Toch premie- bouw in Warmond Haastwerk is een psychologisch slechte zet" Verkoop Jan Steenhuisje dreigt als subsidieer l^eldsi" agendap BBSEI GEWONDEN IN 'T LEIDSE VERKEER eze Leidenaar gooit met meubilair WOENSDAG 24 AUGUSTUS IS LEIDERDORP - „Ik blijf voor stander van een gebouw dat voor verschillende doeleinden geschikt is. Dat is om te begin nen goedkoper dan twee of meer aparte gebouwen. Of de raad moet natuurlijk zeggen dat we met houten noodgebouwen moeten gaan werken", aldus de Leiderdorpse wethouder mevr. D. W. Tichler-Moerman in een commentaar op het resultaat van de maandagavond gehou den gecombineerde vergade ring van de commissies onder wijs, financiën, maatschappe lijke aangelegenheden en ruim telijke ordening. In die vergadering werd het plan van B en W om een ge bouwtje neer te zetten dat dienst kan doen als gymzaal en buurtgebouw voor de buurt vereniging Zijlkwartier en te vens het onderkomen voor K en O Leiderdorp moet worden be sproken. De vier commissies hielden dat plan voorlopig tegen omdat men het niet eens kon zijn met de wijze waarop B en W denken de bouw te financieren. Het wijkcentrum kost bijna ander half miljoen, die moet komen uit een subsidie van twee ton van het ministerie van CRM en uit reeds gemaakte reserverin gen voor de bouw van een sporthal en dorpsuitbreiding. Haast „Ik geloof dat de haast, die er met dit voorstel gemaakt is, geen goed aan de zaak heeft ge daan. Ik had de zaak liever rus tig, met alle betrokken commis sies apart besproken. Dat het nu in een grote, jgecombineerde vergadering is gedaan is psy chologisch geen goede zet ge weest", aldus mevrouw Tichler. Die haast kwam voort uit het feit dat CRM wel subsidie wil verlenen, maar daaraan de ver plichting verbindt om voor het einde van dit jaar te beginnen. Mevrouw Tichler gelooft niet dat het nieuwe voorstel, dat de commissies van B en W hebben gevraagd, in september al in de raad kan komen. „Daarvoor is de zaak te complex. Ik geloof dat we daarom in ieder geval aan CRM maar wat respijt moe ten vragen. Ruintenood In het gebouw kunnen meer dan één vereniging terecht. Be halve aan de buurtvereniging en K en O denken B en W van Leiderdorp er de tafeltennis- Mevrouw Tichle, vereniging, de fotoclub, de schermvereniging en eventueel een balletschool in onder te brengen. Daar de gymnastiek zaal meteen dienst kan doen als toneelzaal is de kans niet uitge sloten dat ook een toneelclub Dat zou een einde maken aan een deel van de ruimte-nood in Leiderdorp. Omdat de tafeltennis- en schermvereni ging dan uit de sportzaal „Op Dreef' gaan komt daar weer meer ruimte vrij voor andere verenigingen, die wel een grote ruimte nodig hebben. De commissies en ook wethou der drs. E. Drenth stellen zich maandagavond op het stand punt dat er eerst ruimte gezocgt moet worden voor de Leider- dorpse bibliotheek, die in een veel te kleine ruimte zit, die nu al in strijd is met de rijksnorme ring. „Als je zo'n besluit neemt ver speel je een subsidie van twee ton, daar moetje natuurlijk wel rekening mee houden", aldus mevrouw Tichler, die de pro blemen van de bibliotheek wel onderkend. Muziekschool Er is ook naar andere oplossin gen gezocht, met name voor K en O. Een van de mogelijkhe den die daarbij genoemd is is de nieuwe muziekschool. Er be staan plannen voor de bouw van een nieuwe school in de wijk Voorhof. Die plannen wa ren echter gebaseerd op de ver onderstelling dat het rijk, ter bestrijding van de werkloos heid in de bouw, een flinke bouwsubsidie zou geven. Gezien de werkloosheidscijfers in de bouw in Zuid-Holland zit die subsidie er echter niet in. De arbeidssituatie is veel beter dan in andere delen van het land. Er wordt nu over gedacht het gebouw voor meervoudig ge bruik geschikt te maken, zodat er van CRM een subsidie te verwachten valt. De rest zou dan gefinancierd moeten wor den door de gemeenten, die aan de muziekschool deelnemen. Voor Leiderdorp zou dat niet teveel moeilijkheden opleve ren. Men heeft in de plannen al een bedrag van negen ton op genomen voor de verbouwing van het huidige gebouw van de muziekschool aan de Hoofd straat. Op korte termijn bete kent dat. echter geen oplossing voor K en O, die wel degelijk met moeilijkheden kampt, om dat men in allerlei gebouwtjes en zaaltjes over heel Leiderdorp verspreid zit. Niet rendabel Een andere mogelijkheid zou een openluchttheater zijn, waarin zich dan een deel van de toneel- en muziekuitvoeringen af zou kunnen spelen. Dat is, naar de mening van mevrouw Tichler, een onrendabele zaak. Ontwikkelaar doet voorstel -1 v i de Waterpolitie en rechts het voormalig pand van gemee- m I I K Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, inform tieavond Baha'i gem., 20 uur. Volkshuis, informatie en inschrijvit^"^ kinderclubs, 14-15.30 uur. f Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreeku*^ Alg. Ned. Invalidenbond, do. van Witte-Poort kazerne, Noordeinde 2, t^. 120833, adviescentrum voor werkloze^—^ do. van 10.30-12.30 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, onderwijs, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, '20 uur. Donderdag juLI politionele aangeê^ agg Pieterskerkstraat 1, werkgroep dienij tweigeren in aug. inlichtingen tel 140866. Pieterskerkhof 19, Architektenbur^ gratis advies, tel. 142771, 20-21 uur. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofili»" open-café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsewc 33, Voorschoten, tel. 101717-3301 spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond Stadhuis, legenheden, 17.15 u telijke ordening, 20 Gemeentehuis Oegstgeest, commissiiOP verkeer en vervoer, 19.30 uur. Gemeentehuis Warmond, gemeente^"! raad, 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad, 20 uur. Dat tenl< Apotheken De avond- nacht- en zondagsdiemPv^ ten der apotheken in de regio Leder1 den, worden waargenomen van lwe^ tot 26 aug., door: Haven Apotheel met Haven 18, Leiden, tel. 071-120085 SOS-dienst Hij Telefonische hulpdienst, telefooi st 071-125202 Voor allen die in moeilijk y heden verkeren. Dag en nacht bereik e] baar, vertrouwelijk. Onderwijswinkel n Burgerraadsman Korenbrugsteeg 7. Telefoon 143171, ii (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00. Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude I Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 m ,uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Advocaten spreekuur Pieterskerkgracht 11, iedere donder- 4- dagavond van 7-8 uur. Gezinsverzorging WARMOND - Er bestaat een gerede kans dat aan de Oranje Nassaulaan in Warmond toch meer gebouwd kan worden dan alleen maar landhuizen. Een van de projectontwikkelingsmaatschappijen die de grond aan de Oranje Nassaulaan in handen hebben, de aan AGO-verzekeringen ge- liëerde bouwmaatschappij Bagon uit Amstelveen, heeft in de onder handelingen met het gemeentebestuur het aanbod gedaan om op haar grond circa honderd premie-koopwoningen te bouwen. In de Warmondse raad ontstond geruime tijd geleden nogal wat wrevel toen bekend werd dat vrijwel alle grond langs de Oranje Nassaulaan in handen bleek te zijn gekomen van een drietal projectontwikkelaars: Nationaal Grondbezit, Emro-Westgaarde en Bagon. Alle drie hadden aanvankelijk bekend gemaakt op grond van het geldende bestem- WARMOND - Het gemeentebestuur van War mond zal een uiterste poging doen om bij de Rijksdienst voor de Monumenten geld los te krijgen voor de restauratie van het Jan Steenhuisje. Lukt dat niet, dan zal tot ver koop van het complex worden overgegaan. Nu de dienst gemeentewerken het pandje na ast het Jan Steenhuisje heeft verlaten en ook het vertrek van de waterpolitie in zicht komt, moet er beslist worden over de bestemming van het historisch waardevolle pandje waar Jan Steen rond 1660 gewoont en gewerkt heeft. huisje en de aangrenzende pandjes gerestau reerd worden, omdat zij momenteel in een zeer slechte staat verkeren. "rond plan' landhuizen te Baan bouwen; elk landhuis op één hectare Een eerste vereiste is echter dat het Jan Steen. KUIL Daarmee was de gemeente Warmond in de kuil gevallen, die zij zelf gegra ven had. Warmond had in het verleden namelijk die grond in de staat willen houden waarin ze verkeerde - grotendeels onbebouwd. Om dat te bereiken dacht men aan een bestemming landhuizen op extreem grote stukken grond, met de gedachte dat dat toch wel nooit gerealiseerd zou worden. Na het nodige heen en weer gepraat kreeg de gemeente een stuk grond in handen en dankzij ruiltjes met ontwikkelingsmaatschappijen bereikte men dat op die plaats tenminste nog tachtig huizen in de sociale sector gebouwd konden worden. Voor het overige zouden er landhuizen ge- T rinr,M - n T - bouwd worden, één per halve hectare. LEIDEN - Er hebben zich in Le - den weer enkele verkeersongeval- Nationaal Grondbezit en Emro-Westgaarde gaan dat ook doen. De eerste len met lichamelijk letsel voorge- bouwt er zeven in de buurt van het Warmonder Hek en de laatste elf aan daan. de dorpskant van de Oranje Nassaulaan. De 35-jarige Leidse mevrouw M. W Enige tijd geleden probeerde de gemeente al geld te krijgen van CRM voor het maken van een restauratieplan. Dat geld was toen niet beschikbaar. Als dat nog steeds het geval is, ziet het er niet rooskleurig uit voor het histo risch waardevolle complex, want volgens gemeentesecretaris C. Zoetemelk is het "voor de gemeente volstrekt onmogelijk om de restauratiekosten te dragen." Bij eventuele verkoop van het Jan Steencom plex zullen wel voorwaarden worden gesteld aan de toekomstige eigenaar, het gaat hier immers om een monument. Het is niet de bedoeling om het terrein van de dienst ge meentewerken bij de verkoop te betrekken. "Daar zullen we een andere bestemming voor moeten zoeken, welke dat is, weten we nog niet", aldus Zoetemelk. De heer A.G. van der Steur, voorzitter van het historisch genootschap "Warmelda", is ervan overtuigd dat het rijk subsidie zal verlenen. Er blijft echter een deel van de kosten voor de gemeente over. Als de gemeente ook dat niet op kan brengen, blijft alleen de mogelijkheid van verkoop over. Van der Steur hierover "Dat is natuurlijk wel een risico. Het kan grondig verpest worden, maar het zou ook in goede handen kunnen vallen. In ieder geval is verkoop nog altijd beter dan het in elkaar laten vallen van het huisje. De gemeente zal wel zware eisen moeten stellen aan de even tuele toekomstige eigenaar." De Il-jarige P. P. P. uit Rijnsburg kwam vanochtend vroeg op de hoek van de Valkenburgerweg en de Haagse Schouwweg zo onge- Concert Het openluchtconcert Band in het park De Houtkamp Nationaal Grondbezit is behoorlijk uit de slof geschoten met de prijzen botste gistermiddag op het fietspad van de huizen, die tenminste een miljoen per stuk moeten kosten. Bij in het Hooghkamerpark (Zuid- Emro-Westgaarde, die in september met de bouw van de eerste twee West) tegen een haar tegemoetko- kreeg. De jongen had zijn fiets met c™rt7*JaV""on n7ppf'a f)p reactief weien woraen aai ae weersom- begint, liggen die prijzen tussen een half en één miljoen,,,WanUe kunt mende bromfietser, t,en z« plotse- twee\wai tfssen bedden, waar- l'L 2S2 lukkig met zijn fiets te vallen, dat Leiderdorp werd zondag 21 augus- hij behalve een wond aan het voor- tus j 1 wegens slechte weersom- neI Kan ae OIgan,5a standigheden verplaatst naaf de weten worden dat uitwijkmogelijkheid geboden naar verschillende gymnastiekzalen. De vereniging heeft tot het laatste oge nblik de keuze uit de aangeboden de Shell zalen en hoeft alleen maar uit te wijken als het concert daadwerke lijk plaatsvindt. Het kan de organisatoren niet ver- op dergelijke lappen grond toch ook geen woningwetwoninkjes neerzet- ling moest uitwijken voor een door hij bij het oprijdi ten, aldus een woordvoerder van Emro-Westgaarde. meisje op een kinderfiets. Ze kreeg fietspad langs de Haagse Schouw- Bagon daarentegen denkt er heel anders over. Men wil wel wat grotere een verwonding aan het rechteroog weg zijn evenwicht verloor. Ook hij bungalows, wat ook best schakelbungalows zouden kunnen zijn, bou- wen, die de grondkosten (300 gulden per vierkante meter) zouden moe ten dragen. Op het overige terrein zou men best premie-koopwoningen neer willen zetten, waarmee dan een groot deel van de Warmondse woningzoekenden aan een woning geholpen is. Er is plaats voor zo'n honderd huizen. Dat betekent dat de gemeente en Bagon samen, wan neer het tot een akkoord over die premiewoningen komt, honderden- tachtig Warmonders aan een huis kunnen helpen. Het enige, dat moet gebeuren om de bouw van de premiewoningen moge lijk te maken is een wijziging van het huidige bestemmingsplan. Burgemeester W. F de Vreeze van Warmond ziet dat echter voorlopig niet zitten. Hij wil met Bagon eerst een akkoord bereiken over grondruil en verder wil hij afwachten hoe de onderhandelngen met Voorhout zullen verlopen. Er worden afspraken gemaakt om in Voorhout woningen voor Warmondse woningzoekenden te bouwen. Voor De Vreeze heeft dat voorrang boven het plan van Bagon. moest door de EHD naar het Dia- conessenhuis worden overge bracht. Renovatie van Hans Meijer VQerd; LEIDEN - Een 21-jarige Leidenaar ontstak in zeer grote woede, toen hem gisterochtend in het gebouw van de Sociale Dienst aan de Her ensingel een uitkering werd gewei gerd. Hij meende zijn woede slechts te kunnen bekoelen door met het in de wachtkamer aanwe- nog kans om op het moment dat hij zige meubilair te gooien. Als gevolg naar de politie-auto werd geleid een van deze protestactie ging een ruit ambtenaar van de Sociale Dienst scherven.-' De inmiddels ge- een klap op het hoofd te geven. Hij schaafwonden aan handen gezicht. De EHD bracht haar over naar het Academisch Ziekenhuis. Het 13-jarig Leidenaartje G.v.R. raakte aan hoofd en been gewond, toen hij gisteren op de Haven met zijn fiets tegen een brommer reed. Hij moest naar het Diaconessen- rpi I 1 huis. De 27-jarige J. G. A. J. uit Lei- 1 erWeeSCllOOl den botste in de afgelopen nacht met zijn auto op het Noordein- "j dsplein tegen een daar geparkeerde JiOMll 013 £fcill£ïf wagen, vermoedelijk doordat hij de JL o macht over het stuur verloor Hij is OEGSTGEEST - Tijdens de gister- iror" avond gehouden vergadering van «e «of- fje commjssje van financiën en cul turele zaken in Oegstgeest is mee gedeeld dat de renovatie van de Terweeschool nu op zeer korte tijd gaat beginnen. De bedoeling is dat de school in z'n vernieuwende ge daante gereed zal zijn voor de aan vang van het schooljaar '7R-'79. De reorganisatie van de kashande lingen van de gemeente stelde de commissieleden voor de vraag: bij welke bank opent de gemeente een rekening? De meerderheid sprak binnengekomen geven aanleiding te veronderstellen dat er een mis verstand in het spel is ten aanzien yan de verantwoordelijkheid voor die verplaatsing. Ook zouden twij fels bestaan over de zorgvuldig heid, die hierbij betracht is. Dit alles is aanleiding voor de vol gende gemeentelijke kanttekenin gen: De openluchtconcerten worden georganiseerd door en onder volle dige verantwoordelijkheid van K en O afdeling Leiderdorp. Het gemeentebestuur rekent het zich tot taak dergelijke, voor ieder gratis toegankelijke, evenementen te stimuleren, te subsidiëren en de geëigende hand- en spandiensten te bieden. De beslissing een concert te ver plaatsen naar de sportzaal berust dus geheel bij K en O. Het gemeentebestuur staat er ge heel achter dat de organisatoren van een openluchtconcert een overdekte accommodatie achter de hand moeten hebben. De sportzaal is daarvoor in principe altijd be schikbaar gesteld. Aan de badmin tonvereniging "De Spotvogels" moeiï^om d*e'boz^LeidenaaiMe aanSe^°V^n wegens mishande- zich uit voor de Leidse Spaarbank, eerder dit jaar opgave gedaan van overmeesteren. De man zag zelfs breukVCmi en ^aa^vre^e* Het CDA gaf de voorkeur aan de de data, waarop openluchtvoorstel- e in Meisj telefooncel mishandeld LEIDEN - Een 21-jarige Leidse studente is gistermiddag mis handeld door een tot nog toe onbekend gebleven man. Het meisje stond bij het Post»-' kantoor aan de Gerestraat in een telefooncel te bellen, maar dat duurde kennelijk te lang naar de ?in van de onbekende man. In elk geval rukte hij plotseling de deur van de tele fooncel open en verbrak par does het gesprek. Bovendien gaf de ongeduldige man het meisje een klap tegen het hoofd. Toen omstanders in wilden grijpen stapte de man in een auto, die vervolgens snel wegreed. Amro-bank. Dan was er de kwestie van de aan vaarding en plaatsing van een beeld, te schenken door de stich ting Winkelcentrum Lange Voort, ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van dit centrum. Te elfder ure kwam men tot de ontdekking dat er niet zomaar iets onthuld en ge plaatst kan worden. Voor het zover is dienen er een aantal commissies (o.a. de kunstcommissie), de kwali teit van het beeld te beoordelen. Dit zal alsnog gebeuren. lingen zouden plaatsvinden. De verenigingen die ruimte huren in de sportzaal kunnen verwachten dat zo af en toe beslag gelegd wordt op de zaal voor incidentele sport- en culturele evenementen. Bij de bouw is daar speciaal rekening mee gehouden, mede omdat het de enige accommodatie van die om vang in Leiderdorp is. In de overtuiging dat het sportge beuren in dergelijke gevallen zo veel mogelijk doorgang moet vin den is aan "De Spotvogels" een afgelopen zondag zo gunstig waren, dat daarbij ook een optre den buiten mogelijk zou zijn ge weest. Aangezien de bouw van het podium uren tijd vergt moest de beslissing in de ochtend genomen worden. De weersvooruitzichten waren toen allerminst gunstig. Het optreden van sommige spor ters, die zondagmiddag bij de sportzaal aanwezig waren, is door de ter plaatse aanwezige vertegen woordigers van het gemeentebe stuur als stotend ervaren voor de organisatoren en degenen, die op uitnodiging van hen het concert kwamen verzorgen. Gemeente Leiderdorp afdeling voorlichting Annexatie In "De rooien zullen Oegstgeest ze ker niet veroveren" een artikel in het Leisch Dagblad van afgelopen maandag, zegt de heer A.J.W.F.M. Kohlbeck dat de verhoudingen met Leiden beter zijn dan vroeger het geval was. Dat dank je de koekoek! Van 1955 tot 1966 heeft Leiden geen middel onbeproefd gelaten om Oegstgeest in te lijven. Ik ben er zelf bij ge weest, want ik was enkele jaren voorzitter van het Anti-annexatie comité. Hoe kun je vriendschappelijke banden onderhouden als men je naar het leven staat? Er is mijns in- sziens dan ook allerminst reden voor Kohlbeck en de zijnen zich op de borst te slaan omdat de verhou dingen nu zo goed zijn. Het annexa- tiespook is alleen maar op de loop. N. van Weizen Hazeboslaan 2 Oegstgeest. 9.00-10.00 uur). Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwde J moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068. Mej. J. Schrama, maatschappelijk werk- Dienstencentrum Leidse Rechtswinkel Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. én do. van 18.30-20.30 uur. Van Hoge- pdorpstraat 36: geopend ma. van 19-21 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin-, 10.30-11.30 uur. Kooi, Driftstraat 49a, di., 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. 761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag1 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nachLbe- reik oaar, tel. 134687. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.06-18.00 u. Telefoon 071-211515'. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement'40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 J aarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2