mededelingen gemeentebestuur leiden 29 aug. t|m 2 sept'77 Motorhuis occasions Skala, het buitenbeentje onder de grote merken kleuren-TV's 131141 Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 29 augustus a.s. om 9.30 uur inde raadzaal van het stadhuis. De vergadering zal zo nodig worden voortgezet op woensdag 31 augustus a.s. om 19.30 uur. Agenda: Benoeming commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij en aanwij zing van een kandidaat op wie in de aandeelhoudersvergadering van de genoemde N.V. voor de benoeming van commissaris de stemmen zullen worden uitgebracht. Preadvies omtrent nota's inzake basisuitgangspunten voor het volkshuisvestings beleid en omtrent de ontwikkeling van Stevenshof. Vaststellen van een verordening tot wijziging van de Verordening regelende de werkkring en de samenstelling van de Verkeerscommissie. Overdracht van woningwetwoningen aan bewoners. Vaststelling Verordening regelende de taak bevoegdheden, samenstelling en de inrichting van de commissie voor de hogere beroepsopleiding voor museumme dewerkers te Leiden. Een schrijven van B en W n.a.v. een tweetal brieven, welke zij, respectievelijk de besturen van de gemeenten van de Leidse agglomeratie inmiddels behoudens afwijking op enkele punten van de oorspronkelijke concepten, hebben verzonden aan het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland betreffende het com mentaar op het voorontwerp-streekplan Zuid-Holland West. Eindrapport van de projectgroep druggebruik over een geïntegreerd beleid ten aanzien van druggebruik en preventie. Voorstel om B en W te machtigen tot onderhandse aanbesteding van de aanleg van een Centrale Antenne Inrichting. Verzoeken van besturen van bijzondere scholen om medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet en artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920. Beschikbaar stellen van gelden voor aanschaffingen en voorzieningen ten behoeve van een aantal openbare scholen voor kleuter-, gewoon-, buitengewoon- en voort gezet onderwijs. Vaststelling van het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs per verplichte leerkracht vakonderwijs wordt gegeven. Voorstel om aan de Stichting Katholiek Onderwijs Leiden de kosten te vergoeden wegens medegebruik van lokalen van de Technische School "Don Bosco", in verband met de symbiose van de afdeling voortgezet buitengewoon onderwijs van de school voor debiele kinderen aan de Boerhaavelaan 298. Verstrekken van een eenmalige subsidie aan de Stichting Migrantencentra. Vaststellen van een verordening houdende wijziging van de Algemene plaatselijke verordening (beperking loslopen van en vervuiling door honden). Beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van materieel ten behoeve van de brandweer. Voorstel om in te stemmen met het voornemen van de n.v. Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland om op het thans in gebruik zijnde deel van het terrein aan de Lange- gracht na 1980 nieuw electrisch productievermogen op te stellen. Garanderen van de rente en aflossing van een door de woningbouwvereniging "Ons Belang" aan te gane geldlening ten behoeve van de financiering van de renovatie complex 1. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de verlenging van de duiker in de Holle Mare en van de aanleg van een gemaaltje en een persleiding e.a. voor de doorstroming en waterverversing van de afgedamde delen van de Holle Mare. Voorstel tot wijziging van de verordening op het beheer van het erfpachtsbedrijf. Voorstel aankoop van een perceel industrieterrein c.a. nabij de Morsweg. Beschikbaar stellen van een krediet voor de verwerving van het pand Bloemstraat 1. Beschikbaar stellen van gelden voor de verwerving van woningen in rehabilitatie- gebieden. Brief van Autobedrijf Kerkhof B.V. ten geleide van een afdruk van een door ge noemde B. V. aan Burgemeester en Wethouders gezonden brief inzake het i met huurauto's en taxi's in de gemeente Leiden. Commissievergaderingen vbouw Rembrandt- Koop van woningen in stadsvernieuwingsgebieden. Het gebeurt de laatste jaren geregeld dat mensen een huis kopen en dan achteraf tot de ontdekking komen dat die woning in een door de gemeente aangewezen stadsver nieuwingsgebied ligt. In een stadsvernieuwingsgebied is de kans groot dat men te maken krijgt met een woning van slechte kwaliteit gemeentelijke plannen, waarvoor panden gesloopt moeten worden gemeentelijke aanschrijvingen tot net treffen van vaak kostbare voorzieningen aan de woning noodzakelijke vernieuwing van huisrioleringen Daarnaast moet men er rekening mee houden dat men in Leiden voor woningen beneden een "kale" koopprijs van 160.000,- een huisvestingsvergunning nodig heeft. Zo'n vergunning wordt alleen afgegeven aan mensen die economisch gebon den zijn aan Leiden of die al twee jaar in het Leidse bevolkingsregister staan inge schreven. Als men zijn woning al voor veel geld heeft gekocht en achteraf deze problemen ontmoet is dat voor de nieuwe eigenaar vaak een behoorlijke tegenvaller. Nu is het kopen van een huis natuurlijk in de eerste plaats een zaak van koper en verkoper zelf en niet van de gemeente. Maar wel kunnen toekomstige kopers iets doen om een eventuele miskoop te voorkomen. Zij kunnen nl. van te voren by een van de onderstaande adressen informeren naar de plannen die er voor bepaalde buurten bestaan, en naar de kwaliteit van de woningen in die gebieden. Hieronder volgt daarom een overzicht van de officiële stadsvernieuwingsgebieden in Leiden en van de adressen waar men daarover informatie kan vragen. Stadsvernieuwingsgebieden in Leiden. Gebied 1. Noorderkwartier 3. Haagwegkwartiei 4. Maredorp 5. Levendaal-Oost 6. Pieterswijk Ligging Informatieadres Ten noorden van de bin- De heer J. Visser, Renova- nenstad tiewinkel, Prinsenstraat 66. Tel. 131622. Spreekuren: elke eerste en derde woensdag van de maand van 19.00 tot 20.00 Buiten de spreekuren is de heer Visser telefonisch be reikbaar onder nr. 020-172828. de De heer J. Wesseling, reno vatiewinkel, Javastraat 2. Tel. 141472. Spreekuren: elke eerste en derde dinsdag van de maand van 17.00 tot 20.00 uur. Buiten de spreekuren is de heer Wesseling telefo nisch bereikbaar onder nr. 02526-3841. de Afdeling Volkshuisvesting van Gemeentewerken, Breestraat 11, telefoon 769241. Spreekuren: op werkdagen dagelijks van 11.00 tot 21.00 Binnenstad Zie onder 3. Binnenstad Zie onder 3. Binnenstad Zie onder 3. Commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Dinsdag 30 augustus a.s. om 19.15 uur in de B en W kamer van het stadhuis. Agenda: Aanvullend voorstel van B en W betreffende vergoedingen voor raadsleden i.v.m. door publiekrechtelijke lichamen toegekende bevoegdheden (het voorstel heeft mede betrekking op door wethouders en burgemeester genoten vergoedingen.) Gewijzigd ontwerp-verordening op de commissie voor de rekeningen. Nota van de afdeling E.A.B. inzake voorstel tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling vuilverwerking. Arbeidstijdverkorting van de repressieve 24-uurs dienst Brandweer. Nota van de afdeling V.O.W. inzake vaststelling instructie ambtenaren van Bouw en Woningtoezicht. Gebruik kringlooppapier. Commissie voor Interne Organisatie en Beheer. Dinsdag 30 augustus a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien, en verder: Incidentele bijstelling begroting 1977. Structurele bijstelling begroting 1977. Regeling voorbereidingskosten schetsontwerp Scholengemeenschap. Fluoridespoelen op basisscholen. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agenda-punten, kan daarover informatie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-11.00 uur. Naast bovengenoemde officiële stadsvernieuwingsgebieden zijn er ook voor andere gebieden in de binnenstad plannen in de maak of al klaar. Daarom verdient het altijd aanbeveling om voor de aankoop van een pand in de binnenstad eerst bij de gemeente te informeren naar eventuele plannen voor het gebied waar deze woning ligt. Dat kunt u doen bij het Buro Voorlichting in het stadhuis, tel. 145344, of bij de afdeling Stadsontwikkeling, Verkeer en Grondzaken, die eveneens onder nr. 145344 telefonisch bereikbaar is. Onderhoud bruggen Aan de bewegingsinrichtingen van de Schrijversbrug, Rijnbrug, Grote Havenbrug, Rijnzichtbrug, Vijf Meibrug en de brug Haagsche Schouw moeten binnenkort onder houdswerkzaamheden worden verricht. In verband hiermee zullen die bruggen tijdelijk niet bediend kunnen worden, waar door stremming voor de scheepvaart kan optreden op de onderstaande data: Schrijversbrug: 6, 7, 8, 12, 13, en 14 september, Rijnbrug: 5 en 9 september, Grote Havenbrug: 29, 30 en 31 augustus, Rijnzichtbrug: 1, 2, 29 en 30 september, Vijf Meibrug: van 19 september t/m 5 oktober. Brug Haagsche Schouw: 10, 11, 13, 14, 17 en 18 oktober. Vernieuwing telefoonkabels Maandag 29 augustus begint P.T.T. met het vernieuwen van de telefoonkabels in het gedeelte van de Haarlemmerstraat tussen de Haven en de Donkersteeg. Dit werk, waarvoor geen speciale verkeersmaatregelen nodig zijn, duurt ongeveer 1 week. In de twee daarop volgende weken, dus tussen 5 en 19 september, worden de kabels vernieuwd in het gedeelte van de Oude Rijn tussen de Haven en de Donkersteeg. In die perioden worden de betrokken weggedeelten afgesloten voor alle verkeer. Bedie nend verkeer wordt toegelaten voorzover het werk dit mogelijk maakt. Diversen Bureau Huisvesting 2 september gesloten Op vrijdag 2 september a.s. zal het Bureau Huisvesting de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: Grafkistenindustrie Korenhoff B.V., alhier. Uitbreiden en wijzigen van een inrichting voor machinale houtbewerking in het perceel Oude Vest 181-187. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijke bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare ken nisgeving, te weten: 26 augustus 1977. Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzitting, die zal worden gehouden op: 13 september 1977 om 14.30 uur in kamer 210 van het Stadhuis. Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaar schriften liggen ter inzage op het Stadhuis, afdeling V.O.W.kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn ver schenen. b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangren zende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. LEEUWIN HAARLEMMERSTRAAT 113 LEIDEN - TELEFOON 071-122074 De kleuren-TV's van Skala zijn namelijk niet te koop. Niet te koop, wel te huur. (J betaalt een vast bedrag per week en hebt verder nergens zorgen om. Skala staat van 9 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds voor u klaar. Als u een eventuele storing voor 2 uur 's middags opgeeft, wordt die nog dezelfde dag verholpen. Indien nodig krijgt u direct een ander toestel. Ook op zondag, zelfs met Kerstmis. Keus uit 12 modellen U ziet ze in de Skala- winkel.Toestellen van top kwaliteit. Skala is dan ook de Nederlandse tak van Europa's grootsteTV- verhuurbedrijf. Met al meer dan drie mil joen geplaatste toestellen. Dan mag je je met recht één van de groteTV- merken Vanaf f.14,05 p.week Hiervoor hebt u al zo'n schitterende Skala kleuren-TV in huis. Met als u wilt een gratis TV-tafel erbij. Bel even, voor een paar dagen gratis proef-kijken. Leiden (071) Haarlemmerstraat 168 In het 'beste' occasioncentrum van Katwijken omstreken: Opel Kadett 1973 oranje 50.000 km Opel Kadett Caravan 1974 goud metallic 70.000 km 2 Opeis Kadett Special 1974 groen v a. 51.000 km Opel Kadett Coupé SR 1974 rood 64 000 km 3 Opeis Kadett 1975 div. kleuren v.a. 38.000 km 4 Opeis Kadett Special 1975 div, kleuren v.a. 27.000 km Vauxhall Viva Special 1975 blauw 25.000 km Opel Kadett Coupé 1975 goud metallic 30.000 km 3 Opeis Kadett Special 1976' div. kleuren v.a. 20 000 km Opel Kadett City 1976 blauw 25.000 km Vauxhall Chevette 1976 rood 19 000 km Vauxhall Chevette 1977 wit 5 000 km Opel Ascona Voyage Automatic 1973 blauw metallic 67.000 km Opel Ascona 1600 N 1975 brons metallic 29.000 km Opel Manta 1600 S 1975 oker 67.000 km Speciale aanbieding: Opel Rekord 1900 2-drs. 1974 blauw 47.000 km. (vinyl dak en tectyl ML) nieuwprijs 18.850,- nu 9900.- Opel Record 1900 2-drs. 1976 blauw 27.000 km (tectyl ML, stootstrips) nieuwprijs 18.400,- nu 13.800,- Opel Rekord 1900 4-drs. 1976 brons metallic 28.000 km (tectyl ML) nieuwprijs 18.800,- nu 13.800,- Telefonische inlichtingen worden u graag verstrekt door de heer D N. Huijsman (privé .071-125160) of de heer P. Wentink (privé 01720-23073) Wij staan 100% garant voor: volledig geïnspecteerde auto's aflevering met BOVAG-garantiebewijs een gespecialiseerd Opel service-team hoge inruilprijs voor uw inruilauto. Niet goed, geld terug (na onafhankelijke inspectie).

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 20