"Je kunt de klok op mij gelijk zetten ,fllsqn Mogelijk een nieuw gebouw W armondse verenigingen 1 eidse agenda Bus ramt auto Wandel- en fietspad bij plan Ter Weer Stoplichten Engelendaal worden bestuurd door computer Voor gehandicapten aparte parkeerkaart Jac. Stouten veertig jaar melkhandelaar OEGSTGEEST- Niet ieder mens is jammer genoeg in staat zijn dage lijks beroep ook zijn hobby te noe men. Een van de, laten we maar zeggen, weinigen in deze regio, die met hart en ziel voor zijn beroep leeft, is de heer J. J. Stouten (59), melkhandelaar te Oegstgeest. J. J. Stouten, die sinds de oprich ting van de Oegstgeester Melkhan del in 1961 voorzitter is van dit sa menwerkingsverband, wordt woensdag 7 september gehuldigd in verband met zijn 40-jarig zaken- jubileum. De receptie zal die dag worden gehouden in het gemee ntecentrum aan de Lijtweg in Oegs tgeest Tachtig uur "De mensen kunnen de klok op my gelyk zetten. Als ik 's morgens aan bel, weten de bewoners precies hoe laat he* is", zegt de jubilaris. Hij staat ieder morgen om half vijf na ast zijn bed, om een uur later trouw zijn wijk na te gaan. Vroeger heeft hij vaak samen met zijn vrouw tachtig uren per week gewerkt. "Ook nu bereik ik nog vaak de tach tig uren. Maar het doet me genoe gen, omdat ik ervaren heb dat ik iets bereikt heb door het harde werken, terwyl ik met niets begon nen ben". Veertig jaar geleden startte de heer VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1977 Artsen Jac. Stouten: „In vrouwenkleren melk gesmokkeld" Stouten als loopjongen bij de melkhandel "Landbouw Leiden". In 1943 werd hij filiaalhouder in Oegstgeest. Vrouwekleren Naast het vele werk moest hy tal rijke methodes verzinnen om onder het Duitse bewind zijn melkhandel in stand te kunnen houden. Zo heeft hij meer dan eens in vrouwe kleren gestoken, melk uit de fa briek gehaald om die later aan zijn klanten te kunnen verkopen. "Ik heb zelfs een tijdje in een schuil kelder gezeten waar de mensen de melk konden halen", aldus Stou ten. "Het allereerste begin in 1943 was moeilijk. De eerste week hadden we met ons filiaal 92 cent verdiend. Ik was in de buitendienst terwijl mijn vrouw in het filiaal verkocht. In 1950 werd ik eigenaar van de Roompot in de Kempenaerstraat". Rond 1960 was de concurrentie strijd tussen de melkhandelaren in Oegstgeest zo hoog opgelaaid dat fleze zelfs een ruzieachtig karakter kreeg. "Het was voor het ontstaan van de vereniging echt vechten om klan ten te krijgen. Ik ben in die tijd zelfs het land afgereisd om de nieuwko mers, die zich in Oegstgeest kwa men vestigen voor mij te werven. Op het gemeentehuis ging ik na vragen wie hier kwam wonen. Op r ben ik zelfs klanten gaan tot in Arnhem toe". Saneren De jubilaris zelf ging inzien dat het zo niet verder kon gaan. Hij kwam met het idee de Oegstgeester melk handel in zijn totaal te saneren (Ge zond te maken). Zo ontstond de vereniging Oegstgeester Melkhan del en Oegstgeester Sanering. Deze club van melkhandelaren bracht een bijna unieke samenwerking tot stand. Stouten is ook een van de mede oprichters geweest van het Cen traal Ziekenfonds voor Melkhande laren, een instelling die zijn colle ga's in Oegstgeest, Leiderdorp, Katwijk en Leiden bijstaat wan neer deze in nood zyn. "Bij ziekte van een van de melk handelaren werd zyn zaak waarge nomen door anderen. Hii verloor od die manier geen klanten en geen inkomen. Ik kan dan ook zeggen dat we in in 1960 de pionier zijn ge weest met het oprichten van een bond waarin protestantse christe lijke en zogenaamde neutrale melkhandelaren verenigd waren. Twee jaar geleden is dit hele proces pas landelijk verwezenlijkt". Auto Momenteel heeft de heer Stouten nog een wijk met zo'n 225 klanten. Zijn winkel heeft hij jaren geleden opgegeven. Verder is hij nu versto ken van de hulp van zijn vrouw door een fatale heupbreuk. Toch blijft hij met eveneel vreugde zijn werk uitoefenen. "Ik heb nog nooit in mijn leven een vrije zaterdag gehad. Vroeger heb ik moeten kiezen, of mijn zaak of wat anders. Nou, ik heb mijn keuze gemaakt. Ik ben daardoor druk doende geweest en heb geen tijd overgehouden voor aparte hobby's. Maar het doet me zoveel plezier, dat ik voorlopig nog wel een tijdje doorga". "Het is in ieder geval gemakkelij ker geworden. De handkar is nu vervangen door een kleine vrach tauto, de produkten zijn beter ge worden. De klant heeft nu een beter produkt en wy hebben een beter bestaan". WARMOND - De gemeente War mond onderzoekt alsnog of er een nieuw gebouw kan komen op de plaats van de huidige St. Nicolaas- school. In dat gebouw moeten zo wel de verenigingen als het raad huis ondergebracht worden. Dat deelde burgemeester De Vreeze gisteravond in de vergadering van de Warmondse raad mee. Het was een nogal onverwachte mededeling, want uit de tot nu toe gehouden onderzoeken bleek dat het ombouwen van de St. Nicolaas- school tot sociaal-culturele ac commodatie de enige mogelijkheid was. Met deze verbouwing is een bedrag van 4.5 ton gemoeid. Niet van harte De commissie financiën ging in haar laatste vergadering akkoord met die uitgave, echter niet van har te. De leden waren van mening dat er geen ander en beter alternatief voor handen was, maar zy hadden toch liever een nieuw gebouw ge had. Vooral het commissielid C. Vreeken vreesde dat het lapwerk zou worden. Ook de directeur gemeentewerken, de heer Spaink, en wethouder Th. de Winter zijn huiverig voor ver bouwing. Zij voorzien complicaties doordat het gebouw in een slechte staat verkeert. Het college van B. en W. zag hierin genoeg aanleiding om een onder zoek in te stellen naar de mogelijk heid van een nieuw gebouw voor zowel het raadhuis als de vereni- Waterverf LEIDEN - Een 44-jarige Leide- naar is gistermiddag tijdens schilderwerkzaamheden bij het Legermuseum met zijn ladder in het water van de museum gracht gevallen. De man kreeg de ladder op zijn hoofd, waar door hij gewond raakte. Volgens de politie werd de schilder bevangen door een duizeling. Hij is door de EHD naar het Academisch Zieken huis vervoerd. gingen. Dit alternatief is volgens De Vreeze nog niet voldoende onder zocht. De nieuwbouw zal wel bin nen de financiële mogelijkheden moeten blijven, en of dat lukt, wordt binnen tien dagen bekend. Het besluit over de sociaal- culturele accommodatie moet snel genomen worden omdat de vereni gingen op 1 oktober "De Burcht" moeten verlaten. Wordt nieuwbouw toch te duur, dan begint men onmiddellijk met de voorbereidingen voor de ver bouw van de St. Nicolaasschool. LEIDEN - Een 21-jarige Leidenaar raakte gistermiddag zwaar gewond bij een botsing tussen een NZH-bus en een personenauto. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Sa- fierstraat en de Topaaslaan. De be stuurder van de personenauto zou geen voorrang hebben verleend aan de bus, die over de Saffierstraat reed. De auto werd in de flank ge grepen door de bus en over een af stand van meer dan twintig meter weggedrukt. Beide voertuigen kwamen tot stilstand tegen een lichtmast, die door de klap van de botsing afbrak. De jeugdige Leide naar, die naast de bestuurder van de personenauto zat, kreeg behalve schedelletsel verwondingen aan de rug en heup. Hij is door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Van de buspassagiers raakte niemand gewond. Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Mors- wegkwartier, binnenstad tot Cityring en Groenoord): H. G. M. Aelbers, Noord- eindseplein 2a, tel 122268, Wijk 2 (Kooi en Merenwijk): P. J. Derchant, Hooi gracht 61, tel. 123752; Wijk 3 (Waard, Pro- fessorenwyk en Tuinstadswijk): J. van Gent, Zoeterwoudsesingel 28, tel. 122538; Wyk 4: (Zuid West en Haag- wegkwartier): van zaterdag 10 tot zon dag 8 uur voorm.: A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 762115; van zondag 8 tot zondag 24 uur F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel. 120347. Leiderdorp: - Van Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539 (zaterdag, spreekuurtje van 12.30-13 uur); Van Leeden, Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zondag, spreekuurtje van 12.30-13 uur. Oegstgeest - e. J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. Voorschoten - S. v. d. Kooij, S. v. d. Oye- laan 13, tel. 6951 (zaterdag); J. H. Vrijen- hoek, S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zon- Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 26 aug. tot 2 sept., door Apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Rosmolen 13, tel. 121060; Apot heek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijt weg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheids centrum, v. d Waalslaan, tel. 4641, Alg. Hulpverl. tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. J. Smits- Visscher, Lijsterlaan 22, Sas- senheim, tel. 02522-14395. .Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 19.45-23.30 uur. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- avond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be- jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Ryn 52, club voor alleenstaanden, weduwen en weduwna ars, 20 uur, ledenvergadering PvdA, 20 Zaterdag WASSENAAR - B en W van Wassenaar zijn van plan om ten behoeve van het nieuwe S. Adelbertcollege bij het Am- monslaantje een fiets- en wan delpad aan te leggen. De kosten van de aanleg worden geraamd op 185.000 gulden. Het geplande pad begint in het verlengde van de Lignestraat. Het loopt vervolgens in de rich ting van de school en maakt een bocht om de boerderij "Ter Weer". Het fietspad wordt drie meter breed, het voetpad krijgt een breedte van anderhalve meter. Beide paden worden geschei den door een berm. Het gebied tussen de nieuw aan te leggen paden en de Zuidwyk- en Seringenlaan is bestemd voor de noordelijke randweg. Wanneer deze er komt, dan wil men de paden onder deze randweg door laten lopen. Zo lang het echter nog niet zo ver is, willen B en W het gebied openstellen voor het publiek. Het gedeelte van het terrein waar de Historische Vereniging opgravingen doet naar de res ten van Huis ter Weer wordt dan voorzien van een afrastering. Een tweede voorstel dat ver band houdt met de ontsluiting van het gebied "Ter Weer" be treft het Ammonslaantje zelf. Als de nieuwbouw van het S. Adelbertcollege en de woning bouw in "Ter Weer" klaar zyn, wordt de busdienst tussen Was senaar en Leiden omgeleid via de doorgetrokken Deylerweg, om dan via het Ammonslaantje weer op de bestaande route te komen. Het Ammonslaantje is echter te smal voor busverkeer. Wegver- 'oreding van het laantje werkt, aldus B en W, alleen maar ver- keersaantrekkend. Het college stelt nu voor om aan het begin en aan het einde van het Ammonslaantje een zoge heten uitwijkhaven te maken. De NZH gaat met dit voorstel akkoord. De aanleg van de twee havens gaat ongeveer 33.000 gulden kosten. Maandagavond komen de voor stellen van B en W ter sprake op een vergadering van het Wasse- naarse Verkeers- en Welzij nso- verleg. Installatie over drie jaar gereed '3SZ Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur. ^Groenoordhal, optreden Santana, 20.15 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19 c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. Dorpskerk Wassenaar, orgelconcert Jo- han Lemckert, 19 uur. Maandag OEGSTGEEST - Op de gisteravond gehouden vergadering van de com missie voor verkeer en vervoer werd n.a.v. het gewijzigde Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens gediscussieerd over de regeling, waar bij invaliden een parkeerkaart kunnen aanvragen. Of een lichamelijk gehandicapte voldoet aan de normen ter verkrijging van deze kaart zal moeten worden vastgesteld op grond van een genees kundig onderzoek. En dat is het knelpunt. Indien het geneeskundig onderzoek door een door de gemeente aan te stellen arts wordt verricht bij wie kan de betrokkene indien hij 't niet met. de uitspraak eens is in beroep? Bij een tweede arts? Bij de gemeente? Vragen, die vooral het raadslid Wolthaus (PPR/PvdA) danig bezig hielden. LEIDERDORP - In Leider dorp is de dienst gemeente werken begonnen met de aanleg van de stoplichtin stallatie, die het verkeer op de Engelendaal in betere banen moet leiden. Met aan leg van de gehele installatie is drie jaar gemoeid. Dit jaar worden stoplichten ge plaatst op de kruispunten Pers ant Snoepweg/Engelendaal, Vossiuslaan en Engelen- daal/Provinciale weg 5 (Leiden - Roelofarendsveen). Volgend jaar worden verkeerslichten neerge zet bij de Laan van Ouderzorg, de Galleslaan en de Rietschans, waarna het project in 1979 met het plaatsen van verkeerslichten bij de Dennenschans wordt afge rond. Computer De hele installatie wordt door een computer gestuurd. Dat loopt via kleinere automaten bij de ver schillende installaties, die hun gegevens doorspelen naar de computer die in het nieuwe ge bouw van gemeentewerken aan de Simon Smitweg staat. In geval van nood, wanneer de computer uitvalt, kan de installatie ook op die aparte automaten blijven werken. Bij de aanleg wordt e»van uitge gaan dat iedere verkeersdeelne mer zo snel mogelijk groen licht krijgt. Voor voetgangers en fietser worden daarom drukk noppen aangebracht; voor de au tomobilisten worden in de weg Door asfalteringswerkzaamheden en de aanleg van het eerste deel van de stoplichteninstallatie is een rijbaan van de Engelendaal afgesloten. signaleringspunten aangebracht. Het systeem is zo opgebouwd dat de voetganger voorrang krijgt, maar er voor het autoverkeer bij een snelheid van tussen de 45 en 55* kilometer een groene golf komt. Verzakt Voorlopig is begonnen met de aan leg van stoplichten bij de Persant Snoepweg en de Vossiuslaan. Het werk bij de provinciale weg 5 kan nog niet worden uitgevoerd omdat de provincie eerst dat kruispunt, dat verzakt is, op nieuw moet asfalteren. Op dit moment wordt ook het eerste deel van de Engelendaal van een asfaltlaag voorzien en worden de fietspaden gereconstrueerd. Dat is noodzakelijk om fietsers voor een deel buiten de stoplichten om te laten rijden. Wanneer fietsers straks rechtsaf slaan hoeven zij niet op de stoplichten te wachten, maar kunnen zonder gevaar vrij doorrijden. Er wordt nog gewacht op subsidies van verkeer en waterstaat om de installatie zo optimaal mogelijk te kunnen laten werken. Zo moe ten bijvoorbeeld de bussen wor den uitgerust met een zendertje, dat de computer erop attendeert dat zij in aantocht zijn. Aan de Opvanghuis hand van het nummer van het zendertje maakt de computer voor die bus de weg vrij. Verder wil men ook de nieuwe stoplichtinstallatie bij het kruis punt Acacialaan/Persant Snoepweg op de computer aan sluiten. Dat blijft zo tot ook de stoplichten op de Hoge Rijndijk door een computer bestuurd worden, waarvoor plannen be staan, dan worden de Leider- dorpse lichten op dat kruispunt gekoppeld aan de computer voor de Hoge Rijndijk. di. van 10.30-12.30 uur.Zwembaden Zwembaden Vliet en De Zyl, zwemvier- daagse, 19 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 UUR. Belangengroep alleenstaanden Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. Sociale raadsvrouw Spreekurên sociale raadsvrouw. Bin-, nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00, uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di.; 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, TVin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdagj 10.30-11.30, uur. Huize St. Maarten crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht' 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Concert In het Leiderdorpse park De Houtkamp zullen zondag het dansensemble Achalay en het zigeunerorkest Csardas het derde openluchtconcert ver zorgen in een serie, die door K en O is opgezet. Achalay is een Leidse dansgroep, die in de loop der jaren een programma heeft opgebouwd met dansse- ries uit Holland (Zaanstreek en Achterhoek), Joegoslavië, Hongarije, Rusland, Roemenië en Israël. Het Leidse zigeune rorkest Csardas speelt met originele Balkan- instrumenten. Het concert duurt zondag van twee tot vier uur. Mededeling voor Spotvo gels en anderen: als het slecht weer is of dreigt te worden, wordt het optreden verplaatst naar sporthal Op Dreef, Van Alphenplein. Rittensport Reeds vanavond houdt RAC Den Haag de negende Groe- noordhalrit voor automobilis ten. Ook nieuwelingen zijn welkom om kennis te maken met de rittensport. Aanvang half acht. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVINC Uitgave; Leidsch Dagblad B.v. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515'. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement'40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 J aarabonnement per post 221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- eri in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2