Skala mededelingen gemeentebestuur leiden 22 tm 26 aug.77 GRATIS succes c ziekenverzorgenden Gemeente 's-Gravenhage Skala, het buitenbeentje onder de grote meiken kleuren-TV's 131141 PEDICUREKURSUS LEIDSCH DAGBLAD OPSLAGRUIMTE JAN HOLVAST met zijn medewi Een prettige vakantie!Fotografeer in kleur. Breng uw rolletje bij ons en wij besteden 100% aandacht aan al uw opnamen. Een ieder die belangstelling heeft voor kleurfotografie mag bij ons in de donkere kamer komen kijken naar de verwerking van de kleurenfoto's APOTHEKER^DIJK 2 IN HET BEJAARDENCENTRUM „VREDERUST-WEST", Melis Stokelaan 2490 te 's-Gravenhage, waar 145 somatisch zieken worden verpleegd, kunnen worden geplaatst: A. een afdelingshoofd rang: eerste verpleegkundige diploma: ziekenverpleging A salaris: volgens rijksregeling b twee waarnemend- afdelingshoofden rang: verpleegkundige A diploma: ziekenverpleging A salaris: volgens rijksregeling Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de adjunct directrice van „Vrederust-West", Mw. J. M. de Lange. (Tel. 66.57.50). In genoemde functies kunnen gunstige studiefaciliteiten worden geboden. Schriftelijke sollicitaties - onder vermelding van GSD- 156 - te zenden aan het Hoofd Personeel en Organisatie van de Gemeentelijke Sociale Dienst, Neherkade 110 te 's-Gravenhage. De kleuren-TV's van Skala zijn namelijk niet te koop. Niet te koop, wel te huur. (J betaalteen vast bedtag per week en hebt verder nergens zorgen om. Skala staat van 9 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds voor u klaar. Als u een eventuele storing voor 2 uur 's middags opgeeft, wordt die nog dezelfde dag verholpen. Indien nodig krijgt u direct een ander toestel. Ook op zondag, zelfs met Kerstmis. Keus uit 12 modellen (Jziet ze in de Skala- winkel.Toestellen van top kwaliteit. Skala is dan ook de Nederlandse tak van Europa's grootsteTV- verhuurbedrijf. Met al meer dan drie mil joen geplaatste toestellen. Dan mag je je met recht één van de groteTV- merken noemen. Vanaf f.14,05 p.week Hiervoor hebt u al zon schitterende Skala kleuren-TV i£ huis. Met als u wilt een gratis TV-tafel erbij. Bel even, voor een paar dagen gratis proef-kijken. Leiden (071) Haarlemmerstraat 168 Zorgeloos kleurkijken met 365 dagen service per jaar. Amsterdam - Arnhem - Breda - Delft - Dordrecht - Den Haag - Haarlem - Leiden - Nijmegen - Rotterdam - Schiedam - Tilburg - Utrecht. Hebtu «het praktijkdiploma boekhouden «kennis van de sociale wetten «de nodige praktijkervaring? Dankuntu, v energieke man of vrouw rond de25jaar, de nieuwe SALARIS ADMINISTRATEUR (TRICE) worden bij uitgeversmaatschappij Succes in Den Haag. Wiltu méér weten over het werk op deze kleine, zelfstandige afdeling, over hetgoede salaris, uwtoekomstmogelijkheden, de gratificatie, de 8% vakantie toeslag, de variabele werktijden, de studiekostenregeling en de vergoeding van uw reiskosten? Schrijf of bet dan naar de afdeling Personeelszaken van Succes, Prinsevinkenpark2, Den Haag, tel. 070)51 43 51, toestel 133. Gemeenteraad Agenda: Basisuitgangspunten voor het volkshuisvestingsbeleid en omtrent de ontwikke ling van Stevenshof. Vaststellen van een verordening tot wijziging van de Verordening regelende de werkkring en de samenstelling van de Verkeerscommissie. Voorstel overdracht van woningwetwoningen aan bewoners. Vaststelling van een Verordening, regelende de taak, de bevoegdheden, de samens telling en de inrichting van de commissie voor de hogere beroepsopleiding voor museummedewerkers te Leiden. Een schrijven van B en W n.a.v. twee brieven, welke zij, respectievelijk de besturen van de gemeenten van de Leidse agglomeratie inmiddels behoudens afwijking op enkele punten van de oorspronkelijke concepten, hebben verzonden aan het Col lege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland betreffende het commentaar op het voorontwerp-streekplan Zuid-Holland West. Verdere behandeling van een motie van de raadsleden de heer Duivesteijn, me vrouw Koning, mevrouw Passchier en de heer Beijen inzake de toewijzing van woningen voor zelfstandige bejaarden in het complex van 195 woningen in het gebied Herengracht-Zijlsingel. Eindrapport van de projectgroep druggebruik over een geïntegreerd beleid ten aanzien van druggebruik en preventie. Beschikbaar stellen van gelden voor de uitgifte van een personeelskrant. 1. Aannemersbedrijf P. J. de Kier, alhier. Oprichten van een inrichting voor machi nale houtbewerking in het perceel Narmstraat 23. 2. J.H. Leusden te 's-Gravenhage. Oprichten van een herstelinrichting voor motor voertuigen in het perceel Uiterstegracht 163. 3. Auto Bierman B.V., alhier. Oprichten van een herstelinrichting voor motorvoer tuigen annex benzineverkoopinrichting in en op het perceel Maredijk 175. 4T Detailhandelgroep AHOLD B.V., te Zaanstad. Oprichten van door elektromotoren gedreven installaties t.b.v. de koeling en opslag van groente, diepvriesprodukten, vlees, vleeswaren en zuivelprodukten in het perceel Kopermolen 44 (Winkelcen trum „De Kopermolen" - Merenwijk). 5. Firma Cabri, alhier. Uitbreiden en wijzigen van de autoplaatwe^kerij annex spui- tinrichting in het perceel Kruisstraat 1B. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende VIER WEKEN na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 19 augustus 1977 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel persoonlijk of bij gemachtigde'op een openbare hoorzitting, die respectievelijk zal worden gehouden op: 1. 6 september 1977 c 2. 6 september 1977 c 3. 6 september 1977 c 4. 7 september 1977 c 5. 7 september 1977 c i 14.30 uur in kamer 210 van het Stadhuis. l 15.00 uur in kamer 210 van het Stadhuis, i 15.30 in kamer 210 van het Stadhuis, i 14.30 uur in kamer 210 van het Stadhuis, i 15.00 uur in kamer 210 van het Stadhuis. Verkeerscommissie. Maandag 22 augustus a.s. Commissievergaderingen i 15.30 uur in de koffiekamer van het Stadhuis. Agenda; Verkeersmaatregelen ingevolge de zg. hoorprocedure. Voorstel tot herinrichting van de Nieuwe Rijn/Nieuwstraat en wijziging van de verkeersmaatregelen op de Nieuwe Rijn/Middelweg/Nieuwstraat/Hartesteeg. De nieuwe parkeerfaciliteiten voor invaliden. Parkeersituatie rond Academisch Ziekenhuis. Commissie voor economische aangelegenheden. Dinsdag 23 augustus te 20.00 in de koffiekamer van het Stadhuis. Agenda; Controle jaarrekening 1976 van de V.E.B.O. Ligplaatsvergunning woonschepen. De rol van de gemeenschappelijke overheid bij de werkloosheidsbestrijding. Commissie voor ruimtelijke ordening en openbare werken. Donderdag 25 augustus a.s. om 21.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Brief van mevrouw M. Bosch-Gans en de heer J. A. F. Doove inzake het structuur plan Witte Singel/Doelenterrein. Opschorting rentebetaling Hollandwoning. Verkoop pand Oranjegracht 93. Aankoop pand Koddesteeg 10. Aankoop panden Koddesteeg 16 en 16a Aankoop panden aan de Oude Singel, Volmolengracht, en Langegracht. Verhuring van een ruimte in de Witte Poortkazerne aan de heer G. Beurse. Overneming gronden door het erfpachtbedrijf van het grondbedrijf, het sanerings- bedrijf en de algemene dienst. Beschikbaarstelling van gelden uit Het Fonds Bovenwijkse Voorzieningen t.b.v. het fiets-/voetpad naar het zwembad De Zijl. Verkoop van de boerderij Hoge Morsweg 140. Brief van het buurtcomité Noordwest inzake bestemmingsplan voor dit gebied. Stand van zaken m.b.t. het bouwplan voor een studentencomplex aan de Kaisers- traat. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de volgende ver zoeken om een vergunning ingevolge de Hinderwet zijn inge diend: Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaar schriften liggen ter inzage op het Stadhuis, afdeling V.O.W., 3e verdieping, kamer 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde hoorzitting niet zijn verschenen. b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen dg gestelde termyn schrifte lijke bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen Openbaarheid van aan de gemeente gerichte brieven. Er blijkt nogal wat onduidelijkheid te bestaan over de vraag wanneer aan de gemee nte gerichte brieven openbaar worden gemaakt en wanneer niet. Daarom volgt hier een overzicht van de bij de gemeente Leiden bestaande regels op dit gebied. 1. Brieven, die gericht zijn aan Burgemeester en Wethouders van Leiden, (of aan een bepaalde afdeling van de gemeentesecretarie of aan een gemeentelijke dienst.) Deze brieven worden in beginsel niet openbaar gemaakt. De dagbladen krijgen geen inzage in deze brieven, noch afschriften ervan. Soms bevatten deze brieven echter verzoeken, waarover niet het College van Burgemeester en Wethouders, maar de gemeenteraad de uiteindelijke beslissingsbevoegdheid heeft; zoals bijv. verzoeken tot aankoop van bepaalde gronden of panden. Brieven met een dergelijk verzoek worden doorgaans ter inzage gelegd voor de gemeenteraadsleden. Omdat de gemeenteraadscommissie en de gemeenteraad in het openbaar vergaderen bestaat dan ook de mogelijkheid dat de inhoud van de brief bij de beraadslagingen ter sprake wordt gebracht. Maar de hoofdregel blijft: wie een brief schrijft aan Burgemeester en Wethouders kan rekenen op een vertrouwelijke behandeling daarvan. 2. Brieven gericht aan de Raad der Gemeente Leiden of aan leden van de gemeenteraad. Deze brieven zijn in beginsel wel openbaar. B en W gaan daarbij uit van de veronder- stelling dat de afzenders hun brief graag in het openbaar door de gemeenteraad behandeld willen zien, of dat zij tenminste geen prijs stellen op een vertrouwelijke behandeling. Alle aan de gemeenteraad gerichte brieven worden vermeld op een lijst, die vóór elke gemeenteraadsvergadering aan de leden van de raad en aan de pers wordt verzonden. Op verzoek kan de pers van de op die lijst vermelde brieven afschriften verkrijgen. 3. Brieven aan Burgemeester en Wethouders met een afschrift voor de gemeenteraad. Deze brieven worden in beginsel openbaar zodra het voor de gemeenteraad bestemde afschrift is vermeld op de hiervoor onder 2 vermelde lijst. Over enkele weken begint in Den Haag weer onze (Algehele voetverzorging onder medisch toezicht) Grootste opleiding voorvoet- en schoenkundig pedicure! Prospektus op aanvraag bij: Stichting Vakopleiding - Postbus 14 - Driebergen Telefoon 03438-6429 (b.g.g. 03405-2928) in Leiden Zuid-West voor het éénmaal per week uitdelen van ons huis-aan- huis-blad op woensdag.

Leidsch Dagblad | 1977 | | pagina 16