is Voorschoten wil niet langer op station wachten Het huilen met eidse agenda EERSTE PAAL Weer zwem vierdaagse PvdA-commissie: opnieuw college met PPR en D'66 Bij 'De Vink' m Groenoordhalrally veel belangstelling ZATERDAG 27 AUGUSTUS 197®ATE Drenth over vervolgingsbeleid: 31 VOORSCHOTEN - De gemeenteraad van Voorschoten wil dat de rijkswaterstaat de herverde- geen langer uitstel voor de voorstadhalte „De Vink". De lin8 van de verkeersstroom regelt Nederlandse Spoorwegen willen de vestiging van deze hal- S'voIgStTeeïplan'twtaüg teplaats laten afhangen van de bebouwing van de Leidse jaar oud is. Mr. Begeer (WD) Stevenshofjespolder. De raad meent dat thans al voldoende als eenling aanbood is om deze halteplaats op korte afstand van de de aanl Leidse wijk Zuidwest en gelegen in de Voorschotense wijk Noord-Hofland te laten functioneren. het NS-propagandablad ring aan het voorstel om 330.000,- de raad voorstander de aanleg van de rijksweg, die Artsen Lelden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wyk 1 (Mors- wegkwartier, binnenstad tot Cityring en Groenoord): H. G. M. Aelbers, Noord- eindseplein 2a, tel 122268, Wyk 2 (Kooi en Merenwyk): P. J. Derchant, Hooi gracht 61, tel. 123752; Wyk 3 (Waard, Pro- fessorenwyk en Tuinstadswyk): J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538; Wyk 4: (Zuid West en Haag- wegkwartier): van zaterdag 10 tot zon dag 8 uur voorm.: A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115; van zondag 8 tot zondag 24 uur F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347. Leiderdorp: - Van Beek, Bafjuwstraat 5, tel. 894539 (zaterdag, spreekuurtje van 12.30-13 uur); Van Leeden, Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zondag, spreekuurtje van 12.30-13 uur. Oegstgeest - e. J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. Voorschoten - S. v. d. Kooy, S. v. d. Oye- laan 13, tel. 6951 (zaterdag); J. H. Vryen- hoek, S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zon dag). „Spoorslag" staat de opening deze halte geboekt 1977. De halteplaats beschikbaar te stellen het jaar richting van de derde etage dringend gemeentelijke kantoorflat. i Voorschoten leid in deze zaak is geleid door ac tiegroepen, aldus mr. Begeer, geen welzijn zonder welvaart en een groot wegennet is daar o.a. voor noodzakelijk. Enige raadsleden wel de aanleg van de zgn. Apotheken het raadsleden vonden het bedrag te Leidse Baan als noodzaak de drukke station Voorschoten af te hoog. Wethouder Eveleens (PPV) keerstroom door het centrum te De raad haalde s volkomen verrast door de vele verminderen. LEIDERDORP - Er moet meer coördinatie en duide lijkheid komen in het vervolgingsbeleid bij milieu schadelijke overtredingen. De hinderwet is hopeloos verouderd. Internationaal is het maar een rommeltje met de zorg voor het milieu, waar veel te veel organi saties - tot en met de NAVO toe - mee bezig zijn. Dat zijn de conclusies van het jaaroverzicht over 1976, dat de voorlopige centrale raad voor de milieuhy- Rechtszekerheid giëne van het ministerie voor Volksgezondheid Milieuhygiëne. de Verenigde Naties aan het mileu, de Organisatie voor Samenwerking en Europese Ontwikkeling (OESO) houdt zich ermee bezig. Allerlei ministeries, actiegroepen en wat dies meer zij en zelfs de NAVO doet milieu-onderzoekingen. Er is gewoon niet meer by te benen wie er allemaal aan het milieu prutsen". succesvolle poging van burgemee- bezwaren en na een schorsing van sterL.de Kool, die vrijwel dagelijks de vergadering werd het voorstel de bel hing bij het ministerie en teruggenomen bij de Spoorwegen en kans zag het station Voorschoten te openen. De R iik^WPP" raad gaf daarom burgemeester Van J der Haar de opdracht de brief van Voorschoten ziet geen enkele nog^ met gegeven, wel wilde de Zijn burgemeester en wethouders gelukkig met de zgn. functionele commissies? Een antwoord werd door wethouder Marselis (CDA) de gemeenteraad persoonlijk te noodzaak tot de aanleg van rijks- wethouder kwijt dat er twijfels be- weg 11-west, de verbinding tussen staan over sommige In de la Dat jaaroverzicht is het werk van de Leiderdorpse bio loog en wethouder drs. Engbert Drenth, die sinds 1975 bij het ministerie van Irene Vorrink tweede se cretaris is van de centrale raad, die voornamelijk is opgezet om de minister van advies te dienen over milieuhygiëne. Milieudeskundige Drenth begon zijn carrière als des kundige op dat terrein in Utrecht "Maar ik had het gevoel dat ik daar meer zat ter geruststelling van de raad. Al mijn werk verdween tenminste in de la, dus daar ben ik vrij snel mee gestopt. De academicus Drenth, die het niet zag zitten om te promoveren en vervolgens werkloos te worden, zocht een nieuw baantje en kwam bij het ministerie terecht. Daar heeft hij nu voor het tweedejaar mee gewerkt aan de samenstelling van het "milieu jaaroverzicht". "Er zijn teveel clubs en clubjes, bij elkaar een paar duizend mensen, met het milieu bezig. Het wordt hoog tijd voor internationale organisatie. Ga maar na. er werken zo'n vijftien verschillende takken van Dan is het hoog tijd dat er in Nederland eens wat orde op zaken gesteld wordt. Vooral met het vervolgings beleid is het, volgens Drenth, "huilen met de pet op". "Ga maar kijken. Zo'n bedrijf als Verdugt in Tiel, dat echt levensgevaarlijke rommel in grote hoeveelhe den loost krijgt een schijntje boete terwijl Kruyt hier in Leiderdorp, die eigenlijk naar verhouding maar een klein beetje asbest geloosd heeft, de maximale boete van 5000 gulden opgelegd krijgt. Dan kun je toch niet meer spreken van rechtszekerheid, daar moet wat aan gebeuren". Drenth is verder voorstander van een uniform boete systeem voor mensen, ook particulieren, die vervui len. "Die boetes hoeven niet hoog te zijn, maar wel net zo dat de mensen het vervelend vinden om ze te betalen". Tenslotte, vindt Drenth, moet de hinderwet op de hel ling: "Die is hopeloos verouderd. De gemeenten worden opgezadeld met dingen die ze niet kunnen. Voorwaarden scheppen en controle uitoefenen". Drenth ziet alleen nog maar heil in onderlinge samen werking van verschillende gemeenten op dat vlak: "Als je tenminste wilt voorkomen dat dat soort taken straks uit handen van de gemeente wordt genomen". HANS MEIJER gaan overhandigen in Den Haag Utrecht. De burgemeester was be- de rijkswegen reid, maar verzocht wel om niet een Amsterdam) spandoek mee te behoeven (Rotterdam- 44 (Den Haag- Wassenaar-Amsterdam). De De raad verleende geen goedkeu- grote meerderheid van de raad wil In de vakature ontstaan door het overlijden van drs. L. ter Mul (CDA) is L. van Wijk (CDA/CHU) be noemd. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 26 aug. tot 2 sept., door. Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid". Rosmolen 13, tel. 121060; Apot heek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijt- weg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheids centrum, v. d Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverl. tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. J. Smits- Visscher, Lijsterlaan 22, Sas- senheim, tel. 02522-14395. Din stal stai eer insi rev nae da£ ver mo Er i: LEIDEN - Een speciale c binnen de Leidse afdeling van de Partij van de Arbeid meent dat deze partij voor de periode na de gemee nteraadsverkiezingen van 1978 op nieuw moet streven naar vorming van een meerderheidscollege met PPR en D'66. Het beleid van het huidige college, dat op vertegen woordigers van deze drie partijen steunt, zou daarbij inzet van de verkiezingen moeten worden. De commissie doet in een rapport aan de leden van de PvdA een aan tal aanbevelingen over de te voeren strategie voor de komende verkie zingen. Zij heeft het rapport mede samengesteld aan de hand van ruim dertig gesprekken met leden van de huidige PvdA-fractie in de gemeenteraad en anderen, die door hun functie met het linkse meer derheidscollege geconfronteerd worden of werden. De commissie vindt niet dat de PvdA andermaal de PSP bij een akkoord moet be trekken. Dat gebeurde bij de twee vorige gemeenteraadsverkiezingen wel, maar enige tijd na de verkie zingen werd de samenwerking beide malen door de PSP verbro ken. Ruimere steun dat op basis van de opstelling in de rvuuiieie bieun huidige periode de VVD als ge_ sprekspartner de voorkeur lijkt te genieten boven het CDA. „Veel LEIDEN - Volgende week vindt er in Leiden weer een Nationale Zwemvierdaagse plaats. Dit eve nement, dat vorig jaar ruim dui zend deelnemers trok, wordt op vijf achtereenvolgende avonden ge houden (van maandag 29 augustus t/m vrijdag 2 september) in de Leidse zwembaden De Vliet en De Zijl. Elke avond kan men daar van 19.00 tot 20.30 uur terecht. Omdat het een vierdaagse betreft mag men dus één avond verzuimen. De be doeling van de vierdaagse is om in totaal 2000 meter zwemmen af te leggen. Per avond moet 500 meter worden afgelegd in één van de twee genoemde baden. Iedere deelne mer of deelneemster mag zijn of haar zijn of haar eigen tempo bepa len. Er mag tussentijds worden ge rust maar men mag het water niet verlaten. In de baden staat aange geven welke banen men moet schikken, aldus de commissie, die hangt hierbij echter af daarbij geen concrete getalsv houdingen noemt. Wel vindt de commissie het gewenst dat een nieuw te vormen programcollege „op een iets ruimere steun kan re kenen dan het huidige college". Zou er sprake zijn van een vernieti gende verkiezingsuitslag voor PvdA, PPR en D'66 tesamen, dan tember te gebeuren, lijkt, aldus de commissie „opposi- De algemene tendens tie de enige consequente mogelijk heid". Onder vernietigend kan in dit verband verstaan worden een uitslag, waarbij de drie partijen niet meer zetels zouden krijgen dan nu de PvdA alleen (15 van de 37). de personen die deze partijen raad vertegenwoordigen." De aanbevelingen en het rapport van de commissie werden gister avond besproken op een ledenver gadering van de Leidse PvdA. Tot een besluit kwam het nog niet: dat dient in een vergadering van 16 sep- de dis- gisteravond was wel dat niemand binnen de PvdA terug wil naar de situatie van een afspiege lingscollege, waarbij alle grote frac ties in het college van B en W verte genwoordigd zijn. Wel onderkende De organisatie is in handen van de Leidse zwemverenigingen LZ'86, De Leidse Watervrienden en De Zijl/LGB in samenwerking met de Leidse Sportstichting. Na het zwemmend volbrengen van de 2000 meter ontvangt men een 4-daagse kruisje en een reductie voor de Ton Menken-ijsbaan. De Zwemvierdaagse wordt omlijst met optredens van muziek- en ma- jorettenkorpsen terwijl de Leidse brandweer enkele malen zal uit rukken voor demonstraties. Wanneer zich een situatie voordoet bijv. de huidige fractieleider van de dat er noch sprake is van een duide lijke verkiezingsnederlaag, noch van een werkbare meerderheid voor een links programcollege moeten naar het oordeel van de commissie „na de verkiezingen on derhandelingen gevoerd kunnen worden met andere politieke groe peringen over de mogelijkheid een programcollege te vormen". In dit verband merkt de Orgelconcert PvdA in de gemeenteraad, Meijer, de veranderende posities van de WASSENAAR - Johann Th. linkse partijen in Leiden. Op basis Lemckert, organist van de Grote of van de uitslag bij de laatste kamer- Laurentiuskerk Rotterdam geeft verkiezingen zou de PSP uit de morgenavond een concert in de Wassenaarse Dorpskerk aan het Plein. Op het programma staan werken van o.a. Toebosch, Mendelssohn, n de verkie- Buxtehude en J. S. Bach. Aanvang gemeenteraad verdwijnen, PPR CPN ieder één zetel krijgen en D' drie. Met name de laatste partij v toont volgens Meijer een tendens om meer zelfstandig a zingen deel te nemen. s JA De Groenoordhalrally gaat van start. LEIDEN - Om precies half acht gisteravond ging de eerste deelnemer van de negende Groenoordhalrit 1977 op weg. Grote belangstelling voor deze rally; zo'n 135 deelnemers meldden zich aan de start. Ve len hadden zich op het laatste ogenblik nog laten inschrijven. Er werd gereden in 4 klassen: A-klasse voor geroutineerde équipes, B-klasse voor gevor derde équipes en C-klasse voor beginnende équipes. De route voerde onder meer langs de Boerhaavelaan, Von dellaan, Haagsche Schouw, Churchilllaan, Hoge Rijndijk en terug naar de Willem de Zwij gerlaan. De afstand bedroeg ongeveer 40 km, de ideale „rij tijd" (per klasse verschillend) ongeveer 2 uur met een toege stane uitloop van 1 uur. Tijdens deze rally, georgani seerd door de Regionale Auto- mobielsport Club 's- Gravenhage, kon ook in de D-klasse gereden worden. Deze klasse is speciaal uitgeschreven voor automobilisten, die nog nooit eerder een rally hebben gereden. De meeste D- klasse-deelnemers hebben dan ook de afgelopen week een in structieavond over de rittens port bijgewoond. De Groenoordhalrit telt mee voor de Klaverritten-competitie 1977 van de RAC. Deze rally telde ook mee als voorronde voor de Nationale Competitie Veronica Bokaal 1977. Veronica was gisteravond dan ook aan wezig, inclusief ledenwerfactie voor het behoud van de ex- piraat. In verband met het popconcert van Santana is de prijsuitrei king uitgesteld. Deze heeft nu plaats op maandagavond. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur. Groenoordhal, optreden Santana, 20.15 Zondag Leids Poppentheater, 14.30 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro- MAANDAG Wijk 17 Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- laan, dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onyxhof, Amethist hof, Smaragdlaan, Robijnstraat, Parelstraat, Topaaslaan, Aquama rijnstraat, Bothastraat, H. Costers- traat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaathlaan, Saffierstraat, Tur kooislaan, Berylstraat, Carneool- straat, Barnsteenpad, Kristalstraat, Toermalijnstraat, Opaalstraat. Wijk 19 Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, Wijk 22 M. Treublaan, Stieltjensstraat, Baerlestraat, Ja- Franchimontlaan, v. d. Hoevens- cob Catslaan, Gerard Brandstraat, traat, Kanaalweg (van v. Vollenho- Coornhertstraat, C. Huygenslaan, venpl Brederostraat, Spieghelstraat, R. Bakhuyzenlaa Visscherstraat, Tesselschadestraat, Temminckstraat, Leeghwaterstraat, St. Buysingh- Burggravenlaan, straat, Calandstraat, Leemanstraat, Scholtenstraat, I Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- Oppenheim straat, straat, Sluisstraat, Duikerstraat, VRIJDAG Wijk 20 Damlaan, Haagsestraatweg, Mui- Van Vollenhovenkade derkring Cruquiuslaan. WOENSDAG Wijkl8 Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, de Sitterlaan, v. d. Waalsstraat, Buys Ballotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kapteynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk Zeemanlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozenboomstraat. helminabrug), Catharinastraat, Rijnstroomstraat. Wijk 26 Hoge Rijndijk en Utr. Jaagpad tot spoorlijn), v. d. Sande (beide van Wilhelminabrug tot Beyerincklaan, Rhijnvreugd), Rhijnvreugd, Brug- Suringarstraat, gestraat, Besjeslaan, Park "Die Asserstraat, Leythe", Roomburgerweg, Aar- Scholtenstraat, Moddermanstraat, straat, Meerburgerkade en straat, plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizin- gastraat, Uhlenbeckkade, Colen- branderstraat, Meyerskade, Duy- vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenho- venplein), Rijndijkstraat, Kanaals- Havenple: traat, Dozystraat, de Goejestraat, (van Haven tot Mare), Donkérsteeg, Cosijnstraat, Hartmanstraat, Kuipersteeg, Dullebakkersteeg, Vestwal, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk Hooglandsekerksteeg, Pelikaan- (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), straat, Koestraat, Lege Werfstraat, Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wil- Bouwelouwensteeg, Duizend- draadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof, Druckerstraat, Ma- redorpsedwarsstraat, Grevens- traat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossens- teeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Ma re), Lange Zandstraat, Volmolen gracht, Oostdwarsgracht, Kool straat, Emmastraat, Baatstraat. ,Wijk 23 Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steenstraat, Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, Kort Gal gewater, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnenvestgracht, St. Aagtens traat, Lammermarkt, Marktsteeg, Lange Scheistraat, Nieuwe Mare, Mare tot Turf- marktbrug), Fokkestraat, Oude Vest, (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoorsteeg, Dolhuis- steeg, Sionshof, St. Ursulasteeg, LEIDEN - Het lauwe applausje gis- Caeciliastraat, Lange en Korte teravond in de Marekerk voor Piet Haarlemmerstraat Lijsbetsteeg, Korte en Lange Ag- v.d. Steen was een wat misken- nietenstraat, Spijkerboorsteeg, nende beloning, want deze organist Binnenvestgracht, bevestigde een sterke vakkenner te Reineveststeeg, Langegracht, Vre- zijn. Zijn programma was wel in dehof, Houtmarkt, Noorderstraat, courant van samenstelling. Zelfs Hendrikstraat. Bach's moeilijk realiseerbare Prae- Maandag Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur.Zwembaden Zwembaden Vliet en De Zyl, zwemvier daagse, 19 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 UUR. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Onderwijswinkel Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, (kantooruren). Spreekuren ma., di. en mo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Ryn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maapdag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Weduwen en weduw naars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. ZOETERWOUDE/LEIDEN-Voor horeca- en kantine-inrichtingen, is het nieuwe onderkomen van de nu nog gevestigd in verschillende firma Schoondergang in de Zoe- panden aan de Lange Mare in Lei- terwoudse Grote Polder is gister- den. avond de eerste paal geslagen. Verwacht wordt dat de nieuw- Schoondergang, gespecialiseerd in bouw in april voltooid zal zijn. Gouwestraat, Amstelstraat, Leed estraat, Wierickestraat, IJsselkade, Oude Singel (v Kasteelhof Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestraat, Spaar- nestraat, Lekstraat, Castellumweg. DONDERDAG WIJK 21 21 Organist V. d. Steen verstaat zijn vak ludium met Fuga 547 in C krijgt men weinig te horen. De adempau zes in de fuga stonden stijfjes en de afloop kon soepeler dan wat er zui ver voor staat. Weer viel op hoe helder Bach uit dit orgel naar voren komt. Precies wat zijn zeven Fughetta's over kerstko ralen behoeven. Gottes Sohn ist kommen, middenin, en Lob dem allmachtigen op de melodie Vader will ich dir geben zijn juwelen, kos telijke miniaturen boden ook Thema-variaties van Sweenlinck en van de haast geniale Distlern. Was het raadzaam, na al dat onaan gevochten sublieme, Messiaen (Oi- seaux Sources uit de Pinkstermis, voor velen vreemde materie) te plaatsen en Vierne (Cantabile en Final, - uit 2de Symfonie?), stilis tisch tweeslachtig? Zelf was ik er blij mee. Stukken voor de organist vol hoge troeven. Kees Verhoef LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 Jaarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2