Toeschouwer slaat speler van Alphia knock-out blessure Clarke beiraker zege Sparta Steve Baker C nu al naar wereldtitel in 750 cc I a i Cor Vriend pakt marathon-titel Nooren weer sterkste I bij de springruiters Spasski: eerst uitslapen Limonade met 'n tik SCORES IN BETAALD VOETBAL MAANDAG 29 AUGUSTUS 19 LEIDEN - Tijdens het duel VTL-Alphia (in groep A van de Leids/Goudse afdelingscom petitie) ontstond diep in de tweede helft hevige beroering langs de lijnen. Opeens waren de scheldkanonnades niet van de lucht, terwijl enkele „da mes" elkaar met parapluies te lijf gingen. Het geheel dreigde naar een anti-climax te groeien, toen enkele spelers zich met de „Leids-Alphense twisten" gingen bemoeien. Scheidsrechter de Jong staakte hierop de strijd. De Jong: „Ik werd door de grens rechter van Alphia erop geat tendeerd dat er geouwehoer op de tribune was. Dat had mij niet zoveel kunnen schelen, als de spelers zich maar niet met de zaak hadden bemoeid. Ik heb het spel toen stilgelegd en de jongens teruggeroepen. Dat lukte. Eén van de spelers (Maarten van Boxtel van Alp hia) liep gelijk met me terug het veld op. Alles leek opgelost tot een vent vanaf de overkant het veld in kwam rennen en Van Boxtel een dreun toedien de. Van Boxtel ging onmiddel lijk „K.O." en moest zich onder behandeling van een EHBO- post laten stellen. Die vond het raadzaam om Van Boxtel niet meer mee te laten doen. Na een half uur zijn we, zij het onder protest van Alphia, weer be gonnen. Ik had hiervoor als voorwaarde gesteld, dat de gene die voor de wandaad ten opzichte van Van Boxtel ver antwoordelijk was, van het terrein zou worden verwij derd. Dat is gebeurd. Van het geheel gaat een rapport naar de afdeling". Waarover? zal Zal De Boer zich afvragen, want „In het veld is niets ge beurd, hoogstens wat langs de lijn. Een speler neergeslagen? Nou ik heb alleen iemand ge blesseerd zien liggen Typerend is de totaal andere lezing van Alphia-voorzitter Kleisma van het gebeurde. Hij: „De moeilijkheden ontstonden doordat Boutier één van onze supporters voor boer uit schold. Toen die antwoordde met Leidse glibber, ging Bou tier zijn broertje halen, die vervolgens Van Boxtel heeft neergeslagen. Waarschijnlijk zal hij de verkeerde man heb ben gepakt" Velsen - Het ene punt dat Telstar in ieder geval aan de thuiswedstrijd tegen Sparta had willen overhou den werd de ploeg ontnomen toen centraal-verdediger Arno Weller- dieck in de negentiende minuut na rust geblesseerd raakte na een actie met Arie van Staveren. Tot dat moment had Wellerdieck de gevaarlijke Ray Clarke geen schijn van kans gegeven. Wellerdieck bleef weliswaar op het veld (Telstar-trainer Petescu had al twee wissels uitgevoerd, vandaar), maar moest de bewaking van Clarke overlaten aan zijn teamgenoot He geman. Van afstand kon Weller dieck, die nauwelijks nog vooruit kon komen, al snel canstateren dat de opgave voor Hegeman te zwaar was Tien minuten nadat hij zich na ast de Engelsman had opgesteld moest Hegeman al toelaten dat Clarke de bal uit een hoekschop voor de eerste maal langs Van der Meeren kopte: 0-1. Negen minuten later was Clarke ter plaatse toen Van der Meeren de bal na een schot van Weerdenburg liet glippen in de rebound zorgde hij simpel voor 2-0. Telstar werd met die nederlaag van 0-2 overigens wel iets te kort ge daan. Voor het „wegvallen" van Wellerdieck was Telstar bijna ge lijkwaardig geweest aan Sf>arta, dat weliswaar over een beter midden veld beschikte (met in de hoofdrol Valke), maar eenmaal goed wegk wam toen Stam in het strafschop gebied onderuit werd gehaald. Ten onrechte kende scheidsrechter Derks Telstar geen penalty toe. Na de doelpunten van Clarke geloof den de Velsenaren het wel en dron gen zij nauwelijks nog aan. Ray Clarke: tweemaal raak. Kandidatuur New Orleans ingetrokken NEW ORLEANS - De stad New Or- leans (Vst) heeft haar kandidatuur voor het organiseren van de Olym pische zomerspelen van 1984 inge trokken. Dit heeft de gouverneur van de staat Louisiana, waarin New Orleans ligt. aan het Ameri kaans Olympisch Comité meege deeld. De stad wil zich geheel con centreren op de organisatie van de komende wereldtentoonstelling Hierdoor blijven er twee sleden over die strijden om de Amerikaanse kandidatuur, die op het congres van het IOC in Athene volgend jaar mei een goede kans maken de Spe len toegewezen te krijgen. Dit zijn New York en Los Angeles. Op 25 sep tember zal het Amerikaans Olym pisch Comité een beslissing nemen. OOST-BERLIJN - De Amerikaanse zwemvertegenwoor- diging heeft gisteren in Oost-Berlijn ook de derde landen- wedstrijd tegen Oost-Duitsland winnend afgesloten. Van de ruime marge van de eerste ontmoeting zes jaar geleden in Leipzig (98 punten) en de tweede in 1974 in Concord (53 punten) bleef nog slechts acht punten over: 176-168. Vyf wereldrecords maakten de landenwedstrijd tussen de beide zwem- grootmachten tot het verwachte hoogtepunt van het na-olympische sei- Eén van de vele hoogtepunien vormde de race op de 100 meter vlinderslag dames. De blonde, hoog opgeschoten Christiane Knacke, keerde ten aanschouwe van 8000 man publiek als derde achter de Amerikaanse Wendy Boglioli en de Europese kampioene Andrea Pollack. Op de tweede baan ontwikkelde de 15-jarige zwemster zo'n snelheid, dat zij als eerste ter wereld aantikte in een tijd binnen één minuut (59.78). Kornelia Ender, die volgens een uitspraak van verloofde Roland Matthes dit jaar in ieder geval nog niet gaat trouwen, keek vanaf de kant toe. Zij was sinds de Olympische Spelen van Montreal recordhoudster met 1.00.13. Later op de dag zorgde Ulrike Tauber voor het 131ste wereldrecord uit de Oostduitse zwemhistorie. Zij verbeterde haar eigen 2.15.95 waarmee zij in Jönköping Europees kampioene werd, tot 2.15.85. De drie wereldrecords bij de heren kwamen op naam van de Amerikanen. De negenvoudige Olympische kampioen Mark Spitz verloor op de 100 meter vlinderslag zijn laatste wereldrecord. De 22-jarige student uit San Ramon (Californie) Joe Bottom brak Spitz' 54.27 af tot 54.18 seconden. Twee races later stelde de 18-jarige tweevoudige Olympische kampioen Brian Goodell zijn eigen wereldrecord op de 400 meter vrije slag scher per van 3.51.93 (tijdens de spelen) tot 3.51.56. In de 4 x 100 meter vrije slag-estafette brachten de Amerikanen hun eigen wereldrecord niet minder dan drie seconden omlaag: tot 3.21.11. Het nieuwe Amerikaanse super-kwartet bestond uit Jack Babashoff (met 50.31 als startzwemmer, de snelste van het seizoen), Joe Bottom (50.45), Rick Demont (50.40) en James Montgomery (49.95). Volgens de verwachtingen werd de overwinningenreeks van de Amerika nen bij de heren en die van de D.D.R. bij de dames elk tweemaal door broken. Wat de Amerikaanse meisjes zaterdag door Tracy Caulkins (2.12.43) en Nancy Hogshead (2.12.98) op de 200 meter vlinderslag geluk te, volbrachten de Oostduitse schoolslagzwemmers op de tweede dag door Gregor Arnicke en Jörg Walter. Arnicke drong met zijn nieuwe D.D.R.-record van 2.21.84 door tot de internationale schoolslagelite. De afzonderlijke springwedstrijd werd met duidelijk verschil (25-19) ge wonnen dooor Oost-Duitsland, dat in alle vier de onderdelen de winnaaf leverde. MIERLO - Henk Nooren heeft gisteren in Mierlo voor de derde maal het Nederlands kampioenschap bij de springruiters veroverd. Nooren her haalde hiermee zijn prestaties van 1972 en 1974, toen hij in Groningen de sterkste was. Ditmaal reed Nooren in het beslissnede onderdeel - een springconcours over twee manches - met "Funest". Zaterdag was hij met "Funest" ook winnaar geworden van het Jachtspringconcours. Met "Ja germeister" behaalde hij bovendien nog een tweede plaats. In het pro gressief springconcours eiste Anton Ebben met "Jumbo Design" de zege voor zich op. Nooren werd hier met "Jagermeister" opnieuw tweede. De moeilijke omstandigheden - het regende voortdurend zaterdag - nood zaakte het parcoursbouwer Theo van Vught om voor de "Prix des Na tions" een wat aangepast parcours uit te zetten. Desondanks reden alleen Nooren en Wiel Heber een foutloos parcours. Johan Heins eindigde op dit onderdeel als derde. In de eindrangschikking, waarin Henk Nooren met 167 punten als eerste eindigde, belandde Anton Ebben met 156,5 pnt. op de tweede plaats, terwijl Johan Heins niet verder dan een derde plaats kwam. PARIJS - De Rus Boris Spasski heeft de wereldschaakbond (FIDE) verzocht de tweekamp in de Finale van het kandidatentoernooi tegen zijn ex-landgenoot Viktor Kortsj- noj voorlopig nog niet te hoeven spelen. De juiste data zijn nog wel niet vastgesteld, maar Spasski doet nu alvast een beroep op de FIDE niet al te vroeg te starten om vol- Zl er o< ZOLDER - De Amerikaan Ste'f.^ Baker is gisteren door zijn ove winningen in beide manches v. til de Grote Prijs van België op het ci cuit van Zolder wereldkampioen Er de 750 cc-klasse geworden. Bak< gi: heeft met nog vier evenemente sc voor de boeg een puntentotaal va 97,63 meer dan de Fransman Chri tian Sarron, die met 34 punten o Ve de tweede plaats staat, en is daa lij door niet meer in tehalen. De Am» rikaan beheerste de Grote Prijs va België volledig. Opvallend was dï de bezetting van de twee volgend plaatsen in beide manches oo identiek was. De Italiaan Mare Lucchinelli (tweede) en de Japar ner Takazumi Katayama (derd< zorgden voor deze opmerkelijk prestatie. Boet van Duimen, in d eerste manche nog vierde, viel in d tweede manche enigszins terug e eindigde als tiende. Toch vo j doende voor de vijfde plaats in d eindrangschikking. De Zwitser Robert Grogg me bakkenist Andreas Hüsser was ii Valkenswaard tijdens de voorlaal ste wedstrijd om het Europee F kampioenschap voor zijspanne: een klasse apart. Ruim 6000 schouwers waren getuige van twe> i manche-overwinningen Grogg-Hüsser. Beide malen ruime voorsporng op de Westduitsi 1 combinatie Bóhler-Peppinghaus J die op haar beurt in beide manche een flinke voorsprong had op d< Nederlandse equipe CordenBigge M laar en bakkenist Cor van der Bijl. f Dode Tijdens de training voor de Rati.' bonabergrace, de vijfde wedstrij» voor de Westduitse motorkam r pioenschappen op de weg, is Prit c Reichert om het leven gekomer Kort voor de finish raakte hij van d> j baan en reed tegen een telefoon j mast. Een dokter kon slechts d« dood (wegens een gebroken rugge graat) constateren. Later vielen e bij valpartijen nog drie zwaarge wonden. Bij motorraces in het Limburgse Wijnandsrade, die meetellen voo: het Nederlands kampioenschap heeft Wil Hartog in de 500 cc klasse zijn meerdere moeten erkennen ir Jack Middelburg uit Naaldwijk Middelburg bleef zijn concurrenl I 24 seconden voor. De Belg Roger De Coster heeft gisteren in het Zwitserse Wohlen de laatste wedstrijd voor het wereld kampioenschap motorcross in de 500 cc-klasse gewonnen en daar door Gerrit Wolsink van de tweede plaats in de stand om het wereld kampioenschap verdrongen. De Coster won de tweede manche en werd tweede in de eerste manche. Daar kon Gerrit Wolsink slechts een vijfde plaats in de eerste man che tegenoverstellen. In de tweede manche viel hij uit. Wereldkam pioen Heiki Mikkola hie\d het al in de eerste manche voor gezien. Hij viel uit en kwam voor de tweede manche niet meer aan de start. ADVERTENTIE Christiane Knacke juicht ge ëmotioneerd als zij haar tijd ziet verschijnen. VUl.Ukl. Toto O 3 WV-AZ'67 Amsterdam-NEC Volendam-Den Haag X Telstar-Sparta X Eagles-PSV X Roda-Twente Feyenoord-Haarlem X NAC-Ajax Vitesse-Utrecht MW-Excelsior X SW-Dordrecht E Heracles-PEC V Helm Sp-Fortuna SC ALMELO trainer v; Heracles, kon zich na afloop de wedstrijd Heracles-PEC Zwolle niet beheersen. Hij gooide de trainer van PEC, Frits Kor- bach, een glas limonade in het ge zicht. Dit was blijkbaar nog niet Hennie Hollink, de genoeg, want daarna gaf Hollink de eerste divisieclub Korbach nog een tik in diens ge zicht. Korbach reageerde niet, maar volgens PEC-manager Henk van Ginkel zal Korbach een klacht indienen bij de vereniging van oe- fenmeesters. Boris Spasski doende voorbereiding te kunnen hebben. "Voor een dergelijke wedstrijd heb je zeker vijf a zes maanden preparatietijd nodig. Bo vendien heeft de langdurige tweekamp tegen Portisch bijzon der veel van me gevergd. De fysieke vermoeidheid is weer snel weg. Het duurt veel langer voor je geestelijk voldoende hersteld bent. Ik slaap bijna voortdurend", aldus Spasski. LOTTO De winnende cijfers van de lotto zijn: 2-5-8-27-31-34. Reservegetal is: 16. WEST-DUITSLAND De winnende cijfers in de Duitse lotto zijn: 3-7-9-14-22-35. Reservegetal is 48. SUPER-TRIO De Reuze-rad-prijs te Alkmaar: 1. nummer (Kid Baker); 2. nummer 3 (Noordse Stern); 3. (Lentebode). Uitkering: f 3102,10. ENSCHEDE - De Canadees Brian Maxwell heeft zaterdag de zes tiende internationale Marathon van Enschede gewonnen. Maxwell ze gevierde in een tijd van 2.15.14 uur en verbeterde daarmee het par- coursrecord, dat met 2.15.59 op naam stond van de Engelsman Ron Hill. Tweede werd Colin Kirkham en derde de Japanner Yoshiro Ki- tayama. Cor Vriend (PSV), die als tiende finishte, werd marathon kampioen van Nederland. Martin Back van AAC eindigde als tweede in het Nederlands kampioenschap en Roelof Veld (Daventria) als der de. Het Australische nationale voet balelftal heeft zaterdag in Sydney met 2-1 gewonnen van Zuid-Korea. Deze wedstrijd werd gespeeld voor de Aziatische finalegroep, waarvan de winnaar zich kwalificeert voor de eindronde van het wereldkam pioenschap in Argentinië. Voor Australië scoorde Kosmina tweemaal, het Koreaanse doelpunt kwam van Buem Keun. Iran be houdt de leiding in de groep. wereldbeker tamelijk rustig ge houden. Tijdens de atletiek- interland tussen Groot-Britannie en Duitsland, dat verzwakt aantrad, omdat het land de beste atleten voor de strijd om de wereldbeker wilde sparen, kwam de beste pres tatie op naam van de Westduitse Erika Weinstein. Op de 400 meter horden zorgde zij voor een nieuw nationaal record door een tijd van 56.93 te laten afdrukken. De Britse Ann Ford verbeterde op de 3000 meter het Britse recórd door die af stand in 8.52.79 te lopen. De Roe meense Ileana Silai bracht tijdens de nationale kampioenschappen in Roemenië de snelste seizoentijd op de 800 meter op de klokken: 1.57.29. Tijdens de drielandenwedstnjd tussen België, Nederland en de b-ploeg van Westduitsland leverde Gerard te Broke op de tien kilome ter de twee na beste wereldpresta- tie van het seizoen. Met een tijd van 27.41.5 eindigde hij slechts tweet- iende seconde boven het Neder lands record. Nederland eindigde met het schamele totaal van 83 pun ten als derde (en laatste). België won met 170 punten, drie meer dan West-Duitsland. EREDIVISIE Go Ahead Eagles-PSV 1-4 (1-2) 10. Lubse 0-1 19. Van Koo- ten 1-1 43. Van der Kuylen 1-2 7/. Deace 1-3 88. Francois 1-4. Scheidsrechter Wellinga. Toe schouwers 11.000. FC Volendam-FC Den Haag 1-3 (0-1), 4. Van Leeuwen (straf schop) 0-160. Albertsen 0-2,75. Billy Bond 1-2, 85. Schoenma ker 1-3. Scheidsrechten Gans, toeschouwers 9.000. O Feyenoord-Haarlem 4-0 (1-0), 36. Kreutz 1-0,51. Vreijsen 2-0, 68. Melis 3-0, 88. Van der Lem 4-0. Scheidsrechter: Beukman, toe schouwers: 17.500. FC Amsterdam-NEC 0-3 (0-2), 8. Marijnissen 0-1, 14. Posthumus 0-2, 83. Hendriks (strafschop) 0-3. Scheidsrech ten Mulder, toeschouwers 2.000. FC WV-AZ'67 2-2 (2-1), 2ij. Jovanovic 1-0, 24. Metgod 1-1, 37. Hilkes 2-1, 66. Vonk 2-2. Scheidsrechter: Corver. Toe schouwers: 18.000. Vitesse-FC Utrecht (0-0). (o- o). 69. Bursac 1-0. Scheidsrech ter: Draaisma. Toeschouwers: 10.500. Roda JC-FC Twente 1-0 (1-0), 27. Kolding 1-0. Scheids rechter: Jonker, toeschouwers: 9.000. NAC-Ajax 0-0 (0-0). Scheids rechten Van Dijken, toeschou wers: 14.500. Telstar-Sparta 0-2 (0-1), 74. Clarke 0-1, 84. Clarke 0-2. Scheidsrechten Derks, toe schouwers: 3.000. EERSTE DIVISIE Eindhoven-FC Vlaardingen 1-1 (0-0) 81. Jacobs 1-0, 88. Hes- hng 1-1. Scheidsrechten Ram. Toeschouwers: 4.000. De Graafschap - SC Amers foort 1-0 (1-0) 31. Brinks 1-0. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 3.600. MVV - Excelsior 0-0. Scheidsrechter: Bosman. Toe schouwers: 11.000. Veendam - Wageningen 1-1 (0-1) 18. Van der Berg 0-1, 61. Molendijk 1-1. Scheidsrechten Geurds. Toeschouwers: 4.000. SW - FC Dordrecht 2-1 (0-1) 4. Klijnjan 0-1, 55. Hoogmoed 1-1, 88. Peitsman 2-1. Scheids rechten Berrevoets. Toe schouwers: 2.500. Heracles - PEC/Zwolle 1-1 (1-0) 36. Poell 1-0, 86. Israël 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 5.500. Helmond Sport - FSC 2-2 (1-2) 6. Verbong 1-0, 20. Van Daele 1-1, 40. Zuidersma 1-2, 81. Beekmans 2-2. Scheidsrech ten Oetelmans. Toeschouwers: 2.000. FC Den Bosch - FC Gronin gen 2-1 (2-1 8. Van den Bosch 1-0,31. Houtman 1-1,44. Peters 2-1. Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwers: 4.000. Willem II - Heerenveen 2-0 (0-0) 83 Nelemans 1-0. 88. Broe ken 2-0. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 3.000. w Hockey-kei Ties Kruize: „Als je je sport serieus neemt, dan neem je Midalgan Sport!' „Warming-up is erg belangrijk. Niet alleen bij hockey natuurlijk. Dat geldt voor elke sport. Je komt sneller in je spel en je hebt minder kans op blessures. Daarom is die nieuwe Midalgan Sport zo handig. Je kunt 't snel en makkelijk inwrijven en hebt meteen warme spieren. Echt een prima middel". Nieuw. Midalgan Sport. Voor warme, soepele spieren en betere sportprestaties. Verkrijgbaar bij apotheek en drogist

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 10