„Als stuurman moet je goed voelen wat de boot doet" Indische Oceaan is van belang voor ontspanning Zware aardbeving treft dunbevolkte eilanden Haringvangst ligt een Leidenaar Dezentje op WK-roeien Gijsbers op dreef Spasski finalist Student in Soweto gedood t ZATEKDAG 20 AUGUSTUS 1977 VARIA PAGINA 15 LEIDEN - Leiden is dit jaar goed vertegenwoordigd op de wereld kampioenschappen roeien. De be kende lichte skiffeur Harald Punt, diens coach Hannemiek Hau- schildt, stuurman Bart Dezentje en dames-chef d'equipe Vivian Voss zijn de vier Leidenaars, die op de Bosbaan zullen akteren. Alle vier zijn lid van Njord. Bart De zentje stuurt de lichte Nereus/Or- ca/Euros acht. Hij: "Ik kwam 6 jaar geleden naar Njord. Een vriend van mij roeide daar. Hij maakte me enthousiast voor de Leidse club. Eerst heb ik driejaar achter elkaar zware roeiers gestuurd.NDaarna wilde ik een jaar stoppen, maar aan het einde van dat seizoen werd ik door mijn oude coach, Frans van Rood benaderd of ik zijn lichte vier wilde sturen. Ik heb dat gedaan en we wonnen. Een van die roeiers uit die vier, Ebeling, kwam toen in een combinatie-acht met Aegir en Euros. Die jongens hadden geen stuurman. Ik ben toen meegegaan naar Groningen. Met die ploeg zijn we nog in München geweest. Dat leverde niets op. Het jaar daarna (1976) heb ik de lichte vier van Frans van Rood nog een paar keer gestuurd. Daarna hebben we met "Orca" nog een acht ge vormd. We wonnen bijna alles, werden nationaal kampioen en mochten naar de WK in Villach, waar we vierde werden. Dit seizoen heb ik de lichte vier van Njord ge- coached, want Frans van Rood stopte er mee. Voornaamste eige nschappen van een stuurman? Nou, hij moet natuurlijk licht zijn. Als je 55 kg weegt, ben je eigenlijk al te zwaar. Vooral het persoonlijk contact is van belang. Je staat als het ware eigenlijk tussen roeiers en coaches in. De stuurman moet echt kunnen voelen wat de boot doet en daarop dan adequaat kunnen rea geren. Soms voel je dat het schip niet goed loopt en dan moetje snel ingrijpen. Het kan bijvoorbeeld aan ongelijkheid of te hard oprijden liggen. Daar moet je dan wat van zeggen. Dat kan moeilijk zijn, zeker in een acht, waar alles veel sneller gaat dan in een vier. Ervaring is dan heel belangrijk. Stuurlieden moe ten daarop getraind worden. Bij Njord gebeurt dat eigenlijk nog te weinig. Je moet leren meester over de boot te worden. Waarom ik stuur? De eerste jaren vond ik het wel leuk om vanuit de boot weds trijden mee te maken. Om die men sen in de boot hard te zien roeien. Daarna vroeg ik mezelf af: wat doe ik eigenlijk in die boot? Toen be gonnen de winstkansen te tellen. Ik wilde op het hoogste niveau win nen. Uitgezonden worden naar be langrijke toernooien in het buiten land. Met deze acht ben ik tien dagen in Gent in trainingskamp geweest. We roeiden daar twee keer per dag. In de ploeg heerste een prima sfeertje, daarom kon ik niet begrijpen, dat we niet best roeiden. Onze eigen acht draaide niet. Het ritme zat niet lekker". Dezentje seinde de coa ches in,'dat het de verkeerde kant uitging. Dokter De Voogt, de oude coach van Harald Punt doet nu de technische training. Dezentje: "De snelheid is daardoor zeker toege nomen. De ploeg heeft zich kapot getraind, de conditie is optimaal. Maar als geheel draait het nog niet soepel. Vorig jaar liep de acht ge smeerd maar toen kwamen ze weer conditie en wedstrijdervaring te kort. We gaan nu wel harder. Prog- bereiken zullen we moeten afwach ten. In ieder geval stuur ik volgend jaar niet meer; het bezwaar is datje als stuurman toch weinig invloed op het geheel hebt. Buiten de boot kun je veel doen, maar als je erin zit ben je vrij machteloos. De coaches bepalen het geheel. Je kan het met die lui niet eens zijn. Maar je kan daarover tijdens wedstrijden moei lijk in discussie gaan. Bovendien wordt het sturen een pijnlijke zaak. Ik zit nogal opgevouwen in het schip. M n knieen en m'n achter werk hebben het moeilijk. Ik stap op het ogenblik steeds krom van ellende uit de boot. Maar mijn slechte conditie zal daaraan wel debet zijn. Bart Dezentje heeft in zijn carrière 24 overwinningen behaald, waar door hij hoog op de ranglijst van Njord prijkt. Zijn mooiste over winning: "Het hoofdnummer van de Koninklijke, vorig jaar. We lagen toen met de Senior-A acht de hele race achter en opeens voelde ik dat het nog kon. In de eindsprint won nen we toen net van erg sterke Fransen". Kees de Ruijter HONKBAL - Haarlem Nicols is gis teren zonder te spelen landskam pioen geworden. Concurrent Kin- heim verloor verrassend van Scho ten waardoor de Nicols onbereik baar werden. Wielrennen - Anton van der Steen uit Etten Leur is gisteren in Amers foort nationaal wielerkampioen bij de militairen geworden. Frits Pi- rard werd tweede. Johan Heins en Wiel Heber zorgen op Rotterdams CHIO voor Nederlands onderonsje i Dezentje: "55 kilo is eigenlijk al te zwaar DONETZK - Bataven-atleet Koen Gijsbers heeft zich op de eerste dag van de Europese jeugdkampioens chappen in Donetzk goed geweerd. De Wassenaarse student plaatste zich op de 800 meter met een tijd van 1.50.8 voor de halve finale. Ook de andere Nederlandse loper op deze afstand, Arie Ruijter plaatste zich voor de halve eindstrijd. Wel liep hij bijna twee seconden lang zamer dan nationaal kampioen Gijsbers. Op de 400 meter was er succes weg gelegd voor Steven Meppelink. Hij won zijn serie en plaatste zich ver volgens voor de finale. Armando Houtveen kwam er niet aan te pas op de 3000 meter. Met zijn tijd van 8.30 schaarde hij zich in de rij der kanslozen. Bij de meisjes klasseerde Ellie van Hulst zich moeiteloos voor de finale 800 meter. Bepaald pech had Moni que Jansen op de 400 meter. Zij kwam juist 0.1 seconden tekort voor een finaleplaats. De overige meisjes stelden teleur. Anneke La- gendam (1.75 hoog), Els Vader en Lilian Gillissen (100 meter) en Ti neke Hidding (100 meter horden) eingen roemloos ten onder. NK-veldrijden in Nieuwkoop NIEUWKOOP - De KNWU heeft het wielercomité Nieuwkoop de organisatie van de nationale kam pioenschappen veldrijden toege wezen, die zondag 8 januari 1978 worden gehouden. ROTTERDAM - Gisteren heerste er op het CHIO bij de Nederlandse springruiters een opgewekte stemming. Daar was dan ook alle reden toe. Europees kampioen Jo han Heins en Wiel Heber maakten er gistermiddag in het internatio- nele puifesance springconcours een onverwacht onderonsje van. Beide ruiters bleven foutloos in de derde barrage, waarin de muur de respec tabele hoogte had bereikt van twee meter en vijftien centimeter. Heins en Heber vonden het toen welletjes. Zij besloten hun paarden „Penta gon" en „Captein Green" niet aan een vierde barrage te wagen en de eerste en tweede prijs te delen (in totaal 2600 gulden). Enkele uren eerder had johan Heins met Seven Valleys „de tweede plaats gedeeld met de Ier Lennart Cave in het springconcours om „de prijs van de Container", de derde kwalificatie wedstrijd voor de Grote Prijs van d^ Stad Rotterdam, die zondag op het programma staat. Hendrik Schultze-Siehoff was met „Chico" het snelst en boekte zijn tweede overwinning tijdens het Rotter damse concours hippique. Het succes van Wiel Heber is op merkelijk. De 21-jarige oud- Limburger boekte vorig' jaar tij dens het concours hippique in Leeuwarden zijn eerste internatio- nele overwinning. Inmiddels rijdt Heber, net als Henk Nooren, voor stal Smulders in Bosch en Duin. De prestatiecurve van Wiel Heber be weegt zich duidelijk in stijgende lijn. In Rotterdam is hij één van de vier Nederlandse ruiters, die zich voor de „Grote prijs van de stad Rotterdam" kwalificeerde. De an deren zijn Johan Heins, Anton Eb ben en Harry Wouters van Den Ou- denweyer (als oud-winnaar). Tijdens het puissance springcon cours beslisten Heber en Heins de strijd, die uitmondde on een treffen Nederland-België, duidelijk in hun voordeel. De Belgen Edgar Cuep- per (met „Flash") en Jules Ceule- mans (met de schimmel „Grey Mist") bedwongen weliswaar de muur van 2.15 meter foutloos, doch faalden op de oxer van 1,70 meter hoogte. De verrichting van Heber zal, naar mag worden verwacht, beloond worden met een plaats in de Neder landse equipe, die zaterdag in de „Prix des Nations" moet trachten de titel Europees Kampioen waar dig te zijn. In dat geval zal Harry Wouters van den Oudenweyer bui ten de ploeg worden gelaten. Eb ben, Nooren (hij heeft zich niet voor de grote prijs geplaatst) en Heins zijn de andere leden van het team. Nederland moet het in twee man ches opnemen tegen Groot- Brittanië, olympisch kampioen Frankrijk, België, Australië, Ier land en een gelegenheidsequipe van West-Duitsland. De enige rui ter meteen grote naam bij de west duitsers is Frits Ligges. Sinds het terugtrekken van Olympisch kam pioen Alwin Schockemöhle (hij is tegenwoordig als pikeur actief in de drafsport) en het ernstige ongeluk van Hartwig Steenken heeft West-Duisland in de springsport duidelijk een stap terug moeten doen. Atletiek - De Fin Salonen heeft gis teren in Turku een nieuw wereldre cord op de 10 kilometer snelwande len gevestigd. Salonen maakte een tijd van 40 minuten en 42.6 secon den. Atletiek - De Fin Lasse Viren, her stellende van een blessure, heeft gisteren in Kouvola een vijf kilome ter gewonnen in 13.38.4. De Olym pisch kampioen versloeg onder meer de Keniaan Kimombwa, we reldrecordhouder op de tien kilo meter. Volleybal - het gemeentebestuur van Maastricht heeft gisteren bij de gemeenteraad een voorstel inge diend om MW alsnog een subsidie van drie ton toe te kennen over het afgelopen 5 GENÈVE - Boris Spasski uit de Sowjet Unie heeft gisteren de finale bereikt van het kandida tentoernooi. Spasski speelde remise tegen de Hongaar Por- tisch, waardoor hij op 8.5 pun ten kwam. Hij had nog een half punt nodig. De eindstand van de tweekamp is 8.5-6.5. Tussen Oost en West Bonn: rechtbank kan Kappler wèl uitleveren BONN (Reuter) - De Westduitse re gering kan de nazi- oorlogsmisdadiger Herbert Kap pler niet aan Italië uitleveren, maar dit kan wel gebeuren door een rechtbank. Dit heeft een woord- Indonesisch grondgebied PARIJS (AFP) - Met hun lopende onderhandelingen over demilitari sering van de Indische Oceaan pro beren de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie hun ongeveer gelijk waardige positie in dit strategisch belangrijke gebied op het huidige peil te fixeren. Gelijkwaardigheid van de supermogendheden - zuiver militair of qua invloedssferen - is nu eenmaal het fundament waarop de ontspanningspolitiek rust. Was hington is zich daarvan terdege bewust, getuige de woorden waar mee Paul Warnke, directeur van het Amerikaanse Bureau voor Wapen beheersing en Ontwapening, 27 juni j.l. in Moskou het eerste gesp rek begon. „Als er een gemee nschappelijk belang in het gding is", verklaarde hij toen, „staan de kansen op een constructief resul taat er gunstig voor". Vrije Vaart Vrije Vaart door de Indische Oceaan is voor beide supermoge ndheden van vitaal belang, want ze kunnen er letterlijk 'niet omheen'. Amerika's belangrijkste bondge noten, West-Europa en Japan, krijgen practisch al hun Arabische olie via deze waterweg aangevoerd en aangezien de noordelijke route een groot deel van het jaar niet ijs vrij is, moeten Russische schepen, van Moermansk naar Wladiwostok varend, eveneens door de Indische Oceaan. Militaire deskundigen beschouwen de Golf van Oman - benoorden de eigenlijke Indische Oceaan - voorts als de allerbeste positie ter wereld voor het Amerikaanse onderzee bootwapen dat zijn Poseidon kern raketten van daaruit zowel op Rus sische als Chinese doelen kan afvu- De Amerikaans-Russische wedij ver in de Indische Oceaan is sinds het eind van de Tweede Wereldoor log gestaag toegenomen, met name sinds de Britten - die niet meer dan een symbolische aanwezigheid over hebben - er de Union Jack streken. Deze ontwikkeling leidde tot gerechtvaardigde onrust in de kuststaten die bang zijn dat ze huns ondanks wordne meegesleeot in een Amerikaans-Russische bewa peningswedloop waarvoor zij - bij een eventueel conflict - als eersten moeten opdraaien. Met hun ongerustheid als drijvende Kracht, trachtten de kuststaten formules te vinden voor regionale samenwerking op basis van ge ografische solidariteit. Geen enkel plan bleek echter levensvatbaar omdat de dreiging van buitenaf in laatste instantie niet opwoog tegen de onderlinge meningsverschillen. Maar nu er een nieuw Internatio naal Zeerecht in de maak is, staan de zaken er weer heel anders voor. Krijgt dit Zeerecht namelijk een clausule die de territoriale wateren tot een grens van 12 mijl uit de kust verlegt, dan worden 140 internatio nale vaarwegen, met name die in de Indonesische Archipel, „gedegra deerd" tot zeestraat. In de praktijk zou dit betekenen dat die vaarwegen in crisissituaties ta boe zijn voor oorlogsschepen, aan gezien de doorvaart voortaan pas zou mogen plaatsvinden na goed keuring vooraf van de betreffende regering. Een omweg door de Stille Oceaan, helmaal rond Australië, zou veertien dagen kosten en het hoeft geen betoog dat zoiets ern stige gevolgen zou kunnen hebben in situaties die alleen door snel op treden in de hand te houden zijn. Het is dit toekomstperspectief van machtige kuststaten dat de super mogendheden, ironisch genoeg, dwingt hun strategieën in de Indis che helemaal op elkaar aan te pas sen. Moskou en Washington willen JOHANNESBURG (Reuter) - In Zuid-Afrika heeft de politie een zwarte student in Soweto doodge schoten toen een groep van onge veer 100 jongeren een politiepa trouille met stenen bekogelde. Dit heeft het hoofd van de oproerpoli tie, generaal David Kriel, gisteren meegedeeld. Een tweede student werd gewond. Generaal Kriel zei dat zijn mannen vijf revolverschoten losten om de bijeengestroomde jongeren te ver spreiden. Er werden 137 arrestaties verricht. Overigens was het volgens hem gisteren rustig in Soweto. De studerenden in Soweto boycot ten al enkele weken de lessen uit protest tegen het onderwijs voor Bantoes dat zij van slechtere kwali teit vinden dan dat voor blanken. De politie zei dat zij naar een mid delbare school was gegaan na een tip te hebben ontvangen dat de leer lingen en de leraren daar leerden hoe zij molotov-cocktails en val- strikbommen moesten maken. On der de arrestanten bevinden zich 28 leraren. zich geen van beide dooreen locaal conflict laten meeslepen naar wat bijna onvermijdelijk een Derde Wereldoorlog zou worden. In de wetenschap dat het blussen van plaatselijke brandhaarden beslis send is voor de wereldvrede, wen sen beide supermogendheden dan ook de mogelijk te behouden om op elk moment als „brandweerman" te kunnen optreden, zeker ook in de Indische Oceaan. Gezien die overwegingen wordt het woord 'demilitarisering' in de Amerikaans-Russische onderhan delingen dan ook oneigenlijk ge- gruikt. Het gaat niet zozeer om ontwapening maar, in de woorden van president Jimmy Carter, om het handhaven van de status quo en het vermijden van een verdere op voering van beider potentieel in het gebied. Krachtsverhouding Washington zal zich dan ook in geen geval terugtrekken uit de ba sis Diego Garcia, die nog onlangs voor een bedrag van 173 miljoen dollar werd gemoderniseerd. Diego Gracia ligt ongeveer 1000 kilometer ten zuidwesten van Sri Lanka (Cey lon) en heeft de dubbelfunctie van bunkerhaven en communicatie centrum. Van daaruit kunnen Amerikaanse vlooteenheden in minder dan twee dagen elke wille keurige haven in het noordelijke deel van de Indische Oceaan berei ken. Hoewel de Russen naar eigen zeg gen vrijwillig afzien van marineba ses in het buitenland, beschikken ze niettemin over geperfectio neerde „faciliteiten" in de Somali sche havenstad Berbera. Soortge lijke aanloophavens tussen Atlan tische en Stille Oceaan hebben de Russische schepen in Mozambique en India. Waarnemers zijn van me ning dat Moskou niet van zins is het in de Indische Oceaan te laten aan komen op een krachtmeting met de Amerikanen, vooropgesteld dat dezen bereid zijn garanties te geven voor handhaving van de huidige si tuatie. In het grote strategische steekspel is een niet onbelangrijke rol wegge legd voor Frankrijk, dat met een vloot van 18 oorlogsbodems al thans numeriek het sterkst in de Indische Oceaan is vertegenwoor digd. Parijs is van mening dat de Indische Oceaan open moet blijven voor alle politieke invloedssferen, die van China inbegrepen, en het is zeker dat een aantal kuststaten op Frankrijk rekent om niet te worden vermalen tussen de supermoge ndheden. voerder van het ministerie van jus titie in Bonn gisteren verklaard. Volgens hem zou het echter wel een ingewikkelde en langdurige proce dure worden. Het Italiaanse ver zoek om uitlevering moet via het ministerie van justitie van de deels taat Neder-Saksen en de procureur-generaal in het gebied van Brunswijk aan de officier van Justitie Gerhard Reifenberg in Lü- neburg worden voorgelegd. Ver volgens moet aan de betrokkenen, de gewezen SS-kolonel, worden gevraagd of hij bereid is vrijwillig naar Italië te gaan. Als hij dat niet wil, moet de rechtbank beslissen. Dat zou de rechtbank van Lüne- burg moeten zijn, het district waar Kappler zich in de plaats Soltau zou ophouden. Als het gerecht het uit leveringsverzoek zou afwijzen, zou de regering in Bonn niets daartegen kunnen doen. Wel zou het kabinet zijn veto over een uitleveringsbevel kunnen uitspreken. Ook zou de fe derale overheid zelf een eind aan de gerechtelijke procedure kunnen maken en zelf het Italiaanse ver zoek afwijzen. Deze uiteenzetting van de woord voerder van het ministerie van jus titie is in strijd met eerdere verkla ringen van functionarissen, dat de grondwet de uitlevering van Duitse burgers verbiedt. Ondanks het feit dat talrijke journa listen de wacht houden bij de wo ning van mevrouw Kappler in Sol tau, heeft nog geen van hen een glimp opgevangen van de ont snapte oud-SS-officier. Wel kan worden waargenomen dat er nog voortdurend stapels telegrammen en vele bossen blomen worden be zorgd. Tussen enige bewoners van Soltau en een deel van de journalis ten - vooral degenen die uit Italië zijn overgekomen - zijn spannin gen ontstaan. Een groep Italiaanse persvertegenwoordigers werd te verstaan gegeven, dat zij hun ho telkamers moet ontruimen om plaats te maken voor toeristen. Gisteren hielden ongeveer 500 anti-fascistische betogers een de monstratie bij het streng bewaakte huis van mevrouw Kappler. Zij drongen aan op uitlevering van de voormalige Gestapocommandant in Rome. Daarbij werden leuzen geroepen als "Kap'pler moordena ar, terug in het cachot". Toen een man die kennelijk op de hand van Kappler was, de auto van een der betogers beschadigde, dreigde een handgemeen. De politie greep di rect in. Officier van justitie Reifenberg sprak gisteren geruchten tegen, als zou Kappler uit Soltau zijn ver dwenen en naar Zwitserland zijn overgebracht. Over de gezond heidstoestand van de voormalige nazi-officier zei hij, dat deze "ern stig ziek en bedlegerig is, zodat hij niet de kracht heeft om zich zonder hulp te verplaatsen". BALI, INDONESIË (Reuter) - Een afgelegen Indonesische eilanden groep ten oosten van Bali is giste ren getroffen door een zware aard beving. Gebouwen stortten in en vissersboten werden door een enorme springvloed vernield. De aardbeving stuurde schokgol ven uit over een enorm gebied. In Perth in West-Australië moesten kantoorbedienden hun zwaaiende gebouwen uit. De stad ligt 3.000 ki lometer van het epicentrum af. In Oe Joeng Pandang, hoofdstad van Zuid Soelawesi op 500 kilometer ten noorden van Bali, liepen de mensen de straat op. Ondanks de kracht van de aardbe ving zijn er nog geen berichten ont vangen over doden en/of gewon den. DEN HAAG (ANP) - De Neder landse haringvisserij komt een week stil te liggen nu de Neder landse haringvissers uit het enige stuk zee dat deze maand nog voor hen openstond hun deel al hebben opgevist. Voor de periode 21 juli tot 31 december hadden ze in het ge bied rond de Hebriden ten westen van Schotland 3000 ton toegewezen gekregen, maar die hoeveelheid zal, naar verwachting van minister mr. A. van der Stee van Landbouw en Visserij, vandaag al opgevist zijn. De minister heeft daarom met in gang van morgen de vangst in dit gebied verboden. De vissers moe ten nii wachten tot 1 september. Tussen die datum en oudejaarsdag mogen ze ten westen van Ierland nog 8.333 ton haring vangen. In de praktijk komt de maatregel neer op een verkorting van de vangst van een paar dagen, zegt men bij haringrederij Parlevliet in Katwijk. De schepen zullen in de komende nacht de vangstacitvitei- ten moeten afbreken en kunnen maandagavond in Nederland te rugverwacht worden. Daarna zul len ze niet, zoals normaal zou zijn geweest, op vrijdag 26 maar pas op maandag 29 augustus uitvaren naar de nieuwe visgronden. Dat er in de gesloten tijd voor de consument minder haring ver krijgbaar zal zijn verwacht de Kat- wijkse rederij niet. Eventueel wordt ze wel geïmporteerd, maar het is niet uitgesloten dat ze duur der wordt. Het zwaarst getroffen leek het ber gachtige eiland Soemba, deel van de eilandketen van Noesatenggara die zich uitstrekt van Java tot Ti- mor. In de hoofdstad, Waingapoe stortten naar een mededelging van het plaatselijk bestuur, enkele ge bouwen in. In Lombok, 48 kilometer van Bali af, bezweken enkele grote gebou wen, waaronder een regeringskan toor en een markthof, aldus de poli tie van Bali. In dit toeristenparadijs zelf werd de aardbeving duidelijk gevoeld. Ver schrikte toeristen kwamen het wa ter uit. Op Bali doodde een grote aardbeving in 1976 driehonder dzestig mensen. De aardbeving van gisteren evena arde in kracht die welke vorig jaar de Chinese stad Tangsjan ver woestte. Die aardbeving kostte China zeker een half miljoen do den. Op Soemba wonen betrekkelijk weinig mensen: ongeveer een kwart miljoen op 11.153 vierkante kilometer. Had het epicentrum wat meer westwaarts gelegen, rond het dichtgevolkte Bali en Oost-Java, dan zouden er veel doden kunnen zijn gevallen en zou omvangrijke schade kunnen zijn aangericht, al dus waarnemers. LEIDEN - Het buurtcomité Noordvest houdt dinsdagavond een buurtfeest op de Volmolen- gracht. Op het programma staan onder meer een poppenkastvoor stelling, een viswedstrijd, een song festival voor kinderen. Verder worden er platen gedraaid, kan er worden gekaart en is er gelegen heid om een drankje te drinken. De festiviteiten beginnen 's avonds om In plaats van kaarten Dankbaar voor al het goede dat zij mij gegeven heeft en voor alles wat zij voor velen heeft betekend, is, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk heengegaan mijn LOUISA CORNELIA HELENE VAN LEEUWEN-REEKERS echtgenote van Anton P. van Leeuwen op de leeftijd van 70 jaar. Voorhout: ANTON P. VAN LEEUWEN en familie De overledene is thuis opgebaard. De gezongen Uitvaartmis zal worden opgedragen op dinsdag 23 augustus om 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Bartholomeus te Voorhout, waarna de crematie zal plaatshebben om 13.00 uur in het crematorium "Ockenburgh", Ockenburghstraat 21, Den Haag (Loos duinen). Op maandag 22 augustus zal er om 19 00 uur voor haar intentie een Avondmis worden opgedragen in bovenge noemde kerk, waarna er gelegenheid is tot condoleren.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 15