Yd. Wiel hoort "onder de lat, niet aan de bar" Hebtueenbank- of postrekening? Opnieuw speelsters twee geplaatste uitgeschakeld Ga NMB-girosparen. Da's'nheel voordeliger! Recepties bij LFC en Leiden NMB Noordwijker veranderd Ondanks beter spel "verzuipt" LFC tegen Texas-DHB (3-0) Pak de pen. Neem de stap. "Doorstroming" bij Leidse korfbalclubs VKIJDAG 26 AUGUSTUS 197/ KIJKDUIN - „Het was pompen of verzuipen. Wij zijn verzo pen", was de verklaring van LFC-trainer Melbi Raboen na de 3-0 nederlaag die zijn team in de eerste competitieweds trijd tegen Texas DHB leed. Een half uur voor tijd gaf Ra- boen zijn spelers het sein tot een alles of niets-offensief. De Leidenaars hadden op dat moment een 1-0 achterstand op de beslist niet betere Kijk- duiners. Maar het strijdplan bleek een averechtse uitwer king te hebben, doordat Texas DHB met veel meer overleg speelde en LFC bewust liet komen. Ben de Roode en Jan van Veen maakten daarvan in de tegenstoot effectief gebruik en zorgden daarmee voor de enigszins geflatteerde zege van hun team. Desondanks kon Raboen voor de eerste maal na het derde klasse kampioenschap van vo rig seizoen tevreden zijn over zijn ploeg. Ruim driekwart deel van de wedstrijd was LFC veruit de betere ploeg, die zich met veel inzet kans op kans creëerde. In elk persoonlijk duel kwam een Leidenaar als overwinnaar uit de bus, maar wanneer het op de afwerking aankwam liep iedere LFC-er zich vast of plaatste op het be slissende moment onzuiver. De Leidenaars namen het eerste Texas doelpunt na een kwartier spelen ook nauwe lijks serieus. Immers zij wa ren op dat moment veel ster ker. Aad Neuteboom had in de eerste minuut al naast een leeg doel gekopt en even later ook niet al te veel geluk met een afstandsschot. Hetzelfde gold voor Bles Zuma. Het wachten was, zo redeneerde LFC, op het geluk. Dat kwam niet, maar toch bleef LFC weigeren het speltype te wijzigen. Alleen Ger Nachtegeller probeerde het met schoten uit de tweede lijn. Ook dat leverde echter maar weinig op. En toen LFC uiteindelijk massaal ten aan val trok profiteerde Texas daar dankbaar van. Van een handvol counters benutte de ploeg, getraind door de vader van Bles Zuma, er twee. Raboen: „In ieder geval ben ik nu uitermate tevreden. Iedere speler heeft zich voor meer dan honderd procent gegeven. Daar alleen om ben ik blij. En of je nu met 1-0 of met 3-0 ver liest dat maakt voor mij alle maal niets uit". NOORDWIJK - Het verhaal van de nu 26 jaar oude Noordwijk-doelman Cees v. d. Wiel bewijst opnieuw hoeveel er in de voetbalsport is te bereiken met een behoorlijke portie doorzettingsvermogen en zelfbeheersing. Want echt op rolletjes leek de carrière van Cees v. d. Wiel aanvankelijk niet te verlopen. Totdat hij na twee gesprekken onder vier ogen met trainer Eelman inzag dat het zo niet verder kon.'„Het is toch doodzonde dat jij op zater dagmiddag zoveel bier staat te drinken", voegde Eelman zijn reservedoelman bij één van die gelegenheden toe. „Jij met jouw talent hoort onder de lat en niet aan de bar". Tot die coiiclusie was ik op dat moment zelf ook al gekomen", kijkt Cees v. d. Wiel kritisch terug. ,fla dat gesprek met Eelman besloot ik er iets aan te doenBinnen drie maanden gingen er door hard trainen maar liefst 27 kilo af. Met duurlopen op het strand bijvoorbeeld. Eerst viel ik er na anderhalve kilo meter al bij neer, maar allengs ging het beter. En daarmee was een eind gekomen aan een periode die is be gonnen in militaire dienst, waar ik door het lanterfanten en de grote hoeveelheden bier die ze daar schonken veel te dik was gewor den". Daarna had Cees v. d. Wiel wél de ambitie iets te bereiken in de ama teurvoetbalsport, maar zijn talen ten bleven verscholen achter een te ruime lichaamsomvang. Trainer John Eelman, toch niet blind voor de sluimerende kwaliteiten van V. d. Wiel, bewoog hem er toe de trai ning serieus aan te pakken. Fanatiek „Een jaar lang ben ik er fanatiek tegenaan gegaan. Op de training liet ik vaak heel behoorlijke dingen zien. En daarom is het een misver stand dat ik door het falen van Al- bert v. d. Niet mijn kans kreeg on der de doellat van het eerste team. Bovendien blonk ik uit in de Noordwijkse zaalcompetitie. Ook een belangrijke factor, want Eel man kreeg van supporters die vaak naar zaalvoetbal gingen kijken steeds te horen dat „die dikke" best een goede keeper was. Niet het fa len van Albert v. d. Niet, maar mijn eigen prestaties hebben daarom de doorslag gegeven. Ik geloof juist dat v. d. Niet niet echt slecht heeft gespeeld het vorige seizoen. Het uitvallen van Sjoerd Boot was van veel meer importantie. Dat heeft ons in feite het kampioenschap ge kost". Dat Cees v. d. Wiel zichzelf met die uitspraken niet op de borst wil kloppen, bewijst hij zelf „Best aar dig' zo'n interview, maar het is lang niet gezegd dat ik het komende sei zoen weer van de partij ben als doelman van het eerste elftal. Henk van Buitene bijvoorbeeld is een heel serieeuze concurrent. Die knul is pas achttien, maar heeft het he lemaal in zich. Ik zal het weer hele maal moeten waarmaken". Een tweede aanwijzing voor zijn be scheidenheid is het feit dat Cees v. d. Wiel de „terugkeer" van Arend v. d. Oever naar Quick Boys echt be treurt. „Zonde voor Noordwyk dat v. d. Oever zijn overschrijving weer heeft ingetrokken. Bovendien is Arend een sympathieke bink, waarmee iedereen goed kon op schieten". Sfeer Zo goed de sfeer is binnen het elftal, zo slecht is die vaak rondom het Noordwijk-veld. De negatieve houding van het publiek is een doorn in het oog van trainer Eel man, die zich bij thuiswedstrijden soms uit de dug-out verheft om het publiek op de tribune „vermanend toe te spreken". Cees v. d. Wiel maakt zich er veel minder druk om, omdat hij de Noordwijkse mentali teit veel beter begrijpt dan buitens taander Eelman. „Toch was ik in mijn eerste wedstrijder, erg ner veus, omdat het publiek zo moeilijk tevreden te stellen is. Soms durfde ik niet eens van mijn lijn af, bang als ik was mis te tasten. Maar na een paar duels verdween dat gevoel en ging ik ook meer voorzetten onder scheppen. De trainer én de doel man vangen natuurlijk de meeste opmerkingen van het publiek. dat de jongens in het veld het niet kunnen horen. Want dan zouden ze er zó uitlopen. Die houding van het publiek verander je toch niet, om dat die typisch Noordwijks is. Als het goed gaat roepen ze hosannah, gaat het wat minder dan deugt er opeens niets meer van. Dat heeft een Noordwijker nog meer dan de gemiddelde Nederlander. Aan de andere kant is er geen ploeg in het zaterdagvoetbal die zoveel suppor ters meeneemt naar uitwedstriden. Dus valt het eigenlijk wel mee". Volledig Na zijn metamorfose" is Cees v. d. Wiel vast besloten zich volledig voor het doelmansvak te blijven in zetten. „Ik heb het uitstekend naar mijn zin bij Noordwijk, ook omdat de keeperstraining beter wordt aangepakt nu Jan Vieveen die op zich heeft genomen. Mijn sterkste punt is de concentratie, wat bij Noordwijk uitermate belangrijk is, omdat een doelman bij Noordwijk soms in een half uur maar één of twéé ballen krijgt. In vorige seizoe nen werd er aan de doelman te weinig aandacht besteed door Eelman, die ik overigens van Noordwijks laatste drie oefenmee- soms wat stug. Soms heb je het idee In tennistoernooi van Leidsche Hout datje niet helemaal op dezelfde gol flengte zit als hij. Maar zijn techni sche aanpak is erg goed". Wie denkt dat een biertje voor Cees v. d. Wiel nu voorgoed tot het verle den behoort, zit er goed naast. Maar de natuur heeft een veiligheidsklep ingebouwd voor de doorzetter: „Ik kan aanzienlijk minder hebben dan voorheen. Als ik teveel drink krijg ik er absoluut last van doordat ik zo veel ben afgevallen. Maar ik zal er T nooit helemaal van af kunnen LEIDEN-Arnold blijven". Dat laatste bewijst Cees v. der Capellen heeft zich gisteren in de derde set d. Wiel door onmiddellijk weer zijn van zijn partij tegen Lodewijk Kal- lenberg, die eergisteren met p°n plaats aan de bar op te zoeken. ADVERTENTIE gelijk vanwege de duisternis werd Ron Polane afgebroken, niet laten verrassen. "Lodewijk stond in de tweede set met 4-2 voor en als hij niet om nieuwe ballen had gevraagd, had ik hier waarschijnlijk niet eens ge staan om een derde set te spelen", aldus van der Capellen na afloop van zijn partij in het tennistoernooi van de Leidsche Hout. Hoe het ook zij, Kallenberg was gis teren niet in staat van der Capellen te bedreigen, 4-6,6-4,6-2 voor de no 1 van Unicum. Dit was het enige resultaat dat van het herenfront in B kan worden gemeld. Toen Bob van Overbeeke, (tegen) Rob van Wijngaarden, Marinus Brooshooft, (tegen) Steensma zich hadden de no 1 geplaatste Tine Langeveld, door Dianne Verhey teruggewezen, zijn dus nu drie geplaatste speels ters gewipt. Van de gevestigden kon alleen Maureen Meijer zich voor laatstgenoemde. In het HDB was hij wel succesvol. Met Ton Creighton verspeelde hij weliswaar de eerste set tegen Jon en Cees As- selbergs, 2-6, maar daarna handhaven tegen Elly de Groot van Leidsche duo duidelijk sterker, LEIDEN - Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan houdt het bestuur van de voetbalvereniging LFC van avond een receptie in het clubhuis aan de Boshuizerkade. De receptie begint om 19.30 uur en zal rond 21.00 uur besloten worden. Zater dagavond organiseert de club een feestavond in de Stadsgehoorzaal voor al haar leden en donateurs. Een keur van bekende artiesten zal op deze avond acte de presence ge- Om zijn vertrek niet onopge merkt voorbij te laten gaan biedt het bestuur van de v.v. Leiden zijn oud-voorzitter Jan Geenjaar mor genavond in de kantine van Po mona een afscheidsreceptie aan. Geenjaar, een bekend figuur in de Leidse voetbalkringen, is achttien jaar praeses van Leiden geweest. Hij is inmiddels opgevolgd door Bert de Graaf. De receptie begint om 19.00 uur. Snelwandelaars uit Leiden in landenploeg LEIDEN - Twee Leidse snelwan delaars, Nico Schroten en Dirk Maassen van de Brink, zijn gekozen in de Nederlandse ploeg die zondag zal deelnemen aan de landenweds- trijd om de Lugano Trophy. Deze wedstrijd wordt gehouden in de omgeving van de Belgische plaats Lessines, ongeveer 40 kilometer van Brussel gelegen. De twee atle ten, beiden lid van de AV Holland, zijn opgesteld voor de 50 kilometer. In totaal omvat de Nederlandse ploeg acht man onder wie ook veel voudig nationaal kampioen en re cordhouder Tjabel Ras uit Rotter dam. W aterpolostrijd aspiranten in De Zijl LEIDEN - Zaterdag en zondag wordt in zwembad De Zijl het aspi- rantenwaterpolokampioenschap van Nederland gehouden. Aan dit kampioenschap nemen deel de clubs die in het afgelopen polosei zoen in de categorie aspiranten (jeugd tot zestien jaar) kampioen werden van hun kring. Bij de jon gens is De Zijl/LGB opnieuw ver tegenwoordiger van de kring Gouwe-Rijnstreek. Ook in de twee voorgaande jaren was dat het geval. De Leidenaars slaagden er beide malen in de landstitel te veroveren. Dit jaar, nu hun eigen club het toer nooi organiseert, zullen zij trachten de hattrick te voltooien. Sterke concurrenten zijn naar verwach ting de ploegen van HZC/De Rob ben, VZC/Ritmeester en ZPB/Uni- co. Bij de meisjes speelt voor de Gouwe Rijnstreek, de ploeg van Donk uit Gouda. Op zaterdag wordt er in De Zijl ge speeld van 13.00 tot ongeveer 20.30 uur, op zondag van 10.00 tot circa 17.00 uur. Piet Schrijvers OLTC, zij het dat de marge 6-1,6-4. Arnold van der Capellen e uitgeschakeld dat lukte haar moeilijkheden, 6-3,6-4 en zij lijken AMSTERDAM - Ajax-doelman maal was, 6-4,6-4. In C wilde Hilde Jurgen Peters ondervonden van Krul de lijn van verrassingen in B het koppel Alessy/Breukers geen doortrekken dankzij een vaste backhand en tig, bekeken spel, ten koste het DEC no 2 geplaatste Han- te halen. Monique Fleuren rekende evenals het duo Pauwels/Creighton Piet Schrijvers is voorlopig voor staat een finaleplaats in het DHB zes weken uitgeschakeld. Gisteren neke Rother. Eergisteren werd de gisteren partij afgebroken met een set ge- enige speelster, die lijk, 3-6,7-6. Gisteren won Hilde Krul de derde set met 6-4. Co van Berge-Henegouwen en Leo Links schakelden gisteren in het GDC de combinatie Joke Groen eveld/Rik Hins uit, 6-3,6-4 door een vakkun dige bestoking van Joke Groene- veld. Bij de heren veteranen liep het Amsterdamse Lucas- het DEB ook af met de ziekenhuis geconstateerde, dat bedreiging Schrijvers een enkelbandscheu ring heeft opgelopen. Vanmorgen hij reeds onder het mes gegaan. der. In de eerste set leek oi nog geen Eén en ander is voor interim-coach vuiltje aan de lucht 6-2, maar de Ernst Happel die morgen tweede set was een dubbeltje op NAC-Ajax bijwoont een enorme zijn kant omdat Mirjam Mulder de tegenvaller. Schrijvers behoorde De NMB introduceert het NMB-girosparen: U krijgt maar liefst 5% in plaats van 4% rente, als u uitsluitend schriftelijk stort of opneemt via uw eigen bank- of postrekening. Dat is voordelig, dat is gemakkelijk en dus aantrekkelijk. En uw spaargeld staat niet vast. Alleen voor het opnemen van bedragen boven 5000 gulden geldt een opzegtermijn van een maand. En dat alles zonder retourrente, boeterente of rentereduktie. De eerste inlage dient ten minste 400 gulden te bedragen. 1 1 Stuur mij meer informatie over het NMB -girosparen. O Open voor mij een N M B-girospaarrekening. Dhr./mevr./mej. Adres Woonplaats Handtekening: (bij minderjarigen moet ouder of voogd mede ondertekenen nederlandsche LJAankruisen wat gewenst is. MIDDENSïandsbank n ongefrankeerde enveloppe zenden aan: NMB. Antwoordnummer 131. Amsterdam. warmgespeeld kwam het water met Joost Roodenburg te goed voor bakken uit de hemel. Aan verder Bert Modderman, 6-3,6-2. tennissen behoefde toen niet meer te worden gedacht. De dames hadden al eerder op de middag het racket gezwaaid. Voor de in het DEB no 2 en no 3 geplaat ste speelsters, respectievelijk Ineke van der Meer en Carin Heester mans, betekende dat meteen het einde van hun optreden in het en kelspel. Ineke van der Meer v *d uitgeschakeld door Rosen., '.e Verdegaal (1-6,6-2,4-6) en Carin Heestermans moest buigen voor Marjan van Boeckel (4-6,3-6). Met ADVERTENTIE In Noordwijk zijn de studenten ge vorderd tot de finales. De no 1 ge plaatste speler in het HEB, Hans Everaars had tegen Jon Asselbergs geen enkele moeite om de finale te bereiken, 6-0,6-2, en de score zegt wel wat over zijn spelkracht, want Jon Asselbergs is bepaald geen be ginner. De andere halve finale was wél een gevecht. Peter Pauwels van de Leidsche Hout zwichtte pas in de derde set voor Everaars' dub- belpartner Schneider, 4-6,6-3,7-5 LEIDEN - De plaats die het Leidse korfbal in het totale gebeuren in neemt, is de laatste jaren minder voornaam geworden. Geen hoofd klassekorfbal, (na de degradatie van de De Danaïden ook niet meer in de zaal) derhalve in het seizoen, dat morgen begint vorig seizoen stond nog in het teken van de te rugval. Alleen Pernix en Crescendo behaalden titels, vandaar bij deze clubs geen ingrijpende verande ringen. Pernix wisselde Daan Vreeken ten koste van technicus Kees Brokaar en beschikt over een „bejaard" speelsters-zestal. De minder succesvolle clubs kozen voor verjonging de één wat voor zichtiger dan de andere. Tot de laat ste categorie behoren beslist De Danaïden Fides Pacta en KNS. Spelers als Henny Devilee Mat Baart, Pieter Koorneef (De Dan), Patricia Gottmer, Marleen Lou- wrier, Henny Piket en Nico Pikaar (F.P.) en Rene Kooien en Ron van Eijgen (KNS) genieten het ver trouwen van hun trainers. Fides Pacta trainer Jan de la Rie houdt een opstelling van o.a. Hen Brakel en Wim Piket (beiden misten een groot deel van de voorbereiding) voorlopig als alternatief, maar bij de overige clubs lijkt de doorstro ming definitief. Bij De Danaïden (met de van Dalto over gekomen Elly van Spelden) ontbreekt voor lopig de geschorste Aad van Nie- rop. De overige clubs behoefden minder drastisch te veijcngen: Zuiderkwartier (Wil de Wit i.p.v. Joep van Dam) Ons Eiland onver anderd; De Algemene alleen speelsters - TOP (uitbreiding selec tie in de breedte); Fiks - onveran derd; en Velocitas (nog iets jonger) zijn dergelijke clubs. Opmerkelijk veel clubs zochten de afgelopen maanden een nieuwe trainer. In Leiden slaagden De Algemene (Eric Filemon), Crescendo (Frans de Haas), Fiks (Paul Mekking) wel, maar Ons Eiland voorlopig nog niet. Bij NS-Maandabonnement 4-persoons Meermanskaart kado. Op een algemeen maandabonnement treint u een maand zo veel u wilt voor f 217,- (re klas f 326,-). Ook voordelig voor de lange- afstand-forens. En haalt u'm in september dan doen wij er een extraatje bij. Een dag onbeperkt treinreizen voor u plus 4 gezinsleden, vrienden, of wie dan ook. Samen op een gratis NS- Meermanskaart.Twee kinderen van 4 t/m 9 jaar gelden voor één. Het dagje uit kan de hele maand sep tember. Op werkdagen na 9 uur's ochtends.En in'r weekend al met de eerste trein. Tot ziens.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 19