Jong Danaiden verrast met zege op AKC scorers ui e afdelingsstrijd Atletiekteams naar goede klasseringen Volleyballers Donar in toernooifinale tenonder Afgang Pernix bij Excelsior Onnodig verlies Noord wijk MAANDAG 29 AUGUSTUS 1977 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Opvallende zaken bij de start van de korfbalcompetitie waren de 15-2 zege van Blauw Wit op Deetos (hoofdklasse) en de winst van De Danaïden op het uit de hoofdklasse gedegra deerde AKC (12-10). De Algemene, Zuiderkwar tier, Velocitas en Fluks haalden de eerste belang rijke winst binnen. Verlies was ervoor Fides Pac ta, Ons Eiland, KNS, Fiks; een afgang was er voor Pernix: 3-14 tegen Excelsior. De Danalden-AKC 12-10 (7-5) Een beter begin kon het vernieuwde De Danaiden zich niet wensen. Meteen in de eerste wedstrijd 2 punten pakken tegen een ploeg, die uit de hoofdklasse is gedegradeerd. De jeugd bij de Danaiden maakte uitstekende indruk en dat gekop peld aan de routine van het dames zestal, maakte van De Danaïden- equipe een goede ploeg. Geregeld had het team een voorsprong. zou na rust wel gaan scoren, maar van de 4 goals ontstonden er drie uit strafworpen. Pams had toen al een 5-2 voorsprong, die allleen in ge vaar kwam bij strafworpen. Fides kreeg er nog twee. Tiny de Rooden (2), Diet Rijsbergen en Joke Noord- ervliet scoorden. Pernix-Excelsior 3-14 (1-5) Een re gelrechte afgang voor Pernix tegen het eveneens gepromoveerde Ex celsior, dat zaterdagmiddag Doelpunten van: Pieter Koorneef Leidse Hout alleen het eerste half (3), Bea v. d. Meel (2), Cees Chris- tiaanse (2), Hans v. d. Leek, Elly van Spelden, Matty Baart, Ingrid van Haren en Fred van Duyn. Pams-Fides Pacta 5-4" (3-0) Zwak uitspelen uit de verdediging en een ontstellend slap schot bepaalde dit duel, dat pas na 31 min. zijn eerste doeltreffende actie kende. De 1-0 ontstond trouwens uit een straf- worp. Wat fortuinlijk kwam Pams op 2-0, terwijl de rust met 3-0 aanb rak. Een belangrijke voorsprong met dergelijke zwak of helemaal niet scorende teams. Fides Pacta uur tegenstand van importantie ondervond. Zeven minuten voor rust kwam Excelsior aan een voor sprong (1-2) en kreeg daarna alle ge legenheid om zijn kunnen te tonen. Na rust kwam Pernix opvallend veel conditie tekort. Het jonge Ex celsior stond een kwartier voor tijd al op een gigantische voorsprong (2-14). Elke vorm van zelfvertrou wen ontbrak toen allang in het Leidse spel. Alice Tieleman, Janco Breedveld en Johan Mulder scoor den de doelpunten. De Algemene-Altius 9-8 (4-6) Pas na rust demonstreerde De Alge mene dat het nog wat anders kan, dan de povere verrichtingen van het eerste gedeelte. Het Hilver- sumse Altius had dat met bekeken spel opmerkelijk bekwaam afge straft. De 4-6 bij rust was dan ook na het vertoonde spel geen verrassing. Na rust hervond De Algemene ein delijk zichzelf Keihard werken werd gecombineerd met een serie goede doelpunten. Na 15 minuten leidde Altius nog steeds (6-8), maar daarna domineerde De Algemene, dankzij een hardwerkende verde diging o.l.v. Jan Sjardijn die twee keer scoorde, Aad én Hennie Rus man, Janny van Iterson en Ruud en Wim van Vliet (beiden 2) scoorden de overige treffers. Zuiderkwartier-Harga 13-8 (4-2) Verwachte winst voor Zuiderkwar tier dat alleen in de eerste helft de nodige moeite met de Schiedamse fusieclub Harga had. De 4-2 voor sprong was allerminst overtuigend tot stand gekomen. Na een goede start verzuimde de ploeg van coach Wim Metselaar door te gaan. Het karwei tegen het niet zo conse quent verdedigende Harga werd pas na rust afgemaakt. Een goede indruk daarbij maakte Jimmy van Daim, die een jaar in het tweede team achter de rug heeft. Via 7-3 belandde Harga nog wel op 7-5, maar het was de laatste stuiptrek king. De Leidse ploeg heerste daarna op alle fronten. Doelpunten: Dirk Derksen (2), Dirk Jan de Kreek (4), Wil de Wit, Betty Stouten (2), Jimmy van Daim, Eric van Lun- Pieter Koorneef (Danaiden) scoort één van zijn drie goals in de weds trijd tegen oud-hoofdklasser AKC. Rechts Ingrid van Haaren. teren, Els Lardee en Tineke van Es. Tjoba-Ons Eiland 16-12 (6-7) Vlak voor de competitiestart heeft Ons Eiland een nieuwe trainer kunnen aantrekken: de van Crescendo af komstige Piet Weerheijm. De nieuwe man zag twee nog niet zo conditioneel sterke teams, die ech ter van het windstille weer opti maal profiteerden en er lustig op los scoorden. Vandaar een zeer grillig scoreverloop. Binnen 10 minuten 5-1, waarna Ons Eiland bijzonder sterk terugkomt en zelfs halver wege de leiding heeft: 6-7. Vervol gens 10-7, waarna Ons Eiland nog wel tot 10-9 naderbij sluipt, maar het „contact" met de titelkandidaat definitief kwijt is. Nan Deegenaars (6), Coby Deegenaars (2), Piet Beekman (2) en Wim Nijenhuis (2) scoorden. Fiks-Vriendenschaar 6-11 (4-5) Tot 20 minuten voor tijd hield Fiks be hoorlijk stand tegen éen van de be tere tweedeklassers. Tot aan die pe riode ging het gelijk op, waarbij Fiks steeds een achterstand van 1 punt had. Marieke Vreeken, Wim Anholts (2), Dirk Jan Elzinga, Rob v. d. Kraan en Agda Mulder scoor den voor Fiks. Actief-KNS 12-10 (6-6) Ondanks de nederlaag zag coach Brakel toch perspectieven voor het opnieuw verjongde KNS. Een goede start 0-3 (na 5 minuten) ging teniet, waarna de routine van Actief de balans uit eindelijk in haar voordeel deed doorslaan. Charles Stijger (4), Henny Slegtenhorst (2), Enno Oudshoorn, Liesberth la Lau, Trudy Blansjaar, Rene Kooien scoorden. Olympia-Velocitas 4-6 (1-4) Tegen KNKV debutant Olympia in Spij- kenisse kwam het gedegradeerde en verjongde Velocitas tot de eerste volle winst. Het was nog wel wat wennen aan de nieuwe opstelling en ook de afwerking liet veel te wensen ovter (o.a. 3 gemiste starf- worpen), wat een grotere zege in de weg stond. Doelpunten: Madelein Verbeek, Aad van Poelgeest, Jan Scheffer, Wil Borst, Ybo Schutte, Dik Zaagman. Fluks-Hoekse SV 4-2 Door een knieblessure van arbiter Motsha gen duurde deze wedstrijd 20 mi nuten korter, ook al omdat Hoekse verder weigerde met een invaller fluitist (van Fluks) verder te gaan. Fluks stond toen net op het punt, om het conditioneel in moeilijkhe den gekomen Hoekse naar een gro tere nederlaag te spelen. Rob en Corry Schelvis, Peter v. d. Berg en Kees Imthorn scoorden. LEIDEN - Geen finaleplaatsen, wel goede klasseringen waren er giste ren in de laatste voorronde van de nationale AB-jeugdcompetitie weggelegd voor de teams uit Lei den en Lisse. De meisjesploeg van De Spartaan uit Lisse draaide in Alphen een goede wedstrijd. Op de door de re gen hier en daar modderig gewor den sintelbaan kwam Jacqueline Bierman tot redelijke tijden op de 100 m 13.4 sec.) en op de 400 m (64.5 sec.). Ook de verrichting van Mieke van de Veek op de 100 m horden (17.8 sec.) mocht er zijn. Marinda van de Meer verzamelde veel pun ten met een prima hoogtesprong (1.60 m) terwijl op de werpnum- mers de prestaties van Cunie de Nie (met de kogel naar 10.36 m) en Kla- rien Winkelmolen (29.16 m met de speer) aantikten. In de jongensploeg van De Spar taan was Leo Walraven met een 800 m in 2.01.8 en een 400 m in 56.1 sec. een hele steunpilaar. Een goed ge middelde scoorden Ton Noort en Rob Brouwer op de 3 kilometer, resp. 9.28.4 en 9.36.0. Bert Mens wierp ruim 32 meter met de discus en kwam bij het kogelstoten tot 11.48 m. Ard Vermeulen bleef met de speer juist voor de veertig meter-grens steken: 39.80 m. Bij het hinkstapspringen haalde Hans van Tol 12.16 m. Ook de ploegen van het Leidse AV Holland kwamen in Alphen in ac tie. Vooral de meisjesploeg draaide sterk. Op het eerste nummer, de 4x100 m estafette, won het kwartet Belinda Middelkoop, Alice Saat, Karin van 't Loo, Jelina van de Meer met een straatlengte voorsprong in 52.1 sec. Vooral Alice Saat was gis teren op dreef. Bij het verspringen kwam zij voor het eerst voorbij de vijf meter (5.06 m) terwijl er ook op de 400 m een persoonlijk record van 62.6 sec. uit de bus kwam. Jelina van de Meer sprong 1.45 m hoog en won de 100 m in 13.4 sec., een tijd waarmee de jury haar wel wat te kort deed. Bij de Holland-jongens verliepen de technische nummers beter dan de loopnummers al was de tijd van Theo Spruit op de 3 kilometer LEIDEN - Het seizoen begon voor Noordwijk en Quick Boys minder voorspoedig dan voor RCL, dal tegen Zwart Wit de eerste winst binnen haalde. Quick Boys bleef op Nieuw- Zuid bij 0-0 steken tegen het gepromoveerde Nieuw Lek- kerland. Noordwijk verloor bij SHO met 2-1. In de tweede klasse sleepte Rijnsburgse Boys de eerste punten binnen. Ter Leede werd met 1-2 ge klopt. Katwijk stelde teleur bij Lyra, dat in de slotminuten met 2-1 won. Quick Boys-Nieuw Lekkerland 0-0 - Quick Boys heeft zaterdag een unieke mogelijkheid ge mist de eerste punten van het nieuw.e seizoen binnen te halen. Het aantal kansen, dat de Lagendijk-brigade creëerde was legio, maar de meest een voudige vormden voor de Kat- wijkers een te groot probleem. Voora! Teun v. d. Plas was in dat opzicht «een triest voorbeeld. Trainer Lagendijk wisselde zijn falende rechterspits later in voor naamgenoot Jan v. d. Plas, die zich echter (in negatieve zin) tot een waardig opvolger zou ontpoppen. Lagendijk: "Het creëren van kansen vormde voor ons geen enkel probleem, hoewel dat juist het moeilijkste onderdeel van het voetballen is. Achteraf moet je nog blij zijn met dat ene punt, want stel je voor dat Nieuw Lekkerland er nog één inschopt. Dan heb je helemaal niets". SHO-Noordwijk 2-1 (1-1) - Na een snelle opening en een for tuinlijke goal van Bröring, die raak mikte via het lijf van laat ste man Schipper (in de 17e mi nuut) knapte er iets in het ritme van de Eelman-ploeg. Noncha lance sloop binnen en de felheid die daarvoor tegen de behou dende tegenstander was gede monstreerd, verdween. Het ge volg daarvan was dat Hans Bres, de oud-FC Den Haag speler, 1-1 kon produceren. Hoewel er daarna niet bepaald sterk werd gespeeld, had Noordwijk in de fase voor en na de rust de basis kunnen leggen voor een normale, ruime zege. Noordwijks rechtervleugelver dediger Westgeest hielp SHÜ in de 73ste minuut aan de winst, voen hij de ba) van zijn voet liet stuiteren. Hans Sliedrecht maakte zich meester van het voorwerp en scoorde simpel de beslissende 2-1. Eelman: "Datje verliest is niet erg, maar deze partij hebben we gewoon weg gegeven". (9.28.2) niet slecht en mocht ook de prestatie van B-junior Chris Winkel op de 800 m (2.08.9) er zijn. Voor opvallende verrichtingen zorgde Kees Gerretse die eerst de kogel naar een persoonlijke record- afstand van 11.46 m stootte en ver volgens met de polsstok hoger sprong dan hij ooit eerder deed: 3.40 m. Bij het springen haalde ook Hennie Hakker flink wat punten weg met een hoogtesprong van 1.75 m en een hinkstapsprong van 12.09 m. Twee B-junioren waren voorts op dreef bij het werpen: Jos Bader haalde met de speer 40.88 m en Rob Veldhuyzen kwam met de kogel tot 10.47 m. Een meisjesploeg van het Leidse De Bataven kwam in actie in Am sterdam. Ook hier ging het op de 4x100 m estafette snel: 52.4 sec. voor het viertal Carola Buzing, Tina Buntsma, Asti Oskam, Linda Krouwel. Sterke nummers vorm den de 400 m en de 800 m. Op laatst genoemde afstand noteerde Heieen Haverkort 2.19.4 en Marian van Schie 2.23.0. Op de 400 m een knappe tijd van Tina Buntsma (60.2) en een eveneens fraaie presta tie van Asti Oskam (61.8) die bo vendien nog tot 13.0 op de 100 m kwam. Tina Buntsma sprong voorts 1.45 m hoog. C-juniore Sandra Dorlas kwam op enkele bij nummers tot goede tijden: de 80 m ging in 10.6 sec. en de 600 m in 1.39.4. Jeanet Hendriks sprintte op de 100 m dames naar een tijd van 13.0 sec. Een derde plaats behaalde een meisjes C-ploeg van De Spartaan uit Lisse zaterdag in Den Haag tij dens de finales van de regionale CD-competitie. Muriel Bosman en Fransca Grimbergen kwamen heel goed voor de dag op de 600 m, resp. 1.48.5 en 1.48.4 terwijl Margo v. d. Schans daar een 11.2 sec. op de 80 m aan toevoegde. Irene Bervoets stootte de kogel naar 9.40 m en Fransca Grimbergen haalde al springend een hoogte van 1.45 m. Bij de jongens D legde een ploeg van het Leidse De Bataven beslag op de vijfde plaats. Een eerste plaats behaalde Marcel Honsbeek bij het verspringen (5.05 m) terwijl hij met hoog tot 1.35 m kwam. Op dit nummer werd hij nog overtrof fen door clubgenoot Camil Bik (1.40). Ook een overwinning sleepte Marc van Velzen in de wacht op de 80 m (11.0) terwijl een derde Bataven-zege ging naar Perry Hoogeboom op de 1000 m in 2.59.8. Ook Remco Teegelaar kwam op laatstgenoèmde afstand tot een goede tijd: 3.06.9. LEIDEN - In de Leids/Goudse compe titie is de bal gisteren weer aan het rollen gebracht. Hier en daar is dat bepaald niet ge ruisloos gegaan. Bij VTL-Alphia 'bijvoor beeld moest de strijd 30 minuten worden ge staakt, omdat de ge moederen in en om het veld te verhit raakten. Ook is de eerste voet baller alweer van het veld gezonden: Kickers-speler Gerrit Wit eiste deze twijfe lachtige eer voor zich op. Gevoetbald is er desondanks toch nog. In groep A behaalde War- munda een even verrassende als ruime 3-0 zege op Kickers'69 en in groep B schoten KRV (7-2 zege op Soccer Boys) en het aanzienlijk versterkte ZLC (1-5 triomf op Uni- tas) geducht uit hun slof. LEIDSE BOYS-GOUDERAK 1-1 (1-1) Een aantrekkelijke ontmoe ting, waarin beide partijen aardig tegen elkaar opwogen. Na 15 minu ten opende Gouderak de score, waarna de Boys massaal de aanval zochten. Dat leverde na 35 minuten de verdiende gelijkmaker op via Riny van Veen. Hoewel met name Arie Filarsky en Rico de Vos na rust nog enkele goede kansen kregen, zou het bij de 1-1 score blijven. VTL-ALPHIA 2-1 (2-1) Een aanvankelijk attractieve weds trijd, waarin na 3 minuten VTL al aan een 1-0 voorsprong kwam, toen Jan Heshusius door Alphia's Maar ten van Boxtel onreglementair binnen de beruchte lijnen werd ge stuit. Vic Boutier schoot de toege kende penalty beheerst in (1-0). Een kwartier later werd het zelfs 2-0, toen Boutier succes had. Vlak voor rust verkleinde Wim v. d. Neut de achterstand. Na een half uur in de tweede helft ontstond plotseling beroering langs het veld, waarna scheidsrechter De Jong de strijd een half uur staakte. Daarna kwam geen wijziging meer in de 2-1 score. WARMUNDA-KICKERS 69 3-0 (1-0) Warmunda heeft in dit duel gepro fiteerd van fouten in de Kickers- defensie. Na 18 minuten schoot Pieter van Rijn eerst nog tegen het Leimuidense houtwerk, maar na een half uur had Louis v. d. Lans meer succes (1-0). Na de pauze pro fiteerde Pieter van Rijn van een se rie defensieve blunders en één mi nuut later verzilverde dezelfde spe ler een pass van Hans Oostdam (3- 0). Daarna kreeg de strijd een on plezierig karakter. Kickers-speler Gerrit Wit moest zelfs wegens her haaldelijk bemoeien met de leiding voortijdig de kleedkamers opzoe ken. VNL-VVOA 2-1 (2-1) Een iets sterker voor de dag ko mend VNL heeft verdiend van WOA gewonnen. Na een kwartier opende Henk van Berkel de score (1-0), maar Koos v. d. Geest nivel leerde deze stand. Vlak voor rust schoot Harry van Dorp VNL naar een 2-1 voorsprong. Hoewel na rust met name Lucas v. d. Heyden voor VNL nog een unieke kans kreeg, zouden er geen doelpunten meer vallen. SJZ-ORANJE GROEN 3-0 (1-0) SJZ heeft in dit duel weinig moeite met Oranje Groen gehad. Na 13 mi nuten zorgde Wim Bos voor de openingstreffer. Halverwege knalde Sjaak van Slingerland SJZ van elf meter naar een 2-0 voor sprong en invaller Koos Romijn was met een verraderlijke lob ver antwoordelijk voor de 3-0 ein dstand. KRV-SOCCER BOYS 7-2 (3-0) Een eenzijdige wedstrijd, waarin Soccer Boys totaal geen partij voor de Katwijkers was. Bij rust stond het al 3-0 door doelpunten van John Eshof, Henk Krauwel en Henny Rijnsburger. Na de pauze stortten de Bleiswijkers volledig in elkaar. Krauwel, Rijnsburger en Eshof til den KRV naar een 6-0 voorsprong. Freek v. d. Valk bezorgde met een eigen doelpunt Soccer Boys een te gendoelpunt, waarna John Eshof voor 7-1 zorgde. Via een strafschop werd alsnog een 7-2 stand bereikt. ALKMANIA-RVC 1-0 (1-0) Een vlakke wedstrijd, waarin na 25 minuten via Peter Bosman de 1-0 eindscore werd bereikt. Alkmania-doelman Ton van Veen voorkwam met goed doelmans- werk de gelijkmaker van RVC. Sjaak van Slingerland schiet SJZ van elf meter 2-0 voorsprong tegen Oranje Groen. Jan Blom i UNITAS (1)-ZLC 1-5 (1-4) Het versterkte ZLC mocht in dit reageerde hij te laat op duel dankbaar blikken naar Unitas-doelman Lensing, die bij twee treffers niet vrijuit ging. Eerst verkeek hij zich op een terugspeel- vervolgens gen de paal had geschoten, knalde inzet Rob Crama ZLC naar een 1-5 zege. Paul Harteveld. Karei Prins NIEUWERKERK-STOMPWIJKSE scoorde tegen (1-2), waarna Harte- BOYS 0-2 (0-1) Een verdiende zege voor de Stompwijkers, die geen enkele moeite met Nieuwerkerk hadden. Vlak voor rust zorgde Theo v. d. Bosch voor de openingstreffer en halverwege de tweede rondgang tekende Bert Panne het beslis sende tweede doelpunt aan (0-2). HAZERSWOUDE - Zevenklappers uit Zevenhuizen is zaterdagmiddag de grote winnaar geworden van het eerste invita- tietoernooi van de volleybalvereniging Orion uit Hazerswoude. Zevenklappers won bij de heren het A-toernooi en bij de dames het B-toernooi. Waterlanders uit Nieuwkoop eiste de zege bij de A-dames op, terwijl het organiserende Orion de winst bij de B-heren greep. Aan het zaterdagmiddag in de Hazers- woudse Landvliethal gespeelde toer nooi namen 24 ploegen deel. In de och tenduren kwamen eerste klassers en promotieklassers in actie voor het B-toernooi, 's Middags werd het A-toernooi voor promotieklassers en derde divisieploegen gehouden. Organi sator Klaas de Hey was best tevreden over het verloop van het toernooi. "Er is fanatiek voor geknokt en met veel inzet gestreden. Er dat wil op toernooien nog wel eens anders zijn. We zijn dan ook geslaagd in onze opzet: meer bekend heid voor onze vereniging met een sterk bezet toernooi". In het B-toernooi won promotieklasser Zevenklappers bij de dames volgens verwachting de finale van Orion met 2-0 (15-5, 15-8). Orion, zelf verrassend pou lewinnaar, werd dus tweede. Het Stol- wijkse Dosko greep de derde plaats door Even Kijken uit het Zeeuwse Zuidzande te kloppen: 2-1 (11-15, 23-21, 9-2). SC Oegstgeest moest genoegen nemen met de laatste plaats na verlies in de strijd om de vijfde en zesde plaats tegen Skania- Delft: 1-2 (8-15, 15-13, 9-15). Bij de heren bereikte Orion onverwacht de finale. Daarin werd Even Kijken versla gen: 2-0 (15-9,15-4).. De derde plaats was voor Leski/Wassenaar, dat promotie klasser HVV/Hattem verdienstelijk de baas bleef: 2-0 (16-14, 15-10). Waterlan ders uit Nieuwkoop versloeg DVO ui Leiderdorp met 2-0 (15-12, 16-14), waar door DVO ook in de eindstrijd laatste werd. Het A-toernooi leverde opnieuw winst op voor Zevenklappers, dat bij de heren het Leiderdorpse Donar in de finale terug wees: 2-1 (16-14, 12-15, 15-12). "Leids" verlies was er ook in de strijd om de derde en vierde plaats. Joop Dorst uit Gouda bedwong daarin Leython AC: 2-0 (16-14, 15-8). Door een 2-0 (15-10, 15-6) overwinning op AV'40/Delft werd Zo- voc/Zoetermeer hier vijfde. Waterlanders uit Nieuwkoop bleek bij de dames het sterkste. Joop Dorst had in de finale geen verweer: 2-0(15-8,15-12). Het Leidse Leython AC eindigde als derde door Zovoc met 2-0 (15-7, 15-12) te klop pen in de strijd om de derde en vierde plaats. Al? vijfde eindigde het tegenval lende Leski Wassenaar na een 2-0 zege op AV'40: 15-6, 15-11.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 13