LEIDSCH DAGBLAD Formatie kabinet-Den Uyl staat op springen f PROEFPROCES PORNOFILMS Dood gewaand meisje (16) leeft Onderzoek naar verdwenen giften vandaag Vermogen Elvis naar dochtertje Abortus lijkt onneembaar obstakel 1 HUUR m Porno- politie film Pech voor bankrover Van Egmond Breestraat Bontmode llNSDAG 23 AUGUSTUS 1977 OPGERICHT 1 MAART 1860 35326 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN MEMPHIS (SP) - Elvis Presley heeft zijn hele vermogen nagelaten aan zijn negenjarig dochtertje Lisa Ma rie, zijn 85-jarige grootmoeder Minnie Mae Presley en zijn 62- jarige vader Vernon Presley. De laatste heeft hij aangewezen als executeur-testamentair. Zijn ex-vrouw Priscilla, de 31-jarige moeder van Lisa Marie, van wie I hij in 1973 scheidde en de 20- i .jarige Ginger Alden, zijn laatste j vriendinnetje, dat zegt dat Elvis op punt stond om met haar te j trouwen, komen in zijn testa ment niet voor. De zanger heeft in zijn testa- ment neergelegd dat zijn hele i bezit, dat vele miljoenen waard is, na de dood van zijn oma en zijn vader, aan Lisa Marie toe komt wanneer zij 25 jaar is. Vader Presley krijgt ook toe zicht op alle persoonlijke bezit tingen van Elvis „inclusief tro feeën en andere dingen die ik heb verzameld tijdens mijh pro fessionele carrière". Elvis heeft zijn vader daarnaast gemachtigd om te zorgen voor de gezondheid, opvoeding en sociale zorg" van andere fami lieleden die leven op het mo ment van mijn dood en in be hoeftige omstandigheden ver keren of directe hulp nodig hebben." In Eindhoven nog steeds wateroverlast EINDHOVEN (ANP) - In Eindho ven staan als gevolg van de enorme regenbuien in de nacht van zondag op maandag nog twee tunnels on der water. Alle andere verbindin gen zijn weer te gebruiken. Toch I deden zich vanmorgen nog aan zienlijke verkeersopstoppingen voor doordat de weggebruikers dachten dat nog meer tunnels on der water stonden en een andere route kozen. De Vestdijktunnel en de tunnel aan de Insulindelaan zijn nog afgeslo ten voor het verkeer. De politie verwacht dat in deze situatie zeker vandaag geen verandering zal ko men. Vooral door de afsluiting van de tunnel aan de Insulindelaan is het verkeer in het stadsdeel Tonge ren en het verkeer van en naar Nuenen ontregeld. Gemeentewerken van Eindhoven is vanmorgen begonnen met het dichten van zeventig gaten die op verschillende plaatsen in Eindho ven in het wegdek zijn geslagen. NAMEN NIXONS CADEAUTJES MEE? Pat moet uitpakken - WASHINGTON (Reuter/UPI)-Het Amerikaanse iryinisterie van Bui tenlandse Zaken gaat naar de rechter om toestemming te ver krijgen 200 pakkisten te onder zoeken uit de periode van Ri chard Nixons presidentschap. Het onderzoek moet opheldering verschaffen over "onopgeloste problemen" inzake giften van buitenlandse leiders. Dit heeft een woordvoerder van het depar tement bevestigd. De Washing ton Post had eerder gemeld dat enkele giften aan Nixon en zijn gezin tijdens zijn presidentschap "worden vermist" en dat ze mo gelijk, tegen ,de wettelijke voor schriften in, door hen zijn mee genomen. De wet zegt dat ge schenken aan een Amerikaanse functionaris of zijn gezin die meer dan 50 dollar bedragen aan de regering toebehoren. Na vragen van journalisten gaf het ministerie van Buitenlandse Za ken de volgende verklaring uit "Teneinde opheldering te kun nen verschaffen over onopge loste problemen inzake de plaats waar zich giften bevinden van buitenlandse regeringsfunctio narissen aan oud-president Nixon en diens gezin, heeft de chef van het protocol, Evan Dob- bele, aan Joel Solomon, hoofd al gemene dienst van de regering, gevraagd een onderzoek in te stellen naar die buitenlandse gif ten aan de Nixons die eigendom van de regering blijven. De be trokken kwestie zal worden be sproken tijdens een rechtszitting op 24 augustus", aldus de verkla ring. Tweehonderd phkkisten met "Nixon-materiaal" liggen bij de algemene dienst opgeslagen sinds Nixon in 1974 gedwongen zijn ontslag indiende. De dienst schat dat de kisten 2000 giften bevatten met een totale waarde van ongeveer 2 miljoen dollar. Dobelle gaat morgen naar de Amerikaanse districtsrechter Audrey Robinson om toestem ming te krijgen het materiaal te onderzoeken. De Washington Post meldde giste ren dat Pat Nixon, twee dagen nadat haar man het president schap had opgegeven, het Witte Huis had laten weten dat ze van plan was een in goud gevat, handgeschilderd miniatuurpor tret van Nixon op ivoor, dat de sjah van Iran hem in 1972 had ge geven, te behouden. Volgens de Post behoren nog minstens een tiental Iraanse giften tot de "ver miste" voorwerpen, waaronder een "prachtig tapijt van 4 bij 5 m uit Isfahan", een klok, een schenkblad met inscriptie, gou den dozen en horloges. Tot de landen die de Nixons ge- schenkerfgaven, die nu vermist heten te zijn, behoren Ghana, In dia, Indonesië, Iran, Ierland, Ita lië, Nicaragua, de Sovjet-Unie, Taiwan en West-Duitsland. 1 18 PAGINA'S Minister Stemerdink van defensie heeft de prijsopd rijving bij wapenaankopen een schandalige zaak ge noemd. Volgens de be windsman zou de produktie van wapens beter op elkaar moeten worden afgestemd. De wapenindustrie is nu de lachende derde PAGINA 7 Hilversum 4 is een succes gebleken PAGINA 5 Zuid-Afrika bereidt kernex plosie voor volgens de Franse minister van buiten landse zaken De Guiringaud PAGINA 13 Ploeg Post sterjt in de pro loog PAGINA 9 Stemerdink Vietnam betaalt prijs voor vrijheid PAGINA 10 SWAZILAND - Koning Sobhoeza Swaziland is 74 jaar geworden. Dat gaf een groot feest met een parade waar zijn eigen regiment de hoofdrol in speelde. En geen koninklijk regiment zonder koninklijke militaire kapel vooral de kopersectie indrukwekkend 4Q ld P met recht van koop AMSTERDAM (ANP) - De recht bank in Amsterdam zal op 15 en 22 september het proefproces over pornofilms behandelen, dat door de Nederlandse bioscoopbond is uitgelokt. Het gaat hierbij om de vraag of met de vertoning van de film "Deep Throat" artikel 240 van het wetboek van strafrecht wordt overtreden. De film werd speciaal met het oog op het proefproces in de bioscoop Parisien in Amster dam gedraaid. Zonnige perioden Vannacht in het zuiden van het land nog plaatselijk regen, morgen overdag overwegend droog met zonnige perlo- Zwakke tot matige wind eerst uit noordelijke, later uit uiteenlopende richtingen. Minimumtemperaturen ongeveer 11 graden, maxima morgen circa 19 graden. (opgemaakt om 11.15 uur) Naar het zich laat aanzien zal het weer morgen een verbetering ondergaan. Re gen wordt er niet verwacht, maar wel zonnige perioden. Het gunstige weer beeld hangt samen met een rug van hoae- luchtdruk die vanmorgen nog boven En geland lag, maar nu langzaam oos twaarts trekt. Het lagedrukgebied, dat de afgelopen dagen in grote delen van West- en Midden-Europa slecht weer heeft ge bracht, trekt dieper Oost-Europa in. Hoewel delen van het Middellandse- zeegebied ook geteisterd zijn door regen of onweersbuienvinden we toch daar de gebieden, waar de middagtemperaluren tot boven de 20 graden stijgen. In Grie kenland stegen de temperaturen plaat selijk gisteren zelfs tot 42 graden. 24 AUGUSTUS Zon op: 6.38 uur; onder: 20.46 uur; Maan op: 17.33 uur; onder: 1.24 uur. Hoogwater te Katwijk om 11.40 en 13.06 uur., laagwater om 7.05 en 19.45 uur. Een en ander vloeide voort uit de beslissing van de procureurs generaal bij de gerechtshoven, dat in bioscopen met 50 of meer zit plaatsen vanaf 1 januari 1977 geen pornografische films meer mogen worden vertoond. Onder porno films dienen volgens de procureurs-generaal te worden verstaan films, die krachtens arti kel 240 van het wetboek van straf recht aanstotelijk voor de eerbaar heid zijn. De Nederlandse bioscoopbond meent, dat het besluit van de procureurs-generaal in strijd is met de bedoelingen van het parlement. Dit blijkt volgens de bond uit de aanvaarding van het voorstel in zake de wet op de filmvertoningen, die op 5 juli van kracht werd. De wet voorziet in de afschaffing van de filmkeuring voor volwassenen, waarbij, aldus de bond, het parle ment ervan uitging, dat de volwas sen burger zelf moest uitmaken of hij een film al dan niet wil zien. Een afschaffing van de filmkeuring voor volwassenen met een voort durende dreiging van ingrijpen van de strafrechter op grond van artikel 240 WvS schept voor het Neder landse film- en bioscoopbedrijf een situatie van rechtsonzekerheid, al dus de bioscoopbond. Bovendien wordt de grens van vijftig zitplaat sen onbillijk geacht. Twee doden bij verkeerson geluk LELYSTAD (ANP) - Een verkeer songeluk op de Oostvaardersdijk in de zuidelijke IJsselmeerpolder heeft het leven gekost aan twee .personen. Drie personen raakten zwaar gewond en één licht gewond. De slachtoffers zijn de 27-jarige Emmy Marina Officier en de 25- jarige Jannetje Baaij, beiden uit Le lystad. Het ongeluk gebeurde toen de be stuurder van de auto de macht over het stuur verloor en op een tegen ligger botste. NEW YORK (AFP) - De Ne- wyorkse recherche heeft een pornofilm in beslag genomen die bleek te zijn gemaakt door haar eigen afdeling zedendelic ten, zo meldde de "Daily News" vandaag. De bewuste film was gemaakt als "lokkertje" om te infiltreren in het plaatselijke porno-syndicaat, maar kenne lijk wist de rechterhand niet wat de linker had gedaan. Volgens de krant stond de hoog ste recherchebaas, commissaris Michael Codd, perplex toen bleek dat een vrouwelijke agent achter de camera had gestaan. De film, "harde" porno volgens de Daily News, werd overigens "gespeeld" door beroepskrach ten op dit gebied. De titel van het produkt wordt door de politie zorgvuldig geheim gehouden. DEN HAAG (SP) - De formatie van het tweede kabinet-Den Uyl staat op springen. Er bestaan onoverkomelijke tegenstellingen tussen PvdA en CDA over een regeling van de abortuskwestie. Kabinetsformateur Den Uyl heeft probeert uit te buiten. Een sterke vannacht de laatste tegenvoorstel- stroming binnen de CDA-fractie is len van CDA-aanvoerder Van Agt de abortuskwestie geen mislukte afgewezen. Het CDA wilde een formatie waard, commissie van wijze mannen („be- PARIJS (DPA) - Door pech achtervolgd was dezer dagen een 19-jarige "aankomende" bankrover, toen hij zijn eerste grote slag wilde slaan bij een spaarbank in het Zuidfranse Biot. Nauwelijks had hij 2.000 frank bemachtigd, of een als cliënt bij de bank aanwezige politieman zag, dat de jongeman slechts een alarmpistool bij zich had De boosdoener trok een me maar kon ook daarmee zijn te genstander niet van het lijf houden. De bankrover vluchtte dwong een automobilist, zijn wagen af te staan. Maar het voertuig wilde niet starten. Tenslotte wilde hij rend kind in gijzeling maar zijn achtervolgers sneller en gaven de bankrover een aframmeling, die hem rijp voor het ziekenhuis maakte. Ook met de identificatie had de politie geen moeite. De jonge man had een kaart bij zich met het adres van zijn verloofde. Daarop stond verder, dat zij in kennis gesteld zou moeten worden, ingeval van een onge luk. raadsgroep") aan "het werk zetten om een nieuwe abortusregeling voor te bereiden. Dén Uyl vond dat politici, en niet een groepje pro fessoren een oplossing voor de ab ortusproblemen moeten vinden. De formateur kreeg steun van PvdA en D'66. Zij zagen in het voorstel van Van Agt een poging om de abortus-kwestie op de lange baan te schuiven. Ook na het plan van de CDA- aanvoerder om het nieu(ve kabinet binnen twee jaar een nota over ab ortus aan het parlement te laten uitbrengen volhardden de forma teur en de progressieve fractie voorzitters, Van Thijn (PvdA) en Terlouw (D'66), in hun afwijzende opstelling. Den Uyl zelf kwam met enkele nieuwe voorstellen. Of de abortus kwestie geregeld moest worden door het nieuwe kabinet (zoals het CDA wil) of door de Tweede Kamer (zoals PvdA en D'66 bepleiten) liet hij in het midden. Dat zou het kabi net terstond na zijn optreden moe ten beslissen. Voor het CDA was dit niet aan vaardbaar. Het tweede kabinet- Den Uyl krijgt welhaast zeker een meerderheid van progressieve mi nisters, die er ongetwijfeld voor zul len kiezen dat de Kamer met een initiatief-voorstel over abortus komt. Van Agt zag helemaal geen heil in dit voorstel van Den Uyl, omdat afgesproken zou moeten worden dat de toekomstige minis ter van justitie het abortusontwerp kracht van wet zou moeten geven. Politiek Den Haag was vanmiddag uiterst somber over Den Uyls kan sen om het abortus-obstakel te overwinnen. Vandaag valt de defi nitieve beslissing over de formatie van het tweede kabinet-Den Uyl. Want de formateur wil van PvdA, CDA en D'66 weten of ze zijn laatste voorstellen accepteren. Omstreeks het middaguur waren die nog niet bekend. Allerlei tekenen wijzen er op dat formateur Den Uyl de verdeeldheid en wankelmoedigheid in het CDA Miljoenenorder Stevingroep DEN HAAG (ANP) - Boele en Van Eesteren in Den Haag, concernon derneming van de Stevin groep, heeft een aantal opdrachten ver kregen, waarmee een totaalbedrag van ongeveer 60 min is gemoeid, aldus vandaag de Stevin groep. Het betreft hier onder meer de bouw van een kantoorpand met twee woongebouwen in Haarlem in opdracht van Ago levensverzeke ring maatschappij, vuiloverlaad- stations in Alphen a/d Rijn, Gouda, Rotterdam en Utrecht voor reke ning van afval verwerking Rijn mond, alsmede het Hofpoort zie kenhuis in Woerden in opdracht van de "Stichting Hofpoort zieken huis". Met de uitvoering van genoemde werken is volgens de Stevin groep inmiddels een begin gemaakt. De oplevering zal deels in de loop van 1978 en deels in 1979 plaatshebben. bont voor zomerprijzen Breestraat 173, ^telefoon 071-123337, Leiden, j LAMAN SLAGBOORMACHINES bij test.SVWO als beste uit de bus, zie consumentengids. Uit voorraad leverbaar. VLAARDINGEN (SP) - De 16-jarige Henriëtte Blokland uit Vlaardin- fen, die zes weken terug ij een ernstig auto ongeluk ten zuiden van het Zwitserse Bazel was betrokken, blijkt niet te zijn omgekomen maar gewond in een ziekenhuis in Bazel te liggen. Bij het ongeval met een personenauto kwamen de heer en mevrouw Broek uit Vlaardingen om het leven. Hun doch ter werd lichtgewond. Henriëtte Blokland dje een vriendin van deze dochter was en ook mee reisde werd uit de auto geslingerd. Bij het onge val kwam bovendien nog een ongeveer 16-jarig Zwitsers meisje om het leven. In het ziekenhuis werd aangenomen dat het Ne derlandse meisje was overleden en het Zwit serse meisje in coma was geraakt. Het stoffelijk overschot van het overle den meisje werd derland overgebracht en in Vlaardingen gecre meerd. Het in coma geraakte meisje werd geopereerd. Na de zware operatie, die slaagde, bleek zondag dat er een afschuwelijke verwisseling van de meis jes had plaatsgevonden. Het geopereerde meisje sprak namelijk Neder lands in plaats van Zwit- De ouders van het Zwit serse meisje hadden tot dan toe niets gemerkt omdat het slachloffer he lemaal in het verband zat. De ouders van Henriëtte Blokland zijn gisteren op de hoogte gesteld van het gebeurde. Zij zijn van morgen per trein naar Zwitserland afgereisd om hun dochter in het zie kenhuis te bezoeken. De urn met stof van het gecremeerde Zwitserse meisje wordt vandaag of morgen naar Zwitserland gezonden. iwpJ 4 weken lang het Aeidsch dagblad ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Ik ga liever niet over 1 nacht ijs en wil het Leidsch Dagblad eerst 4 weken voor hall geld en dan kunt U mij aansluitend als abonnee noteren. Ik beslis meteen en U kunt mij m.i.v. heden als abonnee noteren en ik krijg dan de eerste 2 weken de krant gratis. Naam Adres Woonplaats Gironr. Hokje aankruisen en bon ingevuld in een open envelop zonder postzegel opsturen naar. Leidsch Dagblad Antwoordnummer 214 Leideg

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 1