. De acht was een regelrechte machtsdemonstratie van de DDR. Rusland had tevergeefs de Montreal-gouden vier met de reus Eshinov in de acht geplaatst. De DDR rekende met de Russen af alsof het kleuters waren. West- Duitsland, dat vroeger met de „Deutschland-achten" grote suc- cesen kende, kreeg de bronzen me daille. KEES DE RUIJTER

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 14