Nog één bezwaar tegen de Schipholspoorlijn „EEN ENERGIEKE SPORTIEVE CLUB' Burgerlijke stand In september begin bouw viaduct HEINEKEN EN BONDEN SLUITEN .ZOETERWOUDE NIET GEHEEL UIT Auto in greppel Le/c/se agenda (MUIL ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1977 WARMOND - De aanleg van de Schiphollijn is in volle gang sinds de gemeente Warmond hiervoor in mei vergunning gaf. Binnenkort worden ook bouwvergun ningen verwacht voor het viaduct over de Oranje Nas- saulaan en de spoorbrug over de Leede. GS moeten hiervoor nog hun goedkeu ring geven. Tegen het verlenen van een bouwvergunning voor de samenvoeging van de nieuwe en de oude lijn in de Klinkenbergerpolder is be zwaar gemaakt door onder andere het actiecomité Schiphollijn Warmond. Niet overtuigend De indieners van het bezwaar schrift vinden het argument voor het kunstwerk dat daar gebouwd wordt niet overtuigend. Naar hun opvatting kan de samenvoeging van de Schiphollijn en de oude lijn tussen Haarlem en Leiden op een manier gebeuren die minder schade toebrengt aan het land schap in de polder. Volgens het plan van het actiecomité blijft de Schiphollijn in de Klinkenberger polder op maaiveldhoogte liggen en wordt het noordelijke spoor van de oude lijn door een viaduct over de Schiphollijn heen gevoerd. Op deze manier komt de Schiphol lijn tussen de beide sporen van de oude lijn te liggen, wat uiteindelijk ook de bedoeling is in de plannen van de Nederlandse Spoorwegen. Als bijkomend voordeel van deze constructie noemt het actiecomité de vermindering van de geluids hinder voor de wijk Endepoel. Over de extra kosten die de oplos sing van het actiecomité met zich meebrengt, heeft NS nogal ver uit eenlopende ramingen gedaan. Eerst spraken zij van 18 miljoen ex tra maar in de laatste brieven die de heer J. Marks van het actiecomité ontving van NS wordt gesproken over 4.5 miljoen extra kosten. Geen oordeel Gemeentesecretaris C. Zoetemelk deelde mee dat de gemeente nog niet tot een oordeel is gekomen over het bezwaarschrift. Er is ad vies gevraagd aan een stedebouw- kundige van "Stad en Landsbhap", een instituut dat zich bezighoudt met het opstellen van bestem mingsplannen. Het advies wordt in september verwacht waardoor wel LEIDEN - Burgemeester Vis en zijn echtgenote brachten gistermiddag een bezoek aan het echtpaar J. F. Kriek-van Klaveren, wonend in de Leliestraat 24Het bezoek hield verband met het 60-jarig huwelijksfeest dat het echtpaar dezer dagen viert. •>n De aanloop naar het toekomstig viaduct bij de Oranje Nassaulaan. vertraging wordt veroorzaakt. De gemeente Warmond heeft zich na melijk in een overeenkomst met de minister van Verkeer en Waterstaat verplicht tot het afgeven van de bouwvergunningen rond één au gustus. In ruil daarvoor komt er ex tra geld beschikbaar voor het aan brengen van geluidswerende mid delen langs de Schiphollijn. Gemeentesecretaris Zoetemelk is van mening dat de overeenkomst niet door Warmond geschonden wordt. Hij wijst erop dat de ver gunningen voor de werken bij de Oranje Nassaulaan en de Leede nog niet zijn afgegeven omdat Gedepu teerde Staten hieraan nog geen goedkeuring hebben gegeven. September Uit het tijdsschema van de BV Ar- ticon, die met de uitvoering van de werkzaamheden is belast, blijkt dat men rond één september de dijkli- chamen bij de Oranje Nassaulaan op hoogte denkt te hebben. Om streeks die tijd wil men ook begin nen met het eerste heiwerk voor de nieuwe spoorbrug over de Leede. Rond half september wordt de tij delijke spoorwegovergang in ge bruik genomen. Het verkeer wordt dan via de Padoxlaan met een grote bocht over de spoorlijn geleid. Daardoor kunnen op de plaats van de huidige overgang de voorberei dingen beginnen voor het viaduct over de Oranje Nassaulaan. Rond één oktober wil men daar beginnen met heien. De discussie over de geluidswe rende middelen die langs de Pa doxlaan en Van Wassenaarstraat aangebracht zullen worden, is op geschort sinds de toezegging van extra gelden die de minister in ja nuari deed. Over de "hoeveelheid geluid" die in de huizen nog toelaatbaar is, is des tijds overeenstemming bereikt. De normen die gehanteerd zullen wor den, zijn door het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne speciaal voor de Schiphollijn opgegeven omdat er tot nu toe al leen maar normen bestonden voor het toelaatbare lawaai van autowe gen. Schermen Eén en ander houdt in dat bij het passeren van een trein het geluid binnen in de huizen maximaal 60 decibel mag zijn. Destijds stelde men ook nog vast dat het geluid aan de buitengevel maximaal 70 deci bel mocht zijn. Dat bracht echter met zich mee dat er 6.5 meter hoge schermen 'langs de spoorlijn ge plaatst zouden moeten worden. Dat zou het uitzicht van de bewoners geheel wegnemen zodat men deze eis maar heeft laten vallen. In de komende tijd zal veel gepraat worden over de manier van ge luidsbeperking. Enerzijds kunnen dubbele ramen in de woningen gemaakt worden. Anderzijds denkt men ook aan schermen van zo'n twee meter langs de spoorlijn die het lawaai redelijk verminderen. Zaken als uitzicht en lawaai zullen tegen elkaar afgewogen moeten worden. De gemeente wil dat doen in samenspraak met de bewoners maar heeft daar nog geen initiatief toe genomen. Gemeentesecretaris Zoetemelk zegt ook te hopen op technisch ontwikkelingen die leiden tot an dere mogelijkheden voor geluids wering. "Maar dat er over deze in gewikkelde zaak in de toekomst nog veel gepraat zal worden, dat staat als een paal boven water", al dus Zoetemelk. LEIDEN - De studie-opdracht voor een oplossing van de problemen waarmee Heineken in Amsterdam te kampen heeft, laat de mogelijk heid open van een verplaatsing van de vestiging naar het Heineken- complex in Zoeterwoude. De vak bonden en de directie zijn het hier over donderdagavond eens gewor den. Eerst moeten de kansen voor Heineken in en rond Amsterdam worden bekeken. Mochten die er niet zijn, dan moet de studie zich richten op vestigingsplaatsen el ders in het land. Het is duidelijk dat in dat geval, Zoeterwoude als één van de eerste mogelijkheden ge noemd zal worden. Heineken heeft daar momenteel een produktie van jaarlijks twee miljoen hectoliter bier. Er zijn uitbreidingsmogelijk heden tot 10 a 12 miljoen hectoliter. De vakbonden zijn fel gekant tegen een overplaatsing van Heineken uit Amsterdam. Bij de brouwerij aan de Amsterdamse Mauritsstraat werken 800 man. De eerste berichten over een moge lijke verhuizing van Heineken ver schenen eind juni. Het Heineken- personeel werd toen meegedeeld dat er problemen voor de brouwerij zouden ontstaan wanneer de ge meente Amsterdam het ter visie ge legde ontwerp-bestemmingsplan voor de omringende Oosterpark- buurt, ongewijzigd zou goedkeu ren. De aan- en afvoer van het be drijf zouden in het gedrang komen omdat er volgens dit plan maar één in- en uitrit overblijft. Verder moet een aantal brouwerij eigendommen worden onteigend en komen er strengere voorschrif ten voor geluids- en lawaaioverlast. De bonden gaven toen als reactie, dat Heineken het bestemmings plan aangreep om een sanerings plan door te kunnen voeren. In het gsprek van afgelopen don derdag hebben de bonden „begrip" getoond voor de problemen van Heineken. Zij vinden dat de ge meente Amsterdam bij de oplos sing van de problemen een wezen lijke rol kan spelen. De gemeente zou Heineken op een aantal punten tegemoet moeten komen. LPSV viert jubileum Van Marion capabel organist LEIDEN - Door de lange pauze van het door Sander van Marion in de Pieterskerk gegeven orge- liecital hinderde het geenszins, dat het program wat losjes ver liep: de speler honoreerde ook verzoeknummers. Toch waren er homogene kernen, zoals ko raalvoorspelen, de transcriptie van het Vivaldi-concert in de veel begeerde Toccata met Fuga in d, allemaal van Bach. Verder verdroegen Contradan sen uit Schotland, in bewerking van Marion, zich uitstekend met Thema-Variaties van Widor en een Improvisatie-krans van welgevormde en aanlokkelijk geregistreerde tableautjes, ron dedansjes en zo meer (een reepje „Botermarkt" erbij). Van Marion, capabel concertspeler met vernuftig registerinzicht, heeft een rijke fantasie met bij zonder assimilatie-vermogen,- die zich het treffendst uitleeft in de kleine vorm. KEES VERHOEF OEGSTGEEST - Bij een ongeval op de Haarlemmertrekvaart in Oegstgeest is gisteren de 27-jarige Hagenaar J. B. M. S. gewond ge raakt. De auto waarin hij zat, be stuurd door mej. M. H. D. (23), raakte na het inhalen van een brom fietser in de berm en slipte, waar door de wagen naast de weg in een greppel belandde. S. werd overge bracht naar het Elisabeth Zieken huis in Leiderdorp. LEIDEN - Hoewel de meeste mensen nog maar juist zijn te ruggekeerd van vakantie (en soms zelf nog niet) en de school vakanties beginnen af te lopen is in Leiden het nieuwe schaats seizoen al weer aangebroken. Om kwart over zeven gister avond werd de Ton Menken Ijs baan aan de Vondellaan weer voor het publiek geopend. De hele herfst, winter en het voor jaar kan er dagelijks weer ge schaatst worden. Bovendien zal er in de hal dit jaar voor het eerst ijshockey te zien zijn. LEIDEN - "Een energieke, spor tieve vereniging met niet alleen na tionale maar ook internationale be kendheid", zo kenschetste gister middag, tijdens een receptie in Ho liday Inn, de voorzitter van de Ne derlandse Politie Sport Bond de Leidse Politie Sportvereniging. De receptie werd gegeven ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan van de vereniging. Een jubileum, dat zijn hoogtepunt alweer achter de rug heeft in de Internationale Politie Sterrit, die rondom de Leidse Groenoordhallen werd ge houden. Tijdens de bijeenkomst werd-het werk van de LPSV door uiteenlo pende vertegenwoordigers uit de sportwereld geprezen. Joop Riet hoven, voorzitter van Swift en grote stimulator van de Tour Start, vol gend jaar in Leiden, wees op de enorme medewerking die hij bij de organisatie van sportevenementen van de politie heeft gekregen. Piet Biegstraten, voorzitter van de Leidse Sportstichting toonde zich onder de indruk van de enorme hechtheid van de vereniging ter wijl, zo zei hij "politieagenten door Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnens tad tot Cityring en Groenoord): R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Merenwijk): F.B. Kruis, Klaproos 1 34, tel. 126371Wijk III (Waard, Pro- fessorenwijk en Tuinstadwijk): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat i 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West 1 en Haagwegkwartier): van zaterdag i 10 tot zondag 8 uur vm.: W. Schelle- kens, Paganinistraat 24, tel. 764035; van zondag 8 tot zondag 24 uur: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel 210797. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, praktijkadres Merelstraat 184a, tel. 891037 (zaterdag en zondag spreek- uurtje van 12.30-13.00 uur). Warmond - J. Hoornweg, Kievit spark 19, Voorhout, tel. 02522- 11393. Voorschoten - A. Tromp, Lohman- plantsoen 33, tel. 071-762159 (zater dag); W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (zondag). Apotheken De avond- nacht- en zondagsdiens ten der apotheken in de regio Lei den, worden waargenomen van 19 tot 26 aug., door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 071-120085. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641; Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, flat de Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30- 17.00 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur, Witte Singel, jeugdviswedstrijd, 9 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leias Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. Laan van Duivenvoorde, Voorschoten, natuurwandeling IVN, 14 uur. Voorzitter P. F. S. Biegstraten van de Leidse sportstichting feliciteert het bestuur van de jubilerende Leidse Politie Sport Vereniging. hun onregelmatige werktijden juist lisse namens het college een voet- heel moeilijk actief aan sport kun- bal aan (zie foto). In het kader van nen blijven doen". het jubileum worden veel weds- Burgemeester Vis bood LPSV- trijden tussen korpsen in Leiden voorzitter hoofdinspecteur Corne- gehouden. LEIDEN - Geboren: Barbara R., dr. v. H. van der Tier en P. E. M. Blom; Bas, zn. v. J. J. van der Geer en P. M. Edelaar; Mar- tinus J., zn. v. A. J. M. Lepelaar en A. Noordervliet; Nathalie, dr. v. J. C. van der Linden en M. C. van Dam; Yuko, dr. v. Y. Tsugawa en M. Moritani; Alexandra H., dr. v. P. J. van deh Burg en C. E. C. Vink; Marije, dr. v. J. Zwaan en L. C. Rysdam. Gehuwd: H. Krapels en R. A. Carlon; A. Lundahl en W. van Toor; L. A. Berbee en L. M. Schamper; W. J. Smits en M. M. Honsbeek; P. J. van Es en G. Bleijenbe- rg; C. Kleijne en A. Siera; H. Boom en P. van Haarlem; H. J. C. van Es en C. M. Krispijn. Overleden: D. Carree (1909) man. Ondertrouwd: A. H. Ghannad en M. de Roode; G. van Dieijen en M. P. Visser; H. de Horn en C. T. E. Janssen; A. J. S. Ramdas en C. S. Nandelall; W. A. H. v. d. Wege en E. J. Brantenaar; D. van der Bent en M. de Bruin; R v. d. Berg en J. S. Serdijn; R. Blauw en M. J. van den Hout; J. J. Botermans en J. H. Deijn; J. Geert- sema en W. van Wyk; M. de Kleyn en A. van Rijs; J. Nievaart en M. M. Koppe; W. Poepjes en A. M. Meijer; P. C. van Rhijn en M. H H. Sloos; C. Y. Schutte en M. M. D. Bakema; R. J. M. Uijlenbroek en E. C. D. M. Stikkelorum. Maandag Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werkelozen, di. van 10.30-12.30 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leidse amateur fotografen vereniging, 20 uur. Stadhuis, verkeerscommissie, 15.30 uur; gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, gecombi neerde commissievergadering over plannen Zijlkwartier, 20.30 uur. SOS-dienst •Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. Dierenhulpdienst den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reik jaar, tel. 134687. Belangengroep alleenstaanden Adviesbureau Voor alleenstaanden, Roomburgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden, Aanvragen hulp voor bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45, tel. 149441 (maandag t/m vrijdag MAANDAG Wijk 9 Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad), Pr. Frederikstraat, Koningstraat, Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L. de Coligny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W. de Zwijgerlaan), Aamliastraat, J. W. Frisostraat, van Hogendorp- straat, van Limburg Stirumstraat, van der Duinstraat, Falckstraat, Wijk 11 Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur straat, Hansen- en Korte Hansens traat, Leeuwenhoekstraat, Groe- noordstraat en plein, Mussen- broekstraat, Lucas van Leydens- traat, Bakker Korffstraat, Jan Lie- venstraat, Fr. van Mierisstraat, Gabr. Metzustraat, Broekweg, Stadspolderweg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vendelstraat, Poelgeesterstraat, Schutterstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloë- laan, Rijnsburgersingel, Marislaan. WOENSDAG Wijk lOTer Haarka- de, Boshuizerlaan, Boshuizerkade, 5 Meilaan en plein, Bevrijdings plein, G. van der Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Montgomerystraat, Joh. Poststraat, Walraven van Hal-, straat, Wiardi Beckmanstraat, van der Helmlaan, Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat, Zocherstraat, van Banchemhof, de Bazelstraat, Jac. Romanstraat, Jan Kelder mansstraat, Vingboonshof, Jacob van Campenlaan, Voorschoterweg, Stalparthof, van 's Gravensandes- traat, Berlagestraat. Wijk 12 Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammens- chancplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Appclstraat, Tomatenstraat, Drui- venstraat, Kersenstraat, Carbutre- weg, Planteynstraat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vlietweg, Vrouwen weg, Crones- tein (woonschepen). DONDERDAG Wijk 13 Rijnsburgerweg, Terweepark, Boerhaavelaan, Mariënpoelstraat, Kagerstraat, Zweilandlaan, van Swietenstraat, Faljeristraat, Hout laan, A. Duycklaan, van Beuninge- nlaan, van Slingelandtlaan, J. de Wittstraat, J. van Oldenbarneveld- straat, Fagelstraat, Ledenberc- hstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Me- zenstraat, Vinkenstraat, Lijsters traat, Roodborststraat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat, Blauwe Vogelweg. Wijk 15 Stationsweg, Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel, Pesthuis laan, Piet Paaltjenspad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg), Paul Krügerstraat, Pres. Steyn- straat, Transvaalkade en hof, Jou- bertstraat, Wolmaranstraat, v. d. Tasstraat, Lopsenstraat, Rijnzicht- straat, de Wettstraat, Reitzstraat, de la Reyestraat, Fretoriusstraat. VRIJDAG'Wijk 14 Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pioenhof, Lindestraat, Resedastraat, P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Acacialaan, Tul penstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammens chansweg). Wijk 16 Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit van der Laan straat, Leeuwkenstraat, Valdezs- traat, Stadhouderslaan, Magdalena Moonsstraat, 3 Octoberstraat, Dui- venbodestraat, Staalwijkstraat, Buitenruststraat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacintenstraat, Seringenstraat, Daliastraat, Anje lierstraat. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u.. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515'. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 J aarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. •Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2