T oekomst „De Burcht onzeker Jongen (19) in elkaar geslagen Binnen anderhalf jaar kabeltelevisie vanaf mast in Voorschoten 1 eidse agenda Gemeentebode Rien Blaauw duizendpoot in verenigingswerk Ravage na grote inbraak LEIDERDORP - "Verhip mèid, wat heb jij vandagg een leuke jurk aan." De meeste bruidjes in Leiderdorp kennen gemeentebode Rien Blaauw vanwege zijn grappen. Ouden van dagen die met moeite de trap in het gemeentehuis beklommen hebben ook. "Te rug mag u met de lift hoor. We hebben hier hele brede trapleunin gen om langs naar beneden te glijden." Maar er zijn in Leiderdorp ook mensen die hem kennen als drum bandinstructeur, af als poppenkastspeler, of als de man van veilig- verkeer, of als bestuurslid van de Oranjevereniging, of als voorzit ter van de personeelsvereniging van het Leiderdorpse gemeente- personeel. Rien Blaauw is een verenigingsduizendpoot, die wel voor iedereen klaar zou willen staan. "Als je dat maar laat," waarschuwt zijn vrouw, die naast haar huishouding ook nog werk voor de Leidse gezinsverzorging doet. Op haar verzoek gaat hij nu of de oranjever eniging, of veilig verkeer "eruit gooien". "Ik denk dat het wel veilig verkeer wordt, want daar heb ik eigenlijk toch niet zoveel zin meer in. Doordat onze voorzitter veel weg is run ik het veilig verkeer, en de zebramoeders die elke dag opnieuw schoolkinderen helpen oversteken, nu vrijwel in mijn eentje. Alle post, contact met scholen en wat er allemaal verder niet bijkomt." "De oranjevereniging ligt veel meer in zijn straatje. Daar kan hij echt festiviteiten organiseren," merkt vrouw Truus op. "Maar daar loopt het ook nogaleens uit de hand.Vorig jaar hadden we een muziektent nodig. Die hebben uiteindelijk in Rijnsburg kunnen huren, maar we moesten hem zelf in elkaar zetten. We zijn er een hele zaterdag mee bezig geweest, en toen zat het dak er nog niet op. Toen heb ik gezegd: laten we maar hopen op mooi weer."Verder speelt Blaauw dan nog weieens poppenkast: "Voor de kinderen van de flatbewoners bijvoorbeeld, toen die vereniging nog be stond. Een lol zeg. Halverwege gingen die kinderen zo tekeer dat ik mijn mond wel kon houden." Blaauw schrijft zelf de teksten voor zijn poppenkast. Naast een cursus offsetdrukken volgt hij ook nog een opleiding administratief ambtenaar. "Niet dat ik straks nou graag op mijn gat wil zitten. Integendeel. Maar je bent voorzitter van de personeels vereniging en als ergens over gepraat wordt moet je toch mee kunnen praten. Vandaar." Blijft over zijn eigenlijke stiel, de muziek: "Ik hebajarenlang in Den Haag bij een groot muziekkorps gezeten en zou ben ik hier instruc teur bij de Leiderdorpse Drumband. Van die naam moeten we eigenlijk een beetje af. Want we hebben ook nog majorettes in daar hoor je maar betrekkelijk weinig van. Die zouden we eigenlijk ook in de naam van het korps moeten opnemen." VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1977! De band timmert niet erg aan de weg. "Volgens mij komt dat omdat we te ver buiten het dorp oefenen. In de kantine van Durisol. Dat ligt aan de Achthovenerweg en ik kan me voorstellen dat ouders hun kinderen daar liever niet naartoe laten gaan. In de winter, 's avonds over die donkere weg." Omdat Durisol binnenkort dichtgaat en de band zonder oefenruimte dreigde te komen werd een poging gedaan om in het dorp zelf een oefenruimte te vinden. De Willem de Zwijgerschool werd bena derd, maar dat verzoek werd afgewezen. Toen dat eenmaal bekend was had de gemeente alle ruimte in openbare lagere scholen al verhuurd en zo dreigt de band aan het einde van dit jaar dakloos te worden. "Hoe ik erbij gekomen ben om zoveel werk op m'n nek te nemen? Ik denk dat het komt omdat je altijd al in verenigingen hebt gezeten en dan gaat dat eigenlijk min of meer vanzelf," merkt Blaauw op. Zijn vrouw vindt het niet zo erg: "Ik heb liever een man die hele dagen ergens mee bezig is dan een vent die na het eten zijn schoe nen uittrekt, languit op de bank gaat liggen en vandaar af zich overal mee gaat bemoeien. Nee hoor, dat moet ik niet." In de vrije tijd die dan nog overblijft hebben Truus en Rien Blaauw een gezamenlijke hobby. "Als het enigzins kan en het weer beetje meewerkt gaan we op zondagmorgen vissen. Mijn jongste zoon Bennie is daar ook gek van." VOORSCHOTEN - Inbrekers heb ben de afgelopen nacht voor enkele tienduizenden guldens aan stereo apparatuur, draagbare tv-toestellen en huishoudelijke apparaten gesto len uit het magazijn van Radio Ver- steegen in de Voorstraat in Voor schoten. De daders reden met een bestelwagen naar de achterkant van de winkel, forceerden een deur en knipten de draden van het alarm door. Vervolgens werden alle verpak kingen nagekeken. De gestolen ar tikelen werden uit de verpakkin gen gehaald en in de bestelwagen geladen. Omwonenden zagen die wagen omstreeks half vijf vanmor gen wegrijden. In het magazijn werd een complete ravage aangericht. Verpakkingen waren links en rechts weggesmeten en artikelen, die voor de inbrekers kennelijk niet interessant genoeg waren, eenvoudig op de grond ge gooid. Het exacte bedrag van de schade was daardoor vanmorgen nog niet vast te stellen, maar dat de buit groot is is zeker. De eigenaar van de radiozaak is tegen inbraak verzekerd. LEIDEN - Drie Turken zijn inge sloten in het politiebureau nadat ze gisteravond op de Haarlemmers traat zonder enige aanwijsbare re den een 19-jarige 1 eidenaar met de vuist hadden bewerkt. De Leidenaar moest zich als gevolg van deze mishandeling onder me dische behandeling stellen. Hij had tijdens de vechtpartij, waarvan bij de politie melding werd gemaakt, 'diverse bloeduitstortingen en ont vellingen opgelopen. Tegen de drie jeugdige buitenlanders, van wie er één in Sassenheim en twee in Lei den wonen, is proces-verbaal op gemaakt ter zake van mishandeling en openbare geweldpleging. STERRIT De jeugdraad van Zoeter- woude organiseert morgen, za terdag, de jaarlijkse sterrit, die deze keer is uitgezet door Elly van der Lee, Ronald de Hoop en Jan Hulsbos. Een en ander speelt zich af in het Gooi, en om de deelnemers al niet vdst van tevoren af te matten worden fietsen en deelnemers naar de startplaats toege bracht. Per bus en vrachtwa gen. De laatste voor de fietsen, die vanavond tussen zeven en acht uur bij „Ons Huis" kun nen worden afgegeven. WANDELEN Vijf, tien, vijftien, vijfentwin tig en veertig kilometer zijn de afstanden die de deelnemers aan de twintigste internatio nale molenwandeltocht zater dag en zondag in Zoeterwoude kunnen lopen. De start is tus sen negen en twee uur bij het parochiehuis „De Drie Eend jes" in Zoeterwoude Rijndijk, en wie de tocht uitloopt ont vangt een tegeltje. De organi satie is in handen van de WSV Zuid-West uit Leiden. ENGELS Met de huidige belangstelling voor Engeland, zeker nu je er zo goedkoop inkopen kunt doen dat het bijna goedkoper is dan de supermarkt om de hoek, is een beetje kennis van de Engelse taal nooit weg. Het dienstencentrum in het Leidse Morskwartier organiseert in september een cursus Engels Voor Ouderen. Wie daarvoor belangstelling heeft kan zich opgeven bij het buurtcentrum „Morschwijck" aan de Topaaslaan, tel. 761196. Deelnemers mogen niet jonger zijn dan 55 jaar. Wie daarmee smokkelt moet direct naar de gevangenis, niet langs „start" en ontvangt geen tweehonderd gulden. Benadeelde middenstander erg vervelend «..- ■X Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Pieter M. z.v. T. C. J. v. Rooyen en H. A. M. Peiger, Heidi d.v. H. W. v. Dam en U. Stol, Jeroen A. M. z.v. P. J. A. M. Adrichem en M. M. P. v.d. Ploeg, Corine d.v. C. v. Dijk en M. v. Ga len, Geerlof W. z.v. J. v. Eijkel en M. R. Schoneveld, Janine d.v. G. A. J. Veld huis en S. Heger. Overleden: D. Hogewoning (1888), man, P. A. M. v. Hirtum (1891), geh. m. J. Me- gens, W. A. Stikkelorum (1912), man, E. Ginter (1909), man, M. Arnoldus (1899), geh. gew. m. A. Verhoeven, C. J. Hoog- eveen (1920), geh. gew. m. A. J. v.d. Put ten, C. d. Zeeuw (1899), vrouw, J. Grim (1896), man. Getrouwd: J. G. v.d. Meer en J. W. M. Hendriks, B. Kijk in de Vegte en C. J. d. Vos. WARMOND - De toekomst van het gebouw "De Burcht" in Warmond is nog steeds in nevelen gehuld. Binnen het college van B en W be staan wel ideëen over de toekomst van "De Burcht" maar die zijn nog niet bekend gemaakt. Het is trouwens de vraag of dat zal gebeuren. De plannen, die vrijdag besproken zullen worden in de werkgroep ruimtelijke ordening, gaan volgende week per brief naar het bestuur van de Rooms Katho lieke kerk. Het betreft hier een in terne briefwisseling en volgens gemeentesecretaris C. Zoetemelk wil de gemeente deze nog niet openbaar maken. "De Burcht" is. eigendom van de R.K. parochie, die enige tijd gele den besloot het gebouw te verko pen. Als gevolg daarvan moesten verenigingen, die momenteel in de Burcht gehuisvest zijn, het gebouw in oktober van dit jaar verlaten. Hoogstwaarschijnlijk zullen zij dan in de voormalige St. Nicolaas- school een onderkomen vinden. Niets gehoord Voor de heer J. van der Zwet ziet de toekomst er minder rooskleurig uit. Hij huurt het terrein van de Burcht, de Burchthof genaamd, en heeft daar een bedrijf voor tuinbeno- digdheden. Van der Zwet heeft in het verleden al verschillende malen geprobeerd de grond te kopen. Ook toen hij via derden vernam dat de Burcht en de Burchhof op de no minatie stonden om verkocht te worden, nam hij contact op met het kerkbestuur. Van der Zwet: "Ik heb diverse brie ven geschreven en pas weer een aangetekende, maar ik heb nog niets gehoord van het kerkbe stuur.*' Alweer via derden hoorde Van der Zwet dat het kerkbestuur de ver koop van de Burcht in handen had gegeven van de makelaar Proper. Van der Zwet probeerde via deze weg iets verder te komen, maar tel kens als ik belde, was de betref fende persoon er niet of wilde er niet zijn. Het gaat allemaal erg ge heimzinnig en ik heb de indruk dat de kleine middenstander die be langstelling heeft voor de aankoop van de grond niet interessant ge vonden wordt." Vervelend De voorzitter van het R.K. kerkbe stuur was niet erg bereid commen taar te geven. Het kerkbestuur heeft de zaak uit handen gegeven aan een makelaar met de opdracht het gebouw medio 1978 te verko pen en wil er verder niet mee te ma ken. Over de klacht van de heer Van der Zwet zegt de pastoor "Meneer van der Zwet is met die brieven erg Vervelend, we hebben hem al meerdere malen te verstaan gege ven dat hij zich in verbinding moet stellen met de makelaar. De pastoor zegt geen contact te hebben gehad met de gemeente over de Burcht en is ook niet op de hoogte van het bestaan van ideêen over de be stemming van de Burcht binnen het collége van B en W. Dronken kok slaat ruit in LEK - Dank zij de oplettendheid van een Leidse taxichauffeur kon de politie in de afgelopen nacht een ruitenvernieler aanhouden. De taxichauffeur reed over de Brees- traat, toen hfj de man een ruit zag inslaan. De chauffeur maakte er via de mobilofoon melding van bij zijn' taxibedrijf en vandaar uit werd de politie gewaarschuwd. De beman ning van een surveillancewagen kon de vernielzuchtige man daarna op aanwijzingen van de taxichauf feur op de Beestenmarkt aanhou den. Het bleek een 26-jarige kok zonder vaste woon- of verblijfplaats te zijn, die onder invloed van sterke drank verkeerde. VOORSCHOTEN - Kabeltelevisie is in Voorschoten snel te realiseren. Deze uitspraak deed directeur A. Verhoogt van de gemeentebe drijven kort voor hij begin deze maand met pensioen ging. Voor-* schoten wacht thans op de beslis sing van het ministerie van de fensie over de overdracht van de oude radarmast op het voormalige Marine Opkomst Centrum. De fensie heeft deze mast niet meer nodig, er is een nieuwe gebouwd in Oegstgeest, die te zijner tijd ook voor kabeltelevisie eebruikt wordt. In de beginfase van een eventuele realisering van kabeltelevisie heeft Voorschoten deelgenomen aan be sprekingen met o.a. het gemeente bestuur van Leiden en Oegstgeest. Vorig jaar heeft Voorschoten zich teruggetrokken uit de regionale be sprekingen omdat bekend werd dat Defensie de radarmast wilde over doen. Deze radarmast is 86 meter hoog en kan eventueel nog 15 meter ver hoogd worden. Proeven hebben bevestigd dat de mast voor televisie bijzonder goed te gebruiken is, eventueel ook zonder verhoging. Dat de discussie over een eigen ka-, beltelevisie in een beslissend sta-' dium is gekomen, kan afgeleid worden uit het verzoek van B. en W. tot de oud-directeur A. Verhoogt om zijn diensten beschikbaar te .stellen als adviseur. Het gemeentebestuur heeft in de openbaarheid nog nauwelijks ge sproken over de televisie. Er is al leen een bedrag beschikbaar ge steld van enkele tienduizenden guldens voor onderzoek naar de mogelijkheden. Inmiddels is wel uit de behandeling van het ontwerp in een Wassenaarse commissiever gadering bekend geworden, dat deze gemeente graag ook gebruik wil maken van de Voorschotense Vrijdag Herenstraat 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos Time, 19.45-23.30 uur. Hooglandse Kerkgracht 28, open soos- avond. Ten Katestraat, speeltuingebouw, be-1 4 jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur. I Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club voor I alleenstaanden, weduwen en weduwna- ars, 20 uur. Pieterskerk, orgelconcert Sander van Marion, 20.15 uur. Ijshal, Vondellaan, opening schaatssei zoen, 19.15 uur. Gebouw Rehoboth Rapenburg 10, ruil- 1 club, 19.30-22.00 uur. Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30- 17.00 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur, Witte Singel, jeugdviswedstrijd, 9 Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. Laan van Duivenvoorde, Voorschoten, natuurwandeling IVN, 14 uur. Maandag Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werkelozen, di. van 10.30-12.30 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Leidse amateur fotografen vereniging, 20 uur. Stadhuis, verkeerscommissie, 15.30 uur; gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, gecombi neerde commissievergadering over plannen Zijlkwartier, 20.30 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waarge nomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwartier, binnens tad tot Cityring en Groenoord): R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk II (Kooi en Merenwijk): F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; Wijk III (Waard, Pro- fessorenwijk en Tuinstadwijk): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van zaterdag 10totzondag8uurvm.: W. Schelle- kens, Paganinistraat 24, tel. 764035; van zondag 8 tot zondag 24 uur: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel 210797. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, praktijkadres Merelslraat 164a, teh 891037 (zaterdag en zondag spreek- uurtje van 12.30-13.00 uur). Warmond - J. Hoornweg, Kievit spark 19, Voorhout, tel. 02522- 11393. Voorschoten - A. Tromp, Lohman- plantsoen 33, tel. 071-762159 (zater dag); W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960 (zondag). Apotheken De avond- nacht- en zondagsdiens ten der apotheken in de regio Lei den, worden waargenomen van 19 tot 26 aug., door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 071-120085. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v.d. Waalslaan, tel. 4641: Alg. Hulpverlening, tel. 2141, tst. 35 (dag en nacht). Warmond - Zr. A. Vriend, flat de Hooge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor 'hulpverlening aan verongelukte hon- ,den, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht be reik jaar, tel. 134687. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar, vertrouwelijk. mast. Bekend is ook dat Voorscho ten de regionale onderhandelingen alleen afgebroken heeft uit prakti sche overwegingen en niet uit poli tieke. Zodra het ministerie van Defensie de voorwaarden voor overdracht bekend gemaakt heeft en de over dracht een feit kan zijn, zullen de thans nog vele "praktische" ge heimen openbaar gemaakt worden. Zo is er nog niets bekend over de kosten voor de particulier. Deze zullen waarschijnlijk niet veel ver schillen van de Leidse en Oegs- tgeester reserve. Een hele grote vinger in de pap van de kabeltelevisie heeft de PTT. Die gaat voorlopig akkoord met de Voorschotense plannen. Een opti mistische adviseur A. Verhoogt ziet realisatie van kabeltelevisie in Voorschoten binnen een hooguit anderhalfjaar wel zitten, maar dan moet wel het ministerie van De fensie snel antwoorden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-20.00 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515'. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement'/ 40,45 Kwartaalabonnement per post58,30 Jaarabonnement150,30 J aarabonnement per post221,70 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 2