De rooien zullen Oegstgeest zeker niet veroveren" eidse agenda Weg wielen... Van Dam komt naar Leiderdorp Dertig ongevallen in het verkeer Leidenaars (18 enl9) aangehouden na vechtpartij in café STAD EN RAND MAANDAG 22 AUGUSTUS 1977 2! 1 Apotheken De avond- nacht- en zondagsdiens ten der apotheken in de regio Lei den, worden waargenomen van 19 tot 26 aug., door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 071-120085. Maandag Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werkelozen, di. van 10.30-12.30 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leidse amateur fotografen vereniging, 20 uur. Stadhuis, verkeerscommissie, 15.30 uur; gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, gecombi neerde commissievergadering over plannen Zijlkwartier, 20.30 uur. Leidse Rechtswinkel Juridische Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. Geopend: ma. en woe. van 11-13 uur, di. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad. Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord, van Hogendorpstraat 36, ma. ,10.30-11.30 uur, Kooi, Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan, tel. '761198, woensdag 10.00-13.00 uur, Tuin- stadwijk, Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 132187. Dag en nacht bereikbaar. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag 9.00-10.00 uur en 13-14 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverlening aan verongelukte hon den, katten, vogels e.d. in de gemeenten "Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reik jaar, tel. 134687. Belangengroep alleenstaanden Adviesbureau voor alleenstaanden. Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. RUTGERHUIS Dr. J. Rutgershuis, Papengracht 26,tele foon 126802. Hulpverlening bij sexuali teitsvragen; advies over geboorterege ling; middelenverkoop. Weduwen en weduw naars - Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Volkshuis 14-16.30 uur, di., informatie- 'middag; woe., klaverjassen, woe en vr. van 9.30-12 uur. LEIDEN - In het Academisch Zie kenhuis zijn geslaagd voor het examen operatie-assistent diffe rentiatie anesthesie mevr. I. van Beek, mevr. M. van Beek, mevr. X. Buys, mevr. R. Callewaert, mevr. A. v.d. Esch en mevr. E. Kuip. Voor het examen operatie-assistent dif ferentiatie chirurgie slaagden mevr. M. den Hertog, mevr. M. Noordervliet, mevr. J. v.d. Ploeg- Mooy, mevr. F. R. Thöne en mevr. M. A. P. Verbruggen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement'40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 J aarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. •Bij automatische overschrij ding geen administratie- en in cassokosten. Door Hans Meijer Ton Kohlbeck over drie jaar PvdA/PPR LËIDEN - Er hebben zich in het afgelopen weékeinde in Leiden dertig verkeersongevallen voor gedaan, waarvan een aantal met lichamelijk letsel. De 17-jarige J.R. uit Leiden kreeg een hoofdwond en een hersens chudding, toen hij in tie afgelo pen nacht op de Haagweg met zijn brommer de bermrand raakte en kwam te vallen. De 64-jarige Leidse mevrouw S.P.-B. brak gisteravond haar been bij een bromfietsongeluk op de Kanaalweg. De vrouW zat ach ter bij haar echtgenoot op de brommer, toen deze bij het in draaien van de Temminckstraat als gevolg van het natte wegdek in een slip raakte. Het 14-jarige Leidse meisje T.R. moest gisteravond met een her senschudding naar het zieken- *huis nadat ze bij een poging om een haar tegemoet komende auto te ontwijken tegen een boom bot ste. Het meisje reed met haar fiets over de Maresingel ter hoogte van het Prins Hendrikplein, waar het ongeluk gebeurde. De 59-jarige N. J.L. uit Leiden werd zaterdagmiddag aan het hoofd gewond bij een ongeval op de Haagweg. De man was ter hoogte van de spoorbomen van zijn fiets gestapt om oVer te steken. Hij kwam daarbij te vallen vlak voor een auto, waarvan de bestuurder hem volgens de politie niet meer kon ontwijken. Een 5-jarig meisje uit Duitsland brak vermoedelijk haar been, toen ze zaterdagmiddag op de winkelpromenade van de Haar lemmerstraat dooreenjongen op de fiets werd aangereden. De jongen, een 13-jarige inwoner van Oegstgeest, reed het kind ter hoogte van de Rex-bioscoop on dersteboven. OEGSTGEEST - "De rooien zullen Oegstgeest zeker niet gaan veroveren. Daar hoeft niemand bang voor te zijn. Maar je kunt wel merken, zeker nu we een wethouder hebben, dat er naar onze voorstellen geluisterd wordt. Dat komt natuurlijk ook Qmdat we in een voordelige positie zitten. Geen enkele fractie in de Oegstgeester gemeenteraad heeft de meerderheid. Daardoor kunnen wij, als kleinste fractie, toch vaak een belangrijke rol spelen". Progressief Oegstgeest bundelde drie jaar geleden de krachten en verscheen met een gecombineerde PvdA/PPR-fractie in de raad. Daarmee werd een periode van on derlinge verdeeldheid - voorname lijk tussen PvdA en D'66 (welke laatste partij niet meer in de Oegs- tgeesterraad terugkeerde --afgeslo ten. De eerste anderhalf jaar verliepen echter op uiterst onplezierige wijze. Voor de verkiezingen waren af spraken gemaakt over een afspie gelingscollege. Bij de vorming van de raad leverde de progressieven dr. Onno van Belle als kandidaat wethouder. Hij was net gescheiden. Oegstgeest toonde zich op z'n smalst en Van Belle werd geen wethouder. Het dorp gonsde van de geruchten en Van Belle had, vol gens de andere fracties in de raad, "niet voldoende gezag". De PvdA/PPR-fractie weigerde een andere kandidaat te leveren en voerde derhalve noodgedwongen de eerste anderhalfjaar oppositie. Het tij keerde toen WD- wethouder Han Temminck werd benoemd tot burgemeester in Rhoon. Opnieuw schoof de pro gressieve fractie Onno van Belle naar voren en deze keer was het geen probleem. Sindsdien heeft Oegstgeest zijn afspiegelingscolle- Niet ontevreden Na drie jaar heeft de PvdA/PPR- fractie in Oegstgeest de zaken eens op een rijtje gezet en fractievoorzit ter Ton Kohlbeck is niet ontevre den: "We hebben voorlopig toch bereikt - althans mede door ons toedoen - dat er in Haaswijk meer sociale woningbouw komt, dat commissievergaderingen in Oegs tgeest openbaar zijn geworden en dat de positie van de derde wereld winkel verbeterd is". "Dan-is er natuurlijk het plan voor de niet-jood verklaring geweest dat gelukkig op het laatste moment is verijdeld en samen met het CDA hebben we het plan voor het over dekt zwembad erdoor gekregen. Dan hebben we een betere regeling voor de vergoeding van herinrich tingskosten bij renovatie opgezet en pas geleden nog hebben we -er Kohlbeck: "LiLxe-problemen" mede voor gezorgd dat automatise ring van de bevolkingsadministra tie wordt tegengehouden totdat de veiligheid van de gegevens beter is geregeld". Geen onaanzienlijke lijst: "Maar je moet er oppassen met zulke din gen. Vooral niet alles waar je voor hebt gestemd op je eigen konto zet ten, want dan maak je je - terecht - onmogelijk bij de andere fracties". "Vaak ook is de invloed moeilijk aanwijsbaar. Kijk je kunt wel met een voorstel komen, maar als de anderen niet meewerken heb je geen poot om op te staan". Kohlbeck voelt in het geheel niets voor polarisatie'binnen de Oegs tgeester gemeenteraad: "In het be gin, na de crisis rond het wethou dersschap van Van Belle, dreigde dat een beetje, maar daarvan is nu gelukkig geen sprake meer". Medeverantwoordelijkheid voor het College vindt Kohlbeck belang rijk: "Het is wel een handenbinder- .tje, omdat je niet meer zoveel vrijheid hebt. Maar daarentegen kun je ook constructief meewerken aan het gevoerde beleid. Je hebt een rechtstreekse lijn naar het be stuur. Bovendien hoeven nu an dere partijen niet meer de schijn op te houden dat zij verantwoordelijk zijn voor het college". Een volgend college wordt trou wens wel een program-college, als het tenminste aan Kohlbeck en de zijnen ligt: "De meeste mensen denken dan meteen dat wij daarin de meerderheid willen hebben. Dat is geenszins het geval, want als je het daarover hebt praat je over een LEIDERDORP - Vooruitlopend op de weersvoorspellingen van het KNMI is het tweede Hout kampconcert, afgelopen zondag in Leiderdorp verplaatst naar de sportzaal Op Dreef. Dat had zijn invloed op de publieke be langstelling, die duidelijk min der was dan de vorige keer, toen een en ander zich wel in het park afspeelde Toch leverde de optredende Shell-harmonie een kwalitatief goed programma, dat door het aanwezige publiek zeer werd gewaardeerd Slechts een klein percentage Leiderdorpers was wat minder gelukkig met het optreden van de Shell-harmonie in Op Dreef Dat waren de badmintonners van „De Spotvogel", die een trainingsmiddag in rook zagen opgaan. ,flet weer is mooi ge noeg. Het had best buiten ge kund", was hun commentaar. BURGERLIJKE STAND •LEIDEN - Geboren: Björn S., zn v F. T. van Leeuwen en N. A. Bras, Vincent P. J., zn v J. L. Boom en E. I. Gaijkema, Ausun dr v A. Pirci en S. Sahan, Alexandra W. A., dr. v R. Kipp en W. A. Helmus, Reshmi dr v. T. P. Hanoeman en S. Ramanand, Taoufik, zn v A. Boua- raar en A. Elidrissi Mrani, Judith D. M., van het v. J. van Hoven en H. C.Honders, Arie J., zn v D. Vreugdenhil en H. Beere. Gehuwd: R. J. A. van der Krogt en M. A, Smit, A. C. Paardekooper en A. M. Blommesteijn. ZOETERWOUDE/RIJN DIJK - De deelname aan de 20ste In ternationale Rijnstreek Molen- wandeltocht die afgelopen weekeinde door het molenge- bied ten noordoosten van Lei den gehouden werd, is ondanks het slechte weer vrij groot ge weest. Meer dan driehonderd wande laars, waarvan velen uit alle delen van het land en zelfs een deelnemer uit België, liepen respectievelijke afstanden van tien, vijftien, vijfentwintig en veertig kilometer. Deze Molenwandeltocht' die twintig jaar lang zonder on derbreking is gehouden, werd georganiseerd door de Wan delsportvereniging Zuid West/Willen Is Kunnen. Alle deelnemers aan de wandeling kregen ter herinnering een te geltje voorzien van een afbeel ding van een molen in Rijnland. Rommelmarkt geslaagd VOORSCHOTEN - Zaterdag pro beerde de ene Voorschotenaar de ander zijn „rommel" aan te praten tijdens de jaarlijkse rommelmarkt op de Voorstraat. Er waren te weinig marktkramen óm iedere ge legenheids marktkramer plaats te geven en zo werd verkocht via de straat op een gezellige manier. Ondanks enige kleine regenbuitjes bleef de handel goed lopen van 's morgens 10 uur tot 's middags 5 uur. Er heerste een feestelijke stemming en wat de een als rommel zag en graag kwijt wilde, bleek voor de ander weer begerenswaardig Onder de aangeboden artikelen: fietsen, kachels, religieuze beeldjes en tal van gewone gebruiksvoor werpenDe organisatie berustte bij 't Nut in het kader van de verleven diging van hel Dorpscentrum. Klachten over de oval-races LEIDEN - Bij de Leidse politie zijn gisteren tijdens de ovalraces op het terrein van^de Groenoordhal vijf 'klachten over geluidshinder bin nengekomen. Twee klachten wa ren afkomstig van bewoners van de Boerhaavelaan, de overige klach ten kwamen uit de Bakker Korff- straat en de Jan Lievenstraat. Een van de wagens die aan de wedstrijden deelnamen, is in brand gevlogen. De bestuurder, een 25- jarige inwoner van Klarenbeek, bleef echter ongedeerd. LEIDEN - Een tot nog toe onbe kend gebleven man heeft zaterdag ochtend in een kleding-magazijn "aan de Haarlemmerstraat (Coster) vijf kinderbroekjes weggenomen, waarna hij het op een lopen zette. De man gooide de kledingstukken ter hoogte van de Janvossensteeg op straat, toen hij merkte dat hij door voorbijgangers op de hielen werd gezeten. LEIDEN - Van een personenauto die geparkeerd stond op het voor- tfcwein van het Motorhuis aan de Vondellaan zijn eind vorige week de vier wielen ontvreemd. Boven dien werd uit de auto een radio weggenomen. Voor het bedrijf een strop van 900,-. meerderheidscollege. Welnu, wij hebben geen meerderheid en gaan dus ook géén greep naar de macht doen. Maar we willen de volgende keer wel een college dat uitgaat van vantevoren vastgestelde uitgang spunten. Dat is een programcolle ge. Intussen wordt er door de progress-' ieve fractie hard gewerkt aan de op lossing van de individuele proble men van Oegstgeester inwoners. "Kijk, er is in de raad weinig struc tureels aan de hand, omdat de mee ste problemen hier luxe-problemen zijn. Maar in de sector huisvesting is nog grote nood bij veel mensen. Die persoonlijke problemen pak ken wij wel aan. Maar het is jammer dat daarover nog geen beleidsuit gangspunten zijn geformuleerd. We wachten al te lang op de huis vestingsnota van het college". Tenslotte is er dan nog de wat op merkelijke positie van Oegstgeest in de regio. Het dorp heeft, zeker in het verleden, een nogal solitaire po sitie ingenomen. "Inderdaad, vroe ger distantieerde het gemeentebe stuur van Oegstgeest zich nog we ieens van Leiden. Dat kun je na tuurlijk niet doen. Het is tenslotte, een centrumgemeente. Dankzij het rechtstreekse contact van ons met partij-genoten in Leiden is er op dat vlak veel verbeterd, en dat is maai goed ook". LEIDERDORP - Staatssecretaris Marcel van Dam van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening zal woensdag 31 augustus de sleutel van de vijf duizendste naoorlogse woning overhandigen aan het echtpaar Modder man, dat deze nieuwbouwwoning in Voorhof gaat betrekken. De woning van de heer en mevrouw Modderman, die uit Zoetermeer afkomstig zijn, maakt deel uit van het complex flatwoningen aan de Ro- zemarijntuin. Het complex flatwoningen werd gebouwd in opdracht vanhet Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds door het aannemersbedrijf v/h Boele en Van Eesteren. In Leiderdorp worden elk jaar gemiddeld 225 woningen gebouwd. Het .inwonertal van de gemeente is daardoor sinds 1945 vier keer zo groot geworden. Wanneer Leiderdorp uitgegroeid is zullen er naar schatting 96 nnn b LEIDEN - Op de stoep van het café Marepoort ontstond in de afgelo pen nacht een vechtpartij omdat twee Leidse jongens van resp. 18 en 19 jaar rond het sluitingsuur nog naar binnen wilden. De caféhouder weigerde het tweetal in verband met het late uur de toegang, waarop men met elkaar op de vuist ging. Bij de vechtpartij raakten ook drie be zoekers van het café betrokken, die allen bij de politie aangifte van mishandeling hebben gedaan. De barkeeper raakte bij de vechtpartij zodanig gewond dat hij voor be handeling naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overge bracht. De twee jeugdige Leidena ars, die de moeilijkheden veroor zaakten, zijn inmiddels door de po litie aangehouden wegens mishan deling en vernieling. Bij de vecht- Boze plasser PATRONEN IN AUTO LEIDEN - Een 22-jarige Leidenaar raakte in de'afgelopen nacht aan LEIDEN - Een 47-jarige Leidenaar werd zaterdagmiddag bij toeval be- zijn hand gewond, toen hij uit trapt op het in het bezit hebben van een groot aantal patronen. De boosheid in de Burgsteeg een rui- Leidenaar reed met zijn auto over de Vijf Meilaan, toen zijn wagen werd tje insloeg De Leidenaars was be- gegrepen door een uit de Boshuizerlaan komende auto. zig tegen de gevel van een aan deze steeg gelegen pand te urineren, De bestuurder van deze laatste auto, die door de klap van de botsing toen de bewoner hierover een op- achteruit tegen een lichtmast vloog, klaagde over pijn in de rug en het merking maakte. Hij richtte ver- bekken. Het was de 30-jarige Leidenaar J.L.A. de K., die voor behande- volgens de straal op de deur van ling naar het Diaconessenhuis moest worden overgebracht. Zijn auto het pand en trapte bovendien een werd geheel beschadigd, ruitje in. Met de blote hand sloeg hij ook een tweede ruitje kapot. De De bestuurder van de aangereden auto moest mee naar het politiebureau, EHD heeft hem naar het zieken- omdat er in zijn wagen (zie foto boven) 550 patronen werden aangetrof- huis moeten overbrengen. fen. Hij werd in de loop van de middag Weer heengezonden. partij ging namelijk een ruit aan scherven.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2